HARTEVELT's JENEVER i; 72sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 Augustus 1931 Vierde Blad No. 21915 SPORT. ALOM VERKRIJGBAAR! UIT DE RIJNSTREEK. ZWEMMEN. OM DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. DE DAMES BRAUN EN BAUMEISTER IN DE FINALE 400 M. VRIJE SLAG. Taris door dr. Baranv geslagen. (Van een speclalen verslaggever). Gistermorgen werd te Parijs de vijfde dag van de Europeesche zwemkampioen- schappen ingeluid met het schoonsprin- gen voor dames. De uitslag hiervan luidt: 1. Mej. Jordan (Duitschland) Euro- peesch kampioene, 77 punten. 2. Mej. Epply (Oostenrijk) 72.86 punten. 3. Mej Schluter (Duitschland) 69.94 p. 4. Mej. Rogolage (Frankrijk) 68.38 p. 6. Mej. Klapwijk (Holland) 68.32 p. 6. Mej Poirier (Frankrijk) 64.70 p. 7. Mej Klauzowna (Polen), 60.64 p. 8. Mej. Erdos (Hongarije), 54.02 p. Zooals uit den uitslag blijkt is het pun- tenverschil tusschen mej. Klapwijk en de nummers 3 en 4 slechts gering. Indien de Hollandsche springster haar eersten sprong - een snoekduik iets correcter had uit gevoerd, dan had zij zeker de derde plaats kunnen innemen. Over het algemeen kan gezegd worden dat de prestaties van mej. Klapwijk zeer bevredigend zijn. Hierna vonden de beide series 400 Meter vrije slag voor dames plaats. In de eerste serie werd nagenoeg niet om de eere plaats gestreden, daar slechts drie dames aan den start verschenen. Allen waren dus zeker van hun plaats in de finale op Zondag as. Mej. Braun won, zooals zij wilde van Miss Cooper, doch erkend dient te worden, dat ook deze lang niet haar volle kracht ontplooide. De uitslagen van de 1ste serie luiden: 1. Mej. Braun, tijd 6 min, 21/5 sec. 2. Miss Cooper, Engeland, tijd 6 min. 4 sec. 3. Mej. Delbort, Frankrijk, tijd 6 min. 39 1/5 sec. 2e serie: Hoewel in deze serie zoo goed als geen strijd werd te zien gegeven, geloo- ven wij toch dat Mile Godard gx'oote kans heeft om Zondag in de finale eerste te worden. Truus Baumeister was een halve baan achter. De uitslag luidt: 1. Yvonne Godard, Frankrijk, tijd 5 min. 58 sec. 2. Truus Baumeister, Holland, tijd 6 min. 19 sec. 3. Miss Davies, tijd 6 min. 25 4/5 sec. 4. Lewy. Oostenrijk, tijd 6 min. 313/5 s. De finale 400 Meter 'vrije slag heeren gaf een spannenden strijd tusschen Taris en dr Barany. Aanvankelijk lag Taris aanmerkelijk voor, doch op de laatste 100 Meter was deze voorsprong reeds aardig geminderd en op de 50 Meter voor de finish ontspon zich een fenomenale strijd tusschen beiden. Barany toch zwom op prachtige wijze zijn achterstand in, tot het laatste wisselpunt, toen hij 1 lengte achter was. Ook dezen achterstand wist hij op de laatste 50 Meter in te loopen en met miniem verschil tikte hij als eerste aan voor den Franschman. De uitslag luidt: Barany (Hongarije) 5 min. 4 sec. Eur. kampioen. 2. Taris. Frank rijk 5 min. 4 1/5 sec. 3. Costilli (Italië) 5 min. 16 4/5 sec. 4. Getreuer (Tsjecho-SIo- wakije) 5 min. 21 3/5 sec. 5. Guillini (Bel gië) 5 min. 23 2/5 sec. 6. Deiters (Duitsch land) 5 min. 26 sec. 7. Baldo (Italië) 5 min. 26 2/5 sec. De waterpolo-uitslagen zijn: HongarijeTsjecho-Slowakije 42 (Ruststand 20) DuitschlandFrankrijk 41 (Ruststand 20) WIELRENNEN. SA WALL WERELDKAMPIOEN DER STAYERS. MARTHA SNEL ZWEMT OVER HET KANAAL. De Haagsche lange-afstandzwemster Martha Snel. die reeds meerdere malen over zich deed spreken door haar geslaagde tochten Hoek van Holland-Scheveningen en Noordwijk-Scheveningen, zal begin dei- volgende week met haar trainer naar Frankrijk vertrekken om de poging te wa gen van Calais naar Dover te zwemmen. „Msb." COMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND. Gisteravond