SPREEKCEL. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SPORT. SCHEEPSVERBINDINGEN. VRAGENRUBRIEK. STAATSLOTERIJ. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 757, TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Blidt Hoogste stand 763.4 te La Coruna. Laagste stand 746.5 te Torshalen. Verwachting tot den avond van 31 Juli: Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Wes telijke wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Mogelijk nog eenige regen. Zelf de temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: I6V2 gr. C. (62 gr. F.). 3 uur nam.: 161/» gr. C. (62 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK aZ. Voor Vrijdag. Voorm. te 4 u. 46 min.: nam. te 5 u. 02 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 19Va gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 19V2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 9 25 n.m. tot 4.48 v.m. de toestand in' duitschland. PARIJS, 30 Juli (V.D.) Uit Berlijn wordt gemeld, dat de Rijksregeering zich waar schijnlijk gedwongen zal zien om voor het buitenland een kortstondig, voorloopig moratorium af te kondigen, wanneer zij er niet in slaagt met de kleinere buiten- landsche banken tot overeenstemming te komen over de stabillseering van de mo menteel in Duitschland geïnfecteerde cre- dieten. Om deze banken aan te moedigen zal de Duitsche regeering hun de garantie van de Rijksbank en van de Duitsche in- dustrieelen aanbieden. Geen eventueele afkondiging van het moratorium zal ge schieden in overeenstemming met de groote emissiebanken teneinde de uitwer king van een dergelijke maatregel op het Duitsche crediet zooveel mogelijk te ver zachten. BERLIJN, 30 Juli. (V.D 1 Het Reichs- verbond der Duitsche Industrie publiceert de volgende verklaring: Een der Berlijn- sche ochtendbladen verspreidt het be richt dat in de bestuursvergadering van het Reichsverband van 29 Juli eenstem mig tot uiting zou zijn gekomen dat de huidige Rijksbankpresident niet meer het vertrouwen der industrie bezit en dat een der leidende leden van het presidium de opdracht zou hebben gekregen den rijks kanselier hiermede in kennis te brengen. Het blad draagt geheel alleen de verant woordelijkheid van dat bericht, dat waar schijnlijk afkomstig is van Zuid-Duit- sche industrieele kringen. Het spreekt vanzelf, en in het communiqué, dat over de vergadering is uitgegeven, is dit dan ook tot uiting gekomen dat bij de bespre kingen levendige critiek op de politiek der Rijksbank is uitgeoefend en de wensch is uitgesproken dat de regeering van de bij de industrie levende opvattingen op de hoogte wordt gesteld. Alle andere mee- ningen hieromtrent zijn echter uit de lucht gegrepen. BERLIJN, 30 Juli. (Wolff). Naar verno men wordt zal in de komende week de noodverordening over de belasting van 100 mark bij de overschrijding der grens worden opgeheven, daar de regeering van oordeel is. dat door deze maatregel de groote stroom van buitenlandsche reizen is tegengegaan, hetgeen de Duitsche toe ristenplaatsen niet ten goede is gekomen. LEIPZIG, 30 Juli. (V.D.t. Het geheele kiesdistrict Leipzig van de Economische partij met alle aangesloten afdeelingen heeft in de gister gehouden vergadering besloten uit de Economische Partij te tre den en zich aan te sluiten bij de oppositie onder leiding van den Pruisischen Land dagafgevaardigde von Detthe. Verschei dene afdeelingen hadden gedreigd afzon derlijk uit te treden aangezien zij zich niet konden