UIT DE OMSTREKEN. AFSCHEID DS. CHR. DE BRÜÏJN. Een treffende afscheidsrede. Een groote schare is gisteren ter kerke eeaan °>u getuige te zijn van het af- cheid van hun geliefden leeraar en her- r ds. de Bruijn. De dienst ving aan met het zingen van s 95- 1 en 4. Nadat de scheidende eraar den kansel beklommen had, wer en voorgelezen de Wet des Heeren en ezongen Ps. 51: 9a. Vervolgens werd voorgelezen uit de andelingen der Apostelen hoofdstuk 20 verzen IV tot en met 32. De leeraar zeide, een afscheid geen elegenheid te vinden om op misstanden de gemeente te wijzen, noch om zijn art te luchten. Hij wilde ook niet vervallen in loftuitin gen noch in een soort zelfverdediging, de feemeente noch extra vermanen noch Ixtra kapittelen. Wij zullen, aldus ds. de Bruyn, bij deze gelegenheid niet op ons feelf letten, maar op Hem van Wien alles komen moet. Laten wij ons op dragen aan den trouw van Hem, Die alles regeert En bij Wien alle dingen mogelijk zijn. Tot tekst voor dezen morgen had de predikant gekozen Handelingen 20: 32. Dan werd gezongen Ps. 33: 9 en 10. Paulus nam toen hij de woorden mijner tekst sprak, afscheid van Epheze. dat hem zeer na aan het hart lag. Paulus nam zeer haastig afscheid want hij wilde met Pinksteren nog gaarne in Jeruzalem zijn, ontbood daarom de ouderlingen bij zich. Tot mijn spijt, aldus ds. de Bruyn, Ikan ik niet met zulk een verzekerdheid .spreken als Paulus, deze zegt n.l. „gij [weet hoe ik den ganschen tijd bij u ge veest ben, dienende den Heere met alle ootmoedigheid en vele tranen, en verzoe kingen door de lage der Joden". Deze woorden ka nik niet anders dan net schaamte uitspreken. Men moet ver wonderd zijn over de groote verzekerd heid, waarmede Paulus spreken kan. Hoewel ik de begeerte had, was het mij toch dikwijls een groote vraag hoe te brengen de Raad Gods, hoe toch ieder te vermanen zonder iets achter te houden Ivan hetgeen nuttig was. Op het oogen- Iblik rest mij niets dan U Gode aan te bevelen, op Hem te wijzen, God die Jmachtig is, u aan Zijn zorg en aan Zijn trouw op te dragen. Niet met die vrij moedigheid als Paulus kan ik dat doen, want Paulus was vrij van het bloed van allen. Bij vergelijking met Paulus, voel ik mij schuldig door gebrek aan geloof en aan geloofsmoed en aan slapheid des geestes. U aanbevelen bij God, die mach tig is, zijn beschutting en bewaring over u afbidden, is het beste wat mij te doen staat Weinig heb ik voor u gezorgd en binnen kort kan ik heelemaal niet meer voor u zorgen, maar Een is machtig, Hij kan voor u bouwen en voor u zorgen, God in den Hemel. Dat God's krachtige, machtige hand u moge sterken en vasthouden. Ik beveel u Gode en de woorde Zijner genade. God en Zijn woord zijn onafscheidelijk aan eikaar verbonden. God. zooals Hij zich in Zijn woord openbaart, verschijnt in het woord van Jezus Christus, in Zijne han den wil ik biddend uwe toekomst stellen. Veel meer had er in de gemeente tot stand kunnen komen, wij allen zijn schul dig door gebrek aan liefde, door slapheid in het getuigen en slapheid in het geloof. Wat hadden wij niet kunnen zijn en bereikt hebben als wij niet den geest Gods hadden tegengestaan. Ik beveel, nu ik ga scheiden, u Gode en den woorden Zijner genade, Die machtig is u op te bouwen en u een erfdeel te geven onder alle de geheiligden. Mijn laatste wensch is deze, dat ieder voor zich zelf meer Gode zal gaan aanbevelen, u zelf en de gemeente. Dan zal uw leven makkelijker rijker worden. De leeraar besluit ten slotte met den wensch, dat de gemeente steeds op God's genade zal blijven hopen. Na de prediking zeide ds. de Bruijn nog enkele persoonlijke dingen. Dank zij God, is hij alle moeilijkheden, zoowel in zijn