is voor de zwemcompetitie van den Haagschen Zwembond schoolslag gezwommen. De resultaten zijn: Voor de 50 M.: De Groot (H. Z. enP. C.) 391/5 sec.; Teljeur (Z. I. A. N.) 391/5; Offers (H. Z. en P. C.) 40; Verhaar (L.Z.C.) 42; v. Gelderen (L. Z. C.) 43; v. d. Voet (Z. I. A. N.) 43 3/5; D. Kraayenbrink (De Zijl) 44 3/5; Hasselbach (De Zijl) 48. Voor de 100 M.: Jongbloed (Z. I. A. N.) 1 min. 27 4/5 sec.; Meyn IL. Z. C.) 1.28 2/5; Prins (H. Z. en P. C.) 1.33 3/5; v. d. Berg (De Zijl) 1.411/5. De eindstand is: 1. H. Z. enP.C. 461 sec.; 2. Z. I. A. N. 483 2/5 sec.; 3. L. Z. C. 484 4/5; 4. De Zijl 532; 5. C. J. M. V. 553 1/5. WATERPOLO. PROEFWEDSTRIJD NEDERL. ZEVENTAL. Het Nederlandsch Zevental, dat Zondag 6 September in 't Zuiderbad te 's-Graven- hage een polowedstrijd zal spelen tegen de Engelschen, heeft gisteravond aldaar ge oefend tegen een Haagsch Zevental. Het Nederlandsch Zevental kwam uit met: Veenstra (doel). Kuyper, Kohier en van Oostrom Soede (achter), Muller, v. d Velde en Daatselaar (voor.) De ploeg had dus drie invallers. Het spel van de nationalen liet vóór de rust veel te wenschen over. Nadat H. de Haas aan de Hagenaars de leiding had gegeven, maakte Kohier gelijk. Voor de rust bracht Buys. Munting en Elzinga den stand op 41 'voor de Hagenaars. In de tweede helft was het samenspel van de nationale ploeg veel beter. De Oranjemannen zwommen zich steens vrij, terwijl H. de Haas herhaaldelijk zijn man liet gaan, zoodat het Nederlandch Zeven tal spoedig door Kuyper, Kohier en Daat selaar den stand op 54 bracht. Kort voor het einde kreeg Buys nog een prachtkans, doch hij wachtte te lang waardoor de vertegenwoordigende ploeg welverdiend met 54 won. De ploeg van den Haagschen Zwemkring bestond uit vijf spelers van L.Z.C. en de gebr. de Haas van Zian. EEN ZEER SPANNENDE STRIJD. In tegenwoordigheid van den broeder van den koning van Denemarken, prins Harold, met zijn echtgenoote, prinses He lena, zijn gisteren te Kopenhagen de wed strijden gehouden om het wereldkam pioenschap achter groote motoren. Wij ontleenen het verloop aan het „Handels blad": De volgorde van vertrek was als volgt: Linart (Pasquier Sr.), Lacquehay (Besson), Möller (Carman), Sawall (Groslimond). De start verliep zeer vlot. Sawall kwam op de derde plaats, die hij onmiddellijk weer aan Möller moest afstaan. Linart zette er direct een flink tempo in, ten einde verrassingen te voorkomen en de eerste 50 ronden gebeurde er niets anders dan dat de renners achter elkaar bleven rond draaien en dat Sawall pl. minus 150 meter achter Lacquehay lag. Het maakte op ons den indruk, dat hij zich geleidelijk liet afzakken, om Linart achter zich te krijgen en dan den aanval ten behoeve van zijn landgenoot Möller af te slaan. Möller begon Lacquehay naar Linart te jagen en na 60 ronden zat deze vlak achter Sawall. Linart durfde den aanval echter niet aan en trachtte Lacque hay tegen te houden, doch twee ronden later ging Lacquehay voorbij en passeerde ook Möller Linart, waarmede na 65 ron den er moesten er 270 gereden worden de volgorde was geworden: Lacquehay, Möller 110 m., Linart 150 m. en Sawall 260 m. De Duitschers hadden op deze wijze den Franschman Lacquehay tusschen zich in gekregen en Möller joeg hem zoo op, dat na 70 ronden de Franschman zijn gang maker toeriep snelheid te verminderen. Möller ging hem toen voorbij, waardoor de stand was geworden: 1. Möller; 2. Lacque hay 100 m., 3. Linart 150 m. en Sawall 200 m. Nu de Belg en de Franschman van den kop waren verdwenen, begon Sawall plots veel harder te rijden. Hij deed een aanval op