N.V. LEIDSCH DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. SCHIETWEDSTRIJDEN. De Kring van Burgerwachten „Dutnland" (Wassenaar, Katwijk, Oegstgeest, Voor schoten en Rijnsburg) zal haar jaarlijk- sche wedstrijden houden op de schietba nen te Katwijk op Dinsdag 28 Juli aan vang n.m. 2 uur. Valkenburg dingt in de zen wedstrijd niet mee. Behalve een groot aantal prijzen, zijn er ook een tiental medailles beschikbaar. Er is ook een vrije baan wedstrijd, waaraan geldprijzen ver bonden zijn. Het belooft een interessante dag te worden! HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, zoon van J. Faas en N. M. Muilwijk Jacobus, zoon van T. G. van Gulik en J. M. de Vos Arle Leendert, zoon van A. van der Meer en A. J. M. Nelemans Geertruida Jacoba, dochter van M. Blokker en Q. A. Warmer dam Arnoldus Hendrikus, zoon van H. Dijkman en A. B. van Walstijn Anto- nius Jacobus, zoon van P. Bogers en P. Bus Baukje, dochter van S. Stammis en R. Martens Catharlna Barbara, dochter van H. A. van Leeuwen en M. van Graas Christina, dochter van J. de Regt en N. Verdel Hendrik Cornelis, zoon en Hilligje, dochter, tweeling van H. C. Kemp en C. van der Blom Levenlooze dochter van J. v. d. Laan en A. van der Avolrt. Ondertrouwd: P. J. Suikerbuik, 23 j. en C. Kwaak, 26 j. W. A. Huiskens, 21 j. en M. Stolwijk, 23 J. P. Wijnhout, 27 j. en H. Imanse, 25 j. H. Angenent, 27 j. en J. van Arendonk, 25 J. Gehuwd: N. Pasman, 23 j. en T. Wijn, 22 j. J. N. de Koning, 27 J. en C. Vasten hout. 21 j. C. Groepenhoff, 20 j. en A. Hemelrood, 17 j. J. Grevellng, 25 J. en J. M. de Vries, 22 j. G. van Dam, 30 J. en A. Groenewoud, 22 J. Overleden: Cornelia Jacoba, 16 j., ongeh. dochter van J. Kroon en M. A. Weenen. KATWITK. Tuinbouw. Zelfs in weerwil van de Duitsche crisis konden tot heden de prijzen vrijwel ge handhaafd worden. De aanvoer is in dezen tijd geheel bestemd voor binnenland. Daar is voor de Katwijksche zandaardappelen goede vraag. Hetzelfde kan gezegd worden van de bospeen, die ook steeds goede prij zen opbracht. Over de bloemkoolprijzcn kan men niet tevreden zijn. Die geeft geen loonende uitkomst, zelfs niet bij een goed gewas. De aanvoer van vroege aardappelen was dit jaar aanzienlijk kleiner dan het vorige jaar, terwijl het omzet-bedrag, dat van 1930, zeer nabij komt KATWITK AAN ZEE. Rijwieldiefstal? Voor den winkel van den groentenhan- delaar J. H, in de Voorstraat is een da mesrijwiel neergezet. In ruil hiervoor werd het rijwiel van zijn dochter meegenomen. A. K. uit Scheveningen deed bij de politie aangifte, dat van zijn vrachtauto in de Mich, de Ruijterstraat een ring van oen achterwiel is ontvreemd. LISSE. Prot. Schictverccniging „Oranjc-Nassau". In de dezer dagen gehouden vergade ring der Prot. Schiet- en Schermvereeni- ging „Oranje-Nassau" werd besloten zoo spoedig mogelijk met de schietoefeningen te beginnen. Het definitieve bestuur werd als volgt samengesteld: W. v. Ingen, voor zitter; K. Hoolmeler, secretaris; C. Tll- lema, penningmeester; L. Boogerd en C. de Vink, commissarissen. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. A. Hoefsloot, gekomen van Wagenlngen, Heereweg 205 H. M. A. v. Alphen van 's-Gravenhage, Heere weg 240 Mei. J. Bakker van Haarlem- merliede c.a. Kanaalstraat 131 N. ten Hagen-de Graaf van Alphen aan den Rijn, Heereweg 293 A. A. J. v. d. Oudenrijn van Noordwljkerhout, Poelpolder 3 L. v. d. Lans van Haarlem, Julianastraat 124. Vertrokken: P. v. d. Meer, vertrokken naar Haarlem Wed. V. H. de Vries naar Haarlemmermeer M. Hoogervorst- v. Seggelen naar Sassenheim C. P. v. d. Berg naar Noordwljkerhout G. H. Brink naar Hlllegom. NOORDWITK. Loop der Bevolking. Ingekomen en .vertrokken: R. Bröoker, timmerman (o.), van MOlheim (Dl.) naar Nic. Barnhoornweg 18; A. M, Moogeveen geh. Schoorl, van Maarl.meer, Spieringweg 431 naar Voorstraat 94; M. Spaans en lam., vlsscher, van den Haag, van Foreeststr. 