Wegens Totale Opheffing van 1/nilQPL8III TC'o manufacturen-,bedden- AGENDA. SCHEEPSVERBINDINGEN l\Ult UUllUL I L S en tapijtmagazijnen Morgen en Vrijdag gesloten zijn, ter voorbereiding van onzen geweldigen LEEGVERKOOP op a.s. Zaterdag Men zie Vrijdagavond onze speciale annonce in de Dagbladen. BURG. STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW. STAATSLOTERIJ. E i F'4>54 s ies is E jgss s )t?3i r™ ü607 i49]j Donderdag. In den vergulden Turk: Buitengewone vergadering v. aandeelhouders N.V. Elec- triciteit en Gas Mij. v.h. L. de Vries en Stevens. 8 uur nam. Katwijk Zee: Orgelbespeling Oude Kerk. 7.45 uur. Vrijdag. Tentoonstelling R.K. Avondteekenschool Steenschuur 15 910 uur nam. Zaterdag. Tentoonstelling RK Avondteekenschool Steenschuur 15. 2—6 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop" HoogewoerdVoor stellingen te 8 uur. Potemkin en De Straat der Verlorenen. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Varlëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. Duivelsbroeder en Rin-tin-tin als: De eenzame verdediger. 's Woensdags en 's Zaterdags matinee te 2 uur. „Trlanon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Varlëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „City-lights" en „Byrd's Zuidpooltocht". 's Woensdags en 's Zaterdags familiema- tinée. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halttwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 4—5 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der auotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Aug. a s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telet. 406. DE TOESTAND VAN MRG. NOLENS. Naar uit Den Haag gemeld wordt blijft de toestand van mgr. dr. Nolens achteruit gaan. DE ONTHULLING VAN HET GROTIUS- GEDENKRAAM. Wie bij de plechtigheid aanwezig waren. Bij de gisteren vermelde onthulling van het Grotiusgedenkraam in de Nieuwe Kerk te Delft waren o.m. tegenwoordig: jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, minis ter van buitenlandsche zaken; oud minister mr. dr. A. van Gijn: Z.Exc. Adatsji, president van het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's-Gra- venhage en diens echtgenoote; voorts mevrouw Kellogg, verschillende rechters in het Permanente Hof voor Internatio nale Justitie, de burgemeester van 's-Gra- venhage, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch rid der van Rosenthal, de burgemeester van Leiden mr. A. van de Sande Bakhuyzen, luitenant-generaal Insinger. commandant van het veldleger, de heer G. Visser, chef van het departement van Kunsten en Wetenschappen; de heer Crommelin, secretaris van de Carnegiestichting; dr. J. ter Meulen. J. C. E. baron van Lynden, hoofd van den Rijksgebouwendienst, de heer J. C. A. Everwijn, oud-gezant te Washington; mr. J. H. van Royen, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minis ter te Washington, baron Krayenhof, dr. Bierens de Haan, verder verschillende af stammelingen van Hugo de Groot, de rectormagnificus der Technische Hooge- school, prof. dr. ir. H. S. Hallo, benevens verschillende hoogleeraren aan de Tech nische Hoogeschool. de burgemeester en de wethouders van Delft. Na de beëindiging van de inhuldigings plechtigheid werd het gezelschap ten stadhuize