KERK- FN SPH00I N'FUWS UIT DE OMSTREKEN. SPORT. LAND- EN TUINBOUW. TRIBUNE INGESTORT. Tijdens een stierengevecht in een dorp nabij Saragossa (Spanje) stortte een houten noodtribune in, met het gevolg dat talrijke toeschouwers onder de over blijfselen terecht kwamen. Een persoon werd gedood, 30 anderen werden gewond, waarvan vele ernstig. o EEN POSTBESTELLER OVERVALLEN. Gistermorgen is ln de Augustastrasse te Breslau een postbesteller overvallen. Twee mannen sloegen den besteller, die aangeteekende stukken bezorgde, meteen hamer op het hoofd; de slag werd ech ter door de pet van den besteller zoo verzwakt, dat de man slechts een lichte kwetsuur opliep. Hij verzette zich daarop met alle kracht tegen zijn aanvallers. Op zijn hulpgeroep vluchtten de beide daders. Een voorbijganger begon een achtervol ging, doch de bandieten waren weldra in het drukke verkeer verdwenen. GEEN SPOOR VAN AMUNDSEN. Groot opzien Is over de geheele wereld gewekt door het bericht, dat Op een der foto's die door prof. Moltsjanof waren ge maakt tijdens de Poolvlucht van de „Graf Zeppelin" en die tezamen met prof. Weick- mann te Leipzig werden ontwikkeld, een verlaten vliegtuig werd ontdekt, dat mid den in de Poolvlakte van Nova Zembla moest liggen. In een voordracht had Prof. Weickmann de opname als lichtbeeld vertoond. Het vliegtuig was duidelijk te herkennen en in wetenschappelijke kringen werden naspo ringen gedaan naar den oorsprong van het vliegtuig. Het vermoeden was aanvankelijk geuit, dat men hier te doen had met het vliegtuig van Amundsen. Naderhand achtte men het waarschijnlijk, dat het beeld op de foto de reproductie van een door de Russen ach tergelaten vliegtuig was. Het geheim is thans opgelost door het onderzoek van een expert op fotogebied. Dit onderzoek heeft uitgewezen, dat de afbeelding van de vliegmachine op de ijsvlakte is ontstaan door een dubbele be lichting van het negatief. Door een misverstand werd een plaat, waarmede een Russisch vliegtuig, dat het luchtschip een eindweegs vergezelde, was gefotografeerd, opnieuw gebruikt voor het kieken van een landschap op Nova Zembla TRAM TEGEN AUTO. Gisteren had te Essen een ernstige bot sing plaats tusschen een auto en een tram. De chauffeur van den auto en vijf tram- passagiers werden ernstig gewond. Twee van hen zijn intusschen ln het ziekenhuis overleden. o LINDBERGH TE TOKIO AANGEKOMEN. Kolonel Lindbergh en zijn echtgenoote zijn te Tokio aangekomen. Zij werden door een groote menschenmenigte stormachtig begroet. De heer en mevrouw Lindbergh zullen waarschijnlijk zes dagen te Tokio blijven. VERSTEKELINGEN IN DE DO X. Even nadat de Do X van Charleston naar Norfolk was vertrokken, zijn in het ach terschip twee Jongelieden aangetroffen, die trachtten mee te vliegen als verstekeling. De commandant van de vliegboot streek dadelijk op het water neer en gaf de beide verstekelingen over aan een boot van de kustwacht, die hen naar den wal bracht. De ondernemende Jonge mannen verklaar den bij hun verhoor, dat zij tot New York hadden willen meevliegen. o KRAAN OMGEVALLEN. In de Annenstrasse te Dresden is een ernstig ongeluk gebeurd. Arbeiders waren daar bezig met behulp van een kraan een zuil te demonteeren. Plotseling viel de kraan om en bedolf twee arbeiders. Een hunner was op slag dood, de ander werd zwaar gewond. WEDEROM EEN EXPEDITIE VERDWENEN. Bij de Technische Hoogeschool te Darm stadt is een bericht van de Canadeesche regeering binnengekomen, dat de Groen landexpeditie van dr. Krueger als ver dwenen moet worden beschouwd. Dr. Krueger, assistent aan de Technische Hoogeschool te Darmstadt ging in 1929 op een wetenschappelijke