(A! KATWIJKERS .EIDSCH DAGBLAD OPTOCHT KATWIJK Nerveus VRAGENRUBRIEK. a L(tKie R. Katholieken zich niet met deze jjat zullen kunnen vereenigen. Aan dit protest verbinden wij tevens een verzoek jt vergunningen voor muziek in de café's ,p den Zondag niet meer te willen ver- tenen. Waar de verwildering der zeden steeds beneemt in het bijzonder onder de jeugd, laar mogen zij toch van de Overheid jagen, dat er zooveel mogelijk worde medegewerkt de aanleiding en de oorza- ien tot voortschrijding van dit kwaad weg j nemen, terwijl tevens mag worden vei- ,'acht dat de gevoelens van zeer velen oor kwetsing worden gevrijwaard. Hopend dat dit verzoek door u zal wor den beschouwd als een ernstig getuigenis ■n er door u maatregelen zullen worden lenomen, zoodat rekening wordt gehou- met de overtuiging van een groot deel jer burgerij. Het Bestuur der Ver. tot Verdieping v. h. Pr. bewustzijn (w. g.) Voorz. J. MARINUS. Seer. W. PEET. Gevonden voorwerpen: Aanwezig en c bevragen aan het bureau van politie, mine portemonnaie met inh.; groen da- nestaschje met inhoud en bruine dames- landschoen (nappa). Het slechte weer. Was het weer de geheele week al niet bepaald fraai te noemen, de dag van gis teren spant in vergelijking hiermede de kroon. De krachtige wind stond recht op de kust geen enkel têntje of stoel was op het strand te bespeuren, terwijl de meeste kioskhouders hun zaken gesloten hadden, evenals trouwens sommigen al eenige dagen deden. Inplaats van de zonnebaden te genieten, wandelen de badgasten, ge huld in regenjassen en -mantels, over den boulevard. Alleen gisteravond tegen dat het hoog water werd, bestond er op den boulevard eenige belangstelling, daar ver wacht werd, dat de golven den duinenvoet zouden bereiken. Zoover is het evenwel gelukkig niet gekomen. LISSE. Een unicum. De Hyacinthenveiling, die gisteren in Hol land's Bloembollenhuis gehouden werd, overtrof alle vorige Hyacinthenvellingen. Niet minder dan 3500 manden Hyacinthen van de beste kwaliteit waren aangevoerd. Bijna niets werd opgehouden. De belang stelling was zeer groot. ADVERTEERT IB HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw advertentifln en abonnementen op aan den agent W. VAN BEELEN Cz. die elle inlichtingen verstrekt KATWITK. Burgerlijke stand. Geboren: Leendert, z. van P. van der Bent en A. Zuijderduijn: IJsbrand, z. van C. Verdoes en A. A. Dijkdrenth; Maartje van N. Haasoot en C. Dubbelaar; Cor nells, z. van IJ. van Rijn en H. Varkevisser; liaria, d. van J. J. Wijsman en M. G. J. van der Meel; Willempje, d. van H. van tier Plas en A. van der Plas. Overleden: Cornelis Ouwehand, oud 7 weken, z. van C. Ouwehand en J. van üuijvenvoorde: Jan van der Boon, oud 22 laren, z. van C. v. d. Boon en H. v. Duij- venvoorde; Levenloos aangegeven kind v. H. van Duijn en G. van Rhijn; Cornells van Duijn, oud 67 jaren, gehuwd met D. Schaap. Getrouwd: M. Langmuur en K. Varke visser; C. van der Boon en M. van Rijn. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. Mus, naar Arnhem, W Beijerstraat 4; G. J. S. Siem. naar Am- Wam, 2e J. v. Campenstraat 32. Gevestigd: H. G. Meerburg, Voorstraat V (K.a.Z.h van Den Haag: A Gieseler, eidsche buitenschool, van Hiliegersberg j. M. v. Ravenswaaij, Zeegweg 52 (K. R.l, van N.O.Indië; A. Przybylski en ichtgen., Overrijn 17 (K.a.R.), van Voor- ehoten; K. Riege, Duinoord 29 (K.a.Z.l, van Dordrecht; W. D. Gesink, Kerkstr. 