HEVEA VER KADE REEP LEDEN-VERGADERING IOCEN IETS GOED A.S.C. SPORT. CHOCOLADE 3 KLEURE 3 SMAKEN UIT DE OMSTREKEN. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN VAN A.Z.C. (ALPHEN). A. Z. C. IDe Zijl (Leiden) 23. Gisteravond speelde A.Z.C. I (Alphen) tegen De Zijl Lelden een vnendschappe- lijken wedstrijd. Beide ploegen leken wel tegen elkaar opgewassen doch van een vriendschappelijk spel viel weldra niet veel te bespeuren. Reeds direct na den aanvang kregen wij zeer forsch, ja dik wijls ruw spel te zien, waarbij de arbiter, de heer De Jong, van Gouda niet afdoen de optrad Zoodra, de scheidsrechter het begir. aankondigt heeft A.Z.C. I het eerst het leder te pakken. Nog maar enkele momenten na den aanvang weet Jonge- leen voor A.Z.C, op schitterende wijze de leiding te nemen 10. Raaphorst heeft pech en schiet in handen van den keeper. Wegens een overtreding moet een der Zijlspelers het water verlaten. Een cor ner voor Alphen levert geen resultaat op. ook een speler van Alphen moet het water verlaten. Vlak voor de rust weet De Zijl den gelijkmaker te scoren 1—1. Na de rust zien wij dikwijls ruw spel. Uit een corner weet C. v. Leeuwen voor Alphen wederom de leiding te nemen 21. Door het ruwe spel blijven overtredingen niet uit, zoodat ook een der Alphenspe- lers weer het water moet verlaten. Uit een strafworp weet De Zijl den gelijkmaker te scoren 22. De Zijl weet dan nog een keer te doelpunten, zoodat het einde aan breekt met een overwinning van 3—2 voor De Zijl. Het tweede zevental van A.Z.C speelde een competitiewedstrijd tegen Schoonho ven dat over het geheel veel sterker bleek. De eerste aanvallen zijn voor Schoonho ven Hoewel keeper Ydens goed werk levert, moet hij spoedig voor een hard schot van Schoonhoven zwichten 01. Voor de rust weet Schoonhoven nog 2- maal te scoren zoodat de rust aanbreekt met 03. Ook na de rust komt Schoon hoven direct ln het offensief en weet de linksbuiten van haar er weldra 40 van te maken. Hoe de Alphenploeg ook werkt zij blijkt niet opgewassen tegen haar gas ten. Als v. d. Zwaard gelegenheid krijgt om te scoren heeft hij pech, terwijl Ydens bij een hard schot weet te redden Wegens overtreding moet dan één der Schoon- hovenspelers het water verlaten. Schoon hoven weet dan nog 3 keer te doelpunten waarop het einde aanbreekt met een over winning der gasten van 7—0. Hierbij dient nog te worden opgemerkt dat vlak voor het einde achtereenvolgens 2 spelers het water verlaten en vlak voor het einde maar met 5 spelers werd gespeeld. Dinsdagavond speelde A.Z.C. I haas laatsten competitiewedstrijd gedurende dit seizoen tegen de Vest te Naarden, Evenals de vorige keer wist zij ook dezen wedstrijd te winnen en wel met 6—0, waardoor zij ongeslagen kampioen werd van de 3e kl. NZB, Ongetwijfeld is dit voor A.Z.C. I een schitterende prestatie, daar zij dit jaar voor het eerst in deze klas heeft gespeeld. CRICKET. TESTMATCH ENGELAND—NIEUW-ZEELAND, Uit Londen wordt aan de „Msb." gemeld: Gisteren is op den Oval de testmatch Engeland—Nleuw-Zeeland begonnen Engeland won den toss en opende de score met Sutcliffe en Bakewell. Het eerste Engelsche wicket viel op 84 runs, toen Bakewell een blunder maakte en run out ging Duleepshinsjl voerde met Sutcliffe daarna de score vóór de lunch op tot 113 voor 1 (Sutcliffe not out op 52 en Du leepshinsjl not out op 20). In den namiddag maakte Sutcliffe zijn veertiende century, maar werd kort daarna voor 117 gebowled. Duleepshinsjl werd voor 109 gevangen op het bowlen van Allcott. De eerste dag eindigt dus met den voor Engeland gunstigen stand van 312 voor 3. LAWN-TENNIS. DE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN. De uitslagen der te Apeldoorn gespeel de eindstrijden zijn: A. E. Kaufmann v. Olphen, Haarlem, slaat D. Teschmacher, Rotterdam, 62. 