De Intern. Koloniale Tentoonstelling Parijs 1931. reclame. UIT OF OMSTREKEN. de kaag.. katwitk aan den rijn. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. alkemade. bodegraven. boskoop. hoogmape. oude-wetering. woubrugge. REGEN EN NOG EENS REGEN! SPORT. VOETBAL. FINANCIEN. VRAGENRUBRIEK. megerj te TOKIO GEARRESTEERD. De Amerikaansche vliegers Pangborp en erndon zijn te Tokio gearresteerd aange- len zij zonder de noodige vergunning op et vliegveld aldaar zijn geland. Voorna- ejijk schijnt hun arrestatie in verband staan met de vrees der militaire auto- iteiten. dat zij de versterkte zone waar n thans overheen zijn gevlogen, zouden ebben gefotografeerd. De Japansche inister van Buitenland heeft geadviseerd de zaak met de noodige soepelheid te be handelen en den vliegers geen al te groote oeilijkheden in den weg te leggen. brand in een badplaats. In den afgeloouen nacht is brand uit- ebroken in Le Touquet, de badplaats aan de Fransche kust nabij Paris Plage in het oval Picardy Hotel, een der grootste otels van Le Touquet en een der meest uxueuse hotels van Europa. Het hotel was ezet door ruim 100 gasten, waaronder vele ngelschen en Amerikanen. Bij het uit reken van den brand vluchtten vele asten in nachtgewaad uit hun kamers, un kostbaarheden meenemende. De brandweer uit omliggende plaatsen erd gealarmeerd en assisteerde de plaat- elijke brandweer. Niettemin duurde het 4 uur alvorens men den brand meester was De bovenverdiepingen zijn geheel uitgebrand, de lagere kregen waterschade. edison. De oude uitvinder is van zijn ernstige nekte van eenige dagen geleden al weer zoover hersteld, dat hij korte autoritjes maakt Maar zön dokter, Hubert S. Howe, heeft Verklaard, dat zijn patiënt nog volstrekt niet bulten gevaar is. De uraemie, waaraan Edison lijdt, ls nog niet overwonnen. SPOORWEGONGELUK IN POLEN. Vijf dooden en dertig gewonden. Gistermorgen heeft nabij Bialystok 'Polen'n ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Een uit Warschau komende perso nentrein moest tengevolge van een defect aan de locomotief ongeveer 14 K.M. voor Bialystok midden op den spoorweg stop pen. Tezelfder tijd vertrok langs hetzelfde spoor een sneltrein uit Warschau, even eens naar Bialystok Aangezien het trein personeel van den stllstaanden trein niet de voorgeschreven veiligheidsmaatregelen had genomen en den trein niet zooge naamd had „afgedekt", reed de sneltrein met volle vaart door en botste met groote kracht op den stllstaanden personentrein. De botsing was zóó hevig, dat de achterste wagon van laatstgenoemden trein geheel in elkaar werd gedrukt. De locomotief van den sneltrein ontspoorde en stortte van den spoordijk naar beneden. Tot nog toe zijn van onder de puinhoopen vijf lijken en vele zwaar gewonden geborgen. Onder de dooden bevinden zich twee soldaten en twee vrouwen. Ongeveer dertig personen liepen lichtere verwondingen op. de tragedie van een schoonheidskoningin. Dezer dagen is Silvia Cornescu, die eenige jaren geleden tot schoonheidskoningin van de stad Braila (Roemenië) gekozen was, door een afgewezen minnaar doodge schoten Veel geluk heeft Silvia Cornescu van haar verkiezing niet beleefd, aange- zieji zij onmiddellijk daarna door den be- ruchten bandietenleider Tarente geroofd werd, die haar langen tijd gevangen hield en slechts tegen een hoog losgeld vrijliet. VIER BERGBESTIJGERS VERONGELUKT. Vier jonge mannen uit de streek zijn bij het bestijgen van den Rocher de Naye bij Montreux van de hoogte neergestort en dood gevonden. 20 Zambos Sigaretten 25 cents. 