FINANCIEN. KUNST EN LETTEREN. LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. DE VERDUISTERING VAN I. 20.000. Een edel trio. Omtrent de gisteren vermelde verduis tering van f. 20.000 meldt de „Msb." nog het volgende: L. was een vriend van den gepension- neerden musicus M. uit Büren. Deze laat ste had op een bank te Nijmegen f20.000 gedeponeerd en toen L. hem wijs gemaakt had, dat dit geld niet meer veilig stond, wist deze van zijn vriend een volmacht te krijgen om het geld in Holland te halen. M. gaf hem die volmacht en L. inde het bedrag ad f. 20.000. Hij keerde niet terug naar Büren, maar bleef in Holland en Het zijn vrouw naar hier komen. M., die zich bedrogen achtte, waarschuwde de politie te Nijmegen, die onmiddellijk signalemen ten van L., diens vrouw en zoon liet ver spreiden door Luxemburg, België, Frank rijk en Nederland. Het drietal heeft zich ongeveer een maand weten te verschui len maar werd Zondagmiddag gesigna leerd ln Rotterdam. Hier werden zij aan gehouden en vandaar naar Nijmegen overgebracht. Gistermorgen onderging het drietal een scherp verhoor bij het hoofd van de recherche, inspecteur v. d. Pool. L. deelde mede, dat het geld verborgen lag in een bosch onder Venray; toen de inspecteur hem aanbood het geld met den politie-auto te gaan halen, maakte L. weer bezwaren. De politie ging toen tot fouilleering van de drie verdachten over en vond ln het vest van den zoon van L. nog f. 18.000 ingenaaid. Dit geld werd in beslag geno men. Vader, moeder en zoon zijn bij de politie in bewaring gesteld en zullen aan de Justitie te Arnhem worden uitgeleverd. o ERNSTIGE AUTOBOTSING ONDER EDE. Vier gewonden; twee auto's vernield. Gisteravond omstreeks zes uur is een auto op den Otterloscheweg onder Ede ln een bocht met volle vaart tegen 'n vracht auto gebotst. De vrachtauto werd zwaar beschadigd, terwijl de personenauto ge heel ln elkaar werd gedrukt. De vier in zittende jongelui van de auto werden allen gewond. Hun verwondingen bleken later, wonder boven wonder, niet van ern- stigen aard te zijn. Omtrent de toedracht van het ongeval vernemen wij nog het volgende: En groepje jongelui, twee Jongens van 15 jaar en twee meisjes van 17 jaar, waren op een fietstochtje een kennis met zijn auto tegengekomen. Deze, zekere G uit Groningen, had zijn wagen daarop even aan het Jeugdige gezelschap afgestaan om een ritje ln de omgeving te maken. De 15-jarige A. F. uit Apeldoorn, die, zooals vanzelf spreekt geen rijbewijs bezat, ging vervolgens achter het stuur zitten om met de drie anderen ln den omtrek te gaan toeren. Eenlgen tijd ging alles goed, totdat het ventje ln den bocht van den Otterlo scheweg 't beheer over de stuurinrichting verloor en tegen een tegemoetkomende vrachtauto opbotste met bovengenoemd gevolg. De commissaris van politie te Ede, de heer Hulsman en de majoor der rijksveld- wacht C. de Vree waren spoedig na het ongeval ter plaatse. Ook een ziekenauto was spoedig aanwezig. De vier jongelui, die hevig bloedende verwondingen hadden bekomen, werden naar de doktoren De Haan en Heymans vervoerd, die genees kundige hulp verleenden, terwijl ook dr. Hoekstra assistentie verleende. De gewon den waren allen bij kennis. Twee der jon gelui, die allen in Ede logeerden, konden na verbonden te zijn huiswaarts keeren. De andere twee werden door hun ouders gehaald en konden eveneens naar hun woning terugkeeren. o MIJNBOUWSCHADE. Verzakkingen te Chèvremont. De buurtschap Chèvremont gem. Kerk- rade, heeft de laatste Jaren veel te lijden van de mijnverzakkingen. Verschillende hulzen moesten worden gesloopt en de parochiekerk moest grondig worden ge restaureerd. Op het oogenbllk zijn het vooral de woningen in de Pieterstraat, die de lasten van