43 naar IJinuiderstraat 46; H Ooms en fant., van Rijnsburg, Noordwijkcrweg 2 nnar Zandvoortschestraat 25: C. P. van Schie, landarbeider, van Noordw.hout, Dorpsstraat 70 naar Pickóstraat 25 b; C, Chr. van der Meer, van Leiden, Breestraat 53, naar Kerk straat 67; H. E. Huveneers, dlenstb., van den Haag, Laan van Poot 178, naar Oude Zeeweg 5. Burgerlijke Stand. Geboren: Marin, d. van N. Vogt en O. Vermeulen; Jacobus Andries Hendrikus, z. van J. Pont en C. A. do Ridder; Adrianus Johannes, z, van C. Smit on C. M. Ruigrok; Arie, z. van D. van 't Wout en N. Ouljt. Ondertrouwd: J. A. Klink, 34 jaar en H. J. M. Janson, 37 jaar. Getrouwd: J. Hoogeveen, 23 jaar en B. A. A. M. d. Voort, 19 jaar. Overleden: Johanna van Opzeeland, 87 jaar. wed. van A. van den Burg; Maria Anna Huiberdina von Weise, 91 jaar, wed. van L. R. H. Dobbelman; Petrus Adrianus Alkemade., 80 jaar, geh. met M. Jonkheer; Neeltje van der Wcijden, 75 jaar, wed. van A. Boot. Goede vangst der politie. De politie alhier heeft in samenwerking met de politie te Noordwij kerhout een der daders opgespoord van de laatste inbra ken aan den Heerenweg alhier. De andere medeplichtige is reeds in het Huls van Bewaring te Utrecht Ingesloten. Naar wij vernemen zijn het gevaarlijke heeren, de hier aangehoudene b.v. heeft reeds 20 jaren gevangenisstraf achter den rug. Naar wij vernemen, zal de opening der nieuwe openbare school plaats hebben Maandag 24 Augustus a.s. Het is de be doeling van het gemeentebestuur, met het oog op de slechte tijden daaraan geen festiviteiten te verbinden en alles zoo sober mogelijk te houden. Door B. en W. Is aan de R.-K. Ver. „Herwonnen Levenskracht" vergunning verleend voor het organiseeren van een speldjesdag op Zondag 26 Juli. Naar wij vernemen heeft het ge meentebestuur een medaille beschikbaar gesteld voor de vanwege de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer op 8 Augustus a.s. op het strand te houden hippische sportf eesten. Door den heer de G. alhier ls bij de politie aangifte gedaan, dat een hek van zijn woning door een auto is aangereden en belangrijk beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. De heer v. d. P. reed met zijn vracht auto. een lantaarn staande in den Zand voortschestraat stuk. Verzekering dekt vermoedelijk de schade. De politie stelt een onderzoek in. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen diploma A: A. N. Koers, J. J. Geerllng, P, de Bruin en voor diploma B; W. J. v. d. Vliet, allen alhier. NOORDWITKERHOUT. GEMEENTERAAD. Toelating nieuwe raadsleden - Verordening grondbedrijf - Dankwoorden aan den heer Van Noort De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter; burgemeester Van Iersel. Afwezig: de heer C. v. d. Klauw. De voorzitter opent met gebed en doet daarna mededeeling van eenlge ingekomen stukken, waarvan de voornaamste zijn: Goedkeuring van Ged. St. van een te sluiten leening van f. 150.000, deels met de Maatschappij der Nederlanden te Amster dam, deels met het Mijnwerkersfonds te Heerlen. Een schrijven van Ged. St. waarbij wordt medegedeeld, dat voor 1 Sept. a.s. moet worden vastgesteld een regeling betref fende de rechtspositie der ambtenaren. Hiertoe zal worden overgegaan, nadat het oordeel der verschillende organisaties