j ORGELBESPELING j UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Oranjefeesten te Katwijk a. Z. OPTOCHT KATWIJK ALPHEN. BAZAR „MEUBILAIRFONDSCOMITÉ HOORN". De officieele opening. De bazaar werd gistermiddag ofxicieel dooi den burgemeester geopend. Schreven we onder onze beschrijving van Hezen ba zaar in ons biad van vviaandagavojid, «»at Dinsdagmiddag en de vo.gende dagen on getwijfeld honderden zien naar Den Hoorn zouden begeven om dezen bazaar te bezoe ken, deze veronderstelling is gistermidaag bij de opening reeds direct verwezenlijkt geworden. Reeds kwart over drie was net gebouw geheel bezet, terwijl ook de eerste bazaarbus (autobus) verschillende belang stellenden uit het centrum onzer gemeen.e aanvoerde. Zelden zagen wij bij de opening van een bazaar zooveel belangstelling. Na bet gemeenschappelijk zi.igen van „Dankt dankt nu allen God' betrad de voorzitter, de heer Jac. Westmaas, liet podium om allereerst de aanwezigen hartelijk welkom Ie heeten. Eindelijk dan is het tijdstip van dit feest, aldus de voorzitter, waar de Hoornsche jeugd reeds zoo'n langen tijd halsreikend naar heeft uitgezien, aangebro ken. hoewel hiermede feitelijk tevens een einde is gekomen aan' langdurigen arbeid. Bijzonder heette de voorzi.ter hierna wel kom den burgemeester, deze tevens dank betuigende voor de aanneming van het beschermheerschap van den bazaar. Een en ander wordt door het bestuur ten zeerste op prijs gesteld evenals het feit, dat dr. Lovink zicb bereid verklaarde de opening te verrichten. Na vervolgens alle medewer kers zonder onderscheid en het noemen ven namen te hebben bedankt voor den veelvuldigen arbeid en het enthousiasme waarmede deze arbeid is verricht, gaf spr. gaarne het woord aan den burgemeester. Openingsrede dr. H. J. Lovink. Deze hierna het woord verkrijgende, hield ongeveer de volgende openingsrede. Toen destijds de uitnoodiging tot mij kwam om 't beschermheerschap v. dezen bazaar te aan vaarden, heb ik hier volgaarne aan vol daan. Uit den aard van mijn ambt, heb ik in den Joop der tijden en in verschillende klimaten reeds tal van betrekkingen ver vuld, doch nog nimmer het beschermheer schap van 'n bazaar. Ik stel dit echter ten zeerste op prijs, en wel bijzonder om het enthousiasme, waarmede de Hoornsche jeugd is vervuld en waarmede ik den voor zitter zoo juist hoorde spreken. Als wij de verschillende stands zijn doorgeloopen, zal het een ieder zijn opgevallen, dat zooveel inzendingen eigenhandig zijn gemaakt. Dit is juist het mooie van dezen bazaar. Dat een gebouw, waarin thans deze bazaar is ondergebracht, in de Hoorn wordt noodig geacht en wordt gewenscht, blijkt wel uit het enthousiasme en de groote belangstel ling der aanwezige Hoornbewoners. Het enthousiasme der jeugd voor dit gebouw en werk verheugt ons zeer, temeer daar men de jeugd in onze dagen met haar enthou siasme zoo dikwijls in een andere richting liet bewegen. Het geheel getuigt van een jtrachtige samenwerking. Met den wensch, dat di. gebouw er toe bij zal dragen tot Lof van 's Heeren Naam en dit gebouw velen tot zegen zal zijn, verklaar ik dezen bazaar voor geopend. Nadat vervolgens het muziekgezelschap „Onder Ons'" van de C.J M.V. „Jonathan" onder leiding van den heer B. Polak op zeer verdienstelijke wijze eenige stukjes mando'inemuziek ten beste had gegeven, werd direct een aanvang gemaakt met den I verkoop. Omtrent den bazaar verwijzen wij naar de door ons eerder gegeven beschrij ving, doch wel kunnen wij. mededeelen, dat wij dadelijk op den bazaar de gebruike lijke gezel'ige bedrijvigheid en drukte zagen zoodat ongetwijfeld