24 K.aR van Duitschland; S. M. W. v. itm, Molenweg 4, (K.a.R.), van N.O.Indië', 1 Schroten, Zeehospitium, van Zwoller tepel; J. M. Schonthaler. Zeehospitium, van AmsterdamJ. Knetsch. Kerklaan 7 (Kali.),' van Leiden; G. J. A. Rietveld, Voorstraat 53 (K.a.R.), van Zwammerdam; H v Groen, Voorstraat 23, (K.a.Z.), van Nigtevecht. RECLAME. Noodzakelijk is spoedig Uw groep te bespreken met Costuumhuis ERATO, Oude Singel 14. Tel. 889. Leiden. Vraagt gratis costuumprijslijsten. 2233 KATWIJK AAN DEN RIJN. Koninginnefeest. Het bestuur der „Oranje-vereeniging'' |eeft voor de Koninginnefeesten op 1 Sept. reeds een uitgebreid programma samengesteld. Het komt voornamelijk op het volgende eer: 's Morgens te 8.30 beginnen de kin- ierfeesten en des n.m. te 2 uur de volks eesten. Het programma vermeldt voor de olksfeesten ringrijden op het losse paard, snelheidswedstrijd met driewielige kinder wagens voor jongedames boven 14 jaar. Kingrijden per fiets voor dames boven 14 jiar, zakloopen voor jongens hoven )4 jaar, stoelendans voor dames boven 14 jaar en lonrijden voor jongens vanaf 14 jaar. Des avonds te 8.30 uur is er Lampion-optocht, waaraan geldprijzen verbonden zijn. Bestrating. De Sandtlaan ,die aan den Oostelijken «ant der Kanaalbrug veelal in een slechte conditie verkeert en als grindweg veel aan aaderhoud kost, zal binnenkort worden bestraat, hetgeen een groote verbetering h' zijn. KATWITK AAN ZEE. Geslaagd Kerkconcert. Hoewel eerst gistermiddag bekend'was, '4t madame Madeleine Sauvin uit Genève W zamen met den bekenden oiganist, den *?eer Nic. van Beelen een kerkconcert zou- °en geven was het kerkgebouw bij den «anvang goed bezet. Buiten loeide de storm kletterde bijwijlen de regen tegen de ™ten. binnen maakten zoowel de orgel bespeling van den heer Van Beelen als de ?4bS van madame Sauvin diepen indruk. gevarieerde programma bevatte tal •an uitstekende nummers, een ieder was jjan ook vol lof over het goedgeslaagde concert. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Johannes, z. van Th. J. Ruigrok en J. M. Caspers Joannes Aloysius, z. van J. M. C. de Mooij en M. Reeuwijk Petronella Geertruida Antonia 1 d. van P. P van Rijn en P. A. M. Caspers Johanna Maria, d. van J. C. M. Duin- i dam en E. M. Paardekooper Willemina Cecilia, d. van G. Vogelaar en J. Oudshoorn Cornelia Maljarda, d. van M. Broek huizen en K. van Duin. Overleden: Elizabeth Maria Heil, 45 j. Johanna Maria Mooijman, 64 j. echtg. van A. van der Geest Jacob Haasnoot, 78 j., wedr. van M. van Duivenboden. Ondertrouwd: P. Ch. M. van der Voorn, 24 j. en M. C. M. Paardekooper, 19 j. G. J. van Dam, 32 j. en W. L. Lokker, 28 j. Getrouwd: N. W. Mooijekind 26 j. en E. M. Wijnands 22 j. A. A. de Groot, 24 j. en C. S. Franck, 25 j. L. van Beelen 25 j, en A. Hazenoot 23 j. Gevestigd: Johannes den Elzen, landarb., van Noordwijkerhout, Jansensteeg 12, naar Zandv.str. 21 T. Lammertsma, religieuse van Wisch, Silvoide B. 313, naar Pickéweg 16 A. C. Bles, geb. Seroo, van Haarlem, Korte Zijlstraat 18, naar Wilhelminastraat 15 (St. Jer. Gest.) M. R. Zimmerman, religieuse, van Oldenzaal, Gasthuisstr. 16, naar Pickéweg 16 A. P. J. van den Berg bioemb.arb., van Leiden, Vestestraat 16, naar Bronckh.str. 60 H. J. van Rijswijk, winkelbed., Ambtsh. ingeschr., naar Hoofd straat 77 a. Vertrokken: E. M. van Muiden, religieuse (onderwijzeres, van Bronckh.str. 42. naar 's Bosch, Hinthamerbolwerk H. Buschers religieuse. hoofd bew.school, van Bronckh.- straat 42 naar R'dam. Isaac Ilubertstr. 73 J. M. Beurskens, religieuse. van Pické weg 16 naar Haelen (L.) Maria Pieker, dienstbode, van Gooweg 17 b naar Vreden (Did.) Sudlohnweg 24 Nic Wilh. Mooije kind en fam.. van H Geestweg 29 naar Katwijk, Tramstraat 1 c Dina Muscheid. huish. van Koepelweg 10 naar R'dam, Heemraadsingel 194 D Hoek en fam., van J. Kroonsweg 30 b naar Velsen IJmui- den, Plansiusstr. 