hevea -FIETSBANDEN UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA. RECLAME. c/it/oop en d- //zersferA 1266 I KATWIJK AAN DEN RIJN I Concert Rijnsburgsche Harmonie. Gisteravond gat de „Harmonie' uit Rijnsburg een concert in de muziektent aan de Commandeurslaan alhier. De verschil lende nummers werden door de muziek liefhebbers met aandacht gevolgd. Het be kende feit dat de jeugd en zelfs de meer opgeschoten jongens door hun bedrijvig heid het voor de ernstige toehoorders dikwijls onaangenaam maken, deed zich, als gewoonlijk weer voor. Wanneer zal men do onbehoorlijkheid hiervan eens gaan inzien? NOORD WITK. 25-jarig jubileum. Den 13en Augustus a.s. hoopt onze plaats genoot de heer L. v. d. List den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar als fitter in dienst trad bij de gemeente gasfabriek alhier. Het zal den alom bekenden jubilaris wel niet aan de noodige belangstelling ontbreken. Voordracht onderwijzeres. Voor de benoeming van een onderwijzeres ban de Openb. school alhier hebben B. en W. de volgende voordracht samen gesteld. No. 1 mei M. J. Acksem te 's Gravenzande; 2. mej. M. Koolhaas, tijd. onderwijzeres aan de O.L. school alhier. 3. mej. S. Weze- man te Eerste Ezloêrmond. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag 7 Aug. a.s. des namiddags te 4 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Onderzoek geloofsbrieven. 5. Uitspraak inzake jaarlijks of 5-jaar- lijks ,g\emeenteverslag. 6. Benoeming 2 commissarissen spaarbank. 7. Huldeblijk aan den heer J. Kloos, 8. Verzoek ontslag Mej. A. J. de Grave als onderwijzeres a. d. O. L. School te Noordwljk aan Zee. 9. Voorzieningen in verband met onder wijzend personeel nieuwe O. L. School, be noeming onderwijzeres enz. 10. Aanvraag art.. 72 L. O. Wet voor school met den Bijbel. 11. Aanvraag art. 13 L.O. Wet aan J. de Wit. 12. Goedkeuring begrooting schoolartsen- dienst 1932. 13. Verzoek Feikema om terugbetaling kosten gasleiding. 14. Voorstel tot maken van brug Woens- dagschewatering. 15. Voorstellen tot verbouwing van de teekenschool, voorziening kantoorruimten gemeente-diensten enz. 16. Aankoop lorrie-spoor. 17. Verbetering gedeelte J. Kroonsweg. 18. Wijziging Verord. tot afsluiting van wegen voor motorverkeer met betrekking tot Egmonderstraat, Wassen.straat en J. Kroonsweg. 19. Wijziging uitbreidingsplan Noord— Zijderpolder, straataanleg en uitgifte bouw gronden. 20. Bestemming tweede woning i. h. Langeveld tot ambtswoning voor terrein werker-hulpmachinist bij de Waterleiding. 21. Adres R.K. Bond St. Paulus i. z. overwerkvergoeding 1929 chef-machinist Waterleidingbedrijf. 22. Wijziging instructie gemeente-ont vanger. 23. a. Vaststelling zekerheidsstelling, waarnemend Gemeente-ontvanger; b. Benoe ming waarnemend gemeente-ontvanger; c. Beeediging waarnemend gemeente-ont vanger. 24 a. Verhuring gronden in het Lange veld; b. Verhuring teelland in Noord- Zljderpolder. 25. Ingebruikgeving grond aan Nieuwe Zeeweg. Door den heer W. werd met een vierwielig motorrijtuig tegen het plant soentje staande op het kruispunt O. Zeeweg Pickéweg—Rembrandtweg aangereden, ten gevolge waarvan aldaar staande dennen boompjes werden ontworteld en het raster werk werd vernield. De politie stelt een onderzoek in. Het plantsoentje is het eigendom van de gemeente. De op wachtgeld gestelde res. sergeant de heer v. d. Sar, als tijd. Rijksklerk werkzaam ten kantore der Directe Belas tingen alhier, is met ingang van 1 Aug. I. in zijn