KATWIJKERS U!T DE OMSTREKEN. VOORSTRAAT 25 LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Benoeming van twee leden voor de tchattingscommissie voor de Rijksinkom- 'stenbelastinv. 5. Benoeming van twee leden voor de commissie van beheer van het electrici- teitsbedrijfwegens periodieke aftreding van de heeren A. J. den Hartog en P. Augustinus. 6. Aanbieding van de gemeente-rekening „ver 1930 en benoeming van een commissie van onderzoek. 7. Bevordering van de smeden-industrie ter plaatse. De rijksveidwaehter C. de Jong, sinds 1926 gestationneerd in deze gemeente, is in gelijke functie overgeplaatst naar Hil versum. Velen zullen dezen politieman, die alliier aller sympathie geniet, noode zien vertrekken. NIEUWVEEN. De Wilhelminafeestcn. De Wilhelminafeesten zijn hier 'n groot succes geworden. De kinderen der 3 scho len brachten een aubade bij den burge meester. waarna op het feestterrein ver stillende spelen werden gehouden. Des jvtods vond een fakkeloptocht plaats, vit? nogal veel menschen op de been jacht. De Bioscoop op het terrein had rffl belangstelling. Ook den volgenden dag het weer schitterend. 10 uur bijzondere redstrijden als stoelendans voor dames, tonkruipen voor jongens en tonsteken voor leeren. Toen des middags het concours jppique begon was veel publiek aanwezig. De onderofficieren van het 6de reg. veld- art gaven aardige rijstaaltjes ten beste. Een mooi vuurwerk besloot de feesten. Mej. A. Heek, assistente aan de O. L. School alhier, is benoemd tot onderwijze res te Velsen. Wegens het vertrek van mej. Heek is benoemd mej. C. Kroon van Ter- Aar. Onze plaatsgenoot de heer H de Kuyer is benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. School te Volendam. RITNSATERWOUDE. BESLISSING VAN GED. STATEN. De heer Kroon geen raadslid. Ged Staten dezer provincie hebben bij hun besluit dd. 24 Aug. de heer R. Kroon, door den Raad dezer gemeente in de ver gadering dd. 10 Aug. toegelaten tot lid van den Raad, met vernietiging van dit Raadsbesluit, niet toegelaten. Ged. Staten overwegen hieromtrent, 'dat appellanten, die binnen den wettelijken termijn bij hun College in beroep zijn ge komen, hebben aangevoerd, dat de be noeming van R. Kroon tot lid van den Raad op een onjuiste vaststelling van den uitslag der verkiezing berust, stel lende: dat op lijst No. 3 aanvankelijk benoemd verklaard zijn J. A. de Bruijn No. 1. P. Jansen (No. 2), C. van Tol (No. 3) en W. Dorrepaal (No. 4), van welken de drie eerstgenoemden de vereischte stukken niet binnen den wettelijken termijn aan den voorzitter van het Centraal Stem bureau hebben ingezonden, zoodat in de op deze wijze opengevallen plaatsen nog moest worden voorzien; dat bedoelde voorziening door het Cen t-aal Stembureau aldus heeft plaats ge- iiad. dat de candidaten, die na W. Dorre- paal als de nummers 5. 6 en 7, op de lijst zijn vermeld, benoemd zijn geworden; dat echter de onder de nummers 6 en 7 vermelde candidaten voor hun benoeming hebben bedankt, in wier plaatsen de can didaten J. A. de Bruijn (No. 1) en P. E. Donker (No. 8) zijn benoemd verklaard, doch dat R. Kroon (No. 51 zijn benoeming heeft aangenomen en de vereischte stuk ken binnen den wettelijken tijd heeft in gezonden dat vorenbedoelde vaststelling van den uitslag der verkiezing in strijd is met art. 17 der Gemeentewet, voorzoover dit artikel uitgaat van de gedachte, dat de candi daten, die de bovenbedoelde vereischte stukken niet hebben ingezonden aan den voorzitter van het Centraal Stembureau, niettemin op de lijst blijven staan op de plaats, waarop zij aanvankelijk voorkwa men, zoodat genoemde candidaten bij de voorziening in een opengevallen plaats uit de betrokken lijst, met in-acht-neming van hunne aanvankelijke plaats op de lijst