DOE UW OOGEN OPEN HUISHOUD SRECERIJgN HOLLANDIA SPECERIJEN IN DE BEKENDE WITTE BUSJES DE BESTE KWALITEIT vSiUevolc/ts Speceryenmatery rfnnol833 Rotterdam lijnd pand aan de Beugweg, wordt gun stig beschikt, op de bepaalde voorwaar den, terwijl door adressant daarvoor aan de gemeente verschuldigd is een bedrag van f. 50.als vergoeding voor het ge bruik van den berm van den weg. Evenzoo wordt gunstig beschikt op heT; verzoek van den heer C J. Vermeer voor Bet leggen van drie bruggen, eveneens op voorwaarde, dat 3 x f. 50in de ge meentekas wordt gestort. Hierna wordt de gemeenterekening over 1930, waaraan ook de flnanciee'.e commissie haar goedkeuring hecht, op de daarin genoemde bedragen voorloopig vast gesteld. Deze rekening vermeldt eer. batig slot van f. 55189.98'/». Vervolgens hebben eenlge wijzigingen der begrooting plaats. Alvorens deze vergadering te sluiten aldus de voorzitter rust op mij nog de taak afscheid te nemen van een 3 tal leden onder U die niet ln den nieuwen raad zullen terugkeeren. n.l. de heeren Johs. Visser, A. Both en A. Kleiweg. De heer Visser was raadslid vanaf 1911; wethouder vanaf 1923 en voorzitter der bedrijvencommissie vanaf 1923. De heer Both, raadslid vanaf 1923 en zitting heb bende in de bouwcommissie eveneens vanaf 1923. De heer Kleiweg, raadslid vanaf 1920— 1923 en daarna vanaf .19251931 daarbij tevens zitting hebbende in de verorde- ningsoommissie. De voorzitter las vervolgens een door hem ontvangen schrijven van den heer Visser voor, waarin deze den burgemeester den mede-wethouder Herfst en den heer Kreupeling, gemeentesecretaris dank zegt voor hun steeds betoonde welwillend heid, en daarbij tevens met een hartelijk woord afscheid neemt van den raad. Het spijt den burgemeester van den heer Visser niet persoonlijk vanaf deze plaats afscheid te kunnen nemen. Het laat zich echter verstaan dat de heer Vis ser tegen dezen laatsten gang naar het raadhuis in zijn kwaliteit als wethouder en als raadslid opziet. De voorzitter zeide den scheldenden wethouder en raadsleden hartelijk dank voor hetgeen zij in het belang der ge meente hebben gedaan. De heer Both deelt mede, dat ook nij deze laatste gang naar de vergadering niet gemakkelijk heeft gevonden. Spreker dankt den voorzitter voor de vriendelijke woorden zooeven tot hem gericht. Ook spreker heeft behoefte den burgemeester en den gemeentesecretaris dank te zeggen voor de betoonde vriendelijkheid inzake het verstrekken van gevraagde inlichtin gen en neemt vervolgens met een warm woord afscheid van den raad. De heer Herfst wethouder wilde het oogenblik niet voorbij laten gaan, vanaf deze plaats even stil te staan bij het feit, dat hij gedurende een lange reeks van jaren als lid van den raad en gedu rende de laatste acht jaren als wethouder met den heer Visser steeds aangenaam heeft mogen samenwerken. Was wel eens verschil var. inzicht aanwezig, steeds was bij den heef Visser een drang en de lust, elkaar te verstaan om de gewenschte op lossing tot stand te brengen De heer Vis ser was ten allen tijde bereid voort te bouwen op de beide grondslagen voor de samenleving zoo noodig: „hoogachting en waardeering ten opzichte van elkan der" en dit trachtte de heer Visser telkens in toepassing te brengenn. Spr. dankt dan ook den heer Visser en 4e andere scheidende raadsleden voor de prettige samenwerking. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Dins dag 1 September 1931, des namiddags te zes uur bijeen. Punten: 1. Installatie van de nieuw-benoemde raadsleden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Mededeelingen, ingekomen stukken enz., om daarop zoo noodig te besluiten. 4. Benoeming van de leden en voorzit ters der navolgende raadscommisslën: a. drie leden voor de commissie van bij stand in het beheer der bedrijven. b. drie leden en een voorzitter der fi- nancleele commissie. c. drie leden en een voorzitter van de bouwcommissie. 5. Benoeming van een voorzitter van hetburgerlijk armbestuur. 6. Benoeming van een lid van het bur- j gerlijk armbestuur, wegens het bedanken van den heer A. J. Brouwer. 7. Aanvraag om een buitengewone sub sidie voor het burgerlijk armbestuur over 1931. 8. Begrooting van het burgerlijk armbe stuur voor 1932 en toekennen der daarbij gev.raagde subsidie. 9 Schoolgeldontheffingen wegens ziek te of vertrek. De oogst der halmgewassen is in deze streek zoo goed als binnen. De kwaliteit der tarwe blijkt over het algemeen goed te zijn. Gevonden: een koper gewicht. Inlich tingen ter secretarie. Een zoontje van den heer V., die over een sloot wilde springen, kwam zoo onge lukkig neer. dat hij zijn rechterarm brak. De heer A. J. Brouwer heeft bedankt als lid van het Burgerlijk Armbestuur alhier. Onder vele blijken van belangstelling herdacht de heer J. J. Cornelissen den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst kwam bij de N.V. Papierfabriek „De Schoone Haas" vh. A. W. van Lange, aan de Zuid kade alhier. RECLAME. Wij verkochten U deze week pond Koffie vanaf 37'/. cent, pond thee vanaf 10 cent, 1 pot prima Vruchtenjam a 38 ct„ 'A pond Cacao voor 40 cent, samen f. 1.85'/* min 5 °/o cassabon f. 1.76. Hierbij een gewaarborgd zilveren theelepeltje, welke U nergens kunt koopen onder de f. 1.25. Daarenboven ontvangt U nog. als U alle 14 stuks lepeltjes bij elkaar hebt, een «assette van f. 4.25 gratis. Reken nu zelf »at u bij Haroem, deze allerbeste kwali- artikelen kosten en U zult moeten erkennen DAT KAN ALLEEN HAROEM. LET OP ONZE NIEUWE 8de WEEK RECLAME! 2704 AALSMEER. De Wittc-Kruis-feestweek. Onder begunstiging van prachtig weer is hier Zaterdagmiddag de Witte-Kruisfeest- week ingezet met muziek van „Aalsmeers Fanfarecorps", die van den omloop van den toren werd gegeven. Na afloop werd door hetzelfde corps nog een concert ge geven te Kudelstaart en te Aalsmeer-Oost, terwijl „Fanfarecorps Uiterweg" muziek ten beste gaf langs den Uiterweg. Door de geheele gemeente heerschte dus een feest stemming. Aan de Van Cleeffkade, in het Stommeerswegje, werd ingezet met. het geven van zwemdemonstraties. Deze waren georganiseerd door „V. I. B. A.", „Het Oos- terbad" en de Reddingsbrigade „Aals meer", terwijl verder medewerking werd verleend door „Het IJ" en de Amsterdam- sche Reddingsbrigade. Schitteiende staal tjes van zwemkunst werden daar gedu rende een 2-tal uren gedemonstreerd en het in grooten getale opgekomen publiek heeft naar hartelust genoten. Ongeveer te 6 uur vond in den bazar, welke reeds om halftwee zijn deuren voor het publiek had opengezet, de opening der feestweek plaats. Allereerst werd gesproken door den voorzitter der afdeeling, den heer J. K. van Zijverden, wien het groot genoegen deed, dat zoovelen op den eersten oproep van het organiseerend comité