77 P. M. A. Smits van Langeveld 29 naar Noordwijkerhout. Kerk straat 82 M. H, Th. van den Broek, huish., van Rembrandtweg 8 naar Hilver sum, Laarderweg 144 A. J. Houwaart, van P. Heinstr. 79, naar Katwijk, Nieuw- steeg 1 Jan Varkevisser, landarbeider, van Zandv.straat 48 naar R'dam, Hoek v. Holland, le Scheepvaartstraat 62 a. RITNSBURG. De Bloemenhandel. Niettegenstaande het slechte weer, was er toch een flinke aanvoer van bloemen. Het zijn vooral de Gladiolen, die in groote partijen worden aangebracht en de prijzen van de andere soorten hierdoor drukken. Van Asters, Godesia's en dergelijke soor ten is veel door den wind vernietigd of bedorven. En wanneer het tot 2e kwaliteit is geworden, brengt het zeer weinig op. Hier volgen eenige prijzen van le soort: Snijbloemen per 100 stuks Zinnia 160—200 ct„ Pompon Dahlia's 50—70 ct., Groote Dahlia's 160—210 ct., Godesia 40—60 ct„ Anjers rood en rose 160—180 ct., Scabiosa 40—50 ct.. Asters rood 20—30 ct., id. rood 30—40 ct., id. blauw 25—35 ct., Lelies wit f.6—8, Leii's rood f 4.40, Convili's 40—50 ct., Gladiolen: Vlamingzwart 30—40 ct., Jacoba 40—55 ct, Hallev 15—20 ct., America 30—40 ct., Crimson Yellow 35-45 ct., Voght 4050 ct„ Edison 30—40 ct. War 40—50 ct., Oranje Brillant 30—40 ct., I'lmmaculee 40—45 ct., Willv Wigman 20—30 ct., Rozen per bos van 20 stuks: Landia 30—40 ct., Ophelia 40—50 ct. Golden Ophelia, 40—50 ct., Hatliey 100-120 ct., Butterfly 40—50 ct. VEUR. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor de hoofdacte, de heer J. M. Lünnemann, alhier. o WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannigje, d. van A. Verkaik en H. H. Veldman Johanna Jacoba, d. van L. Tuijnman en H. C. van Egmond Adriana Anna Maria, d. van J. P. v. d. Hulst en H. Sikking. Getrouwd: D. Spoor jm. 24 j. en M. A. de Groot 21 j. S. W. Hogenboom jm. 31 j. en A. M. Th. de Vetten 26 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. M. Kuppen van Wijchen J. Ammon van Wasenaar E. A. G. E. Walenkamp van Meersen I. K. Bern- hart van Söisdorf T. C. Marlet van Bloemendaal A. M. B. Bakker geb Terpstra van Hillegom C. Chr. van Ingen van Leiden M. Middelkoop van Hillegom. Vertrokken: G. Reibedana naar Am sterdam H Vis naar Sassenheim A. B. v. d. Meer naar Katwijk W. Rozema naar Leek M. A. de Groot naar Leiden MS. Lindeman naar Haarlem K. Kohlmeijer naar 's-Gravenhage. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. In principe is besloten tot stichting van een duinpark. De Raad dezer gemeente heeft een openbare vergadering gehouden. Afwezig waren met kennisgeving de heeren G. P. G. van Leeuwen en L. A. F. Prins. De burgemeester heette van harte wei- kom wethouder Rooij akkers, die na een langdurige afwezigheid wegens ziekte thans weer aanwezig was en wenschte hem geluk met zijn herstel. De heer Rooijakkers dankte den voor zitter voor deze woorden. Het was hem een behoefte dank te zeggen voor de groote belangstelling van B. en W., den Raad en de ambtenaren, tijdens zijn ziekte betoond. Aan B. en W. en den secretaris bracht hij voorts dank voor de attentie, hem bewezen bij zijn thuiskomst. Mededeeling geschiedde van een aan tal brieven van Gedeputeerde Staten, ge leidende goedgekeurde raadsbesluiten. Bericht was ingekomen van den direc teur-generaal van de Statistiek dat het bevolkingscijfer op 31 December 1930 is vastgesteld op 5876 mannen en 7151 vrou wen. totaal 13027. Een verzoek van G. van der Marei tot wijziging van het uitbreidingsplan werd gesteld in handen van B. en W. om advies. Op een adres van H. Borsboom, om een stukje grond te mogen koopen, aan den Achterweg tegen f. 20 per vierkanten Me ter, werd