PAANAKKER Co. GYMNASTIEKSCHOENEN MAARSMANSSTEEG 3 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 31 Juli 1931 Vierde Blad No. 21891 UIT DE RIJNSTREEK. ONTVANGEN ENORME SORTEERING DEZE ZAAK HEEFT GEEN FILIALEN SPORT. RECHTZAKEN. ALPHEN. Geen inbrekers, doch het licht laten branden. Woensdagnacht omstreeks 12 uur werd de politie telefonisch kennis gegeven van het feit, dat in de woning van den con cierge van de Chr. Muloschool het licht nog brandde, terwijl deze zich niet in zijn woning bevond en met vacantie was. Zoo als begrijpelijk werd direct aan onraad gedacht. Het onderzoek bracht echter aan het licht, dat dit branden van het licht niets had te beduiden. De concierge zelf was uit kampeeren, doch zijn vrouw lo geerde bij haar hier wonende ouders. Nadat men deze had gewaarschuwd en zij zich naar de woning had begeven, bleek dat deze hier ook des avonds nog was geweest en toen vergeten had het licht uit te doen. In de sloot gereden. Een tweetal meisjes afkomstig uit Ha- zerswoude van 1620 jaar, die in de Wilhelminastraat reden in de richting Leiden, kwamen plotseling met elkaar in botsing en wel zoodanig, dat een d.&'r meisjes met haar rijwiel in de aWaar langs'«êE..weg gelegen moddersloot reed. Na door omsteiaérs Bp Wf droge te zijn gebracht, werd zij bij de wed. v. d. L. van droge kleeren voorzien. Onze plaatsgenoot de heer A. Kroon slaagde voor het examen Fransch L.O. Door de Geref. meisjesevangelisatie- afd. de Ruyterstraat en „Concordia" werd een uitstapje naar Wassenaar en omge ving gemaakt, alwaar heerlijk van de prachtige omgeving werd genoten. In de door den kerkeraad der Geref. kerk te Alphen gehouden vergadering met de commissie van beheer werd medege deeld. dat de vrijwillige bijdragen met f.4200 per jaar verhoogd zijn. De Kerke raad kwam, om tot het beroepen van een tweeden predikant te kunnen overgaan nog ben belangrijk bedrag per jaar te kort, hetgeen nu ruimschoots bijeen is. Men zal nu waarschijnlijk wel tot het beroepen van een tweeden predikant overgaan. o HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Rooilijnbesluiten. Afscheid van den heer C. Patijn. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren tegenwoordig be halve het lid J. W. van Vliet. Voorzitter was de burgemeester, de heer J. van der Meulen. Deze opent de vergadering met gebed. Hierna leest de secretaris de notu len der voorgaande vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld. Daarna wijst de voorzitter de heeren C. A. van Dam, J. van Beek Szn. en J. Brugman aan tot het onderzoeken van de geloofs brieven der nieuw gekozen raadsleden met verzoek omtrent dit onderzoek in den loop der vergadering te rapporteeren. Enkele ingekomen stukken waaronder de goedkeuring van den aankoop van grond bij de Koudekerksche brug worden voor kennisgeving aangenomen. De reke ning en verantwoording over 1930 van de Gezondheidscommissie wordt goedgekeurd terwijl besloten wordt de bijdrage die deze commissie heeft geraamd ten laste dezer gemeente voor 1932 op de gemeentebe- grooting voor dat dienstjaar over te ne men. De Kinderfeestcommissie deelt mede, dat zij voornemens is weer evenals de vorige jaren een kinderfeest te organisee- ren. Ter bestrijding van een gedeelte der onkosten verzoekt zij een subsidie uit de gemeentekas. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen en gelijk voor gaande jaren dertig cent per kind toe te staan. Aldus wordt besloten. Hierna bieden B. en W. den Raad de gemeenterekening over het dienstjaar 1930 aan. De gewone dienst blijkt te slui ten met een voordeelig saldo van plm. f. 5147.08 en de kapitaaldienst met een nadeelig saldo van f5755.56. Ook de reke ning van het Waterbedrijf, bieden B. en W. aan. De totaalbaten bedragen aldus f. 13595.82'/: en de totaal-lasten eveneens f. 13595.82'/:. De heeren C. A. van Dam, J. Brugman en J. van Beek Szn., worden benoemd tot het onderzoeken van die rekeningen en het uitbrengen van rapport omtrent dit onderzoek. Vervolgens adviseert de commissie be last met het onderzoek van de geloofs brieven der nieuw gekozen raadsleden bij monde van den heer C. A. van Dam tot toelating dier leden, waarna dienovereen komstig met algemeene stemmen wordt besloten. Aan de orde is nu een schrijven van de Gedeputeerde Staten dezer Provincie be treffende het rooilij nbesluit ten opzichte van het terrein bij de Koudekerksche brug. In dit besluit was langs de Brugge- straat de rooilijn vastgesteld op 6 Meter gemeten uit het hart van de straat en langs den Rijksstraatweg op 12 Meter ge meten uit het hart van de straat en langs den Rijksstraatweg op 12 Meter gemeten uit het hart van den bestraten weg. Deze rooilijnen ontmoeten bij dc Ged. Staten ernstige bezwaren omdat zij huns inziens geen voldoenden waarborg geven voor een veilig verkeer van en naar de Brugge- straat. Ged. Staten achtten het noodig dat. wat de Bruggestraat betreft, de rooi lijn worde vastgesteld op 7'/: M. uit het hart van den bestaanden weg. wat den Hoogen Rijndijk aangaat, op 15 M. uit het hart van den bestaanden weg. Verder achten zij het gewenscht voor den gehee- len Rijksstraatweg onder deze gemeente de Noordelijke rooilijn vast te stellen op 15 Meter uit het hart van den weg en de Zuidelijke rooilijn op 25 M. uit het hart van den weg te bepalen. B. en W. stellen voor wat het stuk stuk grond bij de Koudekerksche brug be treft aan het bezwaar van Ged. Staten tegemoet te komen door de rooilijn langs de Bruggestraat op 7 M. uit het hart van de straat vast te stellen, en die langs den Rijksstraatweg op 15 Meter uit het hart van den weg. Wat de rooilijnen langs den geheelen Rijksstraatweg aangaan, stellen B. en W. zich voor in één der volgende vergaderingen met een voorstel te komen. Na bespreking welke meer gericht is op Öe rooilijnen van 15 en 25 M. voor langs den Rijksstraatweg, wordt wat de rooilij nen voor het stuk grond bij de Koude- kerkschebrug aangaat, overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Thans komt in behandeling een verzoek van S. de Bruin om vergunning tot het dempen van het voorste gedeelte van de sloot langs de Torenstraat over een leng te van ongeveer 40 Meter, welke sloot voor de helft bij de Torenstraat behoort, welke straat eigendom der gemeente is. Verder verzoekt hij in de kosten van die dem ping, welke in het geheel f.600 bedragen, bij te dragen. B. en W. stellen voor de gevraagde ver gunning tot het dempen van het bewuste gedeelte sloot te verleenen en in de kosten daarvan bij te dragen met een bedrag van f200 een en ander onder voorwaarde, dat de grond tot den voorgevel van de nieuw te bouwen huizen, voorzoover die eigendom is van den heer S. de Bruin, aan de gemeente wordt overgedragen en overigens de demping plaats heeft ten genoegen van B. en W. Daar de Torenstraat vlak bij is wordt besloten de vergadering korten tijd te schorsen en de toestand daar ter plaatse eerst op te nemen alvorens op het ver zoek te beslissen. Nadat dit is geschied, stelt de Voorzitter het- verzoek opnieuw 3.