oude functie weder geplaatst ij het Reg. Infanterie te Amersfoort. Alhier is opgericht de Chr. Korfbal- vereeniging HM S. (Houdt moedig stand). Het dag. bestuur bestaat uit de lieer H. v. d Meer, voorzitter; mej. J. Lindhout, secretaresse en mej. M Hegeman, penning- meeste resse. NOORDWITK-BINNEN. Autobotsing. Een auto komende van af de richting Noordwjjk Zee rijdende in de richting Noordwijk Binnen op den Ouden Zeeweg en bestuurd door den heer W. te N.w.h., reed tengevolge van het verblindend licht eener auto komende van de tegenover gestelde richting tegen het trottoir op en tegen een aldaar staanden boom aan. De botsing was zeer ernstig, zoodat de auto aanzienlijke schade opliep en moest \yor- den weggesleept. Er hadden hierbij ge lukkig geen persoonlijke ongelukken plaats. NOORDWITKERHOUT. Het aanstaand zilveren professie-feest van zuster „Alberta'' zal alhier luisterrijk gevierd worden. Als R.K. Wijkverpleeg ster heeft zij zich hier bij alle gezindten zeer bemind weten te maken. Voor ieder was ze steeds een lieve, trouwe hulp in nood. OEGSTGEEST. ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad dezer gemeente is het volgende adres verzonden, geteekend door 99 personen: Ondergeteekenden, allen inwoners van Oegstgeest, wonende Sandtlaan, Heeren- weg, Valkenburgerweg, Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, Rijsjes Almonde- weg, Buitenlust, Groenesteeg. Rijksstraat weg Westzijde, verzoeken Uw College eer biedig ontheffing te willen verleenen aan de Rijnsburgsche Radio-Centrale van Uw verordening, welke verbiedt radiodraden te hebben, zichtbaar vanaf den weg. Door deze verordening kunnen onder geteekenden zich niet laten aansluiten; Ondergeteekenden weten, dat er bij Uw College plannen bestaan tot oprichting van een Gemeentelijke Centrale. Zij merken U echter beleefd op, dat het gebied, waar requestanten wonen door een eventueel op te richten Oegstgeester Centraale niet kan worden bereikt, omdat door Z.E. den Minister van Waterstaat dit gebied is toegewezen aan de Rijnsburgsche Radio-Centrale. Ondergeteekenden trachtten tevergeefs voor den winter 19301931 zich van een aansluiting te voorzien aan de Rijnsburg sche Radio-Centrale, en daar de winter 1931—1932 nadert, zijn zij bang, dat bij nog langer vertraging zij ook in den ko menden winter van Radio blijven ver stoken. Ondergeteekenden vertrouwen echter om redenen, bovengenoemd, dat uitbrei ding van het Rijnsburgsche net niet zal behoeven worden tegengehouden, waarom zij U eerbiedig doch dringend verzoeken de ontheffing wel te willen verleenen. Autobotsing. Op den Rijksstraatweg achter het Groene Kerkje ter hoogte van den tramwissel had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto van A. F. wonende te Beverwijk en een auto van mevr. A. B. wonende te Amsterdam. Van de laatste auto werd de treeplank afgerukt en het spatscherm be schadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie heeft de zaak in onderzoek, daar beide bestuurders elkander de schuld geven Woonwagen omgeslagen. Gistermiddag schrikte een hit, die voor een woonwagen was gespannen van een signaal van een vrachtauto. Het dier sprong plotseling opzij, waardoor de woonwagen nabij de R.K. Kerk omsloeg en midden op den rijweg kwam te liggen. Door hulp vaardige handen wera de woonwagen weer op zijn wielen gezet en na ter plaatse gerepareerd te zijn, kon de familie de reis weer voortzetten. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonia Cornelia, d. van M. A. van Dieinen en G. A. Meijer; Maartje d. van C. van Steijn en P. Buschmann; Willem, z. van W. Anholst en K. v. Esch. Ondertrouwd: S. H. Jansen, 23 jaar en J. E. C. Tusveld, 30 jaar; M. H. de Rooij, 31 jaar en T. Vrij, 24 jaar. Getrouwd: H. v. d. Brink, 27 jaar en P. Rotteveel, 23 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. E. M. Boorsma, Regen- tesselaan 55, van Ned. O. IndiS; J. Kniest, arbeider, Abspoelweg 5, van Sassenheim. Vertrokken: N. A. Erne, zendeling, naar Zeist, Burg. Patijns'traat 67; H. Stegenian, dienstbode, naar Ommen, Markt 22; G. Visser, verpleegster, naar Amsterdam, le Hugo de Grootstraat 36; C. Wessels, ver pleegster naar Laren N.H., Sanatorium Hooglaren; Mej. P. Rotteveel, naar Zeist, Stolberglaan 10; Mevr. Wolfson geb. Akker huis, naar Voorburg, v. Redenburgstr. 2; H. M. J. Meijer, verpleegster, naar Utrecht v. d. Marchstraat 11; A. A. M. Peeters, huishoudster naar Voorschoten, Tulpstraat 9; Wed. H. Schneider geb. Booms, naar Bloemendaal, Bloemendaalsche weg 295 (Overveen); K. Olland, naar Rijnsburg, p.a. Burgemeester Bosschieter; K. J. C. Beekman en gezin, kapitein N.O.I.-legcr, naar Ned. O. I.; A. Groenwegen, naar Bloemendaal, Overveen, Bloemendaalsche weg 295: J. Bakels en gezin, naar Voor schoten, Rijndijk 158d; W. C. J. Spaar garen, verpleger, naar Amsterdam, Kanaal straat 172 lis. Van den veehouder B. alhier werd een koe dood in de weide gevonden. Het cadaver is onder politietoezicht naar het abattoir te Leiden vervoerd. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De 10 gemeenten Adres inzake school bezoek Verzoek van de kerkeraad inzake de Zondagsfeesten. Onder voorzitterschap van den Burge meester kwam de Raad in openbare zit ting bijeen. Afwezig waren de heeren Ver- heyen en Waayer. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Wijziging verordering bedoeld bij Art. 122 gemeentewet (inning watergelden voor de waterleiding Mij. de Tien Gemeen ten). De heer Schmal vraagt of het de be doeling is de geheele administratie onder te brengen bij de lichtbedrijven. De voorzitter antwoordt hierop dat de opneming der meters zal geschieden door personeel van het gasbedrijf. De heer Schmal vindt 't vrfcemd dat de menschen het werk moeten doen terwijl de belooning die zij hiervoor dan krijgen toch weer wordt afgetrokken van hun loon als ambtenaar bij het gasbedrijf, op een dergelijke manier hebben de men schen daaraan niets. Stellen B. en W. de belooning vast. De voorzitter kan hierop antwoorden dat Ged. Staten zich er tegen verzetten dat het gasbedrijf belast wordt met werk niet ten gunste van het bedrijf komende vandaar het vastgestelde. B. en W. willen voorloopig afzien wat voor werk deze maatregel brengt om daarna de belooning te kunnen bepalen. Den heer Willemsen doet het genoegen dat dit voorstel is gekomen ofschoon hij er reeds een jaar geleden op heeft gewezen, verder zou hij gaarne weten of het de be doeling is niet hooger te gaan dan f. 400.— zcoals met de begrooting is vastgesteld. De voorzitter doet als antwoord aan de heer Willemsen de toezegging dat aan de raden van Stompwijk en Veur een wijzi ging in de gemeenschappelijke regeling zal worden voorgesteld. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. Voorstel tot verleenen van financleele steun aan den veldwachter Polderman. De heer Willemsen zal zich hiertegen niet verzetten doch meent dat wij in den toe komst niet op een dergelijke wijze mogen voortgaan. Aangenomen. Voorstel inzake Gemeenteverslag Art. 215 Gemeentewet (verschijning om de 5 jaren). De heer Schmal informeert wat de be doeling hiervan is. Nadat de voorzitter de bedoeling heeft duidelijk gemaakt wordt het voorstel z.h. st. aangenomen. Adres P. J. Bergman te Wilsveen in ver band m de lager onderwijswet 1920 goed gekeurd. IJonder hoofdelijke stemming worden aangenomen de volgende voorstellen.. Voorstel art. 124 Gemeentewet (kasop name gemeenteontvanger). Voorstel art. 265 Gemeentewet (deugde lijkheidsverklaring) Driejaarlijksche afrekening 1925 t.m. 1927 bijzonder onderwijs, art. L.O.-wet 1920. Voorstel aanvulling politieverordening (houden van kippen). Voorstel onbewoonbaarverklaring per- ceelen Achterweg 36384042, Stomp- wijkscheweg 91—93—95—130—132. Voorstel overname van grond aan den Achterweg. Voorstel tot wijziging van de begrooting 1930 in verband met de gemaakte kosten aam de Meerlaan. Het voorstel wordt na discussie aange nomen; tegen stemden de heeren Willem sen, Mooyman en van der Meer. Vastgesteld wordt het kohier bedrijfs belasting 1930—1931. Adres bewoners Westvlietweg inzake be zoek hunner kinderen aan de openb. scholen te Voorburg. De voorzitter heeft in verband met dit adres een onderhoud gehad met den in specteur van het lager onderwijs wiens advies is, 't mogelijk te maken, dat kinde ren bestemd voor H.B.S. of Gymnasium de z.g.brugklasse kunnen volg. B. enW. ad- viseeren hierop het volgende jaar terug te komen. De heer Willemsen zegt dat het adres ondanks de vele woorden toch weinig zegt, het doel is dat men vrijheid wil hebben de kinderen naar Voorburg te zenden, niettegenstaande men ons eerst gedwon gen heeft een kostbare school te bouwen, alleen met de idee bezoeken van de z.g. brugklasse kan spr. zich vereenigen. De heer Schmal vraagt of in deze 't hoofd van de nieuwe openbare school is geraad pleegd, verder kan hij medegaan met de argumenten van den heer Willemsen. De heer de Lange wijst er op dat de adressanten van thans de onderteeke naars zijn van voorheen tot stichting van een openbare school, verder kan hij mede gaan met het voorstel van B. en W. De voorzitter kan de heer Schmal mede- deelen dat het nieuwe hoofd niet is ge raadpleegd omrede deze nog niet aanwe zig in de gemeente is. Het voorstel wordt hierna z.h.st. aange nomen. Verzoek van de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente om feesten des Zondags pas na 8 uur 's avonds te doen aanvangen. (Dorus Rijkersfeesten). De heer Schmal meent dat B. en W. de Zondagswet moeten 'fi&hdhaven. welke zegt dat feesten pas mogen plaats heb ben na het eindigen van de godsdienst oefeningen. weliswaar hebben de libera len de wet verwaarloosd, doch slechte toepassing heft de wet op. Spr. verwacht van den burgemeester dat deze de wet handhaaft temeer daar de paus in zijn encycliek zegt dat de maatschappelijke verhoudingen aan den norm van recht vaardigheid moeten voldoen. Het verzoek van de kerkeraad is vooral geschied op aandrang van die van Voorburg, welke hinder heeft ondervonden van de feesten aan den Westvlietweg. De voorzitter kan de heer Schmal niet bevredigen, daar toepassing van de Zon- dagwet niet mogelijk is deze wet is zeer verouderd terwijl de tijden belangrijk zijn gewijzigd. Wanneer men aan het verzoek van den kerkeraad zou moeten voldoen dan zouden verschillende dingen onmogelijk zijn, bovendien niet B. en W. doch de rechter veroordeelt of de godsdienstoefe ningen al dan niet ziin