gunstig beschikt. Een adres van het R.K. Kerkbestuur van den H. Willibrordus om medewerking voor den bouw van een gymnastieklokaal ten behoeve van de R.K. Jongensscholen werd om advies In handen gesteld van B. en W. Besloten werd aan de Vereeniging voor M. U. L. O. voor het jaar 1930 een subsi die toe te kennen van f. 25. Een bezwaarschrift van J. W. van der Aa, ten aanzien van een geweigerde be schikking op zijn verzoek om een loods te mogen bouwen op een perceel aan de Kerkstraat werd na discussie voor ken nisgeving aangenomen, aangezien van een dergelijke beslissing geen beroep openstaat Een verzoek van D. Hart, om een werk plaats te mogen bouwen achter de wo ningen aan het Havenplein werd afge wezen. Aan de Scheveningsche Voetbalvereeni- ging werd vergund een kleedtent te bou wen op een perceel nabij de Roggewoning onder voorwaarde, dat het gebouw niet wordt opgericht op grond, die voor aan leg van een straat is bestemd. Op een verzoek van A. J. van Noort om twee winkelhuizen met bovenwoningen te mogen bouwen aan de Langestraat werd gunstig beschikt. Op verzoeken om vermindering van schoolgeld van N. C. van der Velde en H. Goris werden gunstig beschikt. Ingewilligd werd een verzoek van J. W. Kouwenhoven, om een gedeelte van den Oostdorperweg als bouwstraat aan te wijzen. Besloten werd het in de vergadering van 7 Mei 1931 uitgebracht advies aan Ge- I deputeerde Staten ten aanzien van de regeling der jaarwedden van burgemees- ters. secretarissen enJ ontvangers te her- i zien en aan te dringen op beantwoording j van het verzoek, om deze gemeente te plaatsen in klasse 10a. Op voorstel van B en W. werd wijziging J gebracht in de benaming van een aantal wegen in het Park De Kieviet en worden de nieuw aan te leggen wegen op terreinen van de Wassenaarsclie Bouwvereeniging voorzien van namen. De bepaling in de instructie van den gemeente-ontvanger. waarbij geregeld I wordt de vervanging van dezen ambte- naar bij ontstentenis, werd herzien. Als i plaatsvervangend-ontvanger werd aar.ge- j wezen de heer G. van Barneveld, klerk ten kaniore van den ontvanger, j De salarisverordening werd voor enkele I betrekkingen gewijzigd. Een door B. en W. aangeboden, her ziene verordening op het georganiseerd overleg werd vastgesteld. Daarna was aan de orde een voorstel van B. en W. tot herziening van het Amb tenarenreglement. Na eenige discussie stelde de heer van Tol voor de mogelijkheid tot langer in dienst houden na 65-.iarigen leeftijd te schrappen Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. De Voorzitter las vervolgens een brief voor van het Hoofd der Openbare School voor U. L. O., waarin wordt bepleit, met het oog op de toename van het leerlingenaan tal, om de school volledig in te richten en derhalve een leerkracht aan te stellen voor elke klasse. De plaatselijke Commissie van Toezicht heeft hieromtrent gunstig gead viseerd Naar aanleiding daarvan stelden B. en W. voor te besluiten tot aanstelling van. een boventallige leerkracht. Dienover eenkomstig werd besloten. Aan den heer J. Eggink, werd op diens verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als secretaris van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Rooijakkers maakte van deze gelegenheid gebruik, om den heer Eggink dank te zeggen voor de wijze, waarop hij zijn taak heeft vervuld. De heer van Tol sloot zich hierbij aan. De Voorzitter uitte eveneens woorden van dank namens de gemeente en namens het Armbestuur. Op voorstel van B. en W. werd besloten een wachtgeldvervangende vergoeding toe te kennen aan de Ambtenaren, wier func ties door de aanstelling van een Ambte naar van