&Trde orde. Na eenige bespreking zegt de voorzitter, dat B. en W. er geen bezwaar tegen heb ben aan de voorgestelde bijdrage als voor waarde te verbinden, dat de heer S. de Bruin de verzakkingen nog gedurende één jaar, nadat de volledige demping haar be slag heeft gekregen, ten genoege van B. en W. aanvult. Met deze voorwaarde aan gevuld, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer J. Brugman maakt van de rond vraag gebruik door er op te wijzen, dat de electrische bel in het raadhuis door de verslaggevers moeilijk is te hooren. Dit zal verholpen worden. Niemand meer iets hebbende zegt de voorzitter, dat dit vermoedelijk de laat ste vergadering is geweest van deze vier- jaarlijksche periode. Met den eersten Dinsdag van September treedt de oude raad af. Dan komen alle raadsleden terug behalve de heeren C. Patijn en W. Lom- merse. Het woord richtende tot den heer Patijn, zegt de voorzitter: Het doet allen leed dat u het besluit hebt genomen u niet meer beschikbaar te stellen als raadslid. Wij hebben allen aan u de aangenaamste her inneringen. U voelde de zaken recht en principieel aan. Wij zeggen u dank voor hetgeen u in het belang dezer gemeente hebt gedaan. Het is ons een behoefte dit uit te spreken. Wij hopen zeer dat u en uw gezin Gods gunst mogen genieten, dat het u wel moge gaan. De heer C. Patijijn zegt daarop het vol gende: Ik dank u voor de aangename woorden. In de acht jaren van mijn raads lidmaatschap was er steeds een aange name omgang. Het spreekt vanzelf, dat er wel eens verschil van meening was, doch het ontbrak daarbij niet aan wederzijd- sche waardeering. Ik hoop dat dit in dezen Raad zoo moge blijven en dat hier nooit of nimmer breekijzer-politiek wordt ge voerd. Ik wensch u persoonlijk en in uw gezin alsmede in uw ambt Gods zegen toe en hoop, dat u nog vele jaar uw ambt moogt waarnemen. Ook den wethouders, den secretaris, den leden van den Raad. wensch ik toe. dat zij nog vele jaren in het belang van Hazers- woude moge werkzaam zijn en Gods zegen moge rusten op uw aller arbeid, op dat het deze gemeente en ons allen wel ga. Hierop danken allen den heer Patijn en nemen van hem als raadslid afscheid. Hierna sluiting der vergadering. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Het Waterleidingbedrijf Overeenkomst met Boskoop Pensioengrondslagen Aflossing geldleening. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Tegenwoordig zijn alle leden, behalve de heer van der Sterre, die met kennisgeving afwezig is. Voorzitter is de burgemeester. Na opening der vergadering door den Voorzitter met gebed worden de geloofs brieven der nieuw gekozen leden van den raad gesteld in handen eener commissie bestaande uit de heeren Ant. van Egmond, P. de Jong en N. P. Slegtenhorst, terwijl -de vergadering wordt geschorst. Na her opening rapporteert de heer van Egmond, dat alle stukken in orde zijn bevonden en stoit voor alle leden toe te laten. Aldus wordt besloten. Het lezen der notulen wordt uitgesteld tot aan het eind der vergadering, terwijl de raad overgaat in besloten vergadering. Na heropening der vergadering doet de voorzitter mededeeling van enkele inge komen stukken, welke alle voor kennis geving worden aangenomen. Punt 4. Aanbieding Balans en Winst- en Verliesrekening Waterleidingbedrijf dienst 1930. De voorzitter zegt, dat het bedrijf dit jaar een winst heeft opgeleverd van f. 495.88Ve en stelt voor de rekening te stellen in handen eener commissie voor onderzoek. Aldus besloten. Punt 5. Aanbieding rekening brugbedrijf dienst 1930. De voorzitter zegt, dat het verlies over het afgeloopen jaar heeft bedragen f. 2354.12 zoodat door de gemeenten Hazerswoude en Koudekerk elk f.1177 06 in het verlies bij gedragen moet worden. Punt 6. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1930 en benoeming commissie tot het nazien dier rekening. De voorzitter zegt, dat de gewone in komsten bedragen f."61 052.72 en de uitgaven f. 32 454.44 zoodat de rekening sluit met een batig slot van f. 28.598,28 De. kapitaals inkomsten bedragen f.1078 32 en de uitgaven f.183 23, alzoo een batig slot van f. 895.09. De voorzitter merkt nog op, dat het de bedoeling is om den Raad bij de aanbieding van de begrooting voor te stellen om een gedeelte van het batig saldo van 0en gewonen dienst te reserveeren op den kapitaaldienst Tot commissieleden voor het nazien der rekening worden door den voor zitter aangewezen de heeren de Jong, Lieverse en van der Lee. Punt 7. Goedkeuring rekening Gezond heidscommissie dienst 1930. De voorzitter deelt mede, dat de bijdrage van onze gemeente heeft bedragen f.33 84 en stelt voor de rekening goed te keuren. Aldus wordt besloten. Punt. 8. Aangaan nieuwe overeenkomst met Boskoop betreffende de levering van water. De voorzitter zegt, dat de gemeente Bos koop bereid is een nieuw contract met onze gemeente aan te gaan, ongeveer gelijklui dend als dat voor de stichting van „De drie Gemeenten'De waterprijs zal verlaagd worden van l2i/2 ct. op 10 ct. per M3., hetgeen voor de gemeente een voordeel zal beteekenen van ongeveer f. 600 per jaar. De gemeente moet een afname garandeeren van 22500 M3. Bij stijging van de kostprijs van het water voor Boskoop boven 7 cent, zal het bedrag ad 10 ct., naar evenredig heid verhoogd worden. Het is de bedoeling dat het contract ingaat 1 Januari a.s. en voor 50 jaren zal worden aangegaan, even wel met dien verstande, dat na 35 jaren beide partijen het recht hebben de overeen komst te doen eindigen evenwel met een opzeggingstermijn van 2 jaren. Uitvoerige besprekingen ontspinnen zich over het tarief van waterlevering. De heer van Egmond acht de prijs voor het over- verbruik te hoog, waarmede de voorzitter het eens is. Ook is men van oordeel, dat uitbreiding van het aantal watermeters met het oog op het veel voorkomende gebruik van water voor het schrobben der straten, op den duur noodzakelijk is geworden. De voorzitter zegt, dat waar ons bedrijf maar klein is tot nog toe niet tot wijziging der tarieven werd overgegaan, doch wil gaarne deze aangelegenheid nader onder de oogen zien en t.z.t. met eventueele voor stellen bij den raad komen. Algemeen wordt hierna in principe be sloten op straks genoemde voorwaarden met de gemeente Boskoop een nieuw con tract aan te gaan. Hierna worden eenige pensioensgrond slagen vastgesteld, terwijl eveneens beslo ten wordt tot wijziging der begrooting dienst 1931 in verband met te laat inge diende rekeningen door Blijleven voor ver richt schilderwerk in 1930 en noodzakelijke verhooging van liet aandeel kwade posten der Directe belastingen. Punt 11. Voorstel van B. en W. tot algelieele aflossing der geldleening oor spronkelijk groot f.54 600 per resto f. 25.900 en het aangaan van een nieuwe leening tot laatstbedoeld bedrag. De voorzitter zegt, dat de gemeente de bevoegdheid heeft om deze leening dit jaar af te lossen en stelt namens B. en W. voor hiervan gebruik te maken. Thans betaalt de gemeente naar een percentage van 51/4, terwijl op 't oogenblik belangrijk voordeeliger kan ge leend worden. Algemeen wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. Voorts besluit de raad naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten tot het uitbrengen van een vijfjaarlijksch gemeente verslag in plaats van een jaarlijksch ver slag, zooals tot nu toe gebruikelijk was. Tenslotte wordt op voorstel van den voorzitter een punt aan de agenda toege voegd n.I. de vaststelling van het kohier der Wegbelasling over 1931. De voorzitter zegt, dat het belastingjaar loopt tot 1 Mei 1931 en stelt voor het kohier vast te stelten op een bedrag ad f. 575.93. Alg. besloten. Rondvraag. De heer van der Lee zegt, dat er pogingen In het werk worden gesteld om de brug bij den heer Oppelaar dicht te