bereid waren hun beste krachten te geven voor het doel, dat zou kunnen leiden de stichting van een nieuw Witte-Krulsgebouw mogelijk te maken. Er is hard gewerkt door velen, om Jen bazar en zooveel andere zaken te organlseeren en spreker bracht hun daar voor den warmen dank van de afdeeling. (Applaus). Hierna gaf spreker het woord aan den heer J. Kastelein, burgemeester dezer gemeente. Met bijzonder veel genoe gen, zeide spr., had hij de uitnoodiging van het comité aangenomen om de feest week te openen. Spreker stond zeer sym pathiek tegenover de plannen en had de grootste waardeering voor de energie, waarmee deze zaak werd georganiseerd. De burgemeester herinnerde aan de his torie van de afdeeling; hoe met een klein gebouw aan de Kanaalstraat werd begon nen; toen het flinke gebouw aan de We teringstraat, dat zoo aanstonds zal ver laten worden. Twee étappes in de geschie denis van „Het Witte Kruis" en thans wordt met deze feestweek de derde inge zet, met als doel te komen tot de oprich ting van een naar de eischen des tijds ingericht wijkgebouw. Spreker hoopt, dat het financieel resul taat van de nu begonnen actie in overeen stemming moge zijn met de stijgende lijn welke het ledental der afdeeling te zien geeft en vooral zoodanig, dat een flink bedrag in de kas zal vloeien. Spr. dankte allen, die zich voor „Het Witte Kruis" ver dienstelijk hebben gemaakt en uitte na mens de gemeente zijn beste wenschen voor de feestweek (Applaus). Vervolgens werd een concert gegeven door „Fanfarecorps Uiterweg" en later op den avond door de Chr. Zangvereenigtng „Halleluja". Wat den bazar betreft, het geheel ziet er welverzorgd uit. Niet min der dan een 25-tal tentjes en stands, door gedienstige dames en heeren bediend, bie den het publiek, dat op dezen avond in grooten getale was opgekomen, zoo'n af wisselend programma van ontspanning en vermaak als zij slechts kuhnen wenschen. Over klantengebrek had geen der tentjes te klagen en het was echt gezellig op den bazar. Vermelden wij verder nog, dat al- lèrwege in de gemeente de driekleur of het „groen-rood-zwart" (onze plaatselijke vlagi was uitgestoken, wat aan het dorp reeds dadelijk een recht feestelijk aanzien i gaf. Dinsdagmiddag om 1.30 uur wordt de j feestweek vervolgd met diverse concerten I in verschillende buurtschappen der ge- 1 meente, terwijl de bazar eveneens ofn dien tijd geopend wordt. Gistermorgen brandde in den Noor- der-Legmeerpolder een groote met hooi gevulde berg, op de boerderij van S., aldaar tot den grond toe af. De heer Dijkstra, thans onderwijzer aan de Chr. School te Oosteinde. is be noemd tot hoofd der nieuw te stichten Chr. School in Plan Zuid, alhier. Te Haarlem is geslaagd voor het examen hoofdacte onze plaatsgenoot, de heer J. B. Klokke. 0 HAARLEMMERMEER. Koninginnefeest te Vijfhuizen. Te Vijfhuizen is de verjaardag van H. M. de Koningin op waardige wijze her dacht. Het comité „Koninginnedag" had voor dit feest een mooi en afwisselend programma samengesteld, hetwelk o. m. bevatte: kinderspelen. volksspelen, ge- costumeerde voetbalmatch op het V.I.C.