leidsch Daabli .hei 72ste Jaargang Maandag 31 Augustus 1931 No. 30 Dm de Europeesche Zwem-Kampioenschappen. Nederland wint de 4 x 100 M. estafette Mej. BRAUN kampioene 400 M. vrije slag Het voornaamste Nieuws van heden. tblöii telefoon DIR/en ADMIN. 2300 BED. 1507 O (Van een speclalen verslaggever). De wedstrijden van Zaterdag. Het tournooi te Parijs begon Zaterdag met een waterpolowedstrijd tusschen Oos tenrijk en Duitschland. Bij de rust reeds leidde Duitschland met 30. De uitslag werd 50. De verdere ochtenduren werden gevuld met de finale torenspringen van den toren voor dames. Onze landgenoote, mej. Klap wijk, voelde zich niet geheel fit en nam daarom niet deel aan dit nummer. De uitslagen luiden: 1. Mej. Epply, Oostenrijk 34.28 pnt.; 2. Mej. SJoevist, Zweden, 32.62 pnt.; 3. Mej. Cretl Flavier, Frankrijk, 32.94 pnt.; 4. Mej. Lenormand, Frankrijk, 30.82 pnt.; 5. Mej. Klauzowna, Polen, 29.78 pnt. De uitslagen 200 M. schoolslag (heeren) zijn le serie: 1. Wittenberg, Duitschland min. 52 sec.; 2. Rheingold. Finland 2 min. 54 4/5 sec.; 3. Franquinetti, Italië 2 min. 58 2/5 sec.; 4. Harling, Zweden 3 min. 3 ;ec.; 5. Schoebel, Frankrijk 3 min. 3 sec. 2de serie: 1. Sietas, Duitschland 2 min. 54 4/5 sec.; 2. Cartonnet, Frankrijk 2 min. 56 sec.; 3. Heyner, Zweden 2 min. 57 4/5 s.; Hild, Hongarije 2 min. 591/5 sec.; 5. Wyss, Zwitserland 3 min. 5 3/5 sec. De 100 M. rugslag heeren (finale) had tot resultaat: 1. Deutsch, Duitschland 1 min. 14 4/5 s.; 1. Bitskey, Hongarije 1 min. 15 4/5 sec.; Nagy, Hongarije 1 min. 161/5 sec.; 4. Xoller, Oostenrijk 1 min. 161/5 sec.; 5. Lindhal, Zweden 1 min. 16 2/5 sec.; 6. lening, Duitschland 1 min. 17 1/5 sec. 4 x 100 M. estafette dames (finale): 1. Holland. 4 min. 55 sec. De Hollandsche tloeg was samengesteld uit de dames Bau- meister, Vierdag, den Ouden en Braun. Engeland 5 min. 4/5 sec.; 3. Hongarije i min. 2 1/5 sec.; 4. Frankrijk 5 min. 13 s. Mej. Baumeister nam onmiddellijk na den start een voorsprong op de Engelsche mej. Harding, die evenwel na het keeren de leiding wist te nemen en als eerste aankwam, zoodat de tweede Engelsche mej. Da vies met een voorsprong op de tweede Hollandsche vertrok. Deze, mej. Vierdag, die in zeer snel tempo zwom, ver- Hemde haar achterstand gedurig, totdat zij na de 75 M. zelf de leiding wist te nemen en haar opvolgster, Mej. den Ouden een belangrijken voorsprong bood. De laatste verhoogde zonder moeite dezen voorsprong tot op 18 M., waarop zij door mej. Braun afgelost werd. Begrijpelijkerwijze won de Nederlandsche kampioene dus met gemak. Een daverend applaus van de ongeveer 5000 toeschouwers beloonde onze Neder landsche zwemsters voor haar mooie pres tatie, terwijl de Nederlandsche vlag werd Eeheschen en de muziek het Wien Neer- landsch Bloed ten gehoore bracht. Een van de eersten, die de zwemsters gelukwenschte was de Nederlandsche zaak gelastigde, Mr, Karsten. Tenslotte werden nog twee polowedstrij- den gespeeld. Zweden sloeg Tsjecho-Sfo- Wakije met 21. (Ruststand 0—0). Hon garije sloeg België 9—2. (Ruststand 5—1). De wedstrijden van Zondag. Gisteren was het de laatste dag. En hij bracht onze derde overwinning. Mej. Braun heeft namelijk de 400 