Transpirerende UIT DE RIJNSTREEK. VARIA. Idém, van de N.V. Leidsche Exploitatie maatschappij van Onroerende Goederen, gevestigd te Leiden, over het zelfde on derwerp. De laatste twee zullen daarbij mede in behandeling worden genomen. Mededeelingen: B. en W. deelen o.a. mede: dat Ged. Staten: le. de beslissing op het raadsbesluit tot aankoop van onroe rend goed van de N.V. Leidsche Exploi tatie-maatschappij v. Onroerende Goede ren voor de som van f. 48.000 hebben ver daagd; 2e. de diverse besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting hebben goedge keurd; 3e: de raadsbesluiten tot het vaststel len van tarieven voor het gebruik van het gymnastieklokaal van de O. L. School aan den Burgemeester Terweeweg en van de O L. School aan de Geversstraat hebben goedgekeurd; 4e. het raadsbesluit tot onderhandsche aanbesteding van het reconstrueeren van de wegen in het Prins Hendrik- en Ju- lianaperk, den Burgemeester Terweeweg en een gedeelte van de Burgemeester de Kempenaerstraat aan de N.V. De Ge- ruischooze Weg te Heemstede, hebben goedgekeurd; 5e. de gemeentebegrooting voor 1931 hebben goedgekeurd; 6e. de verordening op het O. L. O in de gemeente voor kennisgeving hebben aan genomen; 7e. het raadsbesluit tot wijziging der ge meentebegrooting dienst 1931 hebben goedgekeurd dat zij nog geen advies kunnen uit brengen op het adres van het Bestuur van de afd. Oegstgeest van den Vrijz. Dem. Bond, inzake de toestand van het woon wagenkamp bij het Oude Dorp. B. en W. meenen, dat het woonwagenkamp naar een ander terrein moet worden overge bracht. Zij zijn in dezen diligent en zullen te zijner tijd een voorstel daartoe bij den raad indienen; dat zij met de Leidsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende Goederen gevestigd te Leiden inzake de verlichting van de wegen tusschen Emmalaan en IJofdijk overeengekomen zijn dat de N.V. 5/8 gedeelte van de kosten daarvan draagt en de gemeente de rest. De kabels en bui zen worden overeenkomstig de daarom trent bestaande garantiebepalingen ge legd; dat van den heer Ir. A. J. Th. Hofman te Alkmaar, een rapport over de radio distributie bij hen is ingekomen en dat zij zoo spoedig mogelijk een voorstel be treffende dat onderwerp bij den Raad zullen indienen. Agenda: 2. Onderzoek geloofsbrieven van de op 24 Juni J.l. gekozen Raadsleden Tot commissie van onderzoek werden aangewezen de heeren Bakker, Uittenbo- gaard en Paardekooper. Na onderzoek verklaarde de heer Bak ker namens de commissie dat de stukken in orde zijn bevonden en tot toelating adviseeren. Hiertoe werd besloten. 3. Advies van B. en W. op het adres van de afdeeling Oegstgeest van de Vrijzinnig Democratischen Bond, betreffende het wijzigen van de verordening op de hon den. Zooals bekend, is in 1928 een verzoek tot wijziging dezer verordening in den Raad behandeld, waarop werd besloten tot handhaving. Dit de besprekingen bleek toen dat verschllende leden van oordeel waren dat de verordening nog niet voldoende streng werd toegepast. In een uitvoerig advies wijzen B. en W. dat in een gemeente als Oegstgeest waar o m. het kweeken van bollen een belang rijke bron van inkomsten der bevolking vormt, het losloopen van honden niet kan worden geduld daar zelfs een enkele los- loopende hond in één nacht voor duizen den guldens schade kan aanbrengen aan te veld staande gewassen. Ten slotte stellen B. en W. voor de ver ordening ongewijzigd te handhaven en het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De Voorzitter deelt daarbij nog mede dat de meermalen aangebrachte verwoestin gen van zeer ernstigen aard zijn gebleken. De heer Varekamp vraagt hoeveel hon den er zijn doodgeschoten; of aan de ver zoekers een afschrift van het praeadvies is verstrekt en of er voor de voltrekking van het doodvonnis ook waarschuwingen zijn gedaan. De Voorzitter zegt dat het aantal dood geschoten honden hem niet precies be kend is, dat zoo daartoe wordt besloten aan de verzoekers een afschrift zal worden verstrekt en dat in den regel 2 of 3 waar schuwingen worden gegeven. De heeren Bakker en Uittenbogaard verklaren zich geheel voor het praeadvies Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. 