SPORT. RITNSBURG. Raadsagenda. De raad vergadert morgen des avonds te half acht ure, ter behandeling van de volgende punten: 1. Beëediging nieuwe raadsleden. 2. Benoeming wethouders. 3. Rapport commissie voor het nazien van de gemeenterekening en van die voor de bedrijven. Bij den landbouwer W. v. T. aan Kloosterschuur zijn des nachts door een hond 25 30 kuikens doodgebeten, v. T. werd door het rumoer gewekt en schoot nog op den hond, zonder het dier echter te treffen. De eigenaar van den hond is onbekend. De plannen voor een alhier te hou den Oranjefeest hebben nog geen vasten vorm aangenomen. Wel schijnt vast te staan, dat een schoolkinderfeest gehouT den zal worden, hetgeen dan Woensdag a.s. zal plaats vinden. Een inzameling hiervoor in de gemeente bracht ongeveer f. 500.op. o SASSENHEIM. Uitslag Aanbesteding. Door het Architecten-Bureau L. Tol te Lisse werd aanbesteed de bouw van het nieuwe bankgebouw voor de Twentsche Bank, aan de Wilhelminalaan alhier. De uitslag hiervan is als volgt: De Vrede's Bouwbedr., Noordwijk f. 51.960; Gebr. M. en A. van Breda, alhier f. 53.990; Fa. Dijkstra en Zoon, alhier f. 55.660; Fa. C. J. Kiebert. alhier f. 55.990; Th. Reeu- wijk, alhier f. 56.550; J. P. Oudshoorn en Zoon f. 57.100. De gunning werd aange houden. Aanvullingsagcnda. Aan de agenda voor de morgen te hou den raadsvergadering zijn alsnog de vol gende punten toegevoegd: 1. Een verzoek van de ..De Visserschool" om een crediet van f. 250.voor de aan schaffing van 8 schoolbanken. 2. Daar door den Ambtenaar van het O. M. aan de Verordening op het venten bindende macht is ontzegd, omdat daar in niet voldoende uitzondering is gemaakt voor het venten van drukwerk stellen B. en W. vooral met het oog op de a.s. fees ten de noodlge wijzigingen aan te brengen 3. De heer G. M Esseveld wil ter ver breeding van de J. P. Gouverneurlaan een strook van zijn land afstaan, mits de ge meente de sloot dempt, tegelpad doortrekt de rioleerlng te zijner tijd doortrekt en recht van uitpaden geeft, bovendien nog een vergoeding voor het plaatsen van een gaashek op grondkeerenden betonnen voet B. en W. stellen voor dit aanbod te aan vaarden; de vergoeding wordt begroot op f. 350.—. Frater Troplinius van Kesteren, ver toevende te dezer plaatse, zal op 30 Sep tember a.s. naar de Missie in Brazilië te- rugkeeren. Zaterdagavond vond in „Het Bruine Paard" de prijsuitreiking plaats van de prijzen der vorige weck Zaterdag gehou den wedstrijden der Sassenheimsche Zwem vereeniging. Door den Burgemeester wer den de prijswinners op de hem eigen hu moristische wijze de prijzen uitgereikt. Het was een gezellige samenkomst. Zaterdagavond gaf „Crescendo" een concert in de muziektent aan de Char- bonlaan. Hoewel aan dit concert weinig publiciteit was gegeven, viel de opkomst van het publiek mede dank zij het fraaie weer, zeer mee. De verschillende nummers werden cor rect uitgevoerd. o VEURLEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Wijziging schoolartsendienst. - Barakken voor besmettelijke ziekten. - Overname Broekweg. De raad van Stompwljk kwam voor het laatst in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. De notulen der vorige zitting werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was de ontwerp-begrooting 1932 van de Gezondheidscommissie te Al phen aan den Rijn. Besloten werd deze te behandelen bij de gemeentebegrooting. Wijziging gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst. De heer Willemsen heeft tot nu toe niet bemerkt dat dit