UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BUITENLANDSCH GEMENGD. PAARLEN HALSSNOER VERLOREN. De echtgenoole, van den Wee'nschen bankier Reizes heeft een prachtig paarlen halssnoer van ongeveer twee meter lengte, dat zij geregeld placht te dragen, ver loren. De geheele recherche is gemobiliseerd om het kostbare sieraad, dat geschat wordt op een waarde van ruim 400.000 schilling, terug te vinden. Tot dusver echter tevergeefs. Het collier bestaat uit 110 parels, ter grootte van een hazelnoot en een erwt. Het wordt gevormd door twee snoeren, welke met kleine sloten en briljanten ver bonden zijn. o KINGSFORD SMITH. Kingsford Smith zal in September weer ben vlucht maken van Australië naar En geland. Hij wil het record van Molllson tot 7 dagen terugbrengen, twee dagen in Engeland blijven en dan weer in 7 dagen terugvliegen. VAN TOKIO NAAR PARIJS. Twee Japansche studenten. Kurlmura én Kumakawa, zijn in een klein toertoe- stel van 120 PK. van Tokio naar Parijs gevlogen over Irkoetsk, Nljne Oedinsk, Krasnoparsk, Kazan, Moskou, Smolensk, Koningsbergen, Berlijn, Brussel en Lon den. 'n Groot aantal leden van de Japan sche kolonie te Parijs heeft hun landge- nooten opgewacht. De vliegers werden zeer gevierd. o HIT DEN DOODE HERREZEN. Het „Journal" vermeldt de volgende treurige geschiedenis met een blij einde. In Maart 1928 verliet de achttienjarige mile. Arnouvel haar moeder met achter lating van de mededeeling, dat zij zelf moord zou plegen, omdat zij de kas van de firma waar zij werkzaam was, ten be drage van duizend francs had bestolen. In Februari 1929 las de moeder, die de ver dwijning van haar dochter was blijven be treuren, in de courant dat het lijk van een Jong meisje was opgehaald, waarin zij haar dochter meende te herkennen, liet het begraven en bracht iederen Zondag enkele uren aan het graf door. Doch eind Juni van dit jaar ontmoette plotseling een liarer bloedverwanten een jong meisje, dat sprekend leek op het sinds twee jaar- verdwenen meisje. Zijn verbazing was groot toen zij op hem afkwam en zeide: „Zeker, oom, ik ben 'tIk heb boete gedaan. Zouden ze mij vergiffenis schen ken?" Haar moeder ontving haar met open armen en thans is bij de rechtbank de zaak aanhangig om het mogelijk te maken dat zij als levend wordt erkend om.... in September in het huwelijk te kunnen treden. o STAKING IN DE BIOSCOPEN TE CHICAGO. Te Chicago zijn do operateurs in een groot aantal bioscopen in staking gegaan omdat hun vakbond den eisch had gesteld dat de projectietoestellen in de cabines min stens door twee man bediend moest worden. In antwoord op deze staking hebben de bioscoopeigenaars thans een uitsluiting af gekondigd. Meer dan honderd bioscopen zijn gesloten, waardoor 5000 personen op straat staan. DE AANSLAG OP DEN D.-TREIN. De commissie van onderzoek inzake den aanslag op den D.-trein FrankfurtBer lijn, is naar de Lokalanzeiger verneemt, in zooverre gevorderd, dat haar thans da kringen van personen, waar de daders zich plegen op te houden bekend is. Vol gens deze gegevens moeten zij worden ge zocht in Berlijn-Noord. Van twee verschillende onderling volko men onafhankelijke kanten is men attent gemaakt op een Russisch onderdaan, die zich sedert kort te Berlijn zou ophouden, o DE ST. PHILIBERT. Naar uit St. Nazaire gemeld wordt, is het wrak van de „St. Phlllbert" de haven aldaar binnengesleept en aan het bolwerk gemeerd. Nu vaststaat, dat in het vaar tuig geen lijken meer aanwezig zijn, is het gezuiverd en gedesinfecteerd. De marine-overheid is opgedragen de „St. Phlllbert" te verkoopen. CRAMER WAARSCHIJNLIJK