UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. VOOR ONZE POSTZEGEL VERZAMELAARS. OVERZICHT KAASMARKTEN. Kleine Adverïenliën GEVRAAGD: AANGEBODEN: DIVERSEN: KATWITK. Burgerlijke stand. Geboren: Willem, z. van L. Z. Lagemaat a K. den Duik Jannetje, d. van T. van )Uljvenbode en N. van der Bent Jan, z. ran N. van Rijn en M. Hoek, Overleden: Marijtje Aandewiel 3 j., d. ran c. Aandewiel en W. v. d. Plas jeertje Schaap 38 j., gehuwd met P. /ooljs Cornelia Pronk 30 j„ d. van C. pronk en A. G. Lemmerzaal. OndertrouwdH. de Munnik en P. C. Uernieulen A. Klok en L. J. Snijders. Getrouwd: P. Vlieland enA. Haasnoot K van Dijk en G. Meijvogel A. de looi) en J. A. Ippel. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Bestrating Sandtlaan. Benoeming Commissieleden. Gisteren vergaderde alhier de raad dezer [emeente. Voorzitter burgemeester Bos- :hleter. Afwezig wethouder J. van Kla- eren. De voorzitter opent de vergadering met ;ebed. en leest hierna de notulen der vo- Ige vergadering, naar aanleiding waar- an de heeren G. van Delft, dr. H. G. Jon- :er en W. L. v. d. Gugten vragen stellen, lie tot eenige wijziging leiden, waarna de lotulen worden goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de Ingekomen stukken. Hieronder bevinden Ich een mededeellhg van den voorzitter •an het hoofdstembureau, dat alle geko- ien raadsleden hun benoeming aannemen, m mededeeling van den heer G. Vos. it hij zijn benoeming tot lid van de com- 'ssie van aanslag voor de Rijksinkom- nbelasting niet aanneemt, en van de eren W. L. v. d. Gugten, J. van Klave- :n en A. H de Mooij dat zij hun benoe- Jng als zoodanig wel aannemen. In behandeling komt het voorstel van en W. tot bestrating van de Sandtlaan. de vorige vergadering aangehouden, laar aanleiding van een'voorstel van den leer T. Kralt. om eerst een programma te aken van alle noodzakelijk te verrichten legverbeterlngen en een uitgewerkt plan an B. en W. De voorzitter deelt mede. dat B. en W. Ie zaak nader onder de oogen hebben ge ien, en van meening zijn. dat de toestand Ier straten en wegen in de gemeente over iet algemeen goed is, en de toets der ver rijking met andere gemeenten kan door ban, vooral na de talrijke verbeteringen, Ie laatste jaren aangebracht. Dit wil ech te niet zeggen, dat er nergens wat te |verbeteren valt, en dat B. en W. daarbij allereerst het oog gevestigd hebben op het gc-ieelte Oegstgeesterweg, tusschen Smid- en Korte Brouwerstraat, terwijl ove- tit werken, van kleiner omvang, uit de ifwone middelen bestreden moeten wor tel. De Sandtlaan blijft echter het meest lirgente. en waar verbetering belangrijke paring aan onderhoudskosten mede brengt, handhaven B. en W. hun voorstel. Na de toezeggingen door den voorzitter gedaan, en gehoord Se verlaging van uit gaven van onderhoud, kan de heer W. L. v. d. Gugten zijn stem aan het voorstel van B. en W. geven. Dr. Jonker, en ook de heer T. Kralt ach ten de door den voorzitter verstrekte ge gevens onvoldoende. De bedoeling van den heer Kralt Is geweest te krijgen een vol ledige kostenberekening van wegverbete- ring. mét name ook van Noordwijkerweg en Voorhouterweg, die in veler oog in be langrijkheid aan de Sandtlaan niet on derdoen, en eerst dan te bepalen, welke dier wegen het eerst voor verbetering in aanmerking komt. De heer C. D. v. d. Vijver is ingenomen met het voorstel van B. en W. De Sandt laan kost de laatste jaren veel geld, veel meer nog dan uit de berekening van den gemeenteopzichter blijkt, die het gemid delde neemt van de laatste 5 jaren, terwijl juist in de laatste jaren de kosten bedui dend stijgen. De besparing is dus nog grooter dan berekend is. en z.i. behoeft dit