Maatschappelijk Hulpbetoon overbodig worden. Deze vergoeding be draagt 1/12 van de genoten wedde voor elk dienstjaar, met een maximum van 12. Tevens werd besloten met den heer J. Th. Wouters aan te gaan een overeenkomst voor het aanleggen van een verbindings weg tusschen de Raaphorstlaan en den Rijksstraatweg. De begrooting van uitgaven voor 1931 werd verhoogd met f. 3004.12 en verlaagd met f. 2750.62, die van Inkomsten werd verhoogd met f273.50. Hierna was aan de orde een voorstel van B. en W. om een crediet beschikbaar te stellen van f. 80.000, voor den aanleg van een persgasleiding vanaf de voormalige gasfabriek tot aan den Wlttenburgerweg, voor de oprichting van een regulateur station aan de Stoeplaan nabij den Wit- tenburgerweg en de verzwaring der leidin gen vanaf dit station naar de Kieviet en den Rijksstraatweg. De heer van Tol uitte den wensch. dat de werkzaamheden tegelijk met het aan leggen van rloleeringen in den Schouwweg zullen geschieden. De Voorzitter zegde toe met deze opmer king rekening te zullen houden. Hierna werd het crediet toegestaan. Werd besloten tot aankoop van een per ceel grond met opstallen, eigendom van de Wed. 'A. S. de Bode en gelegen aan de Langstraat, voor den prijs van f. 11000.—. Vervolgens kwam aan de orde een be spreking over het stichten van een duin park. In een terzake aan den Raad gericht schrijven, zeggen B. en W.: „Het heeft in het College van B. en W. reeds geruimen tijd een punt van ernstige overweging uitgemaakt, dat in onze ge meente, die zoo rijk is aan bosschen en dulngronden, nog zooveel schoons, dat de natuur hier biedt, voor het publiek ontoe gankelijk is, en B. en W. achten het een dankbare taak voor het Gemeentebestuur om hierin, voor zoover de gemeente dit vermag, eenige wijzigingen te brengen. Weliswaar komen de boschgedeelten langzamerhand meer open. Er worden door de parken meer en meer wegen aangelegd, die groote stukken van de fraaiste gedeel ten van Wassenaar ontsluiten en die alle van behoorlijke wandelpaden zijn voorzien, waar dus gelegenheid in overvloed is van de natuur en de fraaie aanplantingen te genieten, zoodat er voor de gemeente wei nig aanleiding bestaat tot den aankoop van boschterreinen over te gaan, waarvan buitendien niet vele als volkspark geschikt zijn en met den aankoop waarvan zeer groote kapitalen gemoeid zouden zijn. Daarentegen is het ook waar, dat de voor Wassenaar zoo karakteristieke duin terreinen hoe langer hoe meer voor het publiek worden afgesloten, en dat vooral van hen, die zich in later tijden hier ge vestigd hebben, maar weinigen in de ge legenheid gesteld zijn, de schoonheden van het duinlandschap naar behooren te leeren waardeeren. Dat zien B. en W. en dat zien velen met hen, met leede oogen aan. Daarom hebben B. en W. de mogelijkheid overwogen, cm tot stichting van een duinpark te komen en zij meenen hierin met medewerking van den Gemeenteraad wel te kunnen slagen. Zij beoogen hiermede een tweeledig doel en wel vooreerst de stichting zelf van een natuurpark, dat als ongerepten grond kan worden aangelegd, zóó dat het op de beste wijze voldoet aan de elschen, die aan een verpoozingsoord te stellen zijn, doch op de tweede plaats overwegen B. en W. dat de aanleg van een dusdanig park, die over meerdere jaren verdeeld zai moeten worden, in die jaren, vooral in de tijden van werkloosheid, een welkome gelegen heid zal bieden tot werkverschaffing, of althans tot werkverruiming. Voor de uitvoering van hun plan hebben B. en W. het oog laten vallen op de duinen, die nog aan de Maatschappij „Meijendell" in eigendom toebehooren, benevens op een gedeelte der duingronden, die