het bestuur reeds den eersten dag goede zaken zal hebben ge maakt. Ook heden- en morgenavond zal de bazaar nog geopend zijn. Onze plaatsgenoote. mej. A. v. Eijk, werd met ingang van 1 September a.s. benoemd tot onderwijzeres aan een der R.K. scholen te 's-Gravenhage. Het muziekgezelschap „Crescendo" zal morgenavond 8 uur in de muziektent aan de Stationsstraat een volksconcert geven met een zeer populair programma. Ten nadeele van K. werd een rijwiel- plaatje van zijn fiets ontvreemd. Bij on derzoek bleek het rijwielplaatje te zijn ontvreemd door een kameraad van K.. tegen wien door de politie proces-verbaal werd opgemaakt. o BOSKOOP. De komende Wethoudersbenoeming. Omtrent de wethuudersb.noennng op 1 Sept. a.s. valt met zekerheid nog niets te zeggen. Reeds tal van jaren was m het co lege vertegenwoordigd één A.-R. en één V.-B wethouder, welke twee partijen in den raad 7 zetels innamen, en door onderlinge afspraak de meerderheii vormde. De laatste verkiezing heeft evenwel de A.-R een zetel gekost, zoodat een meer derheid van deze partijen in verband met de wethoudersbenoevni ig is komen te ver vallen. D? R.-K. beschikken, evenals de A- R. en V-B. elk o.er 3 ze'els, terwijl de Chr.-Hist en S.D A.P. elk 2 zetels bez ïtten. Reeds zijn verschillende besprekingen ge houden, doch naar wij vernamen is nog geen overeenstemming bereikt. Wederom benoemd tot leeraar der Rijkstuinbouwschool alhier de heer 3. Bleeker te Santpoort en de heer A. Frank alhier. o TER-AAR. De nieuwe begraafplaats. Dezer dagen zal de onlangs nieuw aan gelegde doodenakker worden in gebruik genomen. Weinig hengelsport. In tegenstelling inet andere jaren wordt er dezen zomer weinig op de Langeraar- sche Plassen gehengeld. Men meent, dat dit in hoofdzaak moet worden toegeschreven aan de slechte re sultaten docr de visschers behaald, terwijl dit weer zijn oorzaak schijnt te vinden in de vele N.-W. en N.-O. winden. De rischstand is op de plassen zeer zeker nog goed. Oranje-Kinderfeest. De Wilheinnnavereon.ging heeft, evenals 2 jaar geleden, op den verjaardag van onze Vorstin wederom een kinderfeest ge organiseerd. Onder leiding van het bestuur word* nabij den Aardam een terrein inge richt als speeltuin, terwijl diverse wedstrij den om prijsjes zullen plaats hebben, o.a. een vliegerwedstrijd voor jongens en een ballenspel voor meisjes. Het bestuur heeft de medewerking van alle schoolhoofden gevraagd, terwijl een be roep op de burgerij wordt gedaan om het mogelijk te maken dit groote gezin er waren de vorige maal plm. 400 kinderen van de noodige versnaperingen te voorzien. Het belooft voor de kinderen een onver getelijke feestdag te worden. o WADDINXVEEN. Doodelijk ongeval. Gisteren vond te Gouda een tragisch doodelijk ongeval plaats, dat den 56-jari- gen landbouwer P. H. alhier betrof. Deze reed met zijn tilbury op den Ridder van Catsweg. Het paard schrok plotseling zoodat de wagen tegen een boom reed. H. werd door den zwaren schok op den grond geslagen en bleef bewusteloos liggen. In het gebouw der wijkverpleging waarheen hij werd vervoerd, is hij nog denzelfden dag, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Het paard dat op hol was ge slagen, kon gegrepen worden, terwijl de wagen zwaar beschadigd bleek. ZWAMMERDAM. Verslag Electriciteitsbedrijf. Blijkens het verslag van het Electrici teitsbedrijf over het jaar 1930, waren op 31 Dec. j.l. alhier aangesloten: 1 kracht verbruiker (contract, 2 krachtverbruikers (contract) en licht, 18 verbruikers voor licht en kracht, 7 verbruikers voor kracht, 214 verbruikers voor licht. Totaal 242 ver bruikers, tegen 209 in 1929, dus een ver meerdering van 33 of 15*/* °/o. Voor de straatverlichting zijn aangeslo ten 66 lantaarns, waarvan 12 nachtlan taarns, 16 volle verlichting en 38 halve verlichting. Het totaal verbruik in K.W.U. bedroeg alhier over 1930: voor verlichting 39461. K.W.U., v. straatverlichting 6206.7 K.W.U., voor contract-meters 55033.K.W.U.voor kl. kracht 10181.4 K.W.U. Totaal 110882.1 K.W.U. Het gemiddeld lichtstroomverbruik was per verbruiker en per jaar 169 K.W.U. De collecte, j.l. Zondag in de Ned.