Groenlandexpeditie, tezamen met prof. Drescher (Klausthal) dr. Nteland (Heidelberg) en den Deen Bjerre. Drescher en Nieland keerden in den herfst van 1929 volgens afspraak terug, .terwijl dr. Krueger en de Deen in het Noorden bleven. Het laatste persoonlijke bericht van Krueger werd in Maart 1930 ontvangen, na een bezoek bij het Cana deesche politiestation Beach, dat Krueger als uitgangspunt genomen had en waar heen hij spoedig wilde terugkeeren. Thans heeft de Canadeesche regeering de Tech nische Hoogeschool getelegrapheerd, dat de regeeringsstoomboot, die eenmaal per jaar het politiestation Beach bezoekt, op 15 Augustus vandaar heeft medegedeeld, dat Krueger nog steeds niet aldaar is teruggekeerd. Men moet dus wel aan nemen, dat Krueger omgekomen is. vooral laar een gedeelte van zijn wetenschappe lijke uitrusting door eskimo's is gevonden. NED. HERV. KERK. Beroepen te Randwijk, J. H. Koster, te Montfoort; te Schoondijke, E. A. A. Snij- delaar, te Westerbork. CHR. GER. KERK. Beroepen te Wormerveer. L. Klelsen, cand. te Apeldoorn. Bedankt; voor Amsterdam-Noord. W. Ramaker, cand. te Groningen. BENTHUIZEN. Raadsagenda. Op 1 September a.s. zal de gemeente raad des avonds 8 uur (o.t.) een open bare vergadering houden Agenda: 1. Beëediging raadsleden, 2. Notulen, mede- deellngen; 3. Benoeming Wethouders; 4. Voorloopige vaststelling rekening 1930; 5. Aanbieding begrooting 1932; 6. Aanslui ting werkloosheidsbesluit 1917; 7. Wat voorts ter tafel zal worden gebracht. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk. Op een boerderij aan den Hoofdweg bij den Vijfhuizerweg ln Haarlemmermeer had gisteren een arbeider het ongeluk met zijn hand ln aanraking te komen met de rade ren van een in werking zijnde persmachine waardoor een tweetal vingers en de duim nagenoeg geheel werden afgesneden De man werd naar Hoofddorp gebracht, al waar dr. N. de eerste hulp verleende. De Wethoudersverkiezing. In politieke kringen werd gehoord, dat de verschillende in den gemeenteraad van Haarlemmermeer vertegenwoordigde par tijen hebben besproken de vraag of al dan niet tot benoeming van een vierden wet houder dient te worden overgegaan. Naar vernomen werd, gevoelden de raadsfracties daarvoor over 't algemeen niet veel en zijn ze het er over eens geworden om de aftre dende wethouders, de heeren K. Kiste- maker, P. Ouwerkerk en H. Koning, weder te herkiezen. O* HILLEGOM. Teraardebestelling van den heer J. C. Groot. Gisteren had onder geweluige deelneming de uitvaart en begraienis plaats van den heer J. C. Groot. Dinsdagavond was het stoffelijk over schot vervoerd naar de St. Josephkerk, waarbij heeren Vincentlanen als dragers van hun vriend en medelid fungeerden. Gistermorgen had de piechtige H. Mis van Requiem plaats. De kerk was even vol als ware het Zondag. Wij merkten op behalve de familie: het kerkbestuur der beide parochies; het R.-K. Armbestuur van beide; het burgerlijk Arm bestuur; heeren Vincentianen en hun echt- genooten, weth. P. Klaever, dr. Hanrath, de neer F. J Paayens, dir. gas- en waterbe drijf, het bestuur der R.-K. Dragersver- ceniging „Tobias" en de meeste leden, het bestuur der Hanze en de leden, het collec tantencollege der Parochie, de leerlingen der hoogste klassen van de beide scholen enz. Te 10 uur ving de plechtige rouwinis aan. Deze werd opgedragen door den heer M. J Groot, kapelaan te Krommenie en zoon van den overledene met assistentie van den heer A. Verhaar, kapelaan der Pa rochie als diaken en de heer J. Groot, theologant van het Groot Seminarie, zoon van den overledene als sub-diaken. Aan een der zijaltaren werd tegelijk een gelezen H. Mis opgedragen