Humor uit het Buitenland. UIT DE RIJNSTREEK. Voor het hart van een rechtgeaard visscher let meest benijdenswaardige plekje. (Excelsior). Onnadenkend wandelaar, tot stokdooven ouden manEn heb je de koekoek al gehoord van 't jaar, Jansen Ernstig jongmensch„Ik heb Brugmans en Kern kamp nog eens doorgelezen Ik heb een hartstocht voor de dingen die voorbij zijn Z'n vriend „Werkelijk Het schijnt me anders van nietJe hebt pas twee schatten van Jonge dingetjes gemist." Humorist). Dus u hebt geen enkele kamer vrij Neen. Maar komt u over-norgen maar eens terug. Een van mijn huurders gaat nl. morgen op reis met de Parijs-Orleans Maat schappij. Oude bewoner, tot nieuw aangekomene in het kroko dillen bassin „Maak je maar niet blij. Je krijgt er toch geen." (Humorist). „Dat heb ik er van om dat beroerde beest te leeren mijn parapiule te dragen." (Judge). Aan het loket. Welke klas? Eerste klas: twaalf aansprekers en de paarden met pluimen 1 Canard Enchaïné ALPHBN. Aanrijdingen. Het was gisteren wel weer een dag van verkeersongevallen. In de Emmalaan reed een autobestuurder uit den Haag den werkman J. aan, die onvoorzichtig den weg overstak. De man, die werd verwond, moeso zich onder behandeling van dr. v. W. stel len. In de Hoorn reden gistermorgen twee it tegenovergestelde richting komende Ktobestuurders tegen elkaar om een tod vrij te rijden, dat eveneens onacht- I aam den weg overstak. Het kind kwam ir goed af, beide auto's bekwamen mate- rieele schade, doch konden na reparatie ter plaatse en eenig oponthoud hun weg vervolgen. Op het Rietveldschepad reed de land bouwer de Kw. met zijn gespan paard en wagen door niet ver genoeg uithalen tegen een autobestuurder met personenwagen, afkomstig uit Scheveningen. De auto werd beschadigd. De bestuurder deed aangifte tegen de Kw. bij de politie. Foto-wedstrijd. De uitslag van den foto-wedstrijd van den bazar van het Meubilairfondscomité „Hoorn" is als volgt: le pr. mej. A. Best, 2e pr. mej. H. de Knijff, 3e pr. mej. M. v. Abshoven, 4e pr. de heer J. v. Brummen, 5e pr. de heer J. de Looy en 6e pr. Mevr. A. v. Bergen. Aanvullingsagenda. De agenda voor de a.s. Dinsdagavond 7 uur te houden raadsvergadering werd nog aangevuld met punt 19: Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer W. Barreveld alhier, van een perceel bouw grond gelegen aan de Jongkindt-Coninck- straat, groot ongeveer 438 M2. Opsporing verzocht. De familie K. alhier, die zich ongerust maakt over het wegblijven van hun 25-Jarigen gehuwden zoon, die Dinsdag de ouderlijke woning heeft verlaten voor een bezoek aan1 zijn echtgenoote in het zieken huis te Leiden en sindsdien niet meer is teruggekeerd in de ouderlijke woning, heeft gisteravond de politie alhier ver zocht per radio de opsporing en aanhou ding te verzoeken. Jaarlijksche Paardenmarkt. De jaarlijksche paardenmarkt alhier is dit jaar bepaald op Woensdag 16 Sept. a.s. Uitstapje. Door de leden van de Geref. knapen- vereeniging „Raadhuisstraat" werd giste ren een uitstapje naar Utrecht en omge ving gemaakt. O.a. werd door de jongens onder leiding van de heeren Hoekstra en de Vries een bezoek aan de Dom en het vliegveld Soesterberg gebracht. In de beste stemming kwamen de jongens 's avonds om halftien in onze gemeente terug. Verkeersongeval. Op den Westkanaalweg werd een zoontje van V. door den autobestuurder v. d. St. aangereden. De jongen, die bewusteloos bleef liggen en werd verwond, werd door dr de Gr. heelkundig behandeld. Den autobestuurder treft geen schuld, daar de jongen plots den weg overstak. Gevonden voorwerpen: 1 nummer plaat (L 174436 met achterlamp). 