TELEGRAMMEN. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BER1CHTEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 743. Hedenmiddag 3 uur: 754. TELEGRAFISCH WEERBERICHT ll. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 763.3 te Reikjavik. Laagste siand 7.46 5 ie Skagen. ervvacliling tot den avond van 23 Aug.: Zwakke tot matige, Westelijke tot Zuide- |ke of Zuid-Oostelijke wind. Aanvankelijk ^klarend met weinig of geen regen. Later «nemende bewolking met kans op regen het Zuid-Westen. Later iets zachter, lormwaarschuwingsdienst: geseind heden- idrgen om halfelf alle posten: Attentie- >in neer. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 14 gr. C. (58 gr. F.). 11 uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Voorm. te 11.45 uur; nam. te 1.5 uur. Voor Maandag. Voorm. te 1.10 uur; nam. te 1.40 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur 18'/: gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 8.44 n.m. tot 5.23 v.m. Zondag: 8.42 n.m. tot 5.22 v.m. ENGELAND. regeering-Mac Donald in gevaar. De onderkoning beantwoordt Gandhi. De politieke toestand is zeer onzeker [ewerden, daar de Generale Raad van et Vakverbond de regeeringsplannen it bezuiniging heeft afgewezen. Volgens dezen Raad mag niet getornd lorden aan de werkloosheidsuitkeerlngen B mag niet worden overgegaan tot ver- tindering op de sociale uitgaven. Liever m de Raad dan nog de 10 pet. invoer- fechten accepteeren! Deze tegenstand ;an voor het Labourkabinet van bulten- lewoon groot belang zijn, immers meer an 100 Labourleden in het Lagerhuis :ijn als vertegenwoordigers te beschou- en van het Vakverbond of staan in «uwe relatie daarmede. Voorts dragen ie Vakbonden jaarlijks een zeer aanzien lik bedrag bij in de kas van de Arbeiders- itij. Het Vakverbond schijnt te ver lichten, dat tie regeering thans met een ,eer aannemelijk program komt, doch liervoor bestaat momenteel geen enkele laanwijzing. Zelfs in het geval dat het 'akverbond zich uitspreekt voor de hef- llng van invoerrechten in plaats van ver- lindering der sociale uitgaven, blijven de moeilijkheden van het kabinet bestaan, laar de kanselier van de Schatkist, Inowden, op dit punt onverzoenlijk is en van geen compromis wil weten. In politieke kringen is men algemeen Ivan gevoelen, dat Mac Donald zijn po lgingen zal voortzetten zonder nog verdere besprekingen te voeren met de vakver enigingen. Enkelen zijn de meening toe gedaan, dat de tegenwoordige situatie tdt |ontslag van het kabinet zal leiden; Mac nald zou inderdaad kunnen gedwon gen worden zijn voorstellen tegen een deel van zijn eigen partijgenooten en slechts door den steun der oppositie te zien goedkeuren Toch houden de mees- jen het voor waarschijnlijk, dat Mac |Donald zal aanblijven; hij is er toch diep van overtuigd, dat een regeeringswlsseling |?P dit moment ernstige gevolgen zou lebben voor het land. Gisteravond zouden de ministers weer met vacantie gaan, doch dit is niet door gegaan. Onverwacht zijn zij gisteravond "eer opgetrommeld voor een kabinets fitting. Ook de vertegenwoordigers der conser vatieven en liberalen hadden gisteravond een nieuwe gedachtenwisseling met Mc Donald. Over het algemeen zou de regee- ting het met- hen wel tot overeenstemming bunnen brengen. Baldwin Is op telegrafisch verzoek uit Arn-les-Bains (Zuid-Frankrijk) vertrok ken. Men beschouwt dit als een bewijs van ben ernst van den toestand. Men spreekt van de mogelijkheid van ontslag van enkele ministers, indien het Plan tot belangrijke bezuiniging