ZWEMMEN. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN GOUDSCHE ZWEMBOND TE ALPHEN. Zaterdagmiddag waren te Alphen in de zweminricnting aan den Wesutanaaiweg onder leiding van de Alphensche Zwem- club „A.Z.C." bovengenoemde wedstrijden georganiseerd. Niettegenstaande de gru nge weersgesteldheia bestond voor aeze wedstrijden groote belangstelling, over het geneel zijn de wedstrijden goed ge slaagd en hadden deze een vlug verloop. De A.Z.C.-deelnemers waren met bijster gelukkig; alleen P. Belgraver wist in het nummer Schoonspringen het kampioen schap te behalen met niet minder dan 108 punten; overigens werden wel enkele andere prijsjes benaald. De uitslagen zijn als volgt: 40 M. vrije slag voor jongens onder 16 Jaar, kampioen A. de jong iG.Z.C.j in 27.4 sec.; 2. S. Kok (S. Z. en P. C.i, 20.1 s. 40 M. vrije slag voor heeren: kampioen D. C. v. d. Oever tS. Z. en P. CJ, in 24.2 s.; 2. J. Scheer (S. Z. en P. C.) 24.3 sec. 40 M. rugslag voor jongens onder 16 jaar: kampioen Ad. Bruggeman, in 38.3 sec. tS. Z. en P. C.)2. J. Gravenstijn, in 41.1 sec. 40 M. rugslag voor heeren. kampioen C. J. Thybout (G.Z.CJ, in 33 sec.; 2. C. Thim (A.Z.C.)34.2 sec. 40 M. schoolslag voor jongens onder 16 j. kampioen W. van Slerenberg de Boer (S. Z. en P. C.), in 36 sec.; 2. A. Kwaak („De Gouwe"), 36.4 sec. 40 Meter schoolslag voor heeren: kam pioen W. N. de Bruyn (G.Z.C.), 29.1 sec.; 2. A. de Bruyn (G. Z. CJ, 30.4 sec. Estafette 5 x 40 M. vrije slag voor heeren kampioenschap S. Z. en P. C., Schoonho ven, in 2 min. 11 sec.; 2. G. Z. C., 2 min. 20 sec.; 3. A.Z.C.. 2 min. 23.2 sec. Estafette 4 x 40 M. wisselslag voor heeren (school-, zij, rug- en vrije slag). G. Z. C. behaalde het kampioenschap in 2 nun. 4.2 sec.; A.Z.C. 2 min. 9.1 sec. Popduiken voor heeren: kampioen A de Bruyn (G.Z.C.) 23.3 sec.; 2. J. C. Graven- steyn (G.Z.C.) 26.1 sec. Schoonspringen: kampioenschap P. Bei- graver, A.Z.C., 108 pnt.; 2. J. Hoogenboom 103 pnt. Als slot werd buiten het programma om nog een wedstrijd gehouden om 2 door iemand uit het publiek beschikbaar ge stelde prijzen voor de snelste zwemmers. Aan dezen wedstrijd werd deelgenomen door 4 personen. Uitslag: le pr. J. Scheer (S. Z. en P. C.) in 24.2 sec.; 2e pr. W. N. de Bruijn (G.Z.C.), 25.2 sec. Het geheel werd daarna besloten met een tweetal waterpolowedstrijden. De eer ste was een wedstrijd tusschen A.Z.C. II en Schoonhoven en G Z.C.-comb., wegens het niet opkomen van Poelmeer I (Oegstgeest). In dezen wedstrijd bleek A.Z.C. II niet tegen deze combinatie opgewassen. De uit slag luidde 13. Rust 12. Hierna volgde de wedstrijd Bondszeven- tal—A.Z.C. I. De opstelling was als volgt: Goudsch Bondszevental: doel: P. v. Heu- men (Schoonhoven): achter: H. Th. Ma- lingre (Schoonhoven), M. v. d. Bergh (Schoonhoven) en J. Gravesteyn (Gouda); voor: W. N. de Bruyn (Gouda), J. Scheer (Gouda) en W. v. d. Oever (Schoonhoven). A.Z.C. I: doel: Weyers; achter: Dusoswa, J. Jongeleen en C. v. Leeuwen; voor J. Raaphorst, C. Thim en S. Bonte. In dezen wedstrijd, waarbij A.Z C. veel pech had met tegen de lat of over te schieten, moest zij genoemd Bondszeven tal als haar meerdere erkennen. Zagen wij oorspronkelijk een gelijk opgaand spel, na de rust bleken de gasten wel overwe gend sterker. Voor de rust