97: mej. G. Knottenbelt, Utrecht, slaat mej. E. v. Rossem, Rotterdam, 60, 63. RECLAME. MORGENAVOND 8.30 UUR VAN 988 BOVENZALEN .HARMONIE" VOETBAL. S. C. O D. V. V. Hedenavond wordt te Oegstgeest de wedstrijd S.C.O.D.V.V. gespeeld, aanvang halfacht. o L. P. S. V.—K. N. G. Voor den wedstrijd L P, S.V. IK.N G. I op morgenavond zal K.N.G, met het on derstaand elftal uitkomen: Doel: L. Eighoorn; achter: J Duffels en B Bekkering; midden: G. Deijl, v. d. Laan en J Bekkering; voor P. Roman, H v. d Weyden. D. v. d Berg. I. Beekman en P. Vermond. RECLAME. //c/i f Joopend WIELRENNEN. SWIFT. De belangstelling van de zijde van het publiek bij de recordrltten Is grooter te noemen, dan dit van de renners. Slechts 8 renners verschenen er aan den start; vooral de A-klassers Heten verstek gaan, zoodat het thans gemaakte record wel ge- handhaaft zal blijven. C. Stravers werd gisteren le ln 32.11, direct gevolgd door H. v. Es, met 32.25, terwijl A. de Ruyter met 32.45 de 3e plaats bezette. Th. Hoogendijk verbeter de zijn eigen tijd aanmerkelijk en kwam met een tijd van 33.14 als 4e. over den streep. J. v. Wezel was niet erg op dreef. 33.40 had hij voor die 18.6 K.M. noodig, terwijl R Riethoven als Junior-Ud werd No. 6 in den goeden tijd van 36.26. C. den Uljl 39.41 en J. Riethoven Az. 39.52. GYMNASTIEK. HET TURNFEEST TE ST. NAZAIRE. Thans wordt de uitslag gemeld van het internationale turnfeest te St. Nazalre. Voor de afdeelingen. waarin de Holland- sche ploegen uitkwamen, luidt deze: Vierkamp cat. E, max. 496 p.: 1. Maas- nymph 480.2 p.; Cat. F, max. 488 p.: 1. Kracht en Vlugheid 474.45 p. Lessen, 2e Cat., max. 100 p.: 1. Kracht en Vlugheid, 95 p 2. Ltbellules de Cholet, 89 p 3. Rennes, 86.8 p.; 4e Cat,, max. 100 p.; 1, Maasnymph, 99.40 p.; 2. Amethyste de Reims, 98 p 3. L'Heure Joyeuse Al giers, 93.50 p. Oef. met gereedschappen: 1. Les En- fants de Roaune 97.90 p.; 2. Maasnymph, 97.30 p.; 3. Lyon 95.80 p. Vrije oefeningen naar keuze: Femina Club de Neuville en Feralng, 93.40 p.; 2. Kracht en Vlugheid. 91.66 p.; 3. L'Abeille Sportive de Tours 90 30 p. ALPHEN. Onze plaatsgenoot, de heer J. Stuur man, is geslaagd voor het PBNA diploma betontechnicus. BRUNHILDE NAAR HEERLEN. De Limburgsche Turnkring organiseert wedstrijden zoowel voor gymnastiek als athletiek op 15 en 16 Augustus a.s. te Heerlen. „Brunhilde" heeft ingeschreven voor: le. Knotsoefeningen 14 dames; 2e. Rhyth- mlsche oef., 9 dames; 3e. Rhythmische oef. 14 dames; 4e Driekamp gymnastiek in 2 graden 12 dames (2 vrije oef., brug en paard); 5e. 2 ploegen van vier, driekamp athletiek, 80 M. hardloopen, balwerpen en hoogspringen. Deze laatste wedstrijd ls tevens persoonlijk. 