GEMENGD NIEUWS. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. DE OPPOSITIE IN DE S.D.A.P. Opheffing van „De Sseialist". Zooals onlangs reeds werd gemeld, zai „De Socialist", het orgaan van den linker vleugel der S.D.A.P. worden opgeheven. „Het Volk" meldt nu, dat een en ander is geschied na samenspraak tusschen par tijbestuur en oppositie. Van de zijde van 't bestuur der SD.A.P. waren aanwezig de heeren: J. F. Anker smit, E. Boekman, J. Oudegeest, F. M. Wi- baut. C. Woudenberg; voor „De Socialist"; E. Fiinmen, J. de Kadt, J. Nunes Vaz, J. H. Oldenbroek en J. Schmidt. Op den lsten October as. zal verschij nen het eerste nummer van een week blad, genaamd „De Sociaal-Democraat", een uitgave vaD dp Partij, bestemd te zijn een orgaan, waarin op uitvoeriger wijze dan in de socialistische dagbladpers mo gelijk is, alle vraagstkken van sociaal democratische politiek en tactiek kunnen worden behandeld en waarin over al deze vraagstukken van gedachten kan worden gewisseld. De redactie zal worden gevoerd door een hoofdredacteur, bijgestaan door een commissie van redactie. Beiden worden jaarlijks benoemd door het congres der Partij. De propaganda zal worden gevoerd door een commissie, jaarlijks te benoemen door het Partijbestuur. Voor den termijn van 1 October tot het volgend congres zijn benoemd: als hoofd redacteur de heer Boekman, lid van den gemeenteraad van Amsterdam; als leden der commissie van redactie de heeren W. Banning, J. de Kadt, J. Oudegeest en P. J. Schmidt; als leden der propaganda- commissie de heeren L. A. Ankum, J H. Oldenbroek gn C. Woudenberg. Het Partijbestuur waarborgt, dat het orgaan op de basis van de hieraan vooraf gaande bepalingen gedurende drie jaren zal bestaan. Daarna zal worden nage gaan, of, in verband met eventueel ge wijzigde omstandigheden, belangrijke- ver anderingen in het bestaan en m de wijze van uitgifte van het blad zullen worden aangebracht Het weekblad „De SociaBst" zal uiterlijk den len October a s. opgeheven worden. o DE OUDE GULDENS. Na 23 Augustus niet meer aanvaard bij de Spoorwegen. Op de stations der Nederlandsche Spoor wegen worden de guldens, geslagen vóór 1920, van 23 dezer af niet meer in be'tahng genomen. U NEDERLAND EN AMERIKA. Maandag 24 Augustus a.s. arriveert per s.t. „Statendam" in Rotterdam een gezel schap van circa 30 Amerikanen, allen van Nederlandsche afstamming en leden van The Holland Society of New-York, voor een tiendaagsch bezoek aan ons land. Achtereenvolgens worden Rotterdam, Den Haag, Haarlem, Amsterdam, Sneek, Leeuwarden, Utrecht en Arnhem bezocht. Met een afscheidsdiner in 't Jaarbeurs- Restaurant te Utrecht op 2 September a.s. wokós de tour besloten, AMSTERDAMSCHE CAFÉ's TOT 2 UUR OPEN. Gemeld wordt dat verschillende café's te Amsterdam van B. en W. toestemming hebben gekregen om te beginnen met den nacht van 5 tot 6 September één Zater dag ln de veertien dagen tot 2 uur ge opend te blijven. Met April wordt wederom het sluitingsuur op 1 uur bepaald, omdat de nieuwe maatregel vooral ln de koudere maanden van beteekenis wordt geacht. De betrokkên café's zijn American, Baga telle. Bordelaise, Carlton, Kemplnski, De Kroon, La Reserve, Schiller, Trianon en Winkels, Tot I uur mag in deze inrich tingen in den bewusten Zaterdagnacht een strijkje in actie zijn. De afdeeling Amsterdam van de Horecaf was reeds twee jaar met deze zaak bezig. o RIJKSCOMMISSIE MONUMENTENZORG. Bij Kon. besluit is aan J. W. Hanrath, te