UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. Wie rekent, kiest Fongers. RADIO-PROGRAMMA. HILLEGOM. Raadsmutatie. De heer C. Carller, die tot raadslid be noemd is verklaard na het bedanken van den heer P. de Vreugd, heeft deze benoe ming aangenomen. o LEIDSCHENDAM. Aan de Chr. school alhier zijn be noemd tot onderwijzeres de dames J. D. Fosser te Den Haag en C. v. d. Berg te Wassenaar. o LISSE. De verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder. Ter gelegenheid der verjaardag van H.M. de Koningin Moeder zal er Zaterdag avond in de muziektent een concert ge geven worden. Liefdadigheidswedstrijd ten bate van het „Groene Kruis." Naar wij vernemen, speelt morgen de Voetbalvereeniging L. R. C: alhier tegen de Voetbalvereeniging L. F. C. uit Leiden een liefdadigheidswedstrijd, i%\ ten bate van het „Groene Kruis" te dezer plaatse. De wedstrijd zal beginnen om 7 uur pre cies en wordt opgeluisterd door de muziek van de Harmonlevereenlglng „Trou moet blijken". KATWITK. De R.-K. Kerkdiensten. Het lijkt ons goed de badgasten zoowel te Katwijk aan Zee als te Katwijk aan den Rijn er op te wijzen dat de R.-K. Kerk diensten in de R.-K Kerk te Katwijk a. d. Rijn niet meer gehouden worden zooals vroeger doch op andere uren, nd. de Vroegmis te 7.3Q, uur. de Hoogmis te 9.30 uur en het Lof te 7.30 uur n.m. De tram- dienst uit Katwijk aan Zee, vertrek 7.16 uur en 9.06, sluit hierbij zeer goed aan. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Met de vroege aardappelen raakt het alweer ten einde. En gelukkig. Want nu uit alle streken massa's eigenheimers ko men opzetten, gaat de prijs snel naar om laag. Ook trouwens van de late aardappe len. Behoudens enkele partijen mooie zand eigenheimers die nog een redelijke prijs opbrengen, gaat het meerendeel weg tegen lage. niet loonende prijzen. Allerwegen wordt volop gerooid uit vrees voor de aardappelziekte, die op vele plaatsen op treedt. En gezien het feit, dat er weinig geëxporteerd wordt, is er spoedig een te veel, met gevolg lage prijzen. Met bospeen bleef het goed gaan. Een enkele dag uitgezonderd, zelfs zeer goed. In den bollenhandel gaat het niet naar wensch. Een trage handel met verlaging van prijzen. Beste kwaliteit tulpen zijn nog we! verkoopbaar, doch hiervan is wei nig. Kleinere maat is er volop met onvol doende vraag. Met de Narcissen gaat het slecht. Begrafenis wijlen den heer E. Scboncveld. Gistermiddag te 2 uur werd alhier het stoffelijk overschot van den heer E. Scho- neveld, uit Katwijk aan Zee, in het fami liegraf bijgezet. Daar ds. Ingwersen afwezig was, werd de plechtigheid geleld door ds J. J. Be rends, van Veenendaal, die tijdelijk hier vertoeft. Nadat deze gelezen had uit Openb. 7 en in gebed was voorgegaan, werd wijlen de heer Echoneveld grafwaarts gebracht, ge dragen door de leden van de A.-R. Kies- vereeniging te Katwijk aan Zee. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Berends, die zich gelukkig acht te de achter blijvenden te kunnen troos ten. omdat Ephraïm Schoneveld wel van ons was heengegaan, maar toch leeft, verlost door Christus' bloed. De heer Veltkamp sprak gevoelvolle woorden als voorzitter van de kiesvereeni- ging. waarvan de overledene bestuurslid was. Een zwager, de heer v. Onck, dankte allen die den gestorvene gedurende zijn lange ziekte hadden bezocht, en met hem en de zijnen hadden meegeleefd, en ver der alle thans aanwezige afgevaardigden van vereenigingen of corporaties, en an dere belangstellenden. Opgemerkt werden o.a. vertegenwoordi gers van den Kerkeraad. de Oranjever- eeniging. en de Katwijksche Burgerwacht, benevens zeer vele vrienden en kennis sen uit Katwijk en den omtrek. Na het zingen van Ps. 73 vers 12 verliet men diep onder den indruk den dooden- akker. o KATWITK AAN ZEE. Het strandfeest van „De Vuurbaak". Deze strandvereeniging. die op het Zui- derstrand verblijf houdt, heeft gisteren onder de bezielende leiding van den heer C G Poort uit Zeist, die dit jaar voor de 13de maal in onze badplaats vertoeft, haar eerste strandfeest in dit seizoen ge houden. Het comité bestond uit de heeren C. G. Poort, voorzitter; mej. W Veldhuijzen, secretaresse en mevr. v. d. Hoeve, comm., bijgestaan door de heeren J. J. C. Jansen en C. B. Epker Jr. Er was zeer veel belangstelling; onge veer een 200-tal personen, zoowel groot als klein, nam aan de verschillende wed strijden deel. De lachsalvo's waren niet van de lucht, niettegenstaande het ongun stige weer. De uitslagen zijn als volgt: Vlaggetjes-steken voor kinderen tot en met 8 jaar: lste prijzen: Jenny Koolhaas, Zus ven- rooy. Gerrit Engberts, Edith Machielse, Bepje Hemsen, Gootje Poort. Gertie Jan sen, Rinus Muller, Willy Muison en Walter V. Kampen 2de prijzen- Maurits v. Amstel, Koos Dekker. Geertrui Engberts. Nelly Mol, Dik v. d. Hoeve, Trudi Jongmans, Sybrand v. Aggelen. Jaap v. d. Ree, Zus v. Kampen en Age Abma. Haal den trein voor jongens van 9—13 jaar: De 15 beschikbare prijzen werden aan de navolgende jongens, na loting toegewèzen. Zeppie Postma, Wim v. Kampen, Theo v. Kampen, Herry Poort, Otto Postma, Jan Veldhuijzen, Jelle Abma, Henk v. d. Hoeve, Rens van Ettinger, Kees van Bergeijk. David Dal, Harry Trotsenburg, Bernard v. Maastricht Gabriël de Vries en Gerritje van Dal, Appeltjes-trappen voor meisjes van 9-13 jaar. lste prijzen: Annie Parlevliet, Corrie Parlevliet. Bé Postma, Jeantje Fransen, Reina v. d. Hoeve, Wieke Oosterbaan, Sjaartje Vriezen, Mimi v. Trotsenburg. Henny Jongmans en Tine Muller. 2de prijzen: Lydla Bakman, Stientje v.- d. Have, Annie Epker, Mieke Engberts, Ma- rietje de Waard, Betty Petri, Coba Kool haas, Sarie v. Aggelen, Annie Abma en Annle Smoolenaar. Zakloopen voor meisjes van 14—18 Jaar. lste prijs: Johanna Veldhuijzen; 2de prijs Gerrie v. d. Sluys; 3de prijs: Coba Veldhuijzen; 4de prijs: Suus Veldhuijzen. Hindernisbaan voor jongens van 1418 jaar: lste prijs: Anton Smoolenaar; 2de prijs Jan Bakker; 3de prijs: Wim Petri. Ringsteken per kruiwagen voor dames en heeren: lste prijs: de heer en mevr. Ettinger; 2de prijs: mej. Wies Tellinga en de heer Oosterbaan; 3de prijs: mej. Ir. 't Veld en de heer Henk Smoolenaar. De volgende strandfeesten zullen plaats hebben op Donderdag 6 en 13 Aug. e.k. Jeugdige wandelaars. Twee jongetjes, van 7 en 8 jaar, kwamen gisteravond te voet naar onze gemeente. De politie alhier stelde de Lissesche politie daarvan op de hoogte. Deze heeft de ouders gewaarschuwd, die des avonds nog hun kinderen kwamen terughalen. Het badgastenbezoek. Naar de officieele gegevens, die ons gis teren werden verstrekt, kan medegedeeld worden, dat tot dusverre onze badplaats bezocht is door 4500 badgasten. Openlucht-demonstratie. De