officieel door het gemeente bestuur van Delft ontvangen. De burge meester mr. G. van Baren hield eerst een redevoering in het Nederlandsch en ver volgens in het Engelsch, waarin hij her innerde aan de historische beteekenis van Delft en verder een kort overzicht gaf van de huidige ontwikkeling der stad. Hierna werd het gezelschap ververschin- gen aangeboden. NATIONAAL CHRISTELIJK GEHEEL ONTHOUDERS-VEREENIG1NG Te Utrecht is de 52ste algemeene ver gadering dezer vereeniging gehouden. Aan het jaarverslag van den secretaris ont- leenen wij: Vanwege de vereeniging werden adres sen gezonden aan 434 gemeenten, waar reeds vroeger verlaagd werd, en aan 449 gemeenten, waar men van de in art. 4 der Drankwet verleende faciliteit nog nim mer gebruik maakte. Nieuwe afdeelingen werden opgericht te Appelscha. Luinjeberd, Terschelling, Wit- marsum, Hoogezand-Sappemeer. Nieuwe Weerdlnge, Valthermond, Culemborg. Am sterdam-Noord. Andljk, Ramsdorp, Schel- lingwoude, Pernis en Lutterade. De ontvangsten beliepen een bedrag van f. 32.003, tegen een bedrag aan uit gaven van f. 27.129, zoodat de penning meester met een batig saldo van f. 4873 de nieuwe rekening opende. De verslagen werden goedgekeurd. Tot redactie-lid voor het orgaan werd ds. D. Kuilman (Leiden! herbenoemd. Als plaats voor de volgende vergadering werd De venter aangewezen. Ds. De Jong te Zutphen heeft aan het hoofdbestuur namens de afdeelingen een som van f 4400 aangeboden ten behoeve van het gebouw, waarin het hoofdkantoor der vereeniging is gevestigd. In verband met het 50-jarig bestaan werd na afloop der vergadering een druk bezochte receptie gehouden 's Avonds was er een feestelijke bijeenkomst. JAARVERSLAG K. L. M. De N. R. Crt. bevat het verkorte jaar verslag der K. L. M. Uit de vervoercijfers blijkt, dat door de K.L.M. en de met haar samenwerkende maatschappijen 992.625 K G. werd vervoerd tegen 796.254 K G. in 1929. De verscheiden heid van de aangeboden artikelen wordt steeds grooter; daarnaast valt een toe nemende belangstelling in de Nederland- sche tuinbouwcentra te constateeren. Voor het eerst werden belangrijke zen dingen tuinbouwproducten van West- Friesland uit verzonden. Aan het vervoer van snijbloemen werd opnieuw uitbreiding gegeven. De gezamenlijke uitvoer per vliegtuig bedroeg 394.000 K.G. Het aan deel van Rotterdam en Den Haag in het vrachtgoederenverkeer was aanmerkelijk grooter. Het goederenvervoer zette in het begin van het jaar reeds goed in; in Januari b.v. steeg het kwantum 75 pet. boven dat van dezelfde maand in 1929. In April werd op de Londen-hjn het recordcijfer van 31.000 K G behaald Gedurende het aardbeien seizoen werden 75.000 K.G kasaardbeten naar Londen vervoerd. In Januari en Juli werd op ruime schaal van het luchtverkeer gebruik gemaakt voor het vervoer van goud, waardoor in Juli 13 extra vluchten tusschen Amster dam en Parijs moesten worden gemaakt. In de tweede helft des jaars werden allengs de gevolgen van den algemeenen handelstoestand scherper ondervonden en gingen eenige artikelen, welke steeds een gunstige en geregelde lading vormden, verloren. Het passagiersverkeer ondervond een inzinking tengevolge van de algemeene economische depressie. Ten opzichte van 1929 vertoonde het reizigersvervoer een achteruitgang van 9 pCt. Het aantal plelziervluchten op Schiphol en Waalhaven, benevens op de vliegterrei nen in de provincie bedroeg totaal 11679. De K.L.M. beschikte in 1930 over 22 toe stellen. De K.L.M vloog in 1930 10439 uur en legde daarbij 1.691.810 K.M. af, waarvan 220.770 K.M. op de Indië-route. Hierbij werden 1.602.492 ton/K.M. gepresteerd. In totaal werd Waalhaven aangedaan door 8122 vliegtuigen, waarvan 3422 ver keersvliegtuigen. 