Hilversum, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als lid van de bij Koninklijk besluit van 10 Mei 1918 no. 66 ingestelde Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. o ARBEIDSCONFLICT. Op de fabriek der firma J. A. Raymakers en Co. te Gemert is een conflict uitge broken in de afdeeling trijpweverij. De directeur heeft 't dubbel getouwen-stelsel ingevoerd, en verder bestaat 't voornemen het driegetouwenstelsel per wever ln te voeren. Het conflict is ontstaan in verband met het boetestelsel, daar volgens de ar beiders bij het bedienen van meerdere ge touwen, de boeten wegens fouten te hoog zouden worden. Thans hebben de arbeiders in genoemde afdeeling het werk neergelegd, zoowel de dag- als de nachtploeg. De staking omvat circa 65 man. o UIT NEP OOST-INDIE. EEN GEHEELE KAMPONG UITGEBRAND BATAVIA, 21 Aug. (Anetg). Een geheele kampong in 't onderdistrict Bantaroedjah district Telaga (Preangerl is uitgebrand. De oorzaak is onbekend. 75 huizen zijn verwoest. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Veel klein vee is in de vlammen omgekomen. KINDERVERLAMMING. PALEMBANG. 21 Aug. (Anetal. Te Plad- joe heeft zich een geval van kinderver lamming met doodelljken afloop bij een Europeesch kind voorgedaan. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. TWEE RECIDIVISTEN AANGEHOUDEN. Eén van hen uit het Leidsche psychopathen-asyl ontvlucht. Als verdacht van de inbraak met dief stal in de goederenloods der Ned. Spoor wegen te Drumpt bij Tiel, zijn te Gorin- chem twee mannen aangehouden. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de ge stolen goederen met een roeiboot de Waal waren afgevoerd en dat een gedeelte dier goederen te Gorinchem en te Utrecht was gedeponeerd aan het station. Deze belde depóts werden in het oog gehouden en toen de beide verdachten zich te Go rinchem vervoegden om de gedeponeerde goederen af te halen, werden zij gearres teerd Een ander gedeelte der goederen bleek bij de arrestatie ln hun bezit te zijn. Een der verdachten is psychopaath, op 2 Augustus uit een gesticht te Leiden ont vlucht. Vermoedelijk heeft hij zich ook schuldig gemaakt aan een inbraak in de goederenloods aan het station te Alphen aan den Rijn De ander is schipper Bei den zijn recidivist. o WINKELDIEFSTALLEN. Een arrestatie te Rotterdam. Eergisteren bemerkte een winkeljuffrouw in het magazijn van de firma Vroom en Dreesmann aan de Hoogstraat te Rotter dam, dat een vrouw die bij een tafel had gestaan, daarvan eenige paren kousen af genomen had en deze onder het wegloo- pon in een tasch poogde te stoppen. Zij ging op de vrouw af, roepende: „Geef die kousen terug", doch de vrouw wierp on middellijk de kousen weg en ging op den loop. Zij werd door de winkeljuffrouw achtervolgd die de vrouw een straat ver der aan een agent aanwees. De agent heeft de achtervolging voortgezet, waarop de vrouw op den Goudschren Singel tot staan kon worden gebracht Onderweg bleek zij nog eenige gestolen goederen te hebben weggeworpen. Het bleek de 32-jarige mej. J. C. H.L. te zijn, die bekend staat te behooren tot een complot van vrouwen, die geregeld in winkels diefstallen plegen en die de goederen dan door hun mannen laten verkoopen of beleenen. Ook ln Den Haag moet zij verscheidene winkeldief stallen hebben gepleegd. EEN OUDE VROUW OVERVALLEN. De naar België uitgeweken dader thans gevat. Naar het Huis van Bewaring te Middel burg is overgebracht een achttienjarige schilder, die te 's Hertogenbosch in Juni een woning binnendrong en