72ste Jaarpang ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1931 No. 21916 OFFICIEELE KENNISGEVING TER OVERPEINZING. Het voornaamste Nieuws van heden. ONZE VACANTIE-FOTG'S. Ira» -"Hi LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën alt Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeïndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT? Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per week f. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Oit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. C. Tijssen om vergunning tot het oprichten van een brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Hooge Rijndijk No. 252, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie O. No. 55; b A. E. van der Voet om vergunning tot het oprichten ven een smederij in het perceel Morschweg No. 21, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L. No. 1328; c de N.V. Suikerwerkenfabriek v.h. Nic. de Tombe om vergunning tot het op richten van een fabriek van chocolade en suikerwerken in de perceelen Gerrit Dou- straat Nis 4 en 14, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie M. Nis. 3942 en 4124' d de N.V. Ned. Fabriek van wollen dekens v.h. J .C. Zaalberg en Zn. om ver gunning tot het oprichten van een wollen dekenfabriek in de perceelen Vestestraat Nis 28/30/32, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I. Nis. 1126. 1822, 2170, 2171 2305, 2608 en 2635; e. de N.V. Stoom-, Zeep-, Eau de Cologne en Parfumerieen- fabriek v.h. Sanders en Co. om vergun- iing tot het oprichten van een zeepfabriek in de perceelen Levendaal Nis 3040, ka dastraal bekend Gemeente Leiden. Sec tie D. Nis 1632, 972, 460, 1197, 1208 en 1539; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer Gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 12en Sep tember 1931 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bu reau van Gemeentewerken), gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Augustus 1931. 2659 ONS KWAAD EN ANDEREN. Niet zelden kan men van die menschen aantreffen, die leven en doen alsof ze al leen op de wereld zijn. Ze spelen Robinson Crusoe, die op het onbewoonde eiland kon doen en laten precies wat hij maar wilde. Zulke lieden verachten de goede vormen, wat gaan hun de anderen aan. Ze nemen voor zich het beste en het meeste; anderen moeten maar zien wat ze krijgen kunnen. Ze gedragen zich zooals zij dat het ge makkelijkste vinden op dat moment; an deren mogen zich daaraan dan maar er geren als ze dat willen. Totaal onsociale naturen dus, die in de groote maatschappij die de samenleving der menschen is, fei telijk niet thuis behooren en in die kleine maatschappij, welke het gezin is, tot een last zijn. Ze maken zich schuldig aan een onvergeeflijke fout. Deze: dat ze wel de lusten dier maatschappij groot of klein willen genieten, maar de lasten daar van willen ze niet aanvaarden. Zuiver egoïsme dus. Egoïsme en inconsequentie. We kunnen tegen zulke egoïsten zeggen, dat ze niet alleen op de wereld zijn; dat ze te bedenken hebben, hoe andere menschen even goed recht hebben op een plaats; op hun doel, op waardeering. De menschen- wereld toch is niet een hoop zand of grint, waarvan de korrels en de steentjes even goed anders zouden kunnen liggen zonder dat daaraan iets veranderen zou. Neen, de menschenwereld is een wél geordend lichaam, waarin ieder lid, zelfs het klein ste zijn eigen plaats heeft en van dat groote lichaam der samenleving geldt? wanneer