6e. 2 ploegen 4 x 80 M. estafette. Op 16 Aug. wordt den dames een auto tocht aangeboden door het Zuiden van Limburg. yzersfer/c 980 LUCHTVAART. ZWEEFVLIEGEN IN NEDERLAND. Een opleidingskamp op Schouwen. Zooals wij indertijd gemeld hebben wor den er sinds het begin van het vorige jaar te Noordwljkerhout zweefoefeningen ge houden door de Eerste Nederlandsche Zweefclub (E. N.Z.C.). Een onzer redacteuren bracht er toen een bezoek en vertelde er tal van bijzon derheden over. Bij die verschillende vluchten ls gebleken dat onze kust alles zins geschikt is om het zweefvliegen te beoefenen. Het is wellicht deze overtuiging geweest, die het vorige Jaar leidde tot de oprichting van de Alg. Ned. Zweefvereeni- ging (A. N. Z.V.) Aanvankelijk hoopte deze vereeniging gedurende de zomermaanden op het ter rein van de E. N. Z. C. in Noordwijkerhout te oefenen, doch gebleken is, dat dit ter rein, ondanks zijn afgelegen ligging, in den vacantietijd nog zooveel belangstel lend publiek trekt, dat het bijna ondoenlijk is rustig en zonder gevaar voor ongelukken in dien tijd de opleiding van zweefvliegers daar ter plaatse voort te zetten. De A. N. Z. V. heeft daarom, gesteund door de E. N. Z. C., naar de mogelijkheid uitgezien om een geschikt oefenterrein te verkrijgen, waar gedurende den vacantietijd een flink aantal jongelui tot zeilvlieger kan worden opgeleid. Het oog is daarbij gevallen op het duin en strandterreln van het eiland Schouwen, dat door zijn ligging daarvoor bij uitstek geschikt is. aangezien, aldaar bij practisch elke windrichting kan worden gezweefd. Behoudens goedkeuring van de betrok ken autoriteiten, met wie onderhandelin gen dienaangaande worden gevoerd, be staat thans het voornemen om in de tweede helft van Augustus aldaar een op leidingskamp voor zweefvliegers te hou den, waarbij o.m. de heer Van Tijen als instructeur zal optreden, terwijl Ir. J E. de Vries. Leeraar aan de Middelbare Tech nische School te Haarlem zijn gewaar deerde steun heeft toegezegd bij de alge- meene kampleiding. Aan het kamp kan door alle leden der E N. Z. C. en der A. N. Z. V. worden deel genomen. terwijl voor niet-leden eveneens de gelegenheid tot deelname openstaat. De duur van het kamp zal ten hoogste drie weken, tenminste 14 dagen bedragen, terwijl in verband met een behoorlijke instructie de minimum-deelname op een week is gesteld. Dat de beoefenaars van de zweefsport niet worden ontzien en de handen uit de mouwen moeten steken, blijkt wel uit het feit, dat voor iedere start 6 a 8 of meer personen noodig zijn. Een zweefvliegtuig wordt n.l. door middel van een soort kattepult, welke aan den kop van het toe stel is bevestigd, afgeschoten. Van achte ren wordt het toestel door 1 a 2 man vast gehouden, terwijl de gummikabel door 6 a 8 man, aan elk eind van den kabel 3 of 4, of zoo noodig meer personen, wordt uitgetrokken, hetgeen een vrij vermoeiend werkje is. Wanneer de kabel voor ongeveer de helft is uitgerekt, wordt door den vlie ger looppas" gecommandeerd. Zoodra de kabel zoo sterk is gespannen, dat verder uittrekken onmogelijk wordt, comman deert de vlieger „los", waarop de personen, die zich achter het vliegtuig hebben opge steld. het toestel loslaten, doch de trek kers blijven doorloopen. Met een flinke aanvangssnelheid schiet het toestel nu de lucht in. Door het ontspannejj van den gummikabel valt dan de ring, waarmede deze kabel aan het toestel is verbonden, automatisch uit den naar beneden gebogen haak. waarna het vliegtuig vrij in de lucht zweeft. Na sluiting van het kamp zal de E. N. Z.C weer terugkeeren tot haar eigen oefeningsterrein te Noordwijkerhout en wellicht zal dan ook de