DAROL FARGUHAR'S NACHTWANDELING BURG. STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN. FEUILLETON. BUITENLANDSCH GEMENGD. REVOLVERDRAMA. De boschwachter van het Stadtwaldt, bij Stralsund betrapte twee Jongens, die met revolvers schietoefeningen hielden Toen hij hun gelaste mee te gaan, gingen zd> op de vlucht en een van hen, de 16-jarige Kolossa, schoot tweemaal op den bosch wachter, die zwaar gewond werd. Ook een fruitvrouw, die zich ln de buurt bevond, werd getroffen. Kolossa zelf werd door schoten van den boschwachter getroffen, maar wist te ontkomen. Thuis heeft hij kort voor zijn aanhouding zelfmoord ge pleegd. HET DOEL BEREIKT. De Duitsche vliegster Marga von Etzdorf heeft haar doel bereikt, zy ls op 't nieuwe vliegterrein Haneda by Tokio geland, zy heelt een voorspoedlgen tocht van BerUJn naar Tokio gedaan. DE SPREKENDE PAPEGAAI. Een echtpaar te Liverpool had dezer dagen zyn leven te danken aan het feit, dat het een papegaai bezat, die kon spreken. De menschen hadden den papegaai ge leerd het hullen van een klein kind na te doen en te roepen „Polly wants you" (Poliy heeft u noodlg). Op een nacht brak er in de keuken, waar de kool met den papegaal stond, brand uit. Het door rook en vuur bedreigde dier begon in zijn angst te schreeuwen: Polly wants you, Polly wants youDe man ontwaakte door het ge schreeuw; hy ging naar beneden, maar daar drong de rook hem reeds tegemoet en hy had nog nauweiyks Hjd om zyn vrouw en een Inwonend nichtje te wekken en haastig met hen het huls te verlaten. De brandweer was spoedig gearriveerd en wist vry snel den brand te blusschen. In de keuken vond men Polly, die zoo om hulp geroepen had, helaas met geschroeide veeren dood ln zyn kooi liggen. (N. R. Ct.) SPRINKHANENPLAAG IN OOST-AFRIKA. In Oost-Afrika heerscht een ernstige sprinkhanenplaag. Groote uitgestrekthe den zyn geheel kaal gevreten. Daar de oogst door de plaag vrijwel geheel vernield ls, baart de levensmiddelenvoorziening van de bevolking ernstige zorg. AUTO RIJDT OP SOLDATEN IN. Bij Lemberg is een vrachtauto op een 180-tal soldaten Ingereden, die van een velddienstoefening terugkeerden. Vier sol daten werden levensgevaarhjk gewond, tien andere werden licht gewond. De chauffeur werd gearresteerd. ERNSTIG MOTORONGEVAL. De burgemeester van Reissing (Duitsch- land) die op zyn motorrywlel een wagen wilde inhalen, reed tegen een anderen motorryder op, die werd gedood, terwyi diens vrouw, die op de duozitting zat, zwaar werd gewond. De burgemeester stierf na overbrenging ln het ziekenhuis; hy laat een vrouw en negen kinderen na. DE DUITSCHE VLIEGER VON GRONAU. Naar uit Ottawa ln Canada gemeld wordt.-ls de Duitsehe vlieger von Gronau na de Oceaan te hebben overgestoken in het Eskimodorp Povungtinuk ln Noord- Quebec geland. Povungtinuk ligt ln het Oosten van de Hudsonbaal. Het is zeer lastig nadere berichten vandaar te ver- krygen. o TRAM-SABOTAGE. Door tydig ingrypen ls de politie te Dresden er ln geslaagd een grootsch op gezette campagne tot saboteeren van de tram, o.a. door het verwyderen van wis selstukken en volgieten met cement, te voorkomen. Verscheidene personen zyn ln verband hiermede gearresteerd. In het po litierapport over deze zaak wordt medege deeld. dat het communistische gemeente raadslid Gruner, die beschouwd wordt als leider van de campagne, zal worden aan geklaagd wegens opruien tot hoogver raad o DE GRAF ZEPPELIN NAAR