één lid lijdt, dan lijden alle le den mede. We zien dat zoo duidelijk in de kleine wereld van het gezin. Als de pater fomi- lias goed in de verdiensten zit, dan hebben ook vrouw en kinderen een goed verzorgd leven; zijn de verdiensten maar gering dan ervaren allen, dat schraalhans keu kenmeester is. Als de vrouw des huizes gezond is en berekend voor haar taak, dan zal het gezinsleven langs vlotte banen gaan; wanneer echter de huismoeder zwak is en vaak bedlegerig, clan zal dat als een laat op het gezin drukken. Het kan moei lijk anders; als één lid lijdt, dan lijden alle leden mede; als één lid in eere ge houden wordt, dan verblijden zich al'.e leden mede. Dat geldt ook en zeker niet minder van het goed en van het kwaad, dat we doen. Te weinig wordt dat bedacht. Daardoor wordt ook onberekenbare schade geleden. Er is een direct erfelijklieidsverband tus- schen de goede en de kwade lichamelijke en geestelijke eigenschappen van vader, moeder en kinderen. In meer dan één op zicht zijn de kinderen juist kinderen van hun vader en hun moeder De trekken van gelijkheid zijn niet toevalligheids produc ten. Verder nog. Het goed, dat gedaan wordt door vader of moeder keert ook tot hen terug. Het kwade, dat de ouders doen, wreekt zich ook aan de kinderen. Want dit toch is een onomstootelijke waar heid: wanneer een mensch, wie dan ook en waar dan ook, kwaad doet hij doet dat niet voor zichzelf alleen; anderen lijden mede. Even duidelijk, proefonder vindelijk te constateeren als deze waar heid is, even groot en zwaar is ook de verantwoordelijkheid, welke daaruit voort vloeit. Veel te weinig wordt die waarheid be dacht en betracht. Immers, wanneer dat wel geschiedde: hoeveel mee- rod o hoeveel minder kwaad zou gedaan worden/- Maar onze cogen zijn te KOilzicm-ig, -n dat we de draagwijdte van ons goed en kwaad ook maar bij benadering zouden kunnen schatten, laat staan juist bepalen. De waarheid, dat anderen, dus onschul- digen, lijden door ons kwaad, werd van oudsher ingezien. Dat zien we in die woor den uit de Tien Geboden: Ik bezoek de zonde der vaderen aan de kinderen tot in het derde en vierde geslacht. Er is ver band, niet steeds duidelijk te constateeren stuk voor stuk, maar wel in het algemeen tusschen ons kwaad en anderen. Welk een verantwoordelijkheid laadt dat op onze schouders. Een verantwoordelijk heid te grooter, omdat we, in het algemeen gesproken, volledige vrijheid hebben om te doen en te laten wat we willen. We kunnen dus niet een deel van die verant woordelijkheid van ons afschuiven op an deren of haar geheel ontkennen, indien we althans niet geheel of gedeeltelijk on toerekenbaar zijn. We staan voor het feit, dat anderen, zeker het vaakst die ons het naaste zijn, lijden onder het kwaad dat wij doen. Het zou heel gemakkelijk wezen om daarvan een menigte voorbeelden bij te brengen. Daarom klemt de eisch in het geweten, dat we het goede zullen doen en het kwade moeten mijden. Niet alleen, omdat het goede goed en het kwade kwaad en daar om ontoelaatbaar is, maar ook, omdat we weten, ofschoon we niet kunnen nagaan hoe en hoever, dat anderen, die onschul dig zijn aan dat kwaad, onder dat kwaad en zijn gevolgen zullen lijden. VIERING KONINGINNEDAG. Wij herinneren nog even aan de feeste lijkheden, welke de Ver. „Koninginnedag" a.s. Maandag heeft gearrangeerd. 