4. Idem op het verzoek van de R. K. Harmonie „Triumph" om verhooging van de subsidie voor volksconcerten. In dit advies achten B. en W. dat het thans de tijd niet is om over te gaan tot verhooging van gemeentelijke bijdragen voor volksvermakelijkheden. Onze ge meente is, en zal in de toekomst steeds meer worden gesteld voor zeer groote uit gaven voor het tot stand komen van wer ken die onmisbaar zijn, waarbij wordt ge wezen op het in orde brengen van wegen en straten en de oplossing van het riolee- ringsvraagstuk. B. en W. geven daarom den Raad in overweging het verzoek niet in te willigen. De heer van Breda merkt o.m. op dat voor volksvermakelijkheden niets wordt uitgegeven. De heeren Paardekooper en Uittenbogaard spreken zich uit vóór het verzoek. Ook de heer Bakker respecteert volksvermaak in den vorm van concerten en acht inwilliging van het vezoek geen groot bezwaar evenals de heer v. d. Burg die voorstelt het bedrag vast te stellen op f. 80.voor 4 concerten. De heer Uittenbogaard stelt voor het bedrag per concert vast te stellen op f. 20 tot een totaal van f. 120.— per jaar. De heer den Ouden stelt voor om het eenmaal vastgestelde bedrag niet te ver hoogen en de muziekvereeniging vrij te laten in het aantal te geven concerten. Het voorstel Ultwnbogaard wordt ver worpen, en daarna het voorstel v. d. Burg aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot deelneming in het aandeelen-kapitaal van de Bank voor Nederlandsche gemeenten met 7 aandeelen van f. 1000.a pari met bij storting van 1% voor effectenzegel. Het voorstel wordt aangenomen. 6. Idem inzake het uitbrengen van het Gemeenteverslag. Besloten werd een 5-jarig verslag uit te brengen. 7. Idem betreffende een verzoek van 't bestuur der Chr. H.B.S. te Lelden om sub sidie in het tekort der schoolrekenlng over 1929. AangaÉien het gemiddeld aantal leerlingen uk deze gemeente 31 bedraagt, werd een redrag van 31 x f. 74.24 f. 2301.44 verleend. 8. Idem tot het aangaan van een over eenkomst inzake het gebruiken en onder houden van kachels in de openbare lagere school aan den Hoogen Morschweg. Besloten werd om met de firma Koelman deze overeenkomst aan te gaan. 9. Bezwaarschrift van de N.V. Leidsche Exploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen, gevestigd te Leiden tegen een geweigerde bouwvergunning met prae advies van B. en W. B. en W. stellen voor op het bezwaar schrift, mede gelet op de door hen in het praeadvies d d. 21 Mei 1931 aangevoerde gronden, afwijzend te beschikken. Hiertoe werd besloten. 10. Advies van B. en W op het verzoek van de concierge van het gemeentehuis om salarisverhooging. In verband met de vermeerdering der wekzaamheden stellen B. en W. voor aan Mej. A. K. Krijgen, concierge-schoonmaak- ster van het Gemeentehuis een verhooging van haar Jaarwedde met f. 100— toe te staan met ingang van 1 Januari 1931. Wordt besloten. 11. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouw- en Woningverordening. In verband met het feit dat de vorige wijziging in de toepassing moeilijkheden heeft opgeleverde en zich bij de verhoogde intensiteit van 't Bouw en Woningtoezicht behoefte deed gevoelen aan eenige wijzi gingen van technischen aard, welke naar B. en W. zoo urgent zijn, dat ook hierin herziening gewenscht is, stellen B. en W. voor een tweede wijziging der Bouw en Woningverordening. De heer Uittenbogaard vraagt deze wij ziging te behandelen met den nieuwen Raad, waarop de Voorzitter wijst op de urgentie van deze zaak. De gewijzigde ver ordening wordt dan in behandeling ge nomen. De heer Den Ouden verzoekt enkele wij zigingen van technischen aard. waartoe wordt besloten. Bij de behandeling van de afstandsbe palingen bleek nogal eenig verschil van meening. O.a. stelde de heer Paardekoo per, gesteund door den heer Varekamp voor om aan den Warmonderweg, kweek- laan, Abspoelweg en Hofdijk de open be bouwing te handhaven. Dit voorstel werd verworpen met 64 stemmen. Het voorstel Varekamp de Kwaaklaan en Abspoelweg op dezelfde wijze te be bouwen als de Hofdijk, in stemming ge bracht, staken de stemmen. Hetzelfde lot onderging een voorstel Rubenkamp, n.l. om de Kwaaklaan en Abspoelweg Z.Z. te bestemmen voor open, en N.Z. voor geslo- sloten bebouwing. Behoudens de onuitgesproken stemming, waarover in een volgende vergadering zal moeten worden besloten, werd de gewij zigde verordening goedgekeurd. 12. Idem tot vaststelling van een veror dening tot heffing van een belasting voor het gebruik van voor den openbaren dienst bestemde gemeentegronden. De heer Paardekooper acht een heffing van f.25 per jaar voor een benzinepomp te hoog. Wijziging wordt niet voorgesteld. Op voorstel van den heer Den Ouden, wordt wijziging gebracht in de bedragen voor tijdelijke belegging met bouwmate rialen, waarna de verordening wordt goed gekeurd. 13. Voorstel van B. en W. tot aankoop van prond voor wegverbreeding. Ten behoeve van wegverbreeding vra gen B. en W. goedkeuring tot aankoop van gedeelten grond aan den Terweeweg en aan den Rijnsburgerweg. ten bedrage resp. van f. 850 en f. 250. Waartoe wordt be sloten. 14. Aanbieding Gemeenterekening 1930. Tot onderzoek werden aangewezen de heeren Paardekooper, Uittenbogaard en Varekamp. 17. Rondvraag De heer Paardekooper verzoekt B. en W. om wijziging te bren gen in het afvoeren van vuilnis. De voor zitter zegt dat de bestaande toestand steeds een ergernis voor B. en W. is en zij niet zullen aarzelen wijziging voor te stellen, zoodra de mogelijkheid zich voor doet. De heer Van Breda verzoekt om bij den lantaarnpaal in de Assendelftstraat een vluchtheuvel *te maken ten gerieve van het doorgaand verkeer. De voorzitter doet toezegging. Tevens wijst de heer Van Breda op den wegtoestand aan het begin van de Rijn- zichtweg en de stinkende sloot aan de Zoutkeetlaan. De voorzitter zal onder zoeken. De heer Uittenbogaard informeert naar een voorstel tot wijziging van het kleed geld voor de politie. De voorzitter zegt spoedige behandeling toe. Ook vraagt de heer Uittenbogaard of de hooikeurders zich op de hoogte hebben gesteld van den toestand in den hooiberg van Zwanenburg. De heer Paardekooper deelde als hooikeurder zijn gedane bevin dingen mede en sprak daarbij zijn bewon dering uit over de nalatigheid van den eigenaar. De heer Varekamp wijst opvie groote overlast bij de verbeteringen aan de De Kempenaerstraat, Terweeweg en parkwe gen. Door opbreken van het groote tra ject wordt een groot gedeelte der gemeen te onbereikbaar voor voertuigen en auto's. De voorzitter zet de noodzakelijkheid daarvan nader uiteen. Hierna gaat de Raad in comité-generaal over. Middenstandsver. „De Hanze". De afdeeling Oegstgeest van de Mid denstandsver. ,De Hanze" hield in St. Wil- librord een algemeene ledenvergadering. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer W. F. de Rooij, leidde de heer W. Hienkens de vergadering. De belangstel ling was niet groot. De heer Hienkens bracht verslag uit over de gehouden bijeenkomst, waar plan nen werden besproken tot het houden van een week uitsluitend voor de belangen van het Nederlandsch Fabrikaat. Uit de besprekingen werd geconstateerd dat de maand Augustus daarvoor niet geschikt was. Besloten werd om in overleg te treden met de Neutr. Winkeliersver- eeniging over het houden van een recla meweek in het einde van November. Na een weinig belangrijke rondvraag werd de vergadering gesloten. Verboden zwemmen. Tegen een achttal personen is door de politie proces-verbaal opgemaakt, wegens het zwemmen in het water van de Haar lemmertrekvaart nabij het zwembad „Poelmeer." Aanrijding. De leerling-chauffeur K. F. L„ wonende te Lelden, die onder toezicht van een leeraar reed over den Rijnsburgerweg, moest uitwijken voor een kinderwagen, terwijl op hetzelfde oogenblik een vracht auto naderde, bestuurd door J. B. even eens wonende te Lelden. L. reed tegen de vrachtauto op, waardoor deze belangrijke schade bekwam aan cabine en spat- scherm. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Achter 't „Groene Kerkje" ter hoog te van den tramwissel werd de wielrijder N. A. de H„ wonende te Leiden, terwijl hü rustig huiswaarts reed, aangereden door een Fransche automobilist, waardoor zijn rijwiel zoodanig werd beschadigd, dat het niet meer te berijden was. De B. zelf kwam er goed af. Aangifte bij de politie volgde. RITNSBURG. De Bloemenhandel. De maand Augustus kenmerkt zich als regel door de lage prijzen. Dit als gevolg van het meestal warme weer en den vacantietijd van vele stadsmenschen. Mid den dezer week waren de prijzen zeer laag. Toen de hitte over was ging het iets beter. Gladiolen komen nog steeds in massa's en de gewone soorten brengen hoogstens plukloon op. Betaald werd voor snijbloemen per 100 stuks: Lelie's wit 680—800 ct„ Lelie's rood 430—490 ct„ Con- vili's 50—60 ct„ Zinnia 160—200 ct., Pompon Dahlia's' 60—70 ct., groote Dahlia's 160 260 ct.. Lange Statice 100—120 ct.. Lathyrus 15—20 ct., Godesia 60—70 ct., Scabiosa 40— 50 ct., Asters 20—40 ct., Centaurea 20—24 ct., Anjers rood en rose 100—180 ct., Godesia 100—140 ct.. Gladiolen: l'Immaculee 35—40 ct„ America 20—30 ct., Willy Wiginan 20—25 ct., Voght 25—30 ct., Vlamingzwar't 10—20'ct„ Edison 25—30 ct., Oranje Brillant 15—20 ct.. Wilbrink 10—15 ct., Jacoba 70 -87 ct., Fiat 40-50 ct., Odin 20-25 dt„ Halley 10—15 ct., Crimson 35—45 ct„ Rozen per bos van 20 stuks: Pernet 20—25 Ophelia 35—40 ct., Golden Ophelia 30—40 ct., Butterfly 30—40 ct,, Landia 25—35 et„ Hadley 50—00 ct., Miss Edith Helen 60—70 ct., Snijbloemen per 100 bos: Kopgodesia f. 100—110 ct., Maioppen 300 —360 ct. SASSENHEIM. Openluchtconcert. Het programma voor het hedenavond te geven concert door het Fanfarecorps „Cres cendo' luidt als volgt: 1. Jeanne de Laval, marche triumphale Ch Foure. 2. La Petite Duchesse, ouverture, F. Riccius. 3. Neiges Eternelles, fantasie, E. Pontet. 4. Marche aux Flanbeaux, C. Meyerbeer. 5. Fest ouverture, J. Egli. 6. Tibere, ouverture, Demas-Popy. 7. Le Barbier de Sevilla, ouverture, Rossini. 8. De Cannenburg, ouverture, N. Gerharz. 