OMGEKOMEN. De pogingen om den Oceaanvlieger Cra mer op te sporen zijn tot nu toe ver geefs geweest. Zoowel door Noorsche als door Deensche militaire vliegers heeft men de Noorsche en Deensche Westkusten en Skagerak laten afzoeken, zonder dat zij ook maar het geringste spoor hebben kun nen ontdekken. Men neemt derhalve alge meen aan, dat Cramer en zijn passagier Paquet omgekomen zijn. DE NAUTILOS. De duikboot „Nautilus" onder commando van kapitein Wilkens, die de haven van Tromsö had verlaten, heeft, kort na haar vertrek, nieuw averij gekregen, welke de bemanning gedurende den nacht trachtte te herstellen. Daar de „Nautilus" geen gewoon anker heeft, drijft zij op een afstand van eenige mijlen van Tromsö in de open zee. Men vermoedt, dat het een machinedefect be treft. FETROLEUMBRAND TE BAKOE. Te Bakoe (Kaukasusl staan reeds sedert 12 dagen een aantal petroleumbronnen in brand. Men schat, dat het vuur dagelijks 800 ton petroleum verteert. Alle pogingen tot blussching bleven vergeefsch. Er zou den 3 menschen zijn omgekomen en ver scheidene gewond zijn. SMOKKELAARSDRAMA. De politie van Aken ontdekte gisteroch tend in het centrum van de stad een auto waarin driehonderd kilogram gesmokkelde koffie was geborgen. Toen de smokkelaars bemerkten, dat men hen op het spoor was, gingen zij er in een razende snelheid met de auto vandoor, achtervolgd door agenten, die ongeveer vijftig schoten afvuurden, met het doel een der banden van den auto lek te schieten. Een jonge man, die, volgens de politie uit den achtervolgden auto was gesprongen en poogde nog te ontkomen, werd door een kogel getroffen en op slag gedood. Getuigen verzekerden echter, dat het slachtoffer een voorbijganger was, die met de gansche affaire niet het minst te maken had. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Een geweldige ramp. Hetgeen China van de voortdurende bur geroorlogen te lijden heeft, verdwijnt in het niet in vergelijking met de verwoestin gen die sedert een maand de overstroomin gen in het geheele land aanrichten. De toestand in de vallei van de Jangtse is tragisch. In eenige dagen heeft het water 18.000 vlerk, mijlen van deze vruchtbare mlllioen vernield en 24 millioen menschen tot de diepste ellende gebracht. In 100 jaren heeft de overstrooming zijns gelijke niet. Het is nog niet mogelijk het aantal slachtoffers te begrooten. Te Hankou zijn vele vluchtelingen door een tot dusver onbekende oorzaak gestor ven. Men vreest voor een ernstige epidemie en men heeft anti-pest maatregelen ge nomen. Uit Peking wordt gemeld dat de over stroomingen in de prov. Sjill meer dan 4 millioen menschen tot ellende gebracht hebben en dat het verlies van den oogst op meer dan 2 mlllioen pond sterling ge schat wordt. De toestand van het heele land schijnt er op te wijzen dat een hongersnood van groote uitgestrektheid tegen den winter onvermijdelijk is. ALPHEN. Schipper door vallende mast gedood. Gistermiddag omstreeks halftwee had op de grens onzer gemeente een zeer droevig ongeval met doodelijken afloop plaats. De schipper A. Osinga, gedomicilieerd en wonende te Rotterdam, gemeerd liggende met zijn schip voor de scheepswerf „De Dageraad" v.h. Wed. J. Boot alhier, werd in het gangboord van zijn schip staande, doo'r hei breken van een staaldraad, door de vallende mast van zijn schip getroffen, De man zeeg ineen met een gebroken been en als hetware een totaal versplinterde hersenpan, zoodat de ontboden geneesheer slechts den dood kon constateeren, Begrij pelijkerwijze was de verslagenheid bij de bewoners der omgeving zeer groot Naar men ons mededeelde, was