's Middags te 2 uur zullen door leden van de Chr. Gymnastiekver. „D. O. S." lintreien op het Schuttersveld worden uitgevoerd gevolgd door een ruiterfeest voor onderofficieren van het 6de regiment veld-artillerie en wedstrijden voor kinde ren van 8 tot 14 jaar. Het geheel wordt opgeluisterd door de muziek van het Leidsch Muziekcorps. 's Avonds om kwart over acht vertrekt het bestuur in twee rijtuigen voorafge gaan door het muziekgezelschap „De Post" vanaf de Pieterskerkgracht om zich langs Langebrug, Rapenburg, Breestraat en Hoogewoerd naar het Plantsoen te be geven. waar in de muziektent tijdens de verlichting en gondelvaart wordt gecon certeerd. Gelijk bekend brengen de schoolkinde ren, alvorens in de Stadsgehoorzaal het gebruikelijke feest te vieren, een aubade aan den burgemeester, zoodat er den ge- heelen dag iets in de stad „te doen" is. Laat een ieder door het uitsteken der vlaggen het zijne ertoe bijdragen om de feestvreugde te verhoogen. REGELING VERKEER PLANTSOEN KONINGINNEDAG. De Commissaris van Politie maakt be kend, dat Maandag 31 Augustus a.s. des avonds tusschen 8 en 11 uut, ter gelegen heid van het varen met versierde en ver lichte vaartuigen in de Zoeterwoudsche singelgracht tusschen Utrechtsche- en Van Disselbrug (t.o. de Kraaierstraat) de Zoe- terwoudsehesingel tusschen Hooge Rijn dijk en Van Disselbrug. en het Plantsoen met Plantage tusschen Kraaierstraat en verlengde Hoogewoerd voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten. Aan het publiek wordt verzocht, in het belang van de goede orde en om bescha diging van de grasgazons enz zooveel mogelijk te voorkomen, op dat gedeelte Zoeterwoudschesingel enkel te loopen in de richting naar de Van Disselbrug en in genoemd gedeelte Plantsoen met Plan tage enkel in de richting naar de Utrecht- schebrug. Men wordt er voorts aan herinnerd, dat het verboden is rijwielen aan de hand te voeren op de voetpaden van het Plant soen. Daar ook op andere plaatsen zoo noodig rijwielen, welke aan de hand wor den gevoerd, zullen worden geweerd, wordt aangeraden geen fietsen aldaar mede te brengen. Voorts deelt de Directeur van den Markt- en Havendienst mede, dat dien avond van 7 tot 11 uur 't gedeelte Zoeter- woudschesingelgracht tusschen Utrecht sche- en Van Disselbrug voor het scheep vaartverkeer zal zijn afgesloten, waaruit volgt, dat belangstellenden die per vaar tuig van dichtbij de versierde en ver lichte booten willen zien, niet in vermeld gedeelte Zoeterwoudschesingelgracht zul len worden toegelaten. EEN WINKELWEEK IN VOORBEREIDING Van 30 September10 October a.s. In een gisteravond gehouden vergade ring van Leidsche middenstanders is be sloten van 30 September tot 10 October a.s. wederom een winkelweek te organi- seeren. Tot leden der Winkelweekcommis sie vierden gekozen de heeren J. Meyers, voorzitter. T. F Vlieland, secretaris en J. Pontier, penningmeester, terwijl de drie plaatselijke middenstandsorganisaties ver tegenwoordigd zijn door de heeren B Bou- chier, E. J. Coster* A. Korenhofl, E. van Leeuwen, R Levie. W Roodenburg, M. Roos. J. J. Rijnbende. L. C. Schrijvers. J. van Weeren en J. F. Westen. Nadere bijzonderheden zullen binnen kort worden bekend gemaakt. o- CONCERT OP KONINGINNEDAG. Het programma van het concert od de Korenbeurs, te geven door het Stedelijk Muziekcorps op Maandag 31 Aug. te VI: uur luidt als volgt; No. 1. Koningin Wilhelmina-marsch, Geijp 2 Jubel-ouverture, Weber. 3. „Wie ner Biut". wals, Strauss. 4. „La Czarina", Ganne. 5. „Reis door Europa", potpourri, Conradi. 6. „Heil Holland", marsch. Geijo. 7. „El Choclo", Tango. Villoida. 