toezicht ook wordt uit geoefend op de R.K. scholen. De voorzitter: er is overeenstemming bereikt en na de vacantie zal ook daar het toezicht worden uitgeoefend. De heer Mooyman vraagt, hoe het staat met de school aan den Veenweg, is daar reeds overeenstemming bereikt? De voorzitter kan wat betreft de school aan den Veenweg mededeelen, dat deze school is gepasseerd, echter zal deze wor den besproken in het college van B. enW. Met dit schoolbestuur is echter nog niet gesproken, echter zal in Nootdorp ook wel spoedig een schoolarts komen. Rekening en verantwoording over 1930 van de gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn voor kennisgeving aange nomen. X Voorstel betreffende gebruik tan ba rakken voor afzondering van lijders aan besmettelijke ziekten. De heer Willemsen vindt de kosten wat hoog bij 6 ceit per jaar en per inwoner zal dit de gemeente kosten circa f.300.- per jaar. De voorzitter wijst er op, dat elke ge meente volgens de nieuwe wet verplicht is een barak te bezitten voor lijders aan besmettelijke ziekten. Indertijd was men hoofdzakelijk aangewezen op Leiden welke de verplichting wilde opleggen van een contract van 40 jaar, op aandrang is dit echter gewijzigd in Den Haag. De heer Wlllems zou gaarne weten of deze zaak direct ingaat. De voorzitter moet dit ontkennen, eerst gaat deze zaak naar Den Haag. komt daar in den raad en als deze het goedkeurt dan ligt de beslissing bij Ged. Staten. De heer de Lange zou deze zaak liever dichtbij geregeld zien, b.v. met St. Anto- niushove is zulks niet mogelijk. De heer van Dam is het niet eens met het prae-advies dat zegt dat eigen exploi tatie duur is, z. i. bouwt men toch voor een f.4000 heel wat en een eigen gebouw zou dan ook tegen bealing door Veur kunnen worden gebruikt. De voorzitter wil de heer van Dam er op wijzen, dat er bij een eigen exploitatie ook nog een personeelskwestie is; er zul len dan verschillende verpleegsters moe ten worden aangesteld. Den heer van Dam laten wij dan een huis bouwen en daarnaast een barak, dan kan de bewoner van het huis de barak verzorgen. De voorzitter moet den heer van Dam er op wijzen, dat deze de zaak te licht schat, want hij vergeet bovendien nog dat wij dan ook nog moeten aanschaffen een geheele ziekenhuisinstallatie en dit is kostbaar. De heer Willemsen heeft de overeen komst zooals deze voor Leiden zou zijn, ook bekeken, welke hem niet leek, de idee van Dam gaat niet op, wellicht als de ge meente zich in de toekomst ontwikkeld, kunnen wij een eigen wijkgebouw stich ten wat natuurlijk idealer is, maar de annexatie is in aantocht. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. Afwijzend prae-advies op een verzoek van C. v. d. Dool om vergunning tot aan leggen van een straat. De heer Willemsen is van meening dat B. en W. teveel tegen houden, wij heb ben hier noodig werkverruiming in het belang van de arbeidende klasse, daarom moeten dergelijke aanvragen met soepel heid worden behandeld. Men schrikt om vergunning te vragen, het gemeentebe lang eischt soepelheid, laten B. en W. hiermede rekening houden. De voorzitter kan de heer Willemsen verzekeren dat elke aanvraag serieus wordt bekeken en behandeld, doch als er te veel vrijheid zou worden gegeven, werd er op allerlei wijzen geknoeid. De kosten van stratenaanleg moeten door den bouwer worden betaald. De heer van den Dool loopt al jaren met plannen rond, doch steeds zijn ze niet uitvoerbaar; wij kunnen ons toch niet allerlei particu liere belangentjes bezig houden. Het voorstel