1 schuif - hengel met zeildoek, 1 lederen porte- monnaie en 1 damesarmband vermoedelijk zilver. Inlichtingen politiebureau Juliana- straat. Maandag a.s. zal alhier ten bate van het- Chr. militair verband een vlagjesdag Worden gehouden. Zij die gedurende de maand Septem ber gratis wenschen deel te nemen aan den moeder-cursus van het Groene Kruis alhier kunnen zich daarvoor opgeven aan het Wijkgebouw op 2 Sept. a.s. des avonds van 7—8 uur. o ALKEMADE. Wethouders- en Raadslidbenoemuig. Naar wij vernemen heeft de R.K. Raadsfractie in vergadering bijeen uit gemaakt, dat de heer P. de Jong wederom als wethouder zal worden benoemd. In de plaats van den heer van der Geest, die als lid van,den raad heeft, bedankt, zal aangewezen worden de héér S. Strijk. Waterleiding. Met de waterleidingplannen is het thans zoover gesteld, dat het hoofdbui zennet is gereed gekomen. Ook de water toren nadert zijn voltooiing. Met het leggen der dienstleidingen is men thans bezig. Raadsagenda. Dinsdag 1 September 1931 des na middags om 2'/s uur (zomertijd) komt de Raad dezer gemeente in vergaedring bij een ter behandeling der volgende punten lo. Beëediging en installatie nieuw ge kozen leden. 2e. Benoeming van twee wethouders. 3e. Wijziging gem.-begrooting dienst jaar 1931. 4e. Reclames schoolgeld. 5e. Ingekomen stukken en mededee- lingen. BODEGRAVEN. DE KOMENDE ORANJEFEESTEN. Bijzonderheden over den historischen optocht. Het oog van iederen Bodegraver gaat m deze dagen naar de lucht! Nu al twee zomerdagen achter elkaar! Als er toch eens kans zou zijn op een zonnigen 31 Augustus! Niemand heeft er op durven rekenen en toch hebben de feestelijkheden een zomerzonnetje zoo hard noodig! De kanscen rijzen! In het feestprogramma is eenige wijzi ging gekomen. De optocht van versierde rijwielen en vliegende Hollanders vervalt wegens onvoldoende deelname. Daardoor vervalt deze van het middagprogram en wordt de kleppermarsch van het ochtend programma verschoven naar 's middags 2 uur. Het programma luidt nu als volgt: 8 uur tot 8.30: Koraalmuziek van den Toren voor de Chr. Muziekv. S. D. G. 8.309.30: Muzikale optocht van den Beijerschen Kapel. 10 uur tot 12 uur: Nationale Ringrijderij voor paren in tweewielige rijtuigen. Nam. 2 tot 3 uur: Kleppermarsch met medewerking van de Muziekv. „Cres cendo" 3.30: Groote Historisch-Folkloristischa optocht. 6.30: Herdenkingssamenkomst in de Ge reformeerde Kerk aan de Spoorstraat. 8 00: Groot avondfeest met vuurwerk als slot. De muziekver. S. D G. geeft van den torentrans een 12-tal liederen als morgen wijding. De groote optocht, waarvoor thans de deelname zóó groot is. dat meerderen moesten worden afgewezen en die daar door nog met twee belangrijke groepen kon worden uitgebreid, bedoelt weer te geven een uitbeelding, zoowel in historisch als in folkloristisch opzicht, van Neder land als geheel en van elk der provincies afzonderlijk. Tevens wordt deze een in leiding tot het avondfeest. Een drietal muziekcorpsen gaan in den stoet die van buitengewone lengte moet worden, mee. Na enkele groepen, die Nederland geheel uitbeelden, volgen aanstonds een aantal groepen van de Noordelijke provinciën, zooals graaf Willem Lodewijk, het Vrouw tje van Stavoren, hardrijders, Friesche costuums enz. Dan volgen groepen uit Drente Overijsel en Gelderland, Germa nen, Overijselsche boeren, bruiloftsgasten enz. Dan Utrecht, Noord-Brabant en Lim burg met groepen edelvrouwen en ridders en Utrechtschen wagen, verschillende fi guren, een groep die d eenheid van Nederland en Limburg moet demonstree- ren Noord- en Zuid-Holland krijgen een ruime plaats. Witte van Haamstede rijdt voorop, dan volgen Kruisridders. Visscherij Groententeelt, Dirk I. Floris V. Willem van Oranje enz. Zeeland heeft zeehelden en Zeeuwschen costuums. Het avondfeest bestaat behalve uit een mooi vuurwerk van 49 npmmers voorna melijk uit de opvoering onder kunstver lichting van een drietal korte spelen. De eerste twee „Het Zeeuwsche kool- zaaddorschren" en een „Oost-Nederland- sclie Boerenbruiloft" geven een folkloris tisch spel weer, terwijl het derde een kort Historisch spel. n.l. „Een. Germaansche rechtspraak" uitbeeldt. Meegewerkt wordt door twee muziek corpsen, vier zangverêeniglngen en drie gymnastiekverenigingen. Een groot po dium wordt gebouwd. Het typische kool- zaaddorschen moet een vroolijken aanblik geven, terwij! de drukke jolige beweging van de bruiloft (voornamelijk gaat dit spel over het bedrijf van het „Opeischen van de Bruid") zal de aandacht boeien. Het meest zal echter naar wij verwach ten, inslaan de Germaansche rechtspraak