vereenigen met de politiek van de Berlijnsche partijleiding. —0 lloyd george. LONDEN, 30 Jul) (Ned. Tel. Ag.) De liberale partijleider Lloyd George, zal op aanraden van de hem behandelende dok toren de eerste maanden rust moeten houden en zich niet met politiek mogen bezighouden. De „News Chronicle" noemt het waar schijnlijk dat Lloyd George dezen raad zal opvolgen, en na zijn herstel de wereld reis zal beginnen, die hij reeds lang van plan was te maken. De toestand van den zieke is bevredigend. massa-arrestaties van communisten in roemenië. BOEKAREST, 30 Juli. (V D.J. In verband met de verschillende spoorwegaanslagen zijr, in de laatste dagen in Roemenië reeds meer dan zeshonderd communisten gear resteerd. o STAKING IN AMERIKA. NEW-YORK. 30 Juli. (Reuter). De bond van arbeiders in de kleedingindustrie heeft een staking geproclameerd tegen het sweatingstelsel en het racketeering in de kleedingindustrie. Naar schatting bedraagt het aantal stakers 35.000 0 het engelsche disconto weer verhoogd. LONDEN, 30 Juli. (Reuter). De Bank of England heeft haar disconto van 3'/; tot verhoogd. DE „GRAF ZEPPELIN". RIGA, 30 Juli (V. D.) Op den terugweg van den Noordpooltocht verscheen de Graf Zeppelin hedenmorgen te 8 uur 33 (Middel Eur. tijd) boven Sallsmiinde on geveer 100 K.M. ten N. van Riga en te 9 uur 25 vloog het luchtschip bijna onop gemerkt over Riga zelf. Lichte regen én mist verhinderden het uitzicht. MOSKOU, 30 Juli. (Wolff). Heden ochtend om 5.40 verscheen de Graf Zep pelin boven Leningrad. Er werd ,een brief van prof. Samolowitsch en dr. Eckener voor den commandant van het vliegveld uitgeworpen, waarin werd gezegd, dat tot hun spijt wegens het slechte weer niet ge land kon worden. BERLIJN, 30 Juli. (Wolff). Burge meester Sahn heeft een telegram ont vangen van dr. Eckener, waarin hij zegt, dat hij om zeven uur hedenavond te Ber lijn zal aankomen. 0 amy johnson. MOSKOU, 30 Juli (V.D.) De Engelsche vliegster Amy Johnson, die Dinsdag uit Engeland is gestart voor een tocht naar Tokio is gisteren van Moskou naar Kazan (450 mijlen van eerstgenoemde stad) ge vlogen. Hier heeft zij overnacht en zal later vertrekken dan oorspronkelijk haar bedoeling was, aangezien zij te Kazan buitengewoon hartelijk is ontvangen en de Sovjet Aero-club haar een diner aanbood. Amy Johnson hoopt Tokio in 6 dagen te bereiken, ongeveer 14 dagen in Japan te blijven en langs dezelfde route terug te vliegen. 0 amerika—konstantinopel. KONSTANTINOPEL, 30 Juli. (Reuter). De non-stop vlucht van de beide Ame- rikaansche vliegeniers Boardman en Po lander van New York naar Konstantino- pel is geslaagd. Te 1 uur 20 hedenmiddag daalden de vliegeniers behouden op net vliegveld alhier. 0 lindbergh begint zijn tocht. NEW-YORK, 29 Juli. (Reuter). De vlieger Ch. Lindbergh is met zijn vrouw per vliegtuig naar Northhaven vertrokken om beider vlucht naar Tokio voor te bereiden. Zij zijn van plan over Canada en Alaska te vliegen. Een vouwboot en radio zullen worden medegenomen. hoover-wijn. STRAATSBURG, 30 Juli (V.D.) Volgens de gewoonte in het Rijngebied te Lotha ringen krijgt de wijn van eiken oogst een eigen naam. In verband met de politieke gebeurtenis, die de wijnkweekers het be langrijkst van dit jaar vinden, zal de wijn van den nieuwen oogst worden genoemd naar den president der V.S. die het initia tief tot het moratorium-voorstel nam „Hooverwijn 1931". de hitte in amerika. NEW-YORK, 30 Juli. (Reuter). Nog steeds heerschen in de westelijke staten temperaturen van 90 en 120 graden Fahrenheit. Het aantal personen, dat tengevolge'van de hitte bezweken is bedraagt omstreeks 80. voornamelijk in Californië en Arizona. In Noord Dakota en omliggende staten zijn groote zwermen sprinkhanen waar genomen. Te Montana en Idaho hebben bosch- branden plaats gehad. aardbeving in chili. SANTIAGO. 