onder be dreiging met geweldpleging een aldaar wonende vrouw dwong om de plaats te wijzen, waar het geld geborgen was. Hij heeft toen een kabinet opengebroken en is met daaruit weggenomen geld naar België uitgeweken, waar hij dezer dagen j is aangehouden. Thans heeft de Belgische regeering den jongeman uitgeleverd. c BRANDEN. Gistermiddag tusschen halfdrie en drie uur, heeft een felle brand gewoed ln de lak- en verffabrlek „Premier" te Loos duinen. In een ketelhuls, waar lijnolie tot stand olie wordt verwerkt, schijnt een lek in een ketel te zijn ontstaan, waardoor olie in aanraking was gekomen met de gasslang. De ketel is daarop in brand gevlogen en de dientengevolge in het lokaal opge wekte hitte was zoo sterk, dat zelfs het zware betonnen platdak aan een der hoe ken werd ontzet. Inmiddels had eigen personeel van de fabriek reeds zand op de vuurmassa ge gooid, doch de hulp der brandweer was niettemin noodzakelijk. Deze was met de motorspuit spoedig ter plaatse en wist den brand tot het genoemde ketelhuis te be perken. De schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Tijdens een kort, maar hevig onweer, werd de boerderij van den heer Wiersma te Abbega bij Sneek door het hemelvuur ge troffen Zij brandde geheel af. ONDER EEN GEWELF BEDOLVEN. Bij het afbreken der oude gevangenis te Goes in verband met de uitbreiding der rijks H. B S. aldaar, is een gewelf naar beneden gekomen, waarbij de werkman H. uit Roosendaal, mede naar omlaag stortte. Met vier gebroken ribben werd de man opgenomen en per auto naar zijn woning te Roosendaal overgebracht. Parkwachter: „Zeg eens even. wat gaat U beginnen?!!" Jongeling (zwaar verliefd): „Ze is van gedachten veranderd." (Passing Show) o BUITENLANDSCH GEMENGD. ZIJN ECHTGENOOTE VERMOORD. Te Drei-eichenheim (Westfalen) werd de 58-jarige landbouwersvrouw Bardonner in een verschrikelijk bloedbad dood in de stal gevonden. Als vermoedelijke dader werd haar echtgenoot gearresteerd, die reeds bekend heeft vrouw met een bijl te hebben doodgeslagen. AMUNDSENS VLIEGTUIG? Prof. Moltsjanof, die heeft deelgenomen aan de vlucht naar het Noordpoolgebied met de „Graf Zeppelin" en die op het oogenbllk te Leipzig het door hem verza melde materiaal der expeditie bestudeert, heeft bij het ontwikkelen van een foto van het gebied ten Zuiden van Nova Zem- bla de omtrekken van een vliegtuig ont dekt. De vraag is gerezen of dit het vlieg tuig van Amundsen kan zijn. o— DE ROOFOVERVAL TE BERLIJN. De 53-jarige kassier van de Rijksbank Carl Kreye, die dezer dagen bij den over val op het Rijksbankfillaal te Berlijn Schneeberg ernstig verwond werd, is in het ziekenhuis overleden. o GOEDE VANGST. Op de binnenplaats van een gebouw van zeven verdiepingen te New-York nabij den zetel van de drankbestrijding hebben pro hibitie-beambten een groote, geheime al coholbranderij ontdekt; 74.000 Liter alco hol is ln beslag genomen, welke een waar de vertegenwoordigt van meer dan een millioen dollar. DIEFSTAL VAN ONTPLOFFINGSSTOFFEN. Zekere Richter, die in de Golpa-mijn der „Electrowerke" A.G., Berlijn, het toezicht heeft over de springmiddelen, is, naar de „Berliner Lokalanzelger" meldt, onder ver denking van diefstal van springstoffen gearresteerd. Bij huiszoeking bij Richter vond men in verscheidene bergplaatsen totaal 35 pond aan springstoffen en twee rollen lontsnoer Verder werden communistische geschriften en lidmaatschapskaarten gevonden. Richter ontkent intusschen nog den diefstal. HIJ zou niet weten, hoe