ZUID-AMERIKA. Zaterdagavond om 9 uur 36 is de „Graf Zeppelin" gestart voor den 12en tocht naar Zuld-Amerika. Aan dezen tocht ne men 13 passagiers deel. Iedere passagier neemt 15 K.G. bagage mede. Dr. Eckener heeft de leiding. Het luchtschip zal de volgende route volgen: Rhónedal, Mlddellandsche Zee, Kaap Verdische en Kanarische eilanden. De bemanning van het luchtschip be staat uit 22 man. Het luchtschip heeft brandstof aan boord voor 100 uur. De totale afstand, die het zal afleggen be draagt 16000 K.M. Gisteravond was Madeira bereikt. WOUDBRAND IN IDAHO. De staat van beleg is afgekondigd in het gebied van den staat Idaho IV. St.), waar een groote woudbrand woedt. Deze maatregel ls genomen, omdat de bestryders van den brand, die uit werk- loozen worden gerecruteerd, het vuur ten deele zelf weer aansteken om verdere be zigheid te hebben. Verscheidene dorpen en talryke farms zyn reeds verwoest. 8 Menschen zyn om het leven gekomen. De verliezen aan vee zyn groot. DE OVERSTROOMING IN CHINA. Het rapport van de gendarmerie te Hankou meldt, dat tengevolge van de jongste overstroomingen ln China 163.000 huizen en gebouwen zyn vernield of onbewoonbaar gemaakt, waardoor 782 000 menschen, dit is ongeveer de helft van de bevolking, dakloos is. Het aantal dooden wordt op een kwart millioen geschat, terwyi een half millloen zyn gevlucht. Vriendelüke oude dame (tot aviateur die een onfortuiniyke noodlanding heeft ge maakt) „Als u even wacht, zal ik een potje lym van binnen halen." (Passing Show). GEBOREN: Maria Cornelia, D. van J. W. Goddyn en B. E. v. Leeuwen Gabrielle Maria The- resia, D. van J. A. H. Cranssen en D. C. W. Koek Jacobus, Z. van J. v. Voorthuyzen en M J. F. Duivesteyn Wilhelmus Ja cobus, Z. van J. van Benten en J. M. v. d. Mark Franciscus Johannes, Z. van F. J. van Dorp en G. Stikvoort Theodorus Maria, Z. van F. J. van Dorp en G. Stik voort Marius Willem, Z. van J. van Schooten en M. de Vogel. ONDERTROUWD. OVERLEDEN D. van Leeuwen wedn. 85 j. Chr. G. van GroenRietveld Vr. 43 j. AARLANDERVEEN. Successen te Utrecht. Op het muziekconcours te Utrecht is door de vereentglng „Excelsior" alhier een eersten prys behaald in de 4de afd. fan fare met 308 punten. De zangvereenlging „De Lofstem" behaalde ln de eerste atdee- ilng gemengd koor een eersten prys met 324 punten. o ALPHEN. Aanvullingsagenda. De agenda voor de morgenavond 7 uur te houden raadsvergadering werd alsnog aangevuld met punt 20. Benoeming van een lid van het Algemeen Armbestuur ln de vacature, ontstaan door periodieke af treding van den heer W. J. Sprey. Aanbe volen worden: 1. W. J. Sprey, 2. C. A. Bos. Behalve de heer Sprey treedt periodiek af de heer H. Haring. De aanbeveling voor vervulling deze vacature is nog niet ge reed. Het armbestuur zal daaromtrent nader berichten aan B. en W. Deze benoe ming komt dus later aan de orde. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. B. Gorthuis jm. 20 j. en W. Keereweer Jd. 24 J. P. Boehlee jm. 22 j. en J. Pardon 3d. 21 j. J. Glasbergen wear, en C. Mourlk wed. J. Kukler jm. 22 J. en M. Bouwman jd. 24 j. C. G. van der Linden jm. 28 j. en M. J. S. van Kasterop jd. 25 j. H. Colpa jm. 23 j. en J. H. van Harmeien jd. 22 j. I. v. d. Linden Jm. 25 j. en E. H. Schlagwein jd. 23 j. A. van Tongeren jm. 26 j. en C. H. Roodakker Jd. 22 j. E. van Schaick jm. 24 j. en M. Faas jd. 27 j. In de week van 2429 Augustus zyn in Nederland uitgesproken 34 faillisse