30 Juli. (V.DGistermor gen werd Santiago de Chili opgeschrikt door een krachtige aardbeving, die groote materieele schade aanrichtte. Er maakte zich van de bevolking een paniek meester, die spoedig echter weer week toen bleek, dat geen menschenlevens te betreuren vielen. o brand in hongarije. BOEDAPEST, 30 Juli. (Wolff). In de gemeente Nyarad ls door onbekende oor zaak een brand uitgebroken, waardoor in', korten tijd dertien huizen een prooi der vlammen werden. Een oude vrouw is in den rook gestikt. De schade wordt op 200.000 pengö ge schat. middelste- en uiterste gracht. Een bewoner der Uiterstegracht schrijft ons: In het Leidsch Dagblad van 28 dezer las ik in de Gemeentezaken over een niet demping van de Middelstegrachten het vermaken van de Uiterstegracht aan de Nieuwe Rijn. Zou de „Volksgezondheid commissie" daar niet anders over denken, daar het al meermalen is voorgekomen dat kinderen in 't water zijn gevallën en zijn gestorven tengevolge van de vergif tige verfstoffen, die in het water aanwezig waren, en dat het meermalen voorkomt dat personen, die de Uiterstegracht pas- seeren, hun zakdoek voor hun mond (moeten) houden, als de fabriek van de fa. van Wijk zjjn verfstoffen in de gracht laat loopen en de bewoners hun deuren en ramen moeten sluiten voor de vergif tige dampen ,die uit het water opstijgen van zwavelzuur enz.? De bewoners van de Uiterstegracht hopen, dat de Gemeente raad anders moge beslissen dan B. en W. en tot overwulving of demping moge over gaan, daar toch gebleken is dat er wel 80 ®/o van de groenten per auto wordt aan gevoerd. 0- brug oude-heerengracht. Een lezer schrijft ons: De verbetering van den Mare- en Hee rensingel wordt door velen toegejuicht. Echter zou het wegdek van de brug, ge legen tusschen de Oude Heerengracht en het kruispunt Mare-Heerensingel-Juliana- straat aansluitende op de beide singels tegelijk eens onderhanden genomen kun nen worden, daar bij regenachtig weer het dek op een waterpoel gelijkt. Tevens ver- toonen belde opritten verzakkingen. ernstig auto-ongeluk onder wassenaar. Leidsch student gedood. Vannacht omstreeks 2 uur is op den Rijksstraatweg bij de Pauwlaan te Was senaar een two-seater komend^ uit Den Haag, waarin gezeten waren de heeren de G. en R., logëerend te Noordwijk met groote vaart tegen een stilstaande vracht auto opgereden. De lage two-seater schoof gedeeltelijk onder de vracht-auto. waar door de bestuurder, de 19-jarige R. student aan de Leidsche Universiteit, achter het verbogen stuur bekneld raakte en dood gedrukt werd. De vrachtauto schoof een weinig op zij waardoor de two-seater weer vrij kwam. Deze reed daarop tegen een auto. komende uit Leiden, vervolgens te gen een boom en bleef toen staan. De heer de G. bleek geheel ongedeerd te zijn. Het lijk van den heer R. is naar 't lijken- huisie te Wassenaar overgebracht. De two-seater, een „Imperia", werd zwaar beschadigd, de vrachtauto licht, terwijl van de uit Leiden komende auto den as brak. De politie heeft het lijk en de auto in beslag genomen. aanbesteding ambachtsschool. De architect, de heer B. Buurman heeft hedenmorgen namens het bestuur van de Leidsche