LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. GEMEENTERAAD v. LEIDEN BUSLICHTINGEN. KUNST EN LETTEREN. INGEZONDEN. 1 SCHEEPSVERBINDINGEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. I Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 3 uur: 762. telegrafisch weerbericht v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut. De Bildt Hoogste stand 773.3 te Aberdeen. Laagste stand 752.2 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 4 Aug. Meest matige Noord-Oostelijke wind. Licht tot half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. I 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.) 12 uur 's midd.: 20'/; gr. C. (69 gr. F.) uur nam.: 21 gr. C. (70 gr. F.) hoogwatertijden te katwijk a. z. Voor Dinsdag. Voorm. te 6 u. 59 m.; nam. te 7 u. 16 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". Middags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Maandag 9.19 n.m. tot 4.53 v.m. DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. BERLIJN. 3 Aug. (V.D.) De Rijkspresi- I dent heeft heden een noodverordening I uitgevaardigd waardoor in de tweede alinea van paragraaf 240 van het Wetboek van Koophandel een wijziging wordt aan gebracht. Genoemde alinea houdt in, dat wanneer een onderneming niet meer in staat is aan haar verplichtingen te voldoen of wanneer door het opmaken van een jaarbalans of een tusschenbalans blijkt, dat het vermo- gen de schulden niet meer dekt ten laat ste 2 weken daarna het faillissemement moet worden aangevraagd. Door de nieuwe voorwaarden worden de woorden 2 weken vervangen door 3 weken. NEW YORK, 3 Aug. (V.D.) In sommige Amerlkaansche handelskringen staat men sceptisch tegenover het aanbod van op I voordeelige voorwaarden tarwe en katoen van Duitschiand te verkoopen. Het „Journal of Commerce" acht het I heele aanbod verkeerd en gelooft dat I Amerika' er slechts den indruk door wekt. I dat het den noodtoestand van Duitschiand I wil uitbuiten om zijn eigen afnemers die I eveneens in een noodtoestand verkeeren I te helpen. o GHANDI NAAR LONDEN. ""W*" BOMBAY, 3 Aug. (V.D.). Waarschijnlijk vertrekt Ghandl met het s.s. „Mooltan" dat over 14 dagen uit Bombay vertrekt. I Ghandi zelf antwoordt ontwijkend op alle I hem gestelde vragen. Het staat wel vast, i dat Ghandi zal vertrekken in zijn gebrui- I kelijke Swaray kleeding nml. een zelf ge- i weven, linnen kleed waarbij hij geen I hoofddeksel draagt. Zijn bagage zal I slechts bestaan uit een aantal linnen en I wollen goederen en eenige lakens. Het is I nog niet bekend hoevele personen hem I zullen vergezellen. Het gerucht dat I Ghandl's vrouw hem naar Europa zal ver- I gezellen schijnt niet juist te zijn, daar haar gezondheidstoestand een reis naar Europa niet toelaat. Vermoedelijk zal Ghandi vergezeld worden door zijn be diende en zijn secretaresse, miss Made leine Glaide, die zijn vele documenten zal behandelen. VLIEGONGEVAL. HARWICH, 3 Aug. (Ned. Tel. Ag.). Bij een gisteren op Dovercourt gehouden vlieg- demonstratie is een vliegmachine te mid den der toeschouwers neergestort, waarbij da twee piloten ernstig en drie toeschou wers lichter werden gekwetst. DE ROODE 1 AUGUSTUS. MONTEVIDEO, 2 Aug. (Belg.Tel. Ag.) Tijdens onlusten in het district Roche I tusschen communisten en politie, werden I drie politiemannen en eë communist ge- I dood en verscheidene communisten ge- I wond. o AUTO EN TREIN. TURIJN, 2 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Op