wisten de gasten twee keer te scoren, zoodat de rust aanbrak met 2—0. Na de rust wist A.Z.C. door Raaphorst de eer te redden en het eenige tegenpunt te maken, terwijl de gasten ook na de rust twee keer het doel wisten te vinden, zoodat de uitslag was 4i voor het Bondszevental. De keener van het Bondszevental verrichtte schitte rend werk, welke aanval ook, hij wist alle ballen te keeren. Na afloop der wedstrijden werden de prij zen door den heer Jansen uitgereikt. o WEDSTRIJDEN TE SASSENHEIM. Zaterdagmiddag werden door dc Sas- senheimsche Zwemvereeniging een tweetal wedstrijden gehouden en wel 1500 meter voor heeren en 1000 meter voor dames. Voor de 1500 meter waren 9 deelnemers terwijl een 4-tal dames had ingeschreven. Te 5 uur vond de start plaats aan de Oosthaven. De belangstelling was. gezien het ongunstige weer. zelfs goed te noemen. Allereerst had de wedstrijd voor heeren plaats en nauwelijks was het startschot gevallen of een hevige regenbui deed de aanwezigen een schuilplaats zoeken ach ter de ter plaatse opgeslagen kisten en manden. We wisten niet dat de Sassemers voor de zwemsport een nat pak over had den. De uitslag is als volgt: 1. D. A. van Berge 33 min. 33 3/5 sec 2. H. Bekebrede. 36 min. 23 4/5 sec.: 3. A. Reijneveld, 36 min. 34 3/5 sec.; 4. P. Ehrmann 38 min. 7 3/5 sec. De le en 2e prijs bestaan uit zilveren medailles: de 3e uit bronzen medaille en de 4e uit een kistje sigaren. Bovendien ontving de le prijswinner den zilveren Wisselbeker, uitgeloofd door den Burge meester. De uitslag der 1000 meter voor Dames is als volgt: 1. M. v. d. Wilden 26 min. 38 3/5 sec.; 2. D. Heijnes, 28 min. 57 4/5 sec. Hier bestonden de prijzen uit zilveren medailles, bovendien ontvangt de eerste prijswinster de zilveren wissel-plaquette aangeboden door het badbedrijf. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMERSFOORT. Voor den 1 K.M. wedstrijd; georgani seerd door de Amersfoortsche zwemclub Neptunis. welke gistermiddag verzwom- men werd in de Luntersche Beek met de finish in de zweminrichting van den heer Pesie, bestond, ondanks de lage tempera tuur van het water, groote belangstelling van de zijde van de zwemmers en zwem sters. Aan den start verschenen pl.m. 70 deelnemers. Bij de heeren trad op den voorgrond de U.Z.C.'er Th. J. de Man uit Utrecht, die evenals het vorige jaar. we derom beslag wist te leggen op den wis selbeker, terwijl bij de dames een ver woede strijd werd geleverd om de eerste plaats, doch ten slotte beslist werd ten gunste van Mej. de Groot van U. Z. C. In de Zweminrichting hadden vervolgens kortebaan wedstrijden plaats, welke een vlot verloop hadden. De uitslagen luiden: 1. K.M.-wedstrijd heeren: I. Th. J. de Man (U.Z.C.) 12 min. 03 sec.; 2. A. Smei- tink (Nept., Amersfoort) 12 min. 55 sec. Dames: 1. Mej. W. de Groot (U.Z.C.) 12 min. 20 sec.; 2. Mej. M. Winkelaar (idem) 12 min. 30 sec. Dames Veteranen: 1. Mej. C. van Rongen (The Bewo Girls, Rotterdam) 15 min. 45 sec. Heeren Veteranen: 1. A. Minnes (De Star, Utrecht) 13 min. 37 sec.; 2. J. W. Sondervan (Zwemlust, Utrecht) 15 min. 14 sec. 100 Meter vrije slag dames juniores: 1. Mej. E. Sutherland Royaard (H.D.Z., Am sterdam) 1 min. 23 4/5 sec.; 2. mej. N. Win kelaar (U.Z.C., Utrecht) 1 min. 26 sec. 100 M. vrije