Ambachtsschool ondershands aanbesteed het bouwen van een Ambachts school met vijf leslokalen e.a. op een ter rein aan den Haagweg. Er waren 12 bil jetten ingeleverd. De laagste inschrijfster was de firma Jac. van Riet alhier, met f. 50.200. De begrooting bedroeg f. 52.224. De gunning werd aangehouden tot de mi- nisterieele goedkeuring zal zijn verkregen. Bij de Nederlandsche Spoorwegen zijn onlangs arbeiders-remmers van stand plaatsen le naar standplaatsen 4e klasse overgeplaatst, waardoor zij belangrijk in loon achteruitgingen. Op een adres dien aangaande van het hoofdbestuur der Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel heeft thans de directie geantwoord dat dergelijke overplaatsingen niet meer zuilen voorkomen. 0 bezuiniging bij de landmacht? Een commissie van onderzoek ingesteld. De Minister van Defensie heeft een Commissie ingesteld, teneinde hem van voorlichting te dienen, betreffende de mogelijkheid om door reorganisatie van de vredes-samenstelling van de wapens der Infanterie en deifcArtillerie en organi satie van het Leger in-tijd van vrede een toestand te verkrijgen welke ten behoeve van het personeel minder uitgaven vor dert. dan de huidige, zoodat een betere verhouding kan worden geschapen tus schen de uitgaven voor het personeel en die voor het materiaal der Koninklijke Landmacht. De Commissie bestaat uit: Luit.-Gene raal H. A. Seyffardt, Chef van den Gene- ralen Staf. voorzitter: Generaal-Majoor P. Donk. Commandant der 3e Divisie; Kolonel van den Generalen Staf; H. G. Winkelman. Chef van den Staf van het Veldleger' Majoor van den Generalen Staf N. T Carstens; Kapitein van den Generalen Staf H. H. Thoden van Velzen en den len luitenant der Infanterie L. C. Rietveld, leden. De Minister van Defen sie heeft de vertegenwoordiger der ver schillende vereenlgingen en officieren en onder-offieieren in een mondeling on derhoud met de instelling en het doel der instelling in kennis gesteld. 0 het kuilverbod op de zuiderzee. Met ingang van 1 Augustus is het vis- schen met kuilnetten op lief Pampus en f^oornscke Hop verboden. 0 een ontrouwe dienstbode. Door de politie te Wilnis is aangehou den en naar Utrecht overgebracht ae dienstbode van den veehouder B. aan de Geerkade, in die gemeente, verdacht van diefstal ten nadeele van haar patroon van een bankbiljet van f. 300. De diefstal had plaats door opensluiting van een kast, (waarin het geld geborgen wast met val- sche sleutels expresselijk daartoe jl. Za terdagavond te Woerden gekocht. Haar verlóófde, een arbeider uit Kamerik, waar bet geld en de sleutel werd gevonden, is als- verdacht van heling eveneens naar Utrecht overgebracht. Verdachten hebben volledig bekend. brand. Te Huissen (Betuwe) is gisteravond af gebrand de groote hofstede van Buurman. De bewoners werden met groote moeite gered. Het geheele perceel is tot den grond toe afgebrand. Veertien varkens kwamen in het vuur om. De oorzaak van den brand is onbe kend. 0 aanbesteding. Vanwege den Rijkswaterstaat werd heden aanbesteed Het aanleggen van tegenrijwielpaden en het uitvoeren van straatwerk langs en op den Rijksweg van 's-Gravenhage naar de Noord-Hollandsche grens in de gemeente Oegstgeest. Laagste inschrijver was Fa. D. Verzijl en H Bakker, Dordrecht, voor f. 13699.