VACANTIE-FOTO'S. Scherts In Schets. 0FF1CIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. DE TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN PROF. MR. M, W. F. TREUB. 72-" Jaargang DINSDAG 28 JULI 1931No. 21888 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Gedurende de maand Augustus openen wij wederom de gelegenheid is Vacantie-foto's toe te zenden. Doet eens Uw best, amateurs, om aardige kiekjes te vervaardigen! Voor iedere geplaatste foto zullen wij f. 2.50 vergoeden. De beoordeeling blijft geheel aan ons en ingezonden foto's kunnen niet worden teruggegeven. DE DIRECTIE. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 3 AUGUSTUS 1931. des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Gemeenteraad. £o. Praeadvies op het verzoek van W. F. de Bree, om eervol ontslag als onderwijzer aan de school Langebrug A. (186) 3o. Voorstel tot overplaatsing van de onderwijzeres, mej. S. M. Korswagen, van de school Duivenbodestraat B naar de school Langebrug A. (187) 4o. Praeadvies op het verzoek van A. Metz, om eervol ontslag als leeraar in de lichamelijke oefening aan de Gemeente lijke Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. (188) 5o. Praeadvies op hét verzoek van J. A. Schreuder, om ontslag als Stadsgenees heer en Schoolarts. (189) 6o. Suppletoire begrooting, dienst 1930, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (169) 7o. Rekening, dienst 1930, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. (169) 8o. Begrooting, dienst 1932, van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden. (170) 9o. Voorstel tot aanvaarding van een legaat door wijlen mr. Menno Rijke aan de gemeente vermaakt, ten behoeve van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". (171) lOo. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van het jachtrecht op de Vroon- wateren. (172) llo. Voorstel inzake den afstand in eigendom aan de Rijks-Universiteit te Leiden, ten behoeve van hare Historische verzameling, van een collectie in het Ge meente-Archief aanwezige doubletten van boeken, pamfletten, brochures, prenten, kaarten, enz., betrekking hebbende op de Universiteit. (173) 12o. Voorstel ln zake den verkoop van een gedeelte grond aan de Jan van Hout kade, kad. bekend Sectie E no. 1495, ged„ aan J. Barendse. (174) 13o. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de Kernstraat, kad. bekend Sec tie M no 4485. ged., aan dr. C. J. van der Klaauw. (175) 14o. Voorstel tot aankoop, respect, over name in eigendom van eenige strookjes grond, in verband met den aanleg van de Cobetstraat, een strookje grond aan den Hoogen Rijndijk, een perceel grond en sloot, deel uitmakende van den grond, waarover de westelijk van de Cobetstraat loopende straat is geprojecteerd, alsmede tot beschikbaarstelling van de voor een en ander benoodigde gelden. (176) 15o. Voorstel tot aankoop van de per- ceelen teelland en water, gelegen ten Zui den van den Haagweg, kad. bekend Sec tie O nis 732 tot en met 737, 739 en 740 en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. (177) 16o. Praeadvies op het verzoek van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, om goedkeuring van een plan tot den bouw van een machinistenwoning nabij den watertoren te Katwijk. (178) 17o. Voorstel tot inbreng ln het Ge meentelijk Grondbedrijf van het niet voor Woonwagenkamp bestemde gedeelte van het perceel weiland aan- en nabij den Lagen Morschweg en van eenige percee- len welland c.a. ten oosten van de Haar lemmertrekvaart. (179) 18o. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 27 Augustus 1928, voor- zooveel betreft de begrenzing van de aan de stichting „Fonds voor Aanleg, Onder houd en Beheer van Wandelparken" in erfpacht gegeven perceelen weiland c.a. (181) 19o. Voorstel in zake de toekenning van een subsidie aan het „Fonds voor Aanleg, Onderhoud en Beheer van Wandelpar- ken", ten behoeve van het onderhoud van den Leidschen Hout en tot vaststel ling van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. (182) 20o. Voorstel tot vaststelling van een rooilijn voor het gedeelte van de Kore- vaarstraat (Westzijde), gelegen tusschen het Levendaal en de Korte Raamsteeg. (183) 21o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 31 Januari 1918 (Gem.Blad no. 3), betreffende de wedden van ambtenaren in dienst der gemeente Leiden. (184) 22o. Voorstel in zake verlaging van de rente en opschorting van de aflossing van het bij Raadsbesluit van 29 Maart 1920 aan de vereeniging ,,'s Zomers Buiten" verstrekte voorschot voor den bouw van een dubbele vacantiewoning te Katwijk. (185) 23o. Voorstel in zake de toekenning van een subsidie over 1930 en 1931 van ten hoogste f. 1000, aan de „Vereeniging tot verzorging van kleine kinderen", en tot beschikbaarstelling van de daarvoor be noodigde gelden. (180) 24o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de splitsing van het schoolgebouw aan de Duivenbode straat en van het maken van een tweeden toegang tot dat gebouw. (190) 25o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aansluiting van wijk xn aan de Centrale rioleering. (191) 26o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de vernieu wing van het wegdek van het Noordeinde. (192) 27o. Voorstel in zake de verbetering en gedeeltelijke demping van de Middelste gracht, het verbeteren en hefbaar maken van de Middelstegrachtbrug. het verbree- den, verlagen en hefbaar maken van de Kwakelbrug, het verbreeden van de vaar geul der Uiterstegracht, alsmede tot be schikbaarstelling van de noodige gelden voor die werken. (193) 28o. Voorstel tot wijziging der begroo ting, dienst 1931, in verband met de meer dere uitgaven van de Gemeentelijke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon en van den steun aan uitgetrokken werk- loozen (194) 29o. Praeadvies op de voorstellen-Man- ders, in zake bestrijding van de werkloos heid en het verkrijgen van eigen woningen door minder-gesitueerden (182) DE WETHOUDERS KWESTIE. Geen wijziging in de samenstelling. In Septembei zal opnieuw door den Raad het college van 4 wethouders moeten worden benoemd. Zooals bekend, had tot dusver de S. D. A. P. geweigerd om éen zetel te bezetten, eischend twee zetels van de vier, waarop de rechtsche fracties niet wilden ingaan. i Thans staat vast, dat er niets zal veranderen. Door de Raadsfractie der S. D. A. P. is i n.l. aan elk der drie rechtsche Raadsfrac- ties het volgend schrijven gericht: j De Sociaal-Democratische raadsfractie meldt U hierbij dat zij bereid is deel te nemen aan de werkzaamheden van het j dagelijksch bestuur der gemeente op voorwaarde, dat twee der leden van de fractie zitting krijgen ln het college van Burgemeester en Wethouders en overeen stemming wordt verkregen met de raads fracties over het te voeren gemeentebeleid op de volgende punten: Het dienstbaar maken van het gemeen tebeleid in de eerste plaats aan de be strijding der werkloosheid door zooveel mogelijk productief werk van gemeente wege te doen verrichten, desnoods met uitbreiding van den dienst van gemeente werken. Het verstrekken van voldoende steun aan de werkloozen, zoodat zooveel mogelijk wordt gewaakt voor het dalen van hun maatschappelijk levenspeil. Het bevorderen