daarvoor in aanmerking komen, behoudens de op dit stuk bestaande wettelijke voor schriften; dat derhalve R. Kroon, als zijnde No. 5 der lijst, niet zonder meer benoemd ver klaard had kunnen worden voor C. van Tol. zijnde No. 3 der lijst; overwegende hieromtrent, dat. daarge laten of inderdaad C. van Tol in plaats van R. Kroon als lid van den Raad be noemd verklaard had behooren te worden, in elk geval het door het Centraal Stem bureau gevolgde systeem van aanwijzing als bovenbedoeld, in strijd met de wet moet worden geacht; dat immers bij de wet van 21 Juli 1928. de derde volzin van het eerste lid van art. 16a (oudi der Gemeentewet is inge trokken, waarin o.a. bepaald was, dat can didaten die. gelijk de hiervoren genoemde J. A. de Bruijn, P. Jansen en C. van Tol, met in-acht-neming van de voorschriften der wet bij een later opengevallen plaats geacht werden nog op de lijst voor te komen, wat de volgorde betreft werden aangemerkt als het laagst op de lijst te zijn geplaatst; dat met vorenbedoelde wijziging der Ge meentewet beoogd is het stelsel van aan wijzing, vervat in art. 16a (oud), thans art. 17 der wet, in overeenstemming te brengen met het stelsel, vervat in art. 130 der Kieswet, welke strekking blijkens de toelichting is, dat bij de bepaling van de rolgorde van benoeming van candidaten in het art. 130 Kieswet bedoelde geval welk geval hetzelfde is als het in art. 17 der Gemeentewet bedoelde in het alge meen een hooger op de lijst geplaatste andidaat voorgaat; 1 dat derhalve het door het Centraal Stembureau gevolgde systeem van aan wijzing, dat geleid heeft tot de benoeming 'an R. Kroon tot lid van den Raad, in strijd met art, 17 der Gemeentewet is en K- Kroon voornoemd mitsdien niet als lid tan den Raad kan worden toegelaten. ding van het Aarkanaal aan de Oostzijde, tusschen den Rijn en Aardam en den bouw van een nieuwe brug over het Aarkanaal, ter vervanging van de Rijnburg. De weg zal beginnen bij den Rijn ongeveer 100 M. ten oosten van de Rijnbrug, westwaarts ombuigen naar het kanaal op ongeveer 300 M. ten noorden van de Rijnbrug en vervolgens loopen langs het banaal, met een afbuiging tegenover de Galgmolenbrug naar den Kerkweg onder Ter-Aar (Aar- damï. Dc inbraak in de veiling. Betreffende de inbraak in het kan toor van de Coöperatieve Veiling, kan nader worden gemeld, dat de daders zich toegang hebben verschaft door het stuk slaan van een ruitje, waardoor de knip van het raam kon worden gehaald. De in braak werd ontdekt toen de kassier en de directeur vroeg in den morgen op het kan toor kwamen. In de geforceerde brandkast bevonden zich slechts de kantoorboeken, daar op het kantoor, dat geheel afzonderlijk staat, nimmer geld wordt achtergelaten. Zooals reeds gemeld wordt dan ook niets vermist ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Anton Krimpenfort jm. 25 j. te Gouda en Catharina Petronella Jo hanna Kromwijk jd 25 j. Aanrijding. Dc schildersknecht J. W. alhier werd. terwiil hij zich per fiets naar zijn werk begaf en in zijn linkerhand zijn gereed schap hield, op den Overtocht aangereden door een hem achterop komende personen auto, uit Delft. W. werd bloedend verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, waarna hij per auto naar huis werd vervoerd. Tegen den bestuurder van dc auto, aan wien volgens ooggetuigen de schuld van het ongeval is te wijten, daar W. geheel rechts van den weg reed, is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Eenigc voorbijgangers vonden alhier in den vroegen morgen od den Rijksstraat weg nabii de Steenfabriek een vef varken. Het" beest had 'n achterpoot gebroken, ver moedelijk doordat het van een vrachtauto was afgevallen. Dit vermoeden bleek later op den dag juisf te zijn. De vervoerder