afgeloopen dit is een arrest van den Hooge raad. De heer Willemsen zegt dat het Luna park gerust kan verdwijnen, echter ver geet de heer Schmal dat wij in 'n anderen tijd leven met andere zeden en gewoonten waarbij zich ook de heer Schmal zal moeten neerleggen, wijziging bereikt men niet door toepassing van een verouderde wet. Het afwijzend pre-advies wordt aange nomen met de stemmen van de heeren Schmal en van Dam tegen. Ingekomen is 'n vraag v. den heer Schmeal inzake de zedelijke voordeelen van het Dorus Rijkersfeest. De voorzitter kan den heer Schmal mede- deelen dat de opbrengst aan vermakelijk heidsbelasting is geweest f. 137.60, aan kracht en licht dus ten gunste van de be drijven f. 775.63. Spr. is zelf ter plaatse geweest heeft zich voldoende op de hoogte gesteld, het geluid was pas hoorbaar bij de kerkbrug de wind bracht het geluid land waarts. De 2e Zondag is het feest zelfs zeer ordelijk verloopen. De heer Schmal maar des Donderdags is er gevochten. In dezen moeilijken tijd wordt het geld weggegooid terwijl wij straks weer voor dezelfde personen gelden moeten voteeren voor werkeloozeuitkee- ring, de burgemeester had moeten waken voor de zedelijke belangen van de inwo ners welke meer waard zijn dan de paar centen die thans in de gemeentekas ko men. Verder is nog ingekomen een vraag van den heer Willemsen inzake de radiodistri butie aan den Broekweg en Tedingerstraat. De voorzitter kan hierop niet veel zeg gen indertijd is door de ENAR gevraagd draden te mogen spannen, echter had d» heer Pas de vergunning en is^gezegd regel het maar met deze. Echter" is toen een proces-verbaal opgemaakt, welker zaak alle instanties heeft doorloopen, thans is dit weer het geval en is de bemiddeling van Spr. ingeroepen, echter is na een con ferentie met de P.T.T. besloten dat de par- tijijen alles schriftelijk zullen opstellen, waarna een uitspraak volgt. De heer Willemsen indertijd beweerden die lui van den Broekweg dat in de vergun ning van Pas muziek zat. echter deze was de vergunninghouder aangewezen door den raad. De andere personen zijn tegen de wet het is dus niet mogelijk en noodig van bemiddeling te spreken Ook een tweede vergunning is niet mogelijk met hetzelfde recht zou ook een derde en vier de kunnen komen. De heer Pas heeft de zaak uit den weg willen ruipien door aan te bieden aan elke aangeslotene aan Broekweg en Tedingerstraat te vergoeden f. 7.50 welke zij hebben betaald voor aan sluitkosten en hen dan bovendien voor 40 cent per week van radio te voorzien Als we dit alles zien dan is deze zaak niet duidelijk. De voorzitter merkt op dat aan hem verzocht is te bemiddelen (door den heer Verheyen) een paar dagen later is door de marechaussee proces-verbaal opge maakt (tegen de heeren Verheyen en van der Schilden) wat spr. pas te weten is ge komen uit de Pers, toen heeft spr. gezegd bemiddeling is overbodig. Daarna is door de justitie op verzoek van de P.T.T. het proces-verbaal opgeschort, beide partijen zouden een stuk opmaken wat nog niet is Ingekomen verder is deze zaak nog niet door B. en W. behandeld. De heer Willemsen het is weer een prin- cipieele kwestie waar. de P. T. T. zich gemakshalve tracht uit te draaien. De heer Mooyman wil even opmerken dat voor draden spannen aan den Broek weg vergunning noodig is van het Pol derbestuur, welke door deze dan ook is verleend, dit wordt natuurlijk anders wanneer straks deze weg door de gemeente wordt overgenomen. De voorzitter dankt den heer Mooyman voor de opmerking in den toekomst wordt het zeker anders en ass de vergunning voor het paatsen van een faecalientank al was afgekomen dan had deze avond reeds op de agenda gestaan overname van den Broekweg, qchter komt het de vol gende maand aan de orde en is wellicht meer omtrent de radiokwestie eveneens bekend. Hierna ging de raad over in besloten zitting. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Tot volontair aan de school met den bijbel is benoemd mejuffrouw H. Diep- huizen te Voorburg, terwijl tot onderwijze ressen zijn benoemd de Dames C. van den Berg te Wassenaar en J. D. Fossen te Den Haag. Op aandrang van Ned. Herv. Gemeen te zal door den burgemeester het volgende jaar geen vergunning worden verleend tot het houden van een Lunapark ten bate van het Dorus Rijkersfonds. De opbrengst ten bate van de gemeen te van het laatst gehouden feest was f. 137.60 vermakelijkheidsbelasting en f. 775.63 voor de lichtbedrijven. ZOETERWOUDE. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE VERKIEZINGEN. De kwestie voor Gedeputeerden. Zooals men weet, heeft "op 16 Juli j.l. de raad dezer gemeente met 6 tegen 3 stem men besloten de nieuwgekozen raadsleden geen van allen toe te laten op grond van onregelmatigheden, die bij de verkiezing zouden zijn geconstateerd. Van dit besluit waren de heer H. F. Noordman en 6 anderen, benoemde raads leden, in beroep gekomen bij Ged. Staten van Zuid-Holland, welk college dit geval gistermiddag behandeld heeft. In deze zaak rapporteerde de heer Van Boeyen. Uit diens rapport bleek o.m., dat B. en W. van Zoeterwoude geadvi seerd hebben, het besluit van den Raad te vernietigen. Mr. Bolsius trad op namens de appel lanten. Hij erkende, dat de Raad de be voegdheid heeft te oordeelen over ge schillen, die bij verkiezingen zijn ontstaan ook al wordt over die geschillen zooals hier het geval is in het proces-verbaal niet gerept. Dit middel moet echter voor zichtig gehanteerd worden. Pleiter was van meening, dat de Raad zich hier geen voldoende rekenschap van zijn taak had gegeven, gezien zijn groote bevoegdheid ten deze. Een zekere heer Starrenburg heeft beweerd, dat er onregelmatigheden zijn geschied in district III (Hooge Rijn dijk), doordat sommige kiezers niet vrij zouden hebben gestemd, maar geholpen zijn door zusters uit een klooster. Maar welke kiezers niet in vrijheid zouden heb ben gestemd, is niet gezegd. De Raad kan dat onmogelijk zelf onderzoeken. Toch had moeten vaststaan, welke onre gelmatigheid heeft plaats gehad. De Raad had moeten vragen naar een nauwkeurige omschrijving der feiten en niet op praat jes moeten afgaan. Hetzelfde geldt ook voor Gedep. Staten. Er is hier geen enkel positief feit en de voorzitter van het be wuste stembureau heeft verklaard, dat zich bij hem geen enkele onregelmatig heid heeft voorgedaan. Bovendien achtte pleiter het raadsbe sluit formeel onjuist, daar de Raad eerst had moeten nagaan of, zoo de beweerde onregelmatigheden niet hadden plaats ge had, de uitslag der stemming anders zou zijn geweest. Een feit is, dat beweerd werd, dat er in drie gevallen niet in vrijheid zou zijn gestemd. Was dit geval 4. dan zou de uitslag er door veranderd zijn, nu echter niet. De heer W. de Clercq trad op als ge machtigde voor de meerderheid van den Raad. Z.i. was er meer dan praatjes. De beide overige leden in het stembureau hebben zelf medegewerkt aan het besluit van den Raad, n.l. de heeren Hendrikse en Stadhouder. Dit