LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. SCHEEPSVERBINDINGEN. BEURSOVERZICHT. VRAGENRUBRIEK. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 764. Hedenmiddag 3 uur: 760. telegrafisch weerbericht v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 770.1 te Lerwick. Laagste stand 751.0 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 6 Aug. Zwakke wind uitl Oostelijke richtingen. Meest licht tot hall bewolkt. Waarschijn lijk onweer. Warm. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 17'A gr. C. (64 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 23 gr. C. (74 gr. F.). 3 uur nam.: 25 gr. C. (78 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag, V.ra. te 8 u. 12 min.; n.m. te 8 u. 36 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 23'/s gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 'sMiddags 12 uur: 24 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.15 n.m. tot 4.56 v.m. AMERIKA VOOR EEN NIEUWE HERSTELCONFERENTIE? NEW YORK, 5 Augustus. (V.D.). In ge- I meenlijk goed ingelichte bankierskringen I te New York gaat 't gerucht, dat 'de Bank I voor Internationale Betalingen te Bazel binnenkort voorstellen zal willen doen I voor een herziening van het Young-plan. I In sommige kringen is men van meening, dat geen herziening mogelijk is, zoolang de huidige crisis voortduurt, in andere kringen gelooft men daarentegen, dat aar. de crisis slechts een einde kan komen ais de huidige herstel- en schuldenregelingen I herzien worden. Het standpunt van Was hington ten aanzien van een nieuwe her- I ziening wordt optimistisch beoordeeld, I aangezien de Amerikaasche vertegenapor- diger in de te Londen ingestelde Commis- sie van deskundigen Wiggin, vooistunder van een revisie der schuldenregeling is en het vertrouwen van President Hoover ge- I niet. De vooruitzichten voor een leening aan Duitschland op langen termijn acht J men tamelijk gering, temeer waar men omtrent de positie der Young- en Dawes- obligaties nog in het onzekere verkeert. Dr. SCHACHT VOOR SAMENWERKING TUSSCHEN ENGELAND EN DUITSCHLAND. LONDEN. 4 Augustus. (V.Dj. De „Daily News" publiceert een onderhoud van haar Berlijnschen correspondent met den oud- Rijksbankpresident, dr. Schacht, die als zijn meening uitspreekt, dat Engeland met Duitschland er bovenop zal komen ol dat beide landen tezamen zullen onder gaan. In zijn eigen belang, aldus dr. Schacht, kan Engeland niet toelaten dat Duitschland ineenstort. Wanneer zulks gebeurde, zou Engeland dé financieele lei ding in Europa verliezen, waarmee hij speciaal doelde op de functie der handels banken. die een bijzondere specialiteit van de Londensche city zijn. Samenwerking tusschen Duitschland en Engeland is voor beide landen een levensbelang. De eenige wijze waarop dit met succes kan geschie den, is vergrooting van de consumptie kracht van beide landen. BINNENLAND. NEDERLANDSCH EIERCONTROLE-BUREAU. Het bestuur van het Nederlandsch Eiercontrole-Bureau vergaderde te 's-Gra- venhage onder voorzitterschap van dr. L. G. Kortenhorst. Prof. C. F. van Oyen te Utrecht woonde voor de eerste maal deze vergadering bij in zijn hoedanigheid van adviseerend be stuurslid voor aangelegenheden, de koel techniek betreffende en de koelhuisindus trie betreffende. De waarnemend direc teur, de heer ir. J. G. Tukker, Rljkspluim- veeconsulent, werd als zoodanig definitief benoemd. De heer Tukker zal deze functie ambtshalve waarnemen. In verband met het feit, dat de ver plichte stempeling van eieren bij invoer in Duitschland voorloopig niet tot stand zal komen, werden de consequenties daar van voor de Nederlandsche belangen