op de Werkloosheidsverzekering en de sociale diensten door de regeering zou worden aangenomen. In dit verband worden de namen van Johnston, den lord grootzegel bewaarder, en Lansbury, den minister van Publieke werken, genoemd. Hedenmorgen komt het kabinet opnieuw bijeen. Mocht het tot een kabinetscrisis komen, "in zal de Koning waarschijnlijk niet di rect nieuwe verkiezingen uitschrijven, doch ben leider der conservatieven, Baldwin, de opdracht geven een nieuw kabinet te vor men Voor den laatste staan dan twee mogelijkheden open: ten eerste de vorming van een conservatief kabinet, dat ver- Mande concessies aan de Labourpartij en be Liberalen moet doen, om zich van hun steun te verzekeren, ten einde zijn nood maatregelen door te voeren, of ten tweede een coalitie-regeering met Baldwin als mi nister-president en Mac Donald en Lloyd George met hun respectieve medewerkers a's ministers. Duidelijk Is het echter, dat ?een enkel kabinet op die manier lang zal Kunnen aanblijven, doch het zou in de be- °behng liggen zoo spoedig mogelijk de noodmaatregelen door te voeren, waarna vind"5 verkiezinSen zouden kunnen plaats De Engelsche bladen bevatten den tekst van een zeer belangrijken brief van den onderkoning aan Gandhi, waarin diens be schuldigingen weerlegd worden betreffende het niet-naleven van 't accoord van Delhi door de regeering. De onderkoning wijst er daarentegen op, dat de politiek van het nationalistisch congres in strijd is ge weest met den geest evenzeer als met de letter van het accoord en een bedreiging vormt niet alleen voor het instandhouden van het accoord, maar tevens voor de handhaving van den vrede. HONGARIJE. Naar een kabinet Karolyi. Graaf Julius Karolyi verwacht heden gereed te komen met de vorming van zijn kabinet. Volgens een officieele mededeellng zal graaf Karolyi de tot nu toe gevolgde rich ting in de binnen- en buitenlandsche poli tiek, zoowel als de kwestie der restaura tie. volgen. Hiermede ligt het blijkbaar in de bedoeling de in het buitenland ver spreide berichten, als zou alles wat tot nu toe in Hongarije gebeurde, slechts het voorspel zijn van deze restauratie, tegen te spreken. Vooral in Tsjecho-Slowakije maakte men zich erg ongerust over een terugkeer der Habsburgers. Éen soc. blad sprak zelfs van een bezoek van Arnoldo Mussolini (broe der van den duce) aan graaf Berhtold op diens kasteel te Buchlowitz (Oostenrijk) voor dit doel! SPANJE. Naar een breuk met het Vaticaan? De stakingen. De minister-president, bijgestaan door de ministers van buitenlandsche zaken en justitie, heeft gisteren op het departe ment van buitenlandsche zaken een on derhoud gehad met den Pauselijken nun tius, wien hij een diplomatiek protest aan bood tegen het stuk, dat de aangehouden vicaris van Vittorla in zijn bezit had. (Dit document bevatte aanwijzingen omtrent zoo spoedig mogelijken verkoop van de kerkelijke goederen in Spanje). De minis ters stelden den Heiligen Stoel formeel den elsch zijn houding ten aanzien van de Spaansche republiek te bepalen. Als het antwoord niet bevredigend is, zou er, naar het zich laat aanzien, een breuk tus- schen Spanje en het Vaticaan ontstaan. Aan dit onderhoud was een langdurig gesprek van den nuntius met den minister van buitenlandsche zaken voorafgegaan. Te Barcelona hebben de arbeiders twee fabrieken in bezit genomen. Pogingen van de politie om deze fabrieken te ontruimen, zijn tot nu toe door de vijandige houding van een duizendkoppige menigte arbei ders verhinderd. De staking der metaalbewerkers