Wij hebben ook dit spel gelezen en moeten zeggen dat inderdaad niets verzuimd is om het boeiend te maken. De verlichting, die men zich voorstelt aan dit stuk te geven, zal daar bovendien nog heel wat aan toedoen. Onder leiding van het feestcomité is bovendien nog een fotowedstrijd van de feestelijkheden georganiseerd, waaraan ieder amateur fotograaf kan deelnemen. Weerspannige beschonkene. Toen de overwegwachter van den Goudschen weg de spoorboomen wilde sluiten voor het doen passeeren van den laatsten trein in de richting Utrecht, on geveer halftwaalf, ontdekte hij op den spoorweg een beschonken man, zekeren v. W. die pertinent weigerde zich vandaar te verwijderen. Eindelijk kwam echter de trein aan en er zat voor den wachter niets anders op dan met een rooden vlag deze tegemoet te gaan en zoo tot stilstand te brengen. Hulp werd toen gerequireerd van het sta- tionspersoneel, dat tenslotte met ver eende krachten den lastpost verwijderde. Vervolgens werd de politie opgebeld. De kerel was echter zoo sterk dat hem de handboeien moesjen worden aangedaan. Het was evenwel niet mogelijk hem den langen afstand naar de politiepost te sleepen. Er zat dus niets anders op dan hem op te bergen in het oude cachot achter het gemeentehuis! De landelijke rijvereeniging heeft den naam „de Boruftsche ruiters" aange nomen. Instructeur is de heer W. Peets te Alphen a. d. Rijn. o BOSKOOP. Doortrekking Julianastraat. De verdere doortrekking van de Juliana straat alsmede van de Emmakade, voor zoover de woningbouwvereenigingen ge bouwd hebben, is geheel voltooid. De trottoirs zijn eveneens doorgetrok ken, en maken het geheel tot een sieraad der gemeente. Van de nieuw gebouwde huizen van de woningbouwvereenigingen zijn er weder eenige betrokken, terwijl de andere hul zen hunne voltooiing naderen. Naar wij vernemen, is het aantal per sonen, dat thans in deze nieuwe wijken woont bijna tot 800 gestegen. Vandalisme. Door de reeds rijpere straatjeugd is een in het plantsoen aan de Zuidkade staande boom, zeer waarschijnlijk met gebruik making van een mes, grootendeels ont veld. Wij betreuren een dergelijk vanda lisme, te meer, daar het dagelijksch be stuur onzer gemeente er steeds op uit is, om de gemeente een zoo fraai mogelijk aanzien te geven. Werkverschaffing en Steunverlecning. Door den plaatselijken raad, gevormd uit den bestuurdersbond en de S.D.A.P. is aan den Raad dezer gemeente een verzoek ingediend met betrekking tot wederinvoe ring van de werkverschaffing. In verband hiermede schrijven B. en W. aan den Raad: Ons College meent den tijd gekomen Uwen Raad in kennis te stellen met do maatregelen, welke te treffen zijn om de gevolgen der te verwachten werkloosheid in de komende wintermaandeu te ver lichten. Allereerst dient daarbij .opgemerkt, dat, indien gelegenheid daartoe te vinden is, aan een werkverschaffing boven steunver- leening de voorkeur zou moeten worden gegeven, indien tenminste de werkver schaffing een productief karakter draagt. Voor werkverschaffing zouden in aanmer king kunnen worden gebracht: a. het nivelleeren van het laatste ge deelte der Boezemkade; b. het verharden van de Boezemkade: c. het maken van een aarden baan van de Stationslaan met boombeplanting; d. het verrichten van enkele kleinere werkjes aan plantsoenen, wegen en straten. Bij deze werkverschaffing zouden wij alleen te werk willen zien gesteld die ar beiders, die daarvoor ook volkomen ge schikt zijn. Voor hen, die niet kunnen worden te werk gesteld zouden wij weder in werking willen stellen de steunregeling zooals deze werd vastgesteld in de raadsvergadering van 19 November 1925 en later gewijzigd op 20 December 1927, aangevuld met het geen in verband met het bovenstaande wordt noodig geacht. Nog zij er op gewezen, dat wij onge- huwden, die niet als kostwinner zijn aan te merken, niet voor werkverschaffing en steunverleening zouden wij in werking willen stellen en beëindigen op een door ons College te bepalen tijdstip. B. en W. stellen verder den Raad voor, de in het concept genoemde regeling vast te stellen, met verleening van de noodige credieten. In het concept werkverschaffing en Steunverleening wordt o.m. voorgesteld: „Bij de werkverschaffing geldt een ar beidsduur van tenminste 48 uren per week. Aan de te werk gestelden zal worden uitbetaald een loon van f. 0.40 per uur en f. 0.20 per uur bij verzuim wegens onwerk baar weer, met dien verstande, dat hun gezinsinkomen niet daalt beneden het be drag, dat bij toepassing der Steunverlee ning als hieronder vermeld, door hen zou zijn genoten en met inbegrip van even- tueelen kindertoeslag niet stijgt boven f. 21.