werd hierna z. h. st. aan genomen. Voorstel tot overname van de Broekweg deze te rioleeren. daarna te bestraten en een Septic tank te plaatsen. De heer Willemsen wil het voorstel splitsen door eerst uit te maken, of we al of niet zullen overnemen. De heer van Dam heeft bezwaren tegen deze overname omdat de verplichtingen voor de gemeente te zwaar zullen worden. De voorzitter wijst den heer van Dam er op, dat wij dien weg toch zullen moe ten rioleeren, de polder wiens eigendom de weg is kan dan allerlei eischen stellen, daarom is het beter als deze weg ons bezit is. Zooals bekend kon deze weg niet eens worden geplaatst op den legger van wegen en voetpaden. Blijft de weg aan den polder dan kunnen wij voor alles bij het polderbestuur verschijnen. De heer van Dam blijft nog huiverig voor de gevolgen van het voorstel. De voorzitter wil er nog op wijzen, dat elk jaar de overname is besproken, het was de heer van Dam bekend dat de over name f. 2500 zou kosten. De rioleering en bestrating zullen worden verhaald door een rioleeringsbelasting. De heer Mooy man wil niet spreken als lid van het pol derbestuur doch als lid van den raad en wil opmerken dat de heer van Dam ge rust kan tegenstemmen, want geld kost het zeker, maar dan wordt de toestand daar eindelijk eens goed en dan moet alles goed in orde zijn, ook al kost dit f 5000 meer; goedkoop is meestal duur koop. Laten we eerst principieel uitmaken of we al dan niet kunnen overnemen. Na nog eenige discussie werd nog be sloten den weg over te nemen a f. 2500 -. De heer Willemsen wil thans de verbe tering bespreken, echter hadden eerst de te heffen baten moeten worden bespro ken. De voortuinen, welke op dien weg bestaan, kunnen beter opgeruimd worden, ze leveren geen fraai aangezicht op, dan zou deze grond beteegeld kunnen worden in overleg met de betrokken eigenaren. De gem.-opzichter heeft aangedrongen op loozing in den benedenpolder, wat door het polderbestuur is geweigerd, is er wel voldoende druk op den polder uitgeoefend. De polder krijgt daarvoor f. 3.50 per aan gesloten loozing. De voorzitter kan de heer Willemsen gerust stellen, op het polderbestuur is druk geoefend doch zonder succes, alles wat de heer Willemsen heeft opgemerkt is ook in B. en W. bekeken. De eigenaren van die tuintjes willen deze graag over doen, zelfs gratis, maar we krijgen dan een veel te breed trottoir, wellicht als de weg in orde is, zullen de bewoners de tui nen in orde houden nadat de eigenaren er goede hekken omheen hebben ge plaatst. De verlichting is even buiten be schouwing gelaten, dit is een bedrijfszaak en dan zouden de kosten van ombouw ook op Veur drukken, deze kosten zijn zeer hoog. De heer De Lange is verheugd dat ein delijk deze zaak haar beslag krijgt, er is jaren achtereen voor gevochten. Het is echter gewenscht spoed te betrachten met de uitvoering in het belang ook van de werkloozen, zouden B. en W. ook hun aan dacht willen schenken aan het achterdeel aan de zijde van den spoorbaan. De voorzitter zou niet graag zich be moeien met het achterdeel waarop de heer de Lange aandacht vestigd, dit is nog steeds een kwestie tusschen eigenaar en polderbestuur, de polder geeft dit deel graag voor niets. Als de hoofdweg in orde is. dan kunnen we die zaak ook eens be zien en trachten op te lossen. De heer van Dam vreest nog steeds de kosten alleen; als B. en W. kunnen ver zekeren dat de kosten gedragen kunnen worden zal hij voorstemmen. De voorzitter: de rioolbelasting en deze gaat niet boven de draagkracht. De