maken en wil daarom trachten gedaan te krijgen, dat het weggedeelte aldaar wnrdt verbreed. De voorzitter zegt over deze zaak al reeds een onderhoud gehad, te hebben en hierover nader terug te zullen komen om zoónoódlg met een voorstel bij den raad te komen. j De heer Lieverse informeert of er al maatregelen genomen zijn voor den ko- menden winter in verband met de 1 werkverschaffing. De voorzitter stelt voor deze aangelegenheid te bespreken bij de behandeling van de begrooting voor 1932, waarmede de beer Lieverse zich kan ver eenigen. De heer de Jong wil nog even terug komen op het winstcijfer van het water leidingbedrijf om in verband daarmede bet tarief te verlagen. Dc voorzitter zegt, dat men hiermede wel voorzichtig moet zijn. Het voordeel a. f. 600 kan ook wel eens noodig zijn tot dekking van het verlies, zooals ook meerdere jaren is voorgekomen. Evenwel zal deze zaak zooals reeds eerder medegedeeld nader onder de oogen worden gezien. Hierna gaat de raad over in besloten vergadering. RECLAME. 1101 WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Barbera Johanna d. v. H. Oomkens en G Dalmolen. Gerarda Hu- bertina, d. v. H. van Os en M. E. Streng. Sievert, z. v. J. Kamerling en T. Schrei- ber. Athonia Maria, d. v. J. F. Hijkoop en M. van der Dussen. Leendert Arie, z. v. T. Burger en W. C. Hoek. Overleden: Johanna Goosen, 80 j. Niesje Tom 77 j. T. van Gils. 6 j. Gehuwd: J. C. Veerman en M. Monster. Ondertrouwd: A. J. Verhoef en B. Droog. VERKIEZINGSRECLAME OP DEN OPENBAREN WEG. Volgens den Haarlemschen kantonrechter niet strafbaar. Voor den Haarlemschen Kantonrechter stond een persoon uit IJmuiden terecht. Verdachte had op 13 Juni te Velsen met witkalk verkiezingsreclame op een stapel steenen geschilderd. Op de vraag van den Kantonrechter waarom verdachte dit gedaan had, ant woordde hij: „Hoofdzakelijk uit „kunstbe oefening." Hij had de letters van de S.D.A.P. gezien en vond deze niet mooi; daarom had hij met mooiere letters reclame gemaakt voor de C.P.H. De ambtenaar van het O. M. zeide deze zaak aangebracht te hebben, niet om het gepleegde feit. doch haar te beschouwen als een principieele kwestie; daarom wilde de ambtenaar een beslissing van den Kan tonrechter hebben. De ambtenaar achtte het ten laste ge legde niet gepleegd uit baldadigheid, doch beschouwde het als gewone verkiezings reclame en eischte daarom vrijspraak. De Kantonrechter sprak den man vrij. VOETBAL. BELGIË—NEDERLAND TE BRUSSEL. Groote verontwaardiging te Antwerpen. De Antwerpsche correspondent van de „tosb." meldt: Heel de Antwerpsche pers is zeer ver ontwaardigd over de verplaatsing van den Belgie-Neaerland wedstrijd naar Brussel. De bladen wijzen er op, dat de Belgische Voetbalbond hier alleen uit geldelijke over- overwegingen gehandeld heeft. Ter wille van het geld, aldus de N. G., is in een vereeniging zonder winstgevend doel als de B.V.B., waarvan ieder lid een amateur moet zijn, het recht van Ant werpen onder de voeten getreden. Men breekt echter geen dertig jaren oude tra ditie ongestrah. Al wat Antwerpen aan sportmannen telt, zal het zich als een plicht aanzien, de aanstaande Belgié—Nederland wedstrijd, die in het Heijsel-Stadion te Brussel zal gespeeld worden, niet te gaan bijwonen. Geen twijfel dat de talrijke Ne- derlandsche kolonie, welke onze stad be woont, hetzelfde zal doen en dat het aantal bezoekers van over den Moerdijk met duizenden zal dalen, omdat de Neder landers zich in de hoofdstad niet zóó thuis gevoelen als bij ons, zonder dan nog te spreken van het grooter tijdverlies en de hoogere onkosten. Het wachtwoord moet wezen: geen enkel betalend toeschouwer naar de Heijsel. Dit is voor Antwerpen de eenige weg om