Katwijksche gymnastiekvereeniging „Hercules" zal a.s. Zaterdagavond om 7 u. een uitvoering geven in de open lucht op den boulevard bij de muziektent. De lei ding van deze uitvoering berust in de handen van de hêeren Renée en Van Dam uit Leiden. Het programma luidt als volgt: Om 7 uur opstellen bij „Casa Cara". Vervolgens opmarsch door de Badstraat, Voorstraat naar den Boulevard. Aldaar opening; jon gens vrije oef.: heeren brug; heeren rin gen; jongens Amerikaansch balspel; hee ren hoog-rek; standen van de adspiranten. o NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. v. A. C. Bulk en P. Barnhoorn. Maria Helena, d. v. M. Hazenoot en C v. der Luijt. Teunls, z. v. E. A. Achterberg en J. A. Kassenberg. Ondertrouwd: N. Passchler 23 j. en E. Houwaart. Overleden: Johanna Antoinetta Gelis- sen, 71 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. Veeningen, dienstb., van den Haag, Laan van Poot 178, naar Nd. Boulevard 3; G. J. Kloekke en fam., kap per, van Amsterdam, Orteliusstraat 99, naar Voorstraat 22; G. M. A. Alkemade, van Culemborg, Ridderstraat 18, naar Voorstraat 56, G. M. Smits, dienstb., van Haarlem, Schraveliusstraat 70, naar Langeveld 29; J, van Eljk, caféhouder, van Alphen a. d. Rijn, Rozenstraat 13, naar Wilhclminastr. 2; A. M. Leurs, 1.1 verpleegster, van Haar lem, Haitsma Mulierstraat 76, naar Lange veld 29; M. Santcroos, verpleegster, van Katwijk, Duinoortl 13, naar Klei Zwarteweg 20; A. Westphal, dienstbode, van den Haag, Waalsdorperweg 101, naar Pickéweg 5. Vertrokken: A. Noordendorp, kinderjuffr. van Oude Zeeweg 94, naar Hengelo (O) Enschedeschestraat 89; D. de Jortg en fam„ caféhouder, van Wilhelminastraat 2, naar Gouda, Veerstraat 10; D. Veldt, leeraar, van Hoofdstraat 79a, naar den Haag, le Pietersburgstraat 73; E. Brandsma, van Rembrandtweg 4, naar Maastricht, Fr. Romanusweg 6; Hazenoot, verpleegster, van J. Kroonsweg 7, naar Rotterdam, Ba nierstraat 97b. Bij het inbedrijfstellen van het laag- spanningsverdeelnet van het „Langeveld" waarover wij gisteren berichtten, was te vens aanwezig de chef-monteur, de heer A. Oord, die wel het belangrijkste aan deel in de totstandkoming heeft gehad. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: H J. Eggink. zendeling, Em- malaan 1. v. Ned O-Indié. E. Verkulj- len, verpleegster. Endegeest, v. Leiden. H. Hessellnk. dienstbode. Endegeest. v. Heemstede A J. v. Duivenvoorden, boerenknecht, H. Morschweg 126, v Was senaar. K. Boorsma, Warmonderweg 24, v. Deventer. P. A. J. Baljet. en gez.. han delsagent, W. Duivenvoordestr. 41, v. Am sterdam. J. M. C. Kallenberg, beambte, Rijnhofweg 14a, v. Leiden. H. J. Hoo- genstraaten, bedrijfsleider, W. Duivenvoor destr. 27. v. Leiden. E. J. G. van der Hagt, d.b.. Pr. Hendriklaan 11, v. Veur. H. Koelewijn, schipper, Deutzstraat 18, v. Leiden. C. van Klaveren en gezTer- weeweg 108. v. Rijnsburg. D. Kaaij en gez., aannemer, Warmonderweg 88. v. Lei den. S. Faber, kantoorbediende, W. Juf- fermansstr. 24, v. Eindhoven H. van Oordt, en gez.. griffier bij het kantonge recht. W. Juffermansstr. 