UIT DE OMSTREKEN. BINNENLAND. GEMEBITEP/LfiD v. LEÏ0EN STADSNIEUWS. BURG. STAIfêD VAN LEiDEM RADIO-PROGRAMMA. KATWITK AAN ZEE. Eerlijk duurt het langst. Een zoontje van J. v. D. uit de Willem Beukelszstraat heeft bij 't snuffelen in een vuilniemmer, die op den Zuid-Boulevard stond, een enveloppe inhoudende een be drag van f.200 aan bankbiljetten gevon den. Zijn ouders stelden de politie daar mee op de hoogte. Deze heeft een onder zoek ingesteld, waaruit bleek, dat het geld toebehoorde aan J. M. uit Rotterdam, die hier tijdelijk als badgast had vertoefd en reeds naar zijn woonplaats vertrokken was. De eerlijke vinder zal een belooning ontvangen. Geen signalen gegeven. Op den hoek Drieplassenweg en de Wet houder Meerburgstraat had een aanrijding plaats tusschen den motorrijder P. J. uit de Voorstraat en den kapitein-paardenarts J. G. TI. uit Deventer, die een auto be stuurde. Geen van beiden hadden signalen gegeven. Het motorrijwiel bekwam eenige schade. J. G. S. A. uit Noordwijk deed bij de politie aangifte van de vermissing van een wegenbelastingkaart en een nummerbewijs uit zijn auto, die hij eenigen tijd hier on beheerd op straat had laten staan. Het circus „Olympia", dat een paar weken geleden zijn standplaats op de hoogte van het voormalige „Bad-hotel" wegens den hevigen wind moest verlaten, heeft, na rondzwerven in een paar andere gemeenten, voor een drietal dagen weer zijn tenten opgeslagen op dezelfde plaats, waar het een 14 dagen geleden stond. Mevr. L., tijdelijk verblijvende in de Voorstraat, deed bij de politie aangifte van diefstal van een paar zwarte badschoenen. Een onderzoek wordt ingesteld. NOORDWITK AAN ZEE. De Oranjefeesten. Zooals wij reeds meldden zijn de Oranje feesten hier tot een succes geworden. Hieronder volgen nog de diverse uit slagen: Allegorische optocht: 1ste prijs Oogst wagen; 2de pr. zangver. „Zingt den Heer"; 3de pr. Bokkewagen; 4de pr. Oogstwagen; 5de pr. Tentwagen; 6de pr. „Echo der Dui nen"; 7de pr. Vreemde kleederdrachten; 8e pr. „Columbus"; 9de pr. Herauten; 10e pr. Boot; 11e pr. „Soli Deo Gloria"; 12e pr. Ruitergroep. Voor emmertje-kiepen werden de prijzen verdeeld aan Sj. v. d. Bent, W. Meeu wenoord, Jac. v. Duin en Willem Lindhout, C. Houwaart, Dirk Klinkenberg, Alb. Cor- ving, Willem Hazenoot, H. Heus, Jac. Baai- bergen en Jac. v. d. Niet. Versiering rijwielen: 1ste prijs Fémia Schild; 2de Antje Krug, 3de Rika Beuk, 4de Saljna v. d. Mortel, All v. d. Lint, Tina v. d. Plas. Emma Speelman, Greta van Bruggen, Helena Hogeterp en Janny Poor- teir. Ringsteken op versierde rijwielen: 1ste prijs Tina v. d. Plas; 2de Maart je Korbee; 3de Antje Krug, 4de Betsie Passchier; 5de Emma Speelman; 6de Mientje v. d. Niet; 7de Ali v. d. Luit; 8ste F. v. d. Weiden; 9de Anna Toeback; 10de K. Alkemade; 11de N. v. d. Wiel en 12de Rika Beuk. Balloopen: 1ste prijs Klaartje Plug; 2de Marie v. Rijswijk; 3de Willy Houwaard; 4de Philly Sehrekker; 5de Willy Kloos; 6de Leen Hoekstra 7de Jo Schumacher; 8e Marie v. d. Linpe: 9de Peggy Admiraal en 10de Neeltje Plaatser. Blaasslaan- le pr. Henk Warners; 2de W. Plug; 3e Jac. v. d. Niet; 4e. Charles v. d. Sluis; 5de Steven Gispen; 6de Willem Passchier; 7e Q. van Tulden en 8e W. Kaptein. De