den mijnbouw voor de be woners wel droevig demonstreeren. Haast huls aan huis is gescheurd van onder tot boven. En wat voor scheuren! Aan elkaar gebouwde woningen worden van elkander verwijderd. De huizen verzakken. De groo- te glasruiten der winkels vallen in gruize lementen en de openingen worden van wege de exploiteerende mijn Laura met planken dichtgespijkerd. Met zware palen en balken moeten woningen worden on derschraagd om ze voor invallen te behoe den. Huizen moesten reeds ontruimd wor den. De trottoirs zakken in elkaar en de waterleidingbuizen springen om een haver klap, de gasbuizen raken defect. Het gas dringt door de scheuren, soms honderden meters verwijderd van de breuk. (Msb.) WAARZEGSTERS ALS RECHERCHEUR. Het „Volk" meldt: Eenigen tijd geleden vermiste de win kelier J. v. d. B. in de ICatwijkschebuurt te Pijnacker een bedrag van f.900. De veldwachter bemoeide zich met de zaak en onderwierp een buurman van den win kelier T. de G., aan een streng verhoor. De G. wist echter een volledig kloppend alibi op te geven, daar hij in den tijd, dat het geld weggenomen moest zijn, te Am- merstof vertoefd had. Een paar dagen na dit verhoor werd het geld teruggevonden in de woning van den winkelier, die het vermiste, verstopt in een klok. Van deze vondst heeft echter de politie te Pijnacker geen kennisgeving ontvangen, dan nadat de aanvankelijke verdachte De G. er haar van op de hoogte had gebracht. De familie v. d. B. gelooft nog steeds dat het geld is weggenomen en later door den berouwvollen dief is te ruggebracht en in de klok werd wegge stopt. ZIJ grondt deze overtuiging op de uitspraken van een tweetal waarzegsters, die een signalement van den dief hebben opgegeven en beweerd hebben, dat het geld vóór een bepaalden datum zou wor den teruggebracht. De buurman De G. acht zich door de ten onrechte op hem gevallen verdenking in goeden naam aangetast en heeft zich ter verdediging zijner belangen gewend tot een Haagschen advocaat. OVERBOORD GEVALLEN. Een jongedame, afkomstig uit Breda, die aan boord was van de Baloeran, van den Rotterdamschen Lloyd, is in de Roode Zee overboord gevallen en naar alle waar schijnlijkheid verdronken. N. R. Crt. SMOKKELEN IN HET GRENSGEBIED. „De vliegende Hollander" gekortwiekt. In de nabijheid van de oliefabriek te Spyk (bij Lobith) was een levendig smok- kelverkeer over den Rijn geconstateerd. Een dezer avonden posteerden zich daar om verschillende douane-ambtenaren ongeveer 500 m. stroomopwaarts van de oliefabriek en zagen, toen zij ongeveer een half uur daar hadden gelegen, hoe twee personen den omtrek afspeurden. Kort daarop bemerkten zij hoe op den tegenovergestelden Rijnoever herhaalde lijk llchtteekens werden gegeven. Niette genstaande de gespannen opmerkzaam heid, konden zij in den donkeren nacht geen geluld van roeispanen ontwaren, tot zij opeens ongeveer 30 m. voor zich uit, een in een zeilboot getransformeerde roeiboot zagen, die gerulschloos voor den wind voer en ongeveer 300 m. verder stroomafwaarts landde. De beambten kropen voorzichtig door het zand naar de landingsplaats en sprongen toen plotse ling te voorschijn. ZIJ troffen vier perso nen aan, die de boot reeds verlaten had den en, beladen met zakken, gereed stonden op hun rijwielen te stappen. In de boot zelve bevonden zich nog twee personen, waarvan er een te water sprong en de ander trachtte de boot met een roeispaan van den wal te stooten, maar toen de beambten dreigden te zullen schieten, kwam de smokkelaar in het natte element spoedig op het droge, ter wijl de andere zich met de boot op genade of ongenade overgaf. Het bleek, dat de aangehoudenen 150 kg. koffie, tabak en cigaretten bij zich hadden. Twéé van hen waren in het bezit van