58, v. Sittard. Vertrokken: J. de Roode. monteur, v. Geversstraat 69, n. Amsterdam. Ferd. Bol straat 12. D. J. van Rijn en gez., bloe- menkoopman, v. Rijnzichtweg 151, n. Rijns burg. Lange Vaart 57. N. M Loué. ass. leeszaal, v. Geversstraat 55, n. Rotterdam, Hoflaan 92. H. E. Christiaanse, boek houder, v. Terweeweg 47, n. Leiden. Zoe- terw.weg. L. A. W van Schaik, apoth. ass. v. Geversstraat 45, n. Rhenen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit Johannes, z. v. M. J. J. van de Meeberg—Witte. Janna Hen- drika, d. v. J, Wolkers—Van dei' Heijde. Ondertrouwd: J. Bouwman 27 j. en C. Breedijk 27 j. Overleden: Hillégonda de Rooij, 41 j. geh. m. W. van Egmond. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Er is nog steeds weinig leven in de tuinbouw. De aanvoer bestaat uit enkele partijen blanke en blauwe eigenheimers die van f.2 704.20 per 109 KG. opbrengen. De teelt wijzigt zich buitengewoon. Rijns burg vroeger het land van de vroege aard appelen, bloemkool en uien, is thans een en al snwbloemendistrict geworden. Bloem kool komt al bijna even weinig meer voor als de vroege aardappelen. Alleen het artikel uien handhaaft zich nog gedeelte lijk. Nu de menschep aan het product groo- tcr eischen stellen wat verpakking en sor teering betreft, geeft men de voorkeur aan de producten uit de zandgronden die van nature veel mooier zijn. Het kan verkeeren! o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, Z. van G. M. Overvliet en M. Oudshoorn Gerrit Valentljn Cor nells, Z. van H. W. Braun en Th. E. Bus- scher Antonius Gerardus Cornells, Z. van C. J. Hubers en J. M Wannet Hu- bertus Petrus Gerardus Adrianus, Z. van A. W P. van Niekerk en L. M. Damen. Gehuwd: B van der Wallen 26 jaar en H. J. Overvliet 27 j. Overleden: H. J. Th. Hulsbosch 53 j., echtgenoot van M. A. van der Krogt. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. J. Chr. van Koert, War- monderdam 35, van Nieuwkoop A. van c'er Zwaan, Jacoba v. Beierenlaan 25, van Wamel F. A. Rebeck, Zuiderstr. 28, van Hamburg (D.). F. Th. vari Voorst, Ju- lianalaan 7, van Amsterdam H. Kieft, Hoofdstraat 158, van Hoorn A. H. J. M. 'tSas, Hoofdstraat 158, van Hillegom J. van Ginhoven en gezin, Charbonlaan 23 van Prospect Park (U. S. A.). Vertrokken: J. van 'tWout, van Hoofd straat 214, naar Woubrugge Mej. C. J. M. van Koningsbruggen, van Wilhelmina- laan 12. naar 's-Gravenhage Mej. H. C. van der Meij, van Hoofdstraat 140, naar Zegwaart. Gevonden voorwerpen: 1 dop van patentas, 1 portemonnaie met inhoud. o WARMOND. Verkeersongeval. Het 5-jarig dochtertje van den heer ter Wiel h>ad het ongeluk terwijl het hard loopend den tuin kwam uitloopen, onder een passeerende auto te raken. Met gebroken been en verwondingen aan het hoofd werd het kind opgenomen en vervoerd naar het ziekenhuis te Leiden. Den bestuurder der auto treft volgens oog getuigen geen schuld. Oranje-Commissie. Doordat van de heer Langelaar als le secretaris der Oranje-commissie ontslag nam is als zoodanig benoemd de heer Th. van der Zalm, terwijl'in diens plaats als 2e secretaris is gekózerfsde heer Constant Machen. Tot 2en voorzitter werd in de plaats van den heer C. M. van Stijn die wegens vergevorderden leeftijd als lid der Com missie bedankt heeft gekozen, de heer J. Bergman. WASSENAAR. Oprichting Wassenaarsche Reddingsbrigade. In het Centraal Theater had een bijeen komst plaats, ten einde te komen tot op richting eener reddingsbrigade in deze gemeente. Onder de aanwezigen merkten wij o.a, op de raadsleden de heeren C. C. v. d. Kroft, D. Th. Ruys en C. H. Vroom, terwijl voorts aanwezig waren de doctoren Bergsma