Linart, die hem echter terug wees en zoo was na 100 ronden de stand: Möller, Lacquehay 40 m„ Linart 80 m„ Sawall 120 m. Even later ondernam Sawall wederom een aanval op Linart, die eveneens mislukte. Na 120 ronden volgde weer een aanval en kort daarna nog een, en toen deze mislukt waren, minderde Linart dit tempo, terwijl Lacquehay Möller begon op te jagen. De bedoeling was dui delijk. Linart trachtte Möller achter Sa wall te krijgen en dan zouden de twee Duitschers tusschen den Belg en den Franschman inzitten, waarbij Lacquehav een goede aanvalspositie kreeg. Sawall begreep den opzet en trachtte opnieuw langs Linart te komen, doch moest even loslaten, waarbij hij echter weinig terrein verloor. Toen er nog 100 ronden gereden moesten worden, slaagde Sawall er in Linart bij verrassing te passeeren, waarbij hij in één adem door ook langs Lacquehay ging. Er moesten toen nog 95 ronden ge reden worden. De stand was toen: 1. Möller, 2 Sawall 30 meter; 4. Lacquehay 100 meter; 4 Linart 150 meter. Lacquehay kreeg toen een ver slapping en Linart nam daarop de derde plaats van hem over. De Franschman verloor meer terrein en 75 ronden voor het einde kwam Möller vlak achter hem te zitten. De Duitscher ging tot den aanval over, doch werd afgeslagen. Het bleef nu rustig tot nog 44 ronden te rijden waren. Möller. opgedreven door Sa wall. die thans voor zijn eigen kans begon te rijden, trok dan ten aanval en vier ronden later nog eenmaal. Linart kwam nu snel bij en lag on den loer. Plotseling, 30 ronden voor het einde vloog Sawall op Möller toe en onder groote opwinding van het publiek passeerde Sawall hem, daarmede op de eerste plaats komende. Linart ging vervolgens langs Möller 'neen en werd daarna tweede met slechts 20 meter verschil. Er waren nog maar 20 ronden te rijden en de strijd werd nu bui tengewoon opwindend. Möller joeg achter Linart, die achter Sawall en deze joeg Lacquehay op. Plot seling vloog Möller langs den ouden Linart, die zich prachtig had verdedigd, heen, die daarmede weer op de derde plaats kwam te liggen. Toen nog 12 ronden te rijden waren, begon Lacquehay te spurten. Hij liep snel van Sawall weg en verkleinde zijn achterstand, die bijna een ronde had bedragen, beduidend, maar hij strandde op Linart, dien hij niet meer kon pas seeren. En zoo eindigde deze wedstrijd, die vooral in de tweede helft zeer interessant en emotioneel was met alle vier de deel nemers in gelijke ronde; geen mensch had een ronde verloren. Sawall, die in 1928 te Budapest zijn eerste wereldkampioen schap won, veroverde thans den titel voor de tweede maal. De uitslag werd: 1. Sawall (Duitschl.), 1 uur 34 min. 24 sec.; 2. Möller (Duitschl.), 80 meter; 3. Linart (België), 120 meter; 4. Lacquehay (Frankrijk), 150 meter. In een halfuur was afgelegd 33 K.M. 470 M.: in een uur 65 K.M. 120 Meter. LAWN-TENNIS. DEMONSTRATIE TE BOSKOOP. Zondagmiddag te half drie zal te Bos koop op het tennisveld een demonstratie gehouden worden, waaraan zullen deelne men de heeren W. Hemmes kampioen (oefenmeesteri van Nederland en A. Dek kers. trainer B. T. V. ATHLETIEK. DE 40 KJVI. AFSTANDSMARSCH. De eerstvolgende oefening voor de 40 K.M.marsch der L. P. S. V. zal worden ge houden op Dinsdag 1 Sept. a.s,. vertrek om 6.15 uur vanaf het Galgewater gebouw Rotogravure Maatschappij. Thans zal on geveer 21 K.M. worden geloopen. Hen die aan deze oefenmarschen denken deel te nemen wordt dringend aangeraden niet te wachten tot de hierop volgende marsch van 30 K.M. daar juist de betrekkelijk korte marschen van beslissenden invloed op de verdere training zijn. Als men be gint te trainen