een alarmpistool, blijkbaar met de bedoeling eventueele douanebeambten schrik aan te Jagen, waaruit wel hun on ervarenheid bleek, daar zulks natuurlijk door de douanebeambten onmiddellijk met scherp beantwoord zou worden. In- tusschen ls aan het smokkelbedrijf van „De vliegende Hollander", zooals de Dult- schers de geheimzinnige boot, die hun reeds zoo vaak verschalkt had, noemden, een einde gekomen. (Hbld.) o nlglngsdlenst)„Ik heb hier een stukje papier van een reep chocolade zal ik het in uw mand gooien, of wilt u het liever opprikken?" (Passing Show). o BUITENLANDSCH GEMENGD. ZEVEN MENSCHEN VERDRONKEN. Uit Zürich wordt gemeld, dat leden van een arbeiders-fietsclub met verscheidene motorbooten op 't meer van Zürich waren faan varen. Door de hooge golven sloeg én boot om, waardoor zeven menschen zijn verdronken. EEN ZEER GEHEIMZINNIGE VERBRANDINGSDOOD. Drie dagen geleden werd in het Schwarz- wald nabij Dobel-Herrenalb een verbrande auto met het geheel verkoolde lijk van een vertegenwoordiger der Mercedes-Benz- fabrieken, een zekeren Von Lacum, gevon den. Het slachtoffer vertegenwoordigde de Mercedes-Benz-fabrieken te Weenen. Het bericht van de vreeselijke ontdekking deed te Weenen allerlei geruchten ontstaan omtrent den persoon van Von Lacum, er werd een onderzoek naar zijn levensloop ingesteld en men kwam tot de ontdekking dat men met hem te doen had met een op lichter in grooten stijl, die eerst, nadat hij onbemiddeld 23 jaar geleden naar Weenen was gekomen, een Ijsfabriek had opge richt, vervolgens een machinefabriek was begonnen en ten slotte vertegenwoordiger werd van Mercedes-Benz. In zijn herstel- werkplaats werkten 70 personen. Door be drog en vervalsching van wissels heeft hij kans gezien ongeveer 200 a 300 firma's op te lichten. Een crediet van bijna een mil- lioen mark, dat hij bij een bank opnam, ging geheel verloren. Den laatsten tijd dreigde het echter spaak te loopen. Inmiddels heeft het onderzoek van het verkoolde lijk uitgewezen, dat men hier zoo goed als zeker met een nieuw bedrog van den oplichter te doen heeft, n.l. met een persoonsverwisseling, die zeer veel gelijke nis vertoont met 't geruchtmakende geval- Tetzner, waardoor Von Lacum zelf waar schijnlijk wil trachten van het tooneel te verdwijnen, door zijn identiteitspapieren te deponeeren op het lijk van een ander. Von Lacum, die 45 jaar oud is, heeft ge durende den oorlog een ernstige hoofd wonde opgeloopen, die operatief ingrijpen noodzakelijk maakte, waarbij in den sche del een zilveren plaat werd gezet. Bij het verkoolde lijk werd deze zilveren plaat niet gevonden. De justitie heeft de zaak in on derzoek en koestert het vermoeden, dat Von Lacum om zijn bedrog te kunnen uit voeren, het gevonden slachtoffer evenals indertijd Tetzner, heeft vermoord. Nader verneemt de N.R.Crt.: Uit Bingen wordt echter gemeld, dat men ten slotte tot de overtuiging is gekomen, dat de eigenaar van den auto, Von Lacum toch zelf is omgekomen. Het verhaal van de schedelverwonding zou Von Lacum indertijd slechts verzonnen hebben om zich interessant te maken. De verzeke ringssom van Von Lacum bedroeg 60.000 mark, hetgeen toch te weinig geweest zou zijn om zijn tallooze schulden mee af te doen, NIEUWE TREINAANSLAGEN IN DUITSCHLAND. Op de spoorwegbrug tusschen Wernberg en Luhe op de lijn Regensburg-Hof in den Palts, waarover twee sporen loopen, heb ben tot nu toe onbekende daders dwars- leggers gelegd om de drukke nachttreinen, die daar passeeren, te laten ontsporen. Een goederentrein, die de plaats passeerde, verbrijzelde een dwarslegger en schoof een anderen opzij. De machinist bracht hierover rapport uit, waarop men de lijn geïnspecteerd heeft. Op het andere spoor heeft men eveneens