menten. Auto omgeslagen en vernield. Zaterdagmiddag 3 uur had op den Steekterweg een ernstig verkeersongeval plaats. De heer P. C. alkomstig uit Gro ningen, rüdende met zijn 4-wielig motor- rytuig achter een autobus van den dienst Gouda—Alphen, had het ongeval zyn wagen niet tydig te kunnen stoppen, toen de autobus komende ter hoogte van het perceel van den koopman Slootjes stopte. De heer C., die trachtte naar links uit te halen, reed eerst tegen een 3 tal langs den weg staande boomen, waarop zyn wagen omsloeg en tegen de autobus viel. Wonder boven wonder kwam de bestuurder en diens mede-Inzittenden met den schrik vry. De auto van den heer C. was bykans geheel vemleld, terwyi over een afstand van 16 Meter 3 boomen werden beschadigd. De auto werd weggesleept, terwyi bestuurder en passagiers op andere wyze hun reis moesten vervolgen. Omtrent de schuld vraag stelt de politie een onderzoek in. Waarschyniyk heeft echter de bestuurder der personenauto te snel gereden. Een kuil in den weg. Door een kuil in den weg sloeg Zaterdag middag in de Hoorn een motorryder over den kop. De motorryder en de duoberijd- ster werden over den weg geslingerd. De eerste werd gewond aan het gelaat, terwyi de duoberydster er met den schrik en een gescheurd costuum afkwam. Erger was de materieele schade voor een achter den I motorryder aankomende personenauto, waarvan de bestuurder afkomstig uit Zeist, die, toen hy het ongeval zag aankomen, zóó sterk remde, dat hy het cardan van zyn wagen stuk remde, waardoor hy zyn reis naar den Haag niet met de auto kon vervolgen. De wagen werd later wegge sleept door een kraanwagen van den heer Jac. Boot, terwyi de inzittenden per andere auto hun reis naar den Haag moesten ver volgen. De inbraak in de goederenloods. I wy meldden reeds, dat de psychopaath, die zich o.a. aan de inbraak in de goe derenloods alhier schuldig had gemaakt, in arrest ls gesteld. By het bericht van zyn arrestatie kwa men uit alle deelen van het land verzoeken om inlichtingen met betrekking tot ver miste goederen. Nochtans bleek lang niet alles door hem ln depót gegeven. De po litie alhier byv. vond by de in bewaring gegeven koffers slechts enkele paren pan toffels terug, terwyi, behalve een rywiel, een groote party kinder- en heerenklee- oing, alsmede 12 paar pantoffels waren ontvreemd. Men vermoedt dan ook, dat de man er nog heel andere bergplaatsen op nahoudt. Hieromtrent weigert hy zich echter uit te laten. De man heeft voor het laatst te Wadenoyen ingebroken en ls dus ter beschikking gesteld van den Officier v. Jutsltie te Tiel. De opbrengst van de Unie collecte in het voormalig Oudshoorn heeft opgebracht f. 190.04 o BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen, omtrent onderstaande gevon den voorwerpen: actetasch inh. een overall damesmantel (bruin), kinderzakdoek, zil veren armband, portemonnaie met inh., id. inhoudende een rijwielmerk, manchet knoop, kindertaschje en rywielmerk. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria, d. van M. J. Stol wijk en E. M. Straver Johannes Cornells, z. van C. Verlaan en J. A. Kooyman Jan z. van J. v. d. Wal en M. G. v. Hertum Gretha Agatha, d. van G. Pellekooren en G. A. Jongeneel Cecilia Theresia, d. van L. M. v. d. Nieuwendyk en P. M. v. Kers bergen. Getrouwd: P. J. C. de Vogel, 25 j. en M. H. Klaverveld 26 j. J. A. V. Gemeren 24 J. en P. C. v. Herk, 22 j. Gedurende den afgeloopen week, wer den aan de Bad- en Zweminrichting alhier 49 heeren-, 158 dames- en 14 volksbaden genomen. Tot directeur van de Chr. Gym- en turnvereeniglng „Hercules" alhier, is be noemd, de heer J. de Bruin Jr. te Rotter dam. LEIDERDORP. Aanvullingsagenda. De volgende punten zijn aan de agenda voor morgenavond toegevoegd: 11a. Verkoop grond langs den Hoogma- deschenweg aan gebr. A. en N. Mol. 16a. Subsidie-aanvrage van „Devote". 