met b.v. 25 of 30 K.M. zullen zich veel bezwaren en moeilijkheden voor doen die men niet zal bemerken als men reeds een of meer kortere marschen heeft geloopen. Zooals bekend zal zijn is deze training geheel kosteloos. VOETBAL. HET BEGIN DER COMPETITIE WEDSTRIJDEN. Naar „De Sportkroniek" meldt, zullen de competities op 20 September aanvan gen, uitgezonderd voor de clubs in afdee- ling V, daar het bestuur van die afdee- ling er de voorkeur aan geeft om op 13 September te beginnen. TRAMBOYS—RIJNSB. BOYS. Hedenavond te halfzeven wordt op het terrein aan den Hofdijk te Oegstgeest een wedstrijd TramboysRijnsburgsche Boys gespeeld. LEIDSCHE BOYS. Zondag speelt aan den Maaldrift Leld- sche Boys eenige vriendschappelijke wed strijden. Zoo spelen des ochtends te 10 u. L. Boys IV tegen Lugd. V; te 12 uur speelt L. Boys III tegen Lugd. IV en te 2 uur speelt L.Boys II tegen Delftsche Boys II. Te 4 uur speelt L. Boys I tegen Delftsche Boys I. o BEKERWEDSTRIJDEN SPORTMAN. Gisteravond won A.D.O. met 10 van K. N. G. I. Hedenavond: L. D. XISportman I. Morgenmiddag 3 u.: K.N.G. IK.N.G. II halfvijf: Sportman IRotogravure. DAMMEN. VIERKAMP. Gisteravond zijn deze partijen flink ge vorderd. J. Kleer heeft tot nog toe de leiding. De partij van Slechtenhorst tegen Gastelaars was een mislukking. Laatst genoemde maakte bij de 25ste zet een blunder, waarna hij direct opgaf. Had Slechtenhorst in deze partij geen gelegen heid om zijn spel te demonstreeren, tegen Kleer heeft hij bewezen in uitstekende conditie te zijn. Beide spelers gaven zich tot het uiterste. Vooral het eindspel was leerzaam. Het slot van deze keurig ge speelde partij was remise. Kleer speelde tegen Bernsen de Fransche opening. Deze wedstrijd verliep sensationeel. Kleer speelde zwaar op winst, maar Bernsen preste zijn tegenstander bij de 52ste zet door een keurige zet, tot een schijfoffer. Zij die dachten dat wit nu wel kon inpak ken kwamen bedrogen uit. Kleer maakte gebruik van een zwakke voortzetting van Bernsen en forceerde na veel spanning een dam, waarna het slot remise was. De stand luidt: gsp. gew. gel. vrl. pnt. J, Kleer 3 12 0 4 B. Slechtenhorst 2 110 3 J. Bernsen 2 0 2 0 2 C. Gastelaars 3 0 12 1 Heden Slechtenhorst tegen Bernsen. RECLAME. Iu Literflesscben 3.40 In l/a Literflesscben f. 1.75 Exclusie! g)a3. ALPHEN. Gegund. Door B. en W. werd het maken van een gefundeerde klinkerbestrating benoorden de Spoorhaven en het uitvoeren van ver schillende verstratingswerken (o.a. het leveren van 280.000 straatklinkers en 13.000 M2. straatwerk) opgedragen aan de laag ste inschrijfster, de fa. de Vlieger en v. d. Berg te Rotterdam. B. en W. hebben na onderhandsche in schrijving het aanbrengen van een teer- steenslagverharding op gedeelten van den Lagen Rijndijk in den Gnephoek opge dragen aan de fa. M. J. Mol te Dordrecht. Zilveren jubileum J. v. Egmond. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot, de heer J. v. Egmond, den dag, dat hij 25 jaar onafgebroken aanvankelijk eerst als arbeider en de laatste 11 Jaren als mees terknecht werkzaam was bij de Kalk zandsteenfabriek „Grypestein" alhier. De jubilaris, die gisteren vrijaf had gekregen, werd des morgens in tegenwoordigheid van zijn echtgenoote ten huize van zijn patroon den heer C. Jongenburger ontvangen en persoonlijk gecomplimenteerd, waarbij deze tevens schetste de nauwgezetheid en plichtsbetrachting, waarmede de jubilaris de hem opgedragen werkzaamheden, ge durende deze reeks van jaren steeds met den grootsten ijver en tot volle tevreden heid heeft vervuld. Deze toespraak ging gepaard met de aanbieding van een enve loppe