H. SIMONIS we Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 13 Augustus 1931 Derde Blad No. 21902 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERSTRAAT 138 - TELEFOON 699 ALPHEN. Mishandeling. Door O. den H. wonende in den Lage- rd werd bij de politie aangifte gedaan het feit mishandeld te rijn geworden K, zekeren D. v. E. De aanleiding tot de mishandeling vond zijn oorzaak in het voetballen op het erf van H. De politie stelt een onderzoek in. Aanrijding. Mnp wielrijders C. v. V. uit Nieuwkoop en H v L. alhier kwamen langs de Aar ■odanig niet elkaar in botsing dat het rilwiei van V. bijkans geheel werd ver geld De schade zal waarschijnlijk onder typ 'worden geregeld. BOSKOOP. De heer H. Hoedemaker, alhier slaagde te Utrecht voor de acte Engelsch L.O. KOUDEKERK. Aanbesteding. Bij den door den architect J. W. Reijne- ild uit Leiden plaats gehad hebbende jnbesteding voor het bouwen van een ibrieksgebouw met bijkomende werken ior de N.V. Electr. Kleiwaren Fabrieken Gebr. Oppelaar. alhier, werd inge dreven door M. Koole, Leiden, voor ff 11950, A. van Varik, Nieuwkoop, f. 10860. 4. van Dam, Alphen f. 10475, K. de Jong, lem f. 9765, L. van Beusekom, f. 9770, e Paardenkooper, Zoet^rwoude, f. 9500, irma C. Boers. Hazerswoude, f. 9424, A. Meijer, alhier, f. 8890, W. J. Jongeneel, alhier, f. 8480. Het werk is aan de laag- cten inschrijver opgedragen. De heer F. v. d. Voorde, onderwijzer aan de Openbare school alhier is benoemd aan de Openbare School afdeeling B. te Sluipwijk. LEIDERDORP. Raadsagenda. f Morgenavond te 7 uur komt de raad lezer gemeente in openbare vergadering bijeen ter bespreking der volgende punten: 1. Opening. I 2. Notulen. f 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Tol Leiderdorpsche brug. 5. Vaststelling ambtenarenreglement. Voorloopige vaststelling gemeente- [ekening 1930. 7. Rondvraag. LEIMUIDEN. Raadsagenda. Dc raad dezer gemeente vergadert pnorgenavond te 8 uur (zomertijd) over de rolgende punten: 1. Notulen. 2. Aanbieding gemeenterekening 1930. 3. Garantieverklaring waterleiding. 4. Voorstel tot vaststelling van een ver- rdening regelende de verplichting tot ansluiting aan de drinkwaterleiding. 5 Comptabel besluit. 6. Vaststelling Ambtenarenreglement. 7. Ontheffing Hondenbelasting. NIEUWKOOP. Gestolen rijwiel opgespoord. Het is de politie alhier mogen gelukken en rijwiel op te sporen, dat dezen winter een uitvoering voor het café van B. :n nadeele van S. alhier was ontvreemd, et rijwiel werd bij een zekeren B. te evenhoven, die voor een ander misdrijf rerri verdacht, gevonden. B. tegen wien swege proces-verbaal is opgemaakt, is par het Huis van bewaring te Utrecht vergebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, z. van M. van Koert A. M Brouwer. Overleden: Johanna de Jong, 84 jaar; ohan Stuivenberg, 21 jaar. Ondertrouwd: G. L. van der Hoorn, 24 aar en C. van Leeuwen, 26 jaar. Dezer dagen had het 2 jarig dochtertje an C. Balvert alhier het ongeluk van een •ank te vallen waarbij het zoodanig terecht wam, dat het een arm op twee plaatsen •rak. NOORDEN. Drankbestrijding. Gisteravond werd in de St. Franciscus- een huishoudelijke ledenvergadering [ehouden van Kruisverbond en Mariaver- «niging, waarbij mede aanwezig was 'astoor Borsboom, geestelijk adviseur. Besproken werd allereerst het jaarlijksch ütstapje van den Jongens- en Meisjesbond drankbestrijding. Besloten werd per j'otorschip van de Gebr. Schutter op Vrij- 'ak' 21 Augustus het strand van Katwijk ian zee te bezoeken. Behandeld en vastgesteld werd een geheel peuw huishoudelijk reglement voor het Kruisverbond. Voor de jaarvergadering van den Dioce sen Mariabond werden afgevaardigd de James A. van Dam en A. Janmaat. Dok dit jaar zal men weder mede doen *an den Bloemendag, zoo mogelijk ook m omijggende dorpen. Medegedeeld werden de voornaamste vMzigingen aangebracht in de Drankwet. I De opbrengst van de offerweek bedroeg 9. waarmede men een goed figuur maakte egenover de andere afdeelingen. l.V? ©enige mededeelingen van internen ra werd de vergadering gesloten. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Toelating lid van den Raad. - Aanbieding gemeenterekening. - Aangaan geldleening Afwezig was met kennisgeving de heer A. Bik. Voorzitter was de heer S. J. Visser, loco burgemeester. De notulen van de vorige vergadering werden zonder bemerkingen door de ver gadering goedgekeurd. De voorzitter stelde aan de orde onder zoek geloofsbrieven van het nieuw benoem de lid van den raad. De heeren van Tol, Disseldorp en Compeer werden verzocht in de commissie van onderzoek zitting te willen nemen In plaats van den heer van Tol, die bedankte, trad de heer A. van der Knijff. De commissie adviseerde na het onder zoek tot toelating. De heeren van Tol en H. A. de Bruijn zeiden, dat zij tegen de toelating zijn omdat zij zich met de tegen woordige samenstelling van den raad niet kunnen vereenigen. De heer Compeer vraagt om de redenen mede te deelen. Genoemde heereh deden dit echter niet, met 3 tegen 2 stemmen werd daarna tot de toelating besloten. Op voorstel van den heer Compeer werd besloten de verbetering van de o.l. uit te stellen tot het oogenblik, dat ook de water leiding wordt aangelegd. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het aangaan van een geldleening groot f 4500 met de bank van Ned. Gemeenten tegen een rente van 4Vs pet. af te lossen in 25 jaar. De commissie, die de rekening heeft na gezien, verklaarde bij monde van den heer van Tol dat alles in orde bevonden is en dat de stukken terdege nagezien zijn. De raad besloot daarna de rekening vast te stellen als volgt: inkomsten gewone dienst f. 32 147.52, uitgaven f. 28.391.60, alzoo batig slot f.3755 92. Inkomsten kapitaaldienst f.338 58 en uit gaven f.13108, batig slot f. 202.50. De voorzitter sloot daarna deze korte vergadering. TER-AAR. GEMEENTERAAD. Vleeschkeuringsdienst - Ambtenaren reglement - Winkelsluiting - Cursus Landbouwhuishoudkunde - Gemeente rekening. De raad dezer gemeente kwam in elpen- bare zitting bijeen. Afwezig was met ken nisgeving de heer Kammeraat, voorzitter was jhr. de Muralt, burgemeester. De voorz. opende de vergadering met gebed, en deelde allereerst mede, dat door hem, als voorzitter van het Centr. Stem bureau, wegens bedanken als zoodanig door mevr. Post-Uiterweer, tot lid van den raad benoemd is verklaard de heer P. A. Post. Nadat vervolgens de notulen der vorige vergadering door den secretaris waren voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld, kwam in behandeling een aantal ingezonden stukken, waarvan wij vermelden: 1. Een tweetal adressen van het R.K. Schoolbestuur te Langeraar om gelden uit de gemeentekas te willen beschikbaar stel len voor het aanschaffen van gordijnen en vergoeding van huur voor de noodzakelijke in gebruikneming van een gedeelte van de bewaarschool te Langeraar, wegens plaatsgebrek. Besloten werd dat B. en W. t.z.t. met voorstellen zullen komen. 2. Begrooting van den Keuringsdienst van Waren over het jaar 1932, waarbij het aan deel voor de gemeente Ter-Aar op f. 433.46 wordt geraamd, welk stuk voor kennis geving werd aangenomen. 3. Schrijven van het gemeentebestuur van Nieuwveen, waarbij gevoegd ontwerp-in- structie voor het personeel van den vleesch keuringsdienst. Met den inhoud van een en ander ver klaarde de raad zich accoord, evenwel met uitzondering van de vaststelling van het salaris van den hulpkeurmeester op f.2100 Alle leden waren van meening, dat het aanvangsalaris op f. 1800 moet blijven vast gesteld. 