voorstel ook niet: uitgesteld te worden tot de kosten voor verbetering van de an dere wegen bekend zijn, want mocht blij- dit voorstel ook niet uitgesteld te worden ken, dat daar door bestrating eveneens een besparing is te verkrijgen,, zal ieder daar gaarne aan medewerken. De voorzitter, evenmin als wethouder Schoneveld hebben den Indruk gekregen, dat een volledige kostenberekening werd verlangd, waar bij hen geen plannen tot bestrating van Voorhouter- en Noordwij kerweg bestond. De heeren G. en K. van Delft en W. v. Tilburg achten verbetering van laatstge noemde wegen meer in het belang van de gemeente, omdat hiervan veel meer Rijns- burgers gebruik maken en in die richting de uitbreiding van de gemeente moet plaats vinden. Na langdurige discussies wordt het voor stel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 64 stemmen. De heer C. D. v. d. Vijver verzoekt B. en W. ten spoedigste door den gemeente-op zichter te doen opmaken een berekening van de onderhoudskosten en van de kos ten van bestrating van Noordwljker- en Voorhouterweg. Op voorstel van B. en W. wordt z.h.s. be sloten gunstig te beschikken op een ver zoek van de Chr. H. B. S. te Leiden, om een bijdrage ad f. 348.45 over 1929, voor 5 leerlingen uit deze gemeente, die deze school in 1929 bezochten. Naar aanleiding van een van Ged. Sta ten Ingekomen verzoek, dat de Raad zich uitspreke voor een jaarlijksch, dan wel een 5-jaarlijksch gemeenteverslag, stellen B. en W. voor, het Jaarlijksche verslag te handhaven. Dit voorstel wordt z.h.s. aan genomen. De door B. en W. voorgestelde wijzigin gen van de begrootingen 1930 en 1931 wor den eveneens z.h.s. goedgekeurd. Overgegaan wordt tot stemming van een lid van de commissie van aanslag der Rijksinkomstenbelasting, wegens bedanken van den heer G. Vos. B. en W. bevelen aan G. van Delft en J. v. d. Meij. Bij stemming worden uitgebracht 6 stemmen op den heer J. v. d. Meij en 4 stemmen op den heer C. D. v. d. Vijver, zoodat eerstge noemde gekozen is. Volgens voorstel van B. en W. wordt be sloten tot verleening van ontheffing in de hondenbelasting over 1931 aan eenige. aangeslagenen. Door B. en W. wordt aangeboden de ge meenterekening en de rekeningen van de bedrijven dienst 1930, met voorstel com missies voor het nazien dier rekeningen te benoemen. Hiertoe wordt besloten. De commissie voor het nazien van de gemeenterekenlng wordt vastgesteld als volgt: G. van Delft, C. D. v. d. Vijver en K. van Delft, die voor de gemeentebedrij ven bestaat uit de heeren T. Kralt, W. L. v. d. Gugten en J. H. den Haan. Ter onderzoek worden aangeboden de geloofsbrieven van de nleuw-benoemde raadsleden. Tot lid der commissie voor onderzoek daarvan worden aangewezen de heeren W. L. v. d. Gugten, D. Knijff en J. den Haan. Nadat het onderzoek heeft plaats gehad en de heer W. L. v. d. Gugten verslag hjeeft uitgebracht, wordt z.h.s. tot aller toelating besloten. Op voorstel van B. en W. worden hierna eenige posten schoolgeld oninbaar ver- Iclci&rd Door den heer C. P. van Steijn is te koop gevraagd.een stukje grond, nabij zijn woning, langs de Vliet, ter grootte van plm. 5 M2. B. en W. stellen voor den grond af te staan tegen f. 2.50 per M2. en de verplich ting tot onderhoud van de schoeiing. De heer T. Kralt acht, gezien het gerin ge bedrag, de zaak van weinig beteekenis, maar meent toch, dat de gemeente geen recht op het geld heeft, omdat niemand zich kan voorstellen, dat de gemeente daar grond bezit, al verklaart dit de land meter. Naar aanleiding van de hierop volgende bespreking, wordt besloten de grond, om geen precedent te scheppen, voor genoem den prijs te verkoopen, doch f. 12.50 bij te dragen in de