1144 Brand in een tent. Alhier is brand ontstaan in de tent van den heer L. Loogman, doordat een benzine lamp, welke voor verlichting werd gebruikt jverd In brand vloog en uit elkaar sprong. Onmiddellijk stond een gedeelte van de tent in vlammen, terwijl de heer Loogjnan, b'e met benzine werd overgoten in vlam den gehuld werd. Hij had de tegenwoor digheid van geest uit te tent te springen en zich op den grond te werpen, waardoor de vlammen werden gedoofd. Niettemin heeft hij toch nog vrij hevige brandwon den aan gelaat en handen bekomen. De Hand in de tent werd door omstanders gebluscht. De Groentenveilingen. Zoeals zulks in dezen tijd van het jaar gebruikelijk is, zal de groentenveiling niet h maal, doch 3 maal per week ge houden worden en wel op Maandag, woensdag en Vrijdag n.m. 2 uur. De pro- ucten uit dezen tijd loepen zich hier ?,,„r, voor en de aanvoer zou op de z.g. msschendagen van te weinig beteekenis worden. Men zie een advertentie ln dit Blad. Gevonden voorwerpen: 1 reservewiel met autoband, 1 zakdoek waarin eenig geld geknoopt; 2 belastingplaatjes, 1 bood- schappentasch en 1 oud heerenrijwiel, In lichtingen politiebureau. Burgerlijke Stand. Geboren: Sebastianus Cornells Alphon- sus, zoon van A. van Velzen en J. c. Pouw Martinus, zoon van Reinier W. Turk en H. C. Kuypers Wijnand Albertus, zoon van J. H. van 't Hart en M. Bax. Getrouwd: Gerrit Pulleman. jm. 24 jaar en Barbara de Jong, jd. 23 jaar Teunis van der Zwan, jm. 31 jaar en Antje Maria Hendrika Vuyk, jd. 25 jaar. Onbestelbare brieven etc. Binnenland: 1. Mej. Bets den Edel, Zwarteweg, Gouda. Briefkaarten Binnen land: 2. de Jongenheer D. Jong, Gouda; 3. C. SteenDergen p.a. den heer G. Bouw meester, Pimt Vluchthavenstr. Gorkum (gepost te Zwammerdam.) GEMEENTERAAD. Woningexploitatie. Regeling rooilijn. Herziening jaarwedden personeel gemeen te-secretarie. VerDreeding Laag- Boskoopsche weg. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: de heer P. A. Colijn, burge meester. Secretaris: de heer nir. f. A. Helmstrijd, Atwezig de lieer A. Keijzer. Na opening weruen door den voorzitter de heeren P. Loet, A. Brand en P, U, Noest aangewezen, voor onderzoek van de ge loofsbrieven der nieuw inkomende ieoen van den raad. Na afloop daarvan wordt door den heer Loet geadviseerd tot toe lating, waartoe wordt besloten. De notulen van de voriga vergadering worden behoudens een kleine wjjzigiog van den heer Noest onveranderd goeugeneurd. Jpgekomen een schrijven van het Desiuur der Lhr. H.B.S. schooi te Alphen. waarin wordt Vj'rzocht voor leerlingen, afkomstig uit deze gemeente, die in net jaar 1930 de school nebben bezocht, subsidie te ver- leenen tot een totaal bedrag van f. 143.82. B. en W. stellen voor, in verband met het op 20 Juni 193U genomen besluit in zake subsideering van het bijzonder mid delbaar onderwijs, het verzoen in te wil ligen, waartoe wordt besloten. Verder is ingekomen een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, met betrekking tot het uitbrengen van het verslag van den toe stand der gemeente. B. en W. stellen voor in verband met de geringe beteekenis, welke in de praktijk het tegenwoordige jaarlljksche verslag heeft geen gebruik te maken tot het doen uit brengen van een jaarlijksch verslag, als gevoig waarvan eik vijfjarig tijdsbestek een beredeneerd verslag van den toestand der gemeente zal verschijnen. Aangenomen, Verder is ingekomen een verzoek van P. v. Ooij alhier, 0111 oen gemeente-woning te mogen huren aan de Emmakade ot Reijerskooperweg. B. en W. deelen in verhand met deze aanvraag mede, dat het gezin van Ooij, voor opname in een gemeente-woning te groot is, wordt voor kennisgeving aange nomen. Vervolgens een schrijven van den mi nister van staat, commissaris der Koningin in deze provincie, waarin wordt medege deeld, dat Ged. Staten bezwaar plegen te