onder het oog gezien. In een volgende vergade ring zal dat vraagstuk weder aan de orde komen. Ter uitvoering der wettelijke voor schriften omtrent de gewichtsvermelding van koelhuiseieren werd besloten, als norm aan te nemen het gewicht, dat de eieren bij opslag in de koelhuizen hadden, zonder dat gewichtsverlies wegens indroging of anderszins in aanmerking zal worden ge nomen. Aan de aangesloten exporteurs is mede gedeeld, dat de vermelding der woorden „Hollandsche Koelhuiseieren" of „Hol- landsche Geconserveerde Eieren" op de exportverpakking voor dit seizoen niet verplichtend is gesteld. Medegedeeld werd, dat weldra een Eier- i besluit volgens de Warenwet zal ver schijnen. I De betalingsmoeilijkheden van Duitsch- land werden onder het oog gezien en maatregelen tot oplossing der moeilijk heden zijn overwogen. BIJZONDERE POSTBEZORGING. Te Noordwijk aan Zee. Een zeer bijzondere postbezorging trok hedenmiddag te Noordwijk aan Zee aller belangstelling. Van uit een passeerend vliegtuig werd n.l. een aan een parachute verbonden berichtenkoker uitgeworpen. Op het erf van den heer S. van der Putten be reikte de parachute den beganen grond. Op een begeleidend briefje werd de vin der verzocht het geheel te bezorgen aan de villa „Casa Mara" op den boulevard al daar aan welk verzoek vanzelfsprekend oogenblikkelijk gevolg werd gegeven. o VERDRONKEN. Nabij de controle-woningen is gister avond ongeveer acht uur de 8-jarige H. F. uit de Jacob Catsstraat te den Haag, te water geraakt en verdronken. Het lijk van het knaapje is door den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst naar het zieken huis aan den Zuidwal aldaar vervoerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Eyi vrachtauto door een trein gegrepen. Op den spoorwegovergang van de Haarlemmermeerlijnen aan den Sloterweg heeft een botsing plaats gehad, waarbij gelukkig geen persoonlijke ongelukken voorkwamen De bestuurder van een be laden vrachtauto had er blijkbaar geen erg in dat de trein in aantocht was toen hij den weg wilde oversteken, met het ge volg, dat de auto door de locomotief ge grepen en nagenoeg geheel vernield werd. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Vermeld zij nog dat het uitzicht ter plaatse niets, te wenschen overlaat. AUTO TE WATER. Een dame ernstig er aan toe. Een auto waarin waren gezeten de heer en mevrouw van O. en de heer en mevrouw P. afkomstig uit IJmuiden, die bij eerstgenoemde familie logeerden, is hedennacht na twee uur bij den Jouster- kade te water gereden op het oogenblilc dat de bestuurder een brug wilde oprij den. De auto verdween onmiddellijk in de diepte. De heeren wisten zich door het portier te redden doch de dames die achterin waren gezeten moesten door toegeschoten publiek door een stuk ge slagen ruit uit hun benarde positie wor den bevrijd. Beide vrouwen waren bewusteloos. Mevrouw van O. kwam na toediening van zuurstof bij. Mevrouw P. werd in be- wusteloozen toestand naar het St. An thony Ziekenhuis vervoerd. Zij is er zeer ernstig aan toe. De bestuurder werd vrij ernstig aan de handen verwond. Hij werd ter plaatse verbonden. HAARLEMMERMEER. Nog geen Bad- en Zweminrichting. Het is wel heel jammer, dat aan het plan tot stichting van een bad- en zweminrich ting te Hoofddorp dit jaar geen uitvoering kan worden gegeven en de daartoe in 't leven geroepen vereenlging daarmede den noodigen spoed niet heeft kunnen be trachten, omdat er nog steeds geen alge- heele overeenstemming schijnt te zijn verkregen omtrent de plaats waar de ge bouwen zullen verrijzen en die voor het beoogde doel het meest geschikt is te achten. De zwemlustigen