- terrein en tot slot een schitterend vuur werk. Het Fanfarekorps „Excelsior" van Hoofddorp zorgde voor goede muzikale opluistering Door zandtrein overreden. De machinist van het nabij Aalsmeer alhier rijdend zandtreintje, wilde een der wagens aanhaken en wenkte den stoker om daartoe even te stoppen. Vermoedelijk redd de locomotief toch nog te ver door, met het gevolg dat de machinist door een der karren gegrepen en overreden werd. De man werd aan beide beenen ernstig verwoncj en per auto van den gemeente lijken geneeskundigen dienst naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. Zeilboot omgeslagen. In de Ringvaart nabij den Spaarnwou- derweg alhier, sloeg Zaterdag een zeilboot om. De inzittenden, twee heeren en een dame, geraakten allen te water, doch wisten zwemmende den kant te bereiken. Na van droge kleeren te zijn voorzien, konden zij weder huiswaarts keeren. Raadsagenda. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 1 September a.s. des namiddags te 2 uur. Aan de orde zal worden gesteld: Beëedi- ging en installatie van de raadsleden; benoeming van wethouders; benoeming van leden van de vaste raadscommissien en in de commissie voor georganiseerd overleg; benoeming van leden van het burgerlijk armbestuur; voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst inzake de openbare straatverlichting en voorstel tot uitbreiding van het leerplan voor de nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp. HILLEGOM. Bedankt. De heer J. Tammlnga. cand. te Franeker heeft bedankt voor het beroep van de Chr. Geref. Gem. alhier. Gedenkraam in het Raadhuis. De hal van het Gemeentehuis is versierd niet een geschilderd en gebrand glas in lood. De tochtdeur en het omringende stuk, benevens liet bovenlicht van de buitendeur zijn voorzien van wapens en emblemen, een herinnering aan de gewezen burgemeesters van Hiilegom. Boven de buitendeur prijkt het Wapen van Hiilegom, terwijl boven de tochtdeur het wapen van Six, eertijds de Ambachts heer van Hiilegom is geplaatst. De volgende acht burgemeesters zijn hier vereeuwigd: Huyser 1813—1832, Muysken 1832—1852, Wijnands 1852— 18pl, Maas Gees- teranus 1861 1865, Hoekwater 1865—1871, van Heemstra 1871 1882, de Kat 1832—1895, Wentholt 18G51928. Het werk is uitgevoerd door den heer Bogtman te Haarlem. Het siert het Ge meentehuis terwijl het een sympathieke gedachte is om de voorgaand? magistraten, waarvan heel weinig bekend is (uitgezon derd burgemeest-- Wenihoit) aan de ver getelheid te ontrukken Veilig verkeer. De zorg voor het veilige verkeer is hier weer bevorderd door het aanbrengen van witte strepen op den weg, daar waar het nuttig is. De eerste strepen zijn getrokken van de Hoofdstraat af naar de van Meer beekstraat De Bloembollen-veiling. In de ledenvergadering van de Coöpera tieve Vcilingvereeniging „Hiilegom' is de periodiek aftredende commissaris de heer R Veldhuyzen van Zanten Gzn herkozen. De voorziening in de vacature van bestuurs lid, ontstaan door overlijden van den he?r J. Miedemeijer Jr., is aangehouden tot de volgende vergadering. De omzet op de veilingen is, wat de hoeveelheid bloembollen betreft, steeds slijpende. De omzet in geldswaard? wordt beïnvloed door de gezakte prijzen van het product Burgemeester en Insp. v. Politie winnen hoofdprijs. Mr D. F Pont, burgemeester dezer ge meente en de heer A. Hensums. inspecteur van politie, alhier, hebben samen een prijs raadsel over verkeersregelen opgelost. Aan deze oplossing is de hoofdprijs toegekend, bestaande uit een bedrag van 1000 gulden. RECLAME. 