UIT DE OMSTREKEN. HUISHOUD-SPECERIJEN HOELLANDIA SPECERIJEN vSillevolc/ts Specerijenmalery J/nnold33 Rotterdam Het bestuur van rle Martha-Stichting ontving over de maanden Mei-Juni blijkens haar maandoverzicht van een inwoner onzer gemeente voor haar inrichting een gift van f. 100. Benevens van mevr. B. geb. van dér V. uit Overveen een bedrag van f. 1000. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1931 inge legd f. 31.794.78, terugbetaald f. 20.059.37. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 188S6. Onze plaatsgenoot de heer C. Verruijt, leerling der handelsavondschool, slaagde voor het diploma boekhouden der vereeni- ging van Leeraren in de Handelsweten schappen. De alhier gehouden collecte voor de vereeniging tot bijbelverspreiding langs de huizen heeft opgebracht een bedrag van bijkans f. 100. BOSKOOP. Onderscheiding. Door de vereeniging voor Boskoopsche culturen, afd. Keuringscommissie, is aan den heer W. de Bruin Gz. toegekend een certificaat van verdienste voor een Inzen ding planten gekweekt van een zaailing „Chamaecyparis." Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag 6 Aug. In openbare vergadering bijeen. 1. Opening en trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw inkomende leden van den Raad 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 19 Juni 1931. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededeelingen. 6. Voorstel tot vaststelling van de ver ordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon en uitgebreid lager on derwijs. 7. Aanbieding ter vaststelling van twee concept-besluiten tot wijziging van de ge- meentebegrooting 1931. 8. Voorstel tot het geven van een gra tificatie aan den heer P. Lok. 9. Voorstel inzake de opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ont vanger. 10. Voorstel tot vaststelling van een roollün. 11. Voorstel tot het nemen van twee aandeelen in het maatschappelijk kapi taal van de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten. 12. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en Invordering van rechten voor het gebruik of genot van openbare werken, bezittingen, of in richtingen of voor door of vanwege het gemeentebestuur verstrekte diensten. 13. Voorstel tot herziening van de jaar wedden van het personeel der gemeente secretarie. 14. Voorstel tot het verleenen van me dewerking voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen ten behoeve der St. Josephschool. 15 Voorstel tot verbreeding van Laag- Bo-.koop. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Helmert Richard, zoon van H. J Kerkhoven en M. v. Tilburg Lou- rens. zoon van M. Verwelj en H. Timmer man Johannes, zoon van J. Loef en E. M v. Vliet Gerrit, zoon van C. Bos en M. de Borst. Ondertrouwd: P. v. d. Tooren en C. Goudriaan W. H. Klaverveld en P. A. Rodenburg Th. L. de Wit en A. W. Benschop. Getrouwd: C Wilschut. 23 jaar en A. Th de Bruin, 20 jaar. Overleden: Cornelis van Hemert, 82 jr. Ook te dezer plaatse, kunnen de Vervallen rljwielmerken. ten bate van de T. B. C.