hebben nu met dit warme zomerweder opnieuw andere in en bij 't dorp gelegen plaatsen voor verfris sing opgezocht. Men hoorde al zeggen „Hoofddorp heeft vandaag wel iets weg van Zandvoort". Hier en daar in 't dorp zag men zoo nu en dan zoowel dames als heeren in badcostuum over den weg loopen om een gelegenheid op te zoeken, vanwaar zij in 't water konden duiken De hooge geniesluis werd hierbij niet vergeten en zelfs werd een heer in badcostuum op de spoorbrug gezien. De genievaart is ook thans evenals voor gaande jaren voor de jongeren en oude ren weder het meest bezochte water om te baden en zwemmen. Daartoe arriveer den gisteren te Hoofddorp zelfs per auto en boot eenige dames en heeren, zoodat het aan levendigheid en ook aan belang stelling niet ontbrak. Het gemis van een behoorlijke bad- en zweminrichting wordt echter steeds ster ker gevoeld! Tot Kerkvoogd der Hervormde ge meente Haarlemmermeer is benoemd de heer M. J. van Nieuwenhuijzen aan den Hoofdweg alhier, die deze benoeming heeft aangenomen. BRANDEN. HET DUITSCHE BEZOEK AAN ITALIë. ROME, 4 Augustus. (V.D.). Nadat de meeste Italiaansche bladen gisterenavond reeds hartelijke begroetingsartikelen aan het adres van den Duitschen Rijkskanse lier, dr. Brüning en den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken dr. Curtius, hadden gewijd, wijden de ochtendbladen van he den meer aandachi aan het credietvraag- stuk en de economische problemen. De „Popoio di Roma" is ervan overtuigd dat het bezoek in het kader der Europee- sche politiek een belangrijke gebeurtenis is en dat het direct contact tusschen Duitschland en Italië de samenwerking zal bevorderen en tot de rust der volkeren zal bijdragen. Het blad publiceert verder den tekst van de radio-rede van dr. Brii- nmg zonder veel commentaar eraan toe te voegen. Opgemerkt wordt slechts dat terwijl de eerste radio-rede van dr. Brü ning internationale gevolgen heeft gehad, deze rede hoofdzakelijk tot het Duitsche volk was gericht. WAPENVONDSTEN BIJ OOSTEN- RIJKSCHE COMMUNISTEN. WEENEN, 5 Aug. (V. D.) Naar aanlei ding van een mededeeling, dat in een be paald huis in het achttiende district te weenen herhaaldelijk door onbekende personen wapens werden afgeleverd on dernam de politie gisteren een huiszoe king in genoemd perceel en vond in de woning van den arbeider uit een schoen fabriek Hlavac zes militaire geweren, vier revolvers, ongeveer 250 geweer- en revol verpatronen en verschillende documenten over de samenstelling van het Bonds- legei, van gendarmerie en politie, en ver der materiaal dat wees op een uitgebrei- den communistischen berichtendienst. Behalve de bewoner van de woning werden vier personen, die dikwijls bij Hlavac verkeerden, en de vrouw waarmee hij samenleefde, die indertijd na zijn krijgsgevangenschap met hem uit Rusland was medegekomen, gearresteerd. Uit Klagenfurth, wordt gemeld, dat de politie ook daar wapens heeft gevonden. Het kwam op den eersten Augustus tot ernstige botsing met de communis ten dat de partijsecretaris werd gearres teerd en het partijbureau werd door- frrSt' waarbij eveneens revolvers, gummi- <5on P'oertendooders en dolken wer- »?vonden, terwijl uit gevonden cor- SmE? ventie tevens bleek, dat het com munistische partijsecretariaat in verbin- pmI at .met de Joego-Slavische ille- oowmunistenorganisaties. Fabriek en boerderijen verbrand. Hedennacht is de groote Ark's beschuit fabriek te Heerde geheel door brand ver nield. Te twaalf uur verliet een ploeg laatwep- kende bakkers het gebouw zonder onraad te hebben bemerkt. Te halftwee stond het geheele perceel in lichterlaaie. Tegenover de vuurzee stond de