prijzen werden met een toepasselijk woord uitgereikt door den heer Gooi, com missaris van politie. RIJNSBURG. De bloemenhandel. Betaald werd voor snijbloemen per 100 stuks: Scabiosa 30—40 ct., Lelie's wit f. 6.80 —7.60, Convili's 35—40 ct., Anjers rood en rose f.1 20—1.60, Zinnia 70—90 ct., Pompon Dahlia's 50—60 ct., Groote Dahlia's f. 1.60 2.10, Godesia 20—30 ct., Witte Margrieten 15—25 ct., Asters wit 20—30 ct., id. blauw 15—25 ct., id. rood 2535 ct., Gladiolen: Jacoba 30—40 ct., War 40—50 ct., Oranje Brillant 30—40 ct., Fiat 20—30 ct., Halley 10—15 ct., Vlamingzwart 30—40 ct., Crimson Glow 40—50 ct., Voght 30—40 ct., l'Immacu- lee 30—40 ct., America 30—40 ct., Edison 30-40 ct., Willy Wigman 20-30 ct., Rozen per bos van 20 stuks: Ophelia 3040 ct.. Golden Ophelia 30—40 ct., Butterfly 30—40 ct., Hadley 50—60 ct., Landia 30—40 ct., Afrikanen 2—4 ct per bos, Chrysanthen 16-20 ct. Raadsagenda. Behalve de reeds genoemde punten voor de hedenavond te houden gemeenteraads vergadering. zullen alsnog in behandeling worden genomen de volgende onderwer pen: 1. Adres van den heer J. v. Klaveren, houdende verzoek om ontslag als ambte naar van den Burgerlijken Stand. 2. Benoeming ambtenaar van den bur gerlijken Stand. 3. Benoeming leden van de commissie voor de Gemeentebedrijven. De Koninginnefeesten. De Oranjefeesten alhier zullen zich dit jaar bijna geheel bepalen tot kinderfees ten, die morgen gehouden zullen worden. De ochtend is geheel aan schoolfeesten gewijd, de kinderen zullen dan op de scholen aangenaam bezig gehouden en getracteerd worden. Des namiddags zijn er diverse kinder spelen, voor kinderen van 8 tot 15 jaar, als kaarshappen, koekhappen, „Naar den trein", nngrijden op rijwielen e.d. De voetbalvereenigng „Rijnsburgsche Boys" is voornemens 's middags op haar terrein aan den Voorhouterweg, een voet balwedstrijd te houden. Openluchtconcert. Al zal er dit jaar van een eigenlijk volks feest in deze gemeente geen sprake zijn, dit was aan de stemming, die gisteravond alhier heerschte niet te merken. Het muziekgezelschap „Wilhelmina", onder leiding van directeur W. J. Smol ders, gaf een uitvoering op de Koestraat- brijg, waarbij weldra oud en jong ver- eenigd was. Aangevangen met het statige „Wilhel mus". volgden al spoedig eenige vroolijke marschen. die voor de jeugd aanleiding waren, tot het uitvoeren van een ronde dansje, waardoor af en toe het verkeer leelijk in den knel kwam. Vooral omstreeks negen uur was de belangstelling en de levendigheid buitengewoon groot. Ongeveer tien uur werd de uitvoering beëindigd en keerde al spoedig de rust in dit dorpsdeel terug. o SASSENHEIM. Een geslaagde Oranje-zangavond. In dit teeken stond gisteren de Zang avond belegd door de Oranje-Vereeniging alhier ter luisterrijke viering van den ver jaardag van onze Koningin. Van achten tot elven nebben de muren van het tjokvolle K.S.A. gebouw gedaverd van het geest driftige gezang van honderden zanglustige kelen. De liefde voor Vaderland en Vorsten huis die in het vaak nuchtere leven van allen dag niet altijd even sterk wordt ge voeld, treedt bij zoo'n gelegenheid duidelijk aan den dag. Dan voelen we weer trillen de banden die ons aan het roemrijk ver leden van ons