-bestrljding worden ingeleverd bij den heer W Kruiswijk, wonende aan de Burg. Colijnstraat. In de afgeloopen week werden aan de Bad- en Zweminrichting alhier, 348 heeren, 476 dames en 132 volksbaden ge nomen. Voor het door de vereen, van Leer aren in de Handelswetenschappen afge nomen examen in boekhouden, slaagde onze plaatsgenoot de heer Jac. J. Ver meulen. K. M. Z. BODEGRAVEN. Geslaagd te Rotterdam voor het exa men nuttige handwerken Mej. W. G. v. de Klis, alhier. TER-AAR. Het a.s. uitstapje voor Ouden van Dagen. De voor dit doel door jongedames langs de hulzen gehouden collecte heeft de som van pl.m. f. 150.opgebracht. Daar het aantal oudjes dat meegaat inmiddels door 't cojnité op 40 is teruggebracht, zal dit bedrag wel voldoende zijn om de on kosten te dekken. Een mislukte sprong. Een koe. toebehoorende aan den vee handelaar R. liep bij de Wed. V. op het erf. Toen men het dier op den Kanaal- weg wilde jagen nam het niet de gewone hitgang doch probeerde om over een ijzeren hek, voorzien van scherpe pun ten te springen, wat evenwel mislukte. De koe bleef met haar buik op het hek han gen, Met veel beleid konden eenige toege schoten personen het hek losschroeven, waardoor het beest loskwam. Dc inmid dels gewaarschuwde dierenarts, de heer K van Nieuwveen constateerde eenige vrij ernstige buikwonden. Het a.s. Koninginnefeest. De plannen tot viering van den Ko ninginnedag In deze gemeente die minder uitgebreid zijn dan vorige jaren nemen vaster vorm aan. De schoolkinderen zul len een aubade brengen aan den burge meester waarna zij getracteerd zullen worden. Voorts zal er des avonds een orgelconcert worden gegeven terwijl ver schillende vereeniglngen demonstraties zullen geven. Voor het schoolfeest stelt de Raad dezer gemeenten ook dit Jaar f. 0.50 per kind beschikbaar. De wielrijder P. van S. uit Gouda had het ongeluk tengevolge van te ver uitwijken het water in te rijden. Geluk kig kon de drenkeling die niet bleek te kunnen zwemmen door voorbijgangers gered worden. Met zijn natte pak is hij maar weer op de fiets gestapt en huis waarts gereden. Bij de gehouden examen te Utrecht voor de acte Fransch L. O. slaagde mej. H. E. C. Bijl, onderwijzeres aan de open bare lagere school A aan het Dorp alhier. Onze plaatsgenoot de heer E. B. Boon is te 's-Gravenhage geslaagd voor het Mulo diploma A. Aankomen vliegen een huisduif. In lichtingen der secretarie. Aan het bureau van de arbeidsbemid deling meldden zich de volgende werk- loozen: 3 meubelmakers, 1 los werkman, 1 stoelenmaker, 1 schilder en 1 timmerman. Een 5-jarig kind van v. P. aan de Zuidkade viel bij het spelen van een stapel hout, waarbij het een been brak. Medische hulp was spoedig aanwezig. Aan de R.K. Ver. „Herwonnen Levens kracht" is toestemming verleend tot het houden van een bloempjesdag. De 44-jarige v. O. zaagde een plank door, doch was daarbij zoo ongelukkig dat de zaag uitschoot waardoor hij ernstig in zijn rechterbeen verwond werd. Heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Geslaagd te Utrecht voor het diploma Eerste Nederl. Slagersvakschool de heer H. Doeleman alhier. WADDINXVEEN. Verlof Burgemeester. Aan den burgemeester is door den Com missaris der Koningin verlof verleend vanaf heden Aug. tot 26 Aug. a.s. Als loco- ourgemeester treedt op wethouder J. G. Herfst. SCHIETWEDSTRIJD KRING „DUINLAND." De