door den heer G. Groot, pastoor ie Overscliie en broeder van den overledene. Tijdens de Uitvaart hadden in het Priesterkoor plaats genomen de heer B. van Leeuwen, pastoor der Parochie, de heer J. J A. j. Krook, pastoor van St. Martinus. kapelaan D. Schoenmaker der zelfde kerk en meerdere geestelijken. Het Zangkoor voerde zeer devoot uit de meer stemmige Missa pro défunctum van E. Franssen en de „Libera nos". van denzelf den componist. Op het kerkhof was de deelneming schier even groot als ln de kerk. De ab- soute werd gegeven door den heer G. Groot met assistentie van de heeren A. Verhaar en M. J Groot. Na beëindiging werd voor de zielerust ge beden. Op verzoek waren geen bloemen aanwezig. Aan het graf wercl niet gespro ken. Hij ruste in vrede! Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert morgen; het eenig onderwerp is; wijziging bedragen personeele belasting (grondslag motor rijtuigen). De toestand van de gemeentefinancien maakt het gewenscht te trachten voorde gemeentekas een iets hoogere opbrengst te verkrijgen uit de heffing van de per soneele belasting. De belasting naar den grondslag „mo torrijtuigen" kan naar het oordeel van B en W. eenige verhooging ondergaan, zonder dat deze voor de belastingplichti gen te drukkend moet worden geacht. Vóór de totstandkoming der nieuwe, rege ling van de financieele verhouding tus schen het Rijk en de gemeente werden, zooals bekend, op den grondslag „Motor rijtuigen" 80 extra-opcenten geheven ten bate van het Leeningfonds. De belasting bedragen zijn nu zoodanig gewijzigd, dat de opcenten in de bedragen zijn gecalcu leerd. Door de verhooging zal naar schat ting de opbrengst ongeveer bedragen f. 13.700 in plaats van f8500. Vermeerde ring alzoo ongeveer f. 5200. De opbrengst der opcenten, geheven tot een getal van 30, zal naar schatting stij gen met f. 1600. De geheele te verwachten meerdere op brengst is derhalve f.6800. Vereenigingsgebouw. Ten bate van het te stichten Vereeni- gings- of Jeugdgebouw bij de Hervormde Kerk zal in den a s. winter een bazar ge houden worden. Het dagelljksch bestuur, dat reeds met de voorbereidende werkzaamheden is begonnen, bestaat uit mevr. Mulder, voor zitster, mevr. Baas. penningmeesteresse en de heer H. Kolk, secretaris. Afdeelingen zijn gevormd voor: hand werken, vermakelijkheden, bloemen (van gebroeide bloembollen, waarvoor prijzen worden uitgeloofd) huisvlijt, als zaag- werk, snijwerk enz. Sub-comité's zijn uit een zevental ver- eenigingen gevormd. ——o KATWITK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Dins dag 1 September 1931 des namiddags 7.35 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling: 1. Beëediging van de nieuw gekozen Raadsleden. 2. Benoeming van twee Wethouders. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Mededeeling inzake toepassing art. 8 der statuten van de Katwljksche Bouw- vereeniging. 5. Voorstellen inzake wijziging der ver ordening, regelende de samenstelling en werkkring der Commissie voor de Bedrij ven Grondbedrijf en Fabricage. 6. Benoeming van: a. vier leden ln de Commissie voor de bedrijven. b. vier leden in de Commissie van Fa bricage. c. vier leden in de Commissie voor het Grondbedrijf. d. zes leden ln de Belasting-Commissie. 7. Benoeming van 3 leden voor het na zien van: ade Gemeenterekening 1930. b. de rekeningen van de bedrijven gas-, water en electriciteit 1930. c. de rekeningen van het Grondbedrijf en den Vleeschkeuringsdienst '30. 