Vaderland verbonden doen blijven en voelt men de eenheid als nazaten van één voorgeslacht, inwoners van één vaderland en onderdanen van onze ge liefde Vorstin. Was dit reeds een waarborg voor het welslagen van dezen avond, de voortreffelijke leiding van den heer War- naar, die de zanglust in de juiste banen wist te leiden, heeft ook het zijne daartoe bijgedragen. Zijn opwekking aan het begin van den avond tot de aanwezigen gericht om zich met hart en ziel aan de edele zangkunst over te geven bleek haast over bodig te zijn geweest, toen met een alge- meene spontanitei.t het eerste nummer voor den volkszang werd ingezet, wat zich onverminderd tot aan het laatste nummer heeft weten te handhaven. Een hoogst enkele meende zoo nu en dan dat geest drift en luidruchtigheid hetzelfde waren, waardoor de toch reeds veel inspanning eischende taak van den voorzitter soms onnoodig werd verzwaard. Het vermocht evenwel geen afbreuk aan het welslagen van den avond te doen en wij willen gaarne aannemen dat dit ook niet de opzet was. Dat wij allereerst onze aandacht aan dit deel van het programma hebben gewijd is allerminst wegens gebrek aan waardeèring voor hetgeen de drie zangvereenigingen hebben gepresteerd. Het ligt voor de hand dat hetgeen door deze „keurkorpsen' ten gehoore werd gebracht op hooger plan stond dan e zang van de massa. Alle vereenigingen hadden zich beijverd om in „optima forma" mee te werken en het was aangenaam te mogen constateeren dat zoo wel directeuren als leden zich in vollen ernst hadden voorbereid om aan het verzoek van de Oranje Vereeniging te voldoen, wat ook bleek uit de samenstelling van de verschillende repertoires. De meest? liederen en de uitvoering daarvan van het meisjes koor „Ambrosius" was misschien het beste te vergelijken met de zangeressen zelf, leuk, vriendelijk en pittig. De gemengde koren „Looft den Heer' en „De Lofstem" deden de aanwezigen genieten van de correcte en bezielde uitvoering van „Het Geuzenvendel op den tliuismarsch'", „Gelukkig Vaderland' „Kom nu met zang", „Wii zingen Uwen lof' en Psalm 150 vers 1 en 3 naar de vrije bewerking van den heer H. M Keuning en meerdere nummers. Het is meer dan een frase wanneer wij opmerken dat de prestaties van de mede werkende koren boven onzen lof verheven zijn en plaatsruimte verhindert ons om "er- der in bijzonderheden te iretlsn. D.? ieclen en directeuren kunnen er zich evenwel van overtuigd houden dat zij velen verrukt hebben door he':geen z:' de aanwezige'! ai vocaal genot hebben geschonken. Ten slotte ook een woord van dank aan de heeren van de Oranje-vereeniging, die dezen avond hebben aangedurfd. „Er zit toekomst in'- zouden wij willen zeggen niet de woorden van den voorzitter in zün slotrede! Burgerlijke stand. Geboren: Maria Catharina, d. van L. M Roodakkers en R. H. Riethoven. Getrouwd: G. Kaay en C. P. M. van der Meer A. Teunissen en H. Ramrath. Overleden: E. van Dorssen-Mooy, 66 jaar I. van Leeuwen, 73 jaar. WARMOND. Geen avondbestelling. In verband met de Donderdag a.s. te houden Oranjefeesten zal dien dag geen avondbestelling plaats vinden van de brieven- en pakketpost. Echter bestaat gelegenheid de corres pondentie ten Postkantore af te halen tusschen 6 en 7 