huiseigenaren betalen ook thans reeds aan den polder, thans zullen zij aan de gemeente moeten betalen, er is dus niets geen verschil. De heer Waayer bepleit grindweg in- plaats bestrating, dit eerste is goedkooper. De voorzitter: ook dit laatste is bezien, doch het onderhoud is veel grooter en daardoor duurder. De heer Willemsen kan zich vereenigen met de voorstellen, echter zou spr. het nog beter willen. De rioolbelasting moet zoodanig zijn, dat zij niet drukt op het andere deel van de gemeente. De kosten die nu gemaakt moeten worden zijn eeh gevolg van verkeerd inzicht van vroeger. Besloten werd de bespreking voort te zetten in geheeime zitting. Na heropening worden de voorstellen z. h. st. aangenomen. Nadat de voorzitter den heer Willemsen heeft toegezegd, te zullen komen met voorstellen tot wijzi ging van de gemeentebegrooting. Voorstel tot verhuren van een deel der oude openbare school aan de avondtee- kenschool van de Hanze. Z. h. st. goedge keurd. De voorzitter deelt mede dat de agenda is afgewerkt en het vierjarig tijdperk hiermede afgesloten is. Spr. wenscht alle leden dank te brengen voor de wijze waarop zij in dien tijd de belangen van de gemeente hebben behartigd. Elk lid stelde zich van alles op de hoogte waarbij ook de nieuwere leden zich voldoende heb ben ingewerkt. Spr. is dankbaar voor die medewerking. Een tweetal leden keeren niet weer in den nieuwen raad, nJ. de heeren van der Meer en Waayer, de eer ste is 8 jaren lid geweest, de laatste slechts korten tijd; beiden hebben zich steeds beijverd om de gemeente zoo goed mogelijk te dienen; in andere functies hoopt hij hen nog vele malen te ont moeten. Nadat de heeren van der Meer en Waayer dank hebben gebracht aan B. en W. en den raad, waarbij de laatste nog maals een woord wijdt aan het tragisch overlijden van zijn tegenstander de heer Schmal, werd de vergadering gesloten. De burgemeesters is de maand Sep tember afwezig. Als zoodanig treedt dan op voor Stompwijk, Wethouder van Wijk, voor Veur, Wethouder Weerdenburg. o VOORHOUT. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. H. M. Bots, Jacoba van Beierenweg 21, van Nieuwstr. 199, Veghel G. van der Stelt, Engelschenlaan 31, van Kerklaan 49, Sassenheim J. Heemskerk, Boerhaavestraat 23, van Oegstgeest. Dorp straat 116 Corn. Geluk. Engelschenlaan 31 van Spieringerweg 968, Haarlemmer meer M. E. van Leeuwen, 's-Graven- damschenweg 11. van Krochtstraat 27. Hil- legom Th. Verlaan, HeerenlaanöO, van Duitschland Joh. Swildens. Hoofdstr. 17. van Valkenboschplein 15. Den Haag F. J. A. A. Gue'rana Eikenhorstlaan 2, van Westerstraat 9. Sassenheim L. Diemei, Engelschenlaan 39. van Schiestraat 21, Noordwijk J M. Lubbe, Boerhaavestr. 34. van IJmuiderstraat 18. Noordwijk J. van Diemen. Hoofdstraat 17. van wijk S 81 Avenhorn Adr. Augustinus. 's-Graven- damschenweg 41 van Westerstraat 9, Haarlem J, B Schulte, Jacoba van Beierenweg 14. van Düsseldorf (D.) A. van der Heiden. Jacoba var. Beierenweg 52. van Nieuwe Haven 14, Sassenheim. Corn van der Linden, Leidschevaart 2, van Rozenstraat 15. Zeist M. A W van Griensven Hoofdstraat 17. van Nieuw- straat 198 Veghel Th P. Koningsbrug- gen. Hoofdstraat 17. van Wilhelminalaan 12. Sassenheim. Vertrokken: Anna van den Raad. s-Gra- vendamscheweg 4 naar De Goede Herder, Zoeterwoude G. G. Does. Jacoba van Beierenweg 110. naar Hortuslaan, Sassen heim B. II. Lindeboom. Hoofdstraat 90 naar Singel 136, Bussum Th F Renckes Leidschevaart 2. naar St Jozef Internaat. Beverv/ijk G J Huyts. Eoerhaavestr. 