motorspuit uit Heerde machte loos Men requireerde de brandweer uit Hattem, Zwolle, Epe en Vaassen. Doch toen het materiaal arriveerde was het gebouw reeds verloren. De belendende perceelen, waarbij het gemeentehuis ble ven behouden. Alle machines zijn mede een prooi der vlammen geworden. Buren en een der heeren van Ark konden nog juist de auto's redden. De fabriek werkte met 80 man en is verzekerd. De fabrikanten hopen het bedrijf gaan de te houden door de hulp van andere fa brikanten van beschuit hier te lande. Een gelukkige omstandigheid is dat voor de fabrikanten een nieuwe fabriek wordt gebouwd, welke over ongeveer 3 maanden gereed zal zijn. Gisteravond te half elf sloeg de blik sem in de kapitale boerderij van jhr. van Weede te Den Haag en bewoond door den heer R. Hendriks te Voorst aan den IJsel. De geheele familie zat aan tafel in het voorhuis en bemerkte aanvankelijk niet dat er brand was. Een hevig geknet ter verried, dat de boerderij in volle vlam stond. De geheele boerderij met bij gebouwen is een prooi der vlammen ge worden. De motorspuit uit Voorst verleende de eerste hulp waarna die uit Twello even eens assistentie verleende. Men kon even wel niet meer doen dan de vuurpoel onder water zetten. Een zeug met 10 biggen kwam in de vlammen om. De boerderij en inboedel waren ver zekerd. Gisteravond sloeg de bliksem in het boerderijtje van Gerrits te Baflo achter het „holthuis". De brandweer kwam met de motor spuit, doch er was geen water in de buurt, alles brandde af. Verzekering dekt de schade. Hedenmorgen is de boerderij van den heer J. Perdok op den Zomderdijk te Delf zijl geheel afgebrand. De brand greep zoo snel om zich heen, dat van den inboedel zoo goed als niets kon worden gered. Een deel van de levende have kwam eveneens in de vlammen om. De oorzaak is vermoe delijk een defect aan de schoorsteen ge weest. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Nader wordt gemeld dat de oorzaak van den brand waarschijnlijk te wijten is aan onvoorzichtigheid van de dienstbode, die bij het aanmaken van de kachel niet de noodige voorzorgsmaatregelen had geno men. Het zoontje van den heer Perdok dat nog te slapen lag, kon gelukkig bijtijds uit zijn bed worden gehaald. Het nog ln de schuur aanwezige vee namelijk een veulen drie varkens en een aantal kippen kwam echter in de vlammen om. CRICKET. HET NED. ELFTAL. Het Nederlandsche Cricketelftal dat op Zaterdag en Zondag 15 en 16 dezer te Haarlem tegen de Free Foresters zal spe len, is als volgt samengesteld: A. M. J. de Beus, jhr. W. v. d. Bosch, jhr. P. R. FeitSl, W. Glerum. mr. G. Hamburger (aan voerder), dr. M. Jansen, mr. H. v. Ma nen. E. J. A. Schill, R. F. Schill, L. J. Sodderiand, A. Terwie]. HET NED. PAVILJOEN TE PARIJS. Gisteren bevonden zich in Amsterdam Ir. Moens en Majoor de Jong, als vertegen woordigers van het Nederlandsch Comité voor de Internationale Koloniale Tentoon stelling te Parijs, teneinde te trachten nieuwe collecties uit particulier bezit ter beschikking te krijgen. Na bij verschillend»- particulieren geen succes te hebben gehad, vonden zij den heer Aalderink van den Alg. Ethnografi- ca- en Kunsthandel Aalderink bereid alles wat zij geschikt vonden, voor den duur der tentoonstelling af te staan. Met en twintigtal belangrijke stukken o.a. uit Nias, Nleuw-Guinea en Bali ver trokken zij ten slotte naar Den Haag. Ook van andere zijden werden nog bruikleenen verstrekt. -oI WINKELWEEK NOORDWIJK AAN ZEE. Je officieele opening. Gisterenavond vond onder groote be langstelling in het Oranje-hotel te Noord wijk aan Zee de officieele opening van de tot 11 Augustus te houden winkelweek