uur 's avonds. De wethouders herbenoemd. In de heden gehouden Raadsvergade ring werden met algemeene stemmen ais wethouders herbenoemd de heeren Alb. Oudshoorn en C. Zwetsloot. WASSENAAR. DE KWESTIE- Dr. J. R. SLOTEMAKER DE BRUINE. Het Vad. meldt, dat naar aanleiding van de bekende kwestie Slotemaker de Bruine, de president-kerkvoogd van de Herv. Gem. alhier, jhr. mr. W. A. Beelaerts van Blok land, griffier van de Eerste Kamer, het verzoek tot het classicaal bestuur van 's-Gravenhage gericht heeft, om alhier een buitengewone kerkvisitatie te houden. Zulks mede, wegens de geschillen, die ge rezen zijn tusschen den kerkeraad en de kerkvoogdij dezer gemeente. Het classicaal bestuur willigde dit verzoek in en wees als kerkvisitatoren aan de ouderlingen mr. J. E. A. Lisman, L. Slagter en mr. A. J. Cost Budde. De buitengewone kerkvisitatie zal nu Dinsdag 8 Sept. in de consistorie van de kerk op het dorp worden gehouden. E.v. bezwaarden over den gang van zaken kunnen hier hun bezwaren brengen. De Wethoudersbenoeming. Heden zijn in de Raadsvergadering ge kozen tot Wethouders dezer gemeente de heeren A Boichel en G. P. G. van Leeuwen aftredende wethouders waren de heeren J. M. Drop en A. L. Rooyakkers die zich beiden niet meer beschikbaar stelden. RECLAME. 2293 EEN SPANNENDE WETHOUDERS- VERKIEZING TE 's-GRAVENHAGE. ZOETERWOUDE. Wethoudcrsbenoemïng. In de heden gehouden Raadsvergade ring zijn benoemd tot wethouder dezer gemeente de heeren H. F. Noordman en Jac. v. Leeuwen. Wethouder M. Th. Com- pier had zich niet herkiesbaar gesteld. Het lot besliste ten gunste van mr. Marchant. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den Haagschen gemeenteraad werd in de vacature dr. van der Meulen als wethouder gekozen mr. H. P. Marchant. Hiervoor waren 4 stemmingen noodig. Mr. Marchant en prof. van der Bildt hadden toen precies evenveel stemmen op zich vereenigd, zoodat het lot moest beslissen. Mr. Marchant was de gelukkige. Deze ver klaarde zijn benoeming eenige dagen in beraad te houden. (Zitting van hedenmiddag.) Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Bande Bakhuyzen. VOORHOUT. Gecombineerde openlucht-concert. Gisteravond hebben de muziekvereni ging „St. Cecilia" en de zangvereniging „Voorhout's Gemengd Koor" een open luchtuitvoering gegeven in het plantsoen. Zoowel het instrumentaal als het vocaal gedeelte is uitstekend geslaagd. Het weer was heel goed, zoodat velen genoten heb ben van de goede muziek. VOORSCHOTEN. Het nieuwe, verlichte torenuurwerk. Niet de klok, zooals verschillende inge zetenen denken, maar het torenuurwerk en de tijdaanduiding zijn vernieuwd en veranderd. Gistermorgen en -middag heeft men de oude wijzerplaten, onder het vierkant ver wijderd, waardoor zichtbaar werd, hoe men vroeger het metselwerk vernield heeft bij de aanbrenging. De nieuwe geraamten met cijfers, die tegen vier zijden van den spits zijn aan gebracht, zijn geheel van koper vervaar digd, waardoor, naar men hoopt het on derhoud tot een minimum is terugge bracht. Boven in den toren is door het gem. elec. bedrijf de verlichtingsinstallatie aan gebracht en tevens de automatische tijd- schakelaar. De stroom wordt hier getrans formeerd van 220 tot 8 volt, om vervolgens de lampjes op wijzers en bij de cijfers te doen branden. De tijdschakelaar regelt automatisch de ontsteking en de blus- sching. Indien het goed is, gaan bij Zons ondergang de lampjes aan en bij zonsop gang de lompjes uit. Een verdieping lager is het nieuwe uur werk genlaatst door de Fa. B. Eysbouts te Asten <N.