zouden zij zeker niet ge daan hebben, als zij niet zelf deze onregel matigheden hadden geconstateerd. Het beroepschrift achtte pl. zóó sober gemoti veerd, dat het feitelijk niet ontvankelijk moest worden verklaard. In stemdistrict I is een stem meer uitgebracht dan het aan tal kiezers bedroeg. Hierdoor krijgt men een anderen kiesdeeler. Er komt dan wèl verschil in den uitslag. Tot het ongeldig verklaren der stemming alleen in district III was de Raad niet verplicht. Mr. Bolsius repliceerde. Hij constateerde dat de praatjes nu werden voortgezet. Men heeft in plaats van 3, nu 4 onregelmatig heden noodig. Het bleek, dat men er éen te kort kwam. De fleer De Clercq kwam hiertegen op en vroeg aan Gedep. Staten de beide leden van het stembureau zelf te hooren, daar zij aanwezig waren (er waren meer dan 30 belangstellenden uit Zoeterwoude mee gekomen. De heer v. Boeyen: Ik kan niet in het proces-verbaal lezen, dat in kiesdistrict I een stem teveel is uitgebracht. Op welken grond wordt dat beweerd? De heer De Clercq: Mij is meedegedeeld, dat iemand twee biljetten in de bus heeft geworpen. De Voorzitter, jhr. v. Karnebeek: Noemt u een naam? De heer De Clercq: De vrouw van Starrenburg heeft dat gezegd. De heer Schaper, lid van Gedeputeer den, wenschte de leden van het stem bureau te hooren. De heer Stadhouder heeft niet gezien, dat er iets onoirbaars gebeurde. De heer De Graaf had den stemopnemer Hendrikse hooren roepen: Voorzitter mag dat zoo maar, dat iedereen hier geholpen wordt? De heer Hendrikse, stemopnemer, ver klaarde, dat, toen de kloosterzusters kwa men stemmen, zij telkens tegelijk met pe nitenten, in één hokje stonden. Toen spre ker den voorzitter daarop opmerkzaam maakte, zeide deze: Laat dat maar aan mij over! De heer Noordman, voorzitter van het stembureau, zeide dat hij voor eenige ge vallen toestemming tot hulp had verleend. De heer Schaper: Waren die personen lichamelijk gebrekkig? De heer Noordman; Ja! De behandeling was hiermede afge loopen. De beslissing van Gedep. Staten volgt later. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. KINDERZENDINGSFEEST. Nog een laatste herinnering op deze plaats aan het Kinderzendingsfeest op 5 Augustus a.s. op Oud-Poelgeest. Daar on der het lommer der boomen, dat een dak vormt als ware 't een kathedraal, kunnen heel wat luisteraars een plaats vinden. Daarom wekt het bestuur de ouders van kinderen, die op een Zondagschool gaan, op, ook eens te komen. En ouders, wier kinderen niet met een Zondagschool mee gaan, zullen er geen berouw van, hebben als ze met hun kinderen ons zendings- feest bezoeken. De sprekers, 3 zendelin gen, waarborgen een goeden middag, waarbij we nog kunnen vermelden ons eerelid Dr. J. G. van Es. Voorts herinneren we aan de verrassing. Een goed voorziene cantine, fietsenbergplaats, enz. behoo- rende tot de goede inrichting van een zendingsfeest, zijn natuurlijk ook hier aanwezig, terwijl de Leiden Auto-boxen garage heeft toegezegd tusschen half één en 2 uur en van 6 tot 7 uur extra bussen te laten rijden tusschen het station en Poelgeest a 10 ct. per rit. HET BESTUUR. VOOR WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1931. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-Uitzen- ding. 6.457.00 en 7.30—7.45; Gymna stiekles o.l.v. G. Kleerekoper. 8.00: Gra- mofoonpl.9.30: Orgelspel door Fr. Uyt- tenbogaard. 10.00: Morgenwijding VP. RO. 10.15: Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00: Gramofoonpl. 