H. P. H. KEEREWEE UIT DE RIJNSTREEK. LISSE. Arbeidsongeval. De zoon van slager Buschman had het ongeluk met zijn hand in de vleesch- machine te geraken waardoor hem een paar pezen werden afgesneden. Direct werd hij naar het Ziekenhuis gebracht waar hij verbonden werd. Aanbesteding. B. en W. hebben een aanbesteding ge houden voor een volledige lichtinstallatie met ornamenten voor de Openbare School. Uitslag: Gebr. Schouten f.840, N Nieuwen- huis f. 568, J. G. Timmerman f827, Schön- hage f.766; J. Vaneveld f.628. De heer Nieuwenhuis ontving de opdracht. Ontslag directeur V. T. T. Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend met ingang van 1 October aan den adjunct-referendaris D. L. Büchli Pest, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier. NOORDWITK. Oplichter gearresteerd. In 1927 werd hier zoowel als in vele andere plaatsen in Nederland bij herhaling diefstal en oplichting gepleegd in hotels en pensions. Overeenkomstig het signale ment bleek het dezelfde dader te zijn. Toen de commissaris-van politie alhier zijn aan houding en overbrenging verzocht, bleek dat hij zich naar het buitenland had be geven. De verdachte, een zekere P. Th. W. werd echter dezer dagen toch geknipt door de Politie te Roozendaal en naar hier overgebracht. Van hier zal hij weer verder op transport worden gesteld naar Zeist, Breda enz., waarna hij zijn straf zal moe ten uitzitten. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, zijn de vorige week als werkzoekenden ingeschre ven 35 personen, nj. 2 metselaars, 9 tim merlieden, 2 schilders, 2 landarbeiders, 13 visschers, 5 losse arbeiders, 1 monteur bankwerker en 1 hulp in de huishouding. Als verdacht van oplichting en ver duistering alhier, is de zwerver C. K. door de politie te Hilversum naar hier over gebracht. Na door den commissaris van politie gehoord te zijn, is hij weer op vrije voeten gesteld. OEGSTGEEST. Adres aan den Raad. Aan den Raad dezer gemeente is het volgende adres verzonden: Ondergeteekenden J. L. Nouwens Lzn. te Oegstgeest en G. v. d. Perk te Rijnsburg, verzoeken Uwen Raad hiermede aan on dergeteekenden vergunning te verleenen voor den aanleg en exploitatie van een Radio-distributie-inrichting in de ge meente Oegstgeest. Zooals bekend trekt Leiden haar Radio-net door tot „Pomona" en de Rijnsburgsche Centrale tot dte R.K. Kerk, zoodat er voor Oegstgeest nog maar overblijft dat gedeelte der gemeente, het welk gelegen is tusschen de R.K. Kerk en ..Pomona", d.w.z. oude dorp, villa-park enz. Ondergeteekenden twijfelen niet, of het zal U duidelijk zijn, dat er van gemeentelijke distributie op zulk een klein terrein niet veel terecht zal komen, m. aw. is de kans op verlies zeer groot. Tevens zal het Uwen Raad wel bekend zijn, dat er bij particu liere radio-handelaren weinig animo be staat voor exploitatie. Door de associatie van J. L. Nouwens met de Rijnsburgsche Centrale kan er nog wel een rendabel bedrijf van worden ge maakt' en zal door de combinatie van Oegstgeest, Rijnsburg en Valkenburg een Centrale worden gesticht welke, steunend op een groot aantal abonnê's met vermij ding van versnippering, voor een groote Centrale in een stad niet zal behoeven onder te doen. Door de gevraagde vergunning te ver leenen bereikt U het volgende: ie. Oegstgeest krijgt spoedig Radio distributie. 2e. Oegstgeest krijgt niet twee Centrales, geen versnippering, geen kans op een kwij nend bestaan, dus eerste klas aanleg en onderhoud. 