ml. die in een vee-auto een partij varkens van Bodegraven naar liet abattoir te Am sterdam bad gevoerd, kwam bij het afladen aldaar pas tot de ontdekking van de ver missing. Op den terugweg werd overal ge ïnformeerd totdat het beest hier weder werd opgeladen. Onze plaatsgenoot, de heer K. Spreij, behaalde op de te Gouda gehouden bak kerij-tentoonstelling met een inzending wit tebrood een derden prijs en een eervolle vermelding. Gevonden zijn op den openbaren weg: Een jas en een sleutel. Inlichtingen zijn te bekomen ter Gemeentesecretarie. I AALSMEER. GEMEENTERAAD. i Benoeming tijdelijke leeraren Afscheid raadsleden. Da raad dezer gemeente kwam in j openbare vergadering bijeen, onder voorziterschap van burgemeester J. Kas- i teleinNa opening deed de voor- zittèr mededeeling van een verleende ver- gunning aan Wed. J. Venema, betreffende plaatsing van een staand steentje op eigen j graf. Op verschillende reclames belastin- gen werd op voorstel van B. en W. gunstig beschikt Tot tijdelijke leeraren aan de Ge- meentelijke Middelbare Handelsavond- school, cursus 1931-1932, werden benoemd Kommers, Statema, Luyten. Bruins, Haites, Maarse, de Jong. Broeders, Howard, Schol. Kikkert en Meyer. Op de aanvraag van het Burgerlijk Armbestuur, om een ver hoogde subsidie over dit jaar van f. 6000. wordt gunstig beschikt. Aangehouden wordt een verzoek van C. L. Scholte. om een plaatsje ingevolge de Landarbeiders- wet. Op voorstel van B. en W. wordt ge wijzigd art. 14 der Bouwverordening, waarin de minimum straatbreedte is be paald op minstens 12 Mr., gemeten tus schen de rooilijnen, waarover de Gezond heidscommissie een gunstig advies had uitgebracht. Toegevoegd wordt als wijzi ging: alleen in bijzondere gevallen voor straten niet langer dan 100 Mr., met lage bebouwing, kunnen B. en W. ontheffing verleenen. echter voor geen geringere breedte dan 10 Mr. Het voorstel van B. en W. en de Commissie van Gemeentewerken tot aanschaffing van een ziekenauto en deze in eigen beheer te exploiteeren, wordt, na nogmaals uitvoerig besproken te zijn, weer aangehouden. Goedgekeurd werd de verordening, regelende de instelling met 1 Januari 1932 van het beheer en de admi nistratie van het reservefonds voor bij zondere doeleinden. Na afhandeling van de agenda, richtte de voorzitter zich tot den scheidenden raad. Tot zijn groote voldoening mocht de voorzitter constateeren. dat in de nu be ëindigde zittingsperiode veel en vrucht baar werk door de vroedschap is tot stand gebracht. O.m. werd de Oosteinderweg ver breed, scholen gebouwd e. d. In het bij zonder bracht de voorzitter dank aan die heeren, die niet meer in den nieuwen raad zullen weerkeeren. n.L W. Keessen Azn.. Joh. Mensing en J. Moleman, hun het beste in hun verder leven toewen- schende. TER-AAR. Onteigenings-ontwerp Aarkanaal. ingediend is een onteigenings-ontwerp JJor den aanleg van een weg langs de Oostzijde van het Aarkanaal met verbree HAARLETVTMERMEER. De heer M. de Fockert, onderwijzer aan 'de Chr. ulo-school te Hoofddorp en in gelijke betrekking benoemd te Hilversum, r.oopt op 1 September a.s. aldaar deze betrekking te aanvaarden. In zijn plaats werd benoemd dc heer C. Tromp de Vries te Harderwijk. HILLEGOM. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: C. P. Beers en G. P. van Haastrecht- M. Weijers en A. A. van der Lans. Getrouwd: L. M. Verbeek en M. Oosthoek; C. J de Koning en A. P. v. d. Hoogt. Bevallen C v. d. Meij-Duivenvoorden, Z E M Lommerse-Kruydenberg, D. Overleden: IJ. de Lijster, m. 40 jaar; J. C. Groot, m. 52 jaar. GEMEENTERAAD. Langdurige zitting. - Vaststelling veror dening belastingbedragen. - Dc Zondags heiliging. Gistermiddag heelt de gemeenteraad ver gaderd. Afwezig de heeren de Vreugd, de Wreede, van Houten, Selhorst en van Dijk. Het eenigc punt van de agenda luidde, de vaststelling eener verordening tot ver vanging var. belastingbedragen, voorkomen de in de wet op de personeele belasting 1896 door andere belastingbedragen voor deze gemeente. Het voorstel is in dit blad reeds breeder omschreven. De voorzitter, burgemeester Pont, lichtte toe dat de bezitters van auto's sinds het belastingstelsel, dat ingevoerd is na de finarcieele regeling tusschen het rijk en de gemeenten, veel minder betalen dan voorheen. Den meesten is dit niet eens of gevallen. De bedoeling is dit te herstellen en zoodoende meer aan belastingen tc ontvangen De heer Meskers ontwikkelde ernstige b?zweren tegen deze belas'ing, alleen een ctcgorir van ingezetenen wordt er door gttrcffen. De he°r Vermeer, waarnemend wethouder, en de voorzitter weerlegden de be-waren. "et voorstel is toen aangenomen, met de stem van den heer Meskers tegen. Daarna zijn twee rooilijnen gewijzigd, dc eerste betrof den bouw voor den heer van d^r Hulst, voor huizen in dc Vinken- laan. "'aar Ivwonnen was met het werk B en VV. toonden zich in deze zeer soept- Do tweede rooilijn geldt de Hoofrl- strc bii do Hillegommerbrim. waar een poo? terug huizen gesloopt zijn voor de verbreeding van den weg en voor den houw van de nieuwe brug Formeel is besloten tot de overname van stukjes grond )i»rrs de Pastoor^laan en den Loosterweg TI. Beide wegen ziin reeds verbreed. Daarna stelde do voorzitter aan de orde het adres van de Vereeniging tot verdieping van net Protestsntsche bewuetzijn, inhoudende een protest legen het vuurwerk, dat onlangs op een Zondagavond is afgestoken, en het verzoek do Zondagsheiliging en de Zon dagsrust tc bevorderen door geen verlof te geven lol muziek op Zondagen in cafó's en op "0°tbalvelden. Zt.oals is medegedeeld was hieraan ad- haesie betuigd door den K°rk°raad van de Herv. Gemeente en door de Chr. Geref. Gemeente. De kerkeraad van de Geref. Kerk heef' niet vergaderd en kan dus geen adhaasie betuigd hebben. Dit is in den raad door den heer Vernwer meegedoold. en weerspreekt het bericht, als zou het wfl! gedaan zijn. D° voorzitter noemde dit adres on dit ocger.bhV. direct na het jubileumfeest van Pasfoor Krook, buit°ngewoon onsympathiek. Hii was er zeer onaangenaam door ge troffen. De heer Vermeer legde e?n verklaring af, hoc de Gereformeerden on do Anti- Re'obdionai ren depken over Zondagsrust en Zondagsheiliging. Als de adressanten br:do"lr!fw wat to he reiken ter bevordering van Zondagsrust en Zondagsheiliging, dan he<*ff het adres gefnaVl, volgens hem D' bee Jansen pleitte voor de verzochte Zondagsrust en Zondagsheiliging, verder is or vooral door den heer Loerakker ge sproken. Hi< zeïdn o m dat verschillende geestelijken vlezen in do gemeente te komen, omdat z«ï op de straat gehinderd zouden woi*d°n. Er wordt r?g°lmafig haat gekweekt, beoogd^ hij. Bij voortduren, vil hi) aV do adresserend^ v^'reemoing allo irr.ri - a rki n o on"eggeu Na breedvoerige uitwrssolingi van ge dachten, ïs het adres ten voor kennis- g^vinnr -mnoenouien. T-. rondvraag is gesproken ovor dg ke—^-ide feestdagen en d" beersch-md" imiais'L Gevraagd is aan B on \V. te overwegen ->an do foest-comói|k te ver zoeken het fepst uit to stollen Dit overleg is toegezegd, hoewel bleek dnt er bezwaren waren. Do levering van brandstoffen voor de i eemepntcTbouwen is als volgt ongedragen: brecfv» cokes aan de A,r»st>rdnmsch" An'hrn- i riet Moatschappii. anthraoiot en nufskolen I aan do firma T S-hnon'Wb-"*1' a'fvor. De kinderen der Boaz-scbool en der Juliar aschool hebben Maandag hun Oranje- feestje op het terrein van de Gemeente aan de Jlir. Mockkade. In optocht trekt men van de scholen naar het terrein. 