slag, heeren Juniores: 1. J. C. Scheffer (D.J.K., Amsterdam) 1 min. 10 sec.; 2. W. G. Vink (A.Z. en P.C., Amers foort) 1 min. 12 2/5 sec. 50 M. rugzwemmen dames juniores: 1. mej. E. Sutherland Royaards (H.D.Z., Am sterdam) 45 4/5 sec.; 2. mej. J. Husken (A.D.Z., Amsterdam) 471/5 sec. 100 M. schoolslag heeren juniores: 1. L. J. J. van Woerkom (S.Z.C., Schiedam) 1 min. 23 4/5 sec.; 2. A. C. de Bruyn (D.W.R., Haarlem) 1 min. 24-1/5 sec. 50 M. schoolslag dames: 1. mej. W. de Groot (U.Z.C., Utrecht) 44 4/5 sec.; 2. mej. L, Hofstee (Zlgnea) den Haag) 44 4/5 sec. na overzwemmen. 4 x 50 M. estafette heeren: 1. U.Z.C., Utrecht 2 min. 5 1/5 sec.; 2. A.Z. en P.C., 2 min. 9 3/5 sec. 4 x 50 M. gemengde estafette: 1. U.Z.C., Utrecht, 2 min. 31 3/5 sec. 2 x 75 Meter gekleed zwemmen, waarvan 25 M. met drenkeling: 1. R. J. Rolf (H.R. B., Haarlem) 1 min. 19 1/5 sec.; 2. H. Pesie (Z.R.B., Zaandam), 1 min. 24 1/5 sec. Schoonspringen heeren: 1. Wirth (U.Z.C. Utrecht) 58.48; 2. N. N. Verbaten jr. (R.Z. C. Rotterdam) 46.46. Dames: 1. Mej. de Groot (U.Z.C.) 43.02; 2. Mej. Manja (A.D.Z. 30.92. o VOETBAL. BONDSVERGADERING K.N.V.B. Geen radio-uitzendingen van andere dan interlandwedstrijden. In het Carltonhotel te Amsterdam kwamen gistermorgen 10 uur de leden van de Bondsvergadering van den Kon. Nederlandschen Voetbalbond in vergade ring bijeen. Van de Bondsbestuursleden ontbraken de heeren S. Coldewey en J. Moorman, dc eerste wegens ongesteldheid, de laatste wegens verblijf in het buiten land. In zijn openingswoord heette de voor zitter dr. D. van Prooye de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. bracht in herinne ring het vele werk, dat door de afgetre den bestuursleden ir. J. W. Kips en P. Timmermans, is verricht. In het bijzonder zou men ir. J. W. Kips hier missen als voorzitter van de Bondsvergadering, iemand die vol hoffelijkheid en vol vrien delijkheid de vergadering leidde, maar die de aangelegenheden volkomen beheerschte (applaus). Voortgaande dankte dr. van Prooye de samenstellers van het Jaarverslag voor den belangrijken arbeid door hen ver richt. Dit is wel een heel rustig jaar ge weest, aldus de voorzitter, maar er is toch heel veel belangrijks ook gebeurd. In de eerste plaats dan het werk van de Tech nische Commissie in het algemeen en de Keuzecommissie in het bijzonder. Mede dank zij dezen arbeid stemmen de ver richtingen van ons nationale elftal tot groote voldoening. Niet alleen hierin ziet spr. een vooruitgang van het spelpeil, maar ook denkt hij aan de verrichtingen van verschillende clubs, b.v. Ajax, dat hij eenige malen gedurende dit seizoen heeft zien spelen. Spr. wenschte Ajax nogmaals geluk met het behalen van den kam pioenstitel, het Is gekomen bij een club, die het ten volle verdiende. De financiën zijn het vorige jaar in zeer goeden toe stand achtergelaten, spr. beveelt in deze de bondsvergadering aan de financieele belangen van kleinere vereenlgingen aan dacht te schenken. De notulen van de vorige Bondsverga dering werden onveranderd goedgekeurd. Hierna werd het jaarverslag 1930'31 na eenige discussie goedgekeurd. Te voren waren schriftelijke vragen naar aanlei ding van dit verslag door het Bestuur schriftelijk beantwoord. De leden van de Financieele Commissie, de heeren