1926 legervliegtuigen en 404 sportvliegtuigen. Voor het eerst had Rotterdam gedurende 3en zomer een verbinding met Antwerpen, welke werd onderhouden door de Farman. Het aantal bezoekers bedroeg voor Schiphol 118.606. Waalhaven werd bezocht door 108.000 personen. Technisch zijn met de Indië-vluchten zeer goede resultaten verkregen; slechts enkele kleinere tegenslagen werden onder vonden, welke geen aanleiding geven tot afbreking der vlucht, doch slechts 1 a 2 dagen oponthoud veroorzaakten Wat de regelmatigheid betreft op de luchtlijnen meldt het verslag, dat dit voor de K.L.M. in 1930 96.1 pet. bedraagt: voor de samenwerkende maatschappijen is dit percentage 95.7. RECLAME. VERSPREIDE BERICHTEN. De Amsterdamsche gemeenterekening voor 1932 is sluitend gemaakt door een voorgestelde heffing van 68 (vorig jaar 381 opcenten op de gemeentebelasting. Blijkens de „St. Crt." van gisteravond heeft mr. P. J. Reymer, onze minister van Waterstaat, die onlangs tot lid van de Eer ste Kamer werd benoemd in de plaats van het overleden lid den heer J. N. Hendrix, zijn benoeming als zoodanig niet aanvaard Naar het „Hbld." verneemt is met in gang van 1 October benoemd tot directeur van het postkantoor te Utrecht de heer H. A. J. Boudier, inspecteur der P. T. T. aldaar. Bij de aardewerkfabriek „De Sphinx" te Limmen bij Maastricht! zijn weer 66 arbeiders ontslagen. De fabriek werkt niet eens meer op halve kracht. UIT NED. OOST-INDIE. TERUG UIT BOVEN-DIGOEL. BUITENZORG, 25 Aug. (Aneta) We derom is aan een veertiental in Boven- Digoel vertoevende gedetineerden vergund naar hun woonplaatsen voorgoed terug te keeren. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. De navolgende passagiersschepen zijn Donderdag 27 Aug. in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. Radio Holland N.V.) Alpherat. Rugby Radio Flandria. General Pacheco Radio Gelria, Scheve- ningen Radio Cottica, Rugby Radio Houtman, Scheven. Radio Indrapoera, idem Insulinde, idem Johan de Wit. idem Nieuw Amsterdam, Portishead Radio Oldekerk, Alexandria Radio Patria, Scheven Radio P C. Hooft. id. Poelau Laut. Alexandria Radio Poe- lau Roebiah. Colombo Radio Pr. d. Ne derlanden, Scheven. Rad. Sibajak, id. Simon Bolivar, idem Tasman, idem Volendam. Louisburg Radio V.A.S. Zeelandta, Scheven. Radio. Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kosten 44 centen per woord. RECLAME. 