I een onbewaakten overweg van de spoor- I hjn TurijnGenua is een auto, waarin I acht vrouwen gezeten waren, door een I trein gegrepen. I Alle vrouwen werden gedood, de chauf- feur werd zwaar gewond. SLUIS IN CANADA ERNSTIG BESCHADIGD. MONTREAL, 3 Aug. (Reuter) Het stoomschip „Rapids Prince" is tegen een sluisdeur van een der sluizen in het La- chinekanaal aangevaren, waardoor deze ernstig werd beschadigd, en een. water stroom van elf meter hoogte over den wallekant liep, waar een aantal werk- 'oozen kampeerden. De schade wordt op 300.000 dollar geschat. Het aantal slacht offers Is nog niet bekend. Het verkeer door de sluis zal enkele rtagsn gestremd zijn, terwijl de vaart op Montreal door de andere meren vertra- grng zal ondervinden. DE VERJAARDAG VAN h. M. DE KONINGIN-MOEDER. Ten Paleize van de Koningin-Moeder te Den Haag was zoowel gisteren als heden gelegenheid tot teekening der felisitatie- registers in verband met den 73en verjaar dag van Koningin Emma. Vooral heden werd van deze gelegenheid door velen ge bruik gemaakt. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL. Op den straatweg tusschen Vlaghtwedde en Wollinghuizen (Groningen) is de 19- jarige motorrijder Wolfs uit Onstwedde in volle vaart op een voor hem rijdenden vrachtwagen gebotst en bijna onmiddellijk gedood. De duorijder, eveneens afkomstig uit Onstwedde, kreeg lichte verwondingen. BRAND. Gistermorgen brak te Echt brand uit in de boerderij van den landbouwer J. Jans sen aan de Maasbrachterzijde. De bewo ners, die niets van den brand bemerkt hadden, werden door de buren gewekt en konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Van den inboedel kon niets worden ge red. Huis, schuur en stalling brandden ge heel uit. Drie stuks hoornvee en een zeug met zes biggen kwamen in de vlammen om. Tegen half een hedenmiddag is door het personeel van de Bank van Leening brand ontdekt in den onder het gebouw aan den O. N. Voorburgwal te Amsterdam gelegen kelder, welke verhuurd was aan de handelaar in porcelein en glas Plotskc. De brandweer rukte met veel materiaal uit. Het vuur dat gretig voedsel vond ha den grooten voorraad pakstroo was spoe dig gebluscht. De schade zal wellicht vrij aanzienlijk zijn en wordt door verzekering gedekt. o M- V OVERREDEN. Hedenmorgen te omstreeks half vijf is de boerenarbeider C. Bontenbal, toen hij met zijn fiets het erf van den landbouwer J. v. d. Wel te Zevenhuizen, opreed, door de auto van den vrachtrijder D. Smidt, die bij den landbouwer varkens kwam halen, overreden. De man werd zwaar Inwendig gekneusd. Hij is per ziekenauto naar Rot terdam gebracht. DE GEVAARLIJKE ZEE. Meisje verdronken. Aan het strand te Scheveningen is gis teren een 13-jarig meisje H. M., wonende te Den Haag, bij het baden in zee ver dronken. In den loop van den dag zijn nog vier personen, die zich te ver in zee hadden gewaagd, slechts met moeite gered. Dooi den Geneeskundigen Dienst werden twee hunner naar hun resp. woningen in de stad vervoerd, maar de twee anderen, een 13-jarig meisje en een 21-jarige jongeman, werden naar 't Gemeenteziekenhuis over gebracht. Hun toestand was zorgelijk AUTO-ONGEVALLEN. Hedenmorgen om ongeveer half twaalf reed op de noordzijde onder de gemeente Bodegraven en personen-auto doordat de chauffeur met achter hem zittende kin deren praatte en daardoor niet voldoende oplette, dwars door 'n haagje op 't rijwiel pad der wegwerken. Dijkhuizen, die ter