4. Een verzoek van de Chr. H. B. S. te Alphen a. d. Rijn om een bijdrage in het exploitatietekort dier school. Het verzoek werd met algemeene stemmen afgewezen. Hierna volgde een langdurige bespreking over het ontwerp Ambtenaren reglement hetwelk, nadat daarin enkele wijzigingen waren aangebracht, met algemeene stem men werd vastgesteld. In behandeling kwam vervolgens een voorstel van B. en W. tot afwijking van de bepalingen der Winkelsluitingswet, be helzende: a. Het sluitingsuur van barbiers en kap perswinkels, voor zoover het den Zaterdag en daarmede gelijk te stellen dagen be treft, te brengen op 12 uur, voor het tijdvak van 1 April tot 1 October en voor zoover het andere werkdagen betreft op 11 uur van 1 April tot 1 October en 10 uur van 1 October tot 1 April. b. Het sluitingsuur voor de overige win< kels op Zaterdag te stellen op 11 uur van 1 April tot 1 October. De bespreking van dit voorstel nam ge- ruimen tijd in beslag, doch tenslotte besloot de raad om het voorstel van B. en W. aldus vast te stellen. Een punt van behandeling maakte het voorts uit of moet worden worden afge weken van de in de Wet geschapen moge lijkheid tot het op?nst:f.en van brpealde winkels op Zondag. De heer Hendriftse gaf als zijn meening te kennen, dat alle winkels op Zondag behooren te worden gesloten. De'heer v. d. Weijden meende dat, waar de café's des Zondags open zijn en deze vaak op de winkels zijn aangewezen bij onverwachts bezoek, het raadszaam is de in de wet gestelde mogelijkheid te hand haven. Qe heer Kroon vond dat, nu sommige winkels op Zondag mogen openblijven, dit nog geenszins zegt, dat de betreffende win keliers daartoe verplicht zijn. Nadat nog eenlgen tijd was gediscussieerd besloot de raad met 9—1 stemmen (de heer Hen- drikse) geen verandering in de wettelijke bepalingen ten dien opzichte te brengen. B. en W. stelden hierna voor om te besluiten dat het geven van Landboiuvhuis- houdonderwijs in de gemeente noodzakelijk is, ingevolge art. 25 der Nijverheidsonder wijswet. Dit in verband met een verzoek van de R.K. Vereen, tot verschaffing van onder wijs ten behoeve v^n den Land- en Tuin- bouwenden stand. De voorzitter lfchtte het voorstel uit voerig toe en is na een onderhoud met den voorzitter dezer vereeniging tot de conclusie gekomen, dat dit onderwijs in een behoefte zal voorzien. Aangezien het Rijk 70 pet. in de netto-kosten bijdraagt zal de gemeente de overige 30 pet. moeten restitueeren waarvan het bedrag plm. f 300 per cursus zal bedragen. De heer Kroon kon niet met het voor stel van B. en W. meegaan, gezien de geringd belangstelling voor dergelijke cur sussen in andere gemeenten. Ook de heer .J v. Vliet Jzn. verwachtte weinig resultaten en vond de kosten te hoog. waarbij de heer P. Hoogervorst zich aansloot. De heer v. d. Weijden verdedigde het voorstel van B. en W. en stelde het belang, dat uit dergelijke cursussen kan voort vloeien, scherp in het licht. Na nog ge- ruimen tijd hierover te hebben beraad slaagd, werd het voorstel in stemming gebracht, waarbij de stemmen staakten. Tegen stemden de heeren Hoogervorst, Kroon. Hendrikse, van Vliet en Apeldoorn. Over dit voorstel zal dus in de eerst volgende vergadering opnieuw worden ge stemd. Met ingang van 1 Januari 1932 werden hierop tot hulpbrugwachters benoemd de heeren L. Koets en P. Blom. Hierna bracht de heer van Apeldoorn, namens de commissie van onderzoek der gemeente rekening, rapport uit. Spreker bracht op de eerste plaats hulde aan den gemeente-ontvanger voor de keurige wijze, waarop hij de financieele administratie heeft gevoerd. Overigens gaf de rekening, aldus spr. geen aanleiding tot opmerkingen, waarna de raad met algemeene stemmen tot vast stelling besloot. Na enkele wijzigingen in de begrooting 1931 volgde de rondvraag. Tenslotte sprak de voorzitter gevoelvolle afscheidswoorden tot de scheidende raads leden de heeren Kammeraat en v. Vliet. Hierna sluiting der vergadering. AALSMEER. Flink resultaat. De collecte, welke alhier gehouden wordt ten bate van „Het Witte Kruis", heeft aanvankelijk reeds een zeer gunstig resul taat, daar al ruim f. 5000 door de collec tanten is afgedragen, terwijl alle lijsten nog niet binnen