M. Vrije slag op schitterende wijze gewonnen, hoewel zij Joch tot tegenstandsters had niemand rrvnder dan miss Cooper en mile Godard. v Natuurlijk waren gisteren duizenden naar Tourelies getrokken om dezen laat- sten dag nog te genieten van deze groote sportdemonstratie. Dat het er rustig is toe gegaan, niemand zal het kunnen beweren. Het publiek was uiterst woelig, critiseerde 4e scheidsrechters en floot hen uit, maar wij zullen deze zenuwachtigheid maar toe schrijven aap het hondenweer en de bar slechte organisatie die al deze wedstrijden heeft gekenmerkt. De dag van gisteren dan is begonnen met den waterpolowedstrijd tusschen Oos tenrijk en Tsjecho Slowakije. Bij half time leidden de Tsjechen met 10, maar de Oostenrijkers slaagden er weldra in om niet alleen hun achterstand in te halen, maar zelfs met 32 den strijd te winnen. De finale heeren kunstspringen had het volgende resultaat: 1. Staudinger (Oostenrijk) 111.82 pnt.; 2. Neumann (Duitschland) 108.90 pnt.; 3. Riebschlager (Duitschland) 107.96 pnt.; 1. Ollander (Zweden) 97.30 pnt.; 5. Vajda [Hongarije) 95.20 pnt.; 6. Billard (Frank- 'k) 93.96 pnt.: 7. Ballasz (Hongarije) 90.18 it.; 8. Nielmailalnen (Finland) 90.16 pnt.; T>anhart (Hongarije) 87.06 pnt.; 10. van Ven (België) 84.90 pnt.; 11. Lenormand r„anJpd)k) 80.58 pnt. De 200 Meter schoolslag-finale had het 'olgende resultaat: i Rheingold (Finland) 2 min. 52 1/5 sec.; 3, Wittenberg (Duitschland) 2 min. 52 2/5 sec. 3. Sietas (Duitschland) 2 min. 55 sec.;' 4. Cartonnet (Frankrijk) 2 min. 56 2/5 sec.; 5. Heyner (Zweden) 2 min. 59 3/5 sec.; 6. Fachinetti (Italië) 3 min. precies. Hierna de 400 Meter vrije slag (finale) voor dames. Eerst vermelden wij even den uitslag: 1. Mej. Braun, 5 min. 42 sec. (Nieuw Europeesch record); 2. Miss Cooper (Enge land), 5 min. 54 sec.; 3. Yvonne Godard (Frankrijk) 5 min. 55 2/5 sec.; 4. Mej. Baumeister, 6 min. 21 sec.; 5. Miss Davles (Engeland) 6 min. 22 sec.; 6. Mile Delbort (Frankrijk), 6 min. 46 2/5 sec. Op de eerste 50 Meter lagen de dames Godard en Braun vrijwel gelijk. Na 100 Meter was de stand nog dezelfde. Op de volgende baan wist mej. Braun iets uit te loopen. Alles wees er op, dat zij haar kracht voor het laatste eind spaarde. Steeds liep zij daarna meer uit en op 300 Meter was deze voorsprong aanzienlijk. Mile Godard zakte af, maar thans was het Miss Cooper die sterk kwam opzetten. Toch kon zij mej. Braun niet meer be reiken en onder groot enthousiasme werd onze landgenoote eerste. Vervolgens de 1500 Meter vrije slag heeren. Op 100 Meter was Taris aan de spits met Costolll, den snellen Italiaan op de tweede plaats. Geruimen tijd bleef dit zoo, doch op 700 Meter had de Italiaan Perentin de leiding genomen, terwijl Taris en Costolli thans de 2e en Se plaats inna men. Na 800 Meter zakte Taris af tot groote teleurstelling van het Fransche publiek. Hoop op een overwinning vdór hem was er toen n.l. niet meer. Op 1000 Meter was de volgorde geworden: Perentin, Halasy, Cos tolll en Taris. Toen liet Halasy zien wat hij in zijn mars heeft. Onweerstaanbaar kwam hij opzetten. Tusschen hem en Perentin ontstond een reuzestrijd en tenslotte wist de Hongaar met klein verschil te