31. naar Kerklaan 45. Sassenheim Th. van der Mey. woonschip, naar Hillegom P J. Bos. Leidschevaart 2 naar Huyen- dijk, Oudorp B: de Vries. Boerhaave straat 34. naar Venneperweg, Haarlem mermeer. VOORSCHOTEN. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER J. M. VAN KEMPEN. Groote belangstelling. Zaterdagnamiddag waren zeei velen naar de bsgraaipiaais Nieuw Eik en Duinen le den Hd'ag gekomen, om de laatste eer te bewijzen aan het stof ie. ijk overschot van der. heer J. M. van Kempen, in leven oud-dirccteur van den Kon. Ned. fabriek van gouden en zilveren werken, thans N.V. Ned. Mij. tot Expi. van juweliersmagazijnen Begeer, van Kempen en Vos, dat aldaar aan den schoot der aarde werd toever trouwd. Behalve vele familieleden waren bij deze treurige plechtigheid tegenwoordig vele leden en oud-leden van het personeel van genoemde fabriek en van de firma Ger ritsen en van Kempen te Zeist. Eenige leden van dat personeel deden dienst als slippendragers. Voorts werden opgemerkt de heeren E. Vernède. burgemeester van Voorschoten, Baron Schimmelpenninck van der Oye, pre sident kerkvoogd van de Ned. Ilerv. ge meente aldaar, Ph. F. Bouffaer, oud-inspec teur van den waarborg bij het dep. van financiën, J. van den Berg bedrijfsleider bij de firma Gerritsen en van Kempen te Amsterdam, L. van Herk, directeur inter nationale nautische handels maatschappij, ir. F W. Helmers te Voorschoten, J. P. Driessen en Th. Saakes oud-juwelier alhier, Th. J. H. Steur oud-kapitein der Veld artillerie, T. J Broers, ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente te Voorschoten, Lode- wijk Simons, architect, gep. Luitenant- Generaal Becking, P. van Dusseldorp, mr. A. J. P. van Strijen, kolonel van der Minne van de Koninklijke marechaussées, J. M. Soeters, directeur der Bankassociatie, A. N. de Lint, industrieel, ir. J. M. van Rhede van der Kloot, S. K. Citroen, lid der firma Roelof Citroen te Amsterdam en 's Gravenhage. In den stoet kwamen nog mede de heeren ds. Hoogenraad, oud minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, dr. Duets, ir. J. J. M. Strik van Wijk Lion uit Doetinchem en E. Sauvin. Éen groot aantal bloemstukken werd in den stoet medegevoerd w.o. een van de gemeente Voorschoten. Aan de groeve heeft burgemeester Ver nède namens de gemeente Voorschoten ge tuigd dat bij het vernemen van het ver scheiden van den overledene een schok door de gemeente ging en zeer velen waren ontroerd. En geen wonder, zei spr. Vijf jaren geleden had de overledene de gemeente verlaten, waaraan zijn naam zoo vele jaren verbonden was geweest. Ook een groot deel van het personeel der fabriek woont of woonde in Voorschoten, want er was een band ontstaan tusschen dat perso neel en den overledene den directeur als wellicht nergens. Gedurende de 32 jaren dat de heer van Kempen lid van den gemeenteraad van Voorschoten was en daarna wethouder, zei spr. vervolgens, heeft hij zich doen kennen als iemand, die geen partijman was. Hij zocht niet wat verdeelde, maar wat ver- eenigt. Ook als lid of bestuurslid van verschillende vereenigingen deed hij veel en goed werk. In de 32 jaren aldus spr., dat ik met hem mocht samenwerken heb ik hem leeren kennen als iemand met een nobel karakter die altijd recht door zee ging. Velen zullen hem in stille dank baarheid gedenken. Ons rest thans de her innering aan een edele figuur die in Voor schoten niet zal worden vergeten. Prof. dr. Slotemaker de Bruine heeft daar na op verzoek van de familie nog enkele woorden gesproken