een dwarslegger ge vonden, De daders waren zonder twijfel voornemens de treinen van de brug te laten storten. De autoriteiten zoeken naar de daders o HET SPOORWEGONGEVAL IN OOSTENRIJK. Het aantal dooden gestegen tot 11. Gisternacht zijn nog twee gewonden van het spoorwegongeluk bij Leoben aan de gevolgen hunner verwondingen over leden. Voorts moesten nog aan een der gewonden de belde beenen geamputeerd worden. De justitie heeft het onderzoek reeds Ingezet. Het onderzoek zal zich voorname lijk concentreeren op twee feiten, nl. het telefoongesprek tusschen de stationschefs van Hinterberg en van Goess, waarbij de laatste zou hebben medegedeeld, dat de goederentrein reeds te Goess was binnen gekomen, zoodat de chef van Hinterberg den sneltrein liet doorgaan. De chef van Hinterberg deelde achteraf mede, dat de telefoonverbinding met Goess zeer slecht was, zoodat hij den chef van Goess slechts met moeite kon verstaan. Het tweede punt, dat onderzocht zal moeten worden, is de vraag, waarom de goederentrein zoo lang op het baanvak voor het station Goess heeft stilgestaan, naar wordt medegedeeld wel 8 a 14 min Al dien tijd stond het inrlj-signaal op onveilig. Eerst toen de chef door de fluit van de locomotief opmerkzaam was ge maakt, Het hij den trein passeeren Hij verklaarde, dat hij, zoodra hij het signaal gehoord had, het sein op veilig had ge steld. Eenige personen, die ln de omgeving langs de spoorbaan wonen, verklaren echter, dat de locomotief van den goede rentrein minuten lang onafgebroken had staan fluiten, zoodat zij er wakker van zijn geworden. Men vermoedt nu, dat de chef van het station Goess op zijn post heeft geslapen en eerst wakker is gewor den toen hij het fluiten van de locomo tief hoorde. Hierdoor werd het signaal eenige minuten te laat op veilig gezet en werd de botsing mogelijk. CYCLOON TEISTERT PARAGUAY. In Paraguay heeft volgens een bericht uit Ascunsion een cycloon groote ver woestingen aangericht. In Villa Rlca en elders zijn ongeveer 400 huizen verwoest. Er zijn talrijke dooden en honderden ge wonden. Het verkeer met het geteisterde gebied is onderbroken. o IN DE LUCHT GEVLOGEN. Te Goerz (Italië) is door zelfontbran ding een magazijn met ontplofbare stof fen ln de lucht gevlogen. De dienstdoende wacht werd gedood en drie andere sol daten werden gewond. o VIER ARBEIDERS VERDRONKEN. Bij werkzaamheden aan den dijk van de Whlttadderivler (Schotland) zijn acht arbeiders die graafwerk verrichten, door hoog -water verrast. Tengevolge van het hooge water is de dijk doorgebroken en werd de kuil onder water gezet. Vier ar beiders slaagden erin zich te redden, doch vier anderen kwamen om het leven. DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben in Juli f. 36.694.281 opgebracht tegen f. 41.778,891 in Juli van het vorige jaar. o UITGIFTE VAN SCHATKISTPAPIER. Tot een totaal bedrag van ten hoogste f. 40 millioen. De minister van financiën maakt in de St.ct. bekend, dat op 24 dezer de inschrij ving wordt opengesteld op schatkistpro messen en 3 pet. schatkistbiljetten tot een totaal bedrag van ten hoogste f.40 millioen. De schatkistpromessen, groot f. 10.000, f. 50.000 en f. 100.000, onder dagteekening van 1 September 1931 uit te geven, heb ben een looptijd van 3 of 6 maanden en zijn derhalve op 1 December 1931, respec tievelijk 1 Maart 1932 betaalbaar. De schatkistbiljetten, ten bedrage van f.1000, f.5000 en f. 25.000, dragen 3 pet. rente per jaar en worden uitgegeven onder dagteekening van 1 September 1931; zij hebben een looptijd van 1 jaar en zullen op 1 September 1932 worden afgelost. De uitgifte van de schatkistbiljetten kan krachtens de bepalingen der wet niet beneden pari geschieden. De storting van de verschuldigde som