winnen. De uitslag luidt: 1. Halasy (Hongarije) 20 min. 49 sec.; 2. Perentin (Italië) 20 min. 50 3/5 sec.; 3. Costolll (Italië) 21 min. 9 2/5 sec.; 4. Taris (Frankrijk) 21 min. 13 4/5 sec.; 5. Roig (Frankrijk) 22 min. 351/5 sec.; 6. Tilli- kainen (Finland), De beide laatste waterpolowedstrijden hadden tot resultaat dat Duitschland met 42 van Zweden won, na met rust met 1—0 te hebben voorgestaan. Hiermede legde Duitschland beslag op de 2e plaats. Frankrijk verloor tenslotte met 42 van België. De einduitslag van het waterpolotour- nooi is: doel- gsp. gew. gel. vrl. pnt. punt. Hongarije 6 5 1 0 11 52-7 Duitschland 6 4 2 0 10 21-9 Oostenrijk 6 3 3 6 12-31 België 6 2 1 3 5 20-25 Tsjechoslowakije 6 2 4 4 11-16 Frankrijk 6 1 1 4 3 20-37 Zweden 6 114 3 13-28 Tenslotte vermelden wij nog, dat Hon garije gemakkelijk den Europabeker won, n.l. met 114 punten. Na dus tweemaal in het bezit van Duitschland te zijn geweest, komt hij ditmaal in handen van de Hon garen, die deze triomph door hun sterke ploeg zeer zeker verdienen. De uitslag om den Europabeker luidt: 1. Hongarije 114 pnt.; 2. Duitschland 92.5 pnt.; 3. Frankrijk 36 pnt.; 4. Oosten rijk 29 pnt.; 5. Italië 29 pnt.; 6. Finland 14 pnt.; 7. Tsjechoslovakije 12 pnt.; 8. Zweden 11.5 pnt.; 9. België 8 pnt. NOORDWIJK—SCHEVENINGEN IN 4 DDR 27 MIN. Geslaagde tocht van den heer v. d. Meyden Gistermorgen om acht uur 47 is de heer H. v. d. Meyden, lid der Biltsche Zwemclub, doch werkzaam te Den Haag, te Noordwijk gestart voor een tocht naar Scheveningen. Het gezamenlijke personeel van de firma A. L. J. en W. de Haas te 's-Gravenhage deed den zwemmer aan het Noordwijksche strand uitgeleide. Met het getij en wind mee, arriveerde de heer Van der Meyden ongeveer te halféén in het zicht van Scheveningen. Een groot aantal belang stellenden volgde de verrichtingen van den zwemmer, die onder luide hoera's om I.14 uur het trapje van de pier in uitste kende conditie beklom. Door eenige vrien den en bekenden werden bloemen aange boden. In vier uur en 27 minuten was het traject NoordwijkScheveningen afge legd. In de hulde van den heer Van der Meyden gebracht, deelt ook de heer W. H. van Duyn, die als verzorger den tocht mee maakte Mej. Martha Snel deed over denzelfden afstand onlangs 5 u. 17 minuten. DE ADSPIRANT-WEDSTRIJDEN VAN DE LEIDSCHE ZWEMCLUB. De wedstrijden, die a.s. Woensdag te 61/4 uur in de zweminrichting Hooge Rijndijk gehouden worden, verheugen zich in een flinke belangstelling van do zijde van de deelnemers(sters). Behalve de gewone baannummers ko men op het springnummer voor een hin- dernisbaan, hoogspringen en een estafette wedstrijd over 5x25 M. vr. sl. (2 meisjes en 3 jongens) tusschen de adspiranten van „Poelmeer", „de Zijl" en L.Z.C. Verleden Jaar wist Poelmeer dezen wed strijd te winnen Tot besluit van de wedstrijden zal een polowedstrijd gespeeld worden tusschen L.Z.C. II en R.Z.C. I (tweedeklasse N.Z.B.) ZWEMFEEST TE SASSENHEDVI. Het was Zaterdagmiddag een ongewone drukte in de Zweminrichting te Sassen- heim. Een groot aantal toeschouwers waren opgekomen om de demonstraties van den Ned. Zwembond (Kring den Haag) bij te wonen. Precies op tijd werd begonnen, en we