8. „Anda- lucia", wals. Pooy. 9 Potpourri populair, Renaud. 10, „Neerlands Vlag", marsch, Tierolf. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw prof. dr. A. J. Wensinck, hoogleeraar aan de universiteit alhier en prof. dr. A. Verwey. letterkundige te Noordwijk-aan-Zre en C. L. van Buuren, gepensioneerd schout-bij-nacht-titulair, alhier; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau de heer P. C. G A. Wijkmans. secre taris van de afdeeling Leiden van het Ned. Genootschep tot zedelijke verbete ring der gevangenen: idem met de zwaarden; kapitein P. R. Kuipers van het 4e regiment infanterie. Voorts is verleend de eere-medaille. ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau: in zilver aan: den heer G Seijdell, gewezen adjunct commies der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen. 2de kantoor alhier en aan den heer J. F de Heer. baas der vuurwerkers, gedetacheerd bij de Ned. Kon. Grofsmederij alhier; en in brons aan: mej. J. Dekker dienstbode bij de fami lie Prins alhier en aan de heeren W F. Flaman en G. de Vroede resoectieveli.ik meesterknecht en werkmeester bij de N.V. Textielfabrieken v.h. Gebrs. van Wijk en Co., alhier. TENTOONSTELLING R.-K. AVONBTEFKENSCHOOL. 1 Uitreiking der diploma's. In het bijzijn van den directeur van de Arbeidsbeurs, alhier, afgevaardigden van het St. Franciscus Liefdewerk w.o. pater J. Jorna. directeur, leeraren en leerlingen der R.-K. Avondteekenschool van den Ned. R.-K. Volksbond afd. Leiden, is door den voorzitter den heer J. Nijhuis, de tentoon stelling van teekeningen, hout- en mar- merstalen en boetseerstukken geopend, terwijl daarbij tevens door dezen een overzicht betreffende het afgeloopen jaar werd gegeven Hieraan ontleenen wij het volgende: De algemeene toestand van het school gebouw. waarop het hoofd der school ons bestuur in vorige verslagen herhaaldelijk wees, verergert zóó. dat tegemoetkoming daaraan voor de naaste toekomst geboden is en v/ij hebben dan ook na deskundig onderzoek, op de aan den minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen in gediende begrooting voor 1932 een belang rijk bedrag, te verdeelen over de 6 eerst komende jaren, daarvoor aangevraagd. Echter is 't spr. aangenaam tevens te kun nen mededeelen, dat de minister de in de begrooting van 1931 aangevraagde gelden voor uitbreiding en installatie van nieuwe schoollokalen toestond en wij inmiddels zijn overgegaan tot het veranderen van ons bestaand magazijn en fietsenberg plaats in één Handtcekenlokaal. het bou wen van een fietsenbergplaats or één der binnenplaatsen van het schoolgebouw be nevens eenige ondergeschikte werkzaam heden tengevolge daarvan. Den leeraar den heer G. S. de Haan, werd hartelijk dank betuigd voor de wijze waarop hij spr. terzijde stond bij de voor bereiding en de uitvoering van deze werk zaamheden, welke werden opgedragen a. d. aannemer, den heer A. J. Langeveld. te Leiden. Betreffende voorziening in de verlich ting. zijn onderhandelingen gaande. Dc leeraar met tijdelijke aanstelling op proef voor een jaar. de heer J. J. M. Bruschke, is door den directeur, naar aan leiding van de wijze, waarop hij zich in den afgeloopen cursus van de hem opge dragen taak kweet, ter vaste benoeming voorgedragen, waaraan 't bestuur bereids h. eft voldaan Spr heette den heer Bruschke van harte welkom in het vaste corps leeraren. De leeraar, de heer P. J. J. van Weerlee was einde October en half Februari we gens ziekte verhinderd zlin lessen