A. N. Z. V. over een eigen terrein kunnen beschikken. BOSKOOP. Pleziervaart harmonie „Concordia". Met de „IJsselboot I" maakte gisteren de Chr muziekvereeniging harmonie „Concordia" een reisje naar Amsterdam. Van deze gelegenheid werd door zeer vele Inwoners gebruik gemaakt; wij vernamen, dat zich circa 500 personen aan boord be vonden, om het muziekkorps te verge zellen. Onder vroolijke muziek vertrok de boot circa 6 uur in den morgen van den steiger, nagestaard door honderden achterblijvers. Den geheelen dag was en bleef de stem ming er goed in. In Amsterdam werd na tuurlijk volop genoten van „Artis" en an dere bezienswaardigheden. Des avonds werd de boot alhier weder door een talrijke menigte opgewacht. „Concordia" heeft weder eer van haar werk gehad. Engelsch bezoek. Maandag a.s. zal door een 45-tal Engel sche jongemannen van de „Nooit meer Oorlog Federatie" een bezoek aan deze ge meente worden gebracht. De gasten zullen ontvangen worden door de afd. Boskoop van de A. M.-vereeniglng. Geslaagd te Den Haag voor het R.-K M.U.L.O.-examen T. Mens. J. Streng en G. v. d. Tol alhier. De a.s. Zondagsdienst zal worden waargenomen door dokter J. Hamburger. De heer J. v. d. Molen, benoemd ge meente-opzichter en hoofd van publieke werken, zal op Zaterdag 1 Augustus a.s. in functie treden. HAZERSWOUDE. De meubelfabriek „Waddinxveen". De onlangs afgebrande fabriek van de N.V. Meubelfabrieken „Waddinxveen" v.h. A. Kempkes en Co., welke, gelijk wij reeds meldden weer ls opgebouwd, zal, naar wij thans vernemen, volgende week op eenigs- zlns officieele wijze worden geopend. Onze plaatsgenoot de heer J. van Pijlen, is geslaagd voor het PBNA diploma adsplrant-waterbouwkundig opzichter. KOUDEKERK. Eergisteren maakten de leerlingen der hoogste klassen van de Herv. School per autobus een reisje naar Amsterdam, waar allereerst „Artis" bezocht werd en vervol gens 't Gooi. Zeer voldaan over 't geno- tene arriveerden allen behouden te onge veer 11 uur weer in onze gemeente. LEIDERDORP. Wielrijdster te water. De li-jarige C. V., die met een vrien dinnetje langs de Hoofdstraat fietste, ge raakte bij de Koningsbrug de macht over het stuur kwijt en tuimelde langs de steile walkant ln de daarlangs gelegen diepe sloot. De melkslijter Jansen, die juist passeerde, smaakte het genoegen de dren kelinge behouden op het droge te brengen. Het rijwiel werd later opgevischt. NIEUWKOOP. Rijksontvanger. De heer A. van Dalen, die alhier gedu rende 11 jaren Rijksontvanger was, heeft deze gemeente verlaten en zich naar zijn nieuwe standplaats Dongen begeven. Watertoren. De bouw van den watertoren moest stop gezet worden wegens een technisch ge brek. dat zich heeft voorgedaan. Burgerlijke Stand. Geboren: Immetje Neeltje, D. van C. van Leeuwen en N. Schuilenburg Otto Ja cobus, Z van P. Brouwer en J. M. Steen beek. NOORDEN. Inbraak. Alhier is een inbraak gepleegd ten huize van de veehouders Th. Mourits en J. Mou nts en van den graanhandelaar W. van Wijngaarden. Bij allen zijn laden en kas ten overhoop gehaald en vermist wordt bij eerstgenoemde f. 100 met eenig goud en zilver, bij den tweeden genoemde niets en bij laatstgenoemde f. 4 en een vulpen. WADDINXVEEN. Interessante Zwemdemon9tratie. In het zwembad alhier had een demon stratie plaats, welke werd gehouden door een Rotterdamsche Dames Zwemclub. De publieke belangstelling was zeer groot, het