kregen vervolgens te zien: Reddlngzwem- men, Popduiken, Estafettewedstrijden (deze waren soms zeer spannend), Schoon springen, Figuurzwemmen door de dames der H.Z. en P. Club. Snelzwemmen en een waterpolowedstrijd tusschen zeventallen van Den Haag en Lelden welke door eerstgenoemde gewonnen werd met 62. Bovendien kregen we verschillende kunststukjes zooals de draaiende stoel, de stoomboot en de sleepboot te zien evenals wandelen op het water. Deze kuststukjes alsmede het figuur- zwemmen oogstten veel bijval. Te ruim 7 uur was de demonstratie ge ëindigd en werden de deelnemers door de administrateur van het badbedrljf, den heer Hubers, bedankt voor de propaganda die zij voor de zwemsport en voor de in richting gemaakt hadden. OM DEN SCHELDEBEKER. De zwemwedstrijd om den Scheldebeker werd Zaterdagmiddag verzwommen over een traject van Breskens naar Vlissingen. Er waren 26 deelnemers. De heer Kuljpers uit Amsterdam werd winnaar. Om 2 uur 20 werd gestart. Om vijf uur kwam de win naar in Vlissingen aan. De meeste deel nemers zijn onderweg door een begelei dende motorboot opgenomen. -o WATERPOLO. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Promotie en degradatie: U. Z. C.Maas 4—2; A. Z.—Star 1—1. Buiten de competitie: Nederlandsch Zevental—H. P. C. 5—0. „De Crt." o ZEILEN. EEN NIEUWE LEIDSCHE 45-KWADRAATKRUISER. Naar wij vernemen is de Loes, het vroe gere 45-kwadraat-kruiserjacht van den heer P. Molenaar en nadien onder den naam van „Bonzo" in het bezit van den heer Veen, thans aangekocht door de ge broeders Warring alhier. WIELRENNEN. OM DE WERELDKAMPIOEN. SCHAPPEN. WILLY FALCK HANSEN WERELD KAMPIOEN DER PROFS. Onder protest van Micbard. Enorme belangstelling bestond er gis teren te Kopenhagen voor de laatste wed strijden, n.l. het kampioenschap voor sprinters (profs.) Ongeveer 15.000 toe schouwers woonden deze wedstrijden bij, terwijl nog zeer velen buiten de tribunes van de Ordrupbaan stonden. Moeskops werd in de tweede rit der kwart-finale door den Belg Scherens gemakkelijk ge slagen en was daarmede uitgeschakeld voor den titel. In den eindstrijd kwamen tenslotte de wereldkampioen Michard en de Deen Falck Hansen. In de eerste rit dwong Hansen den Fransehman de leiding te ne men en deze kreeg hierdoor 3/4 lengte voorsprong. 250 Meter voor de finish ging Falck Hansen hem in razend tempo achterna en hij sloeg Michard met 3/4 lengte onder ontzaglijk enthousiasme van het publiek. In de tweede rit waren de rollen omge draaid. Weer dwong de Deen Michard de leiding te nemen, nadat tweemaal afge beld was omdat beide renners op de baan stilstonden. Ondanks harden strijd sloeg Michard den Deen tenslotte met 3/4 lengte Een derde rit was dus noodzakelijk om een beslissing te verkrijgen. Weer moest de leiding nemen. Op 200 Meter ging Falck Hansen er van door en ieder dacht dat de Deen zou winneen. Hij ging echter te hoog in de baan. Michard kwam bin nen door en vrijwel gelijk gingen beide renners over de eindstreep. De meeste toeschouwers, die bij de eindstreep zaten, meenden geconstateerd te hebben, dat de Fransehman met banddikte won. Het In ternationaal Wedstrijdcomité besliste ech ter anders en Falck Hansen werd