's Avonds houdt dc Chr. Oranje-vereeni- ging een dankstond in de Geref Kerk. Ds. K. Krabbe is de spreker. Verder is er zang van „Zingt den Heer", directeur S. P. Visser en orgelspel van den heer C. J d( Koning. Gevonden voorwerpen: Aanwezigen te bc\Tagen aan het bureau van politie: para- pluie, paar grijze sportkousen, regenjas, kussen van bagagedrager, huissleutel, kora len ketting, sleutel, sleutel en lipssleuteltje no. A 1393. De gemeenteraad is bijeengeroepen op 1 September a.s. voor de belediging van de raadsleden, de benoeming van wethouders en van leden van raadscommissies. Naar men ons ifit betrouwbare bron mededeelt, zal de Kerkeraad der Geref. Gemeente een protest zenden aan het Gemeentebestuur, in verband met het plaats gehad hebbende vuurwerk op Zondag en zm tevens op Zondagsheiliging worden aangedrongen. KATWITK AAN DEN RITN. Landverhuring. Dezer dagen had vanwege het Hoogheem raadschap „Rijnland" een verhuring voor drie jaren plaats van een 25 *il perceelen teelland. Er was veel animo voor en ver schillende perceelen brachten, in aanmerking genomen den z.g. crisistijd, een hoogen prij" op, enkele iets minder, doch er waren er ook bij, die hooger in prijs gingen dan in het vorige tijdvak. Huurders waren v.n. Rijnsburgsche tuinders. Met ingang van 1 September a.s» zullen de SPREEKUREN te KATWIJK AAN ZEE gehouden worden op J. HUETING, W. E. HUETING, 2644 Artsen. KATWITK AAN ZEE. Het Postkantoor. De directeur van het P. T. Kantoor deelt mede, dat in verband met den verjaardag van H.M. de Koningin de volgende wijzi gingen zullen worden gebracht in de dienst regeling en de openstelling van het kantoor. Maandag 31 Augustus: Openstelling als op andere werkdagen; niet behandeld wor den. postwissels (behalve telegrafische), postbewijzen, quitanties, pasmunt, girozaken (behalve spoedbeiiandeling). Woensdag 2 September: Tot 14 uur open voor posizaken, voor telegraaf en telefoon als op andere werkdagen; wel worden be handeld tot 11 uur postwissels, postbewij zen, quitanties, pasmunt en girozaken. De 2e (middag) bestelling vervalt. Een kind opgesloten. Een dochtertje van K. uit de Ten Britten- straat bleek heden in huis opgesloten te zijn. De moeder was naar Leiden gegaan otn boodschappen te doen. had de buiten deur op slot gedaan en den sleutel mee genomen. Op het geschreeuw van het kind kwamen de buren, die de deur wisten te openen. Het nieuwe Raadhuis. Gisteren hebben de raadsleden dc oor konde ge teekend van de stichting van het Nieuwe Raadhuis. Schoolgeldbetaling. Werd in de laatste jaren het schoolgeld der kinderen door het onderwijzend per soneel geïnd, te beginnen met de maand September zal dat in het vervolg door den Gemeente-ontvanger geschieden. Deze zal oj) nader te bepalen uren zitting houden om de schoolgelden te innen. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inh., een zakkam in etui, tienrittenkaart en eenig geld, een bruin lederen dames-portemonnaie met inh., een polshorloge (zilver), een kinder- jekkertje, een wit kinderschoentje, een gouden dasspeld, eep. paar gele schoentjes, een zwart-witte badschoen, een bril met hoornen montuur, een autoband met velg, een mantelceintuur, een zwarte gummi stok. een padvindersportemonnaie met inh. een zilveren collier, een gummi ceintuur, een gouden dames zegelring, een vulpen, een paar breinaalden, een R.K. kerkboek, een Yale sleutel, een blauwe bal. een duif, een damestasch met inh., een paar kinder schoentjes, een lichtgele hond, een strand- schop, een koralen band met zilveren han gertje, een gouden broche, een portemon naie met inh.. een ligstoel, een zilveren kinderarmband, een roode badschoen. een Yale sleutel, een spaarbankboekje, een sleutel, een portemonnaie met inh., een zwart badpakje, een zilveren hanger met blauw