plaatse bezig was het gras te knippen, werd door den auto overreden en bleef hevig bloedend in bewusteloozen toestand liggen. Eerst na gerulmen tijd gelukte het dr. Weeder, de man tot bewustzijn te bren gen. Op de Noordzijde, eveneens in Bodegra ven, moesten Zaterdagavond twee auto's elkaar passeeren. Door verkeerd uitwijken van een fietser, die zich tusschen de auto's bevond moest de auto, komende uit de richting Utrecht, te ver uitwijken. De wa gen reed tusschen de boomen door in de sloot. De auto werd zwaar beschadigd en van de drie inzittenden, die op weg waren naar Noordwijk, brak een het neus been, terwijl een ander ernstige snijwon- der aan het gelaat bekwam. De beide gewonden werden per ziekenauto naar het ziekenhuis in Woerden overgebracht. ONTVLUCHT. Donderdagavond j.l. is uit het Gemeen telijk Ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag ontsnapt de 31-jarige J. A. de K., die daar verpleegd werd als gevolg van een operatie, welke hij eenigen tijd geleden had ondergaan, nadat hij als gedetineerde in het Huls van Bewaring eenige onver teerbare voorwerpen opzettelijk had inge slikt, teneinde aldus in het Ziekenhuis te kunnen worden opgenomen. De politie heeft onmiddellijk alle pogingen in het werk gesteld om de K., die als verdacht van inbraak was gedetineerd, op te spo ren; tot heden echter zonder resultaat. Te Laren (N.-H.) is in den ouderdom van 73 jaren overleden de heer H. G. v. d. Waals, oud-leeraar in de Fransche taal aan een H. B. S. te Amsterdam. De nieuwe Foolsche gezant, de heer Waclaw Babinsky, tot dusver gezant in Belgrado, is dezer dagen in Den Haag aangekomen en heeft de leiding van het gezantschap op zich genomen. Het 23e postvliegtuig is Zondag te 7.35 uit Palembang vertrokken en te 10.37 te Batavia aangekomen. Vandaar vertrok het te 11.22 en kwam te 12.06 te Ban doeng aan. De minister van Defensie, mr. dr. L. N. Deckers, is tot het einde der maand Augustus met verlof. Hebt U het Petitionnement voor Internationale Ontwapening al geteekend, voorkomende op pagina 1 van het Eerste Blad?j (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de Joco-burgemeester, wet houder Aug. L. Reimeringer. Afwezig met kennisgeving van Eek, Kuivenhoven, van Rosmalen en Coster. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige Ingekomen Stukken, w.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten etc. Aan H.M, de Koningin-Moeder ls een telegram van gelukwensch gezonden met haar verjaardag. Het adres van den Plaatselijken Raad inzake de werkloosheid zal worden behan deld bij punt 29 der agenda. Het adres van de bewoners van den Lage Morschweg wordt gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. WETHOUDER SPLINTER antwoordt op een vraag van den heer Kooistra, dat de bouwvergunningen zijn uitgebleven door 't uitbreidingsplan. De heer KOOISTRA vindt dit vreemd. Het bouwplan is allerminst in strijd met het uitbreidingsplan. Wethouder SPLIN TER zegt, dat de grond nog niet is over gedragen aan de aannemers. De schuld ligt niet bij de gemeente, doch bij de eigenaars. De heer VAN STRALEN con cludeert toch, dat er iets hapert bij de verstrekking van bouwvergunningen. Z. i. had de zaak bespoedigd kunnen worden. Wethouder SPLINTER zegt, dat de fout berust bij de eigenaars, die niet tevoren overleg hebben gepleegd met het gemeen tebestuur. De kwestie wordt hiermede als afgedaan beschouwd. De heer SCHiiLLER heeft aan B. en W. verlof gevraagd om een interpellatie te mogen houden over gemeentelijken grond aankoop aan de Rijn- en Schiekade. Deze wordt toegestaan na afloop der agenda. Een adres van de R.