zijn match terug te krijgen. Want blijft de ontvangst in 1932 beneden die, welke te Antwerpen werd gemaakt, dan zal de financieele commissie van den B.V.B. met beschaamde kaken staan en veroveren wij terug wat men ons nooit had mogen ont nemen. De bladen wijzen er op, dat de Bond wel een anderen weg had kunnen kiezen om zijn slechten financieelen toestand te verbeteren, door o.a. de bijdragen der clubs te verhoogen. Deze zijn nog altijd dezelfde als voor den oorlog, toen er goudfranken binnenkwamen en nu slechts pa pierf ranken. De „Tel." meldt nog dat heden de voet balbond der Provincie Antwerpen heden vergadert. Uit de op de agenda staande punten kan men besluiten, dat de toe stand ernstig is. Men oordeele zelf: 1. De bond stelt voor dat de leden der Antwerpsche clubs, die deel uit maken van een of ander comité van den K. B. V. B. onmiddellijk als zoodanig ontslag zul len nemen. 'Het betreft hier de h h. Des- sain. Verdyck. Mullens, Temmerman, Van Weert, Van Praag, enz.l; 2. inrichten van een kampioenschap tusschen Antwerpsche clubs; 3. Opzegging van alle bestaande over eenkomsten met de andere provinciale bonden. In geval punt 2 aangenomen wordt, zou dat een financieele catastrophe mede brengen voor de clubs uit hoogere afdee- lingen der andere provincies. Zonder wed strijden tegen Antwerp F. C„ Beerschot, Berchem Sport, F. C. Mechelen, Liersche S. K„ kunnen die clubs onmogelijk haar kosten goedmaken. Verder dient gezegd !c worden, dat al is het misschien ook niet de bedoeling der leiders van het Ant- werpsch verbond een zoodanige maat regel een groote, misschien wel beslissen de stap zou zijn tot een scheuring in den K. B. V. B. De bond der Prov. Luik heeft reeds in gezien dat de K. B. V. B. een crisis tege moet gaat en vroeg een onderhoud met de Antwerpsche groepeering. Wellicht is dit de eerste stap naar een oplossing. Po gingen zullen worden gedaan, om de alge meene vergadering van December a.s. op het genomen besluit te doen terugkomen en Belgie-Holland aan Antwerpen te laten. Het zal echter niet bij pogingen of beloften mogen blijven. L.P.S.V. II—L.D. XI. Op het terrein aan den Zoeterwoud- schen Singel werd gisteravond, ten aan- schouwe van een talrijk publiek, een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen L.P.S.V. II en het Leidsch Dag blad-elftal. Laatstgenoemde ploeg was veel sterker. Met rust stond zij met 20 voor om ten slotte zonder veel moeite met 60 te winnen. WACKER—AUSTRIA. Op het V.U.C.-terrein te Den Haag had gisteravond een ontmoeting plaats tus schen de ln ons land op tournee zijnde Oostenrijksche profs-clubs Austria en Wacker. Het was een spannende wedstrijd tusschen gleijkwaardige tegenstanders. Het resultaat van de eerste helft was, dat beide teams eenmaal wisten te scoren. Er werd onmiddellijk gedraaid. Beide par tijen wisten nog driemaal het net te vin den. zoodat het einde kwam met een ge lijk spel 4—4. CRICKET. DE TESTMATCH ENGELAND—NIEUW-ZEELAND. Toen Engeland gisteren 416 runs voor het verlies van vier wickets had gescoord ln den tweeden testmatch tegen Nieuw- Zeeland, welke plaats heeft op Oval, werd gestopt voor de lunch. Hammond maakte 100 en is niet uit. James 41. De Nieuw-Zeelanders scoorden 193 runs in de eerste innings. Op den stand 22 voor 1 in hun tweede innings werd daarna het spel gestaakt. WEDSTRIJD TE ALPHEN. Woensdagavond speelde Rood-Wit op haar terrein in de Hoorn te Alphen een vrlendschappelijken wedstrijd tegen het Bloemhofelftal, welke wedstrijd laatst ge noemd elftal gemakkelijk met 60 wist te winnen. Stand rust 40 voor „Bloemhof". Scheidsrechter Bezemer leidde zeer goed. WEDSTRIJDEN VAN SPORTMAN. In verband met de opening van haar nieuwe terrein aan den Hooge Morschweg organiseert de vereeniging „Haagweg- kwartler-Sportman" Zondag de volgende wedstrijden: 10 uur voorm.: Sportman II- Waals; 12 uur: Sportman IR. A. P. (Noorderkwartier) en 2 uur: Juniores Sportman ASportman B. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Zondag 2 Augustus des n.m. te 2 uur, zal er op het terrein aan de Puttekade te Boskoop een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld worden, tusschen „Boskoopsche Boys I en Bodegraven II. PAARDENSPORT. CONCOURS-HIPPIQUE OP HOUTRUST. Het drie-daagsche concours-hippique op Houtrust te 'sGravenhage, heeft gisteren een aanvang genomen. Wij ontleenen de volgende uitslagen aan de „N. R. Ct.": I. Eenspannen, limietklasse: 1. R. K. Velstra, Marssum met Elza: 2. Joh. Dib- bits, Breda met Princess of England; 3. Gebr. v. d. Haar, Zeist met Broompark Personality; 4. C. Spanhaak, Zwolle met Darling. Eervolle vermelding: P. C. C. v. d. Touw, 's-Gravenhage met Veronica. II. Schoonste rijpaard, gereden door dames. Zware klasse: H. C. A. Henny, Den Haag, met Right Ho (mej. Pauptit); 2. H. D. Pasman, 's-Gravenhage met Ankona (mevr. Pasman)3. mevr. A. van Hoboken, Scheveningen, met Eventuel (eigen.); 4. Ph. Pander, Wassenaar met Cocktail (mej, 1. Roderwalö). Lichte klasse: 1. luit, jhr. A. v. Lennep, Amersfoort met Luftikus (mevr. van Reede); 2. mej. Th. Stokvis, 's-Gravenhage met Lady Aynsley (eigen); 3. R. J. J. Hiemstra, 'sGravenhage met Prince Charming (mej. Cruiswij k); 4. luit. J. A. de Bruine, Ede met Licteur (mevr. de Bruine): 5. H. Hertzberger, Rotterdam met Weisdorn (mej. I. Roderwald). Kampioen: Right Ho. III. Eenspannen, open klasse. Hoogte onder 1.55 M. 1. Joh. Dibbets, Breda met Lady Loocky: 2. C. Spanhaak, Zwolle met Miniate; 3. Jac. Rijks, Nijmegen met Char ming Wonder; 4. Gebr. v. d. Haar, Zeist met Sensation. Eervolle vermelding: D. Gelderman, Oldenzaal m. Blairavon Spark. IV. Sauts Couplé's (dame en heer). 1. A. v. d. Vlugt met Moritz en mej. I. Ro derwald met Radja; 2. mevr. Pasman met Lissy en Dietrich met Adda; 3. H. D. Pasman met Ankona en mevr. Pasman met Lotte, allen 'sGravenhage. V. Tweespannen, open klasse: 1. Gebr. v. d. Haar, Zeist met Hockwold Robert en Greystone Primrose; 2. H. F. Bultman Hzn., Heemstede met Capenor Victor en Bingley Victor; 3. R. K. Velstra, Marssum met Charming Hobriny en Jac. Rijks, Nijmegen met Charming Wonder. 4. J. C. Theo Kohier, 's-Hage met Glenavon Prin cess Mary en Nico, Eervolle vermelding: D. Kok, L. Ruige Weide met Maronla en Jutea. VI. Beker van de Koninklijke Neder- landsche Jachtvereeniging. 1. Luit. jhr. A. van Lennep Amersfoort met Luftikus; 2. luit. A. D. C. v. d. Voort van Zijp, Den Haag, met Silver Piece, 3. H. Gescher, Den Haag, met Allah, 4. D. H. Pasman, Den Haag. met Ankona, 5. N. Uytendaal, Breda, met Die Treue, 6. H. Gescher. Den Haag, met Bodega, 7. L. H. M. v. Loon, Tilburg, met Charly, 8. mej. E. Broschek, Hamburg, met Freia, 9. luit. R. J. Schim melketel, Breda, met Duiveltje, 10. H. Roedl, Den Haag, met Gawan. Springconcours: 1. Kapt. J. M. de Kruyff Amersfoort, met Abaisse, 2. mej. E. Bro schek, Hamburg, met Bushy Lightfoot, 3. luit. R. J. Schimmelketel, Breda, met Dui veltje, 4. mej. E. Broschek, Hamburg, met Freia, 5. H. Gescher, Den Haag, met Bo dega. 6. luit. jhr. A. v. Lennep. Amersfoort, met Luftikus, 7. luit. A. B. H. Vlielander, Numansdorp, met Marcius, 8. maj. baron v. Voorst tot Voorst. Den Haag. met Mau- ringh. 9. Duinstallen. Den Haag, met Gi- tane, 10. H. Roedl. Den Haag. met Gawan, U. A. Klebe. Rotterdam, met Katinka, allen 0 fouten. Extra 4e prijs: Laame, Brussel, 0 fouten.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13