maken tegen de dekking door de gemeente van eenigszins belangrijke oxtra tekorten van woningbouwverenigingen door middel van een bijdrage A tonds perdu. Uit deze mededeeling is af te leiden, dat het ongedekt verlies op de exploitatie van de 22 woningen aan den Zijdeweg van de woningbouwvereniging „Onze wo ning" tot en mot J1 December 1930, be dragende in totaal f.1138 01 niet voor reke ning der gemeente mag worden genomen, zooals werd besloten in de raadsvergade ring van 28 October 1930. B. en W. stellen dan ook voor dat raads besluit in te trekken en een renteloos voorschot ter dekking te geven, hetgeen ook door Ged. Staten wordt gewenscht. Aldus besloten, Vervolgens doet de voorzitter mededee ling, dat in verband met het in de vorige raadsvergadering genomen besluit lot aan koop van gronden van den heer Turkenburg voor een stemming is bereikt in den zake den koopprijs met andere eigenaren van gronden, voor welke de gemeente voor do uitvoering van de verbreeding van het begin van den Zijdeweg de beschikking moet hebben, is bereikt. Vervolgens komt in behandeling een voorstel van B. en W. om aan den heer P. Lok, voorman in dienst der gemeente een gratificatie te geven van f. 100, wegens meerdere werkzaamheden tijdens de vaca ture van geme?nte-opzichter, gedurende 4 maanden, aldus besloten. Vastgesteld werd de verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon en uitgebreid lager onderwijs, De heer S. v. d. Lee, deelt den raad mede, dat hij op een gedeelte van het bouw terrein gelegen aan de Burg. Colijnstraat een winkel- en woonhuis wenscht te bou wen en verzoekt den raad voor het te bebouwen terrein, in aansluiting van rooi lijn, vastgesteld voor 't terrein van den heer Streeve de rooilijn te bepalen. Wordt aan de hand van het concept besluit aange nomen, Als nu kwam in behandeling een voor stel van B. en W, om te besluiten tot het nemen van twee aandeelen in het maat schappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, over welks voorstel de stemmen staakten 6—6, zoodat dit voorstel in een volgende vergadering opnieuw aan de gr*: komt. Vervolgens werd behandeld ean voorstel van B. en W. tot wijziging van de ver ordening op de heffing van rechten voor het gebruik of genot van openbare ge meentewerken, bezittingen of Inrichtingen ot voor door of van wege het gemeente bestuur verstrekte diensten. Hierover ontspon zich eenige discussie en wel naar aanleiding van art. 3, waar in wordt bepaald, dat voor het hebben van een of meer antennedraden boven voor den openbaren dienst bestemden gemeente grond of water per strekkende meter lengte, gemeten op den grond of het water, per draad en per jaar tot een maximum van 1 gulden zal moeten betaald worden. Nadat door B. en W. was toegezegd, hst art. zoodanig te wijzigen, dat alleen be taald zal moeten worden, wanneer de antenna aan gemeente-eigendommen wor den bevestigd, werd de verordening in zijn geheel aangenomen. Daarna kwam in behandeling een voor- uba Sujujizaaij joj 'j\\ u9 g uoa [3js de jaarwedden van het personeel der gemeente secretarie. B. en W. schreven hierover aan den raad: Wij mochten van den secretaris een rap port ontvangen over de bezetting der secretarie en de salarieering van het per soneel. Aan dat rapport ontleenen wij het vol gende: Door het overlijden van den commissie ter secretarie, tevens plaatsvervangend secretaris, den heer P. H. v, d. Meiden, is een vacature ter secretaris ontstaan. Nu echter moet worden begonnen inct het ontwerpen der begrooting voor 1032, lijkt mij de tijd aangebroken, dat Uw College zich uitspreekt over dc vervulling der vacature en over die maatregelen, welke daarmede ten nauwste samenhangen. B. en