-K. Winkelbedienden- bond „St. Franciscus Van Assisië" inzake de winkelsluiting wordt gesteld in handen van B. en W. voor praeadvies. Aan de orde is de AGENDA. lo. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Gemeenteraad. Na onderzoek wordt besloten tot toe lating. la. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium, voor den cursus 19311932. (195) Benoemd wordt no. 1 der voordracht de heer W. Wiersma met 21 stemmen en 4 stemmen op den heer Heuvel. lb. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het lijnteekenen aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1931—1932. (196) Benoemd wordt de heer J. H. Wattez met alg. stemmen. lc. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in de plant- en dierkunde. (196) Herbenoemd wordt dr. J. A. W. Groene- wegen met alg. stemmen. ld. Idem als voren van een tijdelijke leerares in het Fransch. (196) Benoemd wordt mej. dra. A. M. M. Smit met alg. stemmen. Ie. Praeadvies op het verzoek van mej. C. R. Kok, om eervol ontslag als lee rares in de lichamelijke oefening aan het Gymnasium. (197) Goedgekeurd. 2o. Praeadvies op het verzoek van W. F. Je Bree, om eervol ontslag als onderwijzer aan de school Lange'orug A. (186) Goedgekeurd. 3o. Voorstel tot overplaatsing van de onderwijzeres, mej. S. M. Korswagen, van de school Duivenbodestraat B naar de school Langebrug A. (187) Conform besloten. 4o. Praeadvies op het verzoek van A. Metz, om eervol ontslag als leeraar in de lichamelijke oefening aan de Gemeente lijke Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. (188) Goedgekeurd. 5o. Praeadvies op het verzoek van J. A. Schreuder, om ontslag als Stadsgenees heer en Schoolarts. (189) Goedgekeurd. 6o. Suppletoire begrooting, dienst 1930, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (169) Wordt z. h. st. vastgesteld. 7o. Rekening, dienst 1930, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. (169) Goedgekeurd. 8o Begrooting. dienst 1932, van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden. (170) Goedgekeurd. 9o. Voorstel tot aanvaarding van een legaat door wijlen mr. Menno Rijke aan de gemeente vermaakt, ten behoeve van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". (171) Conform besloten. lOo. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van het jachtrecht op de Vroon wateren. (172) Conform besloten. llo. Voorstel inzake den afstand ln eigendom aan de Rijks-Universiteit te Leiden, ten behoeve van hare Historische verzameling, van een collectie in het Ge meente-Archief aanwezige doubletten van boeken, pamfletten, brochures, prenten, kaarten, enz., betrekking hebbende op de Universiteit. (173) Conform besloten. 12o. Voorstel in zake den verkoop van een gedeelte grond aan de Jan van Hout kade, kad. bekend Sectie E no. 1495, ged., aan J. Barendse. (174) Conform besloten. l3o. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de Kernstraat, kad. bekend Sec tie M no. 4485, ged., aan dr. C. J. Van der Klaauw. (175) Conform besloten. 