wereld kampioen. Michard protesteerde hiertegen en verzamelde onder de toeschouwers pro testbriefjes. De overwinning van Falck DE VOETBALWEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND. OOK NU WEER TE ANTWERPEN. In de buitengewone algemeene vergade ring van den Koninklijken Belgischen Voetbal-Bond is besloten de interland wedstrijden BelgiëNederland voorloopig nog voor den tijd van drie jaren te Ant werpen te doen spelen om gelegenheid te geven te Antwerpen een grooter stadion te bouwen. Hansen werd dan ook niet bijster en thousiast door het publiek opgenomen. Denemarken heeft hiermede op drie wereldtitels beslag gelegd. De uitslagen van de verschillende ritten der kwart-finale luiden: lste rit: Faucheux (Frankrijk) slaat Engel met 3/4 lengte. 2e rit: Scherens (België) si. Moeskops gemakkelijk. Falck Hansen (Denemarken) slaat Gerardin (Frankrijk) banddikte. Michard (Frank rijk) slaat Kaufmann (Zwitserland) 'h lengte. Demifinales, lste: 1. Michard slaat Sche rens gemakkelijk met een halve lengte. 2e demifinale: Falck Hansen sl. Faucheux, eveneens met '/t lengte. Ritten om de 3e en 4e plaats. In twee ritten wint Scherens van Faucheaux, zoo dat de Belg derde wordt in het klassement Eindstrijden, lste rit: Falck Hansen sl. Michard met 3/4 lengte. 2e rit: Michard sl. Falck Hansen met 3/4 lengte. Beslis- sigsrit: Beide renners komen vrijwel gelijk over de eindstreep. Falck Hansen wordt winnaar. Eindresultaat: 1. Falck Hansen (Dene marken). wereldkampioen. 2. Michard (Frankrijk). 3. Scherens (België), 4. Fau cheux (Frankrijk.) DE RIT AMERSFOORT. D. Ramp wint op overtuigende wijze. Ondanks het vroege uur was er voor de Amersfoortsche rit veel animo en werd gistermorgen te ruim 7 u. 15 m. het sein tot vertrek gegeven. 12 renners zouden mededingen naar den inzet: een fraai bronzen beeld, reeds langen tijd in het be zit van „Swift". Bi) het zich vaardig maken bemerkte E. Sladek, dat zijn band het inmiddels begeven had en er vertrokken er dus maar 11, waarvan E. den Blanken ook al spoedig opgaf wegens een lek bandje. Even voor Koudekerk splitste zich de groep en bestond het hoofdpeleton uit: D. Ramp, J. Riethoven, J. v. Wezel, A. de Ruyter en J. Verschoor. De 2de groep, be staande uit O. Dadema. J. v. d. Peel, Th. Hoogendljk, G. Bos en A. v. d. List verloor al meer en meer terrein en hoewel Van der Poel alle moeite deed deze groep bij de hoofdgroep te brengen, het was hem onmogelijk het tempo op te voeren van zijn ploeggenooten, weshalve hij besloot het dan maar alleen te doen, wat hem bij Bodegraven dan ook schitterend gelukte. In een stevig tempo ging het op Utrecht aan, doch door het passeeren van een auto raakten v. d. Poel en Van Wezel los. Doordat de hoofdgroep voor een spoor wegovergang moest wachten, gelukte het hem er weer bij te komen. In Utrecht maakte De Ruyter kennis met de steenen, doch hij bezeerde zich gelukkig niet ern stig en kon, nadat z'n stuur weer was rechtgezet, den rit vervolgen. Nog geen 100 Meter verder moest hij weer voor den spoorwegovergang wachten, zoodat zijn achterstand nog grooter werd. Gelukkig waren we spoedig de Domstad gepasseerd en hadden we weer den grooten weg voor ons. De