11.05: A, F. J. Portielje: „Natuurstudie in Artis". 11.35: Gramofoonpl. 12.00: Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 1.45: Pauze. 2.15: Mevr. Staalman Kremer: „Practisch Idealisme". 2.30: Gramofoonpl. 3.30: „Maak het zelf", door mevr. C. SchaakeVerkozen. 4.25: Gramofoonpl.. 4.30: Kindervertellingen 5.15: Vragenhalfuurtje door Oom Henk 6.00: Concert VARA-Mandoline-Ensemble o.l.v. Joh. B. Kok. 7.00: Huib Luns: „Beeldende Kunstenaars". 7.30: Lezing over Bijenteelt. 8.00: Gramofoonpl. 8.15: Uitz. vanuit Theater Carré Amster dam. „Madame Pompadour", operette van Leo Fall. In de pauze: Vaz Dias. 11.00 12.00: Concert door Ensemble uit het VARAorkest o.l.v. Harry Wiggelaar. Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV-Uitzen- ding. 8.00: Schriftlezing. 8.159.45: Gramofoonpl. 10.3011.00: Ziekendienst 11.0012.00: Harmoniumconcert door M. F. Jurjaanz. Mej. A. Geest (sopraan)! 12.00: Politieberichten. 12.15: Gra mofoonpl. 12.302.00: Concert. H. Her mann (viool), P. v. d. Hurk (fluit), J. Bor- gers (cello), Mej. L. Lauenroth (piano en hamonium). 2.00: Gramofoonpl. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur door mej. Wen- tink. 3.004.30: Concert W. Tump (vlooi), R. Hendriks (cello), C. Veelo (piano). 4.304.45: Gramofoonpl. 5.00—6.00: Kinderuurtje. 6.007.00: Concert. Mevr. L. HoutstraVan Dam (zang), A. G. Schuurman (kerkorgel). 7.00H. J. v. Engeland: „Electriciteits- verschijnselen in den dampkring. 7.30:] Politieber. 7.45: Gramofoonpl. 8.00 10.45: Concert Chr. Radioorkest, o.l.v. G. Stam. 9.00: J. W. v. Voorst: „Een be zoek aan het Bijbelsch Museum te A'dam: „Rond den Tabernakel, van Ds. Schou ten". 10.00: Vaz Dias. 10.45—11.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding. 12.20: Gramofoon. 1.05: Orgel concert. 1.50: Orkestconcert. 3.50:] Concert. Stedelijk orkest van Borne- mouth. 5.05: Concert-orgelbespeling. 5.35Kinderuurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.35: Nieuwsber. 7.00: Pianomuziek van Handel. 7.20: Lezing. 7.50: Va riété. Jack Payne en zijn dans-orkest. Kamermuziek (piano-viool-bariton). 9.20: Nieuwsber. 9.40: Lezing. 9.55: 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.50. 1.25, 6.50: Gramofoonmuziek. 9.05 „La Bohème", opera van Puccini. Op gra- mofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Or kestconcert. 3.505.50: Orkestconcert en voordracht. 6.106,40: Gramofoon- platen. 8.208.50: Viool-soli. 8.50 2.20: Dansmuziek en refreinzang. Langenberg, 473 M. 7.25, 11.00, 12.20: Gramofoon. 1.25: Solistenconcert. 5.20: Orkestconcert. 8.20: Dansmuziek. Kapel Hja Livschakov. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Zeesen. 1625 M. Ca. 7.00—7.50: Gra mofoonpl. 10.5512.20: Berichten. 12.20: Gramofoonpl. 1.502.20: Berich ten. 2.203.20: Gramofoonpl. 3.20 4.20: Lezingen 4.205.20: Concert 5.20 8.20: Lezingen. 8.20: Dansavond. 10.20: Berichten en daarna Concert door orkest van werklooze musici o.l.v. Eugen Sonntag. BRUSSEL, 508 M. 5.20: In den die rentuin. 6.05: Vocaal concert. 6.35: Lezing. 6.50: Gramofoon. 7.35: Le zing. 7.50: Nieuws. 8.20: Harmonika. 8.45: Clowns. 8.55: Saxophoon. 9.05: Lezing. 9.20: Orkestconcert. 9.50: Fabels van La Fontaine. 10 00: Vervolg concert. 10.20. Nieuwsber. (338 M.) 5.20: Lezing. 5 30: Dans muziek. 6.35: Lezing. 6.50: Gramo foon. 7.35: Lezing. 7 50: Nieuws. 8.20: Jazz op 2 piano's. 9.05: Voordracht 9.20: Concert in het Casino in Knokke. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10