W. schrijven verder: Wij meenen dat zich nu een gunstige gelegenheid voor doet om het bovenstaande en de nieuwe salarisregeling tot uiting te brengen. Wij zijn n.l. na met den secretaris gepleegd overleg voornemens, indien Uw raad zich piet ons voordel vereenigt, mot ingang van 1932 tot hoofdcommies te bevorcferen den heer J, J, Steenbakker Morilyon Loysen, thans commies en tot commies den tegen- woordigen adjunct-commies, den heer A. H, v. Gelderen, terwijl de heer C. J. Toebes, thans klerk, in den rang van adjunct-commies zal worden geplaatst, ter wijl wij voorstellen de salarissen als volgt te regelenHoofdcommies f, 2500—301)0, commies f. 17C0—2500, adj commies f.1200— 1600. klerk f. 1000-1200, typist(e) f.480 verder om aan den commies en den adj.- commtes als ambtenaar van den burgerlijken stand een bslooning van f. 140 toe te kennen, terwijl den klerk voor het bezit of bij het behalen van het diploma „Gemeente belangen' een verhooging van f. 100 in uitzicht ware te stellen. Do raad kon zich met al die voorstellen vereenigen. Verder besloot de raad tot het verleenen van medewerking voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen voor de St. Joseph- scljool tot ean geraamd bedrag van f. 1193.15 en deze uitgave op de begrooting voor 1932 ie regelen. Tot slot kregen wij het voorstel van B. en W. om te besluiten tot verbreeding van den Laag-Boskoopschen weg, Door allo leden van den raad werd hierover ook in 2e instantie het woord gevoerd. Na duide- Jijke uiteenzetling door den voorzitter werd het voorstel met 10 tegen 2 stemmen aangenomen. Hierna sjuiling. De Jaarlijksche Geitenkeuring. Alhier werd de jaarlijksche geitenkeu ring gehouden. Deze was uitstekend geor ganiseerd en had dan ook een vlot ver loop. De aanvoer hebben wij er wel eens grooter gezien, het aangevoerde materiaal was echter van goede kwaliteit. De uitslag der keuring was als volgt: Eenjarige witte ongehoornde geiten. 1ste prijs Marie van L. Lieverse; 2de prijs: Clazina van A. Kret. Deze geit had een mooier uier als haar voorgangster, zij was echter erg beervoetig. Witte ongehoornde oudere geiten- 1ste prijs: Dina van C. Baak. Het is een best ontwikkelde geit met iets hanguier, De 2e 3e en 4e prijs vielen resp. ten deel aan de geiten van Van der Laan, L. Lieverse en A. Kret. De geit van dezen laatsten eige naar had het beste type van deze rubriek, zij had echter maar één speen. Medaillegeiten. De kamploensprijs be haalde Truitje 5184 S. van S. M. Lieverse. Een best dier met pracht uier. De tweeds prijs werd behaald door Cilia van J. Borst. Bonte of gehoornde geiten: 1ste prijs: Trijntje van B. Lieverse. Een flink ontwik kelde geit met ab uier. De andere prijzen ln deze rubriek waren voor de geiten van Borreman en W. v. d. Ploeg. Overloopers: 1ste prijs, Truus van L. J. Borst. Een best ontwikkeld dier. 2de prijs Gerrie van K. G. van Vruchten. Lammeren: De lammeren van Borreman en Kret gingen hier met de prijzen strij ken. Het is een mooie keuring geweest en een woord van hulde voor het wakkere bestuur ls dan ook wel op zijn plaats. Dit jaar worden alhier ook vopr het eerst een 10-tal van de beste geiten gecon troleerd. Dit ls een goede maatregel van het bestuur, want bij een goed exterieur behoort ook een goede melkgift met goed vetgehalte en dit kan men alleen dcor ge regelde controle te weten komen. De heer J. C. Wassenburgh, onderwij zer aan de R.K. School alhier is ip gelijke functie benoemd te Bovenkerk. Brand in een bloembollenschuur. Door het te warm stoken van een kachel in een bloembollenschuur van den heer B. te Hoogmade brak er brand uit in die schuur, waardoor een partij bloembollen verbrandde. De motorspuit van Hoogmade