-Br.) Nederl. Fabriek van Toren uurwerken, Het uurwerk wordt automa tisch, electrisch opgewonden en kan, wanneer op een of andere wijze storing ontstaat nog ongeveer een etmaal door- loopen. Het oude uurwerk, dat verwijderd is, droeg den naam van A. H. van Beynen, Heiligeiiee. 1884, en zijn wij goed inge licht dan zal als souvernir de slinger van dit ouae uurwerk in het kamertje blijven hangen, waar het nieuwe torenuurwerk staat. Nadat de klok gisterenavond 9 uur had geslagen, werd voor het eerst de verlich ting ontstoken. Dit evenement trok vele belangstellenden. KONINGINNEFEEST OP ENDEGEEST. Een prachtige avond. Terwijl, zooals we reeds meldden, de patiënten der Gestichten laatst-leden Woensdag een zeer geslaagden boottocht naar het vliegveld Schiphol maakten ter viering van den verjaardag onzer Ko ningin, werd gisteren op den verjaardag zelf de viering besloten met een avond feest op de weide achter het Kasteel Endegeest. Om zes uur verzamelden zich de patiënten op deze weide, die eenvoudig, doch aardig met vlaggen en lampions versierd was. Allereerst gaf de patienten- gymnastiekclub Quick onder leiding van Broeder Hoebert een uitvoering. Met een f linken pas werd opgemarcheerd; vervol gens werden verschillende orde-oefeningen netjes uitgevoerd en tot slot een mooie stand geformeerd. De nummers oogstten alle veel bijval. Niet minder was dit het geval bij de uitvoering van meisjes en jongens van Voorgeest, die onder leiding van de Fröbelonderwijzeres, mej. de Wek ker. verschillende zangspelletjes ten beste gaven. Het laatste nummer werd uitge steld tot het donker geworden was. Toen kwamen alle kinderen met een oranje kleurige lampion het terrein op en vorm den na een rondgang een groote W„ waarbij het Wilhelmus gezongen werd. Om halfacht was inmiddels het concert begonnen, aangeboden door het Oegst- geester R.-K. Muziekkorps Triumph. De muziek werd aandachtig aangehoord, ter wijl de populaire notpour^es en de volks liederen uit volle borst meegezongen werden. Toen het tegen de pauze donker gewor den was, werd de illuminatie aaneestoken. De Directie der Leidsche Lichtfabrieken had namelijk zeer welwillend een paar z.g. flood-lteht lampen in bruikleen gegeven, met welke croote schijnwerpers de achter zijde van het Kasteel verlicht werd, Het fraaie gebouw leverde onder deze belich ting een werkelijk zeer schoontn aanblik op. Tot slot van den feestavond werd een eenvoudig vuurwerk afgestoken. Vuur pijlen, fonteinen, vuurraden, enz. ontlokten den patiënten, die op dit punt niet ver wend zijn, voortdurend kreten van bewon dering. Jammer was het. dat sommige stukken, die blijkbaar vochtig geworden waren niet geheel tot hun recht kwamen. Het, feest werd gei"kirifT begunstigd door buitengewoon prachtig weer; het was bladstil en in het geheel niet kil, zoodat allen volop genoten. Het was tevens de laatste dag, dat wet houder Reimeringpr