huiselijk leven als in de gemeente te bo ven gekomen. God heeft alles ten goede gekeerd. Maar ook van den kerkeraad heeft hij bij den zwaren slag hem toe gebracht veel steun en liefde ondervon den. Misschien heeft de kerkeraad mij niet altijd op de juiste wijze attent ge maakt op punten in mijn prediking, waar hij het niet mee eens was, toch heb ik uit deze opmerkingen leering getrokken, ter- Wijl het mij dikwijls tot dieper nadenken en' soms tot meer zelfverloochening ge bracht heeft. Kerkvoogdij en notabelen ben ik zeer erkentelijk voor de wijze waarop zij de uiterlijke zaken hebben behartigd. Ik dank den heer Klapwijk voor alles wat hij voor mij geweest ls. Ook aan Koba mijn hoogsten dank. Het laatste jaar is voor mij wel buitengewoon moeilijk geweest. Voorts aan, voorlezer, organist, kosterin, kortom aan allen, die tot het welslagen van iederen kerkdienst hebben bijgedragen, dank gebracht. Den onderwijzers van de Zondagschool wenschtte de leeraar sterkte en wijsheid Van God toe bij hun mooie werk. De gemeente dankte ds. de Bruyn Voor de trouwe opkomst en voor het hartelijke medeleven in de droeve dagen van een jaar geleden. Den consulent ds. Broeyer van Oudewetering beval spr. In aller be langstelling aan, vooral den kerkeraad wenschte hij God's zegen toe bij het moeilijke beroepingswerk dat hun te wachten staat. Een lid van den kerkeraad, de heer A. Kempenaar dankte den scheidenden leeraar voor alles, wat hij voor de ge meente geweest was en wenschte hem in zijn nieuwe standplaats God's vollen, rij ken zegen toe. De gemeente zong den leeraar, daarna nog toe Ps. 121: 4, zulks op verzoek van den heer Kempenaar. WADDINXVEEN. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor werd gedurende de maand Juli ingelegd f.6811 05 en terug betaald f. 3059.26, Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje heeft nummer De voet verbrand. De dienstbode van den heer G. had het ongeluk een pan kokend water over haar rechtervoet te krijgen. Zij bekwam hierbij «rustige brandwonden, zoodat medische "ulp moest worden ingeroepen. Te water geraakt. De 4-jarige v. H. geraakte bij het tpelen in de Kerkwegvaart. De heer D. me het ongeluk bemerkte wist het kind te redden. Verkeersongeval. De heer B. die voor een wielrijder moest uitwijken op de brug aan den Kanaaldijk, reed met zijn auto tegen de leining der brug. Auto en brug bekwamen belangrijke schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zakenjubileum. Door het personeel van de fa. Kempkes is ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der fabriek aan de directie aangeboden een Tegeltableau voorstellende „Het edele meubelvak" De sierkunstenaar Kamerlingh Onnes heeft dit fraaie stuk ontworpen en uitgevoerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Martin us Pieter, zoon van B. Oosterom en van G. de Mik Gijsbertus zoon van J. Hofman en F. Staal Maar ten, zoon van W. Barendrecht en N. Hook- veen Huig, zoon van C. Kaptein en N. Macdaniël Cornelia, dochter van C. R. Boonstoppel en J. G. C. Tijstenna Cor nells zoon van G. Neven en E. Groon Maria, dochter van F. J. Booij en E. J. Bulk Helena, d. van J. Zwijgers en Th. Perridon Hendrika Jacoba, dochter van G. J. van der Horst en H. C. van Heezik Nieolina, dochter van H. M. D.Theussen en H. Breedveld. Gehuwd: A. J. Verhoef en B. Droog. Overleden: Jacobus Olie, 70 jaar. Bij het gehouden examen voor de hoofdacte slaagde onze vroegere plaats- genoote zuster Maria Theresia (in de wereld Theodora Maria van Vuuren). Gevonden: een mand en een kam. Inlichtingen ter secretarie. AALSMEER. Nationaal Bloemencorso. Naar men ons mededeelt zal door de afdeeling v. de Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde op Don derdag 3 September, dus tijdens de Witte- Kruis-week. een groot nationaal bloemen corso gehouden worden. Reeds thans zijn vele inschrijvingen voor dit ongetwijfeld grootsche gebeuren binnengekomen. De heer J. Nijdam alhier slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch M. O. akte A. Tot depóthouder tevens hoofdbe stuurslid van den Nederlandschen Bond van Abstinent Studeerenden werd benoemd de heer R. de Haan alhier. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Geboren: Cornells, z. van Marinus Have naar en Neeltje Vermeulen: Adrie. z. van Klaas Alberts en Heiltje Rodenburg. Ondertrouwd. Gerardus Cornells Hel ling, 36 jaar alhier en Elisabeth Zandber gen. 35 jaar te Zoeterwoude. Loop der bevolking. Gevestigd: Jacobus Sprultenburg, tuin dersknecht, van Pijnacker; Renier de Graaf en gezin, arbeider, van Zoeterwoude. Vertrokken: Mattheus Goedegebuuren en gezin, arbeider, naar Zegwaart; Hen drik den Otter en gezin, arbeider, naar Zegwaart; Anna Cornelia de Vrij, dienst bode, naar Zegwaart; Neeltje Bregman, gehuwd, naar Zoeterwoude: Jannetje A. Ottevanger. gehuwd, naar Zoeterwoude; Jan Vossepoel, onderwijzer, n. Nieuwveen HILLEGOM. Ter-aarde-bestelling D. de Keyzer. Zaterdagmiddag is alhier onder groote belangstelling ter-aarde-besteld het stof felijk overschot van het slachtoffer van de vrachtauto-aanrijding D. de Keyzer. De heeren I. C. Baas en Paase, laatstgenoemde als voorzitter van den modernen bond van land- en tuinbouwarbeiders, voerden aan de geopende groeve het woord. Donderdagavond a.s. zal de Hillegomsche Harmonie-kapel een uitvoering geven in de muziektent. KAAG. Vischdieven. Ten nadeele van den visscher J. N. alhier hebben dieven een partij paling gestolen door verbreking van een visch- bun en het lichten van fuiken. KATWIJK. Loop der bevolking. Vertrokken: H Jeronimus, naar Rheden, de Steeg, Beekstraat 13a, j. Jonker, naar Velser., Santpoort, Rijksstraatweg 402. Gevestigd: A. van Verra, wed. Marijnis, van Leiden, Jan Tooropstraat 10; A. B v. d. Meer, van Warmond, Hoogstraat 1; N. Groot, van Amsterdam, Zeehospitium; W. Stammers, van Leiden, Zeehospitium; J. v. d. Nooten, van A'dam, Zeehospitium; S. Nijeboer en gezvan Vlissingen, Nw. Command, laan: C. van Schouwen, van Goudswaard, Zeehospitium; H. de Roode, van Rotterdam, Zeehospitium: M. Goverse, van Wassenaar, Zeeweg 27. KATWIJK AAN ZEE. DE ZWEMSTRIJD DER V.V.V. EN REDDINGSBRIGADE. Groote belangstelling cn deelname. Evenals vorige jaren bestond er weer veel belangstelling van het publiek voor dezen grooten wedstrijd, uitgeschreven door bovengenoemde vereenigingen. Langs beide oevers van de met vlaggetjes versierde Buitenwatering stond oen groote menigte belangstellenden, waaronder wij o.m. op merkten den gemeente-secretaris, den heer D. C. O. Boekhoven. Te betreuren viel het. dat het weer niet meewerkte, soms goot het met stralen uit de lucht en de jury leden in het bootje hadden dan ook geen aangename taak te vervullen, geen wonder dal men, als het met den regen te bar werd, eventjes staakte. De vodVzitter der beide vereenigingen, dr. Eikelenboom, hield voor de toegestroomde menschenmassa een RECLAME. 