zijn. Vreemde manieren. Eenlge werklieden, wien door den eige naar van „Het Wapen van Aalsmeer" con sumptie geweigerd werd, waren daarover zoo ontsticht, dat zij een tweetal ruiten van een glazen deur stuksloegen. Van het gebeurde werd een politiezaak gemaakt. Ter herinnering. Door het hoofd onzer gemeente is in het landarbeidershuisje van Jb. Wey aan den Hornweg een gedenksteentje ingemetseld, waarop het feit is vastgelegd, dat dit per ceel het 50ste landarbeidersplaatsje is, dat door onze gemeente werd gesticht. De burgemeester heeft bij deze gebeurtenis gesproken, waarbij hij tot zijn groote vol doening kon constateeren, dat de landar- beiderswet voor deze gemeente een sociale wet bij uitnemendheid is gebleken. Deze steenlegging werd verder o.m. bijgewoond door beide wethouders, den administra teur van het grondbedrijf, den directeur van gemeente-werken e.a. Iopziekte. Ook in onze gemeente eischt thans deze ziekte menigen iepenboom op. Vóór den ingang van „Irene" is n.l. een van de beide boomen sterk in den kruin aange tast, terwijl aan den Aalsmeerderdijk meerdere exemplaren dezer boomsoort zijn aan te wijzen, welke door de ziekte ge teisterd worden. Spoedig rooien van de zieke boomen moet dringend worden aan geraden, daar zij heel gemakkelijk ge zonde exemplaren van dezelfde soort kun nen besmetten. BENTHUIZEN. Bij den landbouwer J. v. d. E. zijn alhier in den nacht van Dinsdag op gisteren verschillende jonge hennen en hanen, benevens eenige oude kippen ont vreemd. HAARLEMMERMEER. De oogst. In alle deelen van den Haarlemmer meerpolder is het maaien van het rijp geworden graan thans in vollen gang. Regenbuien zijn den landbouwers nu niet welkom en brengen stagnatie in den oogst van het koren teweeg. Gelukkig is er van het „schot" nog geen sprake. Voorspoedig werk. Met den bouw van de nieuwe brug over de Hoofdvaart te Hoofddorp, die bijna 20 meter breed wordt en voor het groote rij- verkeer op dit drukke verkeerspunt een ware uitkomst zal zijn, worden zulke goede vorderingen gemaakt, dat de vol tooiing van dit kolossale bouwwerk nog vóór den a.s. winter en wellicht reeds over een paar maanden is te verwachten. Ook de nieuwe brug nabij den spoorweg overgang en geniedijk hoopt men om streeks dienzelfden tijd gereed te krijgen. Auto-ongeluk. Gisteravond wilde de bestuurder van een uit Den Haag afkomstige personen auto een der bruggen over de Hoofdvaart alhier oprijden, doch bemerkte te laat dat er op den dwarsweg een vrachtauto naderde. Hij wist door het nemen van een grooten draai een botsing te voorko men, doch kon niet vermijden, dat het motorrijtuig tegen een boom botste. Door het breken van een ruit, bekwamen de inzittenden, een tweetal dames, eenige snijwonden. De chauffeur kwam er on gedeerd af. Wijl de auto nog berijdbaar bleek te zijn, konden de automobilisten ga eepig oponthoud bun reis voortzetten. RECLAME. De schoenen met de origineele Good-Year Zolen zijn bijna niet duurder dan leder, zijn viermaal zoo sterk en een groot voordeel is dat ze door iederen schoenmaker kunnen gerepareerd worden, omdat de binnen- en tusschenzolen van prima leder vervaardigd zijn. In groote verscheidenheid verkrijgbaar bij: P.S. Een zeer groote collectie in schoenen voor gevoelige voeten, plat- en knokvoeten. j69i Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, d. van L. G. Faas en G. Imanse; Maria Johanna d. van L. W. Meirmans en M. C. van Staveren; Christiana Helena, d. van S. van Duijn en H. Verbeek; Annie, d. van J. H. Hartman en A, Hijzelendoorn; Eelkje Wilheimina d. van J. W. van Gulik en H. Plantinga; Hendrik, z. van M. v. d. Stelt en C Teu- ling. Ondertrouwd: G, ï&elman, 27 j. en A. M Mulder 22 j. C. v. d. Brink, 68 j. wed. en K. Pois 43 j. C. Kamstra. 