de spring stof in zijn huis en tuin gekomen is. o MOTOR-ONGEVAL. Een landbouwer uit Laer reed in hel. plaatsje Glandorf (Rijnprovincie) met zijn motorrijwiel in op een groepje voetgangers. Door de aanrijding explodeerde het ben zinereservoir, waardoor de berijder in een oogenbllk geheel in vlammen was gehuld Korten tijd daarna overleed hij aan de bekomen brandwonden. .Een voetganger werd door de aanrijding zwaar gewond. Twee andere personen bekwamen lichte verwondingen. SCHIETPARTIJ TUSSCHEN POLITIE EN BANDIETEN. Gistermiddag is het, te New York tot een schietpartij gekomen tusschen politie en misdadigers, in den loop waarvan twee politieagenten en drie misdadigers werden gedood. Twaalf onschuldige voorbijgan gers, waaronder vrouwen en kinderen wer den door verdwaalde kogels getroffen en deels zwaar gewond. o— TWEE ARBEIDERS GEDOOD. Gisterenmiddag zijn op de spoorbaan Trier-Ehrang twee arbeiders, die werk zaamheden verrichten, overreden en ge dood. Zij hadden door het rumoer, dat hun werktuigen maakten het naderen van den trein niet gehoord. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Na een paar weken van volkomen stil stand in de prijzen van het gebrulksvee. is de weinige omzet en nu wellicht het vele regenwater, wat er maar blijft vallen, oorzaak dat er weer eenige terug gang in de prijzen merkbaar is. De wei den, vooral de laag gelegen weiden zijn zeer nat en dan heeft de boer gauw vee genoeg loopen. Er was op de gisteren gehouden mark ten weer weinig vee aangeboden en zoo als gezegd, waren de oude prijzen per slot niet meer te bedingen. Ook de markt al hier te Leiden ontkwam daaraan niet en het duurde zeer lang eer dat, er wat ver kocht séerd. We vernemen dat er op heden veel Duitsch vee ons land wordt binnen gesmokkeld en daar natuurlijk op dit haar gezondheid geen controle wordt uit geoefend, 'evert zulks gevaar op voor onze veestapel. Reeds heeft het Tweede Kamerlid Ba ron van Voorst tot Voorst, de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, alsmede de Minister van Justitie, hierop geattendeerd op dat ten spoedigste hier tegen maatregelen worden getroffen. Het Is ons bekend, dat er in dit vee aan de Oostgrens, veel handel wordt gedre ven. Natuurlijk gaat dit alles in verband met den Duitschen crisis, maar het brengt onze veestapel ln gevaar. Het vette vee werd gisteren tamelijk verhandeld en de prijzen waren iets beter als de laatste week. Kalveren in de slachtsoorten ook, doch voor de fokgras- kalveren was weinig kooplust. Vette schapen lager. Vette lammeren ook wel iets. Heele besten deden f.28 f.30 per stuk. Overigens.,f.23f.26. Fok schapen waren duurder als vorige week. Er werden er nu verkocht voor f33 f. 35 per stuk. wel beste Texelsche scha pen, maar voor een vooruitzicht op de toekomst zijn zulke prijzen te hoog. Vette varkens hielden gisteren te Leeuwarden en Zwolle prijs. In mager goed en jonge biggen was de handel en ook de prijzen gisteren minder. VAN DER S. VOETBAL. T.O.N.A. ITER LEEDE I. Hedenavond 0111 half zes speelt T.O.N.A. I op haar terrein tegen Ter Leede I een wedstrijd om een lauwerkrans. ALPHEN. Raadsstukken. Extra-uitkeering aan werkloozen. In de raadsvergadering van 20 Juli j.l. werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies het adres d.d. o Juli j.l. van den Alphensche Bestuurdersbond, houdende ver zoek aan den Raad om aan bepaalde werk loozen wier inkomen door werkloosheid belangrijk beneden hec normale is gedaald, een extra uitkeering