Kring van Burgerwachten „Duin- land" waarbij zijn aangesloten de Burger wachten van Oegstgeest, Voorschoten, Rijnsburg, Katwijk. Valkenburg en Was senaar hield haar schietwedstrijden op de schietbanen te Katwijk aan den Rijn als inzet voor de Gewestelijke wedstrijden te houden ln Den Haag. Valkenburg had be richt wegens drukke werkzaamheden der leden niet mee te kunnen doen, terwijl Wassenaar zich op het laatste oogenblik terugtrok. Voor den korpswedstrijd waren 19 vijftallen opgegeven, terwijl er tevens een vrije-baan wedstrijd aan verbonden was. Uitslag Korpswedstrijden: In A: 1. Oegstgeest 248 pnt.; 2. Rijns burg 245 pnt.; 3. Katwijk 187 pnt. In B: 1. Voorschoten 257 pnt.; 2. Rijns burg 256 pnt.; 3. Oegstgeest 232 pnt.; 4. Katwijk 231 pnt.; 5. Rijnsburg 212 pnt.; 6. Katwijk 172 pnt. In C: 1. Rijnsburg 252 pnt.; 2. Voor schoten 247 pnt.; 3. Rijnsburg 235 pnt.; 4. Rijnsburg 234 pnt.; 5. Katwijk 220 pnt.; 6. Oegstgeest 216 pnt.; 7. Voorschoten 206 pnt.; 8. Katwijk 204 pnt. Personeele prijzen werden in de ver schillende klassen behaald als volgt: Klasse A: 1. J. Kromhout, Rijnsburg, 54 pnt.; 2. C. Kok, Oegstgeest, 53 pnt.; 3. G. Vos, Rijnsburg, 52 pnt.; 4. Dr. D. Timmer mans, Oegstgeest, 51 pnt.; 5. A. J. Bakker, Oegstgeest, 50 pnt.; 6. G. van Druten, Oegstgeest, 48 pnt.; 7. C. van Klaveren, Rijnsburg, 47 pnt.; 8. L. van Egmond Rijnsburg, 46 pnt.; 9. H. W. Collee, Oegst geest, 46 pnt.; 10. G. van Vliet. Rijnsburg, 46 pnt. Klasse B: 1. A. Slingerland, Katwijk, 54 pnt.; 2. W. Meijer, Voorschoten, 54 pnt.; 3. C. van Delft. Rijnsburg. 53 pnt.; 4. H. N. van Leeuwen, Katwijk 53 pnt.; 5. G. v. d. Mey, Rijnsburg. 53 pnt.; 6. R. v. Mul- ligen, Voorschoten, 52 pnt.: 7. Jac. v. d. Lubbe, Voorschoten, 52 pnt.; 8. C. Haas noot. Rijnsburg. 51 pnt.; 9. H. Ravensber- gen. Rijnsburg 50 pnt.; 10. J. Noort. Voor schoten 50 pnt.; 11. J. H. Juffermans, Oegstgeest 49 pnt.: 12. A. v. d. Mey, Rijns burg, 49 pnt.; 13. G. J. Yperlaan, Voor schoten, 49 pnt.; 14. P. de Wit, Oegst geest, 49 pnt.; 15. H. de Boer, Katwijk. 49 pnt.; 16. S. Minnee, Katwijk. 48 pnt.; 17. Jac. Kobus, Katwijk. 48 pnt.; 18. J. Werk hoven, Oegstgeest. 47 pnt.; 19. P. Varke- visser. Katwijk, 47 pnt.; 20. W. Kromhout, Rijnsburg 46 pnt.; 21. J. Rootselaar. Rijns burg. 45 pnt.; 22 J. C. Krijger, Oegst geest met 45 punten. Klasse C. 1. J. van Iterson Cz., Rijns burg, 57 pnt.: 2. C. van Egmond. Voor schoten 56 pnt.; 3. Joh. v. d. Gugten, Rijnsburg. 55 pnt.; 4. J. C. Overduin, Voorschoten 54 pnt.; 5. P. van Klaveren, Rijnsburg, 53 pnt.; 6. A. Dubbelaar, Kat wijk, 52 pnt.; 7. G. Vos Gz., Rijnsburg, 51 pnt.; 8. J. van Iterson Jz., Rijnsburg, 51 pnt.; 9 A van Delft, Rijnsburg, 51 pnt.: 10. C. v. d. Gugten Wz.. Rijnsburg, 50 pnt.; 11. J. Oudwater Rijnsburg 50 pnt.; 12. H. v. Iterson Cz.. Rijnsburg, 49 pnt.; 13. L. v. d. Plas, Katwijk. 47 pnt.; 14. A. J. Turion, Voorschoten, 47 pnt.; 15. J. T. v. Schalk, Oegstgeest. 47 pnt.: 16. Alb. Rijsdam, Kat wijk, 47 pnt.; 17. M. de Jong, Voorschoten, 47 pnt.; 18. C. Zwan, Rijnsburg 46 pnt.; 19. Joh Oudwater. Rijnsburg. 46 pnt.; 20. C. Zonneveld, Voorschoten. 46 pnt.; 21. J. van Egmond, Voorschoten, 45 pnt.: 22. H. J. Bouman. Voorschoten. 