en schetste den over ledene als een goed echtgenoot en vader en een goed christen. In den engen kring van zijn huisgezin muntte hij uit, maar ook in het openbare leven. Dat er thans om zijn graf zoovelen van zijn arbeiders staan, zegt ons veel. Spr. eindigde met troost woorden te richten tot de weduwe en na bestaanden. De heer Broers, ouderling te Voorschoten, zei daarna namens de Ned. Herv. Kerk dat de overledene een christen van woord en daad was, iemand die gaarne wel deed in den naam des Heeren. Het moge de familie tot troost verstrekken dat de over ledene in hooge achting stond. Hierna spraken nog de heeren Strick van Wijk Lion namens het personeel en de heer van Herk namens het personeel van de oude fabriek te Voorschoten. Spr roemde den grootcn eenvoud en de hartelijkheid van den overledene die altijd met zijn personeef medefeeTde. Een familielid dankte den sprekers en de belangstellenden. De Wilhelminafeesten. De Koningin Wilhelmina Vereeniging viert morgen den verjaardag van H.M. de Koningin Er is zooals ieder jaar een oflicieele feestgids verschenen, maar er zijn door zeer bijzondere omstandigheden wijzigingen aangebracht. Heüenavond zal door de St. Laurens- Harmonie een concert worden gegeven op de Voorstraat, terwijl, naar men ons (niet officieel) meedeelde, voor het eerst de wijzerplaten aan den toren verlicht zullen zijn. Dinsdagochtend om 8 uur, en niet half negen, zooals was bepaald, is er koraal- muziek op de Voorstraat. Om 9 uur begint de beoordeeling der versieringen, niet op het terrein van Nieuw Voordorp, maar bij de muziektent van het Burge meester Vernédepark. De afmarsch der schoolkinderen voor het houden van een optocht zal plaats hebben bij de poort van het Burgemeester Vernédepark. De St. Laurens Harmonie en een muziek- vereeniging van Stompwijk verleenen hunne medewerking. Nadat de kinderen onder leiding van den heer M. Lakeman een drietal liederen hebben gezongen zullen kinderspelen plaats hebben. 's Namiddags hebben in de Voorstraat Volksspelen plaats, ringrijden met paard en wagen voor paren, ringrijden met rij wielen. kuipje steken en een korfbalwed strijd. Op de Molenlaan hebben schiet wedstrijden plaats, terwijl 's namiddags op het R.K Voetbalveld, een wedstrijd plaats heeft in autorijden met hindernissen. 's Avonds geeft de St. Laurens Harmonie wederom een concert op de Voorstraat en wordt de feestviering besloten met een rondgang door het dorp met muziek. Een kinderportemonnaie, een porte- monnaie met inh. en een glassnijder zijn gevonden. Inlichtingen verstrekt de politie. o WARMOND. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen in openbare vergadering bijeen, ter be handeling van de navolgende punten: 1. Beëediging der nieuw benoemde raads leden. 2. Verkiezing wethouders. 3. Benoe ming van 'n lid van de Commissie van ad vies over het pompstation der waterlei ding. 4. Benoeming lid en plaatsvervan gende leden der verificatie Commissie. Benoeming leden van het waterleidingbe drijf. Benoeming leden werkloozen com missie. Aanbieding gemeentebegrooting dienstjaar 1932. Aanbieding begrooting van het waterleidingbedrijf 1932. Compta biliteit. Sluiting. De a.s. Harddraverij. Voor de a.s. harddraverij alhier zijn 23 paarden ingeschreven, waaronder de beste kortebaan dravers van Zuid- en Noord- Holland. Zooals wij dat in onze gemeente gewoon zijn, belooft deze draverij zeer snelle en spannende ritten. De in deze gemeente gehouden col lecte ten bate van het Roode Kruis heeft opgebracht een bedrag