met inhoud. Van het personeel, waarbij de jubilaris als een humaan chef staat aangeschreven, ontving hij een rook- fauteuil, benevens een gaslamp en bloe menmand. Ook het verdere van den dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt voor bijgegaan, behalve tal van schriftelijke ge- lukwenschen, die hem en de zijnen bereik ten, kwamen velen van het personeel den jubilaris persoonlijk gelukwenschen. Ter gelegenheid van deze feestelijkheden was door het personeel reeds 's morgens vroeg de vlag van* de fabriek uitgestoken. Rijwiel ontvreemd. Door A. V., bewoner der Wilhelmina- straat, werd gisteren bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een heeren rijwiel, hetwelk in den tuin bij zijn woning stond. Kinderfeest. Men verzoekt ons mede te deelen, dat geheel onafhankelijk van de feesten der Wilhelminavereeniging, die op 31 Augus tus geen vergunning kreeg en dus op dien dag niet in de gelegenheid was, iets voor de kinderen te doen en eveneens vrij van de Chr. Oranjevereeniging, die bij haar feest uitsluitend rekening hield met de leerlingen der Chr. scholen op initiatief van de hoofden der Openbare Scholen alhier op 31 Augustus aan de leer lingen dier scholen een feestje zal worden aangeboden op een terrein bij 's-Mole- naarsbrug, daarvoor welwillend afgestaan door den heer H. H. van KlootMeijburg. Bij ongunstig weer zal het Nutsgebouw ter beschikking staan. Het spreekt vanzelf, dat de W.V. de kindernummers van haar pro gramma onverkort blijft handhaven. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven: 1 behan ger, 3 betonwerkers, 2 boekdrukkers, I electricien, 20 fabrieksarbeiders, 1 grond werker, 50 losse arbeiders, 2 machinebank werkers, 4 metselaars, 1 monteur, 8 opper lieden, 1 pakhuisknecht, 37 scheepmakers, 1 scheepstimmerman, 1 schilder, 1 sigaren maker, 9 timmerlieden en 8 ijzerwerkers. Totaal 151 personen. Aanrijding. Nabij de Heulbrug werd gistermiddag de wielrijder B. G. O. uit Koudekerk aange reden door een vrachtauto van van E. uit Gouda. Het karretje van O. werd zoo goed als vernield, terwijl hij zelf met den schrik vrij kwam. De autobestuurder deed toezegging de veroorzaakte schade te zul len vergoeden. De inbraak in de goederenloods. Uit het door de politie uitgebreid inge steld onderzoek omtrent de alhier onlangs in de goederenloods van de Spoorwegen gepleegde inbraak, is vast komen te staan, dat de kort geleden uit het Psychopathisch asyl te Leiden ontvluchte W. eenige dagen geleden wegens vermoedelijk ook andere gepleegde inbraken te Gorinchem gearresteerd en thans gedetineerd te Tiel ook de dader is geweest van bovenge noemde alhier gepleegde inbraak. Bij de talrijke recu's die in zijn bezit waren van in verschillende goederendepots door hem gedeponeerde goederen, komt ook voor een recu der alhier ontvreemde goederen. Bij deze goederen heeft men o.a. terug gevonden eenige paren schoenen afkom stig van de alhier gepleegde inbraak, die voorts inmiddels door den alhier wonenden eigenaar als zijn eigendom zijn herkend. De laatste dagen werd door den land bouwer V. van den Steekterweg verschil lende keeren bij de politie geklaagd over de ontvreemding van fruit uit zijn boom gaard. De politie had gisteren het genoe gen de daders een tweetal opgeschoten jongens aan te houden, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt. De ge stolen peertjes zullen hun thans wel duur uitkomen. In de Hooftstraat moest gistermiddag een straatlantaarn voor de zooveelste keer het onderspit delven voor een vrachtauto. De bestuurder is bij de politie bekend. 