8. Rondvraag. De Eerste Steenlegging van het Raadhuis. Naar wij vernemen zal de eerste steen legging van het Nieuwe Raadhuis, waar bij o.a. de oude en de nieuwe Raadsleden aanwezig zullen zijn, plaats vinden op 31 Augustus des namiddags te 3 uur. De plechtigheid zal overigens een een voudig karakter dragen. o KATWITK AAN ZEE. De Oranjevereeniging. Gisteravond vergaderde in Casa Cara het bestuur van de Oranjevereeniging met het personeel der verschillende scholen alhier. De heer J. Volbeda, voorzitter, heette de talrijk opgekomenen welkom. Hij gaf een uiteenzetting van het doel dezer bijeenkomst* het regelen en bespre ken van de verschillende spelen, die door de schooljeugd gehouden zullen worden op een afgezet gedeelte van den duinreep langs den Boulevard op Woensdagmorgen 2 September. Met enkele wijzigingen werden de aan geboden voorstellen van het bestuur aan vaard. De nadere bijzonderheden zullen in de programma's vermeld worden. u LEIDSCHENDAM. Het ligt in de bedoeling per 1 Januari a.s. de prijs van electriciteit met 10 te verlagen. De lichtprijs zal dan worden 27 cent per K.W. LISSE. GEMEENTERAAD. Subsidie kinderfeesten Behandeling ambtenarenreglement Afscheid van de aftredende en vertrek kende raadsleden. Gisteravond kwam de Raad voor de laatste maal in zijn oude samenstelling bijeen ter behartiging van de Gemeente belangen. De heer Sobels had telegrafisch bericht van verhindering ingezonden. Ook de heer Verduyn was met kennisgeving afwezig. Allereerst kwam aan de orde een par keerverbod op Zondagmorgen voor Hotel „De Witte Zwaan". De heer C. Schrama wilde daar een algeheel parkeerverbod. Op werkdagen is het nog drukker dan op Zondag. De heeren Segers en Noorlandt bevestigen dit De heer A. H. Schrama is van meening, dat als dit parkeerverbod er door komt, ook bij de café's, vlak bij het Hotel een parkeerverbod moet komen. Ge lijke monniken gelijke kappen. De burgemeester zeide dat men naar aanleiding van deze opmerking nog verder zou moeten gaan en ook op andere pun ten langs den Heereweg 'n verbod tot par keeren stellen. Hij geeft daarom den raad in overweging ona bij het voorstel van B. en W. te blijven, nl. alléén Zondagsmor gens voor Hotel „De Witte Zwaan" Op voorstel van B. en W. wordt het echter uit gebreid tot den geheelen Zondag. Alzoo aangenomen. Een uitgebreider „parkeer verbodplan" zal in studie genomen wor den Subsidie Kinderfeesten. Bij B. en W. was door de reeds jaren bestaande Chr. Oranje Vereeniging een verzoek ingediend om een subsidie voor de Kinderfeesten, te houder» op den verjaardag van H.M. de Koningin. De burgemeester heeft de hoofden der scholen samengeroepen om een gezamen lijk kinderfeest te organiseeren. Deze sa- menspreking heeft tot geen resultaat ge leid. Men meende dat er een Commissie moest worden benoemd om het contact t.usschen de scholen tot stand te kunnen brengen en het algemeene karakter daar door duidelijker te doen uitkomen. Gevolg daarvan is geweest de oprichting der Lis- sesche 'Oranjevereeniging. Het bestuur dezer vereeniging is samen gesteld uit alle hoofden van scholen en ingezetenen van eiken stand en richting. Het bestuur stelt zich ten doel jaarlijks op 31 Augustus een kinderfeest te organisee ren. (Dit jaar kan het echter wegens de vacanties en late oprichting der vereeni ging niet meer op 31 Augustus gehouden worden en zal daarom op 30 September plaats vinden). Dat dit bestuur de leiding van dergelijke feesten wil waarnemen, heeft de instemming van B. en W. Het College van B en W. stelt daarom voor om voor dit feest een subsidie van ten hoogste f. 0.25 per kind te verleenen. De heer J. P. Segers vraagt of alle scho len meedoen en spreekt er zijn teleur stelling over uit, dat het nu Juist op 30 September valt. De heer A. H. Schrama is ook niet zoo enthousiast, hoewel er niet