—. Dr. BENDIEN NAAR ENGELAND. Gehoor gevende aan de vele uitnoodi- gingen uit Engeland zal dr. Bendien uit Zeist hedenavond via Hoek van Holland naar Londen vertrekken teneinde aldaar besprekingen te voeren in verband met zijn kankeronderzoek. ZIJDETEELT IN SURINAME. Naar wij vernemen, heeft de gouverneur van Suriname besloten met voorlichting van Landswege, door de Roomsch-Katho- lieke Missie daar te lande, een proef te doen nemen met de cultuur van zijderup sen „Bombyx Mori", waartoe die Missie zich bereid verklaard heeft. De Gouver neur heeft het aanbod van de Nederland sche Zijdeteeltvereeniging te 's-Graven hage aanvaard om Mare bemiddeling in deze te geven, en hierbij den noodigen bij stand te verleenen. Onder toezicht van het Landbouw proefstation te Suriname zullen de proe ven worden genomen. 0 De minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken on Landbouw, Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, zal van 1 Augustus af eenigen tijd met verlof af wezig zijn. Met ingang van 1 Augustus a.s. is als opvolger van der lieer J. ter Linden tot directeur van bet Rembrandt-Theater benoemd, de lieer D. Hartogs. Te Noordwijk aan Zee is aangespoeld het lijk van den 18-jarigen J. M. v. d. H„ uit de Obrechtstraat te 's Gravenhage, die op 2 Juli j,l. bij het baden te Kijkduin is verdronken. VOETBAL. V. V. W.(aals)A, T. O. (v. Gend en Loos). Gisterenavond vond bovengenoemde wedstrijd plaats. Voor de rust wist V. V. W. een nuttige 20 voorsprong te verkrijgen. Na de rust kwam A. T. O. geducht opzet ten. Door een fraaien kopbal verkleinde zij den achterstand. 21. En vlak voor het einde wist zij het doel nog eenmaal te vin den. zoodat deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel. 2—2. Morgen speelt V. V. W.(aals) een wed- stryd op het Roodenburgterrein tegen het Aniba-elftal. Aanvang acht uur. 0 ZWEMMEN. mej. braun gaat wel naar parijs. Een conferentie tusschen den voorzit ter van den Ned. Zwembond, de tech nische commissie en de dames Braün heeft tot resultaat gehad dat mej. Braun voor de nationale ploeg zal uitkomen op de Europeesche kampioenschappen te Pa rijs. Het is echter niet zeker dat zij Zater dag en Zondag op de nationale kampioen schappen te Tilburg zal starten. Alwaki. Rugby Radio Baloeran, Scheveningen Radio Chr. Huygens, idem Costa Rica, idem Dempo, idem Flandria, idem Gelria, idem In- drapoera, idem Insulinde, idem Joh. van Oldenbarneveld, idem Marnix van St. Aldegonde, idem Orania, idem Oranje Nassau, Rugby Radio P. C. Hooft, Scheveningen Radio Poelau Bras Colombo Radio Poelau Tello, Gibraltar Radio G. Y. W. Springfontein, Rugby Radio Statendam, Scheveningen Radio Tasman, idem Venezuela, idem Volendam, Marion Radio W. C.' C Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningen Radio bedragen de to tale kosten 44 cent per woord. B. J. S. te L. Een dagelijksche fiets tocht van 125 K.M. lijkt ons te veel voor gewone toeristen. U kunt uw eigen krach ten echter beter beoordeelen dan wij. Leiden, Leiderdorp, Hazerswoude, Bos koop. Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Vlist. Schoonhoven, Nïeuwpoort. Gorin- chem, Sleeuwijk. Woudrichem. Rijswijk Giessen, Neer- en Op-Andel, Veen. Wijk, Aalburg, Heusden, Herpt, Haarsteeg. Vlij men, Den Bosch. Totaal 99.1 K.M, Den Bosch, Vught, Boxtel, zijweg naar Best. Eindhoven, Leende, Maarheeze, Weert, Roermond. Susteren. Sittard, Ge leen, Beek, De Kruisberg. Weert, Maas tricht. Totaal 126.2 K.M. Maastricht, Cadier. Margraten, Gulpen. Wahlwijlre, Niswijlre, Lemiers; Vaals. Aken, Haaren, St. Jobs, Weiden, Linden- Neussen, Schleiden, Aldenhoven, Jiilich, Steinstras, Elsdorf, Zieverich, Bergheim, Kenten, Quadrath, Ichemdorf, Konigs- dorf. Weijden, Müngersdorf. Keulen, Muhl- heim. Opladen, Langenfeld. Totaal 