J. D. van Bennekum, L. F. H. Dirkzwager, J. H. J. Kruizinga, L. J. J. Lobach en A. L. M. Schroder, werden bij acclamatie herkozen. Evenzoo geschiedde bij de benoeming van de leden van de Commissie van Be roep, de heeren J. F. de Man, P. A. de Haan, L. J. J. Lobach, dr. C. Spoelder en B. H. Vos. De voorlooplge begrooting voor het Bondsjaar 19311932 werd aangenomen. Na eenige besprekingen werd een voor stel van eenige leden in dier voege door het Bondsbestuur gewijzigd, dat voortaan slechts dan bedragen op de rekening-cou rant zullen worden geïnd, wanneer deze alleen of tezamen met reeds staande vorige bedragen meer dan f. 1 beloopen. zulks ter vereenvoudiging van het Bonds- werk en van den arbeid der vereenigings- secretarissen. Er ontspon zich een ingewikkeld debat ten aanzien van een voorstel om bij het niet doorgaan van een wedstrijd wegens afwezigheid van een scheidsrechter van Bondswege aan de bezoekende vereeni- ging de reiskosten te vergoeden voor ten hoogste 13 personen, indien per spoor wordt gereisd wordt de prijs voor collec tief 3e klas berekend. Na stemming werd het voorstel met 38 stemmen voor en 23 stemmen tegen aan genomen, doch daar de verelschte 2/3 meerderheid niet was bereikt, was het voorstel verworpen. Eenigen tijd later werd door mr. Kal- maer erop gewezen, dat hlervoqr geen 2/3 meerderheid noodig was. Het Bondsbest. was die meening wel toegedaan. Aan het einde der vergadering zegde het Bestuur toe een en ander te overleggen met de reglementscommissie. Na eenige reglementswijzigingen van ondergeschikt belang, die allen werden aangenomen, werd overgegaan tot punt 7 van de agenda het uitzenden van compe titie-wedstrijden per radio. De heer J. P. van Bel stelde voor een jaar een proef te nemen om radio-uitzen dingen niet te verbieden, m.a.w. de veree- nigingen zijn vrij om een wedstrijd te laten uitzenden. Dit voorstel in stemming gebracht, werd verworpen met 24 stemmen voor, 26 stem men tegen en 10 stemmen in blanco. In den vervolge kunnen er dus geen andere dan interlandwedstrijden per radio wor den uitgezonden. In de vergadering van afdeeling I was een motie aangenomen, luidende dat deze vergadering het door het K.N.V.B.-bestuur genomen besluit inzake de amateursbe palingen (leerlingen van den trainerscur sus) benevens het bestuur verzocht wordt genoemde zaak opnieuw in behandeling te nemen. De heer C. A. W. Hirschman (Bondsbe stuur) zette de redenen uiteen, hoe het Bondsbestuur tot een dergelijk besluit was gekomen. Tenslotte werd de motie op voorstel van den heer Gosschalk gewijzigd in dien zin, dat de laatste alinea verviel en toege voegd werd dat de Bondsvergadering het ongewenscht acht, dat leden van den K.N.V.B., die honorarium ontvangen, in welken vorm ook, voor het geven van les sen deel nemen aan de competities van den K.N.V.B. of een zijner erkende Bonden. De aldus geformuleerde motie werd met algemeene stemmen aangenomen. In de kwestie van de herziening van het protest A.F.C.Z.V.V. hield de heer J. J. Grootmeljer een rede, waarin hij trachtte aan te toonen, dat door onjuiste behande ling van de protestcommissie Hollandia (Hoorn) de dupe is gewbrpen van dit pro test, waardoor de laatste club moest de- gradeeren naar de 3e klasse. Na langdurige besprekingen werd