842 T« m 4 v w— «pit. lecHlae. Jicht. Briep. hoofd., kiee-en zenuwpijn wordt volgen* 6000 4 I* H BI I V/1 I I B 14 ueneeaheerenopdameeatiidoende wijze be>tredendoorTogaltab]et- I ijl] a ATX A tan.Tosal «chHdl noch Uwhart. noch Uw maag en ken duiworden in* ■•nomen door hen die endere middelen elecht rerdrefen. To wal hielp waar andere middelen geen baat brachten. Bij Apottt. Dros. 10.80 openingsrede, waarin hij het aangename en het nut van de edele zwemkunst be schreef. Geen officieele zwemwedstrijd zou hier gehouden worden, het was hier, aldus spr. een kameraadschappelijk meten van krachten. Een groote aantrekkelijkheid der wed strijden was, het buiten mededinging deel nemen der dames P. Oversloot cn Segmond, goede bekenden in de zwemwereld. Haar voortreffelijk zwemmen kwam voor al uit in de 50 M. vrije slag voor dames. Tevens werden door deze dames eenige zwemslagen gedemonstreerd en door mej. Oversloot en een der dames Segmond wer den voorbeelden gegeven van trick- zwemmen. Mei groote bewondering werden deze demonstraties aanschouwd. De dames wer den met een luid applaus bedankt voor haar kundige prestaties. De commissieleden der verschillende wed strijden waren: dr. Eikelenboom, C. de Best, H. J. Franse, Ph. J. van Veen, Rottlerdam, G. van Dijk, Dordrecht, C. G. Poort, Zeist en J. H. de Heiden, Leiden. De jury bestond uit de heeren G. van Dijk. J. H. de Heiden. C. G. Poort en Ph. van Veen. Daar de heer Poort wegens familieomstandigheden niet aanwezig kon zijn, werd hij vervangen door den heer J. B Hessenhouwer, Amsterdam. Ook ver leende bijstand de heer D. H. Jongmans uit Delft. Aan de wedstrijden werd door 140 dames en heeren deelgenomen (ver leden jaar 110). De uitslagen der wedstrijden luiden: 25 M schoolslag jongens: 1. Bruggenman; 2. J Zoethout; 3. Cor v. d. Sluis: 4. W. v. Asperen. 25 M. schoolslag meisjes: 1. Agatha Pla teel; 2. Binni Oosterbaan: 3. Martha Lem mers; 4. Grieteke Oosterbaan. 50 M. schoolslag voor K.R.B. dames- leden geen deelname. 50 M. schoolslag voor K.R.B. heeren leden: 1. D van Duyvenvoorde; 2. A. A. v. d. Vlis. 5f« M. schoolslag dames: I. Jo Jansen; 2. W. Kugel; 3. Rie Veldhuizen. 50 M. schoolslag heeren: 1. Brugman; 2. Mettler: 3. Frijlink. 25' M. vrije slag voor jongens: 1. F. Koopman: 2. .J P. Roozen; 3. D. v. d. Zee; 4. H Gerritsen. 25 M. vrije slag voor meisjes: 1. Agatha Plateel; 2. Bethie Jongman; 3 Leiershof; 4. A. Schouten. 50 M. vrije slag voor dames: 1. Rie Veldhuizen; 2. J. C. v. Veen; 3. F. d. Reede. 56 M vrije slag voor heeren: 1, L. Mettler: 2. Joh. v. As; 3. L. Kohier. 25 M. reddend zwemmen voor dames: 1. J. Veldhuizen; 2. C. J. Veem 3 J. Oosterbaan. 25 M. reddend zwemmen voor heeren: 1. M Bruggeman; 2. T. C. Onverwacht; 3. A. A. v. d. Vlist. Oecostumeerd hindernis zwemmen voor dames: 1ste prijs mooiste costuum: W. Kugel: 2e prijs Bimmi Oosterbaan; 3de prijs Martha Lemmers. 1ste prijs origineelste costuum: J C Veen; ?de en 3de prijs de gezusters J. Rie en Bots Veldhuizen. Snelste tijd: 1. Jansen; 2. Rie Veld huizen: 3, H. de Reede. Extra nrijzen wedren toegekend aan de dames, die voor den besfpn gemiddelden tijd, aan verschilleed" wedstrijden h-bben deelgenomen: Rie Veldhuizen, mevr. Veen en mej. Kugel De heeren-leden van de Katwijksche Reddingsbrigade hebben nog een demon stratie gegeven van het redden van een drenkeling met behulp van een i lijn, die over een haspel loopt. De drenkeling werd behouden aan wal gebracht en door de kunstmatige ademhaling weer tot bewust zijn teruoeebracht. De wedstrijden werden besloten met een aardigo pantonine: de mislukte filmopname, een snel dat de lachlust van alle aanwezigen opwekte. Des avonds om 9 uur werden in het Reederijiokaal ..De Vuurbaak" door den voorzitter dr. Eikelenboom de verschillende priizen met een enkel woord uitgedeeld. De 'voorzitter bedankte hierbij allen voor hun medewerking en speciaal de eommissie- leden en de leden der jury, die in den regen geen gemakkelijke taak te ver- riehten hadden. Een extra woord richtte dr. Eikelenboom tot de gasten mej. Oversloot en de dames Segmond. Hij overhandigde mei. Oversloot en de oudste der dames Segmond een ruiker rozen en de andere dames Segmond ieder een