de ongelukkige nog slechts 33 jaar, gehuwd en vader van 4 zeer jeugdige kinderen. Ook de politieautoriteiten alhier werden direct van het ongeval in kennis gesteld teneinde het nemen van rle verschillende maatregelen en de vervulling der verschillende wettelijk voorgeschreven formaliteiten mogelijk te maken. Autobestuurder bekend. Omtrent het ernstig ongeval, dat zich Maandagavond in de Pr. Hendrikstraat voordeed en waarbij de bestuurder, die met een licht reed, doorreed, kunnen wij thans vermelden, dat deze bij de polilie inmiddels bekend is. Proces-verbaal zal worden op gemaakt. Volksconcert. Morgenavond om 8 uur zal het muziek gezelschap „Crescendo' in de muziektent aan de Stationsstraat wederom een volks concert geven, met een zeer populair en rijk afwisselend programma. Uitstapje. De Chr. meisjesverecniging „Lydla' Ouds hoorn maakte een uitstapje naar Muiden. Niettegenstaande het reisje werd onder broken door eenige buien, hadden de dames zich toch kostelijk weten te amuseeren. Belangrijke Landdag. Door den ring Alphen a. d. Rijn en Omstreken en met medewerking van de Prov. afd. van den bond van Ned. Herv, Jongelingsvereentgingen op Geref. grond slag zal alhier op Woensdag 19 dezer op het terrein dor Martha-Stichting een zeer belangrijke landdag worden gehouden aan vangende 3 uur. Benevens verschillende andere bekende en hoogstaande sprekers zal o.a. naar men ons mededeelde na de pauze optreden prof. dr H. Visscher over het onderwerp: „Reorganisatie, Reformatie? De leiding berust bij den heer A. 3. Dekker, Ned. Herv Godsdienstonderwijzer alhier. ALKEMADE. Raadsagenda. Do raad dezer gemeente komt Donder dag, 13 Augustus 1931, des namiddags te 2j j ure (zomertijd) in openbare vergadering bijeen ter bespreking der onderstaande punten: 1. Voorloopigc vaststelling gemeente- rekening, dienstjaar 1930. 2. Vaststelling van e:n raadsbesluit, waar bij de gemeente zich ten behoeve van de Provincie Zuid-Holland borg stelt voor de betaling van rente en aflossing van een door de stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten gevestigd te Roelof- arendsveen, gemeente Alkemade, voor den bouw en eersten aanleg der waterleiding en bijbehoorende werken te sluiten geldleening. '3. Verhuring van een woonhuis, staande te Oude-Wetering. 4. Reclames schoolgeld, 5. Voorstel van B. en W. om van ge meentewege een uurwerk in de watertoren aan te brengen. 6. Ingekomen stukken. BOSKOOP. Openlucht-concert. De R.K. Harmonie „st. Caecilia" heeft onder leiding van haar directeur, den heer Markx uit Alphen, een concert gegeven in de tent aan de Burg. Colijnstraat. Het met zorg gekozen programma werd keurig uit gevoerd. Helaas was de belangstelling niet groot, hetgeen zeer zeker voor een groot gedeelte gezocht moet worden in het on gunstige weer. WADDINXVEEN. Auto te water gereden. Aan den Noordelijken Dwarsweg in deze gemeente geraakte de automobilist N. wonende alhier doordat er te veel speling in de stuurinrichting kwam de macht over zijn auto kwijt. De auto reed van den weg en kwam terecht in een langs dien weg loopende sloot. De bestuurder had de tegenwoordigheid van geest liet portierdeur te openen en uit de auto te klimmen. Later is de wagen met een kraanwagen gelicht en op sleeptouw naar de herstelplaats ver voerd. Het bleek dat de materiale schade zeer gering was. Geref. Kerk. De heer A. van Nielen, koster der Geref. Kerk, alhier heeft in verband met zijn hoogen leeftijd tegen Oct. a s. ais zoo danig ontslag aangevraagd. De heer van Nielen 'neeft dan 35 jaar deze Junctie bekleed. o ZWAMMERDAM. De „Hooge Brug". De