tegen. De voorzitter zegt dat allen hun mede werking hebben toegezegd, behalve de Ger. School (Schoolstraat), waarvan nog geen bericht was Ingekomen. De heer Segers zegt wel te kunnen we ten, dat zij niet mee zullen doen en vraagt of zij op eigen gelegenheid fqest kunnen vieren en subsidie ontvangen als de ande ren. De voorzitter zegt dat dit niet In de bedoeling ligt B. en W. staan echter op het standpunt dat in de komende jaren slechts dan alléén subsidie voor een kln- der-Oranjefeest gegeven mag worden, als dit feest ook inderdaad op den verjaardag van H.M. de Koningin gehouden wordt. Op de vraag van den heer Segers of de geruchten juist zijn, dat de burgemees ter ln verband met de groote mal: 'se, verzocht heeft geen kermis te houden op harddraverijdag, antwoordde de burge meester dat hij, gezien zijn korte aanwe zigheid ln Lisse, nog geen veranderingen van ingrijpenden aard wil aanbrengen. (Slot volgt). o NOORDWITKERHOUT. Zaterdag en Zondag a.s. zal in de jeugdherberg „De Duinark" eene vredes conferentie gehouden worden, georgani seerd door de A. M. V. J. „De Duinark" is die dagen voor de gewone bezoekers ge sloten. o SASSENHEIM. Het gevonden lijk. Inzake het vinden van het lijk van een onbekenden man, nabij Klinkenberg kun nen wij nader mededeelen, dat dit her kend is, zooals gisteren reeds vermoed werd, als van een zwerver, die een dag te voren in deze gemeente trachtte zagen te slijpen, 's Avonds had hij bij een firma nog verschillende zaken geslepen en on geveer f. 1.50 verdiend. Dit geld is nog op hem gevonden. Zijn gereedschappen lagen in de nabijheid. Daar de aard der verwonding aan mis drijf deed denken, werd door de politie het onderzoek in die richting geleld, doch tot nu toe zonder resultaat. Een sloot nabij de plaats waar de man gevonden werd, is afgedregd naar even- tueele voorwerpen, waarmede het mis drijf zou kunnen zijn geschied, doch eveneens zonder resultaat. Er is niets ge vonden. Het is te begrijpen dat dit feit in onze gemeente veel ontsteltenis te weeg heeft gebracht. Inzake het misdrijf op den zwerver ver nemen wij nog het volgende: Door de politie is huiszoeking gedaan bij een ingezetene en heeft een bijl in beslag genomen. De verdachte is daarop in arrest gesteld en moet reeds bekend hebben. De politie wilde zich hierover evenwel nog niet uitlaten. De Gemeenteraad vergadert a.s. Dinsdag 1 September nam. 2uur ter behandeling van de volgende punten: 1. Beëediging der nieuw benoemde raadsleden. 2. Verkiezing wethouders. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. VOORHOUT. De Oranjefeesten prachtig ingezet. Gisteren zette het alhier te houden Oranjefeest in met een betrokken lucht en het leek alsof Pluviu.s spoedig zou ko men om den optocht der schoolkinderen te verstoren. Doch alles keerde zich ge lukkig nog ten goede. Het bleef droog en later op den morgen scheen het zonnetje zelfs heerlijk over ons dorp Om kwart voor negen zette de blijde kinderschaar vanaf de „Bonte Koe" zich in beweging en trok onder begeleiding van het onderwijzend personeel en de feestcommissie door het dorp naar het ge meentehuls, voor welks bordes een aubade gebracht zou worden. Hier aangekomen zijnde werd eerst een vaderlandsch lied gezongen, waarna de burgemeester een speciaal voor de „kleinen" bestemd „Oranjespeechje" uitsprak. Spr. wees er op dat over enkele dagen H. M. de Ko ningin Hare verjaardag zou vieren en dat daarom in Voorhout dit feest is georga niseerd Hij liet uitkomen hoe heerlijk het is te leven onder de „Oranje-zon" en spoorde de kinderen aan altijd te blijven terugdenken aan deze heerlijke feestda gen, opdat zij allen wakkere