en Baart de la Faille en Jhr. W. K. von Wèiler, voorzitter der afd. Wassenaar van het Ned. Roode Kruis. Door en burgemeester, den heer J. J. M. Wiegman, werden alle aanwezigen har telijk welkom geheeten. Spr. betreurt het, dat de opkomst niet zoo groot is, als wel was verwacht, doch brengt dit in verband met het feit, dat tegelijkertijd een artdere belangrijke vergadering in de gemeente plaats vindt. De indirecte aanleiding tot dezen avond zijn helaas de droeve verdrin- kingsgevallen, die op Zondag 12 Juli heb ben plaats gevonden en waarbij 3 jonge menschenlevens ons door den dood zijn ontrukt. Spr. wijdt dan enkele woorden van rouwbeklag en innige deelneming aan de nagelaten bstrekkingen der jonge veronge lukten. Daartoe zijn wij bijeen gekomen op initiatief van den Ned. Bond tot het Redden van drenkelingen, hier vertegen woordigd door zijn tweeden voorzitter, den heer H. J. Meyerink. Spr. stelt dan den heer Meyerink aan de vergadering voor. Tot slot spreekt de burgemeester een woord van opwekking tot alle aanwezigen om tot oprichting der reddinsbrigade over te gaan. Hij hoopt, dat hij straks het resul taat goed mag noemen en dat hij als burgemeester trotsch zal mogen zijn op de Wassenaarsche bevolking, dat zij gehoor heeft gegeven aan den oproep. De heer Meyerink, hierop het woord nemende, brengt den burgemeester zijn hartelijken dank voor de vriendelijke woor den, waarmede hij spr. heeft willen in leiden, maar vooral ook voor de opwekking aan de toehoorders, waarmede hij zijn rede heeft beëindigd. Hiervoor zegt spr. spon taan dank, evenals aan het bestuur van het Roede Kruis, voor de vlugge wijze, waarop het dezen avond alles heeft weten te regelen. Vervolgens spreekt hij zijn deer nis uit met de slachtoffers, die vielen in Wassenaar en doet een oproep aan allen, om aan het voorkomen dezer droeve feiten mede te werken. (Vervolgens wordt even onderbroken wegens het binnentreden van den heer A. A. ^Bierlee. de voorzitter van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, die zoo juist terugkeert van een andere vergadering. Spr heet hem hartelijk welkom en ze<ri, zijn aanwezigheid op hoogen prijs te stellen). 'Spr. gaat dan over tot het onderwerp zwemmen. Het A.-B-C. van het reddend zwemmen is de zwemkunst. Dr Hermanides, heeft eens gezegd: „zwemmen is een kunst, die men oppervlakkig moet leeren, om grondig te kennen". Spr. zou zeggen „zwemmen is de kunst om zich in alle richtingen op en onder het water te kunnen bewegen". Het zwemmen is een zeer oude kunst, doch werd in den ouden tijd niet als erg netjes beschouwd. Tegenwoordig is dat anders; velen zwemmen, maar het aantal is nog te klein. Maar men doet het beste, zich allereerst door een medicus te laten onderzoeken, alvorens ertoe over te gaan, want aan het zwemmen kunnen gr-oote gevaren verbonden zijn. Dat het zwemmen nuttig is, bewijzen de statistieken van dr. Myllef van 190 5—1910, Deze geneesheer heeft aan alle 1100 Neder- landsche gemeenten een rondschrijven ge zonden om te verzoeken om opgave van het aantal verdrinkingsongevallen. Dit be droeg in totaal over die 7 jaar 6578 (5002 mannen en 1576 vrouwen). Het aantal der mannen is altijd veel grooter dan dat der vrouwen, omdat spelende jongens dikwijls \'erongelukken bij het visschen, slootje- springen en het zich wagen op gevaarlijk ijs. Nu, 20 