25 j. en H. Oudshoorn, 21j. G. de Ron, weJn. 60 j. en C. van Leijen, wed. 46 jaar. Gehuwd: J. N. van Hanja, 24 j. en J. A. Beurr.er, 23 j. D. J van Kampen, 22 i. en J. Gedaan, 20 j. J. Bos, 24 i en M. van Geffen, 20 j. A, Wielema, 28 j. en L. Blankeit, 23 j. Overleden: Jan Willem Volhaar, 72 j. geh. met A. Verbeek Appolonia Outs- hoorn, 62 j. wed. van P. Tates. De heer Raven, onderwijzer aan de Chr. school te Hoofddorp, is ln gelijke be trekking benoemd te Raamsdonkerveer. Een wlelrijdster geraakte nabij den Lisserweg bij het passeeren van een auto haar stuur kwijt, waardoor ze ln den wa terkant reed, onderstboven sloeg en zoo danig kwam te vellen, dat ze een arm brak. Per auto werd ze naar een dokter gebracht. HILLEGOM. Het feest van Pastoor Krook. Het jubileum van pastoor Krook der Martinus-kerk alhier zal Zondag a.s. ge vierd worden. De versiering van de kerk in- en uitwendig, is reeds begonnen, de heer Koper voert dit werk uit. Naar wij vernemen, zal de jubilaris Zaterdagavond, komende uit de richting Haarlem, worden ingehaald door het Kerkbestuur, en bij de kerk worden ontvangen door een schaar van bruidjes. Het feest heeft dien avond en Zondag uitsluitend een kerkelijk karakter. Zondag avond om half 10 uur ongeveer zal er ter eere van den jubilaris een vuurwerk wor den afgestoken. Dit gebeurt op de tuinen der N.V, v.h. M, van Waveren en Zn., welke naast de R.K, Kerk en vóór de Pastorie zijn gelegen. Het publiek kan hier van genieten door zich in de Sixlaan en Van den Endelaan op te stellen. De weg moet natuurlijk voor het verkeer vrijge houden worden. Aanbesteding. Het schilderwerk (buitenwerk) van 83 woningen der woningbouwvereeniging „Goed Wonen" had gisteravond plaats. Er is ingeschreven door W. Bakker en Zn., perc. 1 f.490, 2. f.595. 3. f.525, 4. f.525, 5. f.385, 6. f.385; W. J. de Bruyn (Den Haag) respectievelijk f.360, f.450, f.400, f.400, f.290 en f.290; M. A. Hout man (Den Haag) in massa f.2320; B. Quartel (Den Haag) in massa f.2656: A. N. Houtman (Rotterdam) f.490, f.595, f. 525. f. 700, f. 385 en f. 385, en in massa f.2990; P. van der Jagt en Zn. f.395, f.480, f.425, f.425, f.310 en f.310; P. Chaudron perc. 3 f.415 en perc. 4 f.415; A. Rekers en Zn. (Nieuw Vennep) f. 500, f.685, f.600, f.600, f.484 en f.484, en in masa f. 3091. Over de gunning wordt later beslist. Te Utrecht is geslaagd voor de akte Fransch L.O. de heer W. Mekes, alhier. OEGSTGEEST. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het Nijverheidsdiploma Nb. de heer W. Lismeyer, alhier. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, d. van Arie Verhoog en W. Bette; Engeliria Marina, d. van P Luijk en E. M. Verblauw. Overleden: H. Bakker, echtgenoote van L. van Beelen, 58 jaar; G. ten Bruggencate, 67 jaar, echtgenoot van A. J. Bossérs. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Schalk, Weltevreden 5, van Haarlemmermeer; J. Th. van Roosendaal, Kastanjelaan 13, van Amsterdam; Mej. M. M. van der Eist, Burcbtstraat 8, van Heems: kerk; H. van Luinen, Hoofdstraat 218, van Bodegraven; H. de Boever, Nieuwe Haven 19 van Haarlem. Vertrokken: F. A. van Tiem en gezin, van Tijloosstraat 7 naar Alkemade. Gevonden zijn: 2 lederen bagagedrager riemen, een parapiuie, een kinderschoentje, een dubbel stuk zeep, een plank en een tennis- racket KATWIJK AAN DEN RIJN. Een auto kwam door te ver uithalen aan den Noordwijkerweg hi aanraking met het hek voor het woonhuis van den heer v. Z, naast de Geref. School. De ijzeren palen van het hek knapte af, de auto reed door. KATWIJK AAN ZEE. Programma Concert. Gelijk bekend zal het Mannenkoor heden avond medewerken aan het concert der Harmonie „U.N.I.". Door het koor zullen de volgende num mers worden uitgevoerd: 1. Vertrouwen; Fr. Abt. 2. Avondlied; Joh. J. H. Verhulst. 3. Lischbloem; A. Giesen. 