bekende „Hooge Brug" over de Ziende, nabij onze gemeente, waarover a! zoo veel geschreven is, ondergaat thans een herstelling. De toestand was zóó slecht geworden dat oplappen niet meer hielp. Reeds bij het losbreken der brughoof- den bleek, dat de toestand nog veel ge vaarlijker is geweest dan men vermoedde. In verband hiermede is het verkeer over bedoelde brug voor eenlgen tijd ge heel afgesloten, zoodat men van uit de richting Alphen en Nieuwkoop langs de lage zijde Bodegraven niet meer kan be reiken en dit verkeer thans via de Brug straat alhier den Rijksstraatweg moet passeeren. In dezen drukken vacantletljd, en vooral des Dinsdags wanneer een paar honderd kaaswagens uit de richting Al phen en uit de polders achter de Ziende om op de Bodcgraafsche markt te ko men, deze gemeente moeten passeeren, is het verkeer hier enorm druk en er zijn dan ook bijzondere politiemaatregelen getroffen. Ned. Herv. Jongelingsvcreeniging. In de laatstgehouden ledenvergadering der Ned. Herv. Jongelingsvereeniglng al hier, deelde de voorzitter, de heer J. Th. Hoogteijling mede. dat hij zich wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt ziet, om met September sj.s. bij den aanvang van den nieuwen cursus wanneer de ver gaderingen weder geregeld elke week worden gehouden, het leiderschap der Vereeniging, hetwelk hij ruim 5 jaren heeft vervuld, neer te leggen. Door het vertrek uit de gemeente van den secre taris, den heer H. J. Engelage, is ook het secretariaat van genoemde vereeniging vacant gekomen. Mej. M. Drüke is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Duitsch L. O. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2too (op 2 lijnen') REDACTIE 1507 HAARLEMMERMEER. Bekroond. Op het concours uitgeschreven door het Waterlandsch Fanfare-corps te Nleuwen- dam. verwierf het muziekgezelschap „Op- waartsch" in den concertwedstrijd een derden prijs met 95 punten. Te Haarlem slaagde voor 't examen hoofdacte de heer H. A. van Inge Schenau te Nieuw-Vennep. KATWIJK AAN ZEE. HET V.V.V.-STRANDFEEST. Ondanks het ongunstige weer goed geslaagd,, Nu we hier een overzicht gaan geven van de tweedaagsche strandfeesten, moet helaas vermeld worden, dat het weer, om ze te doen slagen niet al te gun stig was. Maandagmorgen stonden om half ne gen reeds een driehonderd kinderen op gesteld in het tentoonstellingsgebouw, dat de heer v. Duyn weer welwillend be schikbaar had gesteld, voor den forten- bouw. Toen het tijdstip van vertrek was aangebroken, stroomde de regen neer. Het bleef wachten en wachten. Ten slotte deelde de voorzitter van V. V. V., tér. Eikelenboom, mede, dat dit punt van het programma werd uitgesteld tot morgen middag 1 uur. Het middagprogramma dat bestond uit wedloop met hindernissen, strandfiguren maken en eierloopen kon afgewerkt wor den. Bij alle spelen werden de kinderen op het strand onthaald en bij het uitdee- len der prijzen in het tentoonstellings gebouw nog eens. De optocht met lampions des avonds moest wegens de regenbuien uitgesteld worden tot gisteravond. De tweede dag zette beter in. Gister morgen werd begonnen met rlngrijden met strandkarren, pinsteken en wed strijd met autopeds op den Boulevard. Des middags werden de spelen voortgezet met mastklimmen, zakloopen en driebee nenloop. Velen aanschouwden het werken der kinderen en eenige muzikanten ver hoogden met hun spel de gezelligheid. Om half vijf had de gecostumeerde op tocht plaats. De deelnemers werden ver deeld in groepen en in persoonlijke cos- tuums. Er werd een jury benoemd om uit spraak te doen; deze bestond uit mevrouw Slotemaker-Goeman