was spoedig ter plaatse, doch wegens niet voldoende vaardigheid in de bediening van deze spuit, kon niet vlug water worden ge geven. zoodat de Hoofdbrandmeester werd ontboden. Ook de Burgemeester was wel dra aanwezig. Met vereende krachten was man den brand spoedig meester, Een en ander was verzekerd. - t O O Als het niet was dat gewone nieuws gierigheid ons van tijd tot tijd naar het tentoonstellingsterrein dreef om te vol gen hoe Holland opschiet, dan zouden wij, die de geheele tentoonstelling zoo lang zamerhand van buiten kennen, er in de gegeven omstandigheden niet aan den ken den lljdenstocht naar Vincennes te ondernemen. Want het giet met bakken Uit den hemel en -eiken dag weer staan i we op. met de zoete hoop, dat een vroolljk zonnetje de grauwe eentonigheid van den hemel zal komen breken en telkens komt, als tergend, even een zonnestraaltje door breken doch het verhindert den regen niet om in sarrenden monotoniteit door te druppelen, Het gaat nu eigenlijk al weken lang zoo door; met uitzondering van een enkele verloren dag, een dag, die misplaatst leek in dit jaar van zondvloed, hebben we niets gehad dan één lange aaneenrijging van regenbui na regenbui Vriendelijke piasbuien, die bij wijze van afwisseling somtijds overgingen in een motregentje, dat ons nog veel natter maakte, omdat het er zoo ongevaarlijk uitzag en we be sloten er door te gaan. Dg paden, die nog niet gecimenteerd zijn, zijn tot modder poelen verworden en de spuitende fontei nen, de waterbruggen en het watertoo- neel doen vreemd aan in de omgeving van piassenden regen, want de imposante vo lumen die uit de lucht vallen doen de kwanta fonteinwater in het niet opgaan. En niettegenstaande dit alles blijft het publiek toestroomen, was het den laat sten Zondag een geschuifel van een zich verdringende menigte, die onder para- pluies schuil ging, maar blijkbaar door mets uit het veld is te slaan. De Parijsche families schijnen niet uit gekeken te komen, in karavanen trekken ze op naar Vincennes, zwaar beladen met marktnetten, rijkelijk gevuld met pro viand. en ofschoon ze niet in het gras kunnen neervallen om hun koude kip, hun stokbrooden en hun hard gekookte eieren te verwerken, het deert hen niet, want ik zag ze, die beschut door een van water glimmende parapluie op een bankje ge zeten hup lunch naar binnen werkten. En lachend trekken ze weer verder, de drei nende kinderen, die van al die nattigheid het minst voelen, aan een handje voort sleurend. Met een onverwoestbaar optimisme klom een braaf Fransch huisvader, niettegen staande een zondvloed, die met kletterend geweld naar beneden stortte op een ka meel, die onverstoorbaar en met een hau tain gezicht onder een druipenden boom stond te herkauwen. Maar de Arabier, dien weg gedoken in zijn burnous, bibberend als een juffershondje, weigerde den tocht te aanvaarden door al dien modderboel en de Franschman, die reeds met opge trokken broekspijpen op den buitrug was gekropen, klom in heftig protest naar beneden. In den dierentuin heerscht nog een grooter desolatie. De troepen mantel bavianen, die, zoodra het zonnetje even te voorschijnt komt, met nijdige gezichten op de kale rotsen yan het dierenpark rond sjokken, telkens in krijschend ge vecht uitbrekend, hebben zich al sedert eenige dagen terug getrokken ln de spe lonken die in de rotspartijen zijn inge bouwd en in dorre verlatenheid liggen, de van water druipende rotsen te midden van de ondergeloopen bloemenperken. Maar in stille hoop, dat er toch nog wel wat te zien zal zijn, betalen de goedige bezqekers hun extra twee franken om naar de leege hokken te staren. Iets verderop heeft men nu een „Cité des Chiens" gemaakt, waar een onderne