geschenk. Daarna viel aan deze dames een geweldige ovatie ten deel. Met een driewerf „hoera" op voorzitter, com missieleden en jury behoorde dit groote en zonder twijfel goedgeslaagde zwemfeest weer tot het verleden. Het Prins Hendrik-Kanaal. Zaterdagmorgen is aan het Prins Hen- drikkanaal gekomen een motorhijschkar met waterpersing van de firma Molenaar en Luxen, aannemers van heiwerken te Gouda. Heden zou een aanvang gemaakt worden met het in den grond spuiten van betonnen- planken bij de grondverzakking, die daar onlangs op de kade van het kanaal heeft plaats gehad. Van een wissen dood gered. Zaterdagmiddag viel de zoon van den loodgieter S Burgerhout in het Prins Hendrikkanaal. Zijn vader sprong hem onmiddellijk na. Vader en zoon zouden zeker verdronken zijn, wanneer niet bij tijds hulp was komen opdagen van de heeren Herm. Parlevliet en Krijn van Duyn, die er met veel moeite in slaagden beiden behouden op den wal te trekken. De strandfeesten van de V. V. V. De strandfeesten zijn hedenmorgen niet doorgegaan. De feesten van hedenmiddag en -avond gaan vermoedelijk wel door. De fortenbouw is uitgesteld tot Donderdag middag 1 uur. Strand-evangelisatie. Dinsdag half 8 ds. Joh. Langman, van Wassenaar; ds. H Broekstra, van Rijnsburg. Donderdag 4 uur ds. J. Versteegt, van Nieuwerkerk a. d. IJsel; de heer W. de Jonge, van Boskoop. G. v, D. van de Meerburgkade deed bij de politie aangifte van diefstal van 4 Rijnlandsche roeden aardappelen van zijn land. De N.V. „E. P." uit IJmuiden deed bij de politie alhier aangifte van diefstal van een kwitantie door mej. P K. uit de Ten Brittenstraat. Toen haar door een bode deze werd aangeboden en afgegeven, werd die zonder te betalen niet meer terug gegeven. M. v. V. berichtte bij de politie, dat er vernieling was aangericht aan zijn woon schuit, liggende aan de Kanaalkade. Op het politiebureau is te bevragen een rijwiel, dat door de politie onbeheerd op het Westpad is aangetroffen. K. W. de B. uit de Adrianastraat werd Zaterdag aangereden door een auto, ten gevolge waarvan hij vrij ernstig werd verwond. De extra collecte, ten behoeve van do Prinses Juliana bewaarschool, heeft opge bracht de som van f. 237.92. Het zal voor het eerst zijn, dat een paardenspel zich voor eenige dagen in onze badplaats vestigen zal. Morgen zal het Circus „Olympia' directeur de heer Max Winter, zijn eerste voorstelling geven. Het heeft eenïgen tijd met groot succes te Zandvoort, Haarlem Bloemondaa. en op verscheidene andere plaatsen in ons land gestaan en zal in onze gemeente waarschijnlijk een 8 tal dagen vertoeven. Het cirsus zal geplaatst worden op het terrein van het voormalige Groot-Badhotel, met het front naar de lunchroom van den heer de Jong. LISSE. Goed afgeloopen. Een vrachtauto van „De Hobako" was torenhoog opgeladen met ledige hollen- manden. Op het Vierkant zwiepte bij het draaien een gedeelte der lading van den wagen af en kwam op de straat terecht. Het verkeer kon ternauwernood meer passeeren. Men kan ook teveel hooi op zijn vork nemen! Loop der Bevolking. Ingekomen: J. P. Hogervorst, van Ne- derweert, Heereweg 445. Vertrokken: Mej. A. M. J. Sluis, naar Delft; A. P. J. M. Gefjer, naar Lelden; W. J. J. Loosen, naar Nijmegen; F. So- mers en gezin naar Haarlem. NOORDWITK-BINNEN. Concert. Het fanfarecorps „Excelsior" alhier hoopt a.s. Donderdagavond te 8'/j uur in de muziektent op het Lindenplein een marschavond te geven. Tot onderwijzer aan de Cornelius Mu- slusschool te Delft is benoemd onze plaatsgenoot de heer Jac. van der Voort. NOORDWIJKERHOUT. D. J. Nell t. In hoogen ouderdom overleed hier de heer D. J. Nell, jarenlang Notabel der Ned. Herv. Kerk. Ook op ander gebied