jaar later, hebben tal van scholen het verplichte leervak „zwemmen". Daarna besprak spr. het zwemmend red den, te verdeelen in a. vervoergrepen, b. bevrijdingsgrepen, cl het opwekken der levensgeesten. Verscheidene grepen, o.a. de kopgreep, bovcnarmgresp, enz. werden gedemon streerd. Deze hebben alle betrekking op het vervoer. Vervolgens demonstreerde de heer Meyerink met behulp van den heer Fogteluo adjunct-inspecteur van politie, eenige b vrij 1 igsgrcp n. M^t verscheid ne lichtbeelden werd de leerzame lezing ove rigens verduidelijkt. Spr. deelt nog mede, dat tegenwoordig het aantal slachtoffers per jaar 730 bedraagt tegen 931 per jaar over de jaren 1903 1910. Ten slotte wekt spr. nog op tot het oprichten der Brigade. Hij deelt daarbij mede, dat de bond een verzekering tot stand heeft gebracht, waardoor voor gedi plomeerde leden uitkeeringen worden ge geven ingeval zij verongelukken. Hierna neemt burgemeester Wiegman weder het woord en zegt den heer Meyerink uit aller naam hartelijk dank voor zijn Interessante lezing. Hij is er van over tuigd, dat alle aanwezigen de noodzakelijk heid hebben ingezien, dat er hier iets moet gebeuren Spr. is er hartelijk dankbaar voor, dat de heer Meyerink dit besef heeft bijgebracht. Vervolgens verwelkomt spr. alsnog den heer Bierlee. Op een vraag van den gep. Luit.-Generaal H. Bakker antwoordde jhr. W. K. von Weiier, dat het in de bedoeling lag, de Reddingsbrigade en de afd. Wassenaar van het Ned. Roode Kruis samen te laten werken. De burgemeester gaf zich dan op als eerste werkend lid der Wassenaarsche Brigade, hetgeen een donderend applaus ontlokt. Tenslotte blijkt dat 18 werkende leden zich hebben opgegeven en 11 donateurs (trices) zóodat de president met genoegen mag constateeren, dat in Wassenaar een reddingsbrigade geboren is. Laten wij ho pen, aldus de burgemeester, dat wij dikwijls met vuur en pleizier en genoegen zullen oefenen, en dat wij een veel sterkere brigade zullen maken. Laten wij hopen, dat wij niet behoeven op te treden, maar als wij moeten optreden, dat wij liet dan met succes zullen doen. Als laatste spreker zegt de lieer Bierlee namens den Ned. Bond hartelijk dank aan den burgemeester, dat hij den stoot heeft gegeven tot de oprichting dezer Brigade. Men is zeer ingenomen met het electri- seerend voorbeeld, dat de burgemeester heeft gegeven, en zal gaarne de nieuwe brigade bijstaan, terwijl de rechtskundige adviseur van den bond haar aan goede statuten zal kunnen helpen. Spr. eindigde met de woorden: Moge ik den wensch uiten, dat na de lezing van den lieer Meye rink. waarvan ik vanavond een zeker vuur heb zien uitgaan, de stoere Hollandsche zin in ons op komt. Leve de nieuwe brigade! (Applaus). Hierna werd de bijeenkomst door den burgemeester gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Leiden, 28 Juli 1931. Mijnheer de Redacteur. Als oud-Leidenaar in Nijmegen woon achtig en momenteel in Leiden logeerende verzoek ik u vriendelijk onderstaande op te willen nemen. In uw verslag van Zaterdag las ik met verwondering dat Pro Patria een corps- prijs is ten deel gevallen. De bepaling luidt toch, dat zij alleen een corpsprijs krijgen die zonder uitvallers binnen komen. Als ooggetuige van de af- standsmarschen constateer lk dat zij toch een uitvaller hadden, hetgeen ook later in de bladen bevestigd is. In