in Ca- talonië neemt steeds scherper vormen aan. De arbeiders hebben voor het geval de werkgevers de eischen der stakers afwij zen, geweldmaatregelen aangekondigd. ITALIË. Het aantal werkloozen. Verhooging invoerrecht op graan. Het aantal werkloozen in Italië bedroeg volgens een officieele mededeeling, eind Juli precies 337.000, waaronder zich 162.000 vrouwen bevonden. In totaal kregen 230.000 werkeioozen ondersteuning. Italië heeft het Invoerrecht op graan, meel en graanproducten verhoogd. Dit be droeg G0.6 lire per 100 K.G. en het is nu op 75 lire gebracht. Men verwacht dat de verhooging van de graanrechten ten gevolge zal hebben, dat de graanboeren bij den verkoop van hun product (bij een oogst van 6.5 a 6.8 millioen ton) ongeveer 900 millioen lire meer zullen beuren, terwijl de staat uit. de verhoogde invoerrechten 150 millioen lire extra zal trekken, die geheel voor werkverschaffing zullen worden gebruikt. De broodprijs zal verhoogd worden. De regeering zal dagen vaststellen. VEREENIGDE STATEN. Uitgaven wegens misdadigheid. In een nieuw rapport van de commissle- Wickersham. die zooals bekend een on derzoek heeft ingesteld naar de misdadig heid in de Ver. Staten, wordt verklaard, dat Jaarlijks in de Ver. Staten 1 20.000.000 dollar wordt uitgegeven tengevolge van misdaden. De regeering der Ver. Staten heeft jaarlijks 53.000.000 dollar noodlg voor toepassing van de wetten, waarvan 66 pCt. op rekening van de drankbestrijding komt. DE ENGELSCHE REGEERING. LONDEN, 22 Aug. (V.D.). Aangezien de regeering gisteren geen overeenstem ming kon krijgen met de vertegenwoordi gers der vakvereenigingen, acht men het niet uitgesloten, dat zij de bezuinigings maatregelen zal doorvoeren zonder den steun harer eigen partijgenooten, aange zien zij bij de oppositie voldoenden steun vindt om de maatregelen te kunnen uit voeren. De conservatieven, die' accoord gaan met het heffen van een invoerrecht, hebben hun medewerking afhankelijk ge maakt van de procentueele verdeeling van de vermeerdering der belastingen. Terwijl Snowden aanvankelijk voornemens was, het tekort voor 50 procent te dekken door bezuinigingen op de begrooting en voor 50 procent door nieuwe belastingen, staan de conservatieven erop dat het tekort ge dekt wordt voor 75 procent door bezuini ging en slechts voor 25 procent door nieuwe belastingen. Naar thans bekend wordt, heeft het ka binet de heffing van invoerrechten niet op het bezuinigingsprogram gezet, eener- zijds omdat hierdoor de steun der libera len verbeurd zou zijn, anderzijds ook van wege den druk, die in eigen rijen (o.a. door Snowden) werd uitgeoefend. LONDEN, 22 Aug. (V. D.). Naar de mee- ning van sommige Ingewijden is de toe stand te Londen op politiek gebied zoo dramatisch, dat erger slechts wordt ver meden door de groote elasticiteit van het Engelsche parlementaire stelsel. De „Times" maakt melding van ver gaande meeningsverschillen in het kabinet en gelooft, dat het aftreden van verschei dene minsters slechts vermeden is door het aandringen van Mac Donald en Snow den. De „Daily Telegraph" keert zich tegen de bewering der vakvereeniglng, dat zij door hun eigen regeering zijn bedrogen en verwijt nen, dat zij voor de dekking van de tekorten, die door hun eigen wan beheer zijn ontstaan, slechts offers van anderen vragen. De „Daily Mail" weet te berichten, dat de conservatieven den liberalen reeds voorstellen hebben gedaan voor een con- servatief-liberale regeering met Baldwin als minister-president en Lloyd George als kanselier van