Wist de heer Nell zich verdienstelijk te maken. Als oud-militair was hij de vraag baak en raadgever voor vele jongelui, die opgeroepen werden hun land te dienen, vooral tijdens de oorlogsjaren. Processie naar Kevelaar. Het bestuur van het Genootschap dei Ilaarlemsche processie heeft besloten, ten gerieve van het groote aantal pelgrims near Kevelaar, in begin September a.s.. om als plaats van vertrek en aankomst van den bedevaartstrein in Nederland, te bepalen het station Noordwijkerhout. De Oranjefeesten. Het staat thans vast, dat de aanstaande Oranjefeesten alhier gevierd zullen worden op 8, 9 en 10 September a.s. NOORDWITK AAN ZEE. Strandfeesten en een incident. Zaterdagmiddag hebben op het strand, ook al in verband met de Winkelweek, feestelijkheden plaats gehad n.l. hard rijden voor schelpenvlsschers in hun eigen aardige kleedlj. Een achttal deelnemers waren aanwezig. De Gebr. Barnhoorn ver kregen den len en 2en prijs. Vervolgens waren de rijpaarden aan de beurt, zooals was bekend gemaakt, een hippisch feest. Hiervan hebben de meeste belangstellen den niets gezien, daar bijna allen mee stroomden van het strand met de massa, om een persoon te begeleiden, die door de politie werd opgebracht. De arrestatie was niet gemakkelijk ge gaan. Naar wij vernemen liep zekere P. H. op een gedeelte strand, hetgeen verboden werd door de politie. H. stoorde zich hier aan niet. en werd, nadat hij de politie te lijf was gegaan door eenige agenten over mand, geboeid en naar het bureau ge bracht. Honderden menschen liepen mee. Toen de arrestant binnen was, sloeg de politie de menschen met getrokken sabel uiteen, waardoor verschillende, omdat het zoo plotseling gebeurde, flinke klappen opliepen. Het publiek toonde zich zeer ver ontwaardigd over dit optreden der politie Zelfs kwamen vlak bij de agenten een paar steenen terecht, welke vanuit een troep nieuwsgierigen waren gegooid. Het verdere van den dag bleef het on rustig in den omtrek van het polltieburau. 's Avonds laat is H. weer losgelaten. De feestelijkheden verloren echter veel van de aantrekkelijkheid door dit incident. SASSENHEIM. 25 Jaar Gemeente-opzichter. Zaterdag 15 Augustus zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. L. Verhoog als gemeente-opzichter dezer gemeente in dienst trad. Was deze functie aanvanke lijk een bijbetrekking, spoedig namen de werkzaamheden toe. zoodat hij zich, mede door het vele architectenwerk dat hem door particulieren werd opgedragen, te Sassenheim vestigde en nu reeds ruim 20 jaar alhier woonachtig is. Verschillende belangrijke werken wér den onder zijn leiding uitgevoerd. Met de groei dezer gemeente namen ook de werk zaamheden toe, zoodat in 1924 de Ge meenteraad den heer Verhoog verzocht zich uitsluitend aan de belangen der ge meente te wijden. In de oorlogsjaren was de heer Verhoog mede belast met de leiding van het distri butie-bureau, een taak die veel arbeid verlangde, te meer daar hij toen als ar chitect vele en belangrijke opdrachten had uit te voeren; we noemen in dit ver band de groentedrogerij „Codro". Toen de heer Verhoog hier kwam was er zoo goed als geen rioleering en wat er was, was gebrekkig. Nu zijn er nog maar weinig straten aan te wijzen, waar geen rioleering is of niet verbeterd is en aan de eischen des tijds beantwoordende. De groei der gemeente heeft hij meege maakt, en al moge het particulier initia tief niet achter gebleven zijn, zijn taak was het alles in goede banen te leiden, opdat een en ander geschiedde volgens het uitbreidingsplan, dat in zijn tijd her haaldelijk gewijzigd, herzien, verbeterd en uitgebreid werd. Het zal den heer Verhoog Zaterdag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Burgemeester