Ruyter maakte daar nog eens kennis met de steenen, gelukkig weer zon der ernstig letsel te bekomen. Inmiddels peddelde de hoofdgroep snel op den Amersfoortschen berg aan. Door onacht zaamheid van een gids werd nog een ver keerde weg ingeslagen en daardoor de rit nog met eenige K.M. verlengd en tot 148 K.M. opgevoerd. De keerpuntprijs werd ge wonnen door J. Verschoor; 2. J. Riethoven; 3. D. Ramp; 4. J. v. Wezel; 5. A. de Ruyter. De 2de groep lag al spoedig uit elkander en het waren enkel O. Dadema en Th. Hoogendljk, die bij het keerpunt kwamen. Dadema, die in een goed jaar niet gereden heeft, passeerde daar het eerste het keer punt, doch reed buiten mededinging mee, zoodat Hoogendijk de medaille voor de B- klasse in de wacht sleepte. A. v. d. List, die reeds in Koudekerk geheel los was van de 2de groep, trapte in z'n eentje door naar Utrecht, waar hij, voor het passeeren van een stilstaande tram een bekeuring opliep en medegenomen werd naar het bureau van politie. Nadat daar aan eenige formaliteiten voldaan was, kon hij het hoofdpeleton opwachten om daarmede den terugweg te volgen. G. Bos moest wegens zadelpijn opgeven, terwijl C. Paats een studie was gaan maken, hoe kikkers zich amuseeren in Augustus. Deze was ni. hals over kop in een sloot terecht gekomen en zag daardoor van verdere deelname af. Het hoofdpeleton. bestaande uit Ramp, Verschoor, Van Wezel en Riethoven, ped delde Inmiddels lustig verder, maar reeds voor Woerden moest Verschoor lossen, zoo dat er (toen er nog 35 a 40 K.M. gereden moest worden) nog 3 gegadigden waren voor het beeld. D. Ramp, die geregeld uit looppogingen deed, zag, even voor Woer den, zijn kans schoon en met een gewel dige demarrage schoot hij er tusschen uit. Dachten wij, dat Riethoven en v. Wezel het nog wel bij zouden trekken, Ramp dacht daar anders qyer. Met een gangetje, varleerend tusschen de 35 en 40 K.M., stevende hij op Leiden aan en liep bij iedere minuut stukken uit. Onbedreigd Successen der Nederlandsche zwemsters te Parijs; overwinningen op de 4x100 M. estafette en 400 M. vrije slag. De Deen Falck Hansen wereldkampioen der sprinters; Moeskops werd in de kwart finale geslagen. De voetbalwedstrijd BelgiëNederland wordt te Antwerpen gehouden. Recordverbeteringen bij de athletiekwed- strijden op Te Werve; mej. Schuurman liep binnen wereld-recordtijd. Nederland won den cricketwedstrijd tegen België. passeerde hij, onder luid gejuich van de talrijke aanwezigen, de eindstreep, daar mede het beeld winnende, waar hij reeds zoo lang zijn zinnen op gezet had. Nadat J. v. Wezel 35 K.M. had zitten trekken, werd hij op de streep gepasseerd door J. Riethoven. Veel latei kwam J. Verschoor binnen, gevolgd door Dadema en Hoogendijk. De volledige uitslag is dus: 1. D. Ramp in 4 uur 36 min. 44 sec. 2. J. Riethoven in 4 uur 43 m. 14 sec. 3. J. v. Wezel, banddikte. 4. J. Verschoor. 5. O.Dadema buiten mededinging. 