van f. 36.50. o WASSENAAR. De komende Koninginnefecsten. Het programma voor de feesten ter vie ring van den verjaardag van H. M. de Koningin is weer verschenen en blijkens den inhoud is het bestuur van de Koningin Wilhelmina Vereeniging er weer in ge slaagd voor „elck wat wils" te bieden. De festiviteiten worden Woensdagmorgen ingezet met koraalmuziek en vaderlandsche liederen, te geven door het muziekcorps Excelsior op het Dorpsplein. Daarna komen de schoolkinderen dorpswaarts en wordt een stoet geformeerd. Voorafgegaan door het bestuur en het muziekcorps wordt ver volgens een kleine ommegang gëmaakt, waarna op den hoek Kerkstraat—Burcht straat de stoet zal worden gesplitst. De kinderen van de beide laagste klassen worden geleid naar het Centraal Theater in de Langstraat, alwaar door Henri Nol- les een feestvoorstelling zal worden ge geven terwijl de kinderen zullen worden onthaald op diverse versnaperingen. De grooten gaan in optocht naar het feestterrein en kunnen daar naar hartelust genieten van draai- en zweefmolen en zich vergasten aan poffertjes. Des middags om 2 uur vinden op een terrein achter de R.K. Kerk diverse wed strijden plaats voor de jeugd en ook voor ouderen. Voor meisjes staat op het programma grabbelton, balletje dragen, stoelendans, ringsteken per rijwiel, voor de jongens kuipjesteken, vliegerwedstrijd, het eerst aan den trein, ringsteken per fiets met hinder nissen. Voor afwisseling zal de Gymnastiekver- eeniging „Blauw Zwart' vrije en orde- oefeningen uitvoeren en eenige plastische standen laten zien. Öes avonds wordt op het Dorpsplein een concert gegeven door Excelsior terwijl op het Molenplein Nedifa's Tooverstem zich zal doen hooren. Op den tweeden dag. Donderdag dus, wordt aangevangen om 10 uur met vogel schieten voor mannen, stoelendans voor dames, kuipjesteken voor mannen en wed strijd per fiets en hardloopen voor mannen. Des middags wordt op het landgoed Duinrell tegenover de R.K. Kerk een groot Ruitersportfeest georganiseerd. Des avonds van 8 tot 12 uur is op het Plein wederom concert. Het geheel zal worden besloten met een schitterend vuurwerk. Zooals de lezer ziet, wordt een pro- gramma geboden, dat er wezen mag en dal zoowel ingezetenen als vreemdeling aan gename uren of dagen kan bezorgen. Behoudens het ruiterfeest en het vogel- schieten, worden alle wedstrijden gegeven op de terreinen van de YVassenaarsche Grond Exploitatie Maatschappij, gelegen achter de R.K. Kerk, op zeer korten afstand van de tramhalte Kerkdam. DUIVENSPORT. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Lier. Afstand 114 K.M. De vogels zijn om één uur gelost met sto ken Oostenwind en heldere lucht en t». reikten als volgt hun hokken. 1. I. Monteba 3 u. 14 m. 36 sec.; 2. idem 3.15.23; 3. idem 3.17.21; 4. H. A. de Haas 3.18.16; 5. A. Faber 3.18.31; 6. N. Hoger- vorst 3.19.37; 7. H. A. de Haas 3.19.47; 8, H. E. Christiaanse 3.23.14; 9. C. J. Eygen- steyn 3.23.35; 10. A. Faber 3.23.45; 11 I. Monteba 3.25.4; 12. C. J. Eygensteyn 3.26.43. o DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (ALPHEN). Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Lier (België), afstand 110 K.M. De uitslag luidt als volgt: 1. P. G. Bergers 3 u. 4 min. 2 sec.; 2 P. G. Bergers 3 u. 9 min. 29 sec.; 3. P. G. Ber gers 3 u. 10 min. 5 sec.; 4. P. Grossart 3 u. 10 min. 52 sec.; 5. P. G. Bergers 3 u. 11 min. 23 sec.; 6. P. Grossart 3 u. 11 min. 29 sec.; 7. P. G. Bergers 3 u. 12 min 24 sec.; 8. P. G. Bergers 3 u. 15 min 21 sec.; 9. P. G. Bergers 3 u. 16 min. 16 sec.; 10. Gebr. Mens 3 u. 17 min. 30 sec. 11 Adr. v. Eijk 3 u. 20 min. 13 sec.; 12. Grbr. Mens 3 u. 22 sec.; 13. P. G. Bergers 3 3 u. 22 min. 22 sec.; 13. P. G. Bergers 3 u. 23 min. 10 sec.; SCHAKEN. NEDERLANDSCHE SCHAAKBOND. Jaarvergadering te Utrecht. Zaterdagmiddag had te Utrecht de jaar- lijksche algemeene vergadering van boven- genoemden bond plaats. Mr. G. C. A. Os kam uit Rotterdam presideerde. Aanwezig waren vertegenwoordigers van 56 clubs van de 120 bij den bond aange sloten clubs. De voorzitter deelde mede, dat alleen uit Amsterdam éér. vertegen woordiger was, die 27 Amsterdamsche clubs vertegenwoordigde en dat de tijd thans gekomen was om tot een definitievi regeling te komen omtrent de oprichting van de provinciale bonden en het uitbren gen van stemmen, omdat thans te veel macht bestaat bij enkelingen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden van 3800 tot 4150 was geklommen. Er zijn in den loop van 1931 gewestelijke bonden opgericht in Gelderland en Utrecht. Een federatie van schaakclubs te Rotterdam ls ln voorbereiding. Bij het punt „rekening en verantwoor ding van den penningmeester" bracht de nieuwe penningmeester, de heer H. J. Robijns te Utrecht, de vergadering aan het schrikken, toen hij met de mededeeling kwam. dat hem bij overneming van de kasboeken etc. was gebleken, dat 't finan cieel beheer de laatste jaren te wenschen had overgelaten. Zoo waren b.v. al eenigen tijd de betalingen van afgeloopen jaren ten deele geschied met gelden, die eerst later werden ontvangen, zoodat bij een ac countantsonderzoek was gebleken, dat er over 1930 een nadeelig saldo was van circa f. 3000 en over 1931 een tekort van circa f. 450.—. Hij deelde verder mede, dat er geen sprake was van wanbeheer van zijn voor ganger, doch dat de tekorten ten deele waren ontstaan door contributieschuld en meer andere oorzaken bulten schuld van het bestuur. Na deze mededeeling ontspon zich een debat, waaraan vertegenwoordigers uit Amsterdam. Den Haag, Utrecht en Rotter dam deelnamen en dat ten slotte eindigde met een motie van den heer Selman te Amsterdam, die voorstelde de vergadering te verdagen tot 24 November a.s. Het bestuur deelde nog mede, dat indien al de in te vorderen gelden binnenkwamen, het tekort wellicht tot ongeveer met de helft zou verminderd worden. Men zou de uiterste zuinigheid betrachten doch of dit gevonden moest worden in lagere hono raria der medewerkers, of minder uitgaven voor propaganda, wist men nog niet. Een der leden had het tekort voorloopig aangezuiverd, doch het bestuur achtte zich verplicht maatregelen te beramen om dit bedrag in 4 of 5 jaren terug te betalen. De motie van den heer Selman werd ten slotte in stemming gebracht en met 153 tegen 53 stemmen aangenomen, zoodat de verdere punten van de vergadering werden aangehouden tot de eerstvolgende alge meene vergadering in November a.s. BOKSEN. DRIE NIEUWE EUROPEESCHE KAMPIOENEN. Drie ontmoetingen voor den titel van Europeesch kampioen vonden gisteren te Berlijn plaats in het boksstadion. De Duit- sche kampioen zwaargewicht Hein Mueller sloeg den Belgischen titelhouder Pierre Charles over 15 ronden op punten en werd hiermede Europeesch kampioen. De Duit- j scher Gustaf Eder verloor van den Euro- peeschen kampioen weltergewicht Gustave Roth (België). Ten slotte won Hein Dora-J gcergen (Keulen) op punten van den Oos/ tenrijker Poldi Steinbach, waarmede - M Europeesch kampioen middengewicht

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 8