- Herv. Kerk alhier gehouden ten bate der Ned. Herv. School, bracht de som van f. 31.54 op. AALSMEER. Aanbesteding. Gistermiddag is in „Het Wapen van Aalsmeer" door architect J. F. Berghoef aanbesteed: Het bouwen van 12 woningen aan den Machineweg te Aalsmeer-Oost en 8 woningen in de buurtschap Kudelstaart, voor rekening van de Bouwvereeniging „Volksbelang". Het laagst werd ingeschre ven voor 12 woningen door A Snaterse te Haarlemmermeer voor f. 30.800.—voor 8 woningen door L. van Beusekom te Alphen a. d. Rijn voor f. 20.092.massa door A. Snaterse voor f. 52.350.Het hoogst werd ingeschreven voor 12 woningen door J. Kortweg te Ooltgensplaat voor f.42 840 8 woningen f. 31.037.massa Gebr. Kroon Nieuwveen voor f. 63.000De gunning is alsnog aangehouden. Ernstig ongeval. Aan den Uiterweg kwam het 6-jarig zoontje van de familie K.. toen het plot seling den weg wilde oversteken, in bot sing met een wielrijder. Het knaapje werd bewusteloos opgenomen en dadelijk onder geneeskundige behandeling gesteld. Later is het bewustzijn teruggekeerd. Het „Fanfarecorps Uiterweg" heeft besloten om deel te nemen aan het Fede ratief Concours, dat in de eerste helft der volgende maand te Watergraafsmeer wordt gehouden. Het corps speelt in de afdeeling Uitmuntendheid. Een dochtertje van de familie B.. in de Seringenstraat alhier, had het ongeluk in een naald te grijpen, met het gevolg dat deze afbrak en een gedeelte in een harer vingers bleef zitten. Op dokters advies werd het meisje naar het Ac. Zie kenhuis te Leiden gebracht, waar het ge lukte om het stuk naald uit den vinger te verwijderen. HAARLEMMERMEER. Muziekvereeniging „Opwaarts". GisleruvOiid lurdacht de muziekvereeni ging „Opwaarts" te Hoofddorp in de Beurs aldaar onder groote belangstelling haar eerste iust um. Aanva .k Jij* opgericht met 22 ieden ,is deze ^eree.nging sieeds in bloei toegenomen en heeft zij onder de uitnemende leiding van den heer Van der Lippe reeds een flinke trap'van ontwik keling bereikt. De vereeniging heeft thans 32 instrumenten in eigendom, die alle be speeld worden. Het glanspunt van den avond was de onthulling van het nieuwe vaandel. Verder was een afwisselend programma samengesteld. „Opwaarts' bracht op ver dienstelijke wijze eenige nummers ten beste, terwijl een bekend duo en een Volendam- mer Jazz-Band de gezelligheid er den ge- heelen avond inhielden. De korenbouw. D? landb )iiw_rs in Jen Haarlemmermeer- polder h bben hei in de laatste dagen nog al gelroffen met het weder. De frissche wino h eft net gemaaide graan weder in droge conditie gebrach', zoodat er al druk werd „gemend." Sommi ,e landbouwers heb ben de erwten en tarwe de opbrengst van eenige hectaren al geheel binnen gehaald. De verschillende gewassen hebben van „broeierig" weder nog niet te lijden gehad, zoodat van het ,,schot" nog niets werd vernomen. Collega's onder elkaar! Gisteren onstond er onder de aannemers van de betonwerken voor den schoolbouw nabij Halfweg alhier een onaangename woordenwisseling, die zoo hoog liep, dat men elknader te lijf ging. Bij de worste ling die ontstond, had een der aannemers het ongeluk een been te breken. Genees kundige hulp werd ingeroepen. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. HILLEGOM. Het clubgebouwtje van „Patrimonium". De Buurt en Speeltuinvereeniging „Patri monium' zal spoedig de beschikking krij gen over een club-gebouwtje, een lokaal waarnaar door het bestuur vurig wordt ver langd Deze jonge vereeniging heeft al veel bereikt; de buurtbelangen zijn onder meer behartigd door de oprichting van den speel tuin, welke een jaar geleden pas geopend werd De clubjes van jongens en meisjes, voor handenarbeid, muziek en handwer ken, enz. kwamen tot heden bijeen in een schuur, op een zolder, in een woonkamer en zelfs in een keuken. Daaraan zal een einde komen als het clubgebouw gereed is. De woningstichting „Patrimonium* laat her voor haar rekening bouwen om het tegen vergoeding van huur aan de speel tuinvereeniging trschi'rbiar te st llen. Het gebouwtje bevat een zaal, die in tweern is te splitsen, en een kleine bestuurskamer. Het is mooi werk, dat daar in de Patri monium-buurt tot stand gebracht wordt. -o KATWITK AAN DEN RITN. Het a.s. Koninginnefeest. De groote en mooie collectie prijzen, bestpmd Voor de verschillende spelen op het Koninginnefeest, liggen vanaf heden in de étalage van den boekhandel A. v. d. B rg ter b^'ie' tiJ-g. Ongetwijfe'.d lokk n deze mooie voorwerpen tot mededinging. Niet alleen voor de kinderspelen, doch ook voor de te houden volksfeesten. De opgave voor de verschillende spelen moet plaats hebben bij de bestuur'eden die prijsstellen op een spoedige aanmelding. b op Donderdag 27 Augustus b ten bate der Kerk-restauratie. a b DB Lal B H 23 Orgelbespeling in de Oude Kerk ie a Katwijk a. Zee. op Dondeidag 27 Aug. H te 7.45, door N. v. BEELEN, met mede- n werking van Mme Madeleine SAÜVIN, H 2381 Sopraan-zangeres van Genève. a B na Toegang f. 0.25 's avonds aan de kerk. m p HlllBBGflBBBBQHIDSaBIIIBBQJ KATWITK AAN ZEE. Cabaret-avond. Gisteravond trad voor de tweede maal in dit seizoen de heer Jan van Riemsdijk met zijn g.zelschap, bestaande uit de zangeres mei Rie de Rovaart en den heer Hans Snel, voor het voetlicht in de Gemeente zaal, die geheel uitverkocht was. In de zoal heerschte reeds 'n vrooh'jke stemming, die bij het optreden van den heer Van Riemsdijk nog verhoogd werd. Verschillende refreintjes werden door het pub ick lustig meegezongen. Een nieuw lied van den Ve- luwschen dichter-zanger was gewijd aan het „Katwijksche strand". Het afwisselend pro gramma had veel succes; er werd dan ook druk geapplaudiseerd Weest voorzichtig! Door de politie zijn aangehouden J. v. E. en A. H., beiden wonende in Den Haag, die colPcteeren voor de kinderhuizen van het Nvionaa1 Reddi gsleger Beiden zijn bu ten de gemeente gebracht. De politie waarschuwt de ingezetenen nogmaals niets te geven aan onbekende instellingen, daar in de meeste gevallen het verkregen geld door de z.g. collectanten wordt verbruikt. Kerkconcert. Gaarne verwijzen wij naar de desbetref fende advertentie in ons blad, waarin ver dere bijzonderheden worden vermeld van een door madame Madeleine Sauvin uit Genève en onzen plaatsgenoot, den heer Nic .van Beelen te geven concert in de Oude Kerk ten bate van het restauratie fonds dier Kerk. WOENSDAG 2 SEPTEMBER A.S. De aangifte van deelnemers voor alle wed strijden en ook voor den Optocht wordt gesloten Vrijdagmiddag 1 uur Het feestprogramma, waarin alle bijzon derheden van den dag worden vermeld, is verkrijgbaar Zaterdag 29 Aug. na 3 uur. bij de reeds aangegeven adressen. 