45 pnt.; 23. G. v. d. Putten, Oegstgeest. 45 pnt.; 24. R. Varkevisser. Katwijk, 44 pnt.: 25. J. P. C. Sentel. Oegstgeest. 44 pnt 26. H. Mens, Voorschoten 44 pnt.: 27 Joh. v. d. Gug ten Pz. Katwijk, 43 pnt.; 28. N. Schene- veld. Oegstgeest. 42 pnt.: 29 W. Zand bergen. Rijnsburg, 41 pnt.; 30 C. van Vliet Jz., Rijnsburg, 41 pnt.; 31. Nic. Schaap. Katwijk, 41 pnt.: 32. H. de Best, Katwijk 41 pnt.; 33. P. van Egmond. Rijnsburg. 40 pnt.: 34. J. van Iterson Jz.. Rijnsburg. 40 pnt.: 35. J. van Egmond te Voorschoten met 39 punten. Uitslag vrije baan. 2 series, max 30 p. per serie: 1 J. v. d Aar, te Oegstgeest. met SO OS punten: 2. C, Ravensbergen. te Rljrfs- burg .met 30—27 pnt.; 3. T. Heemskerk, met 29—29 pnt.; 4 G van Druten. te Oegstgeest, met 2928 pnt.; W. Meijer, te Voorschoten, met 2928 pnt.; 6. G. van Vliet, te Rijnsburg, met 2928 pnt.; 7. G van Egmond, te Voorschoten, met 2927 punten. Bij de uitreiking der prijzen nam de heer A. J. Turion, namens de regelings commissie het woord. Spr memoreerde het verloop van den wedstrijd en bracht woorden van dank aan allen, die aan het welslagen van den wedstrijd hadden me degewerkt. Een extra woord van dank aan de verschillende schenkers van me dailles, als de Burgemeesters van Katwijk, Voorschoten, Rijnsburg, Oegstgeest, Val kenburg en Wassenaar, de heeren dr. Timmermans en Wethouder Rubenkamp te Oegstgeest, den heer SchrassertBert te Voorschoten, oud-secr. van den Kring, den heer Pos te Oegstgeest, benevens het Hoofdbestuur van den Bond van Burger wachten. Spr. meende nog een woord van bijzon deren dank en waardeering te moeten brengen aan den heer SchrassertBert, die, hoewel niet meer tot het Bestuur be- hoorend, zich zoo buitengewoon beijverd heeft voor dezen wedstrijd. Op verzoek van den heer Turion reikte de heer Peltenburg, commandant van de Oegstgeester Burgerwacht, hierna de prij zen uit, bestaande uit. behalve de reeds genoemde medailles, een collectie kunst voorwerpen. De commandant van de Katwijksche Bui verwacht sprak hierna woorden van dank aan het adres der regelingscom- missie. die, hoewel de wedstrijd onder geen gemakkelijke omstandigheden was begonnen, deze zoo schitterend en tot ge noegen van de mededingenden tot een goed einde had gebracht. RECLAME. 7677 INI DE BIAUWE BUSJES MET DE PALMEN IN DE BEKENDE WITTE BUSJES DE BESTE KWALITEIT HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. De uitslag van de door het gemeente bestuur van Haarlemmermeer gehouden openbare aanbesteding van het leggen van en rioleerlng met ruimkokers, trot- toirkolken en aansluitingen in eeh ge deelte van den Kruisweg te Hoofddorp ge legen tusschen hotel „de Beurs" en den Spoorwegovergang bij den Sloterdijk. is als volgt; N.V. Aannemersmaatschappij v.h. N. v. Baarsen en A. v. d. Voorde te Amsterdam f. 12.447, Th. de Winter en C. J. v. Veeren te Lelden f. 12.475; Fa. de Moei en Hermes te Lelden f. 12.878; P. H. van Essen te Halfweg f. 12.960; W. Gortemulder te Uithoorn f 12.980; C. de Graaf te Alk maar f. 13.000; N.V. Exp. en Aannemers bedrijf Houtgraaf en Bolsenbroek te Bloe- mendaal f. 13.313; B. van Groningen te Niewvennep f. 13.420; J Ooms te Aven- horn f. 13.434; Fa. Wede. Mienis