14o. Voorstel tot aankoop, respect, over name in eigendom van eenige strookjes grond, in verband met den aanleg van de Cobetstraat, een strookje grond aan den Hoogeh Rijndijk, een perceel grond en sloot, deel uitmakende van den grond, waarover de westelijk van de Cobetstraat loopende straat is geprojecteerd, alsmede tot beschikbaarstelling van de voor een en ander benoodigde gelden. (176) De heer ZITMAN zegt, dat de grond ln de Cobetstraat wofdt overgenomen tegen f. 10 per vierk. Meter, terwijl de grond voor het Motorhuis gratis moet worden afge staan, zelfs nog wordt bijbetaald. Hij vindt dit een onbillijkheid. Wethouder SPLINTER is het daarmee deels eens, maar de verordening schrijlt het nu eenmaal voor. Conforrq besloten. 15o. Voorstel tot aankoop van de per- ceelen teelland en water, gelegen ten Zui den van den Haagweg, kad. bekend Sec tie O nis 732 tot en met 737, 739 en 740 en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. (177) De heer SCHiiLLER vraagt van wie de gemeente deze grond koopt; of de gronden getaxeerd zijn en wie de onderdehande- laar is geweest voor de gemeente. Er schijnt een opzetje te zijn geweest voor den onderhandelaar van de gemeente van f.3000. Hij heeft de overtuiging dat de gronden te duur zijn gekocht. Een relatie van den gemeentelijken onderhandelaar ontving van en verkooper f. 500.— en van alle verkoopers tezamen l'/i'/o. Dat geld wordt tot-h per saldo door de gemeente betaald. Op voorstel van den heer HUURMAN gaat de vergadering in geheime zitting. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting Amsterdam Rotterdam Utrecht •3.10 *3.10 5.15 7._ 7.— 13.10 10.50 10.40 15.55 13.35 13.— 20.10 15.15 13.50 15.55 14.30 16.30 16.20 17.50 16.50 19.20 22.10 23.05 Des Maandags en daags na een feest dag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3.15 3.10 22.56 22.— Station Heerensingcl. Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.28 16.21 18.41 Mej. C. A. VAN DER WILLIGEN t Zaterdagavond is mej. C. A. van der Wil ligen, de oudste Larensche schilderes, in haar woning aan den Ouden Kerkweg te Laren overleden in den ouderdom van 81 jaar. TIJDSCHRIFTEN. HET R.K. BOUWBLAD. De inhoud van dit nummer is de volgen de: Semi-Opênluchtscholen; Sint Bonifa- sius-instituut voor Kerkelijke Kunst; De Zuiderzeewerken: Cassaijflre; Grieksche Bouwkunst; Tentoonstellingen; Allerlei; Particuliere of gemeentelijke woningbouw; Technisch Nieuws. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ONGEWENSCIITE PRACTIJKEN IN DEN RADIO-HANDEL? Een belangrijk rapport van den radio-Ir. Max Polak. i Wij vernemen dat de Commissie ier bestrijding van de misstanden in "net volks- credietwezcn te Leiden zich o.a. heeft kun nen verzekeren van de medewerking van den in den radio-wereld bekenden Ir. Max Polak te Voorburg. Deze expert, die geheel buiten den radio-handel staat, heeft reeds een toestel onderzocht en rapporteerde o.a.: „dat hij er met alle moeite slechts in „slaagde één station te orttvangen, waarbij „de kwaliteit van de ontvangst slecht was „te noemen: dat het toestel in den tegen- „woordigen toestand volkomen onbruikbaar „is, wat niet het gevolg kan zijn van een „onjuiste behandeling: dat bepaalde onder- „deelen slordig zijn uitgevoerd; dat de „berekende prijs voor de installatie te „hoog is en dat de kwaliteit van een en „ander den prijs niet billijkt'1. Dit rapport geeft de commissie aanleiding het publiek nogmaals ernstig aan te raden het aangaan van huurkoopovereenkom sten de noodige voorzichtigheid te be trachten, vooral omdat radio-toestellen bij de aflevering, naar het oordeel van den le?k, meestal behoorlijk spelen en eventueele gebreken eerst eenigen tijd na de plaatsing te voorschijn komen. Het