ge hoord zal zijn. Een adres van N. Meyland (Zllk) waarin hij zich beroept over de uitspraak van B. en W. over vaststellen der rooilijn, zal nader worden vastgesteld, terwijl verschil lende bezwaren van de Schoonheidscom missie, aangaande het nieuw te plaatsen gebouw, worden opgeheven. Hierna wordt een commissie benoemd, bestaande uit de heeren jhr. J. H. Gevers, W. Th. Langeveld en E. Oostdam, tot on derzoek van de geloofsbrieven der nieuw- gekozen Raadsleden. Na onderzoek wordt tot toelating van alle nieuwe leden besloten. Op verlangen van Ged. Staten zal wor den vastgesteld een zekerheidsstelling van den beheerder van het grondbedrijf, den heer J. Pijnenburg; tevens wordt, vastge steld een verordening, regelende de schat tingen, bedoeld in art. 16 der verordening op het Grondbedrijf. Een schattingscom missie, bestaande uit drie leden zal worden benoemd. Zij zal om de vijf Jaren vaststel len het bezit van het grondbedrijf. Een der leden van deze commissie, zal worden aangewezen door Ged. St., B. en W. zullen twee leden aanwijzen en deze heeren te zamen kiezen een derde lid. Eerst als deze commissie tot stand ge komen ls, kan de nieuwe verordening in werking treden. Inzake de „electriclteitsbolastlng, Hee renweg enz." hebben Ged. St. bericht, dat de gemeente slechts 50 procent van de gemaakte kosten mag verhalen op de be lastingbetalers. Nu zullen in 't vervolg alle bewoners van gebouwen langs den Heerenweg tot Zilk f. 1.50 per jaar electrlcltelts-belasting be talen, of ze al of niet aan het llchtnet zijn aangesloten. Aan H. J. v. d. Woerdt zal vergoeding uit de gemeentekas, ingevolge art. 13 der L.O.- Wet 1920 worden verstrekt, als na onder zoek werkelijk blijkt, dat zijn kind U.L.O. onderwijs te Noordwijk geniet. De volgende drie punten van de agenda worden hierna in geheime zitting behan deld. Bij de rondvraag wenscht de heer L. M. van Noort witte strepen op de wegen, waar scherpo bochten zijn, met het oog op het verkeer. De heer A. H. v. Noort wenscht één-rlchting-verkeer voor „Harde Pad" en „Balkan-straat". Deze wegen zullen ver moedelijk met paaltjes voor het verkeer gesloten worden. De heer J. van Pareeren zou gaarne zien, dat van gemeentewege de beerputten geledigd worden. Getracht zal worden hiervoor een oplossing te vinden. Hierna neemt de voorzitter het woord en spreekt met diep gevoel zijn leedwezen uit over het feit, dat de heer A. H. van Noort niet meer in den Raad zal terug- keeren, waarin hij twaalf jaren zitting had. Hij dankt den heer A. H. van Noort voor alles wat hij deed in het belang van de gemeente,alsook voor de partij, die hem had afgevaardigd. Hij wenscht hem nog vele jaren toe van politieke rust. De heer A. H. v. Noort dankt voor de welwillende woorden en voor de aange name samenwerking, gedurende 12 Jaar ondervonden. Het speet hem, dat hij de dupe geworden was van „ondergrondsche" politiek, doordat enkelen niet geschroomd hadden, hun gegeven woord niet gestand te doen. De heer L. M. v. Noort komt hiertegen op ln scherpe woorden en wordt door den voorzitter tot de orde geroepen. De heer A. H v. Noort neemt hierna van allen afscheid en in geheim comité bleef de Raad hierna nog bijeen. Tuinbouw. De aanvoer aan de veiling bestaat nog slechts uit enkele partijtjes eigenheimers, blanke en blauwe, die van f. 3.10 tot f. 5 per 100 K.G. opbrengen, een prijs, die voor een loonende opbrengst te laag is. De bloemenkweekers kunnen den laatsten tijd beter tevreden zijn. Het koude weer in den zomer is meestal gunstig voor hen. Dan is do aanvoer niet bovenmate {[root en ook de straathandel, kan dan beter zaken doen. Nog steeds breidt de teelt zich hier uit. Brandweeroefening. Onder leiding van den commandant van de brandweer, den heer G. Vos, had gis teravond aan de Vliet alhier een beproe ving plaats van de motorspuit en de brandbluschmiddelen. De oefening had een goed verloop, niet alleen bleken de brandbluschmiddelen in orde en het personeel behoorlijk geoefend te zijn doch bovendien beschouwde de jeugd het als een welkome gelegenheid om een gratis bad te krijgen. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Stroopers aangehouden. Door Rijks- en Gemeentepolitie is pro ces-verbaal opgemaakt tegen een 2-tal kermisreizigers verblijf houdende in het Lunapark, wegens jagen zonder vergun ning, 2 geweren zijn in beslag genomen. De Broekweg. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling de reconstructie van den Broekweg te doen uitvoeren ln den a.s. winter als werkverschaffing. RECLAME. 672 moet het tyjtt! Wemi 25=kvuye. &e<biy&e>wwiuig &n 'IV VOORSCHOTEN. Herbenoemd ls bij Kon. Besl. tot burgemeester dezer gemeente de heer E. Vernède. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. RITNSBURG. Beroepen. Beroepen bij de Christ. Geref. Kerk al hier cand. H. de Jong te Vlaardingen. Diverse subsidies Pensioenregeling Wethouders Geen rijwielpad langs den Zeeweg. In de gistermorgen gehouden vergade ring van den Gemeenteraad was afwezig met kennisgeving de heer A. L. Roolj- akkers. Mededeeling geschiedde van diverse brieven van Ged. Staten, geleidende goed gekeurde raadsbesluit, o.m. betreffende vaststelling der rekening over 1928, instel ling van Maatschappelijk Hulpbetoon. Voorts ls goedgekeurd terugontvangen de verordening op de heffing van precario rechten. Medegedeeld wordt, dat alle op 25 Juni 1931 benoemd verklaarde raadsleden do benoeming hebben aangenomen. Ingekomen is een brief van de K. van K. waarin wordt gevraagd adhaesle te willen betuigen aan een adres aan den Raad van Ministers, waarin wordt gevraagd de over brugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk te bevorderen. De Voorzitter zegt, dat B. en W., hoezeer zij belang stellen in het onderwerp, hun standpunt, om geen adhaesle te betuigen i aan adressen, handhaven, weshalve hij voorstelt het verzoek voor kennisgeving i aan te nemen. Aldus besloten. Besloten wordt voorloopig een 5-jaar- lijksch verslag omtrent den toestand der gemeente uit te brengen. Naar aanleiding van een verzoek van C. A. Voorham alhier wordt besloten den na de onteigening van eenige perceelen aan I den Achterweg niet voor straatverbree- ding benoodigden grond aan hem tegen i taxatiewaarde te verkoopen. Op een verzoek van Gebr. Edelaar, om een dubbel woonhuis met bollenschuur te mogen bouwen aan den Oostdorperweg, wordt gunstig beschikt, onder voorwaarde, i dat een som wordt gestort voor aanleg van den weg en voldoende grond wordt afge- staan voor verbreeding. I Wordt besloten aan G. Albers te 's-Gra venhage vergunning te verleenen tot het afgraven van een duin aan de Doornlaan voor den bouw van een villa. Overeenkomstig het advies van den Controleur der gemeentebelastingen wordt beschikt op reclames inzake Schoolgeld en Hondenbelasting. Op voorstel van B. en W. worden de navolgende subsidiën verleend: aan het Bestuur der Chr. H. B. S. te Lei den, voor leerlingen uit deze gemeente, die in 1929 deze school hebben bezocht f. 952.75; aan de Muziekvereeniging „Excelsior" f. 200; aan de Koningin Wlihelmina Vereeni ging voor de op 2 en 3 September a.s. te houden feesten f.300; aan 8 leden van het politiekorps ter tegemoetkoming in de kosten van een cur sus in de Duitsche taal f. 100. Ingekomen is een adres van de onlangs opgerichte Politie-Sportvereeniging Was senaar. om een subsidie van f. 200 a f. 300. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen f. 200 te geven. Met 11 tegen 1 st. wordt het voorstel na discussie aangenomen. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 103 4e lid der Lager Onderwijswet wordt vast gesteld het bedrag der gemeentelijke ver goeding, bedoeld in art. 101, le en 9e lid dier wet voor de bijzondere scholen, over het jaar 1928, en wel voor: de R.K. Meisjesschool L.O. op f. 6917.40 per leerling f. 22.68; de R.K. Jongensschool L.O. op f. 5987.52 per leerling f. 22.68; de Chr. School Heerenweg L.O. op f. 5210.73 per leerling f. 22.68; de Chr. School Zljdeweg op f. 2613.87 per leerling f. 22.68; de bijz. school der Wassen. Schoolver. f. 2455.11 per leerling f. 22.68; de R.K. School Oud-Wassenaarscheweg f.2415 42 per leerling f. 22.68; voor de U. L. O. scholen per leerling op f. 39.43 en wel voor de Chr. U. L. O. school op f. 1488.48; de R.K. Jongensschool op f. 887.17; de R.K. Meisjesschool op f. 818.17. Wordt besloten aan het R.K. Kerkbe stuur van „de Goede Herder" over 1928 te vergoeden de Jaarwedde van een assistente ad f.800. Ingevolge het bepaalde bij art. 100 der L.O.-wet wordt besloten vergoeding voor boventallige leerkrachten toe te kennen over 1929 ten behoeve van: de R.K. Jongensschool L.O. ad f.1236.51 en f. 94.35; de R.K. Meisjesschool L.O. ad f. 303.33, f.600, f.368, f. 559.09 en f. 1321.47; de RK. Meisjesschool U. L. O. ad f. 962.33. Door den heer Drop wordt gerapporteerd dat de Commissie de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den raad heeft onderzocht. Op voorstel van den Voorzitter wordt daarop tot toelating der benoemde leden besloten. Tot onderwijzer aan de O. L. School no. 1 wordt benoemd de heer C. Meijer te 's-Gravenhage, tot onderwijzeres aan de school aan de Bloemcamplaan Mej. F. M. Huneman te Hillegom. Wordt besloten tot onteigening in het belang der volkshuisvesting van een per ceel grond, groot 51.12 Are, staande ten name van A. P. Ruijgrok alhier. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten het personeel ter secretarie uit te brei den met een klerk en een schrijver. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verorde ning, houdende pensioen- en wachtgeld regeling voor wethouders. Krachtens deze verordening wordt aan spraak op pensioen verkregen na een on afgebroken diensttijd van tenminste 2 jaren, indien de Wethouder bij zijn af treden den leeftijd van 60 jaren heeft be reikt, of indien hij, na opgehouden te hebben wethouder te zijn, 60 jaar wordt, dan wel, indien hij uit hoofde van ziekte, ziels- of lichaamsgebreken in en door de uitoefening van zijn functie bekomen, blij vend ongeschikt wordt. Het pensioen be draagt voor elk kwartaal, gedurende het welk de betrekking is bekleed, 1/96 ge deelte van de jaarwedde, doch zal de helft dier jaarwedde niet te boven gaan. Wachtgeld wordt genoten gedurende evenveel tijd als de belanghebbende onaf gebroken wethouder is geweest, doch niet langer dan 3 jaren. Het bedraagt het eer ste jaar 60 "/o, het tweede 45 "/o en het derde jaar 30 o van de jaarwedde. De heer Boender vraagt of het geoor loofd is wachtgeld toe te kennen. Voorts merkt hij op, dat hij het niet noodig vindt pensioen toe te kennen. In groote gemeen ten is het wel billijk pensioen te geven, omdat het aanvaarden van de functie dan meestal verlies van een betrekking ten gevolge