moet geschieden op 1 September a.s. Bij de storting van het verschuldigde bedrag op 1 September kunnen in betaling wor den gegeven de pier 2 September verval lende schatkistpromessen en biljetten, onder aftrek van een disconto van f. 0.05 per duizend gulden UITLOTING 4W/« STAATSLEENING 1916 De minister van financiën maakt in de Stcrt. bekend, dat hij het bedrag der krachtens de Leeningwet 1916 uitgegeven schuldbekentenissen, welke op 1 Novem ber 1931 aflosbaar zullen zijn, heeft vast gesteld op f. 16.260.000, en dat de uitloting van deze schuldbekentenissen zal plaats hebben op 3 September a.s. FIRMA VAN HEUSDEN EN MEES TE BATAVIA. De aangevraagde surseance. Aneta seint uit Batavia: Twee honderd crediteuren van de firma van Heusden en Mees hebben onder lei ding van het lid van den Volksraad, den heer Loa Sek Hie, een vergadering ter bespreking van de aangevraagde sur- seéance gehouden. De bewindvoerders pleegden reeds over leg met de directie van een der groote plaatselijke banken over het verleenen van voorschot op de activa ter bespoedi ging van de eerste uitbetaling aan credi teuren. De vergadering verklaarde zich alge meen voor het verleenen van surséance. De kantoren van de firma van Heusden en Mees zijn heropend voor het terug geven van de in bewaargeving toever trouwde effecten, andere waardepapieren en kostbaarheden. o VAN SCHIJNDEL's SCHOENFABRIEKEN Blijkens het verslag over 1930 van de N.V. Kon Stoomschoenenfabriek A. H. van Schljndel Waalwijk, is een totaal ver lies geleden van f. 292.266, hetgeen gewe ten wordt aan den onbevredlgenden toe stand van eenige dochter-maatschap pijen, die zich op detailverkoop van schoe nen toeleggen. En voorts aan de belang rijke afschrijvingen, welke op den post „debiteuren" zijn moeten geschieden. Met financteele offers, maar voor het belang van den omzet onzer producten, zegt het verslag trokken wij ons te rug uit de N.V. Kogels en Zoon's schoen- magazijnen en liquideerden eenige maga zijnen, zoowel ln binnen- als buitenland. De fabriek te Goch (medio 1930 in be drijf gesteld), leverde over 1930 welis waar nog verlies op, doch de uitkomsten over de eerste maanden van dit jaar, wij zen volgens het verslag op een winst marge. (N. R. Crt.) „HET RESIDENTIE-ORKEST". Abonnementsconcerten te Leiden Naar wij vernemen, zullen den a.s. win ter de volgende solisten aan deze concer ten hun medewerking verleenen: Donderdag. 22 October 1931. Ilona Du- rigo (zang). Donderdag, 12 November 1931, Carl Flesch (viool). Maandag. 30 November 1931, Yvonne Her Japy (piano). Donderdag, 7 Januari 1932. Willem An- driessen ipiano). Donderdag. 4 Februari 1932. Robert Asa- desus (piano). Vrijdag, 18 Maart 1932, Emmi Leisner (zang). Alle met begeleiding van het orkest. NIEUWE UITGAVEN. Wanneer we Iets meer dan het alledaag- sche over de „film" in 't algemeen te weten willen komen, kunnen we „Het boek van de film" dat een dezer dagen bij den uit gever, W. de Haan te Utrecht van de pers kwam, ten zeerste aanbevelen. Van alle kanten wordt de film, het filmen en alles wat daartoe behoort door den schrijver John Kooy belicht en hij doet dit op vlotte onderhoudende en leerzame wijze. Het boek werd nog aantrekkelijker gemaakt door tal van reproducties uit verschillende filmen en foto's van sterren van het witte doek. Bij dezelfde Uitg.M. verscheen een door C F. van der Horst vertaalde roman van Berta Ruck, getiteld „Het vermiste meisje". „Bruisende Jeugd" door Margaret Pedler en „De slechtste man van de wereld" door Sydney Horier, zijn de titels van het twee tal bij de N.V. A. W. Bruna en Zoon's Uitg.M. te Utrecht, nieuw verschenen boe ken. Dicky Wafelbakker zorgde voor goede vertalingen. Door J. M. Meulenhoff te Amsterdam is