kosten voor de schoeiing. Bij de rondvraag, verzoekt de heer G. v. Delft den voorzitter, mede te deelen, of een schrijven is ingekomen van den aan nemer Dop, welke vraag de voorzitter ont kennend beantwoordt. De heer v. d. Gugten merkt op, dat een terrein aan de Smldsteeg, nabij de school, waar dagelijks vele honderden kinderen spelen, met prikkeldraad is afgezet, wat bij politieverordening verboden is. Spr. verzoekt de aandacht hieraan te schenken Dr. Jonker merkt op, dat hetzelfde het geval is, met gemeentegrond aan de Lan- gevaart. De heer v. d. Gugten vraagt voorts, of B. en W. het niet wenschelijk achten waarschuwingsborden te plaatsen bij de scholen. De voorzitter zegt, dat reeds op gedragen is aan den gemeenteopzichter deze borden te plaatsen. Niet noodlg echter werd geacht, plaat sing van een bord aan het Rapenburg, dat doodloopt, en waarom de heer v. d. Gug ten eveneens had verzocht. Op voorstel van den voorzitter werd hierop de openbare vergadering gesloten en ging de raad in geheime zitting. De bloemenhandel. Het koele weer is tamelijk gunstig voor den bloemenhandel. De prijzen zijn voor dezen tijd van het jaar zeer goed te noe men. Betaald werd: Rozen per bos van 20 stuks: Ophelia 40—50 cent. Miss Edith Helen 8090 ct. Golden Ophelia 4050 ct. Hadley 6070 ct. Butterfly 40—50 ct. Per- net 3040 ct. Landia 4050 ct. Snijbloe men per 100: Zinnia f. 3.103.60. Koren bloemen 1720 ct. Asters 3040 ct. La thyrus 3040 ct. Scabiosa 4050 ct. Witte Margrieten 3040 cent. Pompon Dahlia's f. 2.20—2 80. Groote Dahlia's f. 4.60—6.80. Convili's 70—80 ct. Lelies rood f. 6.00—6.70. Lelies wit f. 6.707.50. Anjers rood en rose 1015 ct. Centaurea 10—25 ct. Godesia f. 1.00—1.25: Snijbloemen per 100 bos: Gele Margrieten f. 2.003.00. Riddersporen f. 4.007.80. Kopgodesia f.3.105.00. Gla diolen: Voght f. 3.003.60. Oranje Brillant f 3.103.60. Vlamingzwart f. 3.604.00. America f. 3.003.40. L'immaculee f3.90— 4.60. Wilbrink f. 1.60—2.10. Halleyf.2.10 f. 2.40. o WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes, Z. van A. T. van der Kooij en G. van der Poel Kees. Z. van J. CletonE. de Witt Mar- garetha Hendrlka, D. van J. C. van der BoonG. Blljleven Adrianus Quirinus, Z. van A. Q. Kolff en H. Smit. Overleden: Jacobus Johannes Remmers waal 19 j„ ongehuwd Geert Andries 29 j., echtgenoot van B. C. M. M. Schmidt Harm Gerhard Werners 23 j ongeh. Ondertrouwd: H. van der Gugten en W. H. HOek J. Siegel en D. J. Mouw. WADDINXVEEN. Predikbeurten. Herv. Kerk 10 uur v.m. en 6V2 uur n.m. ds. P. de Looze. Geref. Kerk 10 uur v.m. en 6 uur n.m. ds. W. J. Smidt. Vrije Geref. Kerk 10 uur v.m. en 6 uur n.m. ds. Grisnlgt. Te water geraakt. Het kind van den heer Nederhoff ge raakte aan de Wilhelminakade ter hoogte van de vernisfabriek van de firma Boon stoppel te water. Het kind, dat reeds in de diepte was verdwenen, werd bewuste loos opgehaald. Na toepassing van kunst matige ademhaling kon men de levens geesten weder opwekken. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. Roos en A. A. van der Linden J. C. Veerman en M. Monster Moedige redding. Mej. S. uit Gouda slipte met haar rij wiel aan het Jaagpad in een hoop zand met het gevolg dat zij met haar rijwiel in het vaarwater de Gouwe terecht kwam. Door eenige personen ter plaatse werd ge tracht haar te bereiken doch ten gevolge van de sterke stroom mislukte het. De heer F. Leusen bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Hij mocht het genoegen smaken de reeds zinkende vrouw behouden aan wal te brengen. Een woord van dank aan dezen moedigen redder is zeker niet misplaatst. De alhier gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht de somma van