steentje, een koralen halsketting en een tennisbal. Inlichtingen betreffende voormelde voor- werpen worden iederen werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het Bureau van Politie te Katwijk aan Zee. Bij de politie kwam een klacht van J. H. uit de Elleboogsteeg, dat hij is aangevallen en gebeten door een hond van I D. K. uit Duinhof. Onze plaatsgenoot W. Ouwehand Mz. is toegelaten tot de C. klasse van de Kweekschool voor de Zeevaart aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam. Dc vlaggen uit! Het bestuur der Lisses.h Oranje-vereeni- ging verzoekt den ingezetenen vriendelijk om Maandag de vlag uit te steken. Concert. Maandagavond word in de muziektent een concert gegeven ter eere van den ver jaardag van H. M de Koningin. De heer A. R. Kuiper, alhier, slaagde voor de hoofdacte. De dames A. Smink eg A. Lodder slaagden voor het examen lingerienaaien ♦n kinderklceding. Ten postkantore zijn terug ontvangen de onbestelbare brieven aan: P. Allen, Rotterdam; P. Bronckke, Ostende; M. Smak man, Toronto. NOORDWITK-BINNEN. Het programma der komende Oranje feesten. Het programma der Oranjefeesten op Dinsdag 1, Woensdag 2 en Donderdag 3 September a.s. is ais volgt vastgesteld. Dinsdag 1 September 's avonds 8 uur con cert o- het Li.idenpiein door het fanfare corps „Excelsior", half 10 uur keuring der straatvemering. Woensdag 2 September v.m. 9.30 uur. Het bestuur der Oranjevereniging vertrekt met het fanlarecorps Excelsior vanaf het Linderiplein langs van Limburg Stirumstr., Broncknorststr., Molenstraat naar dc Wil- helminastraat, alwaar de kinderoptocht \vo samengesteld. Daarna rondgang der schoolkinderen met muziek door Noordwijk Binnen. Na afloop rondgang tractatie in de scholen. Namiddag 1 uur: Gecostumeerd Ring- rijden met paard en versierd rijtuig op de Voorstraat. Samenkomst der dealnemers op de laai van Huize „Offein' aldaar opstel ling en keuring, daarna een rondgang door Noordwijk Binnen. Prijzen zijn geëtaleerd bij den heer J. Tissing, Voorstraat 14. N.m 2 uur touwtrekken op het Linilen- piei door personeel van firma's enz. in groepen van 4 personen om geldprijzen. 's Avonds 8 uur zanguitvoering op het Lindenplein door de Chr. Gem. zang- vereerigmg „Advendo en Soli Deo Gloria". Donderdag 9 September. Vokls- en kinder- spe,en op het Lindenplein. V.m. 9 uur kinderwagen raoe voor meis jes bovei 12 jaar. V.m. 9 uur: Stoelendans voor meisjes van 712 jaar. Prijzen geëtaleerd bij den heer L. Wijs man, Kerkstraat 73. V.m 9 uur: Het eerst aan den trein (gecostumeerd) voor jongens van 1216 jaar Prijzen zijn geëtaleerd bij den heer C. 3. Hoogervorst, Kerkstraat 41. N.ir. 1 ringrijden op versierde rijwielen op de Voorstraat voor meisjes van 1217 jaar. Samenkomst der deelneemsters op de laan van Huize Offem. Na opstelling en keuring een rondgang door Noordwijk Bin nen, opgeluisterd door muziek. Inlcggeld voor meisjes van niet leden f.0.25. Bij den heer J. Mcfjerink, Bronckhorst- straat 35, zijn de prijzen geëtaleerd. N.m. 2 uur mastklimmen voor personen boven 18 jaar om geldprijzen. N.m 2 uur autopedsrace voor jongeni beneden 12 jaar. Prijzen geëtaleerd bij den heer P. v. d. Voort, Kerkstraat 26. N.m 2 uur kunstrijden voor jongens van 12—17 jaar. Prijzen geëtaleerd bij den heer J. Steen, Voorstraat 50. 