2. Installatie van de nieuw Inkomende leden van den Raad. 3. Benoeming van twee Wethouders. 4. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 6 Augustus 1931. 5. Ingekomen stukken. 6. Het voorstel tot uitloting van 3 obliga tion ad f. 500, van de leening, oorspronke lijk groot f. 54.000. 7. Stemming over het voorstel tot het nemen van twee aandeelen in het maat schappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, over welk voorstel de stemmen in de vergadering van 6 Augustus 1.1. hebben gestaakt. 8. Stemming over het voorstel van den heer W. C. van Kleef inzake de verbree ding van Laag-Boskoop, over welk voor stel de stemmen in de vergadering van 21 Augustus 1.1. hebben gestaakt. 9. Het voorstel tot benoeming van drie leden en één plaatsvervangend lid der Raadscommissie vor onderzoek van be grootingen en rekeningen. 10. Het voorstel tot benoeming van twee leden der commissie van toezicht op den tuinbouwcursus. 11. Het voorstel tot benoeming van gede legeerden der gemeente in de besturen van de woningbouwvereenigingen. 12. Het voorstel tot benoeming van twee gedelegeerden der gemeente in de Badhuis commissie. 13. Het voorstel met betrekking tot de uitvoering van de winkelsluitingswet. 14. Het voorstel met betrekking tot werkverschaffing en steunverleerüng. 15. Rondvraag. KOUDEKERK. Aanrijding. Het driejarig zoontje van den arbeider de B. wonende aan de Gnephoek werd door een autobus van de N. A. L. aange reden, waardoor het eenige bloedende wonden aan het hoofd opliep, welke door dr. VI. alhier werden verbonden. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van G. van der Laan en J. van Eijk Jacoba, d. van P. van de Pol en M. Zwijnenburg Teunis, z. van T. J. van Laar en N. de Geus. Ondertrouwd: M. Rijkaart 43 j. en T. J. Hol 46 j. Pil. A. van Alst 31 j. en A. van den Arend 25 j. Getrouwd: W. van Beek 31 J. en G. A. Roor 29 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Ph. E. Kaufmann, zonder beroep van Hochheim am Main (D.) L. Harder, dienstbode van Gels Buer (D.) Tli. J. v. d. Berg, zonder beroep van Bleiswijk A. J M. van Leeuwen, dienst bode van Woubrugge A. Domburg en echtg., manufacturier van Zwammerdam M. C. J. v. d. Waal, zonder beroep van Ridderkerk Hw. H. M. Zegveld, los werkman van Geertruidenberg. Vertrokken: H. A. M. v. d. Brink, dienst bode naar Vleuten G. Vos, dienstbode naar Driebergen G. Verboom, zonder beroep naar Barwoudswaarder D. A. van Binsbergen en gezin, hoofd eener school naar Scheveningen W. D. van Binsbergen, zonder beroep naar Zetten J. van Brummen, zonder beroep naar Driebergen N. Versluis zonder beroen naar Alphen a. d. Rijn A. Scheer, apoth. ass, naar Meppel L. A. Houtop, molenaarsknecht naar Nederhorst den Berg. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente zal Dinsdag 1 September a.s. des nam, 2 uur ten ge- mgentehuize in vergadering bijeenkomen. 1. Opening. 2. Beëediging nleuw-benoemde Raads leden. 3. Vaststelling der notulen. 4. Beëediging nieuw benoemde ge meente-ontvanger. 5. Ingekomen stukken. 6. Voorstel aangaan rek.-crt. overeen komst met de Incassobank te Bode graven. 7. Benoeming wethouders. 8. Benoeming leden Raadscommissiën. 9. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1930. 10. Voorstel belegging waarborgsom van f. 108.75 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 11. Aanbieding gem.-begrooting 1931. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier staan heden als werk loos ingeschreven: 7 timmerlieden, 9 losse werklieden, 2 opperlieden, 2 grondwer kers, 2 pakhuisknechts, 2 fabrieksarbei ders, 1 machinist, 1 letterzetter. o BOSKOOP. Raadsagenda. Opënb'arc Vergadering van den Raad dezer gemeente, welke zal worden gehou den op Dinsdag, 1 September 1931, 's avonds om zeven uur ten Gemeentehuize. Puntert: 1. Opening. Trekking vSh nummer voor stemming en rondvraag. LEIDERDORP. Raadsagenda. Dinsdag 1 September 1931, des nam. te 7.15 uur, komt de Raad ter bespreking van onderstaande punten in vergadering bijeen: 1. Opening, 2. Beëediging raadsleden. 3. Benoeming wethouders. 4. Notulen. 5. inge komen stukken en mededeelingen. 6. Aan bieding begrooting 1932. 7. Stichting grond- bedrijl. 8 Oprichting Burgerlijk Armbestuur 9. Benoeming leden Burgerlijs Armbestuur. 10. Vaststelling Algemeene Voorwaarden verkoop gemeentelijk bouwterrein. 11. Vast stelling prijs bouwgrond langs den Hoog- madeschenweg. 12. Id. verordening op da winkelsluiting. 13, ld. verordenind school geld. 14 ld. verord. op de heffing en in vordering van precarierechten. 15 Reclame plaatselijke belastingen. 16 Subsidie aan vrage vereer,iging van Wijkverpleging. 17. Wijziging gemeenschappelijke regeling met Zeeterwoude, inzake toelaüng leerlingen uit die gemeente op de openbare lagere I school. 18. Wijziging begrooting 19.31. 19. Rondvraag. o WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus, z. v. A. de Vos en M. C Hoogeveen. Seine Hendrik, z. v. M .Kaptein en J. Booij. j Overleden: H. J. Butter en Brood, 55 j, j A. Jansen 84 j.'wed. van A. Matse. Ondertrouwd: T. de Graaf, v. Nieuwer- kerk a. d. IJssel en W. de Ruijter. 3. Boer en A. Noorlander. Gehuwd: A. A. van Wieringen en L. den Uijl. Begin van brand. Door onbekende oorzaak ontstond een begin van brand in de woning van den heer V., aan het Dorp. Gelukkig werd het tijdig ontdekt en kon men geholpen door buren, met vereende krachten het vuur meester worden en erger voorkomen. De Burgemeester is van zijn verlof in de gemeente terug gekeerd, en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. WOUBRUGGE. Loop der Bevolking. Gevestigd: Uit Zuilen, J. C. van 5er Kleef. Vertrokken: Naar Bodegraven, A. J. H. van Leeuwen. Naar Alkemade, J C. Borst. Naar Voorschoten A. J Lieversé. Burgerlijke stand. Geboren: Lena, d. v. J. de Boer en L. Bracht. Nicolaas Maria Jacobus, z. v. N. L. Bakker en P. Koek. Overleden: Willem de Boon, wdn. van D. van Herpe 92 jaar. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt Dinsdag 1 September bijeen in openbare vergade ring. De agenda vermeldt: 1. Beëediging nieuwe leden van den Ge meenteraad. 2, Verkiezing wethouders. 3. Notulen en mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5 Goedkeuring rekening 1930 van de Gezondheidscommissie te Aiphen aan den Rijn. 6 Voorstel tot het gratis beschik baarstellen van het Gemeentelijk vereem- gingsgebouw aan de Naai- en Knipcursus. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van f. 352 22 aan de Chr. school wegens veran dering van inrichting. 8, Reclames school geld. 9. Voorstel tot het verstrekken van geld op hypotheek. 10, Voorstel tot het bepalen, dat de woning wijk A. No. 132 als ambtswoning voor den rijksveldwachter zal dienen. 11, Vaststelling ambtenarenregle ment. 12 Praeadvies op een ingekomen ver zoek. 13 Rondvraag. Afscheid-K. Kammeraat. Op Maandag 31 Augustus a.s. des voor middags 10.30 uur zal de Gemeenteraad in vergadering bijeen komen om afscheid te nemen van den hèer K. Kammeraat, die ruim 41 jaren in gemeentedienst is ge weest. De heer H.^ E. M. Schaminée, ambte naar ter secretarie te Eibergen is benoemd tot 2en ambtenaar t?r secretarie alhier, tevens boekhouder administrateur van de gemeente-bedrijven.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13