Borgesius, en de heeren J. H. V. d. Wijngaart, G. H. Pot huis en R. P. Tjebbes. De groep; een bruidspaar, verkreeg den lsten prijs; een paar in Katwijksch costuum, den 2den prijs en de groep bloemenmeisjes een troostprijs. Van de andere afdeeling kregen den lsten prijs, Zigeunerin en Henny uit Ma deira; den 2den prijs Chineesche vrouw en de Heks; den 3den prijs Pierrot, een Juffrouw uit het jaar 1831, Apache meisje en Turksche minister. Wegens de gemaakte onkosten kregen de overige deelnemers leder een troostprijs. Des avonds tegen 9 uur regende het weer. Een ieder was in afwachting of de lampionoptocht door zou gaan of niet. De regen hield op en het sein van vertrek werd gegeven. Buitengewoon groot was de deelname dit jaar. De stoet stond weer onder leiding van den inspecteur van po litie, den heer J. v. d. Wijngaart en werd voorafgegaan door eenige agenten te paard. De zeer lange stoet doorliep een groot gedeelte van het dorp. Dit punt van het feest trekt telkenjare groote belangstelling. Langs den weg, welke de llchtstoet volgde, stond het overal prop vol menschen, vooral stonden zij ln dichte drommen op den Boulevard. Nog nooit zijn er zooveel menschen bijeen geweest als gisteravond. Hossende troepjes jon gelui verhoogden de drukte. Nauwelijks was de optocht ontbonden of het stortregende opnieuw, mogelijk was dit de reden dat de bereden politie in gestrekten draf tegen den stroom van wandelaars in den boulevard afreed, waardoor een ijlings wegvluchten nood zakelijk was! Een bedaarder tempo bij dergelijke drukte lijkt ons niet overbodig! De straten waren spoedig schoongeveegd en overal ontwaarde men schuilende menschen. Velen gingen naar huis en wachtten het afsteken van het strand- vuurwerk niet af. Toch is dit doorgegaan. Op het strand, ter hoogte van de Toorop- straat ongeveer, stonden de teertonnen opgesteld. Om ongeveer half elf gingen zij in brand. Het was weer droog geworden en het strand stond na een poosje zwart van de menschen om het fantastisch schouwspel, het lekken der vlammen om de tonnen gade te slaan. Nu en dan wer den eenige oude badstoelen in den vuur gloed geworpen, waardoor de vlammen hoog ten hemel stegen. De feesten op fortenbouw na zijn thans afgeloopen. Een woord van dank komt toe aan de dames, die voor de prijzen gezorgd heb ben en voor de tractaties der kinderen. Ook aan de heeren, die zich een paar da gen hebben Ingespannen om aan eenige honderden kinderen enkele uren van ge not te verschaffen. Genoemd mogen wor den de beide heeren v. d. Wijngaart en dr. Hoestra, die de opperleiding dit jaar in handen hadden. Over enkele dagen gaan vele badgas ten onze badplaats weer verlaten, mogen zij het volgende jaar weerkeeren om dan met mooie, zonnige dagen nog eens de strandfeesten mede te maken! UITSLAG FOTO-WEDSTRIJD V.V.V. Matige resultaten. Om half negen gisteravond kwamen de deelnemers aan dezen wedstrijd in eetzaal van Grand Hotel du Rhln bijeen om den uitslag te hooren. De voorzitter van de actieve vereeni ging voor vreemdelingenverkeer, dr. Eike lenboom, heette allen hartelijk welkom. Hij gaf een uiteenzetting van het doel, dat met dezen wedstrijd beoogd was. Ten eerste om aan de badgasten gelegenheid te geven de indrukken van Katwijk te doen vastleggen op de glazen plaat en aan den anderen kant had men het be lang van de badplaats Katwijk aan Zee op het oog. Men had de verwachting ge had, dat deze fotowedstrijd een aantal foto's zou verschaffen, die een plaats zouden kunnen vinden in den nieuwen gids, die geheel herzien zal worden en ook dat enkele van deze foto's in ver