9. Marche Finale. Auto contra fiets. De melkboer H. kwam in de Tyloosstraat per rijwiel in botsing met een auto van zijn collega v. T. Gelukkig wist v. T. nog tijdig te stoppen, zoodat alleen het rijwiel onder de auto kwam. H. kwam te vallen en bleef eenige oogenblikken bewusteloos liggen. Het bleek, dat hij evenwel geen noemenswaardig letsel bekomen had. Een bus melk ging verloren. Op de Oosthaven viel een kind van een hoop steenen en verwondde zicli zoo ernstig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. VOORHOUT. Van een wagen gevallen. Gasteren reed een kind van v. L. voor genoegen mede met den wagen van W. ter hoogte van huize „St. Agnes' schokte het kind van den wagen, en kwam onder een der wielen terecht. Na te zijn binnen gebracht, werden enkele verwondingen ge constateerd, welke werden verbonden. Hier na kon het kind huiswaarts keerpn. Hedenavond zal de muziekvereeni ging te acht uur in de gemeentelijke mu ziektent een concert geven. VOORSCHOTEN. Goed afgcloopen. Gistermiddag omstreeks half zes bemerkte een bestuurder van een auto, die achter een bestelauto van de Coöp. Inkoop Ver. „D.E.S.' op den Veurschenweg reed, dat de lading van dezen auto in brand stond. Nabij „Woelwijk" kon hij de bestelauto eindelijk passeeren en waarschuwde hij den chauffeur, die terstond de lading, waar onder spiritus, er uit haalde. Waarschijn lijk heeft iemand een brandende sigaret of of sigaar in de emballage geworpen met bovenstaand gevolg. Verzekering dekt de schade. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, zoon van A. van San ten en G. Vos Johannes, z. van W. B. Brussé en J. Soeteman Hendrikus Fran- ciscus, z. van C. van den Barselaar en A. C. H. van Emden Joseph Karl, zoon van P. Boudewijns en J. M. Müller Cornelia Geertruida, dochter van J. J. van der Salm en G. C. van der Kroft. Ondertrouwd: P. W. Vrijburg en A. Pau wels H. J. A. Engels en L. P. C. Fleuren. Ondertrouwd: P. W. etaoisnrlhdugrfgr Overleden: Johanna Christina Maria Mattaar, 28 jaren, ongehuwd. Antonia Anna van wytvliet, 81 jaren, weduwe van F. J. J. de Meulder. Brand op „Voorlindc." Gisterenmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een felle brand op de boerderij van den heer van S., staande op de buitenplaats Voorlinde. Toen de brand weer arriveerde stond de naast de boer derij gelegen hooiberg in lichte laaie, ter wijl het vuur zich reeds had medegedeeld aan het dak van de boerderij. Met 3 stra len werd het blusschingswerk aangevat, terwijl na aankomst van een tweede spuit nog enkele stralen op het vuur werden ge richt. Het mocht na lang werken gelukken de {joerdery te behouden. Vermoedelijk is felle hooibroei de oorzaak. Verzekering dekt de schade. Tot schrijver ter secretarie is be noemd de heer W. M. P. Lageman alhier. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Simon, zoon van A. C. Slingerland en M. de Jong Wilhelmus Maria, zoon van G. Vervoorn en A. van Dam. Ondertrouwd: Marinus Wilhelmus Pie- terse, 26 jaren, wonende te Alkemade en Jacoba Margaretha v. d. Krogt, 23 jaren wonende te Zoeterwoude. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Woensdag 12 Augustus 1931, des voorm. te 9</i uur ten raadhuize bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling gemeenterekening 1930. 3. Behandeling van een schrijven van Gedejmteerde Staten, inzake toelating der nieuw'benoemde raadsleden. 4 .Rondvraag. —Gedurende de afgeloopen maand wer den bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling 16 personen als werk zoekend Ingeschreven, waarvan er 1 door bemiddeling van den correspondent kon worden geplaatst. Op het einde der maand stonden nog 6 personen als werkzoekend ingeschreven. Kaasdag L. T. B. - den L. T. B. is besloten evenals een paar jaren geleden een kaasdag te houden op 12 Augustus e.k. in het Patronaatsge bouw aan den Schenkelweg alhier. Tot voorzitter van den Kleinen Cro- nesteinschen Polder is herbenoemd de heer J. J. de Wit. Het bundergeld voor 1931 is bepaald op f. 10.Omtrent de oprichting van een gemaal door bemid deling van een ruwoliemotor werd nog geene beslissing genomen. RECLAME. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Purolpoeder kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. 1461 BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Catharina, D. Van C. Boef eirC. van Welzenis. Ondertrouwd: N. van Dijk 27 j. en A. F. Bos 23 j. Loop der bevolking. Gevestigd: J. G. v. d. Werff, schoen maker van Haarlem H. F. G. Brack en gezin, slager van Deventer M. P. F. Ver burg, zonder beroep, van Gouda A. W. v. d. Kleijn en echtgenoote, tandarts van Utrecht C. J. van Dijk en echtgenoote, zonder beroep van Velzen C. van Dam, dienstbode van Zegveld A. van den Arend en gezin, meubelhandelaar van Gouda A. van Vliet, los werkman van 's-Gravenhage P. Duits, dienstbode van Rijnsburg A. van Luinen en gezin, ar beider van Zwammerdam S. M. Negrijn, zonder beroep van Gouda G. J. Zijder- veld en gezin, handelsreiziger van Rotter dam. Vertrokken: J. de Groot, chauffeur naar Amsterdam J. Meertens en gezin, op zichter Waterstaat naar Leiden J. G. Griffioen, huishoudster naar Waddinx- veen A. G. Karssen, zonder beroep, naar Zeist. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan heden als werkloos ingeschreven: 6 tim merlieden en 8losse werklieden, een cementwerker, 2 grondwerkers, 2 pakhuis knechts, 1 chauffeur, 2 fabrieksarbeiders, 1 houtdraaier, 1 machinist en 1 letter zetter. Aan de gevolgen overleden. De wegwerker Dijkhuizen, die tenge volge van de aanrijding te Nieuwerbrug ernsUg werd gewond, is ln het Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen daarvan over leden. D. was 56 jaar oud en gehuwd. Omtrent de oorzaak van het ongeluk vernamen wij nog, dat de bestuurder van de auto wel had gepraat met de inzitten den, doch dat de oorzaak daarvan was, dat een der inzittende jongens aan een der onderdeelen van de auto raakte, waar hij niet aan mocht komen. De bestuurder wilde hem toen daarvan verwijderen en gaf daardoor een zwenking aan het stuur met het bekende vreeselijke gevolg. Van de heele serie ongelukken der vorige week is dit wel het ergste. De aanrijding bij de gasfabriek. Betreffende het ongeval bij de gasfabriek vernemen wij nog, dat de chauffeur van de aanrijdende auto van den schrik, nadat hij* de auto gestopt had, bewusteloos achter zün stuurrad neerviel. Het kind, dat naar een boot stond te kyken op het brugje in den weg, wilde toen de boot ver dwenen was, oversteken naar de andere zyde van de brug en werd door de auto gegrepen. Het viel toen bewusteloos neer. De echtgenoote van den bestuurder was een gewezen verpleegster, die er in kon slagen beide bewusteloozen weer tot be wustzijn te brengen. Het kind heeft geen verdere gevolgen ondervonden van de aanrijding. Op concours. De Chr. muziekvereen. Soli Deo Gloria nam deel aan een groot concours te Eemnes. In de derde afdeeling verwierf de vereen, een eersten prys en in den eere- wedstryd, waarin eerst 's avonds om 10 uur kon worden gespeeld een tweeden prys. RECLAME. 1476 Chr. Zangver. „Halleluja". De Chr. Zangvereen. Halleluja kreeg van de regelingscommissie van het zangcon cours te Zeist bericht, dat aan de vereen, is toegewezen de medaille uitgeloofd door H.M. de Koningin. Deze medaille werd ver. worven voor het behalen van den eersten eere-prys. Landelijke rijvereeniging? In het beursgebouw sprak op uitnoodi- ging van een drietal heeren de heer W. Slob. De bedoeling van vergadering en referaat was belangstelling op te wekken voor de paardensport in het algemeen en in het byzonder om te trachten een lan- delyke rij vereeniging op