ten slotte een motie aangenomen waarin de Bondsvergadering als haar verwachting uitspreekt dat het bestuur van den K.N.V.B. aan de vereeniging „Hollandia" alle recht laat wedervaren zonder daarbij de belangen van andere vereenigingen te schaden. De stemmenverhouding was 34 voor, 7 tegen en 10 blanco. Vermoedelijk zou dit tot gevolg hebben, dat Hollandia alsnog zou promoveeren tot de tweede klasse, waardoor de desbetreffende afdee ling uit 11 clubs zou komen te bestaan. Het volgende jaar zullen dan twee veree nigingen met de kampioenen der derde klasse promotie-degradatie-wedstrij den moeten spelen. Of het zoover komt, valt echter ten zeerste te betwijfelen. Het punt betreffende het voorstel van het bestuur om royementen wegens con tributieschuld niet meer over te nemen, werd tot het volgende jaar aangehouden. Bij de rondvraag vroeg de heer Kool haas nog, of het seizoen niet in de eerste week van September kon aanvangen, mede in verband met het veel te laat eindigen van het seizoen. Dit was, aldus dr. van Prooye, niet mogelijk in verband met de beoefening van de zomersporten door verschillende vereenigingen. De heer La- mey verzocht om het jaarverslag vroeger te laten verschijnen of desnoods in twee gedeelten. De voorzitter deelde hierop mede. dat het misschien wensehelijk zou zijn, om de vergadering van afdeeling I later te houden, dan was het jaarverslag zeker op tijd. Niets meer aan de orde zijnde, besloot de voorzitter, nadat de heer Lamey het bestuur voor het vele werk en den voor zitter voor zijn aangename leiding had bedankt, met een opwekkend woord de vergadering. o JAARVERGADERING FEDERATIE VAN ERKENDE BONDEN. De heer A. Schroder tot voorzitter gekozen. In het American-hotel te Amsterdam vond Zaterdagavond onder voorzitter schap van den heer W. Eyners de Jaar- lijksche algemeene vergadering plaats van de Federatie van Erkende Bonden. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter er aan, dat het werk van de plaatselijke en gewestelijke voetbalbonden meer dan voldragen vruchten hebben af geworpen. Bij de bespreking van het jaarverslag vroeg de heer Repelius (U. P. V. B.) con tributieverlaging, hetgeen door den voor zitter ten sterkste werd ontraden. De heer Katoen (Amsterd. V. B.) ver zocht het Federatie-bestuur om de K. N. V B te vragen, bij interlandwedstrijden aan alle bestuursleden van de Erkende Bonden, die thans reeds worden uitge- noodigd. kaarten voor de Marathon-tri bune beschikbaar te stellen. Het Jaarver slag werd daarop goedgekeurd. Hierna is de bestuursverkiezing aan de orde. Voor de candidatuur van voorzitter werden vier candidaten gesteld, n.l. de heeren Delvos (Noord Holl. V. B.), Kep- pels (Twentsche V. B.), die zich ter ver gadering terugtrok, Schroder (Brabant- sche V. B en Gosschalk (Amsterd. V. B.). Na uitvoerige besprekingen wordt tot stemming overgegaan, waarbij van de 21 uitgebrachte stemmen de heer Schroder 12 op zich vereenlgde, de heer Delvos 7 en de heer Gosschalk 1, terwijl een stem in blanco werd uitgebracht. De heer A. Schroder, voorzitter van den Brabantschen Voetbalbond, was dus bij meerderheid van stemmen gekozen. De andere bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De heer W. Eymers nam in een korte toespraak afscheid, waarin