2390 RECLAME. Noodzakelijk is spoedig Uw groep te bespreken met Costuumhuis ERATO, Oude Singel 14, Tel. 889, Leiden. Vraagt gratis costuumprijslijsten. 2377 LISSE. Inbreker aangehouden. Door de aedviteit van de gemeentepoli tie te Sassenheim is hedennacht een per soon aangehouden als verdacht van diefstal met inbraak. Bij nader onderzoek is ge bleken dat deze persoon te Lisse harl in gebroken in de kantoreen van „De Han- delsraad" en „De Automaat". Eenige sleu tels en een kistje sigaren werden vermist en bleken in het bezit te zijn van den aangehoudene. „Trou moet Blijcken" De bewoners van het buurtschap „De Engel hebben aan de Harmonie gelde- liiken steun verleend. Uit dankbaarheid hiervoor gaf nu „Trou moet blijcken' gis teren op het terras bij Juffermans een concert. Mej W. P. de Jonge slaagde voor de acte handenarbeid. NOORDWlTK. Lijst van onbestelbare brieven etc. van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland: J. v. Beek, Den Haag. - J. v. Daalen, Noordwijk. F. van der Veen—Franken, Den Haag Brieven buneniand: Geitscher, Berlin. Guniburt, Branberge. J H. Jansen, Frei burg i.b. VV. Reiners, Amsterdam. Truus Schaap, Rotterdam. J. C. Weze lenburg, Carlisle. Idem, Bradford. Brietkaarlen binnenland: M. Anker, Eind hoven. L. Bel,, Amsterdam. R. van dei Broek, Amsterdam. Carlcwier, Den Haag. Electriciteitsbedrijf, Den Haag. J. de Groot, Amsterdam. Hinthamer, Den Bosch. G. H. van der Hoek, H L van der Horst, Winschoten. Hutsch Koudum. De Labije, Rotterdam. J. Laurens, Utrecht. C. S. Leyel, Egmond a. Zee. Mratens, Amsterdam. Fain, v. Pooi je n, Utrecht C. M. van Rooijen, Jos. Schilling, Schouwen Vijf briefkaar ten zonder adres. Brietkaarlen buitenland: J. Berg, Bilds- hoeh Saargebied. R. Bourgeois, Middel- kerk BelgiS. R. Busch, Frankfurt Main. F. Busch, Koin Rhein. M. Cortner, Lisson Lyb. Drogist, Koln. C. Hank, Alt Reichhan. R. Hof, Wien. O. Hoff mann, Frankfurt Main. Iroschke, Berun. Fan). Lamberts, Esschen België. C. van Leeuwen, Schierke. E. F. Maas, Ostende België. W T. B. Schmidt Nurnberg. S. Schmeu'.l, Bremen. F. Schnelz, Berlin. Gevonden voorwerpen: bruin led. da- mestasch met inhoud, zakmes, bruine por- monnaie inet inhoud, blauwe badschoen, 2 witte kinderjurkjes, belastingmerk 1931 1932, zwart badschoentje, bruine actetasch met inhoud, creme kleurige slappe hoed, sleutel, hou'.en strandichopje, wollen zwem pak, rood hadschoentje, kettinkje met han ger, zwart kinderschoentje, goud kinder ringetje met zwart steentje, ceintuur van gri.ze damesregenjas, lichtgrijze dames ceintuur, gouden dameshorloge met lange dunr.e ketting, roode kindermuts, zwart heerenhorioge, wit kinderschoentje, beige mantelceintuur, fietstaschje met inlicein tuur gekleurd, roode batmuts, schopje, wit metalen armband met gele geslepen steenen, belastingmerk, dkikelen polshorloge met riempje, zwarte parapluie, buiten rijwiel band „Vada" zeildoeken boodschappen- tasch met flesch, zeeuwsche broche met di;mant'n, zif.erm heeren armbandhor'oge met omhu'sel, lichtgele portemonnaie, blau we rozenkrans. In'ichtingen uitslu tend des Woensdags en des Zaterdags van 12—1 uur ten Po'i'i burecle te Noordwijk-B nnen. o OEGSTGEEST. De komende Oranjefeesten. Het Oranjefeest zal in deze gemeente gevierd worden op Donderdag 3 Septem ber a.s. Van het programma kunnen wij thans het volgende vermelden. Het kinderfeest zal des morgens aan vangen na een onthaal aan „Het Witte Huis", met een zanghulde voor het Raad huis, waarna met muziek een rondgang volgt. Om 1 uur worat een aanvang gemaakt met de kinder- en volksspelen waarvan wij vermelden: Zakloopen voor jongens van 1214 