spreekt van zelf dat bona-fidc han delshuizen de fouten onmiddellijk zullen herstellen, doch men dient er rekening mede te houden, dat er verkoopers zijn, die zich achter hun goed geredigeerde contracten absoluut verschuilen en zich na de levering ten koste van alles zich alleen om do inning van de afbetalingen be kommeren. Het publiek mag echter niet uit het oog verliezen dat de levensduur van een radio-lamp is circa 1000 branduren. Bij een dagelijksche ontvangst van ongeveer 8 uur, (wat dikwijls voorkomt) kan zoo'n lamp dus in ongeveer 120 dagen opgebruikt zijn. Zij die voorlichting omtrent huurkoop overeenkomsten wenschen te ontvangen of mondeling klachten wenschen in te die den kunnen zich vervoegen op het spreekuur van het Protestantsch Bureau voor Sociale Adviezen, dat eiken Dinsdagavond tusschen 7.15 en 8 uur gehouden wordt in het Huiszittenhuis (Gebouw van de Ned. Herv, Diaconie), Oude Rijn 44 te Leiden. De commissie heeft van verschillende hier ter stede gevestigde radio-handelaren reeds bericht ontvangen, terwijl de Ver. tot Behartiging der belangen van den Radio- handel te Rotterdam schriftelijk haar volle sympathie met deze aangelegenheid heeft betuigd. Dc commissie verzoekt radio-handelaren die alsnog hun meening willen kenbaar maken, zich schriftelijk te wenden tot den voorzitter van genoemd Bureau, den heer J. F. de Ren, Cobetstraat 60, alhier of tot haren secretaris, den heer Th. J. v. d. Heijden, Rijndijk G. 10 te Zoeterwoude. De navolgende passagiersschepen zijn Dinsdag 4 Augustus in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M, „Radio-Holland'' N.V. Baloeran, Scheven. Radio Chr. Huy- gens, id. Costa Rica, id. Crijnssen, Rugby Radio Dempo, Scheven. Radio Flandria, id. Gelria, id. Indrapoera, id. Insulinde, id. J. v. Oldenbarneveld, id. M. v. St. Aldegonde, id. Orania, Scheven. Radio Oranje Nassau, Barbados Radio P. C. Hooft, Scheven. Radio Poelau Bras, Sabang Radio Poelau Tello, Niton Radio Rotterdam, Scheven. Radio Statendam, id. Stuyvesant, Rugby Radio Tasman, Scheven. Radio. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kostep. 44 ct. per woord. AMSTERDAM, 3 Augustus. Gedrukte tendenz. Philips zeer flauw. Unie Levers prijshoudend. Accoustieken en Ford zeer gedrukt. Tabakken zwak. Suikerwaarden lager. Rubberaandeelen weinig veranderd. Mijnwaarden en Scheepvaartaandeelen stil. Young-leening prijshoudend. Ameri- kaansche waarden kalm. De iets optimistischer luidende berich ten omtrent de financieele verhouding in Europa en de vaste tendenz in Wallstreet Zaterdag j.l. bleven op de Amsterdamsche beurs bijna geheel zonder invloed. Inte gendeel was de stemming bepaald gedrukt, hetgeen moet worden geweten aan de ern stige koersdaling van Philips, die tot 76 "/o reageerden. Bij de opening bestond er reeds belangrijk aanbod, o.a. van de zijde van enkele banken, waarvan de baisse gebruik maakte ook materiaal te gaan afgeven. Ned. Ford liepen tot beneden 15 terug. Unie Levers weinig veranderd. Aku's lagen buiten de belangstelling. Accoustieken waren gedrukt. Een kleine affaire ontstond in Tabakken, die waren aangeboden en dienovereenkomstig een verlies moesten incasseeren. Suikerwaar- den onregelmatig doch voor H. V. A.'s was de stemming flauw. Het leidende Suikeraandeel reageerde tot 302 pet. Overige soorten weinig veranderd. Ze waren geheel op den achtergrond. De slui ting van de Londensche Rubberbeurs in verband met de Bankholiday deed