en Zn. te Hoofddorp f. 13745: C. de Vries te Pur- merend f. 13980; A. Kemp te Rijk f. 14.665; H. Bakx en H Steenkist te Haarlem f. 15.556; J. v. Herp en Co.. te Amsterdam f. 15.700; N.V. Aannemersbedrijf v.h. A. in 't Veldt te Voorburg f. 15.900: S. W. Duur- land te Amsterdam f. 16.300: Gebrs. G. en P. van Tricht en J. v. d. Stroom te Am sterdam f. 16902; E. K. Volkersz Gzn. te Hilversum f. 17.737; Gerbs. van Keulen te Zwaneburg f. 17.789, J. v. d. Wal en J. Kloppenburg te Amsterdam f. 18.000; B. Schuddeboom te Amsterdam f. 20.760. HILLEGOM. Chr. Burgerschool. Bij het einde van den cursus 1930-1931 is het diploma U. L. O. der Chr. Burger school uitgereikt aan de leerlingen W. van de Beid, J. P. van Daalen, L. C. Duys, J. W. van der Laan en R. P. Offringa. Voorts zijn van deze school toegelaten tot de 4de klasse der Chr. Handels H. B. S. te Amsterdam: W. van de Beid en R. P. Offringa; tot de tweede klasse der Da Ccsta Kweekschool voor onderwijzers te Haarlem: J. W. van der Laan. terwijl daarenboven het. Mulo-diploma B werd verworven door J. W. van der Laan en het Mulo-diploma A door W. van der Beid, J. P. van Daalen (Nieuw Vennep), L. C. Duys en R. P. Offringa (Nieuw-Vennepl. Diploma's geoefende zwemmers. Diploma's voor geoefend zwemmen zijn uitgereikt aan de heeren A Waterreus diploma B; Wim van der Berg en G. Kra mer, beiden diploma A De volgende diplo ma's zijn aan dames uitgereikt; Fr. M. Duinhoven en M. van de Berg diploma B; Willy J. de Vreugd, Joh. Groot, Joh Ver- wey, Alie Schilpzand, Dien Assendelft, Beppie Schipper, Coba v. d. Loo, Alie Goe- mans, Corn. Klinkenberg en Leni C. van Til, allen diploma A. De collecte voor de stichting „Te Huis" voor alleenstaande blinden te Wolfhezen, heeft f. 132,05 opgebracht. KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Nicolaas, z. van J. Zwanenburg en A. van Beelen; Leendert, z. van A. van Roon en T,"Hoek, Lena, d. van A. den Heijer en A. Kuijt; Pieternella, d. van W. H. B. Koelewijn en J. van As; Pieter Cornelis, z. van W Ravensbergen en C. Ouwehand; Arend, z. van C. Ouwehand en L. van der Plas. Overleden: Ephraïm Schoneveld, 41 jaar, echtgen. van A. Kuijt; Maartje Huigen, 69 jaar, wed. v. H. J. Verlint. Getrouwd: A. Klok en L. J. Sneijders; H de Munnik en P. C. Vermeulen. Ondertrouwd: J. de Koning en E. Guljt. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. van As geb. Kriek, van Kortrijk (België) thans Remisestr. 4 T. de Ruiter van Rotterdam, thans Zee- hospitium A. Bonefaas en gezin, van Delft, thans Tramstraat 59 Joh. v. d. Plas van Oegstgeest, thans Varkevisser- straat 214 M. de Jong van Wassenaar, thans Voorstraat 16A J. W. E. Driessen, van Bergambacht, thans Badstraat 3. Vertrokken: H. Telkamp van Voorstr. 32 naar Noorddijk (Engelbert) MC. Erkens van Zeehospitium naar Gouda. Iterson Ziekenhuis J. A. Ippel van Tramstraat 49 e naar Schiebroek, Da Costastraat. 