hij eraan herinnerde dat hij getracht heeft gedu rende de vier Jaren, dat hij in het be stuur zat, van Voetbal-Nederland één geheel te maken. Onder voorzitterschap van den heer Schroder werd de vergadering daarna voortgezet met de behandeling van de agenda van de Bondsvergadering van den K. N. V. B. Een en ander leverde geen nieuwe gezichtspunten op. Interessant was de aangelegenheid, die de Oostelijke Voetbalbonden bij monde van den heer Wissink (Arnhemsche V. B.) ter sprake bracht, n.l. het feit dat scheidsrechtersvereeniglngen ge steund worden door donaties van clubs, waarbij eigenaardige toestanden naar voren kwamen. De vergadering was van meening dat dit ongewenscht was, dit zal worden medegedeeld aan de K. N. V. B.„ die de vereenigingen weer op een en ander zal kunnen wijzen. Na een interessante beschouwing over sportkeuringsbureaux in verschillende streken van het land, bracht de U. P. V. B.-vertegenwoordiger de publicatie van de wedstrijdprogramma's ter sprake, waarbij aangetoond werd dat in het Westen de afdeelingsbesturen fouten be gaan, die tot gevolg hebben dat de plaat selijke bonden te laat de programma's onder oogen krijgen. Na de rondvraag sloot de voorzitter do vergadering. 0 VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. 't Gooi—A. G. O. V. V. 1—2 M. V. V.Maastrichtsch elftal 31 TubantlaGolto 13 VitesseUnion (Recklinghausen) 32 UnitasSparta (Weenen) 42 Zwolsche BoysZ. A. C. 36 P. E. C.—Blauw-Wit 6—2 D. F. C.Ajax 34 Antwerp F.C.Haarlem 13 Elberfeld: Schwarz Weisz (Barmen) Haagsch elftal 51 Schwarz Weisz (Dusseldorf)Haagsch elftal 2—2 EindhovenLyra (België) 12 Velox—Sparta (W.) 1—1 HerculesVienna C. en F. C. 43 Z. F. C.Stormvogels 33 Haarlem—P. S. V. 3—3 RoburAlcmaria Victrix 3—5 D. W. S.Middlesex Wanderers 15 o LEIDEN—GOUDA OM DEN VAN SPALL-BEKER. Samenstelling der elftallen. Voor den op Zondag 30 Augustus a.s. te houden voetbalwedstrijd LeidenGouda, om den van Spall-Beker, zijn de elftallen als volgt samengesteld: Leidsch-Elftal (van rechts naar links). Doel: H. Duffels (L.F.C.). Achter: G. Burgij (U.V.S.); H. E. Le- frandt (A.S.C.). Midden: W. Landensbergen (Lugd.); J. Segaar (L.F.C.); J. v. d. Blom (L.F.C.. Voor: W. E. de Ruyter (A.S.C.); C. J. v. Goor (A.S.C.); A. v. Leeuwen (L.F.C.); P. Mooten (R.CL.); P. Vermondt (Lugd.). Reserve: H. Kramp (U.V.S.); P. v. d. Plas (L.F.C.); W. M. v. Well (Lugd.); P. de Graaf (Lugd.); C. Laman (U.V.S.); L. P. D. Nagtegeller (L.F.C.). Goudsch Elftal (van rechts naar links): Doel: C. Spree (Gouda). Achter: S. Sterk (Gouda); G. de Jong (Olympia). Midden: G. Vlot (Olympia); H. Anto- nissen (G.S.V.); J. v. d. Laan (Gouda). Voor: A. v. Maaren (Gouda); J. Luitjes (O.N.A.); H. Spree (Gouda); E. Krom (Olympia); W. de Hoop (O.N.A.). Scheidsrechter: Joh. Hoek, den Haag. De wedstrijd wordt gespeeld op het A.S.C.