waar te nemen. Zijn teekenlessen werden in die perioden opgedragen aan den heer G. v. d. Post. onderwijzer met akte LO. hand- teekeneo te dezer stede, die zich on uit stekende wijze van deze werkzaamheden kweet Zijn hout- en marmerschilderlessen op 17 en 24 Februari konden echter, bij ge brek aan een vakkundigen plaatsvervan ger niet doorgaan. Helaas viel dit jaar weder te kampen met te veel ongeoorloofd schoolverzuim van leerlingen. Medewerking van sommige ouders of voogden ter bestrijding yan dit kwaad ontbrak ook thans. Het vak Electrotechniek werd opgedra gen aan den heer H P. J de Rooy en Werktuigkunde aan den heer J. M. Been hakker. In overleg met deze leeraren werd door den directeur der school ons leerplan met die vakken aangevuld eu uitgebreid en mochten wij dato 19 Januari daarop de goedkeuring van den Minister verkrijgen. Het leerlingen-aantal bedroeg 234. 127 van hen behoorden tot den Roomseh-Ka- tholieken en 107 tot den Protestantschen Godsdienst. In den loop van den cursus verlieten 11 leerlingen is 4 7/10 pCt. van het totaal om verschillende redenen de school, zoodat het aantal op 31 Maart 1931 nog 223 be droeg Er waren 3 eerste, 3 tweede. 4 derde. 5 i vierde, en 4 voortgezette vierde, of totaal 19 klassen Het onderwijs omvatte Ned?rlandsche taal. rekenen meetkunde, vormleer, pro jectieleer, handteekenen rechtlijnig tee kenen. projectieteekenen, vakteekenen, hout- en marmerschilderen en boetseeren Totaal weiden vervaardigd 2810 teeke ningen 41 hout- en marmerstalen en 7 boetseerstukken. Bevorderd werden: van de le naar de 2e kl. 38. voorwaardelijk 9. niet bevorderd 10 leerlingen, van de 2e naar de 3e kl. 29, voorw 9, niet bevorderd 10 leerlingen; van de 3e naar de 4e kl. 29. voorw. 6. niet be vorderd 9 leerlingen; van de 4e naar de 5e kl. voortgezet vakteekenen en voortge zet hout- en marmerschilderen werden 17 leerlingen bevorderd, voor meetkunde kon den 15 niet overgaan, terwijl 3 leerlingen niet voor bevordering In aanmerking kwa men. Spr bracht den geslaagden zijn ge- lukwenschen over. Veertien leerlingen kwamen in aanmer king voor het getuigschrift ingevolge art. 29 der Nijverheidsonderwijswet t.w.: Voor vakonderwijs aan timmerlieden enz.: P. J. Heemskerk. J E. Koek, P. van Leeu- j wen. F. van der Mark, A. W, Piekaar, F. A. i van der Ploeg, F. Verhoeven. H. G. Snel. Voor vakonderwijs aan smeden, enz.: I W. van den Broek, F. van den Nleuwen- I diik. Voor vakonderwijs aan schilders; A. Delmeer. W. F. Langezaal. Voor vakonderwijs aan Typografen, enz. F. A. A. Hendriks. Th. Verbiest, aan wie spr. onder eenige hartelijke woorden hun i diploma's uitreikte. Spr. bracht voorts dank aan den heer G. A. Groote Haar, inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, voor zijn bekende welwillendheid en voor zijn medewerking verleend bij de aan den Minister van O., K. en W. in 1930 gedane en inmiddels door Z. Exc. ingewilligd verzoek, om gelden voor eenige uitbreiding en instal latie van schoollokalen. Tenslotte huldigde spr. nog den direc teur, leeraren en concierge voor hur. be toonde toewijding, dankte den heer Ho- rickx voor zijn arbeid aan de avondtee kenschool en den heer H. J. Ba- rendsen voor het ten geschenke geven van een uitneembaar gedeelte van een raam, bestaande uit verbinding stijl met boven dorpel en raamroede met bovendorpel, waarmede het onderwijs zeer gediend is. Hierop noodigde spr. de aanwezigen uit het werk te gaan bezichtigen, aan welke uitnoodiging door allen