H. du Boeuff. Naar wij vernemen zal de installatie van onzen plaatsgenoot, den heer H. du Boeujf, als burgemeester van Maasland, plaats vinden op Dinsdag 8 Sept. a.s. Ter-aarde-bestelling Notaris G. ten Bruggencate. Op de nieuwe Algemeene Begraafplaats te Zeist vond Zaterdagmiddag de teraarde bestelling van den Oud-Notaris G. ten Bruggencato plaats. Behalve vele inwoners van Sassenheim, waaronder de wethouders Bader en War- naar, het raadslid Joh. Speelman, dr. du Boeuff en afgevaardigden van de afdeeling Sassenheim Ned. Prof. Bond merkten we ook op dr. C. A. J. Quant vroeger genees heer alhier, de heeren .O van Eek, oud- geineente-secret'aris, Pitlo, oud-directeur der Lissesche Bankvereeniging en Sobels, directeur der Twentsche Bank te Lisse. Nadat het stoffelijk overschot ten grave was gedaald, trad weth. Warnaar naar voren, die namens het gemeentebestuur een enkel woord sprak en den overledene her dacht als een goed notaris, die velen to Sassenheim tot zegen ft geweest. Hij was een goed burger, die de eenvoud lief had. (Voor hij rust kon nemen, is hij den grooten rust ingegaan. De heer Houtzagefs, candidaat-notaris, waarnemend het vacante kantoor, schetste den overledene als een edel patroon en herinnerde er aan, dat notaris ten Bruggen cate het kantoor te Sassenheim heeft ge sticht en groot gemaakt. De heer van Eek bracht een laatste groet over van de familie Van Eek— Charbon. Een neef van den overledene, dr. Domisse van Herwijnen, dankte namens rie familie voor de belangstelling. Hiermede was de droeve plechtigheid geëindigd. Openlucht-concert. Zaterdagavond gaf het Fanfarecorps „Crescendo" ondanks het minder gunstige weer het aangekondigde concert in rie tent aan de Charbonlaan. De opkomst van het publiek viel werkelijk nog mee. Het programma werd op onberispelijke wijzp uitgevoerd. We hopen, dat dit niet het laatste concert in dit seizoen zal zijn. STOMPWIJK. De dubbele Raad. Tot leden van den z.g. dubbelen raad zijn bij enkele candidaatstelling gekozen ver klaard de heeren B. v. d. Kloet, c.-h.; mr. C. van Nes, a.-r.; P. van Elswijk. a-r.; L. Weegel, s.-d.; Th. J. v. d. Sanden, S. v. d. Salm. J. C. v. d. Zijden, C. M. v. d. Meijden, A. H. Haagen, A. L. v. Wijk en W. J. Groenewegen, r.-k. De rev.-soc. partij, welke een door 33 kiezers onderteekende candidatenlljst ge reed had. heeft deze na een bespreking met een der leidende figuren van de r.-k. niet ingeleverd, teneinde een verkiezing voor dezen ééndagsraad met de daaraan ver bonden kosten te vermijden. VALKENBURG. Tot, veldwachter in deze gemeente is benoemd de onbezoldigd rijksveldwachter E. Rous. VEUR. De dubbele Raad. Tot leden van den z.g. dubbelen raad zijn bij enkele candidaatstelling gekozen verklaard de heeren H. den Baars (c.-h.), B. Langendoen (vrijh.b.), A. G. Slinger land (a.-r.), H. van Baumel (s.-d.), L. van Bokeman. G. J. v. Veen, J. Meijer, A. A. Bautja, D. C. v. d. Berg, F. J. Zuidewijk cn W. N. v. Melsen (r.-k.). VOORHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woens dag a.s. des avonds om halfnegen in open bare vergadering bijeen ter behandsiing van de volgende punten: 1. Notulen; 2. Ingekomenstukken en mededeelingen; 3. Voorstel van B. en W. Inzake de uitvoering van de Winkelslui tingswet; 4. Voorstel van B. en W. be treffende de begrootingen 1930 en 1929, regeling wedden; 5. Aanvrage van het bestuur der Patronaatscommissie om sub sidie, met desbetreffend voorstel van B. en W.; 6. Rekening over 1930 en begroo ting over 1932 der Gezondheidscommissie te Alphen a. d. Rijn; 7. Reclames inzake de wegenbelasting 1931; 8. Rondvraag' 9. Sluiting.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7