in functie was als voorzitter van de Commissie van Beheer over Endegeest". Hoewel de heer Reime- ringer Dinsdag j.l. al officieel afscheid van ..Endegeest" genomen had. woonde de heer Reimerinrer met mevrouw toch nog dezen feestavond bij hetgeen door patiënten en personeel, die den heer Reimeringer noode zien vertrekken, zeer op prijs werd gesteld. o Op verzoek is met ingang van 1 No- verber a.s. eervol ontslagen uit den mili tairen dienst de luitenant-kolonel H. van Dam van het 4de regiment infanterie, alhier, commandant van de politietroepen. Op verzoek is met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag verleend aan luitenant kolonel G. le Poole, commandant van het 4de regiment infanterie alhier met gelijk tijdige benoeming tot reserve-lultenant- kolonel. De eerste zitting van den nieuwen Raad Alle 35 leden zijn aanwezig. Tevoren maakten de nieuwe leden in de zgn. koffiekamer, voor zoover noodig, ken nis met de herkozen leden en onderling, terwijl op tafel voor de beide vrouwelijke leden, de dames Braggaar—De Does en De ClerDe Bruyn, roode rozen prijkten, een attentie der S. D. A. P Aan de tafel van B. en W. zitten alleen de burgemeester en de secretaris. Na opening wordt overgegaan tot: lo. Beëediging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden. Alle leden leggen de vereischte eeden of beloften af. De VOORZITTER wenscht allen geluk met hun verkiezing en hoopt op een even aangename samenwerking als met den ouden raad. Hij smeekt God's zegen af op het werk, gedurende de 4 komende jaren, in Leiden's belang te verrichten. Dan doet hij mededeeling van eenige Ingekomen Stukken, w.o. missives van Ged. Staten De VOORZITTER stelt voor de sectie vergaderingen over de begrooting te hou- i den op Donderdag 17 Sept. a.s. De heer HUURMAN vraagt of de tijd niet wat kort is. De VOORZITTER acht spoed gewenscht. De heer v. ECK steunt den heer Huur man. Ook hij zag liever uitstel, evenals de heer WILMER. Besloten wordt dan de vergadering 24 September te houden. De heer KNUTTEL protesteert tegen den antieken eisch dat de raadsleden in rok moeten verschijnen bij de ontvangst van het Orientalistencongres. In wez.en is de heer v. ECK het daar mede eens. De VOORZITTER zegt, dat rok geen eisch is al is een mededeeling in dien geest gedaan. Ook de heer WILBRINK is het eens met de heeren Knuttel en v. Eek. DE WETHOUDERSBENOEMING. 2o. Benoeming van vier Wethouders (vacatures: de H.H Aug. L, Reimeringer, J. Splinter Gzn., mr. A. F. L. M. Tepe en T. S. Goslinga). De heer KNUTTEL vindt, dat het niet aangaat, eenvoudig tot benoeming over te gaan. Eerst moet zi. onder de oogen worden gezien in welken geest de ge meente zal worden bestuurd etc. alvorens over te gaan tot het aanwijzen der per sonen. Hij wil althans een program van urgentie voor de communistische partij opsommen in dezen tijd van crisis en gaat daartoe over, wijzend op de zegenin gen der sovjet-regeering. Dat program om vat: bouw van arbeiderswoningen en verla ging der huren tot 1/7 van het inkomen; verhooging der werkloosheidsuitkeeringen met 50 pet. en een uitkeering in eens van f. 100 aan allen, die 3 maanden werkloos zijn en f.50 aan jongeren vanaf 14 Jaar; productief werk tegen vol