plaats, door den voorzitter der wlnkeliers- vereeniging den heer van Wely. Deze ver welkomde allereerst de jury, bestaande uit de heeren J. B. Bakker, Leiden, L. de Wilde Leiden en Hakkert, den Haag en den voor zitter van V. V. V,, den heer J. van Kapelle en de afgevaardigden van de winkeliers vereniging uit Oegstgeest. Hun, die mede gewerkt hebben aan het organiseeren en tot stand komen der winkelweek werd bij monde van den heer van Wely dank ge bracht. Dit jaar is door de deelnemers bijzon dere zorg besteed aan de verschillende étalages, waardoor, vergeleken bij voor gaande jaren, van vooruitgang gesproken kan worden. Nadat de winkelweek ge opend was verklaard, 'voerde de heer Van Kapelle het woord. Hierna maakte de jury den gebruikelijken rondgang, waarbij de volgende prijzen werden toegekend. Eerste prijzen verkregen de firma's H. C. Admiraal (lauwerkrans van gemeente best.), C. Koelewijbe (wisseibeker) en extra voor de meest verkoopbare étalage, Kupferschmidt en Ruygrock v. d. Werve: tweede prijzen de firma's: L. Spanrood, J. van Rooyen, J. C. Roosdorp, P. van Rijs wijk (2-maal), C. van der Voort en K. Pas sier. Derde prijzen verkregen: H. C. Admiraal, Joh. de Witt, W. Poortier (2-maal) en J. de Ruyter. Vierde prijzen: J. Reekers, J. van Kan, Das Strandmagazine, Langendijk, De Hollander, K. Toonen, W. Chouffour, W. Kruyer en Overvelde. Vijfde prijzen: N. Brederode, W. Poortier, P. Haak, Lammens. Kasper, J. Hoek, J. Mooiekind, J. Banck, H. Brandt. Eervolle vermeldingen Braun, L. Duin dam, W. van der Lee, S. de Roos, J. de Lange en Mej. Onderwater. De Chr. Muziekvereeniging „De Echo der Duinen" maakte een rondgang door het dorp en concerteerde eenige oogenblikken op het terras van het „Oranjehotel". MAATREGELEN BIJ BRAND IN ELECTRISCHE TREINEN. De Directie der Ned. Spoorwegen heeft bepaald dat bij brand in electrische trei nen die vooral niet met water mag ge- bluscht worden daar water electriciteit gemakkelijk geleidt en zeer ernstig ge vaar voor den blusscher oplevert. In elk motorijtuig zal een „Boyce" snel- bluschapparaat worden aangebracht, die bij brand onmiddellijk kan gebruikt wor den. CONCERT TE NOORDWIJK. In het Casino te Noordwijk aan Zee zal morgenavond door een Hongaarsch Mag naten Orkest een concert gegeven worden, waarop werken ten gehoore zullen worden gebracht van von Beethoven, Mozart, Liszt en anderen. Tot tijdelijk predikant van de afdee- ling 's-Gravenhage van den Nederland- schen Protestantenbond zijn benoemd ds. A. E. F. Junod te Wassenaar. De navolgende passagiersschepen zijn Donderdag 6 Augustus 1931 in radiotele- grafische verbinding met de daarachter vermelde kuststations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.T.M. „Radio-Holland" N.V.) Baloeran. Scheven. Radio Costa Rica, idem Crijnssen, Rugby Radio Dempo, Scheven. Radio Flandria, idem In- drapoera, idem Insulinde, idem Joh. v. Oldenbarneveld, idem Joh. de Wit, Singapore Radio M. v. St. Aldegonde, Scheven. Radio Maaskerk, Las Palmas Radio Orania, Scheven. Radio Poelau Bras, Singapore Radio Pr. d. Nederl., Scheven. Radio Rotterdam, idem Statendam, Idem Stuyvesant, Rugby Radio Tasman. Scheven. Radio. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kosten 44 centen per woord. AMSTERDAM. 