geen zeker wel te danken was aan het feit, dat Zus Braun van de partij was. Er werd van het prachtige zwemmen van de Rot terdamsche Dames genoten. Vooral het schoonspringen, waaraan verschillende dames van die club deelnamen, viel bij zonder in den smaak. Ook het estafette- zwemmen tusschen de dames onderling gaf een vinnigen strijd te zien en het pu bliek genoot volop. Daarna werden ver schillende zwemslagen gedemonstreerd door Zus Braun en mej. Linse. Daarbij lie ten zij duidelijk naar voren komen, dat er op het gebied van de zwemsport nog veel te leeren is. Het was een schitterend ge slaagde zwemdemonstratie, die zeer zeker voor onze gemeente vele vruchten zal af werpen. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdacte de heer V. Wijtzes. Geslaagd te Den Haag voor het M.Ul.O-examen diploma A: E. G. Boon, alhier. De plannen voor de viering van den Koninginnedag zijn minder uitgebreid dan het vorig Jaar. De schoolkinderen zullen een aubade brengen aan den burgemeester, waarna een tractatie zal volgen in de scholen. Voorts ligt het in het plan, des avonds een orgelconcert te geven en een spreker te doen optreden, en wellicht zullen dan de plaatselijke vereenigingen als rijveree- nigingen en zwemclubs eenige demonstra ties geven. Voor het schoolfeest stelde de gemeente raad weer een bedrag van f. 0.50 per kind beschikbaar. Het Oranje-Comité zal trach ten den kinderen een blijvend aandenken te geven. WOUBRUGGE. Autotocht Ouden van Dagen. Het bestuur van de Wilhelmina-vereeni- ging te Hoogmade en de Feestcommissie 1928 hield een gecombineerde vergadering, waar o.m. werd besloten de autotocht voor ouden van dagen gezamenlijk te doen plaats hebben op 5 Augustus a.s. Er zal worden gereden naar Schiphol, vandaar naar Zandvoort en via Leiden terug. Het uur van vertrek is vastgesteld op n.m. half twee vanaf de verzamelplaats ln de Baan te Woubrugge. Een 24-tal auto's is ter be schikking gesteld, terwijl 58 oudjes aan de tocht zullen deelnemen. Het bouwen van een veestalling met wringhuis voor rekening van den heer Jochems te Wassenaar is bij ondershand- sche aanbesteding opgedragen aan den aannemers J. Jongeneel Jr., alhier tim merwerken De Blaser, metselaar te Rljn- zaterwoude. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht f. 19.30. ZWAMMERDAM. Meisjeskoor opgericht. Door de heeren A. R. Koster, hoofd der Chr. Nat. School en D. H. de Liefde, hoofd der Ned. Herv. School, ls alhier een zang koor voor jonge meisjes opgericht. Aan vankelijk ls een 25-tal leden toegetreden. Tot directeur dezer nieuwe vereeniging is benoemd de heer M. J. Markx te Alphen a. d. Rijn. De repetities zullen des Don derdagsavond in de Chr. Nat. School wor den gehouden. De veehouder F. de H. aan Jen Utrechtschen Straatweg alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat bij hem des nachts uit een zijner schuren een partijtje veevoeder is ontvreemd. RECLAME. 