-terrein te half vijf n.m. o LEIDSCHE VOETBALBOND. Voor den Leidschen Voetbalbond hebben alle vereenigingen van het vorig seizoen opnieuw ingeschreven, terwijl de volgende nieuwe vereenigingen zich bij den L. V. B. hebben aangesloten voor de Zondagcom petitie:: Burgerveen (Leimuiden) en Ha- zerswoude. Voor de Zaterdagmiddagcom petitie: O.D.I. (Leiderdorp), Achilles (Oegstgeest) en L. R. C. (Lisse). LEIDSCHE BOYS I—T. H. B. I 7—4. Gisteren speelde aan den Maaldrift L. Boys I een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Haarlemsche vereeniging T. H. 3. Het was een goed spelletje voetbal waarin L. Boys meerendeels de overhand heeft ge had. Dank zij haar snelle voorhoede had zij met de rust een 41 voorsprong. Echter na de rust zette T. H. B. het offensief in met als gevolg dat zij 12 min. voor het einde den stand op 44 bracht. Leidsche Boys kreeg een penalty toegewezen welke opzettelijk naast geschoten werd. Toch wist L. Boys dezen prettigen wedstrijd te winnen en wel met 74 door 3 goede doel punten van haar midvoor. Scheidsrechter C. M. de Geer leidde ver dienstelijk. Te 12 uur speelde L. Boys 3 tegen T. H. B. 3. Hierbij gelukte het T. H.B. een kleine overwinning te behalen met 21. Zij kwam door deze zege in 't bezit van een zilveren lauwertak. Het waren goede oefeningen voor de komende competitie-wedstrijden. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN O. D. I. Te Leiderdorp is gespeeld de wedstrijd O.D.I. IIFides Pacta II, welke is geëin digd ln een 51 overwinning voor Fides- Pacta n. De rust ging in met 30 voor Fides Pacta. o PEKA—TRAMBOYS. Hedenavond zal door het Peka-elftal een wedstrijd worden gespeeld tegen Tramboys. De wedstrijd zal aanvangen om 6.30 hedenavond, terrein Hofdijk. o WEDSTRIJDEN SPORTMAN. De uitslagen van Zaterdag en gisteren zijn: RotogravureK. N. G. I 16; Sport man IA. D. O. 05; Sportman IIWaals 17; Sportman IK. N. G. I 23; Sport man (Jun.)L. S. V. (Jun.) 52. WASSENAAR—L. P. S. V. Morgenavond speelt de L. P. S. V. I een wedstrijd tegen de Wassenaarsche Politie- Sportvereeniglng op het terrein van laatst genoemde club aan den Katwljkschen weg aldaar. Aanvang 6.30 uur. o SCHIETEN. PROV. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. De stand luidt heden: Korps 1. B.W. I Voorschoten 226. Korps 2. B.W. Rotterdam 225. Korps 3. B.W. I Leiden 220. Vrije baan: 1. A. C. Mijs, Alphen, 87; 2. G. Yperlaan, Voorschoten, 8628; 3. D. Noomen Jr., Rotterdam, 8627; 4. G. Bergshoeff, Alphen, 8427; 5. J. v. d. Lubbe Voorschoten 8426; 6. N. C. A. v. d. Linde, Alphen 82—26; 7. L. de Wit, Leiden, 82—28 26; 8. A. Bruynes, Alphen 8227—25; 9. F. C. v. d. Velden. Leiden, 8127. Personeel: 1. G. Yperlaan. Voorschoten, 113: 2. A. C. Mijs, Alphen 112: 3. D. Noo men Jr., Rotterdam 111: 4. G. Bergshoef Alphen 109: 5. J. v. d. Lubbe. Voorschoten, 108: 6. F. C. v. d. Velden, Leiden, 107—27 —26; 7. T. Noomen. Rotterdam, 107-26-26; 8. N. C. A. v. d. Linden, Alphen, 107—25. EEN LEIDSCH SUCCES TE AMSTERDAM. MUNTING (L.Z.C.) WINT DEK 2 K.M.-WEDSTRIJD VOOR JUNlo Op den Amstel bij Amsterdam is 2 - dag een nationale 2 K.M.-wedstrijd houden. Het water was frisch, eigenl; frisch om een lange baan te zwemmi I Een vijftigtal enthousiasten, waaroB" drie dames, liet zich echter noch dó» lage watertemperatuur, noch doorla1 buiige weêr tegenhouden om Zatofte middag hun baantje van 2 K.M. te treïBo De start en de finish waren tusscherfc bootenhuis van „De Amstel" en de ri bij de Ceintuurbaan; het keerpunt s schen „Nereus" en de Berlage-brug. Een geweldig gedrang heerschte de startlijn. De wedstrijdzwemmers u ten het beste plaatsje om dadelijk uit gedrang te zijn; de toeristen hielden wat achteraf. Direct na het startsignaal