loon, 7 urendag; herstel van het openbaar onderwijs door alles subsidies aan het bijz. in te trekken; verhooging belastingen op het bezit etc., beschikbaarstelling van brood aan de ar beiders; onbeperkte vrijheid van demon straties. De heer v. ECK vindt het logisch, dat de heer Knuttel zijn program heeft willen ontvouwen, doch hij vergeet in dezen, wat er is voorafgegaan en releveert de gehou den besprekingen. De S.D.A.P, zal niet aan de wethoudersbenoeming deelnemen, nu haar twee zetels zijn geweigerd. Z. i. is de gemeentebegrooting-bëha'ndé- llng het oogenblik van behandeling van programma's. Verband tusschen de wet houdersbenoeming en het urgentie-pro gram van den heer Knuttel ziet spr. niet. De heer KNUTTEL had nog meerdere verklaringen verwacht. De heer WILBRINK: Het is ons te be langrijk! De heer KNUTTEL: U krijgt nog- wel eens gelegenheid daar anders over te denken. Spr. acht den nood der arbeidersklasse zoo urgent, dat deze steeds voorop moet staan. Alsdan wordt tot benoeming overgegaan. Vacature-Reimeringcr. Gekozen wordt de heer mr. Romijn met 21 stemmen tegen 2 op den heer v. Eek 1 op den heer Knut tel en 11 blanco. De heer ROMIJN wenscht gebruik te maken van den wettelijken termijn alvo rens een beslissing te nemen over het aanvaarden van deze benoeming. Vacature-Splinter. - Gekozen wordt de heer Splinter met 21 stemmen, tegen 2 op den heer Wilbrink. 1 op den heer Knuttel en 11 blanco. Vacature-Tepe. - Gekozen wordt de heer Tepe met 21 stemmen, tegen 1 op een heer Knuttel, 1 op den heer Wilmer en 12 blanco. Vacature-Goslinga. - Gekozen wordt de heer Goslinga met 21 stemmen, tegen 1 op den heer Knuttel, 1 op den heer v. Es en 12 blanco. De heeren Splinter, Tepe en Goslinga aanvaarden hun benoeming. (De zitting duurt voort». GEBOREN: Nicolaas, Z. van W. Nieuwen'ourg en J. Huijser Maria Cornelia Theresia, D. v. J. P. van den Berg en J. van der Werff Johannes Andreas, Z. van A. J. Paul en S. G. Sittek Bartholomeus, Z. van D. Haneveld en E. J. A. Hendriks Elizabeth, D. van D. le Feber en M. A. Brakel Jacob Redmer Hendrik. Z. van H. Hoogervorst en A. H. Visser Willem Antonie Joseph, Z. van W. A. van Harteveld en P. A. Bergers Joseph Antonie Willem, Z. van W. A. van Harteveld en van P. A. Bergers Sara, D. van E. v. d. Heijden en Sar- poedtoen. OVERLEDEN A. HuterFrankhuyzen, Vr. 72 j. H. L. Nagtegaal, Dr. 2 mnd. W. van Leeuwen, M. 72 j. VOOR WOENSDAG 2 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. VARA.-uitzending 10.00 v.m. VPRO. 6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles o l. v. G. Kleerekoper 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Onze Keuken door P. J. Kers 11.00: Cello-recital door E. Wais- wisz. Joh. Jong (piano) Gramofoonpl. 11.30. Gramofoonpl. 12.00: Concert VARA.-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 1.45: Pauze 2.15: Cooperatie-kwartier- tje 2.30: Voor de Kinderen 3.30: Maak het zelf door C. SchaakeVerkozen 4.15: Gramofoonpl. 4.30: Voor de Kinde ren 5.15: Vragenhalfuurtje door Oom Henk 6.00: Concert. VARA.-Mandoline- Ensemble o. 1. v. J. B. Kok en Gramofoonpl. 6.45: Uitz. vanuit het Instituut voor Plantenverdeeling (verbonden a. d. Land- bouw-Hoogeschool te Wapeningen). M.m. v. Prof. Broekema, Eli Bomli en S. S. Lan- tinga 7.35: Gramofoonpl. 