uitgegeven het filmboek „Twaalf van de film". Afbeeldingen en beschrijvingen uit het leven der groote filmsterren bijeen gebracht door B. BingerCantor, met een voorwoord van Luc Willink. De sterren, die in dit boek besproken worden en waarvan we hierin tal van fraaie foto's aantreffen zijn: Maurice Chevalier, Greta Garbo, Emil Jannings, Lilian Harvey, Willy Fritsch, Mariene Dietrich. Harold Lloyd, Janet Gaynor, Charles Farrell, Albert Prejean, Lien Deyers en Truus v. Aalten. VLEKZIEKTE VAN VARKENS. Geen prijsverlaging van serum. Het nader antwoord van den minister van Binnenl. zaken en Landbouw op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Ebels, betreffende verlaging van den prijs van het vlekziekteserum voor varkens, luidt: Als resultaat van het onderzoek ten aanzien van de vraag, of, in verband met de geringere toepassing van de preven tieve inenting tegen de vlekziekte, aan leiding bestaat, den prijs van het vlek ziekteserum te verlagen, wordt medege deeld, dat hierbij is gebleken, dat, zelfs bij een verlaging van den prijs van het serum tot f. 7.50 per liter, zijnde de helft van den kostprijs, de vermindering van de kosten der inspuitingen per varken van zoo ge ringe beteekenis zal zijn, dat nauwelijks kan worden verwacht, dat de toepassing daardoor aanmerkelijk zal worden be-' invloed. Met het oog hierop bestaat tot verla ging van het betreffende tarief geen aan leiding. VERHOOGING MAALPERCENTAGE. Naar het „Hbld." verneemt zal, in verband met de uitvoering der Tarwe- wet, het maalpercentage per 15 Septem ber van 20 tot 25 verhoogd worden. VOOR KLEINE TUINEN. Irissen en Papavers scheuren cn planten. Onder de planten welke we bij voorkeu-I nu planten, scheuren en verplanten lielioJ ren o.a [rissen en Papavers. Irissen wij.| ken door hun blad en bloemvorm aanmerl kelijk af van de andere vaste planten e:| zijn juist daarom zoo goed te gebruiken! Ze brengen de gewenschte afwisseling enl door den sierlijken bloemvorm trekken ieders aandacht. Ze komen het mooiste nil in boordbedden, rotspartijen en als lossel groepeering in het gazon, of als aanslul.l ting van heestervakken. Ze verlangen eecl voedzamen en niet te vochtige grond. AUeeJ de, ook in het wild voorkomende, l.pseudl acorus is lisch en I. Kaempferi Is JapI Iris, planten we op vochtige plaatsen, bil langs den waterkant. Wanneer we nu IrisseJ planten zullen deze voor den winter fllnjl aanworlelen en bet volgende voorjajl reeds bloeien. Om flink te kunnen bloele! moeten ze 2 of 3 jaar vast staan. Oudil planten kunnen we nu gemakkelijk scheul ren. We nemen de plant voorzichtig uill den grond en deelen de knolvormige wor-l telstokken in zooveel stukken als onil wenschelijk schijnt. Van Irissen moet mal liefst flinke groepen planten. Een enkele! plant zoo hier en daar zegt zoo weinig! plant liever 3—5—7 of meer planten bij. een. Het is wel goed om tegen den winter tusschen pas geplante Irissen een weinig korte mest of turfmolm uit te strooien Van Papavers bezitten we ook mooi bloei ende vaste planten. Vooral Papaver oriën tale en de variëteiten daarvan, zijn ooi als snijbloem zeer gewild. Wel duurt de bloei slechts kort en daarom moet mei Papavers niet te veel op den voorgrond lanten. Op den achtergrond in boord- edden cn vooral tusschen ruim geplante heesters en confineeren voldoen ze goed. Ook deze kunnen we nu planten en ver planten, waarbij we oude planten kunnen scheuren. De vleezige wortels, welke daar bij soms breken kunnen we nog als stek ken gebruiken. We snijden deze daarvoor in stukjes van ongeveer 5 c.M., welke stukjes dicht bijeen in een zaaipan. pot of ondiep kistje geplaatst worden. We stek ken in tuingrond vermengd met een weinig zand. We overwinteren ze in den bak waar ze tegen het voorjaar zullen gaan groeien. Zorg vooral, dat deze stukjes in de juiste stand in de aarde komen. VOOR WOENSDAG 19 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. Ultsl. VARA-Ulj. zending. 