het ge mis aan koersen gevoelen. In Oliewaarden openden Koninklijke in vaste houding, doch onder invloed van den algemeenen tendenz ging het avance weer verloren. Shell Union eer der lager. Ned. Scheepvaart-Unies boekten een klein verlies. Mijnwaarden zeer stil. Young leening prijshoudend. Amerik. fondsen lagen verwaarloosd en waren weinig ver anderd. o WISSELKOERSEN. Engeland 58.85; Duitschiand 12.04 13/16; Frankrijk 9.72 1/4; België 34.61; Zwitser land 48.34; Oostenrijk 34.90; Denemarken 66.35; Zweden 66.37Noorwegen 66.70; New-York 2.78 7/8. Prologatie 21/4 pCt. LEIDEN, 1 Aug. L. E. V. Totale aanvoer 5131 stuks. De prijzen waren: Kipeieren van f. 4.105.00; Eendeneieren van f. 3.604.00 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM, 3 Aug. Veemarkt. Aange voerd 422 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 98—1 04; 2e kw. 80—96, 3e kw. 70—80, mindere soorten 6268 per K.G. slacht gewicht, 97 melk- en kalfkoeiên 270—380 per stuk; 167 vette kalveren: le kw. 64-70, 2e kW. 5S-62, 3e kw. 48-56 per K.G. levend gewicht, 50 nuchtere kalveren 8—14 per stuk, 52 schapen 24—29 per stuk, 870 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G 58—59, zware varkens 56—58 vette varkens 5054 per K.G slachtgewicht, 103 paarden 80—180 per stuk. Uil Denemarken acht wagons geslachte runderen. BOSKOOP, 1 Aug. Bloemenveiling Rozen per bos: Hadley 3643 ct.; Rosa- landia 3142 ct.; Wilh. Kordes 2639 ct.; Butterfly 1525 ct.; Phoebe 1522 ct.; Columbia 2028 ct.; Polyantharozen 36 39 ct.; Golden Ophelia 21 ct.; v. Rossem 19 ct.: Germania 26 ct.; Kilham 3037 ct.; Florex 3460 ct.; August Noach 29 43 ct.; Claudius Pernet 21 ct.; Edith He len 50—61 ct.; Mac Keiler 21—26 ct.; Op helia 10 ct.; Else Poulsen 40 ct. Diversen per bos: Lelies 30 ct.; Gladiolen 58 ct.; Clematis, Durandi 4042 ct.; idem, Mr. Patijn 90 ct.; Gerbera 3653 ct.; Aspara gus 17 ct.; Zinnia 13 ct.; Dahlia's 27 33 ct.; Anjers 2329 ct.: NOORDWIJKERHOUT, 1 Aug. Vei ling „De Eendracht." Groote aanvoer, veel kooplust, en flinke prijzen. Tuinboonen f. 0.451.65; Grauwe capu- cljners f. 1.852.15; idem witte f. 2.10; idem bruine f. 1.45; Krombekken f. 3 05; Doperwten f. 1.55; Snijboonen f. 1.00 1.50; Stokheerenboonen zonder draad f. 2.15; Stamheerenboonen zonder draad f. 1.80; Dubbele heerenboonen met draad f. 0.55; Dubbele heerenboonen zonder dr. f. 0.80; Witte pronkboonen f. 0.40. Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 3 Aug. Snij boonen f. 0.80—0.90, id. i f.1—1.05, id. II f.0 45, Princeboonen f. 1.50, id. zonder draad f.035—1.80, per 10 KG.. Augurken basterd f. 1 55, id. grof f. 0.65—1.05, id. bommen f. 030-0.32, id. stippel f. 0.35-0.40, per 25 K.G. ROTTERDAM, 3 Aug. Aangevoerd 1560 varkens, 416 vette runderen, 316 vette kal veren, 690 Schapen of lammeren. Prijzen per 1/2 K.G. Koeien 45-47"/., 37-42, 26-32, kalveren 60—65, 52!/e—56, 4047"/2, scha pen 22—45, 18—24, lammeren 20—28 per stuk, varkens 23—24, 22, lichte varkens (exporth.) 20—25, zouters 2324. Koeien en ossen flauwe handel, prijzen iets lager. Een enkele prima tot 21/» ct. boven de noteering. Vette kalveren stugge handel, le en 2e soort lager, 3e soort onveranderd. Schapen en lamineren luie handel, de prijzen bleven met moeite ge handhaafd. Varkens levendiger handel, prij zen iets hooger. Zeer zware varkens waren moeilijk te plaatsen. Zouters meer vlotte handel, prijzen iets vaster. 3-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3