in eigen dom toebehooren aan de N.V. Muller Co. en aan de voornoemde gronden van de Maatschappij „Meijendell" onmiddellijk grenzen. Het eerstgenoemde terrein heeft een oppervlakte van 33.5130 H.A, en is ons door de Maatschappij „Meijendell" in handen gegeven voor de somma van f. 140.000. Het tweede terrein is groot 22.4670 Hectaren. De prijs daarvan is nog niet definitief vastgesteld, doch zal in verhouding zeker niet hooger zijn dan die van „Meijendell". De onderhandelingen zijn dienaangaande loopende. In totaal zou dus een terrein voor duin park ter beschikking komen van rond 56 Hectaren. Uit de kaart, waarop het ter rein is aangegeven, blijkt, dat het eener- zijds grenst aan de wegen van het Kie vietsduin en van daar toegankelijk is, ter wijl aan de andere zijde met vrij groote zekerheid toegang te verkrijgen is vanaf de Spelderslaan over den grond van de Maatschappij „Dulnrell", welke grond be last is met servituten, omtrent welker wettigheid nog nadere onderzoekingen worden ingesteld. Van die zijde zou het terrein dus op gemakkelijke wijze vanaf het dorp te bereiken zijn. Of de bedoelde gronden geschikt zijn om er een duinpark van te maken, zou uit een deskundig onderzoek moeten blijken, even- al' ook door een terzake bevoegd tuin architect een plan voor den aanleg ge maakt zou moeten worden. B. en W. wenschen den Gemeenteraad nog niet voor te stellen tot aankoop van het terrein te besluiten, doch met de defi nitieve beslissing te wachten, totdat nauw keurig vaststaat, welke kosten aan het plan verbonden zullen zijn, met zekerheid bekend is of de toegang tot de terreinen krachtens de' gevestigde servituten verze kerd is en door een terzake deskundige is uitgemaakt, of het terrein zich voor de verwezenlijking der beoogde doeleinden inderdaad ten volle leent. 3ij verzoeken derhalve den Gemeente raad, zich omtrent de door hen ontwik kelde gedachte in principe uit te spreken en, indien de Raad principieel bereid zou zijn aan de totstandkoming ervan mede te werken, een voorloopig crediet van f. 1000 ter beschikking te stellen en hen te machtigen een tuinarchitect uit te noodi- gen om hen ter zake van zaakkundige voorlichting te dienen en een schematisch plan van aanleg te ontwerpen." De heer Versteeg had met aandacht het schrijven gelezen. Alhoewel hij op den eventueelen aankoop geen invloed kan uitoefenen, wilde hij toch een waarschu wende stem laten klinken. Hij meende, dat het argument, dat particulieren geen gebruik kunnen maken van de duinen niet opgaat, want voor f. 1— kan men een toegangskaart bekomen. Hij schatte, dat met de inrichting drie ton zal gemoeid zijn, en dat voor rente, onderhoud, toe zicht, enz. jaarlijks f. 20.000 benoodigd zullen zijn. Voorts achtte hij den prijs te hoog, en zag hij in den grond geen groot object voor werkverschaffing. Hij meende tenslotte, dat de gemeentegelden wei beter kunnen worden besteed. De heer Boender zag in dit voorstel een dubbel oogmerk, eerstens het verkrijgen van een reserve-waterwinplaats en vervol gens het inrichten van een duinpark. In beide gevallen juichte hij zulks toe. Alleen vond hij het dan jammer, dat dit niet in het voorstel is neergelegd. De uitgaaf ware dan meer gerechtvaardigd. De heer van Tol meende ook, dat men op de dubbeltjes moet passen. Hij is het grootendeels eens met hetgeen de heer Versteeg heeft opgemerkt. De heer Drop wees er op, dat de Raad vroeger gunstige gelegenheden, om voor de gemeente een schoon bezit aan te koopen, heeft laten voorbijgaan. Hij wees op aankoop van de buitenplaatsen „De Paauw" en „Backershagen". Te betreuren is het, dat men toen geen vooruitzienden