ging de genoemde groep er van door. Vat - seniorzwemmers lagen voor: Hemsbe (Haarlem), Kuiper (Dolfijn), Wege: (A.Z.), v. d. Reyden (L.Z.C.) en de 1 (Z:I:A:N.) en met hen de juniores 1, ting (L. Z.C.) en v. d. Kamp (Dolfijn), wijl Mej. Breukel (O.D.Z.) zich da aansloot. Bij de brug was Munting éét gedurende de eerste 500 M. was hij Hemsbergen, Kuiper, Wegenaar, v.d. R en mej. Breukel in het eerste gelid. Ku en Hemsbergen, en op een tiental nu ook Wegenaar, hielden het straffe t« 'j vol; de Haas (Z.I.A.N.) volgde, terwijl Kamp en Munting de achterhoede vai ij hoofdgroep vormden. Bij het keerpunt jj de situatie nog onveranderd: Hemsbei en Kuiper gezamenlijk op de eerste pk J Munting begon nu op v. d. Kamp uil loopen evenals mej. Breukel, die onge op een veertig meter volgde, v. d. Re; was bij 't keerpunt no. tien en Elzl (L.Z.C.) elf of twaalf. Steeds in hetzelfde snelle tempo gin de leiders, gevolgd door Wegenaar op eindpunt af. De Haas begon af te zak! en werd door Munting bedreigd. DeLZG v. d. Reyden moest ongeveer op de\v® opgeven wegens kramp. Bij de brug be 8 Hemsbergen te spurten, welke spurt Ku c niet meer kon beantwoorden en als ee s tikte de Haarlemmer aan in den prac 1 gen tijd van 31 min. 16 2/5 sec. Ku kwam vlak daarachter en nog stonden twee voor de talrijke fotograven toen genaar. die nog eenig terrein verloren aantikte op een dertigtal meters gen door de Haas, die op zijn beurt weer tiental meters voor Munting was. Als et van de juniores tikte de L.Z.C.'er aan, pl.m. 40 M. gevolgd door mej. Breukel, eerste dame. Het duurde nog een mis voor no twee en drie van de junio v. d. Kamp en Stender aantikten. Onafgebroken kwamen de zwemmers binnen. Als ongeveer tiende noteerden de aankomst van den L.Z.C.'er Elslr gevolgd door z'n clubgenoot L. Westen, kans had gezien Hegi (Z.I.A.N.) ln de k ste paar honderd meter te passeeren. Even was er nu pauze: de toeristen' ren in 't zicht en enkele bootjes met: vallers. Na ruim 59 min. was de laai zwemmer binnen en kon de prijsuitdee! beginnen. De uitslagen zijn: Heeren-seniores: 1. J. v. Hemsberi (Haarlem). 31 min. 16 2/5 sec.; 2. F Ku; (Dolfijn). 31 min. 27 2/5 sec.; 3. F. Wt naar. 32 min. 7 2/5 sec. Dames: 1. Mej. S. Breukel, 33 m. 302 Heeren-iunlores: 1. E. Munting (LZ( 32 min. 52 1/5 sec.: 2. G. P. v. d Ks (Dolfijn), 34 min. 37 2/5 sec.; 3. Sten (Dolfijn), 34 min 44 3/5 sec. Behalve Munting behaalden ook L. Z. C.'ers J. Elsinga. L. en J. West P Lepelaar. Mr F Hofsteenge. L. v. G deren, S. Ouw»rkerk en D. v. Driesum bronzen medaille. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN T. O. G. De uitslag van den wedstrijd T. O.O D. O. S. luidt: pnt. brt. h.s.f-- A. Verstraaten (D.O.S.) 150 19 28 J. Bouman (T.O.G.) 30 18 10 P. Horree 150 48 21 C. Paauw 147 47 24 A. Offenberg 150 55 12 M. Zwaan 106 54 7 C. Hendriks 150 35 17 KI. Tol 123 34 14 D. O. S. 600 car. T. O. G. 406 car. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. 't Gr. laken 2 luidt: H. Franken ('t Gr. 1.) 64 38 9 1 J. Mulder (T. O. G.) 100 38 20 B. Brandt 100 53 10 J. v. d. Burg 79 52 ïi i J. de la Rie 84 47 7 G. Mieremet 100 47 8 l P. Lagas 100 72 6 1 J. Wassenburg 92 71 6 T.O.G. 3371 car. 't Gr. laken 348 cal I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10