16b. Subsidie-aanvrage van de Christel. Oranj e-Vereeniging. Burgerlijke Stand. Geboren: Gysbert, Z. van Joh. Dompe ling en A. den Braver Hendrik Gysber- tus, Z. van G. W. Bloemendaal en N. W. van Tongeren. Ondertrouwd: Piet Oosterom jm. 23 j. en Elisabeth Taffyn Jd. 23 j. NOORDEN. Het a.s. Koninginnefeest. De Wilhelmlnavereeniging alhier heeft het jaariyksch Koninginnefeest bepaald op Woensdag 9 en Donderdag 10 Sept. a.s. Als voornaamste attractie zal dit jaar weder een open luchtspel worden gegeven, bestaande uit 2 spelen; het eerste zal voor stellen een Germaansche rechtspraak en het tweede een oud-Hollandsche boeren bruiloft, waaraan circa 100 personen zullen medespelen. RIJNZATERWOUDE. DE A.S. WETHOUDERS-BENOEMING. Besluit der R.-K. fractie. Naar wy vernemen was het oorspron- keiyk by de Prot. fractie in den Raad de bedoeling om op 1 September 2 Protestant- sche wethouders te benoemen. Door het niet tydig indienen der geloofsbrieven door drie Protestantsche leden, zal dit plan echter niet doorgaan. Morgen bestaat de Raad n.l. slechts uit 3 R.-K. leden en 1 Prot. lid. De R.-K. zou den dus als zy wilden, twee R.-K. wethou ders kunnen benoemen. Daar zulks echter met het oog op de samenwerking niet wenscheiyk is, heeft de R.-K. fractie het volgende besluit genomen: De R.-K. Raadsfractie, op 29 Augustus ln vergadering byeen. besluit by de a.s. wethoudersverkiezing haar stem uit te brengen op 1 R.-K., t.w. den heer Visser en op den heer W. Dorrepaal (lib.)echter onder voorwaarde, dat genoemde heer Dorrepaal een schrlftelyke verklaring overlegt aan de R.-K. Raadsfractie voor Dinsdag a.s.. onderteekend door hem en de andere candidaten van zyn lijst, dat hy onder geen enkele voorwaarde tus- sohentyds zal bedanken als wethouder of als lid van den Raad. WADDINXVEEN. Aanrijding. De chauffeur M. alhier werd met zyn auto aangereden door een vrachtwagen uit Den Haag, die weinig verkoos uit te wyken. De chauffeur van den vracht wagen stopte na het gebeurde en stelde zich voor de schade aansprakeiyk. Persooniyke ongelukken hadden niet plaats. Ernstige binnenbrand. Door onbekende oorzaak ontstond ten huize van den bakker V. aan de Dorps straat een ernstige binnenbrand. Doordat de huisgenooten spoedig en krachtdadig ingrepen, kon men het vuur met een paar emmers water blusschen. Een paar gor- dynen werden een prooi der vlammen. Paard te water. De landbouwer Z. uit Hazerswoude reed met paard en wagen over den Bloemen- daalschenweg. Doordat plotseling een zwerver uit den kant overeind sprong, schrok het paard, maakte een zy waart- schen sprong en kwam in het water terecht. De bestuurder wist zich in veilig heid te brengen door vlug van den wagen te springen. Door toegeschoten hulp wist men het paard na het tuig te hebben los gesneden, op het droge te halen. Later is de wagen op den kant getrokken De schade was gering. Burgerlyke Stand. Geboren: Adrianus, Z. v. A. de Vos en M. C. Hoogeveen; Seine Hendrik, Z. v. M. Kapteln en J. Booy. Overleden: H. J. Butter en