7677 IN DE BtAUWE BUSJES MET DE PALMEN KATWIJK AAN DEN RIJN. Mej. W. C. C. van Manen alhier, is benoemd tot tijd. onderwijzeres aan een bijzondere school te Boskoop met ingang van 1 September. Het circus „Olympia' dat vorige vve.k hier standplaa's had, doch hij gebrek aan belangstelling vertrok, is gistermorgen in deze gemeei'e teruggekeerd. Aangezien d? Oranjevereeniging het terrein thans zelf noodig heeft, zal het wel niet tot een voorstelling komen. KATWIJK AAN ZEE. HET VERLOOP DER HARING- VISSCHERIJ. KATWIJK. SPANNENDE BEKERWEDSTRIJDEN. De Voorschotensche Burgerwacht winnaar. Twee heeren, uit Rotterdam, die zeer sympathiek staan tegenover de Katwijk- sche Burgerwacht, schonken in het voor- Jaar 1930 een wisselbeker aan den Bur gerwacht Hiervoor werden uitgenoodigcl de burgerwachten van Katwijk Voorscho ten, Wassenaar, Valkenburg, Leiderdorp en Benthuizen (Bepthufeen heeft echter nimmer op de uitnoodiging geantwoord). In 1930 bij den eersten wedstrijd, werd de beker gewonnen door Katwijk met 450 punten. Zaterdag 1.1. zou er ten tweede male om gekampt worden Het weer was gunstig en te 2 uur werd de wedstrijd door den commandant der Katwijksche Burgerwacht geopend. De wedstrijd had een interessant verloop. Zóó interessant., dat op het einde twee Burgerwachten ge lijk in punten stonden. Voorschoten had 450 en Wassenaar idem. De voorwaarden echter luiden dat bij geljjk aantal punten dat vijftal wint, dat de meeste rozen heeft geschoten. En dat was Voorschoten met 19 tegenover Wassenaar 12. Leiderdorp had 438 punten, Katwijk 427 en Valken burg 415. De beker kwam dus ditmaal in het bezit der Burgerwacht van Voor schoten. Na afloop kwam men in de Cantine bijeen, waar Burgemester Schokking, de voorzitter der Katwijksche Burgerwacht, in een slotwoord er op wees dat de Bur gerwacht ingesteld is uit nood dus een noodmaatregel. Zoolang deze toestand blijft bestaan, zal ook de Burgerwacht gesteund moeten worden en mag door wedstrijden als deze de belangstelling voor dit instituut gewekt worden. Na een felicitatie aan de B.W. van Voorschoten gaf spr. het woord aan notaris Schoen- raaeckers uit Rotterdam voor het uitrei ken van den Beker Spr. feliciteerde de Voorschotensche B.W. die na dezen vinnigen strijd bewe zen had. goede schutters te bezitten. Hij uitte den wensch dat het voor de andere Burgerwachten een aanleiding moge zijn om zich voor het volgend seizoen goed in te schieten, opdat, wat toch de bedoeling van een wisselbeker is, deze een volgende maal weer zal verwisselen. Spr. reikte den beker over aan den commandant van doorschoten, die dank zeide voor de vleiende woorden tot hem en de Burger wacht gericht. Notaris Schoenmaeckers feliciteerde nog den heer W. Meijer, die als hoogste schutter van het winnend vijftal een extra prijs verwierf. Ook reikte spr. daarna de prijzen uit behaald bij de vrije-baan-wedstrijd. Deze waren als volgt: 1ste prijs J. v. d. Lubbe, Voorscho ten; 2de pr. J. Slingerland, Katwijk, 3de prijs A. A. v d. Kleij, Wassenaar; 4de pr. Jac. Meijer, Katwijk; 5e pr. R. Trousse- lot, Katwijk. Hierna bleef men nog wat gezellig bijeen. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. W. Mooijkind en gezin, van Noordwijk, Tramstraat 1 c; J. v. Hooven en echtgen., van Leiden, Voorstraat 61 b; A. J Houwaart, van Noordwijk, Nieuwsteeg 1: H. A. Fennes, van Voorburg, Kerkstraat 23: W Hegeman, van 's Gravenhage, Voor straat 12. Vertrokken: J. M Wesselius, van Zee- hospitium, naar Amsterdam, Keizersgracht 392; A. J. Varkevisser, van 2e Duinpad 1, naar Leiden, Oegstgeesteriaan 19; W. B. M. v d. VVerve, van Kerkstraat 34, naar Soesterberg, Dijkhuisstraat 8; W. C. Stam mers, van Zeehospitium, naar Leiden, Haarlemmerstraat 281; B. A C. Swaneveld, van Zeehospi'iuni. naar Amsterdam, Wil- helminastraat 15; J. G Breukemeijer, van Zeehospitium, naar Apeldoorn, Bloeinhm- vellaan 38: J Hartzuiker, van Voorstraat 17 a, naar Wassenaar, Oostdorperweg 75. Iets betere resultaten. De aanvoeren zijn in de afgeloopen week grooter geweest dan die van de vo rige week De visschenj is dit jaar heel wat ruimer dan verleden jaar, hetgeen vooral blijkt uit de veel grootere aan brengst per schip. Vooral in de laatste dagen schijnt de visscherij zich iets ge beterd te hebben en enkele schepen heb ben mooie vangsten gemaakt Dit zijn toevallig schepen, die met deze vangsten hunne ladingen compleet hadden en van daar. dat de berichten van deze betere vangst reeds zoo spoedig bekend geworden zijn. Er zullen natuurlijk wel meerdere schepen, die nog niet zooveel haring aan boord hadden van deze betere vangsten geprofiteerd hebben en daarom worden er in den loop van deze week nog ruimere aanvoeren verwacht De Drijsverhooging bleef, althans, wat de volle haring betreft, aanhouden. De marktprijzen alhier waren voor de nieuwe volle haring Noordvaart f. 21.20 a f. 2105 per kantje. De prijsverbetering voor de Zuidvangst Maatjesharing kan niet met die voor de Volleharing gelijken tred houden, hoewel de aanvoeren hiervan ge leidelijk minderen De marktprijzen voor de Maatjesharing waren alhier f 10.55 a f 10.50 per kantje. De vraag naar ha ring is op het oogenblik goed te noemen, waarbij zich echter het gewone verschijn sel voordoet, dat groote haring bijzonder gezocht is, terwijl er in hoofdzaak kleine haring wordt aangevoerd Hoe het echter ook zij, het ziet er voor de reederij iets betei uit. dan het zich tot nu toe heeft laten aanzien en het is te wenschen, dat de periode van tamelijk goede vangsten met redelijke prijzen nog korten tijd on gestoord zal aanhouden. De afzet naar Duitschland is weer grooter dan in de laatste weken. Te Vlaardingen zijn tot heden met Kat- I wijksche schepen in 36 reizen aangevoerd 16 864 kantjes haring (in 1930 13 543) en I te IJmuiden in 26 reizen 11.910 kantjes 1 (in 1930 12.728.) Ongeluk op het kampeerterrein. Het 14-jarig zoontje van den Duitschen i fabrikant S. uit Keulen, heeft ernstige l brandwonden aan gezicht en handen op- i geloopen bij het vullen van een verwar- mingstoestel. In het Zeehospitium werd den jongen de eerste hulp verleend, waar na hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. D K. uit de Voorstraat deed bij de politie aangifte van het feit. dat een bootje vernield is. dat in de Watering lag. De politie is de jeugdige daders op het spoor, zoodat dit spelevaren wel gevolgen voor hen zal hebben. LISSE. BEVESTIGING EN INTREDE VAN Ds. A. PONSTEIN. Bij de Chr. Ger. Kerk. Het was gisteren voor de Chr. Geref. Gemeente alhier ongetwijfeld een blijde dag, daar zij in Ds. A. Ponstein, gekomen van Steenwijk haar nieuwen herder en leeraar begroeten mocht. In den morgendienst trad als Bevestiger I op de consulent der gemeente, Ds, W. Bijle- veld van Haarlem. Tot thema van zijn predikatie had deze genomen: „De eerste ontmoeting tusschen leeraar en