's Avonds 8 uur zanguitvoering op het Lirdenplein door Noordwijks Mannenkoor. Het feestterrein bevindt zich aan den Pickéwerr Op h°t terrein zijn leden der Ncordwijksche Reddingsbrigade aanwezig met verbandmateriaal. KATWITK. Burgerlijke Stand. Behoren: Ario Teunis, z. van J. van Duijn en W Guijt; Cornelia, d. van J. van der Wiel er, L. Barnhoorn; Leuntje, d. van T. van Duijvenbodc en D. van der Voort; Diderica Philippina, d. van J. de Mooij en A Meljvogel; Gerardus, z. van N. van Dtlf en C. Boom; Jacoba Eliza, d. van A. Wassenaar en C. Jonker, Jan, z. van J. Schonenberg en C. Haasnoot; Arris, z. van G. Ouwehand en N. van der Plas. Overleden: Anthonia van Ham, 23 jaar, ongehuwd; Levenloos aangegeven kind van J. van Rijn en C. den Haas. Ondertrouwd: A. Boezaard en J. M. Glasbergen: J. Guijt en K. van Rijn; J. Jonk en J. van der Plas; H. Noppe en K. Haasnoot. J. van Duijn en D. van Duiven voorde. Getrouwd: J. de Koning en E. Guijt; M. A Pon en G. Ouwehand. ADVERTEERT IN HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw ad verten tien en abonnementen op aan den agent die alls inlichtingen verstrekt. LISSE. Een geslaagd schoolreisje. De leerlingen van de hoogste klassen der Chr. School hebben ook hun school reisje gehad. Er mag gezegd worden, dat dit reisje schitterend geslaagd is. Te acht uur werd in prachtige bussen afgereden en ging het naar het mooie Gooi. Waren de ledematen gedurende den autotocht wat stijf geworden, op de Bussumsche hei kon den de kinderen genieten van de heerlijke natuur. Toen door naar Hilversum en Soestdijk, waar het Paleis van H. M. de Koningin-Moeder werd bezichtigd. Terug ging het over Baarn, Laren. Blaricum naar Valkeveen. Hier konden de kinderen weer spelen in den grooten speeltuin en werd genoten van het ongevaarlijk Zuiderzee strand. Nog was het niet genoeg. Tenslotte volgde nog een bezoek aan „Artis" met zijn mooien aanwinsten en bezocht een ge deelte het Bijbelsch Museum. Het is wel onnoodig te zeggen, dat de kinderen en ook de leiders dezen dag niet licht zullen vergeten! Gondelvaart. Het fanfarecorps te Usserdijk zal op Koninginnedag een gondelvaart houden door de Ringvaart. NOORDWITK AAN ZEE. Een geslaagd Oranjefeest. Mooier weer voor het Oranjefeest was niet te wenschen. 'n Heerlijke zomerdag, hetgeen reeds 's morgens vroeg de feest vreugde verwekte' Om acht uur klonk de koraalmuziqjc reeds van de toren der Ned. Herv. Kerk. Zeer velen waren daar dan ook reeds aanwezg. De wijdingsdienst in dc Herv. Kerk was ditmaal ook goed bezocht. Als SDrekers traden hier op ds Siddrè en ds. Visser, resp Herv. en Geref. predikant te Noordwijk Binnen. Na dezen dienst maakten alle schoolkinderen, getooid met oranje een wandeling door het dorp. onder leiding van hun onderwijzers en onder wijzeressen. voorafgegaan door „De Echo der Duinen". Voor de Bewaarschool, waar de kleintjes buiten stonden opgesteld, wer den eenige liederen gespeeld. Wat genoten deze kleuters, vooral bij het .Lang zal Zij leven". Na deze wandeling werden allen in hun eigen school getracteerd. Verder hadden 's morgens volksspelen plaats, waarvoor veel deelnemers waren, maar ook veel belangstellenden, 's Middags vond een mooie allegorische optocht plaats. De rest van dien middag werd weer met volksspelen gevuld, ditmaal in het auto park, waarna uitdeeling der prijzen in „Centraal" volgde. 's Avonds om zeven uur volgde nog een demonstratie van de Gymnastiekvereen. „D.O.S." en om acht uur onder groote be langstelling een zanguitvoering op het plein voor de Herv. Kerk. Later werd met groote deelname, eert lampionoptocht gehouden, en als een keu rig slot, op het strand een schitterend vuurwerk. Het bestuur der O.V. dank voor de vele moeite. Aan de op 15 Sept. a.s. door den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen te Zandvoort te houden groote zee-rpddings- demonstraties zal o.a. ook deelgenomen worden door de reddingsbrigade te dezer plaatse. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria, D. van A J de Groot en E. A. Strijk Petrus Johan nes, Z. van P. G. van Tol en G. van dei- Hoorn. Overleden: Wed. H. Jansen, geb. de Jong 84 j., te Nieuwkoop, 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7