1 eenige auto's te zien en het bovenste ge- I deelte van eenige tenten, met wapperende vlaggen, stak boven den grond uit. In de consumptietent was de kamp wachter, de heer E. Paauw aanwezig, die zoo vriendelijk bleek het een en ander te willen mededeelen en ons over het. terrein leidde. Sedert verleden jaar is er reeds veel ver beterd. Aan de consumptietent is van alles wat eet- en drinkwaar betreft, te verkrij gen; diep in den grond wordt de melk koel gehouden, 's Avonds om 7 uur komt de groenteboer. De kampwachter keurt de eetwaren en zorgt er tevens voor, dat de prijzen van alle koopwaar niet hooger zijn dan in het dorp. Zelfs een postbode zorgt voor regelmatige bezorging en ver zending der brieven. Er is eiken dag voor de meer dan 300 kampeerders veel noodig. Op dit oogenblik staan er op het terrein 70 groote en kleine tenten. Aanwezig zijn een zestal houten huisjes, die er ook des winters blijven staan. In het kamp is een eigen waterleiding, waaruit zuiver duin water verkregen wordt. Tevens staan er op het terrein eenige W. C.'s voor heeren en dames. In aanbouw zijn door den heer J. Ver hulst te Katwijk aan den Rijn een tiental kampeerhuisjes, die vervaardigd worden van een nieuw bouwproduct. Zij worden opgetrokken van platen, samengesteld uit geprepareerde houtkrullen met cement ge bonden. Elk huisje bevat een paar slaap gelegenheden en een zitvertrek. Een drie tal komt deze week gereed en kunnen aan liefhebbers van kampeeren verhuurd wor den. De heer Paauw bezit een boek, waarin de kampeerders de bevindingen tijdens hun verblijf schrijven. Allen spreken er den hoogsten lof in uit, alsmede voor de zorgen van den kampbewaarder. De meer dan 300 personen, die er op het oogenblik vertoeven, komen uit alle oorden van het land Er kwamen zelfs diverse aan vragen uit Denemarken. De Denen betoon den zich eveneens uiterst tevreden. De kampbewaarder blijft ook des nachts in het kamp, zoodat het dag en nacht onder toezicht staat, terwijl er mede regelmatig politietoezicht is. Geen wonder, dat dit gemeentekamp in den lande een uitste kenden naam heeft gekregen. De kam- peerkosten zijn niet hoog gesteld. Per dag behoeft slechts f. 0.50 betaald te worden, per week f. 2. per maand f. 6, voor 2 maanden f. 10 en voor het heele badsei zoen f. 12.50. Degenen, die er hun houten huisjes het geheele jaar laten staan, be talen slechts f.20. Voor mogelijke onge lukken is een verbandkist aanwezig. Van het kamp voert een zandpad over de dui nen naar het strand, dat al spoedig be reikt wordt. Het kampeerterrein is inge richt voor ongeveer 2000 personen. Er be staat dus op het oogenblik nog ruimte ge noeg. Vele aanvragen zijn voor de Augus tusmaand nog binnengekomen. Moge het weer in de komende weken medewerken. I M. v. D. uit de Varkevisserstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn 12-jarig dochtertje door W. v. D. uit Duin- I hof met een steen tegen haar hoofd was I gegooid, waardoor zij een ernstige hoofd- wonde bekomen had. P. W„ tijdelijk vertoevende in de Waal Malefijtstraat, deed bij de politie aangifte van diefstal van 2 kleeden. H. D„ wonende bij de sluizen, deed bij de politie aangifte van diefstal van een 1 aldaar liggend bootje. Er wordt door de politie een onderzoek ingesteld. i Onze plaatsgenoot, de heer J. J. j Nijeboer .slaagde te Haarlem voor het I examen van pand-boekhouder. 