heeft. Hier ls zulks niet het geval. Hij zal tegen het voorstel stemmen. De heer Prins vindt de redeneering van den heer Boender niet logisch. De wet houders offeren veel tijd op om hun taak te vervullen en uit dien hoofde is het bil lijk pensioen toe te kennen. De heer van Leeuwen vraagt of de heer Boender hetzelfde standpunt zou innemen, als een arbeider of als een sociaal-demo craat, als wethouder zitting zou nemen. Hij wijst erop. dat de wethouders minstens 2 dagen per week krijt zijn, terwijl de be looning daarmedo niet in overeenstem ming is. De lieer Boender zou hetzelfde voorstel len. als een arbeider wethouder was. Het wethouderschap hier eischt niet, dat men iets anders laat varen. De heer van Leeuwen verlangt een per tinent antwoord van den heer Boender op zijn vraag, of hij van oordeel is, dat. wan neer iemand geen volle werkkring heeft of geen volledige werkweek maakt, geen recht op pensioen moet hebben. De heer Boender zegt het antwoord hierop schuldig te moeten blijven. Na eenige discussie wordt het voorstel aangenomen met 11 stemmen. Tegen de heer Boender. Thans is aan de orde een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een dading met de N.V. Bouwgrond Mij. „Deijleroord". De Mij. „Deijleroord" heeft uitbetaling gevorderd van f2988.42, wegens restitutie van straatverlichting, welke vordering üe gemeente niet erkent. Daar tegenover vordert de gemeente van Deijleroord een bedrag van f. 1516,38, wegens tweemaal uitgekeerde restitutie. Ter voorkoming van een proces wordt voorgesteld aan Deijleroord f. 1494.21 te betalen, mits kwijting wordt gegeven van een bedrag van f. 2988.42. Het voorstel van B. en W. wordt na dis cussie aangenomen. Op voorstel van B. en W. worden daarop eenige wijzigingen vastgesteld in de ver ordening tot vervanging van belasting bedragen, voorkomende in de wet op de personeele belasting 1896, door andere be lastingbedragen. Wordt besloten tot het aangaan van een overeenkomst met het R. K. Kerk bestuur van de parochie „St. Joseph" ter zake van den aanleg van wegen op terrei nen nabij Deijleroord. De voorzitter zegt, dat deze wegen nog niet als bouwstraat zullen worden aange merkt, zoolang geen behoorlijke uitweg zal zijn verkregen. Wordt besloten tot verhooging van de begrooting van uitgaven dienst 1931 met f. 105761.48 en verlaging met f. 8779.33 en tot verhooging van de inkomsten met f. 4913.43. Zonder h. st. wordt vervolgens in begin sel besloten tot opheffing der N.V. Elec- triciteits-Maatschappij „Wassenaar" met ingang van 1 Januari 1932 en instelling van een gémeentebedrijf. Tenslotte komen in behandeling enkele schriftelijke vragen van raadsleden. De heer Boender heeft gevraagd voor stellen te overwegeh voor het aanleggen van een rijwielpad langs den weg der zee. De voorzitter zegt, dat B. en W. afwij zend hiertegenover staan, eerstens uit financieele overwegingen, en vervolgens om de consequenties. De kosten zullen in de tienduizenden loopen. Bovendien mee- nen B. en W., dat de trek naar zee niet moet worden aangemoedigd. Daarbij komt nog, dat de gemeente niet de beschikking heeft over den grond. Hij wijst er voorts op, dat maar op een gering, hoogstens een 9-tal dagen, een buitengewone drukte heerscht. Die drukte is een gevolg van den toevloed van vreem delingen, Op andere dagen is de weg vol doende. De heer Boender betreurt het stand punt van B. en W. Hij acht verbetering noodig. De heer Versteeg meent, dat de grond gemakkelijk kan worden verkregen. Hij is tegen wegverbreedlng, maar vóór aanleg van een fietspad. De heer van Leeuwen meent, dat