18 h W. M. Bodaan. van Sluisweg 5, naar Amsterdam. Keizersgracht 233 J. G. de Vroome, van Zeehospitium n. Smilde D 17. KATWIJK AAN DEN RIÏN. Geslaagd te Utrecht voor het exa men Fransch L. O. Mej. H. N. de Nie, alhier. Voor de tweede maal bleek de ben zinepomp bij .de Roskam" een sta in den weg te zijn. Nogmaals werd zij door een auto omver gereden. De installatie knapte bij den grond af. De bestuurder zal voor een schaderegeling hebben zorg te dragen. KATWITK AAN ZEE. Strand-Evangelisatie. Dinsdag halfacht: ds. P. den Duyn van Enschedé, ds. J. Versteegt, van Nieuwer- kerk a. d. IJsel. Donderdag 4 uur: ds. G. J. Koolhaas van Charlois, ds. J. C. ten Brink van Gouda. Ernstig ongeluk op het kampeerterrein. Zaterdagnamiddag heeft door onvoor zichtigheid een ernstig ongeval plaats ge had op het gemeente-kampeerterrein in de Zuidduinen. Een zekere H. B., medisch student, wonende aan de Vondelkade te Utrecht, bereidde op een prlmuskooktoe- stel zijn eten, toen het stel uitging. Terwijl dit nog gloeiend heet was, vulde hij het met spiritus bij. Door de ontwikkelende gassen sprong het toestel uit elkaar. De student kreeg de stukken in het gelaat, dat ernstig verwond werd. Dr. Lodder ver leende de eerste geneeskundige hulp, waarna de gewonde per auto naar Utrecht werd vervoerd. Goede vangst der politie. Reeds Zaterdagmiddag, den lsten dag van de nieuwe rijwielbelastingmerken, kwam er bij de politie aangifte van dief stal van zulk een plaatje van een rijwiel, dat stond op het erf van de firma Haas noot in de Tramstraat. De politie stelde dadelijk een onderzoek in en de aandacht viel op B. F. L„ van beroep tremmer en wonende te Rotterdam. Hij werd aangehouden en op het politie bureau in bewaring gesteld. Bij fouilleering bleek hij in het bezit te zijn van een spe ciaal instrument, waarmede gemakkelijk de plaatjes van de rijwielen konden ver wijderd worden. Gevonden voorwerpen. Etn sleutel; een borstelmand; een bruine hond met lange ooren; een damestaschje; een zwarte jongensschoen; een zilveren broche met roode kraal; een bruine porte- monnaie inh. f. 0.25; een zilveren sigaret ten-aansteker; een donkergrijze regenjas; een horlogeketting (doublé); een bruin lederen portemonnaie met Inhoud; een huissleutel: een zilveren colliertje; een rieten handtaschje met sjaal en porte monnaie; een knipmes; een heerenrijwiel; een colliertje (doublé); een nijptang en Engelsche sleutel; een broche; een zilveren schakelarmband; een beenkap; een hee renrijwiel; een nikkelen horloge met dou blé ketting; een bril met hoornen randen; een huissleutel; een crèmekleurig wollen mutsje; een Philips gloeilamp; een zwarte gymnastiekschoen. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden iederen werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het Politie bureau te Katwijk aan Zee. Sportdemonstratie van „Hercules". Zaterdagavond om iets over zevenen marcheerden de turners en turnsters van de Katwijksche gymnastiekver. „Hercules", voorafgegaan door den vaandeldrager en twee trommelslagers, door de Badstraat en de Voorstraat naar den Boulevard, waar reeds vele belangstellenden aanwezig wa ren. De duinreep is een zeer geschikt ter rein voor het geven van sportdemonstra- ties. Het publiek blijft achter de lage af scheiding van den boulevard en men kan alles goed zien, terwijl staande op de hoogte van het voormalige Groot Bad hotel, een keurig overzicht verkregen wordt. Hercules bezit tegenwoordig twee in structeurs. Onder leiding van den