Brood 55 j.; A. Jansen 84 j. wed. A. Matze. Ondertrouwd: T. de Graaf f en W. de Ruiter; J. Boer en A. Noorlander. Gehuwd: A. A. van Wieringen en L. de uyi. GEMEENTERAAD. Bespreking over de notulen Afscheid der vertrekkende raadsleden. De Raad dezer gemeente kwam in openbare verg. byeen. Voorzitter: de Burgemeester. Secreta ris: de heer A. Kreupeling. Afwezig met kennisgeving: de heeren Johs. Visser Jzn. en J. Kleiweg. De voorzitter opende deze vergadering met ambtsgebed. Na vaststelling der notulen van de vorl-, ge vergadering deelde de heer Herfst me de, dat de raad indertyd uit bezuinlg- heids-overweglngen besloot, slechts het voornaamste in de raadsnotulen op te nemen. De kosten van het vorige raads- verslag hebben bedragen het niet onbe- langryke bedrag van f. 99.In verband hiermede vraagt spreker de leden van dcr> raad zich by 't wisselen van gedachten alle soberheid te betrachten, opdat de uitgaven te dien opzichte tot het uiterste worden teruggebracht. De voorzitter zegt daarop, dat het vori ge raadsverslag ln 16'/: pagina's druk ls verschenen. Dit verslag munt ln aantal pagina's nog uit boven dat der vergade ring waarin de begrootingen werden be handeld. Spr. kan zich met het gesprokene van den heer Herfst dan ook volkomen vereenigen. Vervolgens doet de voorzitter mede- deeling van de ingekomen stukken. O.a. een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt bericht, dat het nemen van een be slissing op het raadsbesluit van 30 Juni JJ. tot machtiging van B. en W. het op nemen van kas en boeken van den ge meenteontvanger op te dragen aan het Centraal bureau voor verificatie, werd verdaagd. Goedkeuring begrootingswyzi- glngen. Bericht van verdaging der beslis sing op het raadsbesluit tot aangaan overeenkomst met de N.V. Fabrieken v.h. A. Kempkes en Co., In verband met uit voering uitbreidingsplan. Goedkeuring raadsbesluit tot overneming van grond langs de Jan Dorrekenskade van verschil lende personen. Een brief (op ongezegeld papier, zoodat dit voor kennisgeving moest worden aangenomen) van W. Schouten, Jaagpad alhier, waarin deze als boomkweeker beleefd vraagt in den vervolge in dezelfde geiykheid te worden gesteld ten opzichte van het doen van levering, enz. aan de gemeente en de» niet steeds aan een en de zelfde persoon op te dragen. Een schryven van den heer Compeer gericht aan den burgemeester, waarby deze dank zegt voor de ln de vorige vergadering genomen beslissing inzake de sluiting van café's enz. Genoemde stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de heer du Boeuff, adjunctcommies ter secretarie, met Ingang van 1 Sep tember a.s. eervol ontslag heeft beko men, wegens benoeming tot burgemeester der gemeente Maasland. Spreker stelt voor den nieuw te benoemen ambtenaar op hetzelfde aanvang-salaris te benoemen als waarmede de heer Du Boeuff is be gonnen, hetwelk wordt goedgevonden. Vervolgens stelt de voorzitter aan dc orde punt 3 der agenda: Subsidie voor de vakteekenschool over 1932. Door de Patro naatscommissie St. Aloysius is onder dankzegging voor de steeds genoten sub sidies verzocht wederom in het genot te mogen worden gesteld van een bydrage uit de gemeentekas bedoeld by art. 25 der N.O.-wet en wel tot een bedrag van f. 387.—, zynde 30°/o der kosten. B. en W. en de fin. commissie adviseeren tot aan neming. Wordt dienovereenkomstig be sloten. Op het verzoek van den heer J. E. Smits om vergunning voor het leggen van een draaibrug voor zyn in aanbouw Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. G. KELLER. 