DE FEESTELIJKHEDEN DER CHR. ORANJEVER. TE ALPHEN. 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 September 1931 Tweede Blad No. 21918 BELANGSTELUNG VAN DUIZENDEN! DE FEESTELIJKHEDEN IN HET STADION TE AMSTERDAM ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Zooals gewoonlijk begon het feest gisteren met de opstijging van een luchtballon. TER GELEGENHEID VAN DEN VERJAARDAG VAN H.M. DE KONINGIN werd gisteren op het Malieveld te Den Haag de jaarlijksche groote parade gehouden. Vele militaire autoriteiten waren daarbij tegenwoordig. Men onderscheidt o.m. te paard: Luit. generaal Insinger, verder staande den gezant van Tsjecho-Slowak-^é en den burgemeester van Den Haag. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN WIJLEN Mgr. W. H. Nolens is gisteravond van zijn woning naar de Parochiekerk in de Assen- delftstraat te Den Haag overgebracht. KONINKLIJKE BELANGSTELLING. - H.M. de Koningin heeft gisteren op Haar verjaardag in gezelschap van H. M. de Koningin-Moeder de Koninginnefeesten, welke te Apeldoorn werden ge,houden, met een bezoek vereerd. Naast de autode voorzitter van den Oranj ebond te Apeldoorn, de heer J. H. Steghers. len, verder onderwijzend personeel, ge marcheerd naar het terrein van de Mar- tha-stichting, voorafgegaan door een 2-tal vaandeldragers en een tweetal lan dauers, waarin het bestuur der Christel. Oranjevereen. was gezeten. De lange stoet, die overal langs den weg veel be kijks had werd begeleid door het muziek korps van „Arti" en een drietal tambours en volgde de navolgende route: Steen straat, Emmalaan. Wilhelminastraat, Ju- lianastraat, Bruggestraat en Raadhuis straat. Op het terrein werden de kinderen op verschillende versnaperingen ont haald, waarna de stoet werd ontbonden en het ochtendprogramma was afge werkt. Het middagprogramma ving aan met de door de jeugd altijd weer geliefde spelen, als ringsteken per fiets, blaastrappen etc. waarbij vooral het niet te vergeten num mer kuipje-steken, dikwijls als een der deelnemers als het ware een onderdom peling in ontvangst had te nemen, veel hilariteit verwekte. Op het H.B.S.-terrein heerschte alzoo weer de bekende en ge zellige drukte. Het aantal aanwezigen bedroeg zeker eenige duizenden. Het ge heel werd ook hier weer afgewisseld door het muziekgezelschap van „Arti". Bijzon dere bijval verwierven evenwel de om 4 uur uitgevoerde nummers individueel springen, springen in verband, hindernis- baan, attracties en het groot kozakken- nummer tot slot van de rijvereeniging „Kita Seneng" van Nieuw-Vennep. Als instructeur dezer demonstraties trad op de heer G. Slimme, terwijl de namen der deelnemers zijn: mej. E. C. Knoop, en de heeren C. W. Rossing, J. de Jong, J. de Groot, W. de Bruin, J. de Breuk, J. C. Peterie en J. Knoop. Kregen wij menig staaltje van fraaie ruitersport te zien, vooral bij de attracties vervulde de heer J. de Groot menig staaltje van stoutmoe dige acrobatiek. Ook de stoelenraces vielen bijzonder in den smaak, waarbij winnaar werd de heer J. C. Peterie. terwijl de door den heer de Groot aan de rekstok te paard uitgevoerde nummers schier aller ver wondering wekte en menig persoon ver wonderd stond over de groote stoutmoe digheid van dézen rijder. Na afloop dezer demonstratie werd door den voorzitter de heer J. H. Belgraver aan de prijswinnaars der volks- en kinderspelen de prijzen uit gereikt. Niet nalaten kunnen wij echter nog even te vermelden het nummer kleeder drachten voor jongens en meisjes van 4-8 jaar waarbij de kleuters in de meest kod- digste pakjes waren gestoken en in het algemeen veel hilariteit verwekte. Hier boven plaatsen wij een foto van een jeug dige deelnemers in geheel compleet uit gevoerd kokscostuum of banketbakkers- costuum een taart serveerende. Om halfacht ving op de terreinen van de Martha-stichting het avondfeest aan. Om 7 uur stroomde het echter reeds van belangstellenden naar dit terrein. Even als vorige jaren waren de terreinen ge heel met vetpotjes en lampions geillumi- neerd, wat als steeds vooral bij een der gelijke weersgesteldheid een schitterend aspect opleverde. Vooral de vijver geleek op een sprookjesland. De feöerieke ver lichting kwam hier weer bijzonder uit Het avondprogramma bestond uit muziek van „Arti", volkszang en gymnastische standen van de gymnastiekver. „Kwiek" met bengaalsche verlichting. Terwijl als slot een openluchtbioscoopvoorstelling plaats vond, waarbij o.a. behalve tal van andere films en feestelijkheden van het vorige jaar ter gelegenheid van het 10-ja rig bestaan der C.O.V. in beeld werd ge bracht. Om 11 uur behoorde ook dit. alleszins geanimeerde feest der C. O. V. weer tot het verleden, waarop het bestuur met genoegen kan terugzien, terwijl zeer zeker aan het bestuur en medewerkenden alle hulde en dank toekomt, voor de wijze van prettige samenwerking en organisatie terwijl ook „Arti" zich dit jaar weer bij zonderlijk