9783 HAARLEMMERMEER. Van een dijk gevallen. Gisteren speelden op den Geniedijk alhier eenige kinderen. Een hunner, een 7-jarig meisje, had het ongeluk uit te glijden en van den hoogen dijk naar beneden te vallen. Met een gebroken arm werd het kind opgenomen en onder geneeskundige behan deling gesteld. Naar wij vernemen, heeft de van wege de afdeeling Haarlemmermeer van de N.H. vereeniging „Het Witte Kruis' bij gelegenheid van liet concours-hippique te Hoofddorp gehouden bloempjesverkoop ten bate v. d, wijkverpleging in deze gemeente ruim f.350 opgebracht. De heer J. P. den Hertog te Hoofd dorp ls geslaagd voor het PBNA diploma adspirant waterbouwkundig opzichter. KATWIJK AAN DEN RIJN Telefoonaansluitingen. Ónder de hierna te noemen nummers zijn aan het Rijkstelefoonnet aangesloten: No. 290 Gebr. Slingerland, Valkenb.weg 22; no. 296 C. J. Boskamp, Nieuwe Duinweg; no. 295 Kleuterhuis L. Buitenschool; no. 297 P. van Tol, Wassenaarscheweg 5; no. 298 Directie Raadhuisbouw, Julianalaan. KATWITK AAN ZEE. HET GEMEENTE-KAMPEERTERREIN. Eenige bijzonderheden over de exploitatie. Met bijzonder verlof van den inspecteur van politie, den heer J. van den Wijngaart, hebben wij een bezoek gebracht aan* het gemeente-kampeerterrein in de Zuid duinen. Langs de Drieplassenweg, voorbij het Zeehospitium leidt de weg erheen; weg wijzers vergemakkelijken het vinden van den Juisten weg. In de verte waren reeds LISSE. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. G. Overdevest, naar Stomp wijk, C. M. Steenvoorden-Schrama, naar Hillegom; Mej. J. M. Assendelft, naar Heemstede; J. H Banen, naar Sassenheim; Mej. M. C. Verhaar, naar Leiden; P. J. Berkhout, naar Wognum; H. Mölders, naar Duitschland. Ingekomen: Mej. G. Boon, van Heem stede, Kanaalstraat 169; G. J. Beutick en gez., van Noordwijkerhout, Emmastraat 21; Wed. G. Damen, van Hillegom, Heereweg 212: J. H. A. G. Bolder, van Amsterdam, Willemskade 5, J. P. Bemelman, van Voor hout, Heereweg 128. Mej. E. de Vreede, alhier, leerling der Pontschool, Steenschuur 14, Leiden, slaagde voor het examen in Engelsche handelscorrespondentie van de Fed. Mercurius. NOORDWITK. DE „ELECTRIFICATIE" VAN HET „LANGEVELD". Toespraak van den Burgemeester. Gistermiddag te 3 uur heeft de inbedrijf- stelling van het laagspanningsverdeelnet van het „Langeveld' te dezer plaatse onzer belangstelling van diverse gemeentelijke autoriteiten plaats gevonden. Hiermede is een lang gekoesterde wensch van de bewoners van dit meest noordelijk en betrekkelijk afgelegen gedeelte der ge meente Noordwijk in vervulling gegaan. Aanwezig waren o.a. de burgemeester, de beide wethouders, diverse raadsleden, de adviseur Ir. M S. H. Trooster, de direc teur van het Gasbedrijf de heer Veerman, de gemeenteontvanger, tevens administra teur van het electriciteits bed rijf de heer A. Dekker, de gemeente achitect de heer C. v. Vliet, alsmede de aannemer van het transformatorhuisje de heer v. d. Klugt en Ir. Stokhuysen van het G.E.B. te Leiden. Door Ir. Trooster onderdirecteur van het G.E.B. te den Haag werd in breede trekken nagegaan, hoe deze electrificatie tot stand is gekomen, waarna de burgemeester, de heer J. B. V. M. G. v. d. Mortel, het bedrijf in werking stelde, door de stroom in te schakelen. Daarbij werd door dezen een korte rede uitgesproken, waaraan wij het volgende ontleenen: „Wij staan hier op een plaats, die sinds eeuwen historisch onwrikbaar is vereen- nigd geweest met Noordwijk. Het Lange veld was een lang veld of lange streek heide grond tusschen de zeeduinen en de oosterduir.en i den hout van het oude Northgo. Reed;. vroeger zijn gedeelten dezer heidegronden herschapen in weiland jn, want in 1346 heeft de Gravin Margaretha van Henegouwen de duinen van Nortikc opge dragen aan Ridder Jan van Nortikc, met 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6