36) Sheila's eerste gedachte was: Wat zou die willen? Ik denk er niet aan hem te ontvangen. Toen de kleine chasseur vroeg: moet ik op antwoord wachten? besloot Shella wel te antwoorden, maar niet al te vriende- ïyk te zyn. Waarom zou zy het dien man mogeiyk maken iets te zeggen dat hem op het hart lag. o.p het tydstip, dat hy daar voor wenschte uit te kiezen? Misschien wilde hy haar zeggen: of u verlaat dit hotel, juffrouw Curtis, of ik ga heen.... In ieder geval wilde zy hem laten wach ten en zy gaf de boodschap mede. dat zy na het middagmaal kapitein Farquhar zou verwachten in de veranda van het hotel. Daarop maakte zy zich gereed voor een boodschap in de stad. zy wilde het haar laten knippen. By de trap kwam zy Farquhar tegen, vlak achter den chas seur. Blijkbaar wachtte hy haar op. Het was haar niet bekend, dat hy op weg naar zyn kamer reeds herhaaldeiyk de hare was gepasseerd en door haar deur. die op een kier stond, had hy soms Sheila vroolyk in haar komisch Duitsch hooren babbelen met haar kamermeisje en hy had dan gedacht: Ja. ja, ze zorgt op goeden voet te komen met het perso neel I Misschien is zij op dit oogenblïk wel bezig het kamermeisje om te koopen! Maar zooals het jonge meisje daar voor hem stond gehuld in haar luipaardhuid en met haar sierlijk hoedje op, leek zy wel een toonbeeld van onschuld. Ja, als men maar op haar oogen had kunnen vertrouwen! Farquhar had er vyf jaar van zyn leven voor over gehad, zoo hy Ik heb zooeven den chasseur 'de werkeiyke waarheid uit haai- blikken had kunnen lezen en uit haar vriendeiyk stemmetje had mogen hooren, maar nu.. Goeden middag, zeide zy met dat stemmetje, terwyi zy aanstalten maakte om de trap af te gaan. Neem me niet kwaiyk, sprak Farqu har haar aan, ik heb zooeven den chas seur met een boodschap naar u toege zonden. En ik heb hem een antwoord aan u mede gegeven. Heeft u een paar minuten voor me? Vanavond, na het diner, beloofde Shella koel. Met ontzetting overwoog hy: Myn hemel, dan is het te laat! zy zal er dan vandoor zyn of op het punt staan te ver- dwynen. Daarom hield hy aan: u zou me toch verplichten, my in de gelegenheid te stel len de zaak nu dadeiyk met u te bespre ken. Het is werkeiyk zeer belangryk, juf frouw Curtis. Het was de eerste maal, dat zy hem haar naam hoorde noemen en zy gaf een zonderling, onbedoeld klein knikje. Het was alsof zy hem wilde herinneren aan iets, waaraan zy nu herinnerd was ge worden. zy dacht terug aan de dagen, dat het jongste lid der firma aan de kan toorjuffrouw zeide: Wil u dezen brief maar laten aanteekenen; hy is van veel belang, juffrouw Curtis. Sheila antwoordde: Maar ik ben op punt van uitgaan. Ik heb om half vyf een afspraak in de stad. Ze is doende om in verbinding te ko men met de andere leden van haar bende te Parijs of ergens anders, dacht hy en met aandrang vervolgde hy op gedemp- ten toon: het kan werkeiyk geen uitstel velen. Zoo, ls er zulk een haast by? Nu, misschien wil u dan wel met me oploo- pen, opperde Sheila, terwyl zy zich ge reed maakte de trap af te gaan. Ik moet myn haar laten knippenNiet meer dan een paar minuten, zegt u? Als u het niet te lang maakt, kan u op de wande ling naar den kapper wel alles zeggen wat u op het hart heeft. Ik ga met u mede, verklaarde Farquhar. Uit het sterk verwarmde hotel stapten zy de