de schatkist. LONDEN, 22 Aug. (Reuter). De kabinets raad is hedenmorgen te 9.40 uur bijeenge komen. Na afloop van deze zitting zou Mac Donald nogmaals een bespreking voe ren met den leider der oppositie. Men verwacht een onderhoud tusschen Mac Donald en Baldwtaj BULGARIJE. Weer een politieke moord. Gisternacht zijn opnieuw 2 leden van de voormalige groep Protogerof, Mateëf en Sjenhof door de Imro overvallen en zwaar gekwetst. De daders ontkwamen in een gereed staande auto. LITHAUEN. Het proces Woldemaras. Het proces-Woldemaras levert geen ver rassingen op. Hoewel totdusver feitelijk niets tegen Woldemaras bewezen schijnt, rekent men toch op zijn veroordeeling. CHINA. Japansche nota en een mooi gebaar. De Japansche gezant heeft der Chinee- sche regeering een scherpe protestnota overhandigd, waarin tegen de Japan-vijan delijke demonstraties te Tsingtau gepro testeerd wordt en geëischt. dat direct maatregelen zullen worden genomen, op dat dergelijke demonstraties in de toe komst achterwege zullen blijven. Een ambtenaar van de Japansche legatie is naar Tsingtau gezonden om ter plaatse een en ander te onderzoeken. De Japan sche nota verlangt voorts dat de politie beambten. die te Tsingtau de Japansche onderdanen niet in bescherming hebben genomen, ter verantwoording zuilen wor den geroepen. Tevens heeft Japan echter een mooie daad verricht. De keizer van Japan heeft een gift van honderdduizend yen geschon ken voor de Chlneesche slachtoffers in het overstroomingsgebied van de Jangste. Voorts schonk hij tienduizend yen voor de Japanners, die door de overstroomin gen verliezen hebben ^geleden. In verband met de wrijvingen tusschen Chineezen en Japanners en den boycot in China van Japansche waren, krijgt dit gebaar van den keizer een heel bijzonder karakter. GEMEENTE-SECRETARIS WEGENS CREDIETZWENDEL GEARRESTEERD. FRANKFURT a. d. MAIN, 22 Aug. (V.D.) Gisteren is te Kriftel in den Taunus de gemeentesecretaris gearresteerd wegens omvangrijke credletzwendel. De secretaris was in financleele moeilijkheden geraakt en om van de banken geld te krijgen ver- valschte hij olficleele stukken met de handteekening van den burgemeester en van het gemeentebestuur Hij schreef op deze wijze o.a. een certificaat voor zijn eigen credietwaardigheid en wist aldus van eenige banken in totaal 30.000 Mark los te krijgen. WACHTMEESTER-INBREKER. KEULEN, 22 Aug. (V.D.). Een lioofd- wachtmeester van de Schupo's is gearres teerd onder verdenking dat hij aanvoerder is van een beruchte dievenbende, die reeds ruim een jaar Keulen en het Rijnland onveilig maakt en in gehuurde auto's strooptochten onderneemt tot Coblenz en het Roergebied toe. Thans is men hem op hel spoor gekomen door een ie Coblenz gepleegde inbraak waarbij het auto-nummer der inbrekers kon worden genoteerd. Het bleek dat de auto eigendom was van een verhuurder te Keplen en deze noemde den naam van den wachtmeester als dengene aan wien hij den wagen in bruikleen had gegeven. De gearresteerde bevindt zich thans in voorloopige bewaring. DE STILLHALTE-VOORSTELLEN. NEW YORK. 22 Aug. (V D.j. De New- Yorksche bankiersgroep, bestaande uit de Intern Acceptance Bank, de Change Natio nal Bank, de National City Bank en de Guarantee Trust Company, heeft het plan van de Stillhalte-Commissie goedgekeurd. Waarschijnlijk zal Maandag de goedkeu ring der provinciale banken volger,. DUITSCHE OCEAANVLUCHT. BERLIJN. 