123 4 K.M. Langenfeld. Benrath, Holthausen, Wind- fache, Oberbilk. Düsseldorf, Derendorf, Kaiserswerth. Hückingen, Duisburg, Rührfahre Lösort, Dinslaken. Lippen brücke, Wesel, Haldern. Rees, Bienen, Vrasselt, Emmerik. Elten, Zevenaar. Dui ven. Westervoort, Arnhem Totaal 145 K.M. Arnhem—Leiden, zie boven. In Noord- Brabant heeft u een rjjwielkaart noodig, welke kan worden aangevraagd of ge haald bij de Prov Griffie in Den Bosch. Postzegel voor antwoord insluiten Voor toelating van uw rijwiel in Duitsch land moet u aan de grens een vrij hooge garantiésom betalen.. Het bedrag isons momenteel onbekend. Misschien weet een onzer lezers het? Een paspoort is voor u zelf voldoende. A. S., te V. Den Bosch, Dungensche brug. zijweg naar Heeswijk, idem n. Veghel. id. n. Beek, id n. Aarle-Rixtel, Helmond, Deurne. Station Helenaveen, America. Horst, Venlo. Totaal 80.4 K.M. Denkt U eraan bij de Provinciale Grif fie in Den Bosch eerst een rijwielkaart te halen? Wed. M., te N. Noordwijk, Rijnsburg, Oegstgeest, Leiden, Zoeterwoude, Stomp- wijk. Zoetermeer, Zegwaard, Bleiswijk, Hillegersberg, Rotterdam, Barendrecht, Oude Maasbrug, de Blaak, Mijnsheeren- land, Westmaas. Klaaswaal Middelsluis, Numansdorp, haven, veer naar Willem stad, Dinteloord, Steenbergen, Oude- Molen, Halsteren, Bergen op Zoom. Totaal 99.7 K.M. (N i c t-0 f f i c i e c J> 457c STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 30 JulL le Klasse. 4e Lijst. Hooge prijzen. No. 7290 ƒ5000. No. 19730 J500. No. 811 1000. Prijzen van 20.— 53 338 414 774 852 884 1012 1076 1283 1321 1522 1872 2017 2062 2480 2632 2900 2976 3068 3192 3277 3420 3537 3804 4045 4148 4223 4231 4829 5158 5288 5325 5379 5549 5683 5706 6026 6584 6733 7263 7371 7401 7583 8054 SÖ87 8114 8233 8393 8690 8742 8924 8990 9692 9805 9868 10046 10263 10277 10282 11368 11511 11859 11906 11932 11972 12422 12548 12584 12818 I2S44 13291 13356 14521 14558 14680 14734 15099 151Ö8 15313 15441 15497 15710 15773 15935 16872 16887 17308 17431 17969 18021 18427 18549 19169 19949 20195 20595 20663 Verbetering: le KI- 3e lijst: 5467 m.z. 5469. AMSTERDAM, 30 Juli Lagere koersen Industrieele fondsen weinig veranderd. Oliewaarden prijshou dend. Cultuur-fondsen gedrukt. Scheep vaart Unies lager. Amerik. fondsen flauw. Youngleening lager. De uiterst flauwe stemming in New- York werd slechts ten deele overgenomen, niettegenstaande de verhooging van het wisseldisconto van de Bank van Engeland een onaangenamen indruk maakte. Wel licht dat de groote contra-mine partij het heden een goede gelegenheid vond om tot dekking over te gaan. De handel was overigens van kleine afmetingen. Nu en dan ontwikkelde zich een flinke affaire bij Industrieele fondsen ir. Philips die ongeveer 5 pCt. lager be gonnen maar later werd het grootste deel van het geleden verlies weer inge haald. Unielevers hadden een analoog verloop en waren tenslotte weinig ver anderd. Accoustieken bleven op peil Aku's wa ren eerder iets lager. Nederl. Ford waren prijshoudend na lageren inzet. In de Ollewaarden ging nu en dan wat om in Koninklijke die iets lager inzetten maar in het verder verloop geheel her stelden. De Amerikaansche soorten verkeerden iets in reactie. Rubbers golden eerder iets lager in verband met de daling der notee ringen. Tabakken werden bij bescheiden omzetten lager afgedaan Suikerwaarden hadden een kleine markt. H.V.A.'s moesten zich een verlies ge troosten, dat in den middag wel kleiner werti maar niet geheel verdween. Youngleening was wat gemakkelijker. Amerik. Waarden vielen algemeen terug, speciaal Staalwaarden waren flauw. Ana conda's liepen later sterk op. wisselkoersen. Engeland 12.05 3/4; Duitschland 58.90; Frankrijk 9.731/4; België 34.65; Zwitser land 48.47 1/2; Oostenrijk 34.92 1/2; Dene marken 66.35; Zweden 66.40; Noorwegen 66.35: New-York 2.481/4; Prolongatie 2 1/2 °/o. LEIDEN, 29 Juli. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingvereen. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.40f. 1.20, Kroten f. 1f. 2.20, Komkommers f. 1 f. 4.10. Bloemkool I f. 5.40f. 17, Bloem kool II f. 1—f. 10.40, Roode Kool f 2—f. 8, Groene Kool f. 2—f3. Meloenen f. 20 f. 59. Pieterselie f. 0.50f. 1. Kropsalade f. 0.40—f.1, Selderie f. 0.50—f. 1.10, Uien f. 2f. 3.40, Wortelen f. 6.40—f. 12, Perziken f. 1—f. 15 p. 100 stuks. Kroten f. 8—f. 9, Snijboonen f. 15f. 22, Stokboonen f. 20 f. 26, Stamboonen f. 11—f. 17, Tuinboonen f. 4f. 8, Doperwten f. 15f. 33, Postelein f.6f.9. Spinazie f.4f.8, Aardappelen f. 2—f. 6. p. 100 kilo. BARNEVELD, 30 Juli. Eierveiling. Aan voer 1400.000 stuks. Prijs f. 3,804.80. Han del flauw. GOUDA, 30 Juli. Aangevoerd 3365 stuks, waarvan 499 slachtvarkens; vette van 22 23 cent per pond; levend met 2 pet. korting. Londensche van 1820 cent per pond; levend met 2 pet. korting Zouters van 21—22'/: cent per pond; levend met 2 pet. korting; 1155 magere varkens f. 18 30 per stuk: 1648 biggen f.813; 9 runde ren f.275350; 31 nuchtere kalveren f.10 16; 1 schaap f.2227; 6 lammeren; 16 bokken en feiten f25. Handel vette varkens vlug, Londensche vlug, zouters vlug, magere varkens matig, biggen matig, runderen matig, nuchtere kalveren vlug, schapen matig, bokken en geiten matig 377 partijen kaas, le kw. met rijksmerk 3943: 2e kw. met rijksmerk 3337; zware 46. Handel traag 876 ponden boter. Goeboter 6575 per pond. Weiboter 6070 per pond. Han del vlug. 90.000 eieren. Kipeieren f3.504.50 per 100 stuks; eendeieren f. 4.004.30 per 100 stuks Handel matig. Coöp. Zuld-Holl. Eierveiling. Aanvoer 68.600 kipeieren Prijzen: 56/58 K.G. f. 3.80—4.00 per 100 stuks; 58/60 K.G. f 3.90—4.20; 60/62 K.G. f. 4.10—4.30; 62/04 K.G. f. 4.30—4.50. Bruine 60/65 K.G. f 3.905.20 Kleine eieren f. 3.703.80 per 100 stuks. Aanvoer 500 eendeieren. Prijzen f. 3 80 per 100 stuks ALPHEN a. d. RIJN. 29 Juli. N.V. Tuin bouwveiling „Alphen a. d. Rijn" Spi nazie f. 811; Tuinboonen f. 78; Hee- renboonen f. 2021; Snijboonen f. 20; Pronkboonen f. 8; Postelein f 69, alles per 100 K.G.; Kroten f. 3—4; Uien f. 3.50 —3.80; Andijvie f. 1—2, alles per 100 bos' Kropsla I f. 1.502.50; Komkommers I f. 34; Bloemkool I f 12—14; Bloemkool II f. 3: Savoyekool f 8 Roodekool f. 6—9, alles per 100 stuks; Roode Bessen f. 12 per 100 pond. ROELOFARENDSVEEN. 29 Juli. Snij boonen f. 0.75—0.95. Id. afwijkend f. 0.55. Princeboonen f. 1.501 55. Id. zonder draad f-1.751.80. Id. dubbele stam f. 1.05 per 10 K.G. Augurken, fijn f.6—7.90. Id. fijn basterd f. 2.60—3. basterd f. 140, grof f. 1.051.10 U V B. f. 1.25, bommen f. 0.27 —031 Stinoel f. 0.400.45 n 25 K.G. TER AAR. 29 Juli. Snijboonen f. 1.05 1.55: Stokprinces f. 1.95—2.30; Dubb Stamboonen f. 1.20—1.40; Witte Pronkers f. 0.70—0.90; Augurken: fijn f. 5.80—8.80; fijnbasterd f. 2.50—3.00; basterd f. 1.40— 1.90: grof f. 0.90—1.10; bommen f. 0.25— 0.30; knorrels f. 0.55—0.60; Bloemkool 3—11 ct. y 8-i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3