schillende bladen als reclame voor onze badplaats zouden kunnen dienen. De jury bestond uit mevr. Eikelenboom en de heeren Boekhoven en Windhorst. Van groep I waren 29 Inzendingen ge komen en van groep II (dejongeren) 14 inzendingen. Volgens de jury kwam voor groep II geen enkele inzending voor bekroning in aanmerking. Besloten werd aan de deel nemers van deze groep de inleggeldcn en de kiekjes terug te geven. De jury had geen vrijmoedigheid om aan groep I een eersten en een tweeden prijs toe te kennen. De 3de prijs werd toegekend aan ds. J. H. Groenewegen uit .Arnhem, onder het motto van: Het ver- scholene ligt in het verborgene. De 4de prijs werd toegekend aan den heer M. C. Lelie uit Dordrecht, onder het motto: Oud Katwijk. De 5de prijs kwam toe aan mevr. Ver- hey-v. d. Hoogen uit Nijmegen, onder het motto; Bobble. De prijzen waren resp. het boekwerk „De klop op de deur"; een leeren foto- tasch en een statief. Nadat nog de fouten in enkele foto's aangeduid werden, werd deze bijeenkomst met dank aan hen, die er aan deelgeno men hadden, door dr. Eikelenboom ge sloten. Schietoefeningen en wandelen. Toen verleden week de grenadiers en jagers oefeningen in de duinen hielden, waarbij met scherpe patronen geschpten werd, moest een officier plotseling daar mee ophouden, omdat menschen in den vuurbaan liepen. Hoewel overal op de duinen, waar geschoten wordt, roode vlaggen staan ten teeken, dat het daar niet veilig is, storen velen zich daar niet aan en stellen zich dan aan groot gevaar bloot. Gisteren werd er ook met scherp ge schoten, de roode vlaggen stonden even eens uitgezet en toch moest weer met schieten opgehouden worden, wegens het vertoeven van menschen op gevaarlijk terrein. Van militaire zijde werd ons daarom nog eens verzocht, het publiek op het ge vaarlijke van deze handelwijze attent te maken. En daarom, wandel niet in dui nen, waar de roode vlaggen op de toppen staan. Openlucht-concert. Morgenavond om 8 uur zal de Katwijk- sche Harmonie U N I. een concert geven in de muziektent op den Boulevard. Dit concert zal afgewisseld worden door het zingen van eenige zangstukken door het reeds zoo gunstig bekend staande Katwijk's Mannenkoor. OEGSTGEEST. Te Utrecht is geslaagd v«|j examen Fransch L. O. onze plaatsau^ mej. G. van Doorn. RI.TNSBURG, De Bloemenhandel. Betaald werd voor snijbloemen per; stuks: Lathyrus 1520 et.; Pon» Dahlia's 6080 ct.; Groote Dahlia's f. 2.50: Convili's 6080 ct.; Anjers r en rose f. 1.601.90; Zinnia f. 1.40u Lelie's wit f. 8.0010.00; Lelie's rood f, 6.00; Godesia 3040 ct.; Scabiosa 50 ct. Gladiolen: Wilbrink 1015 ct.; j, coba 60—70 ct.; Fiat 3040 ct.; Voghl; —35 ct.; Oranje Brlllant 2030 ct.; 0ï 1525 ct.; Crimson 3040 ct.; Edison —25 ct.; Halley 10—15 ct.; War 4050 Vlamingzwart 3040 ct.; L'Immaculee 40 ct.; Willy Wigman 2535 ct.; Amei 20—30 ct. Rozen per bos van 20 stu Ophelia 4050 ct.; Golden Ophelia 4| 50 ct.; Landia 3545 ct.; Pernet 30401 Miss Edith Helen f. 1.001.30; Buttei 40—50 ct.; Halley 7090 ct. o WARMOND. Mond- en Klauwzeer. Onder het vee van den heer L. p. ci. Haas in het Lage land alhier is mond- klauwzeer uitgebroken. De veestapel 5 staat uit 127 stuks. Dit is sinds maand: het eerste geval in deze gemeente. T( stond zijn de noodige maatregelen gent® om uitbreiding tegen te gaan. Koe dood gereden. Achter het R.K. Seminarie alhier is a koe, die zich op de rails bevond, door e juist passeerenden trein aangereden i vermorzeld. De trein ondervond geen re traging daar de bestuurder het ongei door de groote snelheid van den trein eens opmerkte. o WASSENAAR. Aanbesteding. Door het Gemeentebestuur werd aanb steed het maken van grondrioleerings-1 bestratingswerken voor het wegenplan i een terrein van het R.K. Kerkbestuur r, de parochie van den H. Joseph alhier, b' geschreven werd als volgt: 1. P. B. Hubert, Nijmegen, f. 72.773.