22 Aug. (V. D.l. De vliegers Jim Rody en Johansen zijn hedenmorgen te 7.03 uur van het Berlijnsche vliegveld Tempelhof met hun Junkers-vliegtuig W. 33 gestart voor hun voorgenonrten Oceaanvlucht in Westelijke richting. Zij zetten koers in Zuidelijke richting, over Lyon en Marseille naar Barcelona, van waar zij willen verder vliegen naar Lissa bon om dan den Atlantischen Oceaan over te steken. Er bevindt zich aan boord van het toestel nog een Portugeesch passagier, maar het is nog niet bekend, of deze de Oceaanvlucht zal meemaken, of slechts meevliegt tot Spanje of Lissabon. Het zal waarschijnlijk hiervan afhangen, of de vliegers nog een tusschenlandlng maken. Ook omtrent het doel van de vlucht Noord- of Zuid-Amerika hulden dë" vliegers zich in een diep stilzwijgen. De koers, die zij volgen, schijnt er op te wijzen dat zij voornemens zijn naar Zuid-Amerika te vliegen, doch het is niet uitgesloten, dat zij van Lissabon via de Azoren toch weer de richting van New-Foundland zullen nemen. DE STRIJD OP CUBA. LONDEN, 22 Aug. (V. D.). De „Times" meldt uit Havanna, dat de Amerikaansche ambassadeur te Havanna zijn regeering gisteren heeft meegedeeld, dat naar zijn meening de opstandige beweging op Cuba ten einde lodpt. Niettemin hebben ook nog gisteren verscheidene ernstige straatge vechten te Havanna zelf plaats gehad, die echter geen groote beteekenis hebben zoo lang president Machado in staat is de po litie en het leger te betalen. DE „NAUTILUS". KOPENHAGEN, 22 Aug. (V. D.). In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de „Nautilus" het volgende bericht verzon den: Het stormt hevig uit het Noord- Oosten en de sterke drift van het ijs maakt de omstandigheden voor duiken zeer ongunstig. De „Nautilus" drijft tame lijk ver weg van het punt waar zij nog gis teravond om 18 uur het dikke pakijs heb ben bereikt. De temperatuur is om het vriespunt. Het drijfijs vormt voor ons het grootste gevaar en wij waren in moeilijker positie dan wij ooit hadden gedacht. De steven en het roer hebben vreeselijke slooten gehad. Wij gaan zeer langzaam en voorzichtig vooruit en wachten op gun stige omstandigheden om voor het eerst onder water te kunnen gaan. Momenteel zijn wij bezig om onze wetenschappelijke apparaten voor de onderzoekingen en me tingen gereed te maken. PONCET BIJ BRIAND. PARIJS, 22 Aug. (V D.). De tot ambas sadeur te Berlijn benoemde onderstaats secretaris Francois Poncet heeft gisteren middag een bezoek gebracht bij den mi nister van Buitenlandsche Zaken Briand te Cocherel, teneinde met hem de Voiken- bondszitting te Genève en zijn toekom stige werkzaamheden te Beriijn te be spreken, Naar verluidt zou besloten zijn dat Poncet Frankrijk in de op 29 Augustus a.s te Genève beginnende commissiezitting zal vertegenwoordigen, terwijl Briand op 2 September uit Parijs vertrekt om den volgende dag aan de Raadszitting en de Assemblee deel te nemen. BOSCHBRANDEN IN ZUID-FRANKRIJK. TOULON, 22 Aug. (V.D.). Uit het depar tement Var aan de kust van de Middel- landsche Zee worden bijna dagelijks boschbranden gemeld. Ten gevolge van de krachtige Mistral, den beruchten storm van Zuid Frankrijk, grijpen de vlammen dikwijls met de snelheid van een trein om zich heen. Alle tegenmaatregelen waren tot nog toe vergecfscn. Wanneer de storm voort duurt, nemen de boschbranden den omvang aan van een ramp. Ook op het eiland Corsica nemen de boschbranden een dreigenden omvang aan. Zij naderen steeds dichter de bewoonde streken en hebben reeds de gecultiveerde landerijen bereikt. Talrijke olijfgaarden en boomgaarden zijn reeds door de vlammen vernield. o DE HERTOG VAN GLOUCESTER GEOPEREERD. LONDEN, 