kille avondlucht ln en met gelyke schreden wandelden zy ln de richting van de hel verlichte straat. Het was een knap paar om te zien en zy pasten mooi by elkaar. Maar daarvan waren zy zich niet bewust, tenminste nog niet. Farquhar begon het gesprek met een woord, dat Sheila niet eens byzonder ver baasde Ik wil u met een enkel woord waar schuwen. Natuurlijk, dacht zy. Hij zou haar nu mededeelen, dat hy het zyn plicht achtte aan mevrouw Power, den graaf en andere gasten van het hotel mede te deelen. waar en onder welke omstandigheden hy haar kende. Maar laat hy zyn gang gaan! Waarom zouden zy hem eerder geloof schenken dan haar? Juffrouw Woffing- ton had haar ook wel vertrouwd! Shella was zich bewust van haar onschuld en dat gaf haar de kracht om hem kalm aan te hooren. Neen, maar! riep zy plotseling uit, daar ben ik den kapper voorby geloopen! Met eenlge verwondering keek zy om zich heen. Zoozeer was dit tweetal in zyn eigen gedachten verdiept geweest, mis schien ook wel onbewust opgegaan in het onbewuste gevoel van welbehagen in elkanders bijzyn, dat geen van beiden had gelet op den weg. dien zy volgden. Heel uit de diepte van zyn gemoed drongen zich allerlei verontschuldigingen voor haar gedrag by hem op. Wie kende de levensgeschiedenis van Sheila Curtis? Haar omgeving, haar opvoeding, haar temperament, nypende armoede en nog allerlei andere omstandigheden hadden haar zoover doen komen Deze zoo wel opgevoede, innemende dievegge had zoo heel anders kunnen worden! Mijn hemel, als het toch eens waar mocht zijn, dat zy onschuldig was! Maar er was niets aan te doen. Zy was nu eenmaal zoo geschapen. Farquhar, die niet van dat hout was gesneden stond nu op het punt op andere wyze een misdaad te begaan. Hy wilde zich stellen tusschen een dievegge en het recht en verhinderen dat dit zyn loop zou hebben doordat hti haar wilde helpen te vluchten. De ge dachte kwam by hem op: Maar zy heeft in ieder geval de parels van madame Cottrell nog niet gestolen, doch deze werd weer verdrongen door een andere: Dat is maar haarklovery. Ik ben zedeiyk overtuigd, dat zy het plan koestert ze wel te stelen. Als zij er ln slaagt zich ditmaal er tusschen uit te draaien, ben ik aan sprakelijk er voor, dat er een gevaarlijke misdadigster, een bedreiging voor de maatschappy, op vrije voeten rondloopt. Die gedachten woelden hem door het hoofd op het oogenblïk dat Sheila uit riep. dat zij den kapper was voorby ge loopen. Dat doet er voor het oogenblïk niet toe. Wil liever naar my luisteren. Heeft u goed gehoord, wat ik daareven zeide? Ja, maar wat bedoelt u daarmede? My waarschuwen? Waarom? Nu werkeiyk nydig wendde Farquhar zich tot haar: Neem nu niet zoo'n toon aan. Begrijp liever, dat ik me terwllle van u heel wat last op den hals haal. Ik wyk van myn gewone doen af om u een dienst te bewyzen, die van meer beteekenis is dan u kan vermoeden. Ik doe al myn best voor u, ik weet zelf niet waarom en u neemt het op deze manier op. Ik ga overa! naar u zoeken, ik laat de menschen, die les van me moeten hebben, in de steek, en u heeft, na my te hebben laten wachten Ik heb u niet laten wachten, viel Sheila hem in de rede, het bykomstige als het voornaamste beschouwend (Echt iets voor een vrouw, dacht hy nydig... Steeds boozer vervolgde hyIk zond u myn kaartje, ik bleef in de buurt van de trap wachten tot u verscheen (Wordt vervolgd). 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6