de uit gave die gevorderd zal worden, niet te verdedigen ls. De heer van Tol acht het een mooi object voor werkverschaffing. De voorzitter toont ln een uitvoerig en goed gefundeerd betoog aan, dat met de gevraagde verbetering het onderwerp niet is ojigelost. Hij meent, dat de strand- exploitatie niet moet worden bevorderd. De ligging vail het strand ls te excen trisch en levert nimmer eenlg voordeel op. Bevordering van de exploitatie brengt mede vermeerdering van kosten. Hij waarschuwt voorts tegen het doen van hooge uitgaven. Daardoor zullen de belastingen stijgen. Hij wil de verantwoor delijkheid niet dragen. De heer Prins bepleit ter beveiliging van het verkeer het vastleggen van een maxi mum-snelheid. De voorzitter wil ln die richting wel Iets beproeven. Na een langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W., om geen verbete ringen aan te brengen, met 7 stemmen voor en 5 tegen aangenomen. Na behandeling van enkele vragen om trent reddingsmateriaal aan het strand en verbetering van de regeling omtrent tewerkstelling van werkloozen wordt de vergadering gesloten. Geslaagd te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken mej. C. v. d. Berg, alhier. RECLAME. VANWAAR DIE STIJFHEID? Waarom werken de gewrichten niet meer? Oorzaak en genezing. Deze vrouw verbaasde zich over een plot selinge vreemde stijfheid ln haar heupen en gewrichten. Ze kon maar niet begrij pen, waarom de tweede voet de eerste niet kon volgen als ze op een stoel wilde stappen. Zij dacht niet aan rheumatlek, maar ge lukkig nam zij toch het juiste middel. Hier volgt het verhaal van haar eigen onder vinding: „Ik begreep maar niet waarom ik zoo'n stijf gevoel kreeg in mijn heupen en ge wrichten. Als ik op een stoel wilde stap pen, kostte het mij groote moeite om mijn tweede voet op te lichten. Maar nadat ik een flesch Kruschen gebruikt had, werd het veel beter. Trappen loopen was eerst heel moeilijk, maar gaat nu weer normaal en ik merk dat lk ln elk opzicht het „Kruschen-gevoel" gekregen heb. Eenige jaren terug leed ik aan geelzucht en zag gewoonlijk erg bleek, maar sedert lk Kruschen gebruik ziet mijn huid er ook weer frlsch uit. Hoewel lk 62 jaar ben. werk lk beter dan menigeen van 20. Ik heb onlangs mijn man verloren, maar ik voor zie nu in mijn eigen onderhoud, dank zij Kruschen Salts". Mevr. M. C. Weet U wat de oorzaak is van rheuma- tlsche pijnen en stijfheid, zoowel bij deze weduwe als bij ieder ander? Niets anders dan de scherpkantige urinezuur-krlstallen die zich .tusschen de gewrichten gaan nestelen. Kruschen Salts zal deze naaldscherpe kristallen snel oplossen. En omdat Kru schen een combinatie ls van zes verschil lende zouten, blijft het daar niet bij. Kruschen zal ook elk spoor van deze opge loste kristallen uit het lichaam verwijde ren. Bovendien zal Kruschen Salts een opnieuw vormen van urinezuur voor komen, omdat het de inwendige organen regelmatig doet functionneeren en het lichaam vrij houdt van giftige afvalstoffen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f. 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echtheid. 671 NIEUWE UITGAVEN. GEVLEUGELDE DADEN. Door de V.A.R.A. te Hilversum is uitge geven een boekje, getiteld: „De Gevleu gelde Daden der Radio-Controle-Commis- sle. Het geeft den tekst weer van het hoorspelletje „Gevleugelde Daden" en de briefwisseling enz., welke ln verband met de voorgenomen uitzending daarvan tus schen de Vara en de Radio-Omroep-Con- trole-Commissie is gevoerd. DE KANTOREN DER zijn lederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10