in geld of, indien gewenscht in natura toe te Kennen en de uitvoering van deswege te maken regeling op te dragen aan de gemeentelijke com missie voor crisis-steun. Het adres heeft aldus B. en W. aan den raad een punt van bespreking uitgemaakt en wij zijn tot de conclusie gekomen dat, afgezien van de vraag of in een stelsel van steun regeling eene uitkeering in eens wegens derving van inkomsten zou passen, nu de gemeentelijke steunregeling voor het ver- leenen van ondersteuning aan werklooze arbeiders pas beëindigd is, het niet aan gaat om deze reeds thans weer in anderen vorm in het leven te roepen. In verband hiermede vinden B. en W. geen vrijheid, den raad tot toepassing van de gevraagde maatregel te adviseeren. Brugbouw. In de raadsvergadering van 26 Juni 1931 werd door den raad in beginsel besloten tot het maken van een brug over de Spoorhaven tot een verbinding met de Stationsstraat, terwijl het benoodigde cre- diet werd beschikbaar gesteld voor het maken van een klinkerbestrating, benoor den de Spoorhaven, een en ander om de omleiding van het doorgaand verkeer mogelijk te maken, wanneer in het voorjaar van 1931 de HotbrUg zal worden vernieuwd. Het is noodig aldus B. en W. thans een beslissing te nemen omtrent de Havenbrug, daar de werkzaamheden spoedig moeten aanvangen, teneinde daarmede in het voor jaar gereed te zijn. Reeds vroeger is meer malen de gedachte geopperd om als tijde lijke maatregel de bestaande bovenbouw der Hofbrug te verplaatsen naar de Haven- brug, teneinde daar een overgang te ver krijgen over de Spoorhaven, welke voor de naaste toekomst voor het landverkeer voldoende zou zijn en die weinig kostbaar zou wezen. Deze gedachten hebben B en W. ook thans niet laten varen, daar echter eenigen tijd geleden door den directeur van gemeentewerken werd gerapporteerd, dat de valbrugrin wijk Aarlanderveen zich in slechten staat bevindt, en binnenkort vernieuwing behoeft, is de kwestie meer gecompliceerd geworden, omdat de ver nieuwing van 2 bruggen aan de orde komt. B. en W. hebben den directeur voornoemd opgedragen de aangelegenheid nader te onderzoeken en plannen te maken voor vernieuwing der beide bruggen en deze zooveel noodig met elkaar in verband te brengen. Een poging om een zich in goeden staat bevindenden bovenbouw van een ge bruikte ijzeren ophaalbrug te koopen is mislukt. De directeur is van meening, dat de voorkeur is te geven aan: a. Den bouw van een geheel nieuwst brug over de Spoorhaven. De breedte 3er brug zou 8 Meter bedragen en de bediening electrisch zijn. De kosten worden begroot op f 43.800. b. Vernieuwing van het N.W. landhoofd der Valbrug en vervanging van den be- staanden bovenbouw dier brug door die van de tegenwoordige Hofbrug. De kosten hiervan worden begroot op f.6340. In be ginsel vereenigen de Commissie van bij stand en B. en W. zich met plan A. Evenwel achten B. en W. uit financieele overwegingen de uitvoering thans niet ge wenscht en stelt de uitvoering van een ander plan (B) voor. a. Het maken van een nieuwen onder bouw voor de Havenbrug welke later voor een deel is te benutten voor een grootere brug. Op deze nieuwen beton-onderbouw de bestaande bovenbouw der Hofbrug te plaatsen, terwijl geen bijkomend'' werken worden begroot op f.12 750 b. Vernieuwing van het N.W. landhoofd der Valbrug en het vervangen van den be- staanden bovenbouw van die brug door een nieuwe. De kosten hiervan worden begroot op f.9500 De meening der meer derheid van het college van B. en