6299 zullen onze zaken, 2340 i GEBOREN: Hendrik, z. van H. Slijkhuis en L. Doove Johannes Gerardus, z. van B. Overes en C J. Berkien Anna Maria. d. van A. Rijkers en C. Verkade Paulus Cornelis, z, van J M. Verbruggen en M. E. van Leeuwen Johanna Geertruida Cor nelia, d. van N le Mair en J. G. C. Schim mel. OVERLEDEN J. A. M. Knijnenburg. kind. 17 dagen. - A. A. U. Prins, ongeh vr., 79 jaar. GEHUWD G. J. van Dam, jm. en W. L. Lokker jd. ONDERTROUWD. W. Schouten, jm 21 jaar en W. J. de Rooij jd 21 jaar. o GEVESTIGD: Mas H. Adi Tjondro, Schelpenkade 9 D Bouma Nieuwenhuls cn fam., werktuig kundige. Witte Singel 77a C. Bronk- horst en fam chauffeur, Oude Rijn 82 P. van der Burg en fam.. fotograaf. Joh. de Wittstraat 45 C. J. M. Buschman, kapelaan Haagweg 13 R. J. E. Daane, gouvernante Thorbeckestraat 5 L Dijk stra. filiaalchef, Janvossensteeg 48a R. W G. Eberwein en fam., reiziger. Hoo- gerbeetstraat 10 C. E van Ek, dienst bode. Oude Singel 78 M. Fischer, dienst bode. Rapenburg 31 W. Folkertsma en fam. opz keurmeester. Pasteurstraat 7 H E H Fuhreng, verpleegster. Heerenstr. 78 - A ML. Slothouwer-de Haan Groen- hovenstraat 26 - M. Hanekamp. fabr. arbeider Heerenstraat 74 A L Heins, dienstbode Witte Singel 21 G J. Held, Hoogewoerd 16a TT. Klandermans, hulp i d huish.. Witte Singel 26 E. Klettner dienstbode, Cobetstraat 53 J. dc Leeuw hulp i. d. huish.. Groenhoven- straat 6 C M. Mijer. dienstbode, Oude Heerengracht 24 - J. C Poldervaart, H. Morschweg 1 J Chr Pommer en fam., vertegenw zeepfabriek, H. Rijndijk 168a V. A Reijs en fam auto-monteur. H. Rijndijk 172 A. M. van der Blom-Rous, Nieuwe Riin 116 - C. A Rijkeliikhuizen. dienstbode Hoogl. Kerkgracht 32 E. Salamon dienstbode. Nieuwe Rijn 18 J C. H Stokhuijzen. Evertsenstraat 36 J H. W Thoolen. kapper. Mare 114 J. Tyjecko reiziger Heerensingel 6 D. L. Brunet de Rochebrun-Urban. v Olden- barneveltstraat 14 C. J. H. Verhoef en fam Witte Singel 11.' VERTROKKEN. S A Alatas, Tangeran E. Weeda— van Ark. Den Haag, v. Ostadestr. 338 Raden Ajoe T. PoerwodhiredjoBardjiak, Batavia, Gang Kp Bali I C. Renes Bink, N.O. Indië Raden Boentaran Martoatmodjo en fam., Batavia. Gang Kp Bali I K. E. Boersema. Oegstgeest, Ter- weeweg 34 A. A. Bredius, Bloemendaal, Duinweg 5 M. E. Jelgersma—Colen brander, Maartensdijk, Oranjelaan 16 A. H. Dozy, Haag, BI. Kamerlaan 13 M A J. Duindam, Slenaken C. M. van der vos—Fisser, Rotterdam, Overijsselstr. 85 C. Goedhart, Groningen, Peizerweg 12a J. M. Goos, Beverwijk, Vondellaan R. Bousema—de Groot, Groningen, Be- dumerweg 106 M. E. Haan, Nijmegen, Fr. Halsstr. 64 Th. J. B Haan en fam., Noordwijk, Wilhelminastr. St. Jeroen E Hahn, Domitz J. van Hooven, Kat wijk. Voorstr. 61b S. van Hooven—Kan bier. Katwijk, Voorstr. 61b J. W. C. Kapteijn, Beverwijk, Vondellaan J. Knetsch, Katwijk. Kerkplein 7 F. Kort- kamp. Haag. Boekhorststr. 29 J. B. van der Laan. Zuidlaren, Stationsstr. A. A. Lacomblé en fam.. Haag, Breitnerlaan 69 W. P. R. M. Lange. Apeldoorn, Anna Paulownalaan 18 J. W. Lengkeek, Nleuwerkerk a. d. IJssel, Kerklaan A 86 J van Lit en fam.. Haag, Uddelstr. 119 L Ras—Mieremet, Haag, Assendelftstr. 2a H. J. W. Modderman, Hilversum, Sterrenlaan 15 F. Momann, Dordrecht, Steegoversloot 39-43 W. van Mook, Rotterdam, Coolsingel Ziekenh. S. J. M. Pas. Schiedam. L Haven 9 J. W. Winterswijk-Paling. Haastrecht. Rosen thal 48 J. Renes, N.O. Indië A. A. Roman en fam.. Oegstgeest. de Kempe- naerstr. 69 E. Samsom. Alphen a d. Rijn. Wilhelminastr. 51 A. S. Hooger- vorstStikkelorum, Veur, Smidslaan 20 - M. W. van Stiphout, Arnhem, Alexander- straat 13 W. Stomps. Amsterdam, Wil- helmina Gasthuis J. P. Stuij, Baarn, Eemnesserweg 48 H. E. Teljeur, Oegst geest, Dorpsstr. 