3e. Wordt de tegenvaller voor een Oegstgeester Radio-handelaar Nouwens weggenomen. Deze tegenvaller bestaat hierin, dat hem met anderen vergunning geweigerd werd, terwijl nu een Rijnsburg sche firma een gedeelte van Oegstgeest exploiteert. De tegenvaller ontstond door de weige ring van B. en W. en kan nu nog in een meevaller worden veranderd. Immers combinatie van drie gemeenten kan de abonnê's meer bieden dan een Oegstgeester klein bedrijf. Ondergeteeken den weten dat de mogelijkheid van aan sluiting bij Leiden onder de oogen wordt gezien. De reden zal alleen kunnen zijn, dat Leiden kapitaalkrachtiger is, dus beter kan aanleggen en onderhouden. Daar on dergeteekenden echter de verplichting op zich willen nemen om het Oegstgeester net en den aanleg, indien maar eenigs- zins mogelijk, precies te maken zooals Leiden het in de stad doet, desgewenscht onder dezelfde technische leiding en de zelfde materialen en precies evenveel sta tions willen geven, vertrouwen onderge teekenden dat U aan een ingezetene de voorkeur zult willen geven; immers zijn toestellen-handel (bestaan) wordt door een Centrale zeker voor driekwart vernie tigd en hij krijgt nu de kans een nieuw bestaan te scheppen. Mocht U om rede nen, ons niet bekend, toch nog de voorkeur aan Leiden willen geven, zoudt U ons zeer verplichten, ons de redenen daarvan op te geven, opdat wij ook dan nog bereid zijn deze redenen zoo mogelijk weg te nemen door precies te werken, zooals Uwen Raad dat wenscht, m. a. w. het allerbeste te geven, wat de moderne techniek heden mogelijk maakt. RIJNSBURG. Ballonnetje gevonden. Door den heer C. L. Koemans alhier is aan den Rijnsburgerweg alhier een En- gelsch luchtballonnetje gevonden. Aan het verzoek om een aangehecht kaartje te zenden aan het adres van af zending, G. W. Brodie Esq.. „Salthaven" Joy Lane Whitetable Kent England, is door den vinder voldaan. De bloemenhandel. Betaald werd voor rozen per bos van 20 stuks: Landia 5060 ct. Ophelia 5060. Golden Ophelia 5060. Miss Edith Helen f. 0.90—1.10. Butterfly 50—60. Hadley 70— 80. Pernet 30—40. Snijbloemen per 100: Pompon Dahlia's 7090. Groote Dahlia's f. 3.103.60. Asters 3040. Convili's 70—90. Scabiosa 4050. Lathyrus 3040 Zinnia f. 1.902.10. Godesia 3045. Lelie's wit f. 6.507. Lelie's rood f. 67.50. Lange Sta- tice 1520 ct Centaurea 1417. Anjers rood en rose 1015. Snijbloemen per 100 bos: Kopgodesia f. 2.603.20. Maloppen f.3 3.50. Harde Statice f4107. Gips f3— 4.60. Riddersporen f.34. Gladiolen: L'im- maculee f.0.401.10. Edison 6070 ct. Voght 7090. Odin 4050 Vlamingzwart 6070. Jacoba f. 1.101.30. Oranje Bril- lant 60—70. Halley 20—30. Viat 60—70. Wil brink 2030. America 30—40 ct. SASSENHEIM. Zilveren jubileum. Onder veel blijken van belangstelling herdacht de heer van Bakkum zijn zilveren ambtsjubileum als timmerman bij de firma Th. Reeuwijk alhier. De jubilaris werd 's morgens door zijn patroon en collega's gehuldigd en mocht van hen een mooie rookstoel in ontvangst nemen. Tramderaillement. Van de tram van omstreeks 1 uur derailleerde bij de wissel aan de Leidsche vaart de laatste wagen, waardoor deze over het spoor kwam te staan en het verkeer geruimen tijd versperd was. Vanuit Leiden kwam spoedig hulp om de zaak weer in orde te brengen. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. van der Linde geb. Boel, d.; Chr. W. van Huysstede geb. Haster, z.; M. Kleymegt geb. Kettenes, z C. J. van Eyk geb. van der Meulen ,d.; M. Koese geb. Roos, z. Ondertrouwd: .J H. B. van Wensveen en C. B. Overvliet. Getrouwd: P. W. Holtkamp en Th. J. H. de Vreede: J. van den Bulk en Th. E. van der Kraan. Overleden: C. Th. van Rijn m. 11 maan den- G. van Berk, vr„ 32 jaar. Raadsvergadering. De. raad dezer gemeente komt Vrijdag avond te 7.30 uur nam. in openbare zit ting bijeen. VEUR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. L. Helderman en M. M. van der Ham. Getrouwd: J. J. Lans en C. Bolleboom. VEUR—LEIDSCHENDAM. Onze plaatsgenoot P. van der Wolde bankwerker bij de Ned. Spoorwegen her denkt 30 dezer zijn 25-jarig ambts jubileum. Door de R.K. Ver. „Herwonnen Levenskracht" wordt op 2 Augustus a.s. een bloempjesdag gehouden. Door de harddraverij Vereeniging „Nooit Gedacht" worden op 19 en 20 Aug. a.s. draverijen en feesten georganiseerd in den buurschap. Onze plaatsgénoote mevr. C. A. Mans- velders slaagde bij het examen van de te den Haag gevestigde vakschool voor meisjes voor het rijksdiploma leerares naaldvakken met paedagogische aanteekening art. 38. VOORSCHOTEN. Openluchtconcert. Het harmoniegezelschap „Bcnvenuto' zal met medewerking van de Chr. Gem. Zang- vereeniging „De Lofstem" a.s. Donderdag avond om 8 uur een uitvoering geven in het Burgemeester Vernèdepark. Programma: 1. Dübeek, marsch, Leon Marchand: 2. Matador, marsch, Kenaud; 3. Gala, marsch, Vousure. 4. Lentezang, marsch, M. J. H. Kessels; 5. Songs of the Brave, marsch, Bidgood; 6, 7, 8 en 9 zang van „De Lofstem"; 10. Les cadets de Brabants, marsch, Turine; 11. Salut au Drapeau, marsch, J. de Wolf 12. Souvenir de Maassluis, marsch, Torelli: 13. Garde d'Honneur, marsch, Aug. Eenhaas; 14. Alte Kameraden, marsch, C. Teicke. Loop der Bevolking. Gevestigd: P Doekes, Leidscheweg 72, van Harenkarspel; L. G. Huizinga, Veur- scheweg 130, van Kolluinerland; G. Braven- boer, Leidscheweg 239, van Noordgouwe; G. H. van Giezen, Haagweg 12, van Leiden; R. F, A, Altman, Voorstraat 16, van Leiden; A. Banczijk, Veurscheweg 96, van Duitsch- land. Vertrokken: C. E. van Ek, naar Leiden; Joh. Vonk, naar Steenbergen; H. Schellin gerhout, naar Woubrugge; C. M. van Aken, naar 's Gravenhage; A. J. Rooseboom, naar 's Gravenhage. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen diploma A: K. D. de Jong alhier. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen diploma A: G. v. Holten alhier. RECLAME. BEGRAFENISSEN Tel. act AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16.' CREMATIE 4762 ALPHEN. Jubileum R.K. Metaalwerkersbond. De R.K. Metaalwerkersbond „St. Eloy" herdacht op feestelijke wijze in het .Pa tronaatsgebouw haar 15-jarig bestaan. Voor deze herdenking bestond groote be langstelling. Wij zagen o.m. een hoofdbe stuurder, het bestuur van de R.K. Volks bond, Deken J. M. Hellegers, Kapelaan Koopman als geestelijk adviseur der af- deeling en tal van anderen. De voorzitter der afd., de heer Rombouts, gaf een overzicht der geschiedenis, en deelde o.a. mede dat de aid. met 12 man werd opge richt en thans bijna zestig leden telt. Kapelaan Koopman complimenteerde hierna de afdeeling in welgekozen bewoor dingen met haar jubileum, evenals de hoofdbestuurder de heer A. Abbeve. Deze richtte zich o.a. tot den voorzitter die vanaf de oprichting de voorzittershamer vol energie heeft gehanteerd. Ook werd de penningmeester, de heer Kerkvliet, niet vergeten, die 14 jaar deze functie heeft waargenomen. Als blijk van waardeering werd hem een rookstandaard aangebodep, terwijl zijn echtgenoote een prachtige bloemenmand In ontvangst had te nemen. Het geheel werd voorts afgewisseld door een tweetal humoristen die door hun ko mische en geestige voordrachten de aan wezigen nog lang gezellig bijeen hielden. Ongetwijfeld zullen bestuur en leden met genoegen op dezen alleszins geslaagden herdenkingsavond terugzien. Ledenvergadering Chr. Hist. Jongerengroep Door de Chr. Hist. Jongerengroep werd in het wijkgebouw „Bethel" een algemeene ledenvergadering gehouden, die vrij goed was bezocht, w.o. eenige bestuursleden van de Chr. Hist, kiesvereeniging. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter den heer C. v. Wieringen verkreeg de heer C. E. Künk, secretaris der bedoelde kies vereeniging, gelegenheid tot behandeling van zijn referaat: De Chr. Hist. Unie en de Sociale wetgeving." Op zeer duidelijke wijze gaf spr. een uiteenzetting van de verschillende sociale wetten en het stand punt van de Chr. Hist Unie daartegenover inneemt. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature C. Burggraaf voorzien door de benoeming van den heer A. Kioon. Na afdoening van nog enkelijke huishoude lijke aangelegenheden, dankte ae voor zitter de heer Klink voor zijn duidelijke uiteenzetting. De heer Ki'r.k sloot hierna de vergadering met gebed. Verordening vaste stopplaatsen voor autobussen in werking gesteld. Bovengenoemde aanvullende politiever ordening, werd gisteren in werking gesteld. Vanaf heden zullen de autobussen voor het in en uitlaten van passagiers dus alleen mogen stoppen op die plaatsen waar van gemeentewege een haltebordje is aan gebracht. Aangewezen zijn pl.m. 20 stop plaatsen, terwijl voor de heen en terug ritten werden geplaatst 38 haltebordjes. Ter verduidelijking van de heen en te rugritten zijn de bordjes voorzien van een richtingspijl. Deze verordening geldt voor de navolgende wegen en straten. Gouw- sluischeweg. Prins Héridrikstraat. Juliana- straat, Emmalaan, Bruggestraat, Raad huisstraat. van Mandersloostraat, de Hooftstraat en het gedeelte van den Oudshoornscheweg vanaf de Heulbrug tot 125 Meter ten Westen van deze brug. LEDENVERGADERING WILHELM INA- VEREENIGING. De komende feestelijkheden. Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond in hotel „Toor" een algemeene ledenvergadering. De opkomst der leden was vrij goed. Wegens ontstentenis van den voorzitter, de heer W. A. Lam, die wegens ziekte wordt verpleegd in het St. Elisabeth Gasthuis te Leiden, presideerde als tweede voorzitter de heer W. den Hertog Azn. Zoodra deze de vergadering had geopend stelde hij de aanwezigen voor aan het adres van den ongestelden voor zitter, verblijvende in genoemde ziekenin- richting het navolgende telegram te ver zenden; „De Wilhelminavereeniging in al gemeene ledenvergadering in hotel „Toor" bijeen wenscht U spoedig een algeheel herstel toe." Dit voorstel werd met zeer veel instemming door de aanwezigen be groet. Mededeelingen. De dit jaar te houden feestelijkheden zijn bepaald op 2 en 3 Sep tember a.s. Het programma der feeste lijkheden werd hierna vastgesteld als volgt; Eerste dag. Opening van het terrein om 2 uur, waarna direct wordt aange vangen met de bekende Kinder- en Volksspelen, 's Avonds voorstelling van Marmergroepen (verlichte tableaux met medewerking der plaatselijke gymnastiek- vereenigingen.) Om 8 uur Concert door een der plaatselijke muziekvereenigingen. Voorts de gewone op het terrein aan wezige vermakelijkheden. Tweede dag. 's Morgens pl.m. 10 uur Kinderfeest, voor kinderen der leden, be staande in een voorstelling op de boven zaal van het hotel „De Vergulde Wagen" door Hofman's Poppenkast, waaraan te vens wordt verbonden een tractatie. 's Middags 2 uur op het A. V. V.-terrein voorstelling van het bekende duo Hofman vergezeld van eenige clowns een geheel nieuw experiment, daarna volksspelen voor meer volwassenen. 's Avonds wordt weer een concert ge geven, terwijl tot slot het bekende schit terende vuurwerk. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren W. den Hertog Azn., Bern. Knaapen, W. A. Lam en F. W. v. Loo wer den op voorstel van een der aanwezigen bij acclamatie herkozen. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. Hoe gevaarlijk het spelen van som mige jongens is bleek gisteravond weer in de Hooftstraat. Eenige jongelui ver oorloofden zich de roekeloosheid per rij wiel te voetballen. Een hunner viel hierbij van zijn rijwiel en bleef liggen. Na bij bakker de L. te zijn binnengebracht, werd dr. v. W. ontboden die den jongen ter plaatse niet kon helpen en hem ver voerde naar zijn huis. Hier bleek dat hij een zeer diepe snijwond in zijn knie had gekregen, die gehecht moest worden. Geslaagd voor het examen Nijver heidsonderwijs Staatsexamen acte VIII leerares koken en voedingsleer Mej. E. Samsom alhier. Onze plaatsgenoote mej. G. I. Boot slaagde voor het staatsexamen acte VII leerares huishoudkunde en waschbehan- deling. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van de Gewestelijke landstorm commissie om alhier op 20 Aug. as. op het terrein van de Martha-Stichting een Tuinfeest en/of landdag te organiseeren. De groentekoopman T. werd in de van 'Mandersloostraat met zijn wagen en daaronder gespannen hond aangereden door een bestuurder van een auto. Weeg schalen en Inhoud van den wagen en een hoevveelheid fruit vlogen over den weg. Overigens liep een en ander met materleele schade af. o BODEGRAVEN. Jeugdige redders. Het zoontje van den schipper S. kwam te water tusschen den wal en een daar langs gemeerde schuit. Twee nog kleine jongens zagen het ongeval en wisten het kereltje te redden. Benoeming gemeente-ontvanger. Naar wij vernemen zal een gemeente raadsvergadering worden uitgeschreven tegen 5 Augustus, in welke vergadering een nieuwe gemeenteontvanger zal worden benoemd. Polder Reeuwijk. Het bestuur van den polder Reeuwijk heelt bij de ingelanden een voordracht ingediend voor secretaris in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. van Rijn, alhier. No. 1. daarvan is de heer A. H. v. d. Most, alhier, bekend als voorzitter van de Ned. Vereeniging van Kaashandelaren en no. 2 de heer M. Ver voorn, ambtenaar ter secretarie alhier. Autobusdiensten. In verband met de verkeersstoornissen is het beginpunt van de autobussen naar Woerden is de halte van de bussen naar de Meije en Zegveld—Woerden op verzoek van de politie verplaatst van de Brugstraat naar de Prins Hendrikstraat. Goed geslaagd uitstapje. De Geref. Meisjesvereen. Talitha maakte een geslaagd reisje naar Arnhem. De reis werd gemaakt per trein. Bezichtigd werd allereerst Sonsbeek, daarna enkele interes sante dingen van Arnhem en vervolgens het park Roozendaal in Zeist, waarna een wandeling werd gemaakt door de Beek- huizer bosschen Door e n ter plaatse bekend Bodegraver was een reisplan tot in details uitgewerkt. W. van der Hemden, Truus van Dijk, R. Bekker, M. Appelmans en C. Panne bakker, leerlingen der R.K. Ulo school en de dames A. Burggraaf Jd. en N. Schro van de Chr. Muloschool slaagden te Utrecht voor het A-diploma. De heer J. v. d. Hoofdakker, alhier, fitter aan de N.V. Bodegraafscho Gasfabriek is benoemd tot chef-fitter aan de gemeente- gasfabriek te Goor. De Chr. Gymnastiekvereen. D.O.S. behaalde in de gehouden wedstrijden te Harderwijk een derden prijs in de afd. vrije- en ordeoefeningen voor dames. OUD-ADE. Verzakt. Gistermiddag is de vrachtauto van de AP.C. te Leiden op den Langenweg alhier I verzakt. De wagen kwam terecht in een geul, die ontstaan is door het leggen van de waterleidingbuizen, welke door de aan houdende regens weer slapper was gewor den. Na geruimen tijd oponthoud kon de wagen weer