te richten. De heer Slob, die op dit gebied een goeden naam heeft, vertelde op aangename wyze van de voordeelen en het genoegen van die sport. Een twintigtal aanwezigen gaf zich op voor de op te richten vereeniging. Het voorloopig comité bestaat uit de heeren C. D. Michielen, Joh. Nell en M. van Briemen. By het onweer, dat ook boven Bode graven woedde, werd in Oud-Bodegraven by den landbouwer B. een koe door den bliksem getroffen en gedood. By het lossen van een hoeveelheid benzine zakte by Nieuwerbrug een zware tankauto door een brugje voor een parti culier erf. De zware auto kwam in de sloot terecht, waaruit hij door personeel van de fa. Van Dam weer werd verlost. Gevonden voorwerpen: Hamer en slot met 4 sleutels, een juk, een vulpen, een Lips-sleutel en 20 gasmunten. De politie werd ter assistentie geroe pen in de Meye, waar een paar onge- wenschte gasten zich tegen den wil van den bewoner in een huis had gedrongen en niet voornemens was dit weer te ver laten. Na proces-verbaal werden, zy door de politie verwijderd. By de verstrating van de Brugstraat zyn op het bekende kruispunt „De Hoek" met keien richtingslynen voor het verkeer aangebracht. Dat zal waarschyniyk wel een verbetering zyn. HAZERSWOUDE. Geslipt. Door het slippen van het motorrywiel kwam de heer G. van Boskoop in de Roe mer alhier te vallen en werd daarby zoo danig verwond, dat hy per auto naar zyn woning moest worden gebracht. De collecte voor de Unie „Een school met den Bybel" heeft behalve de te ver wachten nagiften, de som van f.265.— opgebracht. Een koe van den veehouder S. aan den Rijndyk is door het hemelvuur ge troffen en gedood. ZWAMMERDAM. Op concours. By het te Eemnes gehouden zangcon cours, verwierf de Gemengde Zangvereen. „Eendracht maakt Macht", alhier, een tweeden prys in de eere-afdeeling. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Anton Schotborgh, wedn. van Dirkje Boer, 36 J., te Gouda en Christina Wilhelmina Ruis, jd. 30 j. Onder begunstiging van mooi weder maakte de Geref. Knapenvereeniging ..Samuel" haar jaariyksch reisje. Ditmaal ging het naar Numegen. 's Morgens met den vroegsten trein vertrokken, was men omstreeks 9 uur in Numegen. Hier werden de omstreken en de naaste Duitsche om geving bezichtigd. Vanzelfsprekend was een ieder opgetogen over het genoegiyke reisje. GEDULD IN ALLE OMSTANDIGHEDEN. Een der zwaarste proeven, waarop iemands geduld en kalmte gesteld kunnen worden, had Abauzit, de natuurkundige, te doorstaan, toen hij te Genève woonde. Hij hield zich o.a. ijverig bezig met barome trische onderzoekingen, teneinde de wetten op het spoor te komen, die het verschil van dampkringdrukken beheerschen. Zeven en twintig jaar lang deed hij dagelijks talrijke waarnemingen, waarvan hij aanteekening hield op losse bladen, die hij daarvoor ge reed gemaakt had. Op zekeren dag, toen er een nieuwe dienstbode was gekomen, legde deze dade lijk haar ijver aan den dag door eens flink „aan het opruimen" te gaan. Ook Abauzit's studeerkamer werd „opgeruimd'Toen hij weder binnentrad, zag hij met één oogop slag, wat er geschied was. Wat heb je uitgevoerd met het papier dat om den barometer lag? vroeg hij eenigszins onthutst. O, mijnheer, luidde het antwoord van de gedienstige, het zag er zoo vuil uit, dat ik het maar verbrand heb en ik heb er dit nieuwe en schoone papier voor in de plaats gelegd. Abauzit kruiste zijn armen en na eenige oogenblikken van inwendigen strijd zeide hij op kalmen en onderworpen toon: Je hebt den arbeid van zeven en twin tig jaren vernietigd. Voortaan blijf je van alles wat hier is, af. 2—

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14