jaar. Tonkruien voor jongens van 13—15 jaar. Naar den trein voor jon gens van 1416 jaar. Muiltjeioopen voor meisjes van 1214 jaar. Hardloopen met ballen voor meisjes van 1315 jaar. Slaat den kop er af voor meisjes van 1416. Vliegeren met eigengemaakte vliegers voor jongens boven 16 jaar. Behendigheidswedstrijd op versierde rijwielen voor meisjes boven 16 jaar. Boegsprietloopen voor jongens boven 18 jaar. Tonkneppelen voor mannen boven 25 jaar. Om 3 uur op den Endegeesterlaan ring- rijden voor paren, zoo mogelijk met ver sierde rijtuigen. Het avondfeest zal gehouden worden op het feestterrein, waar de twee plaatse lijke muziekgezelschappen zullen concer teeren. Verschillende vermakelijkheden zullen aanwezig zijn. Tot slot zal een schitte rend vuurwerk worden afgestoken. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeenkomen op Donderdag 27 Augustus des nam. te 8 uur: Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mede- deelingen. 3. Beslissing over het voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling van Bouw en Woningverordening. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeenschappelijke regeling inzake den schoolartsendienst kring Katwijk. 5 Voorstel van B. en W. tot wijziging der regeling Inzake het gebruik om het lijkenhuisje en begraafplaats nabij het Groene Kerkje. 6. Voorstel van B. en W. tot het voeren van een rechtsgeding 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ambtenarenreglement en van de gevallen, waarin de voorwaarden, waar onder indienstneming op arbeidsovereen komst naar het burgerlijk recht kan plaats vinden. 8. Begrootingswijziging. 9. Schoolgeldreclame. 10. Rondvraag. o SASSENHEIM. Man dood langs den weg gevonden. Hedenmorgen vonden arbeiders, die zich naar hun werk begaven, nabij de bloem- bollenschuur van de firma Ellinkhuijzen, in Klinkenberg een man, die ernstig aan het hoofd gewond bleek te zijn en reeds over leden was. Vc-rmoed wordt, dat de ongelukkge door een auto is aangereden en toen aan den kant van den weg is gelegd of gekropen. De identiteit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Onze plaatsgenoot de heer J. Boersma thans onderwijzer te Middelburg Is ge slaagd voor het examen hoofdakte. STOMPWIJK. Begrafenis A. L. J. Schmal. Op de algemeene begraafplaats te Voor burg is gistermiddag het stoffelijk over schot van den heer A. L. J. Schmal, die Vrijdagavond j.l. tijdens een zitting van den gemeenteraad plotseling is overleden, ter aarde besteld. Er was zeer veel belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij op den burge meester dezer gemeente, den heer W. Key- zer, ds. J. de Wit uit Leidschendam, dr. mr, A. G. Veldhoen, ds. A. Hoekert, beiden uit Voorburg, ds. Joh. Langman uit Was senaar, alsmede de wethouders en ver schillende leden van den Raad van Stoinp- wijk en Veur. Verder verschillende be stuurleden van de afd. Leidschendam van de C.-H Unie en vrijwel alle leden van de J. V „Immanuel' van welke vereeniging de heer Schmal ecre-voorzitter was. Nadat de kist in de groeve was neerge laten en de aanwezigen bloemen hadden gestrooid, heeft de heer Keyzer den over ledene dank gebracht voor alles wat hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. Ds. Langman, uit Wassenaar, sprak ver volgens als vriend en een afgevaardigde van het Ned. Jongelingsverbond namens dat Verbond. Namens de familie dankte de heer J J. R. Schmall voor de eer den overledene be wezen. Burgerlijke Stand. Bevallen. J. G. Verlaan geb. Vermeer, d. L. C A. de Bruyn, geb. van der Stap d. E. M van Rijn geb. Lagerberg, z. Ondertrouwd: J. L. van Brecht en P. M. Gahrmaan. Getrouwd: R. Duitman en J. E. Bors- boom. Overleden: A. Jongerius, m. 22 jaar. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. van Beek geb. Mourits, d Getrouwd: A. L. Helderman en M. M. van der Ham. Overleden: J Hartveldt, m. 15 m. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Petronella Johanna Cozijn, oud 65 j., echtgenoote van P. van den Burg Maria Kuintje Koppe oud 14 jaar Adrianus van Leeuwen, 76 jaar. Geboren: Francisca, d. van A. Kortekaas en P. C. van Alkmaar Jozephus Nicolaas z. van A. M. Mulder en M. G. van Steijn Theodora Petronella Maria. d. van P. F. Angevaren en M. C. van Schie Simon Karei, z. van A. van den Wijngaard en Neeltje Cornelisse. Ondertrouwd: Cornells Petrus van Werk hoven 26 j. en Cornelia Wilhelmina van Zoen 26 j. Johannes Cornelis de Wilde 33 j. en Petronella Maria Dijsselbloem 33 .i. Johannes Hendrik Bouwmeester, 30 "j. en Alida Wilhelmina Knoppert 26 j. Theodorus Smits 22 j. en Petronella van den Berg 24 J. Bernardus Marinus Leonardus van Velzen 23 j. en Johanna Maria Zuidwijk 23 jaar. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen hoofdacte onze plaatsgenoot," de heer M. A. Zegers. o VOORSCHOTEN. Concert. Het harmoniegezelschap „Benvenuto'- geeft Donderdagavond om 8 uur een con cert op de Voorstraat bij hotel Deurloo. Programma: 1. Abschiad der Gladiatoren, marsch, Blankenburg. 2. La Petite Duchesse, ouverture, Rixius. 3 Blumen der Lust, wals Gung'l. 4 Isedore, Fantasie, Bedouin. Pauze. 5 Marsch Pontificale, J. Vink. 6. Wein. Weib und Gesang, wals, Joh. Strausz, 7. Polichinelle et Pierrot, serenade, L. Montagne. 8. Alte Kameraden, marsch, C. Feike. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Dins dag 1 September 1931, des voormiddags te 9 uur ten Raadhuize in openbare ver gadering bijeen. 1. Beëediging Raadsleden. 2. Notulen. 3. Benoeming v. 2 wethouders. 4. Benoeming van 3 leden der Waterleidingcommissic. 5. Ingekomen stukken. 6, Voorstel van B. en W. tol vaststelling eéner nieuwe verorde ning op de heffing van schoolgeld voor het vervolgonderwijs en van de betreffende invorderingsverordening. 7 Als voren tot het toekennen eener gratificatie aan den deurwaarder der plaatselijke belastingen. 8. Als voren om het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Adviezen der Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage, aan te wijzen als ..boekhoud- kundige'bedoeld in artikel 265 der Ge meentewet. 9. Als voren tot wijziging der Gemeenschappelijke regeling met Leider dorp inzake toelating van leerlingen tot de Openbare Lagere School aldaar. 10 Rond vraag. Verbouwing van het Raadhuis. Met de verbouwing van het raadhuis, welke wordt uitgevoerd door de Erven Paardenkooper te Zoeterwoude, onder ar chitectuur van de heeren Bik en Breede- veld te Leiden is men reeds ver gevorderd. De secretarie is een dezer dagen in ge bruik genomen en genoemd lokaal ziet er perfect uit en biedt eene flinke ruimte, terwijl de gebouwde kluis als een model mag gelden voor vele plattelandsgemeen ten. Zoodra het geheele gebouw voltooit is, komen we nader hierop terug. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meis jesschool in de Zuidbuurt alhier is be noemd mej. M. J. van Bennekom en tot tijdelijk onderwijzeres aldaar mej. Afra Schouten. Door de vergadering van stemgerech- tige ingelanden van den Kleinen Crone- steinschen of Kotterpolder is besloten over te aaan tot stichtig van een pomp- Eemaa] door bemiddeling van een ruw- oliemotor en tot slooping van den Knot- termoien. 32

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7