Oranjeklan ten zouden worden en blijven, steeds be reid om onze geliefde Koningin te steu nen met onwankelbare trouw. Voorts dankte spreker de Oranjevereeniging voor het organiseeren van dit feest en de moeite en arbeid om straks op het feest terrein de jeugd nog enkele uren bezig te houden met de verschillende kinderspe len. Tevens dankte hij de hoofden en on derwijzers en onderwijzeressen van de scholen voor hunne medewerking en de muzikanten voor de verzorging van het muzikale gedeelte der feestelijkheden. Hierop volgden een „Leve de Koningin" en eenige „hoera's" uit de verzamelde menigte, terwijl op verzoek van den bur gemeester door de kinderen nog werd ge zongen het Wilhelmus en het „Wien Neerlandsch Bloed", waarna de kinderen in optocht met hun versierde poppen- wagentjes. vliegende hollanders en der gelijke naar de Engelschenlaan en van daar terug trokken naar het feestterrein, om deel te nemen aan diverse kinder spelen en om te genieten van prof. Mel- loe's wonderen. Het waren voor de klei nen een paar leuke uurtjes, zij vermaak ten zich kostelijk, hetgeen op het gelaat van menig ouder een lach te voor schijn riep. Om één uur begonnen de volksfeesten en toen werd het allengs drukker in ons anders zoo stil dorp. Het prijsbiljarten en klompjeslaan trok zeer veel aandacht, terwijl het fietsrijden op de plank voor jongens en het muiltjeloopen voor meis jes zeer in den smaak vielen zoowel bij de toeschouwers als bij de beoefenaars (tersl van deze „sport". Het auto-ringrijden werd gehouden in het Boerhaavekwartier waardoor niet de minste stagnatie voor het overige ver keer ontstond. Ook voor dit spel was een flink aantal deelnemers ingeschreven en bestond veel belangstelling, waaronder door de aanwezige muzikanten een vroo- lljke stemming werd gehouden door het spelen van populaire wijsjes. Na het tob- betjekrulen voor meisjes, dat eveneens heel aardig was om te zien behoorde de eerste middag tot het verleden. Des avonds was het zoowel in de ver schillende café's als op het terrein gezel lig druk; men hield zich tot middernacht onledig met het maken van een walsje op „den vloer" of een „zweefje in den molen", terwijl de muziek er de prettigste stemming in wist te houden. Aan de eerste „dag" was echter een einde gekomen en dansende en zingende trokken de drommen uit de café's en van het feestterrein huiswaarts, om krachten te verzamelen voor het tweede gedeelte van het feest. VOORSCHOTEN. Het torenuurwerk. Sedert enkele dagen deed het torenuur werk geen dienst meer. Er werden nieuwe wijzerplaten aangebracht enz. Sedert gis terenavond kan men weer zien hoe laat het is, ten minste overdag. Indien de lam pen er geweest waren dan zouden wij mis schien gisterenavond reeds voor het eerst het verlichte uurwerk hebben kunnen aan schouwen. Binnen enkele dagen, als alles gereed is, komen wij hierop terug. o WARMOND. Amerikaansch bezoek. Gistermiddag brachten ongeveer 30 le den van de Holland Society uit Amerika een bezoek aan deze gemeente. Toen zij arriveerden, werden zij verwelkomd door den heer A. J. L. Ketelaar, den burge meester. Nadat deze de gasten hartelijk welkom had geheeten, lichtte hij in het kort toe den groei en bloei der gemeente, waarbij hij speciaal het oog vestigde op de ook in Amerika veel beoefende water sport. Vervolgens begaf men zich naar de Boerderij „Meerrust", waar een thee werd aangeboden. Nadat men nog een uurtje gezellig bij elkaar had gezeten, werd de terugtocht naar Den Haag aan vaard, nadat den Burgemeester dank was gebracht voor de buitengewoon hartelijke ontvangst. De Amerikanen toonden zich enthousiast voor dit specifiek Hollandsche