verder rijden. BOSKOOP. Verdronken. Gistermorgen had de 82-jarige C. van Hemert alhier het ongeluk, zeer waar schijnlijk, doordat hij door een duizeling werd overvallen, om achter zijn woning in een sloot te geraken. Helaas werd het ongeval niet opgemerkt, met het treurige gevolg, dat de oude baas levenloos werd opgehaald. I Te water geraakt, j Het 7-jarig dochtertje van den heer I W. Groeneveld had het ongeluk om in de wetering van de Puttekade te geraken. Door de moeder kon het kind, dat reeds I bewusteloos was, op het droge worden i gebracht. Door mej., van Vliet, aldaar woonach- I tig, werd dadelijk kunstmatige ademha- I ling toegepast, welke pogingen met succes I bekroond werden. Voor het toelatingsexamens H. B. S. te Alphen slaagde onze plaatsgenoot Jan Erkelens. De gehouden collecte, ten bate van de diaconie der Ned. Herv. Kerk heeft in j het gebouw „Salvatori" circa 31 gulden opgebracht. o HAZERSWOUDE. Auto-ongeluk. Een auto, bestuurd door den eigenaar, den £eer Verburg, tijdelijk alhier gelo geerd, kwam op den Gemeeneweg. doordat hij te ver voor een paar wielrijders uit haalde in het struikgewas terecht, waarbij de auto belangrijke schade opliep, en naar een reparatie-inrichting moest worden gebracht. De inzittenden kwamen met eenige schrammen, veroorzaakt door glas scherven, vrij, zoodat het onheil nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Motorrijders in het water. De motorrijder M. en zijn duo-passagier hebben, doordat M. wilde uitwijken voor eenige wielrijders, het ongeluk gehad in volle vaart in den Gemeenewegsvaart te rijden. Beiden kwamen gelukkig behou den op het droge. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus, z. van Joh de Lange e; A. den Oude. Wijtze, z. v. J. Appel en F. de Boer. Masje, d. v. S. P. v. d. Zwan en S. M. Chrispijn. Wilhel- mina, d. v. P. Zwaan en M. van Tol GetrouwdW. C. van Laar en J. v. Laar. Overleden: Margarehta Bogert, 2 jaar. Ruzie met verwondingen. Alhier ontstond ten huize van De G„ wonende in de Van der Doesstraat, en diens zwager De J., die aldaar als kost ganger inwoonde, een heftige woordenwis seling, welke ruzie werd gevolgd door handtastelijkheden, met het gevolg dat De J., de woning werd uitgezet. De J.. die hierover in woede ontstak, sloeg daarop een ruit van een auto kapot, waardoor hij ernstig werd verwond Hevig bloedende, werd hij. nadat een noodverband was ge legd, naar dr. Persant Snoep gebracht, door wien hij behandeld werd. Daar De J. waarschijnlijk eenige dagen rust zal moeten nemen, komt hem deze ruzie duur te staan. ROELOFARENDSVEEN. Verzakt. Gistermiddag is de vrachtauto van den heer Van der Meer alhier in de geul van de waterleiding terecht gekomen en ver zakt. De wagen kon met vereende krachten weer worden gelicht. TER-AAR. De Tuinbouw. Nu de aanvoer van boonen en augurken, beide producten welke in zeer groote hoe veelheden in deze omgeving worden ge kweekt, dagelijks toeneemt, is de tijd geko men dat de tuinders hun „slag" moeten slaan. Want deze beide artikelen geven den doorslag bij het bepalen of het jaar goed dan wel slecht is geweest. Wat betreft de boonen: de snijboonen kunnen zich, hoewel de aanvoer pijn. 4000 zak per dag bedraagt, nog steeds hand haven op een prijs van ongeveer f. 200 per zakje van 10 K.G. terwijl voor spercio- boonen omstreeks f. 2.50 per zak wordt be taald. Tegen deze prijzen kan de teelt loonend geacht worden. Echter is de stand dezer gewassen slechts middelmatig te noemen. Met de augurkenprijzen is het nog steeds slecht gesteld, hoewel er in de afgeloopen week eenige opleving viel te constateeren. Voor