voldaan werd. Met belangstelling hebben wij na deze woorden van den voorzitter, een bezoek aan de tentoonstelling gebracht, welke ons de overtuiging heeft geschonken, dat hier onder voortreffelijke leiding een evenzoo voortreffelijke scholing der leer lingen voor de practijk plaats vindt. De teekeningen, die in volgorde van ontwik keling zijn opgehangen, maken een uit stekenden indruk. Vele ervan beloven reeds veel voor de toekomst, terwijl er ook meerdere zijn, die de toets der critiek ten vollen kunnen doorstaan. De patroons zullen ongetwijfeld het groote nut van een leerling, die deze cur sussen bezocht, ondervinden; onder vele omstandigheden zal deze een streeDie voor hebben bij overigens ook goede vak lieden. Het werk heeft onze bijzondere BINNENLAND. Koninklijke onderscheidingen ter ge legenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin. (Stadsnieuws, le Blad en 3e BI.) Dr. J. Th. de Visser benoemd tot minister van Staat. (Binnenland, 2e Blad). Amsterdam's hulde aan dr. Wibaut. (Binnenland, 2e Blad). De onthulling te Amsterdam van het monument van wijlen F. Domela Nieu- wenhuis. (Binnenland, 2e Blad). Te 's-Gravcnhagc is een auto tegen een tram gebotst; een chauffeur is gedood. (Gemengd, 2e Blad). Dc uitvoering der Tarwewet; aan de bakkers gestelde voorschriften. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad. Mej. Braun Europeesch zwemkampioene 100 M. rugslag. (Sport, 4e Blad). j De wereldkampioenschappen wielrennen; Moeskops in de kwart-finale. (Sport, 4e Blad). BUITENLAND. Geruchten over uitstel der Ontwape- I ningsconferentie. (Buitenl., le Blad). De Poolsch-Russische en Fransch-Rus- I sische besprekingen over een non-agressie- I verdrag. (Buitenl., le Blad). j Vergaderingen der drie Engelsche par- I tijen. (Buitenl., le Blad). j Motie van vertrouwen in het nieuwe I Hongaarsche kabinet aangenomen. (Bui- tenl., le Blad). i Aanslag op den Portugeeschen gezant te Madrid. (Buitenl., le Blad). Gandhi is naar Engeland vertrokken. I (Tel., le Blad). aandacht getrokken: reclame-teekenaars, timmerlieden, stucadoors, metselaars etc., die een diploma dezer school verwierven, zullen ongetwijfeld in deze moeilijke tijden minder bevreesd behoeven te zijn. een goede positie te verwerven. Op een sma kelijke en artistieke wijze is een en ander tentoongesteld. Wij houden er ons dan ook van overtuigd, dat menigeen deze goede resultaten in de komende dagen zal gaan bezichtigen! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Commanditaire Vennootschap C. H. Nolet. Botermarkt 9. Leiden, heerenmode zaak. Bcheerend vennoot: T. D. Nolet, Leiden. Eén vennoot bij wijze van geld schieting. Wijzigingen: C. H. Nolet, Haarlemmerstraat 206 Lei den. winkelier in hoeden, petten, heeren modeartikelen. Het filiaal te Leiden. Bo termarkt 9, is omgezet in een zelfstandige handelszaak (Commanditaire vennoot schap) onder den naam: Commanditaire Vennootschap C. H. Nolet. Onderlinge Brandwaarborg Maatschap pij voor roerende goederen. Rijndijk A. 162. Hazerswoude. Uitteredende bestuurs leden: J. B. Wesselingh. Zoeterwoude. N. Kaptein.Hazerswoude en M. Heyker, Ha- zprswoude. Nieuwe voorzitter van het be stuur: R Dorrepaal. Koudekerk. Nieuwe 2e voorzitter: W. Lommerse, Hazerswoude. Nieuwe leden van het bestuur: N J. Kap tein, Hazerswoude, J. Th. Wesselingh, Ha zerswoude en C. J. de Jong, Hazerswoude. DE DUIVENTIL. Ingezonden door G. METSELAAR te Lelden.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1