22 Aug. (Reuter). De hertog van Gloucester (zoon van den koning) heeft hedenmorgen een blinde-darm- operatie ondergaan. Zijn toestand is be vredigend. LINDBERGH. TOKIO, 22 Aug. (Reuter). Lindbergh en zijn vrouw hebben Muroton baal over vlogen in de richting van Nemuro. G. L. VAN GINK OVERLEDEN. Op 69-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden de heer G. L. van Oink, die zich voor 40 jaar reeds op de rijwlel- fabrikatie toelegde, aanvankelijk op kleine schaal, doch spoedig daarna in het groot in de speciaal d'aarvoor aan den Omval bi i Amsterdam gebouwde Rijwiel- en Machinefabriek „De Hinde", waar hij tegen het einde der vorige eeuw ook de automo- bielfabrikatie begon en eenige der eerste Nederlandsche automobielen construeerde. De overledene nam een belangrijk aan deel in de ontwikkeling der rijwielindustrie, was een der mede-oprichters van de R A I. (Vereeniging voor de Rijwiel- en Auto mobielindustrie) en ontwierp o.a. de wieler baan in het vroegere Willemspark te Am sterdam. Ongaarne trad hij in het openbaar leven naar voren. Al zijn belangstelling en aan dacht werd door de technische problemen in beslag gënomen. Reeds in het begin dezer eeuw, vestigde hij de aandacht op zich, door enkele be langrijke uitvindingen op het gebied van explosie-motoyen, voor welker invoering en toepassing hier te lande hij veel pioniers werk heeft gedaan. ALS DE TREINEN VERTRAGING HEBBEN Opvoering der snelheid. De directie der Ned. Spoorwegen heeft per dienstorder bepaald: dat de snelheid van reizigerstreinen met vierassige rij tuigen en vervoerd met stoomlocomotieven op de baanvakken Amsterdam Cs.Rotter dam D.P., Amsterdam—Utrecht, Arnhem Utrecht Cs., GoudaUtrecht Cs., Eindho venVenlo, UtrechtAmersfoortZwolle- Groningen tot 100 kilometer per uur mag worden opgevoerd om vertraging in te halen. Van bestel- en ijlgoederentreinen mag de snelheid tot 75 kilometer opgevoerd worden. De snelheid van electrische treinen mag op het baanvak Amsterdam Cs.Leiden— Rotterdam D.P. tot 100 Kilometer opge voerd worden en op de lijn Rotterdam Hofplein—Den Haag tot 80 Kilometer per uur. Anders bedraagt de snelheid van stoomtreinen 90 Kilometer en van electri sche 95 Kilometer per uur. BRAND. In den afgeloopen nacht is de bloem- bollenschuur van den heer S. S. Wage- maker, te Wlerlngen met den geheelen in houd verbrand. Een vijftal rijwielen, land en tuinbouwgereedschappen, enz. ging mede in de vlammen op. De oorzaak van den brand ls onbekend. Verzekering dekt de schade. De schoonzoon van den heer W„ die trachtte iets van den inhoud te redden, bekwam ernstige brandwonden. DE POSTVLUCHTEN. Het 25ste postvliegtuig is gisteren om 6.20 uit Budapest vertrokken en om 16.59 l te Athene aangekomen. - o TANK VAN 14.000 K.G. VAN 60 M, HOOGTE GEVALLEN. Hedenmorgen werd door de N.V. Con structie-Werkplaatsen De Vries, Robbé en Co. uit Gorkum aan de electrische cen trale aan de Gallileïstraat te Rotterdam een 14.000 K.G. wegende watertank, welke op een hoogte van 56 Meter op een lift schacht moest worden geplaatst, omhoog geheschen. Toen de tank boven de schacht was op een hoogte van 60 M. is een van de hijschmasten doorgeknapt, waardoor het gevaarte met donderend geweld om laag stortte. Gelukkig stond er niemand onder zoodat geen persoonlijke ongevallen te betreuren zijn. De tank, die op den rand van een betonnen bak terecht kwam, werd totaal vernield. Een gedeelte van de tank is ongeveer een meter ln den grond ge drongen. o ALPHEN. GASVERSTIKKING. Hedenmorgen omstreeks