— per week. Bij steunverleening zal worden uitge keerd: a. aan georganiseerde werkloozen een toeslag op de uitkeering tot het ge zinsinkomen van f. 15.per week wordt verkregen benevens een uitkeering van f. 0.50 voor elk niet verdienend kind be neden den leeftijd van vijftien jaar, tot een maximum van zes; b. Aan ongeorganiseerde werkloozen eer. toeslag op hun gezinsinkomen tot dat een inkomen van f 1.2 wordt bereikt, benevens een kindertoeslag als onder a. vermeld. Bij het berekenen van een gezinsinko men worden van de verdiensten van elk kind de eerste drie gulden niet in rekening gebracht. Openluchtconcert. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin Wilhelmina, hopen de Chr. Harmonie „Concordia" onder leiding van den heer J. Noordanus uit Leiden, als mede de Chr. Zangvereen. „Hosanna" met het dameskoor onder leiding v'an den heer J. v. Berk uit Woerden, op Dinsdag 1 Sep tember des avonds 8 uur een concert te geven in de tent. —Met de opruiming van het puin van de twee gesloopte huizen aan de O. Z. Dorpstraat, is door de provincie een be gin gemaakt, zoodat thans een einde zal komen aan een minder fraai aanzicht in het centrum der gemeente. De Zondagdienst voor 30 Augustus zal worden waargenomen door dr. P. du Buy. o— RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert Dinsdag 1 Sept. a.s., des nm, te drie uur (n. t.)Punten: 1. Beëediging leden van den Raad. 2. Onderzoek geloofsbrieven. 3. Benoeming Wethouders. 4. Vaststelling no tulen. 5. Ingekomen stukken. Baldadige handen hebben de ver vallen woning van den heer J. H. Bielefeld alhier doen instorten. Gelukkig zijn de daders van deze vernieling bekend en zal een vervolging worden ingesteld. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De zuivelmarkt houdt natuurlijk een zeer nauw contact met de veemarkt en den gang van zaken aldaar. Welnu, op de zuivelmarkt van gisteren waren het de kaaskoopers, die weinig lust tot koopen hadden. De exporthandel gaf een veel flauweren toon aan en de kaasprijzen ondergingen een zeer merkbare verlaging. De boeren, die gewoonlijk met het ontvan gen kaasgeld ter veemarkt trekken, had den dan ook gisteren bijzonder weinig zin een stuk melkvee te koopen en zoodoende was het verloop op de veemarkt dan ook weer heel stug. Er kon alleen en dan nog moeilijk voor lagere prijzen worden verkocht. Op de slachtvee-afdeelingen was het gisteren ook „hopeloos m de war", zooals we een der aanvoerders hoorden beweren en minder voor zijn vette beestjes kon krijgen als wat er thuis in het land voor was geboden. De man besloot de roode en de witkop maar weer mee naar huis te nemen. Kon er nog geen 9 stuivers per pond voor krijgen en de kwaliteit was van de bovenste plank Dat men onder zulke omstandigheden geen zin heeft om f. 350 voor een goede melkkoe neer te tellen, mag ons niet ver wonderen. Met, de stieren ging het nu ook niet naar wensch, maar toch een belangrijke terug gang in de prijzen. Het is niet prettig te schrijven, maar ook de vette kalveren brachten minder geld op. 'IWas vorige week al niet veel. Een best kalf van 250 270 pond levend gewicht voor f. 75—80 of soms nog minder. Nuchtere bleven de prijzen nogal handhaven. Schapen, ofschoon er heel veel werden aangevoerd, handhaafden de oude prijzen. Fokschapen f.28 tot voor extra beste f.37; zuiglammeren f.2431; sommige zeer zware nog iets meer. In de varkens een kalme handel. Leeuwarden en Zwolle konden nog de vorige-weeksche prijzen noteeren. Zouters lager. VAN DER S. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11