W. wijkt af van die der commissie van Bij stand. De kosten van plan B. acht zij n.I. te hoog in verhouding tot de beteekenis die een dergelijke Havenbrug heeft. Zij stelt daarom voor een noodbrug te maken liesstaande uit een onderbouw van paal- jukken waarop de bovenbrug der Hofbrug wordt geplaatst. De kosten worden be groot op f.4901) (plan C), Resumeerende stellen B. en W. voor f. 4900 beschikbaar te stellen voor het maken der genoemde noodbrug en indien dit voorstel wordt aangenomen f.9307 bes-bikbaar te stellen voor vernieuwing der Valbrug te Aar landerveen. Verbetering Lindenhovenstraat. De reeds sedert langeren tijd bestaande plannen tot verbetering van de boven genoemde straat zijn thans zoover gevor derd, dat kan worden overgegaan tot aan koop van den voor de verbreëding van den weg benoodigden grond Mat de meeste betrokken eigenaren hebben B en W. over eenstemming bereikt. Zoodra de benoodigde gronden het eigendom der gemeente zijn kan tot uitvoering der voorgenomen ver- beteringswerken worden overgegaan. Op de begroofing voor dien dienst van dit jaar is voor dit doel een bedrag van f. 25.000 uitgetrokken onder Kapitaaldienst. B en W. stellen den raad voor hen te machtigen tot het verbeteren en verbreeden van de Lindehovenstraat en te besluiten tot aan koop van de daarvoor benoodigde gronden van 18 verschillende eigenaren. De koop som der gronden bedraagt in totaal van de verschillende eigenaren f. 2687,25 Subsidie voor t.b.s.-bestrijding. In de raadsvergadering van 26 Juni j.l. werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld een adres van Iqet bestuur van de plaatselijk vereeniging tot be strijding van t.b.c. om bijdragen uit de gemeentekas voor haar werk en wel, le voor 1931 een subsidie van tenminste f.1500 bij voorschot in 4 termijnen uit t? betalen, opdat kasgeld aanwezig zal zijn. 2e. een bijdrage per uit te zenden patiënt van per maand f. 90 en 3e een bijdrage in eens van f. 1000 tot dekking van het tekort van de rekening over 1939. Na een zeer uitvoerigs uiteenzetting stellen B. en W. den raad voor, voor het jaar 1931 a. een subsidie te verleenen tot een maximum van f. isoq onder de volgende voorwaarden, le dat de vaste bijdragen van particulieren moeten bedragen f. 803 (de opbrengst van de Emma- bloem hieronder begrepen), zullende het subsidie worden verminderd met het be drag evenredig aan dat hetwelk tekort zal komen aan de f 800. 2e dat door het rijk in de kosten van de t.b.c.-bestrijding in het algemeen zal worden bijgedragen tot een bedrag van tenminste f. 1500 zullende het subsidie eventueel na den aftrek be deeld sub. 1 worden verminderd met een bedrag gelijk aan dat, hetwelk tekort za| komen aan de f. 1500. 3e dat het subsidie nimmer meer zal bedragen dan het tekort van de rekening plus f. 67.75. 4e. dat een exemplaar van de rekening over 1931 aan B. en W. ter goedkeuring moet worden ingezonden, vergezeld van de daarbij be boerende bewijsstukken, b. van dit sub sidie bij voorschot uit te betalen een be drag van f.750 II. over 1931 naast bet subsidie onder 10 genoemd, geen bijdrage te verleenen sjaeciaal voor sanatoriumver- pleging, maar bij de behandeling van de gemeenfebegrooting voor 1932 nader te overwegen, in hoever in de subsidieregeling verandering dient te komen en op welken voet deze dan dient te worden verleend. III. een extra subsidie over 1930 te ver leenen van f. 500. Bij het gehouden melkexamen, afge nomen door het bestuur van de afdeeling Alphen a, d. Rijn van de Hollandsche Mij. van Landbouw kwamen voor een diploma in aanmerking de dames: Tr. Verboom, Ter-Aar en A. den Hertog Bd., alhier en de hderen D. A. v. Dolder, H. Oppelaar en A. C. Wieman, alhier en J. de Bniijn te Ter-Aar. Gevonden voorwerpen: een grijslederen ceintuur, een autoband met plank, een zw. schooltasch, eenig geld in papier gewik keld, 2 belasiingplaatjes en een portemon- naie met inhoud. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. Tot lid en penningmeester van het Uitbouw-comité der Ned Herv. Kerk werd benoemd het hoofd der Chr. school Juliana straat, de heer P. Smits. ■O BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna d. van H. Warnaar en C. E. van Welzenis Willem Hendrl- kus Eduard, z. van H. E. la Gro en J. L. Hoogendijk Gerritje, d. van W. van Dommelen en H. Lindeboom Annie Aria, d. van G. Griffioen en K. Bakhui zen Adrianus Cornelis Johannes, z. van J. H. v. d. Bosch en G. G. Feith. Overleden: Johannes Förrer 74 ge huwd met A. Compier. Ondertrouwd: P. van Ravenswaaij 23 j. en W. C. van Aken 26 j. Getrouwd: N. van Dijk 27 j. en A. F. Bos 23 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Johannes van Dijk, zonder beroep van Utrecht K. Schuurman es gezin, koopman van Gouda Ph. Sauf- mann. zonder beroep van Hochheim (Duitschl.). Vertrokken: G. van Dijk, dienstbode naar Vreeland A. van Dijk, zonder be roep naar Veenendaal H. van Luinen, slager naar Sassenhelm A. K. ten Brinke, zonder beroep naar 's-Graven- hage w. Osterom, arbeider naar Loos duinen C. J. Verweij. dienstbode naar Zwammerdam R. Kisteman, dienstbode naar Lemelerveld B. C. van Donk, mo lenaarsknecht naar Heukelom H. E. Vonk, dienstbode naar Bllthoven. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier staan als werkloos ingeschreven: 6 tim merlieden, 9 losse werklieden, 1 cement- werker, 2 grondwerkers, 2 pakhuisknechts, 1 chauffeur, 2 fabrieksarbeiders, 1 hout- draaier, 1 machinist, 1 letterzetter en een opperman. De Oranjefeesten. Thans is het programma der feestelijk heden op 31 Augustus definitief vastge steld. Aanvangende met gewijde muziek van den toren vermeldt het een muzika- len rondgang, ringrijderlj. een optocht van versierde fietsen. De historisch-alle- gorische optocht zal ongetwijfeld het hoogtepunt van den dag zijn, terwijl een wijdingssamenkomst, een avondfeest ea een vuurwerk den dag besluiten. Gevonden voorwerpen: 1 Alphacca- beursje, een rijwielbelastingplaatje, een j ongenskruiwagen. o KOUDEKERK. Bugcrlijke stand. Overleden: Arie Meijer, 7 dagen. De Geref. Zangvereeniging „Soli deo Gloria' behaalde op het concours te Schalk wijk in de derde afdeeling een edrsten prijs met 321 punten. O NIEUWVEEN. De Wilhelminafeesten. Woensdag en Donderdag a.s. worden alhier de feesten ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin gehouden. De Woensdag staat in het teeken der kinder spelen. terwijl Donderdagmorgen volks spelen gehouden worden en 's middags eenige onderqfficleren van het 6e regiment Veld-Artilleriè uit Leiden een rij-demon- stratie komen geven. Een openlucht-bios coop en vuurwerk besluiten de feestelijk heden. De Geref. Kerk. Na meer dan dertig jaren lang op vrien delijke wijze menschen op hun „plaats" gezet te hebben, heeft mej. Vossepoel, kos teres der Geref. Kerk alhier, met ingang van 1 September a.s. op haar verzoek eer vol ontslag als zoodanig gekregen Zij zal worden opgevolgd door den heer J. Rietdijk 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6