4 Een vrouw; Olivier Koop. Met dit laatste nummer heeft het koor op het concours te Nijmegen den eersten prijs behaald. H. de V. uit Duinoord deelde aan de politie mede, dat ten zijne nadeele eenige ruiten vernield zijn in zijn aardewerk fabriek in de Remisestraat. J. K. uit het Overeind te Katwijk a.d. Rijn deed bij de politie aangifte, dat van hem zijn ontvreemd een vijftal rol- films en een vijf-en-twintigtal foto's. Naar thans nader blijkt, is de route gevolgd door de bereden politie na afloop van den lampion-optocht van Dinsdag avond de minst last veroorzakende- ge weest. O VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Barakken voor besmettelijke ziekten - Arbeidsbeurs voor de bollenstreek - Patronaats-subsidie. Dezer dagen vergaderde de volledige raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen zonder wijziging werden gearresteerd. Ingekomen was de begrooting voor het dienstjaar 1932 van de Gezondheidscom missie, zetelend te Alphen aan den Rijn, waarin voor deze gemeente is uitgetrokken een bedrag van f. 76,76. Mede de rekening en verantwoording van die commissie, waarvoor voor deze ge- I meente was uitgegeven een bedrag van I f. 55,77. Zoowel de begrooting als de rekening werden zonder hoofdelijke stemming on gewijzigd aangenomen. Verschillende ingekomen goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. Voorts was ingekomen een schrijven der gemeente Leiden aangaande het hebben van ziekenbarakken voor lijders aan be smettelijke ziekten, welke barakken inge volge de wet op de besmettelijke ziekte in iedere gemeente aanwezig moeten zijn. De voorzitter lichtte dit schrijven toe en zeide, dat de gemeente Leiden een bijeen komst had uitgeschreven, waar alle ver tegenwoordigers van de gemeenten, waar van Leiden het middelpunt was, in dié bijeenkomst tegenwoordig waren. Hierin is besproken het vormen van een kring voor die gemeenten, hetgeen voor de meeste ge meenten goedkooper zou uitkomen, dan dat iedere gemeente afzonderlijk zulk een barak zou moeten stichten. De gemeenten in de bloembollenstreek hebben eveneens een conferentie gehouden, uitgaande van de gemeente Sassenheim, waarin overwo gen werd het stichten van een gezamen lijke ziekenbarak. Naar het oordeel van B. en W. en gezien het schrijven van de gemeente Leiden, komt het hun gewenscht voor zich aan te sluiten bij de gemeente Leiden, die een grooten kring vormt, het geen in de praktijk meer doelmatiger zal zijn, dan een stichting van een zieken barak voor de gemeenten van de bloem bollenstreek. B. en W. stellen daarom voor ln principe te besluiten zich voor de stich ting van een ziekenbarak aan te sluiten bij den Kring Leiden, waarvan het initia tief uitgaat van die gemeente. Nadat de voorzitter een vraag, gesteld door den heer Van der Voet, had beant woord, werd zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Nog was ingekomen een schrijven om trent de stichting van een gezamenlijke arbeidsbeurs voor de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk, Noordwij- kerhout en Voorhout. De voorzitter lichtte dit schrijven nader toe en zeide in een bijeenkomst hier omtrent het doel hiervan te hebben ver nomen. Spr. persoonlijk gevoelde hiervoor evenwel niet al te veel. Z. i. zal het nut de kosten hiervan, welke zullen bedragen voor de gemeenten gezamenlijk ongeveer f. 7000, niet overtreffen. Voor de gemeente Voorhout zullen deze kosten vermoedelijk f. 600 bedragen. B. en W. waren van oor deel, dat over het algemeen niet veel van de te stichten arbeidsbeurs zal terecht komen. Zij stelden daarom voor niet aan de stichting mede te werken en zich niet aan te sluiten op grond van de hooge kosten en omdat het groote nut hiervan betrekkelijk zal zijn. De heer Van der Voet wenschte deze aangelegenheid te verdagen tot de vol gende vergadering of desnoods tot de be handeling van de begrooting, hetgeen wel meer gebeurt met aangelegenheden, waar voor gelden beschikbaar worden gesteld. De voorzitter kon zich hiermede wel ver eenigen voor zoover het de volgende verga dering betreft, doch niet voor de behande ling bjj de begrooting, omdat de andere

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9