waterlandschap. VOETBAL. FEYENOORD WINT TE PARIJS. Te Parijs heeft Feyenoord met 4—2 ge wonnen van Stade Francais. BOKSEN. DEMPSEY TRAINT ZICH VOOR DEN GROOTEN STRIJD. Alvast een onbekende uitgeslagen. Dempsey's kas is uitgeput. Het werd reeds eerder wereldkundig gemaakt. De „Manassa Mauler" tracht zich nu te trainen voor een strijd tegen Schmeling. Er zijn echter al zoo dikwijls valsche ge ruchten over een „come back" van den ex-wereldkampioen verspreid, dat zelfs de Amerikanen ze niet spoedig ernstig op nemen. Maar Dempsey is er blijkbaar niet de man naar, om het bij geruchten te laten. Of wel het gebrek aan contanten is zoo nijpend, dat er thans haast gemaakt moet worden, om de dollars binnen te halen. Wat ook zij, Dempsey is begonnen een tegenstander te kiezen, die de kracht van zijn stooten moest zien te doorstaan. Dat ze nog stevig genoeg aankomen bewijst de uitslag van dezen strijd tegen een zekeren Beasley, die het hevig te verduren kreeg gedurende de beide ronden die aan den verwachten knock out vooraf gingen. Dempsey is dus nu werkeliik an het boksen geslagen. Natuurlijk gelooft niemand, dat hij nog een kans maakt tegen Schmeling, maar er zijn toch nog duizenden, die hem in den ring willen zien tegen den wereldkampioen. En al zijn de tijden van de millioenen-recettes ook voor bij, eenige honderdduizenden dollers stlroo- men allicht zelfs den verliezer nog toe. Waarmede de bodem van Dempsey's kas alweer voor eenigen tijd bedekt wordt. „Tel." o SCHIETEN. PROVINCIALE WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. De stand luidt heden: Korps 1: B.W. I Alphen 230; Korps 2: B.W. I Voorschoten 226; Korps 3: B. W. Rotterdam 225: Korps 4: B.W. I Lelden 220; Korps 5: B.W. Rijswijk 219. Vrije baan: 1. A. C. Mijs, Alphen, 87; 2. G. Yperlaan, Voorschoten. 8628; 3. D. Noomen Jr, Rotterdam, 8627, 4. J. Vos kamp, Rijswijk, 85; 5 G. Bergshoeff. Al phen. 8427; 6. J. v. d. Lubbe, Voorscho ten, 84—26; 7. N. C. A. v. d. Linde, Alphen, 82—28—28—26, 25: 8. W. B. Kroon Alphen, 82—28—28—26, 24; 9. L. de Wit. Leiden, 822825; 10, A. Bruynes. Alphen, 82 27—25. Personeel: 1. G. Yperlaan, Voorschoten, 113; 2. A. C. Mijs, Alphen, 112; 3. D. Noo men Jr., Rotterdam, 111: 4. G. Bergshoeff, Aiohen, 109; 5. J. v. d. Luboe. Voorschoten, 108—24: 6. J Voskamn, Rijswijk. 108—28; 7. F. C. v. d. Velden. Lelden, 107—2726: 8 T. Noomen, Rotterdam. 107- 26 26; 9. N. C. A. v. d. Linden. Alphen. 10725. ALGEMEEN NEDERLANDSCHE ZUIVELBOND. (Vervolg van gisteren.) Na de gisteren vermelde openingsrede zette dr. Swaving uiteen, dat voor verbete ring van den toestand invoering van een strengere keuring noodzakelijk is. Hij be pleitte in dit geval o.a. invoering van een tweede rijksmerk voor boter. Ten aanzien van verbetering van het afzetgebied ver dedigde spr. een doeltreffende reclame, zoowel in binnen- en buitenland. De secretaris, de heer J. A. Geluk, bracht vervolgens enkele mededeelingen ter ken nis van de aanwezigen. Vergelijken bij de eerste helft van 1930, aldus de secretaris, is de goederenomzet van de afdeeling Cen trale Aankoop voor vrijwel alle srt;telen toegenomen. Groote prijsschomnelingen in deze artikelen vertoonden alleen de steenkolen, die per tnr. f o tot f. 2.50 lager genoteerd waren dan het vorig jaar. Voor het examen F. N. Z. slaagden van de 317 candidaten 146 personen. Medegedeeld werd voorts, dat de mi nister zijn medewerking heeft toegezegd voor het maken van meer propaganda voor het gebruik van zuivelproducten bij het onderwijs. De minister heeft echter afge zien van financieelen steun voor een propagandafonds. 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6