mend man een partij honden van zeer uit- eenloopende rassen bijeen heeft gebracht. Wat het met koloniaal bezit of koloniaal beleid te maken heeft is alweer een vraag waarop het antwoord ver is te zoeken, maar alle bladvulling blijkt goed.. En op de plaats waar eens het trotsche Hollanasche paviljoen stond, is het geha mer niet van de lucht, wordt trots weer en wind met onvermoeiden ijver doorge werkt en steekt het dak alweer trotsch het hoofd naar boven. En al wordt de ont vangzaal dan ook niet precies even groot als die van het oude paviljoen, wat nu reeds boven de omheining uitsteekt recht vaardigt volkomen de verwachting, dat Holland wederom op meer dan waardige wijze te voorschijn zal komen, Het geraamte van het nieuwe gebouw is gereed en is reeds dak-gedekt. Hier en daar, hoofdzakelijk op den linkervleugel, is men reeds hard bazig de pleisterorna menten aan te brengen en de schilders Sayers en Paulides (de laatste in Holland) zijn alweer aan het werk aan de wand schilderingen, welke bij den brand verlo ren gingen. Over wat het paviljoen zal In houden is natuurlijk nog weinig te zeggen, doch met behulp van Leiden en het Kolo niaal Museum zal men ongetwijfeld een mooie verzameling bijeen kunnen brengen. De Fransche afdeeling gaat maar steeds door met feest vieren. Maarschalk Lyau- tey zal na afloop van de tentoonstelling een fllnken tijd rust moeten nemen om weer bij te komen van al de vermoeienis sen. De Neger Chefs van Fransch Oost Afrika hebben het al even druk, moeten alle feestelijkheden medemaken, brachten bezoeken aan het Elysée en aan den Mi nister President. Onze eminente Pierre Laval zou geen goede reclame voor een schoonheidsinsti tuut zijn, zijn huid is inderdaad niet ken merkend voor het blanke ras en zelfs zijn onafscheidelijke witte das kan dat niet goed maken. In gewone gevallen is dat niet erg, we weten allen, dat de man met het wejnig fotogenische gezicht onze Mi nister President is en dat de blanke vlek op de plaats waar een ander een das draagt niet is te wijten aan gebrek van dat conventioneele kleedingstuk, doch slechts aan de smettelooze blankheid van zijn halstooi. Pierre Laval maakte tijdens het bezoek van de Neger Chefs aan de Quai d'Orsay een fout.... Het beste paard struikelt wel eensHij liet zich fotografeeren temidden van de neger hoofden, waarvan sommigen, besmet door hunne omgeving, zich niet ontzien had den een pakje van Europeesch model aan te trekken. Een model, dat niet door den besten snijder van Parijs was ontworpen. Ook Laval'» kleermaker lijkt geen artist, zoodat zijn pakje en zijn huidskleur schit terend in de omgeving pasten. De kiek leek een raadsel, een rebus; „Waar is de Minister President?" Maar, die met de witte das was bet! Onze keurige Chef du Protocol, Becq de Fouquières, bewees goede diensten bij de ontvangst van den Hertog van York met zijn sympathieke echtgenoote. Het is een merkwaardige positie, die deze man inneemt, hij, die alle Presiden ten moet leeren, hoe zich te gedragen. Hij zal onzen baardigen Doumer moeten afleeren losse manchetten te dragen, het zal zijn deel zijn hem te verleiden zijn griezelig stijve baardje met iets meer zwier te dragen en zich ietwat losser te voelen in den presidentieelen rok. Want voor een oud schoolvos is het niet zoo een voudig ineens het gemoedelijke leventje van ..tomber la veste" en een gummi boordje te vergeten en zelfs de tijd, die hij in het Luxembourg op den presidents- stoel heeft doorgebracht, kan hem niet alles hebben bijgebracht wat voor het Elysée gewenscht is. Aan Doumergue had de Fouquières een makkelijker klantje. Hij scheen er voor te zijn geboren en het baantje van den Chef de Protocol moet