7.30: Orgel spel vanuit de Standaard Orgelfabriek te Schiedam door Joh. Jong 8.00: Concert VARA.-septet o.l.v. Is. Eyl 8.45: „De Indringer" van Maurice Maeterlinck. Het Groot Volkstooneel 9.15: Concert VARA. orkest o. 1. v. H. de Groot 10.00Vaz Dias 10.10: Vervolg concert VARA.-or- kest 10.40: Voordracht door W. v Cap- pellen 11.00: Concert (2de vervolg) 11.3012.00: Gramofoonpl. Huizen. 298 M. Uitsl. NCRV,-uitzen ding 8.00: Schriftlezing 8.159.45: Gramofoonpl. 10.00: Zang NCRV. Da meskoor 10.30: Ziekendienst 11.00 12.00: Harmoniumbespeling M. F. Jur- jaanz. Mej. D. Mijnhout (sopraan) 12.C0: Politieber 12.15: Gramofoonpl. 12.30: Concert H. Hermann (viool), J. H. v Gin- kel (klarinet), M. Rood (fagot). Mej. L. Lauenroth (piano en harmonium) 2.00: Gramofoonpl. 2.30: Lezen van Chr. Lectuur door Mej. Wentink 3.00. Concert Chr. Dameskoor Sursum Corda o. 1. v. A. H. Willemse 4.45—5.00: Gramofoonpl. 5.00: Kinderuur 6.00: Gramofoonpl. 6.30: G. G. Brouwer leest eigen werl; 7.008.00: Chr. Liederenuurtje door J. de Heer 7.30: Politieber. 3.00 -10.00: Concert. Ned. Chr. Radio-orkest o. 1. v. F. Schuurman 3.459.25: Sprekers H. Amelink en F. L. v. d. Bom 10.00. Vaz Dias 10.1011.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwij ding 12.20: Gramofoonpl. 1.05: Orgel concert 1.50: Licht orkestconcert - 3.50: Symphonieconcert. Sted. orkest van Bour nemouth 5.05' Orgelconcert 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Piano muziek van Scarlatti 7.10: Literaire cau serie 7.30: Lezing: Farming 7.50: Causerie 8 20: Promenadeconcert SBC. Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood. M. m. v. Vocale en instrumentale solisten. Bach-Muziek 10.00: Nieuws 10.20: Lezing 10.35: Walsmuziek door het BBC.-orkest o.l.v. J. Lewis 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris". 1725 M. 8.05: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Gramofoonpl. 9.05: Radio-tooneel 9.5C: Oostersche muziek —10.20: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.25—1.35: Orkestconcert 2.404.40: Orkestconcert en zang 4.405.30: I-Iarmonicamuziek 8.208.50: Orkestconcert 8.50—9.25: Raüio-tooneel 9.259.40: Pie.no-soli 9.40^—10.05: Orkestconcert 10.20—11.05: Orkestconcert 11.0512.50: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7,25—8.20: Gramo- foonplaten 11.0012.05: Gramofoonpl. 12.30: Gramofoonpl. 1.252.50: Orkest- concert 5.206 20: Concert. Sopraan en piano 8.20: Orkestconcert en vioolsolo. Intermezzo: „Des Knaben Wunderhorn" (5). Koor en solisten 11.2012.20: Or kestconcert. Brussel. 508.5 M. en 338.2 M. 508 5 M.: 5.30: Dansmuziek 6.20: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Liederenvooi- dracht 9.20: Orkestconcert. 338.2 M.: 5.29: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Orgelconcert 9.20: Orkestconcert Zeesen, 1635 M. c.a. 7.00—7.50: Gra- mofoonplaten 8.2D—9.55 en 10.30 - 10.55: Schooluitz. 10.5512.20: Berichten. Hierna Gramofoonpl. 1.15: Buichten 2.203.20: Gramofoonpl. 3.20- 4 20. Le zingen 4.20—5 20: Concert 5.20—8.20: Lezingen 8.20: Concert 10.30: Berich ten en daarna tot 12.50: Dansmuziek. So

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7