verdienstelijk maakte. Niette genstaande de groote drukte had alles dank zij de goede regeling der politie op de verschillende terreinen een goed en ordelijk verloop; tevens kunnen we nog vermelden dat door de C. O. V. aan H.M. de Koningin een telegram met gelukwen- schen werd gezonden. Hieronder laten wij nog volgen de ver schillende uitslagen der kinder- en volks spelen: Gecostumeerd balrijden voor dames en heeren van 1418 jaar. Dames: le pr. G. v. Rijn, 2e pr. N. Overvliet, 3e pr. J. Horst man; de heeren: le pr. W. Sekeris, 2e pr. C. Kramer, 3e pr. T. v. Zwieten, 4e pr. P. Ambachtsheer. Wedstrijd in origineele kleederdrachten voor jongens en meisjes van 48 j.: le pr. Dina van Brummen, 2e pr. Gerda v. d. Berg, 3e pr. Aagje van Loenen, 4e pr. W. Stuivenberg. 5e pr. Annie Ketel, 6e prijs Tina v. d. Bijl; voor jongens: le pr. Wim de Jong, 2e pr. Leendert v. d. Linden. 3e pr. Jan van Brummen, 4e pr. Arie Boes veld, 5e pr. Jan van Rijn, 6e pr. Piet Stui venberg. Blaastrappen voor jongens van 10—12 jaar: le pr. Albert van Vliet, 2e pr. Henry Een aardig kereltje uit den wedstrijd „Kleederdrachten". Dit banketbakkertje serveerde een prachtige taart! Bergshoeff, 3e pr. Willem Baart, 4e pr. Dirk Spek. Blaastrappen voor jongens van 1214 jaar: le pr. Hans Bergshoeff, 2e pr. Cor Wijsman, 3e pr. Willem Ketel, 4e pr. Henk v. d. Berg. Ringsteken per fiet-s: dames: le pr. J. Boot. 2e pr. M. Snel, 3e pr. M. Bal, 4e pr. N. Joha, 5e pr. M. Gorree, 6e pr. C. Bergs hoeff; idem voor heeren: le pr. Jan de Hoed, 2e pr. Arie Bergshoeff, 3e pr. W. v. d. Burgh, 4e pr. A. Schmall, 5e pr. P. de Groot, 6e pr. C. v. d. Burgh en 7e pr. L. Verkerk. Als bijzonderheid vermelden we dat de heer Hoed reeds 3 jaar winnaar is van den len prijs. Kuipjesteken voor jongens boven 16 j. le pr. H. Wolfert, 2e pr. A. Eursveller, 3e pr. C. de Geus, 4e pr. C. de Jong, en 5e pr. J. Westmaas. Wedstrijd met Vliegende Hollanders voor jongens en meisjes van 56 j, le pr. J. Snel. 2e pr. Kees de Graaf. 3e pr. Kees Waardenburg, 4e pr. Henk Heinen, 5e pr. Wim Tuinenburg, 6e pr. Berti Raap horst, 7e pr. Bregetta Wassenaar, 8e pr. Maartje Snel, 9e pr. Mies Heinen. Idem voor meisjes van J jaari le prijs Het Balrijden met kinderwagens was een attractie. Beter weer voor haar feestelijkheden had de Chr. Oranj evereeniging zeker niet kunnen verlangen! Bleek in de vroege morgen het weer nog eenigszins onzeker en het luchtruim nog wat beneveld, wel dra wist het Oranjezonnetje door het wol kengordijn door te breken, zoodat vooral des middags van een zomerschen dag kon worden gesproken! Der traditie getrouw werd het programma des morgens om 8 uur aangevangen met het beieren der feestklokken van de Ned. Herv. Kerk. Van de gemeentegebouwen en kerkgebouwen ttfd men reeds vroeg de Vaderlandsche driekleur uitgestoken, terwijl ook tal van particulieren de vlag weldra hadden ont plooid, waardoor onze gemeente weldra in een feestpakje was getooid. Om half ne gen gaf de Chr. Muziekver. „Arti et Reli- gioni" koraalmuziek op het kerkplein. Aangevangen werd met Ps. 136 1 en als slot: „Dankt, dankt nu allen God", be nevens tal van Vaderlandsche liederen. Begrijpelijkerwijze bracht een en ander direct veel publiek op de been, zoodat reeds vroeg een ware feest- en oranje stemming was waar te nemen. Om 9 uur kwam de schooljeugd los, daar door de leerlingen van de Chr. scholen en Martha- stichting op het sportterrein der H.B.S. een gemeenschappelijken kinderzang zou worden uitgevoerd. Jammer was dit jaar zeker, dat tusschen de besturen der Chr. Oranj evereeniging en Wilhelminavereen. geen overeenstemming tot samenwerking is bereikt zoodat thans in tegenstelling van het vorige jaar aan dezen zang alleen kon worden deelgenomen door de leerlin gen der genoemde scholen. Deelgenomen werd aan dezen zang door ruim 1700 kin deren, zoodat weldra op het terrein een groote bedrijvigheid heerschte, daar deze zang ook door tal van ouderen werd bij gewoond. Nadat het bestuur der vereeni- ging in de bestuurstent had plaats ge nomen, sprak de voorzitter de heer J. H. Belgraver een kort openingswoord waarin deze bijzonder wees op den hechten band van het Oranjehuis in het belang van ons volk en vaderland, en hoe door Gods goed heid H. M. de Koningin wederom een jaar voor ons volk en vaderland bleef ge spaard. Met den wensch dat er ook onder de kinderen veel gebed moge zijn voor onze Koningin eindigde spr. met het ver zoek een driewerf „Hoera" aan te heffen. Leve onze Koningin, waaraan onmiddel lijk spontaan gevolg werd gegeven. Bege leid door „Arti" en gedirigeerd door den heer J. Tuinman werd hierna door de jeugd uit volle borst verschillende natio nale liederen gezongen, terwijl als slot de school van den heer Tuinman nog eenige liederen zong. Na dezen zang werd door de kinderen met de resp. hoofden der scho

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5