heer Renée is de vereeniging gaan bloeien en heeft zij verscheidene prijzen op verschil lende concoursen weten te verwerven. Thans leidt de heer Renée nog de laagste afdeelingen. De afdeeling heeren wordt nu onderricht door den heer P J. van Dam, Nederlandsch keurturner. Geen wonder, dat onder leiding van zulk een instructeur de Katwijksche gymnasten veel leeren. Hun werken aan brug, hoog-rek en ringen mocht dan ook gezien worden! De ver schillende toeren werden met applaus be groet; vooral het werken van den heer Van Dam zelf. Ten slotte gaf de hoogste afdeeling nog eenige acrobatische toeren, waarbij vooral de spierkracht van den heer P. van Duyn in het oog viel. De heer Renée demonstreerde vrije- en ordeoefeningen met de jongens en de meis jes. De zeer moeilijke oefeningen werden haast onberispelijk weergegeven, hetgeen niet gemakkelijk is in het met helm be groeide zand. Ook met het werken der meisjes aan de brug behaalde de heer Renée veel succes. Voor de vele badgasten en ook voor de talrijke Katwijkers was het een genoeglijke afwisseling. De avond leende er zich prach tig toe. Naar aanleiding van ons verslag be treffende de intreerede van ds Th. G. TonT non te Pijnacker. vestigen wij er de aan dacht op. dat diens tekstwoord handelde over Jer. 1 7B, een bevel tot 1) luisteren en 2) tot spreken en niet „tot christenen en sprekers", zooals abusievelijk vermeld. f. 150 per jaar. De pnjs voor oververbruik kan eveneens 5 ct. verlaagd worden. Het buizennet werd met 1000 meter uit gebreid en gebracht op bijna 19.000 meter. Het aantal aansluitingen bedraagt 1417. Na alle afschrijvingen werd nog een winst geboekt van ruim f. 1350. Nieuwe telefonische aansluiting: No. 922, J. Vermeij, Schoenmagazijn, Kapel straat 8. A. van Klink alhier slaagde voor het examen Engelsche Handelscorrespondentie. Onder veel belangstelling werd Zater dagavond in de gemeentelijke muziektent een concert gegeven ter eere van den ver jaardag van H.M. Koningin Moeder. NOORDWITKERHOUT. „De blyde incomste" van Pater Theodorus Jansen. Wederom was Zaterdagmiddag onze gemeente in feestdos; wederom overal vlaggen met de pauselijke kleuren! Thans arriveerde met den trein van 18 uur de heer Th. Jansen, die de priesterwijding ontving in de Basiliek te Oudenbosch (N. Br.) en die in de parochiekerk van zijne geboorteplaats gisteren zijn plechtige eerste H Mis. ktfcm opdragen. Aan het station wachtte een groote menigte vol belangstelling op den komst van den jubilaris. In de wachtkamer tweede klasse was het eere-comité aan wezig waarvan de voorzitter, burgem. van Iersel, den neomist een hartelijk welkom toeriep. Ook zagen wij pastoor Quant. Weldra moest, na de eerste begroetin gen, de jeugdige geestelijke plaats nemen in een open landauer, met bepluimde paarden en daarna zette de stoet, waar onder een file van auto's zich in beweging, „Jeanne d'Arc" onder leiding van den heer C. de Haan te Leiden liet feestmar- schen weerklinken. Vervolgens ging het langs Gesticht „De Voorzienigheid" waar de jubilaris zijn eerste zes schooljaren doorbracht. Hier werden hem bloemen aangeboden. Toen langs den Kerkweg en de Duinstraat naar de St. Jozef-Kerk. Bij aankomst in de