-; 2. N.V. Aannemersbedrijf v.h. Godscha! Eindhoven f. 71.500.3. M. v. d. Elshot 's-Gravenhage f. 69.394.—; 4. D. Esser Mzn., Delft f. 69.275.5. J. Warnaar i W. Hoogstraten, Leiden f. 67.500.6. F. Stuij, Utrecht f. 66.752.—; 7. N.V. v W. Visser en Zn., alhier f. 65.400.8. 1 de Winter en C. J. van Weeren, Leide f. 64.200.9. I. de Vries, Purmerem f. 64.000.—; 10. D. v. Stuljvenberg, den Haag f. 63.890.—; 11. F. L. Smit alhiei f. 63.676.12. L. P. v. d. Geer en A. Tb Stuifzand, Leiden f. 62.966.—; 13.' J. 1 Remmerswaal alhier f. 61.800.14. J. P Huner, alhier f60.700.15. Fa. de Moei ei Hermes, Alkmaar f. 59.978.16. N.v. v. d Wel en Bax, alhier f. 58.600.17. Venhovei en Evers, Heemstede f. 56.974. De Vrijheidsbond. In kasteel Oud-Wassenaar hield dl plaatselijke afdeeling van de liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" een alge- meene vergadering, waartoe waren ge noodigd de leden van de Vrijzinnige Kies vereeniging. Nadat de genoodigden de ge animeerde vergadering hadden verlaten werden de volgende besluiten genomen: Na een levendige discussie over het uit sluitend samengaan van de vrijzinnig raadsfractie met de Roomsch-Katholiek! met betrekking tot de aanstaande w^< houderskeuze, aan welke discussie wer deelgenomen door de heeren J. M. Dro en A. Boichel, die het standpunt van i! vrijzinnige raadsfractie verdedigde: werd. nadat een verderstrekkende mot! van den heer J. H. Last was verworpei de volgende bestuursmotie aangenomen: De afdeeling Wassenaar van de Liberal Staatspartij „De Vrijheidsbond". gehoord, welke motieven den vrijzinni gen raadsleden aanleiding hebben gegi ven, om ten aanzien van de aanstaand wethouderskeuze uitsluitend samenwei king te zoeken met de Roomsch-Katho lieke raadsfractie; betreurt, dat zulks is geschied zondt dat te dier zake te voren overleg is ge pleegd met de andere raadsfracties e: zonder, dat de verschillende partijinstan ties van de vrijzinnige kiezers daarove eerst zijn geraadpleegd: spreekt den wensch uit, dat door 6 liberale raadsfractie alsnog pogingt zullen worden aangewend, om in gemeen schappelijk overleg met alle raadsfractie het aantal wethouders uit te breiden te drie en als derden wethouder een raadsli der vereenigde Christelijke partijen tl bestemmen. Nadat de vice-voorzitter had medegf deeld. dat hij wel genegen was om hf voorzitterschap te aanvaarden, als b daartoe zou worden gekozen, en als zijl gezondheidstoestand hem zulks zou blij ven toelaten, tot Februari 1932, op wel tijdstip hij voor periodieke aftreding b aanmerking komt en nadat door hem vei klaard was. dat het beter zou zijn, o» het aantal bestuursleden met één uit breiden, omdat dan de keuze van eei eventueelen opvolger wellicht gemakkelil ker zou zijn, werd het voorstel van he bestuur tot 10 leden, zonder nadere be raadslaging en stemming aangenomen In verband hiermede moest derhale voorzien worden in de vervulling van drie vacatures, waarvoor bij eerste stemmiK de volgende bestuurscandidaten werdee gekozen: de heeren W. C. Mees, ir. F. W.| 't Hooft en J. P. de Borst. Aan laatstgenoemde zal ter vervanginï van den heer mr. H. B. Wildt MeybooU de functie van secretaris-penningmcestd worden opgedragen. Als voorzitter van de afdeeling werd bi! acclamatie de heer F. C. H. Hirschmanc gekozen. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6