5 Augustus. Zeer flauwe markt. Industrieën en Olies zwak. Cultuur fondsen gedrukt. Mijnwaarden en Scheep vaartpapieren stil. Amerikaansche fond sen gedrukt. Youngleening flauw. De zeer teleurstellende resultaten der Amerikaansche petroleummaatschappijen. de nog steeds onzekere Duitsche toestand en de zeer ernstige daling vah den koers van het pond sterling waren oorzaak van een hernieuwd aanbod, dat slechts tegen sterk gereduceerde prijzen van de hand ging. De handel bleef van zeer beperkte afmetingen. In Koninklijke vonden de gebruikelijke omzetten plaats. De noteering kwam een tiental punten lager. De dochtermaat schappij der Koninklijke in de Vereenigde Staten, de Shell Union Corporation heeft in het tweede kwartaal een verlies geleden van ongeveer 11 millioen dollar die het totaal verlies voor het halfjaar op 21 mil lioen bracht, waardoor het surplus is \er- anderd ln een deficit van enkele millioe- nen dollar. Shell Unions daalden tot 5 1/4. Philips waren weer aangeboden, waar door de koers tot 65'/: daalde. Unilevers werden lager afgedaan. Accoustiek daal den tot 8'/» pet. Nederl. Ford verloren plm. 10 pet. Aku's waren gedrukt. Rubbers waren aan den luien kant o.a. ook in verband met de verdere reactie der Rubberprijzen die tot 2 916 inzakten. Tabakken waren zeer flauw vooral Deli- Batavia die meer dan 20 pCt. verloren; ook de andere Sumatra-aandeelen kregen ernstige verliezen te lncasseeren. Suiker waarden brachten het er niet beter af. H. V. A.'s zagen zich een 15-tal pCt. ont gaan. De minder courante soorten daalden evenens. Scheepvaarten en Mijnen stil. Youngleening kwam op lager niveau. Amerik. fondsen konden zich aan de ten- denz niet onttrekken en verkeerden alge meen in reactie. WISSELKOERSEN. Engeland 12X13 1/4: Duitschland 58.85; Frankrijk 9.721/2; België 34.50; Zwitser land 48.20; Oostenrijk 34.90; Denemarken 66.30; Zweden 66.35; Noorwegen 66.32 1/2; New-York 2.481/16; Prolongatie 1 pet. K. A. S. Bovendien flink reinigen. C. G. te K. Spuiten met petroleum. J. B. te L. Een lezer bericht ons, dat er wekelijks te Rotterdam een zg.n. „On- dertrouwbode" wordt uitgegeven, waarin ook de adressen worden vermeld. Wendt u dus tot de administratie. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het is wederom een dalende richting waarin de veeprijzen zich begeven. Niet tegenstaande er weinig gebruiksvee te koop wordt aangeboden. Maandag te Go- richem waren 177 kalf- en melkkoeien en bijna geen handel. Ook gister te Gronin gen, waar het om dezen tijd gewoonlijk druk is met den handel in versche melk koeien voor Holland. Nu zich men er heel weinig goed vee en hetgeen er is, wordt nog met moeite verkocht. Dat onder deze omstandigheden de prijzen verder zullen dalen, kan niet achterwege blijven. Aan de Rotterdamsche markt waren gister 619 magere runderen en ook een stille han del, vooral ln de vare koelen en jonge beesten ging weinig om. Alles ging weer wat in prijs terug. Vette koeien waren ook op geen enkele markt vlug te verkoopen. Juist het te gendeel was het geval. Veel minder waren de besteede prijzen wel niet, maar toch viel er ook weer en kleine teruggang te constateeren en dat nu men eigenlijk de groote toevoeren uit de weiden nog is te wachten. We denken van 't najaar de prijzen nog wel wat lager, want de invoer van buitenlandsch vleesch zal zeker on verminderd blijven voortduren. Denemar ken kan het overschot nergens beter kwijt De kalverenhandel was ook weer flauw, met teragloopende prijzen. Behalve voor nuchtere waarvoor de prijzen wel konden stand houden. In schapen en lammeren kalm prijs houdend en met de varkens blijft het vlug gaan, 25 et. per pond is reeds voor de beste kwaliteiten besteed en gezien de drukke vraag voor het buitenland ook voor de zouters, kan dit wel weer eens een opleving beteekenen in den bloei der var kenshouderij. Van der S. AMSTERDAM, 5 Aug. Veemarkt. 