gedurende zijn bewind een werkelijke sinecure zijn geweest. Becq en Fouquières tezamen met Lyau- tey, die voor de feestelijke gelegenheid zijn bekende ruitjesbroek van wit en zwart had aangeschoten, bewezen de eer aan het hertogelijk paar dat de tentoon stelling gedurende de Engelsche week bezocht. Maar de Engelsche week was een was sen neus. Waartoe ook? Engeland toch is zoo goed als niet vertegenwoordigd en is slechts te vinden in de Cité des Renseig- nements waar dit land bovendien nog slechts op medisch gebied iets vertoont. Doch de „crack" regimenten van het Brltsche Rijk hebben hun muziek naar Parijs 'afgevaardigd en deden even de brave Franschen verschrikt opkijken, toen de guards die in hun helmen en kol baks schijnen te verdrinken, defileerden. Het was overigens een vrij tamme ver tooning, prettig Engelsch stijf, netjes ge ordend en snel afgeloopen en vergeten. De Belgen deden het weer anders en overstroomden de tentoonstelling met een twaalftal orkesten, een ontelbaar aantal vaandels, zonder welke een Belgisch feest geen feest is. De visschers van de kust, de boeren van het land, de mijnwerkers uit het steenkoolgebled, de muziekkorpsen uit de steden en het Belgische leger, allen had den ze een orkest afgevaardigd, orkesten, die voor de ingangen van verschillende paviljoens zich hadden opgesteld en con certen gaven, die dwars tegen elkaar in gingen. Bij de Section Métropolitain was een visschersorkest opgesteld, dat groote moeite had de enorme luidsprekers van Italië's paviljoen te overstemmen. Parijs. 27 Juli 1931. A. P. L. P. S. V.—6de R. V. A. 1—1. Gisteravond speelde de L. P. S. V. voor een talrijk publiek op haar terrein aan den Zoeterwoudsche Singel een wedstrijd om den Trianon-beker tegen het 6e R.V.A. Nadat de scheidsrechter te 7 uur precies had laten aftrappen, ontwikkelde zich van de zijde van het R. V. A. een offensief, dat geruimen tijd duurde. Bij een uitval opende de L. P. S. V. door een mooi schot van haar rechtsbinnen de score. Ongeveer 10 minuten voor de rust maakte het 6e R.V.A. door middel van een onhoudbaar schot van den midvoor gelijk. Rust 11. Na de thee had het 6e R. V. A. nieuwe krachten opgedaan, hetgeen bleek uit het sterk aanvallende spel dat de geheele tweede helft voortduurde. Aanhoudend werd het L. P. S. V.-doel belegerd, doch de vele schoten van de Veld-voorhoede waren over het algemeen slecht gericht, terwijl door taai volhouden van de L P. S. V. backs en in laatste instantie door goed werk van keeper Vleerbos, doelpunten wer den voorkomen. Het einde kwam alzoo met gelijken stand. Voorwaar geen slecht resultaat, dat de L. P. S. V. tegen één der sterkste elftallen ln dit tournooi heeft bereikt. LEENING ZUID-HOLLAND. Emlttenten der f. 8.200.000 4 pet. obli- gatiën der provincie Zuid-Holland be richten, dat voor een zeer belangrijk be drag van het conversierecht is gebruik gemaakt, terwijl, gezien het groote bedrag van vrije inschrijvingen, hierop slechts een gering percentage zal kunnen worden toegewezen. R. H. de B„ te L. Wij moeten uw vraag ontkennend beantwoorden. Zoodra de handteekening op het zegel is geplaatst, kan dit niet meer worden ingeruild. J. P., te S. Het schoolgeld wofdt ge regeld naar het Inkomen. Wij vermoeden dat in de door U genoemde gevallen het belastbaar Inkomen verschillend is ge weest. Zoo niet, dan moet U reclameeren. Het juiste bedrag schoolgeld voor Uwe gemeente kunnen wij niet berekenen. F. S. te L. Kunnen niet aanne men. dat u van het nabljzijnde kippen hok kippenluis meekrijgt, daar deze luis niet buiten het kippenllchaam kan be staan. U zult de oorzaak dus ergens anders moeten zoeken. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7