6. T. Hoogendijk, lste B-klasser. De Ruyter, het spreekwoord „driemaal is scheepsrecht" in praktijk willende bren gen, was nog eens gevallen, en nu zóó, dat hij van verdere deelname moest afzien. De regeling was, dank zij de uitstekende zorgen van den heer Velthuizen, schitte rend in orde. De wagen van den heer Ravensberg was vol met supporters, zoo dat het een alleszins geslaagde rit ge noemd kan worden. CRICKET. BELGIE—NEDERLAND. Nederland wint met Innings en 23 runs. Zaterdag nam de wedstrijd Nederland België te Antwerpen een aanvang. De Belgen wonnen den toss en kwamen eerst aan bat. Ze bleken niet sterk en spoedig werden zij door de voortreffelijk spelende Nederlanders uitgebowled. Alleen Watson en vooral Alpen wisten zich bij de Belgen te onderscheiden. Laatstgenoemde maakte 26 runs, Watson 18 runs. De eerste Innings der Belgen leverden in totaal 89 runs op. Bij de Nederlanders speelde vooral Sun derland uitmuntend; hij wierp alleen bijna de geheel Belgische ploeg uit. Om 5 uur kwamen de Nederlanders aan het wicket. Hun innings kon niet worden uitgespeeld. Neuerburg, die het eerste in ging, hield 1 uur 20 minuten stand en maakte 18 runs, terwijl jhr. W. v. d. Bosch 85 runs haalde. Neuerburg werd opgevolgd door Bouwmeester, die 20 runs scoorde. Stuyvenberg volgde dezen op en stond op net oogenblik, dat gestopt werd, met Schlll te batten. Toen de wedstrijd werd afge broken hadden belden 57 runs not out. Gisteren vervolgde Nederland zijn in nings met een moolen voorsprong van 180 runs tegen 89 en nog 6 wickets in handen. Het totaal werd 239 runs De Belgen gingen hierna voor de tweede maal aan bat en speelden dezen keer aanmerkelijk beter dan Zaterdag. Verder dan tot 127 runs, waarvan Bridges 46 en Pardon met 24 de hoogste scores maakten, konden zij het echter niet brengen. Nederland won dus met innings en 23 runs voor een totaal van 239. o l. c. c.—v. o. c. n. V. O. C. wint met 119 runs. Zooals wel te verwachten was, heeft de Leidsche het tegen V.O.C. II niet tot éen overwinning kunnen brengen. Het mag zelfs Metsch c.s. als een verdienste worden aangerekend, dat zij niet met innings hebben verloren, want de Rotterdammers brachten een zeer sterk elftal in het veld, dat vooral in het batten onzen stadgenoo- ten vere de baas was. De Rotterdammers, die het eerste naar de wickets trokken, sloegen er duchtig op los en toonden niet het minste ontzag voor de Leidsche bowlerij. Eerst toen het scoringbord 226 runs aanwees voor het verlies van 7 wickets, sloot Ingelse de in nings. Vrijwel alle batsmen kwamen in de dubbele cijfers. F. van Horick 68. Ingelse 15, Stenger 19, Guittart 24, van Vledder 32', ir. J. van Herwaarden 38 en Mr. Extra 24. C. Beerepoot had met 450 nog het meeste succes met den bal. De L.C.C.-innings begon weinig bemoe digend. Metsch en Kantebeen waren spoe dig verdwenen, doch met van Schie en A. van Es op de mat, steeg de score snel en van 25 voor 2 werd het 96 voordat de scheiding kwam. De staart roerde zich ditmaal niet en voor 107 hadden allen een beurt gehad. A. van Schie met 33 en A. v. Es met 40 hadden het leeuwenaandeel tot dit totaal bijgedragen. Van Herwaarden 661; Kalf 48. Ingelse probeerde nog de Leidenaars binnen een uur uit te gooien, doch gaf die poging na drie kwartier op, toen het totaal 45 bedroeg voor het verlies van 4 wickets (Metsch 10, Kantebeen 19). Van Vledder had met 3—7 de beste' cijfers.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9