6.457.00: Gymnastiek. 7.3' 7.45: Gymnastiek. 8.01: Gramofoonp! 9.30: Orgelspel door F. Uyttenboogaaii 10.00: VPRO: Morgenwijding. 10.15 „Onze keuken", door P. J. Kers. 11.00: Gramofoonpl. 11.05: Mevr. Veeken- Bakker: Zingen van liedjes voor buiten e binnen. 11.35: Gramofoonpl. 12.01 Concert. VARA-Septet, afgew. door gram» foonmuziek. 2.15: Coöperatie-kwartier tje. Spreker: S. de la Bella. 2.30: G» mofoonpl. 3.30: „Maak-het-zelf'-les, - 4.25: Gramofoonpl. 4.30: Voor de kin deren. 5.15: Concert VARA-Septet, - 6.00: Lezing door ir. Ch. Cramer. 6.11 Vervolg concert. 7.00: Hulb Luns: Bee', dende kunstenaars. 7.30: Joodsch uui tje. Gramofoonpl. met toelichting do< S. H. Englander. 8.30: Concert. Enseit ble u. h. VARA-Orkest. H. van Os (zang! F. de Nobel (plano). 9.00: Opvoerlr, van een blijspel. 10.00: Persber. Daar na: Zang en plano. Orkest. 11.15: On- mofoonplaten. Huizen, 298 M. Ultsl. NCRV-Uitzen- ding. 8.00—8.15: Schriftlezing. 8.15- 9.45: Concert. 10.40—11.00: Ziekd- dienst. 11.0012.00: Harmoniumbespf- ling door M. F. Jurjaanz, mun.v. soprus en alt. 12.00—12.15: Folitieber. ltli 12.30: Gramofoonpl. 12.302.00: ta- dert. Zang, fluit, viool, piano en harm- nium. 2.00—2.30: Gramofoonpl. IS 3.00: Lezen van Chr. lectuur. 306- 4.30: Concert, sopraan, cello en piano.- 4.304.45: Gramofoonpl. 5.00—600 Kinderuurtje. 6.006.30: Drs. W. Kok: It Frysk yn it godstsjinstige. 7.007.30: H. J. v. Engeland: Electrlciteltsverschljn- selen ln den dampkring. 7.307.45: Po litieber. 7.458.00: Gramofoonpl. - 8.0010.45: Concert door Kwintet: viool alt. viool, cello, fluit en piano. Mevr. Reclaire (alt). 9.009.30: Voordrachte C. J. de Ble: De werkmeesters in de vat beweging. G. J. v. Riet: De noodzakelijk held van organisatie voor den Christelij ken werkmeester. 9.3010.45: Vervol! concert. 10.05—10.15: Persber. lO.é 11.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35: Morgei- wijding. 12.20: Gramofoonpl. 105 Orgelconcert door A. Biggs. 1.50—2.50: Orkestconcert. 3.50: Concert. Orkest N. Attwell (cello). 505: Orgelspel dooi A. New. 5.35: Kinderuurtje. 620 Dansmuziek. 6.25: Berichten. 700 Concert, Strijkkwartet. 7.20: Lezing.- 7.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert. Or kest, E. Suddaby (sopraan). A. Cramer (bariton), J. Ching (piano). C. Woodhouse (viool), R. Murchie (fluit). 10.00: Be richten. 10.15: Berichten. 10.20: Be zing. 10.35: Orkestconcert. 11.20- 12.20: Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M' Concert. 6.50: Gramofoonpl. 8.20. Orkestconcert en zang. 9.20: Orkestcon- cert en zang Viool en cello. 338.2 M.: 5.20: Concert. Orkest en cello. 6.50; Gramofoonpl. 8.20: Gramofoonpl. Uit voering van de opera „Carmen" van Bizet Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05: Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. - I.25: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl 9.05: Concert. Vlooi en plano. 9.50: Gramofoonpl. Opera „Paljas" van Leon cavallo. Kalundborg. 1153 M. 12.25—2.20 Or kestconcert. 3.205.20: Orkestconcert en voordracht. 3.205.50: Gramofoon- platen. 8.209.30: Orkestconcert en zang. 9.3010.00: Orkestconcert en voordracht. 10.1511.15: Concert. Gui- taar(-trlo. 11.1512.50: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.25—8.20: Gra mofoonpl. 11.0012.05: Gramofoonpl 12.20: Gramofoonpl. 1.252.50 Or kestconcert. 5.206.20: Orkestconcert 8.2010.00: Concert. Orkest en koor - 10.25: Berichten. Daarna tot 12.20: Orkest concert. 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6