kwart voor 7 werd de hulp van de politie te Alphen aan den Rijn ingeroepen ten einde een onder zoek in te stellen in de woning van G. van der Waay, wonende aan den Steekterweg aldaar. De buren hadden omstreeks half zeven in huls kreunen gehoord. De politie brak de deur open en vond de 76-jarlge G. van der Waay, die alleen woont, bewuste loos in bed, terwijl zij een sterke gaslucht waarnam. Het gelukte de politie den man weer bij te brengen. De man herinnerde zich later gisteravond het licht te hebben laten branden. In den loop van den nacht was hij even wakker geworden. Hij voelde zich toen onwel en wist zich te herinneren, dat het licht toen niet meer brandde. De kraan van de lamp was vanmorgeh echter nog wel open. Het in de muntmeter aan wezige gas is toen de kamer ingestroomd. o AALSMEER. Beroep aangenomen. De heer W. Hurma te Dokkum heeft het beroep der Chr. Geref Kerk alhier aan genomen. IJMUIDEN, 22 Aug. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G, f. 1.651.60, Griet per kist van 50 K.G. f. 7530, Tongen per K.G. f 315—2.60,' Middelschol per kist van 50 K.G. f.45, Zetschol f. 48—43, Kleine Schol f.27 50—3.50, Schar f.8, Vleeten per stuk f. 3 69—1.50, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 25—18, Groote Schelvisch f.31—27, Middel Schelvisch f 22—18, Klein- middo. Schelvisch f. 10—7.30, KI. Schol- visch f.6—2 60, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.65—30, Gullen per kist van 50 K.G. f.13—2.50, Lengen per stuk f. 1.38—0.50, Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.70—2, Makreel f. 13 50-9. Aangekomen 10 Stoomtrawlers: IJM. 120 met f 3313, IJM. 143 met f.3103, IJM. 43 met f2212, IJM. 10 met f.2821, IJM 45 met f 1926, IJM. 176 met f.2270, IJM. 41 met f' 1509. IJM. 193 met f.1704, IJM. 115 met 'f.3196, IJM. 70 met f.1605. 3 loggers: K.W 178 met f.444, K.W. 65 met f.357, KW. 24 met f.426. e De KW. 29 heeft 401, de KW. 22 425, de KW. 102 met 442 en de KW. 175 met 381 kantjes pekelharing voor Katwijk. LEIDEN, 22 Augustus. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f. 1.45 per K.G.; prima boerenboter f. 1.30 1.40; goede boerenboter f. 1.151.25. Aangevoerd 80/8, 27/16 vaten, wegende 1990 K.G. Handel matig. Turfmarkt van 1722 Augustus. Aan voer lange turl 200.000 stuks. Prijzen per 1000 stuks f. 7f. 8. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstreken", 21 Augustus. Andijvie per 100 stuks f. 0.401.80. Kro ten f. 1.802.50. Komkommers f. 1.50 7.50. Bloemkool I 1. 5.40—12, Bloemkool II f. 1—7.50. Roode Kool f. 2.104. Savoye Kool f. 5.10—6. Groene Kool f. 3.10—5. Me loenen f.531. Pieterselie f.0.501.40. Kropsalade f. 0.40—2. Selderie f. 0.80—1.80. Bleekselderie 1.2022. Wortelen f37. Perziken 1.3—14. Kroten per 100 Kilo f.4 6.50. Kroten, gek. f.78. Snijboonèn f.525. Stokboonen f. 2030. Prohkboo- nen f. 510. Stamboonen f. 818. Poste lein f. 58. Spinazie f812. TER-AAR, 21 Aug. Snijboonèn f. 0.40 1.90. Stokprinces f. 1.601.80. Dubb. Stamb. f. 1.20. Witte Pronkers f. 0.700.90. Fijn 1.6.40—8.60. Fijnb. f. 1.40—3.40. Basterd f. 2.101.45. Grof f. 1.451.85. Bommen f. 0.50. Knorrels f. 0.600.65. Bloemkool 3 8 cent. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze ge liefde Ouders, Behuwd- en Grootouders CORNELIS GUIJT en JACOBA DE BEST den 5den September a.s. den dag te herdenken dat zij voor 40 jaren in den Echt werden verbonden. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 2228 Katwijk a. Zee, 22 Aug. '31 Annastraat 5 achter. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3