een inge zonden stuk in de „Provinciale Geldersche en Nijmeegsche Courant", wordt door den heer H. de Goede zelfs gesproken van het bewusteloos binnen dragen van een stu dent, Vanwaar dan die buitengewone lof? Hun prestatie is niettemin zeer mooi te noemen, maar de Leidsche politie en het 4e regiment en de overige Leidsche deel nemers hadden eerder een extra pluimpje verdient, gezien de prachtige conditie waarin zij binnen kwamen. Ik meende dit te moeten schrijven om het misnoegen, dat daarover bestaat onder de overige Leidsche deelnemers, weg te nemen. Hoogachtend. G. J. VERSCHRAGEN. p.a. Duivenbodestraat 5 Wij hebben bovenstaand ingezonden stuk opgezonden naar de Commissie uit den Nederlandschen Bond voor Lichame lijke Opvoeding, welke de Marschen heeft georganiseerd en ontvingen thans het volgende antwoord ter opheldering: Punt 25 van het reglement voor de af- standsmarschen luidt: „In gevallen, waarin dit reglement niet voorziet, beslist de Commissie." De toepassing van dit artikel heeft ook dit jaar weer eenige malen plaats gehad. Voor het toekennen van de Korpsme daille o.a. viermaal. Wanneer een deelnemer uitvalt en dit uitvallen Is niet het gevolg van het mar- cheeren (terugroepen wegens ziekte of sterfgeval van familie, verstuiken van de voet door een val van de trap. oog- of oor ontsteking dan wel een andere optredende ziekte, geen verband houdende met het marcheeren) dan wordt het hooger ver melde artikel gul toegepast; betreft het een ziëkteverschijnsel, dan kan uiteraard de toepassing slechts geschieden na be komen advies van den chef van den ge neeskundigen dienst bij de marschen. Zoo bereikte ons evenbedoeld advies be treffende een deelnemer van Pro Patria, waarbij ons werd medegedeeld, dat ge noemde deelnemer waarschijnlijk reeds niet gezond te Nijmegen is aangekomen en aldaar tijdens en na den eersten marschdag een aanval van griep heeft gekregen, waardoor van verdere deelne ming moest worden afgezien. De commissie heeft gemeend, dat bo vengenoemd voorval niet van invloed mocht zijn voor het verkrijgen van de Korpsmedaille. Van een bewusteloos binnendragen van een student is ons niets bekend; wel is er een student, reeds binnen zijnde, flauwgevallen, doch met hem ook ande ren, een en ander meer tengevolge van de onnatuurlijke warmte van den laatsten dag dan wel van oververmoeidheid. Ik veroorloof mij hieraan toe te voegen, dat er door de Leidenaars dit jaar goed is gemarcheerd, onverschillig of zij tot een vereeniging of korps d' n wel indi vidueel aan de marschen hebben deelge nomen. Een rangschikking heeft door ons rjiet plaats. Wij zijn verheugd, dat ruim 2000 Nederlanders, onafhankelijk rang of stand vroolijk, opgewekt en kameraadschappe lijk aan de marschen hebben deelgenomen en dat wij onder dat groote getal zooveel nieuwe gezichten en vereenigingen heb ben mogen aantreffen, ook uit Leiden. Met de meeste hoogachting, Namens den Leider der Marschen, De Secretaris, (w.g.) BREUNESE. RECLAME. 1058 VOOR ZATERDAG 1 AUGUSTUS Hilversum 1875 M. Uitsl. VARA-uitzen- ding 6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gymna stiekles o. 1. v. G. Kleerekoper 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding. VPRO. 10.15: Uitz. voor Arb. in de Continu-bedrijven. E. Charmon (zang en accordeon), Fr. Uyttenbogaard (orgel en piano). J. de Vries (toespraak), VARA- septet o. 1. v. Is. Eyl 12.00: Concert VARA-Septet o. 1. v. Is. Eyl en Gramof.