18 M. TJeenk Willink, de Bilt, Bilthoven H. G. Vermeij, N.O.- Indië C. M. Luijten—Voorham, Haag, Boksdoornstr. 23 W. van der Vos, Rot terdam. Overijsselschestr. 85 J. Lagen dijk—Verstrate. Haag, Fabriciusstr. 16 C. van Litvan Waardhuizen, Haag, Ud- delstraat 119 Warso, Batavia, Gang Kp Ball I J. Weeda, Haag, v Ostadestr. 338 J. M. van de Weg, Utrecht, Cathrijnesingel 93 bis G. T. Dekker Zuldam, Wageningen, Rijksstr.weg 83. DE STAND DER LANDBOUW GEWASSEN. Het onderstaand overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 19 Augustus is onder medewerking der rijks- landbouwconsulenten samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corresponden ten der directie van den Landbouw en wat de weergesteldheid betreft door het K. N. M. I. en ontleend aan de „St.-Crt." In de maand Juli was de temperatuur overdag 0.3 gr. C. en het gemiddeld maxi mum 0.5 gr. C. beneden normaal, terwijl het gemiddeld minimum 0.5 gr. C. boven normaal was. Het aantal dagen met een maximum boven 25 gr. C. bedroeg gemid deld 3, tegen 5 normaal. In de eerste decade van Augustus was de ochtendtemperatuur 1 gr. C. boven, in de tweede tot en met den 19de 1 gr. C. beneden normaal. De gemiddelde maxi mum-temperatuur was van 1 tot 19 Augustus ongeveer normaal, het gemid deld minimum l gr. C. boven het normale. De hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg in Juli 114 mm. tegen 71 gemiddeld. In Limburg en ooste lijk Noord-Brabant viel ongeveer 5 pCt. minder regen dan normaal. Overal elders was de hoeveelheid boven het gemiddelde. In Groningen was deze ongeveer 140 pCt. boven normaal, in het noorden van Noord- Holland, in Friesland, Drente, het noor den van Overijsel, Zuid-Holland en Zee land 70 tot 85 pCt. en overigens 30 tot 45 pCt. boven het gemiddelde. In de eerste drie dagen van Aug. was het over het algemeen droog weer, daar na werd het vochtiger, zoodat het tijdvak van 1 tot 19 Augustus sloot met een over maat neerslag, wisselende tusschen enkele procenten in het midden van het land tot 30 a 40 pet in het noordwesten, 't noord oosten en het zuidwesten en 40 tot 70 pCt. in het zuidoosten des lands. Het aantal uren zonneschijn bedroeg in Juli 176, tegen 196 normaal, en van 1 tot 19 Augustus 99, tegen 113 normaal. Door den sterken regenval van de laat ste weken, slechts afgewisseld met een korte periode van warm weer, hetwelk spoedig tot hitte overging, zijn vele gewas sen niet tot vollen wasdom gekomen. Bo vendien werd het inhalen van de vroege gewassen door 't natte weer belemmerd, terwijl ook de qualiteit der producten daardoor geleden heeft. De tarwe is goed tot vrij goed. Op de lichtere gronden schijnt de korrelvorming hier en daar te wenschen gelaten te heb ben. In Groningen is de tarwe vrij sterk met fusarium bezet; in Zeeland komt in het gewas vrij veel schot voor. De korrel van de rogge is eveneens fijn. De opbrengst valt niet mee en wordt goeü tot vrij goed genoemd. Van vele perceelen was de stand te dun. De qualiteit is goed. De haver staat goed. In Groningen be ginnen verschillende perceelen echter door te groeien. De peulvruchten staan alle vrij goed. De erwten hebben veel geleden van den regen en vertoonen in Zeeland vrij veel schot. De bruine en witte boonen zijn door koude en