345 vette kalveren: le kW. 6470, 2e kw. 5462, 3e kw. 4050 p. K G. levend gew.; 46 nuch tere kalveren 814 p. stuk; 520 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 58—59: zware varkens 5658; vette var-, kens 5254 per K.G. sl.gewicht. Uit Dene marken acht wagons geslachte runderen. BOSKOOP, 4 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos: Polyantharozen 4150 ct.; Rosalandia 21—38 ct.; Butterfly 22 et.; Golden Ophelia 1520 ct.; Ophelia 14 ct.; Marcel Royer 15 ct.; Columbia 16— 28 ct.; Hadley 3956 ct.; Phoebe 30 ct.; Wilhelmina Kordes 30 ct.; Potin 1624 ct. Claudius Pernet 1725 ct.; v. Rossem 15 ct.; August Noach 29 ct.; Florex 3645 ct.; Kilham 39 ct.; Mac Keiler 18 ct.; Ger- mania 2025 ct. Diversen per bos: Anjers 2123 ct.; Gladiolen 5—6 ct.; Zinnia 10 ct.; Lathyrus 46 ct.; Clemati, Durandi 4952 ct.; idem Prins Hendrik 1.40—1.80. HAZERSWOUDE, 3 Aug. Kippen eieren f. 4.004.85 per 100 stuk; Eenden eieren f. 3.50—3.70; Hanen f. 0.65 per stuk, Kipper, f. 0.75. KATWIJK, 4 Aug. Tuinbouwveiling Eigenheimers f. 1.101.80 per kist van 25 K.G.; Peen per 100 bos f. 6.307.40. Aan voer; 380 kist aardappelen, 8000 bos peen. KOUDEKERK. 5 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 7990 stuks. Prijs kippeneieren f. 4.606.30; Eendeneieren f. 3.603.90 per 100 stuks. Eenden f. 0.60; Hanen f. 0.55 0.75 per stuk. Kaas f. 0.280.34; Boter f. 0.600.62 per pond. ROELOFARENDSVEEN, 5 Aug. Snij- boonen f. 0.500.55; idem M. f. 0.850.95; idem f. 1.151.25; Princeboonen f. 1.10 1.15; idem zonder draad f. 1.551.60; idem dubbele stam f. 0.95 per 10 K.G. Augurken fijn f. 5.90; idem fijn basterd f. 2.60; idem basterd f. 1.30; idem grof f 1.10—1.25; idem grof afwijkend f. 0.45: idem bommen f. 032—0.38; idem stippel f. 0.40—0.45 per 25 K.G. TER AAR, 4 Aug. Snijboonen f. 0.80 1.30; Stokprinces f. 1.401.65; Witte Pronkers f. 0.401.00; Fijn f. 6.707.60; Fijnb. f. 2.40—3.40; Basterd f. 1.351.85; Grof f. 1.001.40; Bommen f. 0370.49. Knorrels f. 0.55. VEUR, 3 Aug. Tuinbouwveiling Engelsche Komkommers, le soort 1.60— 2.40; idem, 2e soort 0.601.00; Idem, 3e soort 0 50; Idem, wankleurige 0.010.03; Idem, stek f. 0.10; Gele Komkommers, le soort 2.102.60; Idem, 2e soort 0.601.20; Idem. 3e; soort 0.50; Idem stek 0.10 Kropsla, le soort 0.601.30; Peen 5.10 6.00; Bloemkool, le soort 8.1010.80; idem 2e soort 4.306.50; idem uitschot 1.00— 1.30; Tomaten, mid. 5.906.50: idem, gr. ronden 4.805.30; idem, 2e soort 5.10 5.80; idem, 3e soort 3.50—4.10; Idem, bonken 5—6; Idem, rijp 56; Andijvie per 100 0.50—1.30; Spinazie 0.10—0.31; Poste lein 2.504.60; Rabarber, per 100 bos 1 3; Snijboonen 1624; SpercieBoonen 12— 14; Prei 1.10—2.00; Seldery 1.00—1,20; Peulen 1621; Tuinboonen 56; Meloenen 311.02; Roode en Witte Bessen 10—12. VEUR. 3 Aug. Het Wapen van Veur. Aanvoer 24649 kipeieren f.'3.605.10; 465 Eendeneieren f. 4.00—4.50; 334 kippen f. 0.401.50; 2 Eenden f. 0.60; 105 Konij nen f. 0.30—2 00; 17 Duiven f. 0.10—0 28. VEUR. 3 Aug. Vrije veiling 20101 Kipeieren f. 4.505.20; 217 Eendeneieren f. 4.505.15 per 100. Kippen f. 0.401.95 per stuk; Konijnen f. 0.40—2.45; Duiven 0.10—0.33. VOORSCHOTEN, 4 Aug. Kippeneie ren f. 4.505.60 per 100: Eendeneieren f. 4.50—4.70; Kippen f. 1.401.60 per stuk; Hanen f. 1.40—1.50; Konijnen f. 0.35—0 50; Duiven f 0.200.30. WOERDEN, 5 Aug Kaasmarkt. Aanvoer 345 partijen, met rijksmerk le soort 38—42, 2e soort 63—66, zware 43. Handel matig. ZOETERWOUDE. 3 Aug. Aangevoerd 5447 eieren. Prijzen: Kipeieren f. 4.50 5.20; Eendeneieren f. 3.603.90 per 100. Roomboter 45 ct.. Weiboter 6068 ct. per pond. Kaas 3538 ct. per pond. Pluimvee: Kippen f. 0.60—1.00; Hanen f. 0.31—0.95; Duiven f. 0.20—0.29; Eenden f. 0.55; Ko nijnen f. 0.280.90 per stuk. 3-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3