parochie luidden de klok ken als welkomstgroet. Bij de pastorie waar een eerepoort was opgericht werd de eerewijn aangeboden. Na een kort oponthoud, trok de stoet naar de ouderlijke woning. De jeugdige priester, gezeten aan de zijde van zijn moeder, was door het vele eerbetoon zicht baar onder den indruk. Gisterenmorgen te tien uur, droeg de jubilaris in St. Jozefkerk, onder enorme belangstelling zijn eerste H. Mis in zijn geboorteplaats op. Wederom waren een twintigtal geestelijken uit den omtrek aanwezig. De groote St. Jozef-Kerk bleek te klein om allen een plaats te bieden, 's Middags hield pater Jansen een druk bezochte receptie en 's avonds deed hij om halfzeven, het Lof met Te Deum Lauda- mus. Een in de Ned. Herv. Kerk gehóuden collecte voor de Zlekeninriehting „Zon en Schild" te Amersfoort, bracht ruim f. 35 op De Juli-collecte bedroeg f. 49. LISSE. Waterleidingbedrijf De waterprijs kan door den gunstigen gang van zaken verlaagd worden op 30 ct. p. M3. voor perceelen met een huurwaarde boven 1 OEGSTGEEST. Raadsagenda. De Gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeen komen op Vrijdag 7 Aug, a.s. des nam. 7 uur. 1. Notulen, Ingekomen stukken, mede deelingen. 2. Onderzoek geloofsbrieven. 3. Advies van B. en W. op het adres van de afd. Oegstgeest van den Vrijz. Democr. Bond, betreffende het wijzigen van de verordening op de honden. 4. Idem, op het verzoek van R.K. Har monie „Triumph" om verhooging van de subsidie voor volksconcerten. 5. Voorstel van B. en W. tot deelneming in het aandeelenkapitaal van de Bank voor Nederlandsche Gemeente. 6. Idem, inzake het uitbrengen van het Gemeenteverslag. 7. Idem, betreffende een verzoek van het bestuur der Chr, H.B.S. te Leiden om subsidie ln het tekort der schoolrekening over 1929. 8. Idem, tot het aangaan van een over eenkomst inzake het gebruiken en onder houden van kachels in de O. L school aan den Hoogen Morschweg. 9. Bezwaarschrift van de N.V. Leid- sche Exploitatie 'Maatschappij van On roerende Goederen, gevestigd te Leiden tegen een geweigerde bouwvergunning met prae-advles van B. en W. 10. Advies van B. en W. op het verzoek van de Concierge van het Gemeentehuis om salarisverhooging. 11. Voorstel van B en W. tot wijziging der Bouw- en Woningverordening. 12. Idem tot vaststeling van een veror dening tot heffing van een belasting voor het gebruik van voor den Openbrae dienst bestemde gemeentegronden. 13. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond voor wegverbreeding. 14 Aanbieding Gemeenterekening 1930 15 Schoolgeldreclames. 16. Oninbaarverklaring Schoolgeld. 17. Rondvraag. Brand in hooiberg. Omstreeks 7 uur brak Zaterdagavond brand uit ln den hooiberg op het erf van den landbouwer A. Zwanenburg aan de Haarlemmervaart in Poelgeest. Onmiddellijk werd de brandweer ge waarschuwd. Het eerst verscheen de handspuit uit Poelgeest ter plaatse van den brand, spoedig gevolgd door de groote motorspuit uit de garage aan de Dorp straat. Later is ook de kleine motorspuit in dienst gesteld. Met kracht werd het vuur bestreden en voor uitbreiding de noodlge maatregelen getroffen daar op zeer korten afstand de 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7