vocht ontijdig geel geworden. Verschillende handelsgewassen zijn eveneens in sterke mate achteruitgegaan. De karwij, welke in Juli nog goed stond, levert slechts een matige tot vrij goede opbrengst. De aardappelziekte treedt algemeen sterk op. Vooral op lage perceelen komen veel slechte knollen voor. Opbrengst en qualiteit zullen, naar vejrwacht wordt, te wenschen laten. De stand van de con sumptie-aardappelen is goed tot vrij goed. Ook in de fabrieksaardappelen trad de phytophtara hevig op en deed het gewas ontijdig afsterven. De oogstverwachtingen zijn niet onbe langrijk beneden normaal. De suikerbieten vertoonen een vrij goe den stand; hetzelfde kan worden gezegd van de uien. Het grasland heeft zich geheel her steld van de droogte. Er is overvloed van gras in de weiden. Vrij veel gras wordt evenwel door het vee vertrapt, vooral op lage drassige perceelen. De roode klaver staat goed. ALGEMEENE NEDERL. ZUIVELBOND. Dc algemeene vergadering te Utrecht. Het inzicht van oud-Minister Posthuma. In de heden gehouden algemeene ver gadering van den Algemeenen Neder- landschen Zuivelbond in den Stads schouwburg te Utrecht hield de voorzitter, oud-minister dr. F. E. Posthuma, de ope ningsrede. Om tot een goed inzicht te komen be treffende de moeilijkheden welke bestaan bij de coöperatieve zuivelbereiding en de mogelijkheden om deze moeilijkheden te overwinnen begon spr. uitvoerig de ver schillende prijzen in 1913 met die van 1929 te vergelijken. Uit deze prijsvergelij king blijkt, dat de productiekosten méér gestegen zijn dan de prijzen der produc ten; ook de productie is sterk gestegen. Uitvoerig behandelde spr. de belang rijke vraag wat te doen om de moeilijk heden het hoofd te bieden. In de eerste plaats, aldus de heer Posthuma, zou ik ieder den raad willen geven, wordt niet zenuwachtig. Mijn tweede raad is: Vraag niet alles aan de Regeering. Ik I ben overtuigd dat de overgroote meerder-J held onder ons ook thans nog in de eerstel plaats haar eigen krachten wil beproeven om het hoofd boven water te houden. Omdat ons uit de cijfers bleek, dat in I 1930 door de boeren uit hoofde der boter en kaasprijzen rond veertig millioen gul den minder melkgeld ontvangen was dan in het voorafgaande jaar. vroegen wij de Regeering een steentje bij te dragen om den afzet van onze producten te helpen bevorderen en om deze zoo duur mogelijk te verkoopen. De crisis in Duitschland besprekend meent spr. dat men ernstig moet pogen het geldelijk risico aan een export naar een land, waar het mogelijk is met nood verordeningen te regeeren, zoo klein mo gelijk te doen zijn. Een zaak, die wij naar mijn meening moeten doen en die binnen ons bereik ligt is: De export onzer zuivelproduc ten concentreeren. Afzet tot de hoogste prijzen. Om dit te kunnen bereiken moet de afzet in weinig handen liggen en niet in vele. Een betere organisatie van den coöpe ratieven verkoop onzer zuivelproducten wordt tegengehouden door „melkprijscon- currentie". Het gevolg van deze melk- prijsconcurrentie is, dat men uitsluitend naar de directe resultaten ziet en geen aandacht schenkt aan de vraag: Hoe moet ik den verkoop opbouwen om het best ge waarborgd te zijn in tijden van groote productie en onder moeilijke omstandig heden den besten prijs