het grof wordt tot f. 1.30 per zak besteed (vorige week f. 0.60), voor basterd f. 1.351.45, voor fijn f. 6.00—7.20. De stand van de augurken is over het algemeen slecht te noemen, terwijl de hier boven genoemde prijzen niet loonend te achten zijn, te meer waar dit gewas veel te lijden heeft van het gure weer. Het moet nog ln verschillende opzich ten meevallen wil 1931 geboekstaafd wór den als een, voor de tuinderij gunstig jaar. Autotocht Ouden van Dagen. Naar wij vernemen zuilen voor den te houden autorit voor Oud van Diagen pl.m. 75 personen in aanni ji .ring komen. Als minimum-leeftijd is gesteld 65 jaar. Landbouwwin tercursussen. Aan het gemeentebestuur is verzocht om opnieuw in het komende winterseizoen medewerking te verleenen aan het geven van tuinbouwcursussen. Naar men weet zijn deze cursussen in het afgeloopen seizoen stopgezet van hooger- hand, wegens het niet voldoen aan do ver- eischte formaliteiten door den leider VergTooting Gemeente-secretarie. Wegens de steads zich uitbreidende ad ministratieve werkzaamheden der ge meentebesturen deed zich reeds geruimen tijd de behoefte gevoelen aan vergrooting van de gemeente-secretarie, waairtoe be reids werd besloten. Het plan is de voor het publiek bestemde ruimte hiervoor te benutten. In de toekomst zal het publiek worden geholpen aan een in den gangmuur aan Ie brengen loket. Voor het gemeente-perso neel beteekent een en ander voorziening in een toestand die reeds/ lang om verbete ring vroeg. Onze plaatsgenoot J. Hoogefvorst Jzn. is geslaagd voor het toelatingsexamen aan het Seminarie „Hageveld" te Heemstede. WADDINXVEEN. Droeve plechtigheid. Gistermorgen had onder zeer groote be langstelling de teraardebestelling plaats van het zoontje van den heer Van Gils, dat op zulk een droevige wijze om het leven kwam. Ds. Smidt, predikant der Geref. Kerk sprak aan de groeve, waarbij hij deed uit komen de tegenstelling van het spelend kind en het graf en wat in deze ook be waarheid werd, één schrede tusschen ons en de dood. De heer Van Dam, hoofd dér Chr. Mulo-school sprak ook eenige troost volle woorden tot de familie. De heer Van Nielen, leider der begrafe nis dankte namens de familie voor de overgroote belangstelling. Hiermede was de droeve plechtigheid afgeloopen. In kokend water gevallen. Aan de Noordkade viel een 3-jarig kind v. L. in een onbewaakt oogenblik in een tobbe met kokend water. Het kin'd liép ernstige brandwonden op, zoodat medische hulp noodzakelijk bleek. Oproep van den Burgemeester. De burgemeester dezer gemeente doet een beroep aan alle werkgevers indien zij arbeiders noodig hebben, ten naadhuize te informeeren of de gezochte krachten niet in deze gemeente te vinden zijn. teneinde zooveel mogelijk werkloosheid te voor komen. Kind te water. Een driejarig kind van den heer B. viel aan het Noordeinde te water. Kinderen riepen om hulp en zulks trok de aandacht van ouderen. De heer M sprong onmiddel lijk gekleed te water en mocht het genoe gen smaken het kind. dat reeds in de diepte was verdwenen op het droge te halen. Het bleek dat de drenkeling reeds bewusteloos was. Na lang toepassen van kunstmatige ademhaling konden de levens geesten weder worden opgewekt. Een woord van hulde aan dezen moedigen redder! Naar wij vernemen heeft de heer N. Krabbendam die tot lid van den raad is benoemd in de vacature ontstaan door bedanken van den heer J. Visser, zijn be noeming aangenomen. Voor het toelatingsexamen der R. p. B. S. te Gouda slaagde onze plaatsgenoot H. L. van Gent, leerling der O. L. school aan den Brug. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7