gemeente" naar aanleiding van Handelingen 10 31 B: „En zie, een man stond voor mij in een blinkend kleed". Spr. bepaalde zijn aandachtig gehoor bij ten eerste: de hoorders, ten tweede: de prediker; ten derde: de prediking: ten vierde: de vrucht. Nadat daarop Ds. Pon stein bevestigd was, zong de gemeente haar nieuwe leeraar toe Psalm 119 19 (ge wijzigd) Doe bij Uw knecht weldadigheid, o Heer; Opdat zij leer: Uw woorden moog bewaren. In een stampvollen avonddienst deed Ds. Ponstein zijn intrede. Onder de talrijke schare merkten wij o.a. op Burgemeester Baron van Wijnbergen, de Bevestiger, Ds. Bijleveld van Haarlem, voorts afgevaar digde van de Geref. Kerk, Gereform. Gemeente en Ned, Herv. Kerk. Gelezen werd Efeze 6 van vers 10 tot einde Als tekst voor deze ure was gekozen Efeze 6 19: „En voor mij, opdat mij het woord Gods gegeven worde, in de opening mijns monds met vrijmoedigheid, om de verborgenheid des evangelies bekend te maken". Ds. Ponstein ontvouwde Gods Woord en sprak na de voorbidding de Gemeente, welke hij. evenals Paulus van de Gemeente vroeg, om de verborgenheid des Evangelies bekend te maken. Gehandeld werd over: le. het wezen der verborgenheid; 2e. de verkondiging der verborgenheid; 3e. het gebed, noodzakelijk voor de verkondiging der verborgenheid. Na de predikatie, die met stille aandacht werd beluisterd, richtte Ds. Ponstein zich allereerst tot den Bevestiger Ds. W. Bijle veld en bracht hem dank voor de wijze waarop deze hem tot zijn dienstwerk heeft ingeleid en tevens voor de vele arbeid welke Ds Bijleveld heeft verricht als Con sulent. Zich tot den Burgemeester wendend bad hij de plaatselijke Overheid Gods rijken zegen toe, opdat Kerk en Overheid, mogen samenwerken, ieder op eigen terrein. Het doet spr. goed de afgevaardigden van de verschillende plaatselijke kerken aan wezig te zien. Gij hebt mij over de Kerk muren heen de broederhand gereikt; Dit stemt mij hoopvol. Ook ik reik U deze. Laten wij veel voor elkander bidden en elkanders noode opdragen. De stem van God in de teekenen der tijden moge ver staan worde. De vijand trekt op met ont rolde vaan; laten wij schouder aan schou der staan tegen de revolutie. God zegene U en Uwe Kerken. Ds. Ponstein liep voorts de medewerking in van de Kerkeraad en vroeg dezen zijn bijstand niet te willen onthouden en hem op broederlijke wijze onder het oog te wil len brengen hetgeen niet goed is. Vervolgens richtte hij zich tot alle Ver- eenigingen en de gemeente. De bevestiger, aldus Ds. Ponstein, heeft zoo kernachtig gezegd: wilt gij volgepredikt worden, bidt gij dan Uw prediker vol De Pastorie staat steeds voor U allen open. Als gij iets te zeggen hebt ga er dan eerst mee in het bidvertrek en kom zoo, in gebedsgestalte, tot mij. Spr. zal echter ook op de fouten en feiten moeten wijzen, doch hij wil dit doen als een. die gaarne behoudt. Een persoonlijk woord werd vervolgens gericht tot de Catechisanten. Spr. wekte hen op tot trouw bezoek en ijver Wilt in mij Uw ouderen vriend zien. die gaarne met U wil spreken over Uw moeilijkheden. De Gemeente van Lisse riep bij monde van Ouderling Mijnders de nieuwe leeraar een hartelijk welkom toe en sprak den wensch uit, dat God den prediker tot rijken zegen moge stellen Burgemeester van Wijnbergen verwel komde Ds. Ponstein als inwoner van Lisse en zegde hem ook de samenwerking toe, vanaf het begin. God