te bedingen? Ik wil u de verzekering geven, zoo eindligde dr. Posthuma zijn met belangstelling ge volgde rede, dat ik evenmin als vroeger pessimist ben. Ik wil ook gaarne mijn aandeel nemen in de moeiten die noodig zijn om deze slechte tijden door te worstelen, maar ik eisch dan ook, dat onze boeren daadwer kelijk zullen helpen om van deze slechte tijden nog het beste te maken, wat er van te maken is. Mijn beste wenschen voor hun welslagen vergezellen hen daarbij. De heer C. Zwagerman. Rijkszuivel- consulent voor Zeeland hield hierna een inleiding over het onderwerp: „Wat is er uit de wijze waarop de veehouderij- en fokkerij in Denemarken gedreven wordt voor ons land te leeren?" Niet Officieel. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 26 Augoslus 1931, 3o Klasse. 3o Lijst. Hooce Prijzen: Prijzen van 45. No. 14677 ƒ25.000.— No. 8596 ƒ2000— Nos. 11306 783 1500.— Nos. 2693 15627 1000— Nos. 1757 2528 14667 400.-- No. 15009 200.—. I9047S' /lOG-5426 5990 6054 U2?0 15739 16229 Prijzen van 45.—. 3 6 21 32 62 76 105 111 "2 I16 125 268 286 336 3ffl 571 667 669 708 728 .f95 813 968 1042 1067 1070 1000 !i32 1265 1362 1395 1421 1429 15?0 1548 1572 1638 1750 1839 1855 1906 1918 2001 -062070 2090 2,30 2131 2^5 lm 2309 2316 2328 2335 2341 2409 2412 2703 2704 27M 2655 2688 2677 2699 3059 urn AAA, VA, 2886 2934 2938 3,135 li™ AAA 3233 3253 3290 «BI 3463 3794 189- «li ™°S 3647 3681 37S7 3784 AAA, IS? 3937 4047 4050 '•112 41S0 4419 4463 IS 44,0 4449 4478 4527 4694 «44 4628 41129 4634 4677 4681 5184 4101 Ai', i"7 50,1 5022 5069 5,08 5439 4«i illi 5262 5298 53,0 5348 604' sus 6^1 3:ïï 5849 5897 «nn «w? 6430 6443 TA 6231 6269 6276 6325 6611 6844 T-, 65,6 6558 6588 <WÖ4 6600 7073 70« nL «I? ?915 6990 7013 7051 7334 AAAn -4« AT 7,60 7188 7249 7258 7440 -37? li4,8, l459 7470 7475 7.401 7507 7»1* -ll« l 7611 7639 "663 7742 7759 SI 42 83^9 «40? I-lfi l-S4 8nf)9 *057 8637 ,648 8657 80,7 8547 8.450 8600 öOdY S648 S60/ 871/ 8791 8811 Sfilfi so?? 9198 9214 0?S7 ffi 9055 9068 907:5 oio? AAA. 9A57 93(19 9332 '33° 9303 9309 9704 9756 0767 ™?l 9638 9646 9655 9657 10143 min AAAA ATA 99,2 9918 "»03 uws 10211 10310 10390 10446 10S?i in*™ m-n 1071? 10741 10784 10S02 10805 J08'0 1086? 0869 0939 0,92 10997 1,0,6 1U02 ,S ,'Jfg U.2 701 li- 11346 11375 11579 "«7 11694 2006 AAA,A iln 1839 1,858 11927 11,36 1196,1 f''2037 13061 12091 12201 12,?n ,VA 2450 12627 12672 12685 12756 13759 13430 A-JA, 12898 13,02 '3109 1.31,2 13'5i '5484 15492 rill AfA 15405 15421 15430 154r" 5837 SU ïJl 5634 15052 15658 1.4664 1577.8 614? MM ,AA,n AAAA. 16065 16078 16128 16137 6473 6(«l !££2 '6262 16294 16306 16353 6,40 S AAAA, S 16874 16875 16876 16892 7086 AAAA 1008 17022 17062 '7074 17040 746.3 liü 7258 17319 17325 '7335 17424 7SM 7876 «oi ,I66° 17684 17691 17770 17S01 I87J6 «15 llü 930 17950 18130 18183 1820.4 858' 18667 !8i°8 18413 18447 18504 18559 9142 0143 oliS 18823 18,70 19074 19133 9457 10466 ini 19363 19364 19382 19447 977I 19524 19536 19602 19751 19768 Irllï lï 8 19537 ,QS49 I9R7fi 19S97 leen 10047 InonA 20063 20064 2009S 20099 20169 2020C 20604 20614 W7s lmi 20353 20443 20446 20543 20604 20614 20678 20804 20806 20812 20925 20957 m/Tl6M4.<erinC:: 39 KUise- 29 LBs,: 16924 9—I 1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2