blik heeft gehad Hij begreep niet, dat de heer Versteeg thans tegen de uitgave voor rente enz. opziet. De heer Versteeg was indertijd vóór aankoop van een gedeelte RECLAME. Zaterdag den geheelen dag (ook des morgens) geopend 2158 van „Duinrell" en dat stukje bosch kostte de gemeente vrij wat meer. Hier kan men een monument voor het nageslacht op richten. Hij waarschuwde daarom den Raad niet bekrompen te zijn. De voorzitter ging vervolgens de naar voren gebrachte bezwaren punt voor punt na en gaf tenslotte in overweging het voorstel te aanvaarden. Na langdurige discussie werd het voor stel in beginsel aangenomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer Versteeg. De heer Wouters bleef buiten stemming. De Burgemeester hield hierna een afscheidsrede tot den Raad, die in de oude samenstelling het laatst vergaderd had en dankte de leden voor de prettige wijze van samenwerken. De heeren Wouters, Versteeg, Provo Kluit en Barneveld dank ten tenslotte den Burgemeester voor het gesprokene en huldigden hem om zijn onpartijdigheid. Burgerlijke stand. Geboren: Nicolaas Gerardus Theod., z v. T. N. van der Velde en A. J. Helgers; Jo hanna Christina, d. van A. Mol en J. F. Herllng; Wilhelmina Juliana, d. van A. Mol en J. F. Herling. Overleden: Nicolaas Remmerswaal, 6 dagen: Cornelis Johannes Kieviet, 73 jaren, weduwnaar van G. L. Veldhuijzen van Zanten. Ondertrouwd: J. de Swart en M. J. Hillebrand; G. J. A. van Eek en H. H. Cevat; A. Snelders en M. E. A. Friedrich; J. P. Ni» jwk.nd en E. Konietzka; L. J. Franke en S. H. Berkvens. Aanbesteding. Door het bestuur van de Coöp. Boeren leenbank alhier, is aanbesteed het bouwen van een bankgebouw met bovenwoning aan de LaDge Kerkdam. Laagste inschrij ver was de N.V van der Wel-Bax alhier, voor de som van f. 23780. ZEVENHOVEN. Schattingscommissie. De aftredende leden der schattingscom- missie, de heeren W. J. Boexe. H. Slinger land en A. J. de Groot, zijn als zoodanig herkozen. Waterleiding. 1 December a.s. zal het werk aan de waterleiding zijn opgeleverd. Het zal dus hoogstwaarschijnlijk 1932 zijn voor het kraantje wil draaien! ZOETERWOUDE. Wilhelmina-vereeniging. A.s. Woensdag en Donderdag zullen op het feestterrein aan den Rijndijk de Oranjefeesten der Wilhelmina-vereeniging plaats vinden. De eerste dag wordt ge opend met een kinderhulde aan den bur gemeester; daarna worden kinderspelen gehouden. Om twee uur vangen dan de volksspelen aan. terwijl verder 'n voetbal wedstrijd tusschen Alphen I en een A.S.C.- combinatie uit Leiden gespeeld zal worden. De tweede dag is geheel bezet door volks spelen. waarvoor wederom fraaie prijzen zijn uitgeloofd. Een groot vuurwerk be sluit de feesten. De dames A. M. en C. M. Omtzlgt slaagden te 's-Gravenhage voor 't examen hoofdakte. RECLAME. en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotb. en Drogisten 2163 Abonné X. 1. U kunt bij testamentaire beschikking bepalen, dat het huis aan uw kind zal komen. Indien hierdoor echter de andere kinderen minder zouden erven dan het wettelijk erfdeel (het bedrag hangt af van het aantal kinderen), zou de be voordeelde later moeten ultkeeren de bedragen, die deze te weinig ontvangen. 2. Het is beter dit niet slechts te beloven, doch schriftelijk vast te leggen. 3. Als de voorwerpen met uitdrukkelijk beding van vrijstelling van inbreng worden geschonken en aan het wettelijk erfdeel der anderen niet te kort wordit gedaan, kan daartegen geen bezwaar worden ge maakt. A. Tte L. De zoon, die deze vrouw reeds had, vóór haar tweede huwelijk, is verplicht haar zoo noodig te onderhouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11