van den bouw van arbeiderswoningen, hetzij door recht- streekschen bouw van gemeentewege, het zij door het verleenen van steun aan woningbouwvereenigingen, ten einde stel selmatig en snel over te kunnen gaan tot afbraak van de vele nog in Leiden aan wezige krotwoningen. Het zorgen, dat door Maatschappelijk Hulpbetoon voldoende wordt voorzien in de noodzakelijke levensbehoeften der noodlijdenden. Mocht uw fractie naar aanleiding van deze mededeeling een bespreking der raadsfracties gewenscht achten, dan ver zoekt de Sociaal-Democratische raads fractie daarvan zoo spoedig mogelijk be richt, in elk geval binnen een week. opdat deze bespreking nog in Juli, liefst op Woensdag 29 Juli, kan plaats hebben." Dit schrijven was geteekend door den heer J. H. Schüller als secretaris van de S. D. A. P.'sche Raadsfractie. BINNENLAND. Teraardebestelling van wijlen mr. M. W. F. Treub op de begraafplaats te Voor schoten. (Laatste Berichten, le Blad.) Geen wijziging in de politieke samen stelling van het college van B. en W. van J Leiden. (Stadsnieuws le blad). Voorstellen van B. en W. van Leiden tot verbetering van Noordeinde en Middelste- gracht. (Gemeentezaken 3e blad). De inzending van het Koloniaal Instituut voor het nieuwe Nederlandscbe Paviljoen te Vinccnnes. (Binnenland le Blad). De werktijden der winkelbedienden; een motie van den R.K. bond van handels- en kantoorbedienden. (Binnenland le BI.). Het verslag van de Rijkspostspaarbank 1930 (Financiën, 2e Blad. ZWAAR OP DE HAND ZIJN. Door de drie rechtsche Raadsfracties is hierop in een gezamenlijk schrijven ge antwoord „In antwoord op uw schrijven d.d. 16 Juli hebben wij de eer U het volgende mede te deelen. U zult ongetwijfeld zelf Inzien, dat wij bezwaarlijk kunnen medewerken gezien de partij-verhoudingen in den Leidschen Gemeenteraad Uwe fractie 2 van de 4 wethouderszetels te doen bezetten, terwijl zij slechts 11 van de 35 Raadszetels in neemt. Waar wij tegenover het toekennen van twee wethouderszetels aan Uwe fractie afwijzend staan, schijnt 't ons doelloos, over het verdere gedeelte van Uw brief van gedachten te wisselen". Dit schrijven was onderteekend door de heeren Wilbrink. Huurman en Wilmer. Door deze gedachtenwisseling wordt thans zeker, dat het college geen wijSiging zal ondergaan, behalve dan, dat de heer Reimeringer afscheid neemt van het publieke leven en door een zijner fractie- genooten zal worden opgevolgd. Naar wij vernemen heeft de heer Bos man den wensch te kennen gegeven, niet voor een zetel in aanmerking te willen komen, zoodat zeer waarschijnlijk deze zal worden Ingenomen door No. 2 van de lijst van den Vrijheidsbond mr. A. J. Romijn. BUITENLAND. De Engelsche ministers te Berlijn. Rede voeringen van Briining en Mc. Donald. (Buitenland en Tel. le Blad). De Fransche minister Maginot handhaaft het Fransche ontwapeningsstandpunt. (Buitenland le Blad). De communisten plegen aanslagen op de spoorwegen in Roemenië. (Tel. le Blad). De sneltrein BarcelonaParijs is ont spoord. Groote materieele schade. (Tel. le Blad). NA DEN „V1ERDAAGSCHE" Foto Bleuzé. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap Stoomglstfa- briek en Distilleerderij „De Valk" voor heen T. H. Ritman en Co., Baatstraat 5 en 7 en Langegracht 95 en 97, Lelden. Distil leerderij 1ste klasse. De statuten zijn ge wijzigd. Betonfabriek „De Hoorn" v.h. Oosthoek en Zoon, Emmalaan 105, Alphen a. d. Rijn. Het vervaardigen van alle voorkomende artikelen in gewapend beton en het drij ven van handel in bouwmaterialen, alles in ruimsten zin des woords. Intredende nieuwe commissaris: C. Groeneweg, 's-Gra- venhage. Coöperatieve Maal- en Dorschvereeni- ging de Tijdgeest, No. 72 Benthuizen. Ma len en Dorschen. Uittredende voorzitter: P. van der Eyk, Benthuizen. Uittredende secretaris: J. W. van Staalduinen. Bent huizen. Intredende nieuwe voorzitter: J. van der Eyk, Benthuizen. Intredende nieu we secretaris: G. van Staalduinen, Bent huizen. Intredende nieuwe commissarissen: P. J. van Eyk. Benthuizen. LEIDSCH Üfc DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week f. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. AANBESTEDING. Johan Gunning. Er is in onze causerie over den „Vier- daagsche" een fout geslopen ten gevolge van een typische persoons-verwarring. Wij hadden van de organisatie-commissie een opgave gevraagd van alle deelnemers uit Leiden en omgeving aan den vierdaag- schen afstandsmarsch en die lijst is in ons blad opgenomen. Onze zegsman, de heer Van Nooten, heeft daarin den naam van den jeugdigen (14-jarigen) H. Colenbran der gelezen en toen hij achter de Ja gers als wandelgenoot een Leidschen jongen ontmoette lag z'n conclusie voor de hand. „Moet je eigenlijk geen 30 KM. (in plaats van 40) loopen", vroeg hij. en de jongen antwoordde dat hij al 16 jaar was en daarom tot deze afdeeling be hoorde. Zijn naam was daarbij niet ge noemd, doch thans blijkt ons dat de wan delgenoot van den heer Van Nooten niet de 14-jarige Colenbrander is geweest, doch de 16-jarige Johan Gunning, leerling der school Hibma, wonende aan den Warmon- derweg alhier. Zijn naam was helaas in de officieele opgave weggelaten en dit is de reden geweest van deze merkwaardige persoonsverwarring, welke wij hierbij thans herstellen. De lof aan den 14-jarigen Colenbrander toegezwaaid dragen wi) thans op Johan Gunning over. Onze foto graaf nam bovendien bovenstaande foto van hem in wandelcostuum. Op zijn borst prijkt het welverdiende bondskruis! I-edenmorgen vond te Voorschoten onder enorme belangstelling de teraardebestelling plaats van wijlen Prof. Mr. M. W. F. Treub. Hierboven de overbrenging van de kist van het sterfhuis te Wassenaar in de lijkauto. De architect, de heer W. Fontein heeft hedenmorgen namens de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden aanbe steed het bouwen van een schoolgebouw met gymnastieklokaal op paalfundeering op een terrein aan den Hooge Morschweg naast „Njord" alhier. Er was als volgt in geschreven: J. M. v. d. Wouw en Kloppenburg, A'dam f. 81.868: N.V. v. d. Wel en Bax, Wasse naar f. 88.900; W. Mulder, Oegstgeest, f. 85.000; Wed. H. v. Drlel, Koudekerk f. 91.200; W. Christiaanse, Den Haag f. 89.600; A. A. Brand, Rijpwetering f. 89.000 L. de Jong en Zn., Ouderkerk a. d. IJsel, f. 86.625; Volkers. Hilversum f. 87.200;; M. Kool, Warmond f. 90.700; L. Gielens, Den Haag f. 89.730; Kort en v. d. Wiel, Rijns burg en Noordwijk f 90 300; Gebr. H. V. en J. de Vries, Purmerend f. 90.900; G. J. Oostmerse, Den Haag f.90 800; Gebr. Ver loop. Katwijk aan Zee f 84 963; C. v. d. Burg, Schipluiden f. 84.950; L. Guyt, Kat wijk aan Zee f. 95.350; Lastdrager. Den Helder f. 98.843; Van Duyn en Vink, Noord wijk f. 84.600; Derenberg, Alphen f. 88.214; A. Voordouw, Zwammerdam f. 87.500; Ge broeders v. d. Putten, Heemstede f. 82.470; Th. Reeuwijk, Sassenheim, f. 92.890; War- naar en Hoogstraten Leiden f. 90.460. Go- belius en nZ., Haarlem f. 89.625; De Jong en Zn. Voorschoten f.86 110: M. v Ham burg. Spijkenisse f. 83.500; L. v. d Hoek, Brielle, f. 80.580; v. d. Velde en De Jong. Oegstgeest f. 92.240; W. Oudshoorn. Leiden f. 89.789; T. M. de Jong en Zn. Voorscho ten f. 91.900,

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1