zegene U in Uw gewichtvolle arbeid. Vervolgens wende Ds. Bijleveld zich nog tot den nieuwen leeraar en riep hem een welkom toe namens de classis Amsterdam en als Consulent der Gemeente. Hij ver zocht te willen zingen Ps. 13 3 „Dat 's Heeren zege op U daal", waarna deze plechtige ure beëindigd werd. Burgerlijke stand. Geboren: Lambertus Mathias Anthonius, z. van M. F. Verheijen en H. J. v. Lijssel Cornelis. z. van H. Verduijn en van J H. v. d. Zaal Jan. z. van K Kempe en van R. Borst Bernarda Maria Elisabeth, d. van C. v. Leeuwen en M. Th. v. Steijn Antonius Pieter, z. van H. Pot en P. J. v. d. Born. Overleden: Johanna van Doorn, wed. v. Tli J Hoebink, oud 88 jaren Ondertrouwd: A. H. Elfering en P. R. M. Raaphorst. Gehuwd: A de Vries en C. M. de Koo- ker C. J. Schenk en M. G. Boon J. L. J. v. Nobelen en M. Warmerdam. De Raad dezer gemeente komt mor genavond te 7 uur in openbare vergade ring. waarin de beéediging van den nieu wen Raad zal plaatsvinden, bijeen. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Dins dag 1 Sept. 1931 des nam. te zeven uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Beëediging van de nieuw benoemde raadsleden. 3. Benoeming van twee wethouders. 4. Behandeling van de begrooting voor het jaar 1932 van den schoolartsendienst Hiilegom e. o. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 29 Juni 1931, No. 56 tot het aangaan v^n een geldleening groot f. 75.000. 6. Behandeling van den brief van gede puteerde staten dezer provincie inzake de aanvulling der algemeene politieverorde ning. 7. Behandeling van den brief van gede puteerde staten dezer provincie inzake de overname van den hoofdverkeersweg Noordwijk/Bloemendaal, den Wassenaar- scheweg, een gedeelte van den Regenvliet- weg en de Beeklaan. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een uitbreidingsplan, met behandeling van ingekomen bezwaarschriften. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal morgen in open bare \ergade i.ig bijeen komen en we' Hos n.iii. 8 uur. De agenda luidt: 1. Opening. 2. BeSediging en installatie nieuwe ie/en van den Raad. 3. Verkiezing Wethouders. 4. Benoeming Commissiën voor het onder zoek der jaarlijksche begrooting cn rekening 5. Notulen, ingekomen stukken en mede deelingen. 6. Aanbieding gemeentebegrooting 1932. 7. Rondvraag. Aanrijdingen. Zaterdag werd de groenetewagen van D. v. d. M. alhier, op den Burg. Terweeweg aangereden door een auto van de tinna de L en M. uit Leiden, waardoor de groentewagen werd beschadigd. De schade zal onderling worden geregeld. Gistermorgen had in de Burg. de Kempe- naerstraat op den hoek van den Burg. Terweeweg een aanrijding plaats tusschen een auto van C. van B alhier en een auto van H G te Den Haag. Het voorspatscherm van de auto van C. van B. werd hierdoor vernielt!. Ook hier werd de schade onder ling geregeld. Gistermiddag had achter het Groene Kerkje een aanrijding plaats tusschen ee.i auto van en bestuurd door H. van H, wonende te Amsterdam en een auto, be stuurd door een dame. Deze laatste trachtte tusschen twee motorrijders door de auto var H. van H te passeeren, doch reed de auto aan waardoor liet spatscherm cn tree plank werden opgerold De dame vervolgde zonder stoppen haar weg. Nummer en letter zijn echter bekend. De politie stelt een onderzoek in. S-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7