- platen 1.30: Pauze 2.00: M. Borsje: „De reis naar Meiringen" 2.30: Ds. Melchers: „Het Pan Europa-vraagstuk" - 3.00: Concert. Joh. Lammen (bas), Fr. Uyttenbogaard (piano) en Gramofoonpl. 3.30: Dr. Lewandowski: „Anti Oorlogs- Literatuur in Duitschland" 4.00: Orgel spel door Fr. Uyttenbogaard. 4.45 Mede- deelingen over Sennacieco Asocio Tut- monda (Nationaliteits-looze Wereldver gadering) 5.05: Otto van Tussenbroek: „Reizen en Trekken" 5.35: Gramofoon- platen 6.00: SDAP-kwartiertje 6.15. Gramofoonpl. 6.30: Literair Halfuurtje door A. M. de Jong 7.00: Viool-recital door Loe Cohen. Begeleiding Fr. Uytten bogaard 7.25: Gramofoonpl. 7.35: Toespraak door ds. Bakker 8.15: Uit zending van den Begroetingsavond van het wereldcongres van Arbeiders-Espe rantisten te Amsterdam m. m. van het VARA-orkest o. 1. v. H. Wiggelaar, de heer R. Faulhaber (toespraak) en een Espe- ranto-koortje o. 1. van Meijer Smeer 11.00—12.00Gramofoonplatenconcert. Huizen 298 M. Uitsl. KRO-programma. 3,009.15: Gramofoonpl. 10 00—11.30 Gramofoonpl. 11.30: Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquln. 12.00: Politie berichten 12.15: Concert KRO Sextet o. 1. van P. Lustenhouwer 1.452.30 Gramofoonpl. 2.30: Vragenhalfuurtje - 3.00: Kinderuurtje —4.30—4.45: Technisch kwartiertje 5.00—6.00: Gramofoonpl. - 6.00: Esperanto-Berichten. 6.15: Journ. Weekoverzicht door P. de Waart4 6.35- 7.00: Gramofoonpl. 7.00: B. v. d. Burg's „Spreken i. h. publiek" 7.30: O. D. A. v. d. Heyde „Onze plannen" 7.45: Po litieberichten - 8.0011.00: Concert KRO- orkest o. 1. v. Joh. Gerrisen m. m. van Guus Markman (tenor) ca. 9 15: VazDias 11.0012.00: Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 1035: Morgenwijding 11.05: Lezing 1.202.20: Lichte mu ziek. Commodore-orkest 3.50: Sydney Baines en zijn orkest 4.50: Concert- orgelbespeling Reg. Foort 5.35: Kinder uurtje 6.20: Nieuwe liederen 6.35 Nieuwsber. 7.00: Moderne sonates voor cello en piano 7.35: Lezing 7.50 Variëté. Jack Payne en het B.B.C.-orkest en variëté-artisten 9.20: Nieuwsber. 9.40: Lezing 10.00: Concert, B. B. C. licht orkest, S. Nelis, sopraan, S. Vilven, tenor, A. Hosking, bariton 10.5012.20: Dansen. Langcnberg 473 M. 7.25, 10.35, 12.30, 12.55 Gramofoon 1.25: Orkestconcert 2.55 Gramofoon 4.35: Zwem-kampioen- schappen 5.20: Concert, Stedelijk Or kest 8 20: Vroolijke avond. Kapel Wolf Daarna tot 11.20: Dansmuziek 1120: Dansmuziek 11.20: Gramofoon 11.50 1.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" 1725 M. 8.05,, 12.50 Gramofoon 4.50: Dansmuziek 6.50. 7.30: Gramofoon 9.05: Pianoconcert 9.50: Concert. Trio. Kalundborg 1153 M. 12.20—2.20: Con cert, Strijkensemble 3.505.50: Concert Blaas-ensemble 4.35: Pianosoli 6.10 Gramofoon 8.209.20: Concert. Orkest Ouderwetsche muziek 9.209.50: Noor- sche romances, C. Arnsesen, zanger 100511.20: Concert door het omroep-or- kest 11.2012.35: Dansmuziek. Brussel 508,5 M. 5.20: Orkestconcert 6.20: Vocaal concert 6.35: Dansmuziek 7.35: Lezing 7.50: Nieuws 8.20: Con cert 9.35: Concert, Omroeporkest (338 2 M): 5.20: Concert Orkest 6.20: Piano muziek 6.35: Lezing 6.50: Gramof. - 7.35: Lezing 7.50 Nieuws 8.20 Gra mofoon 9.05 Lezing 9.20: Orkest concert in Oud-Belgiè. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10