f. 42.83. Men ls in onze gemeente druk bezig den nieuwen verkeersweg van Rotterdam en Den Haag naar Utrecht uit te zetten. Worden de plannen niet meer gewijzigd dan zal ten Noorden van de verffabriek van de firma Boonstoppel een brug over de Gouwe komen. De nieuwe speelgoed fabriek van den heer Okkerse zal dan voor dien weg plaats moeten maken. De werkman O. werkzaam bij den nieuwen ovenbouw aan de gemeentelijke gasfabriek had het ongeluk dat hij tijdens zijn werkzaamheden door een stuk val lend steen op een zijner handen werd ge troffen. Zijn hand werd inwendig zwaar gekneusd en hij moest zich onder dokters behandeling stellen. Gevonden en verloren Verloren en rijwielplaatje. voorwerpen Wij kennen bij ons de opdrukken ook! Eerst kwamen zij nog vrij Spaarzaam voor. Voor Nederland in 1906 bij de postzegels, toen in 1907 de De Ruyter-serle tot post zegels opgebruikt, en daarna immer sneller, Immer meer, zoodat wij, ook al door kopstaande opdrukken, typen en zoo genaamde téte-bêche samenhangende paren, zulk een verscheidenheid opdrukken bezitten, ook al met tandingsverschlllen, dat het hier waarlijk niet meer is Holland op zijn smalst, doch eerder Holland op zijn malst. Voor Nederl.-Indië bracht het jaar 1902, voor Curacao reeds 1891, en Suriname eveneens 189i de eerste opdruk ken. Eigenaardig zijn voor Nederland de zegels met den opdruk „Armenwet" voor dienstzaken-correspondentie van armbe sturen, voor Indlë de zegels met opdruk D. in zwarten cirkel of met het woord „DIENST", en de zegels voor statistieke telling voor Indië met „JAVA" en „BUITEN BEZIT" Op het gebied van opdrukken mogen we onze briefkaarten waarlijk ook niet vergeten. Er zijn er éénmaal en meer malen overdrukt, met en zonder kastjes, duidelijke en onduidelijke, en dat wij ook in kleur kunnen werken blijkt uit de roode en blauwe opdrukken, terwijl onze vaar digheid op rondschriftgebied in 1923 duidelijk bleek. Als bewijs van tegemoet komen kunnen we wijzen op het verkrijg baar stellen onzer duurste tiengulden- zegels, voor slechts f. 2.50, terwijl wij iets minder royaal 4centszegels voor 4 cent gaven, in het jaar daarop. Even vóór wij door onze giroverwikkelingen deerlijk in de nesten geraakten, koesterden wij een plan, de dienstcorrespondentle van ambte lijke lichamen te laten frankeeren met speciale dienstzegels. Het bleef bij een plan, doch er waren echter reeds twee zegels voor gedrukt, die een zesregeligen opdruk hadden: „DIENSTZEGEL, PORT EN AANTEEKENRECHT" op 3 en 17'/, cent. Deze nimmer gebruikte zegels wer den nu nog eens overdrukt met 10 cent ln rondschrift of met EEN GLD. en twee sierlijke slingerslangetjes en zoo weer als gewoon postzegel verkocht. Zoowel de Staat als, en vooral de handelaars hebben hierbij goede zaken gemaakt. De meeste hier genoemde opdrukken hebben hun ontstaan te danken aan een in meerdere of mindere mate bestaande behoefte. Maar er zijn en er waren aldoor niet alleen handelaren in postzegels, maar ook staten, diè plotseling een ernstige be hoefte voelden opkomen hun ietwat be rooide kas te stijven en datgene wat hun ontbrak aan te vullen uit de zakken van verzamelaars. Men schiep dan zoo'n dringende behoefte aan een of ander bij zonder noodhulpzegel, of wel het verluid de, dat deze of gene waarde totaal was uitverkocht, vaak in strijd met de waar heid. Op deze wijze ontstond een zuiver mis bruik. Het werd een geknoei met opdruk- Z0g6lS. (Wordt vervolgd) Phllatclistisch Gemengd. Wanneer wij onze rubrieken van de laat ste maanden eens nazien, en wij zien dan onder de „Nieuwe Uitgaven" de talrijke herinnerings- en herdenkingszegels dan slaat ons als verzamelaars de schrik om het hart. Maar niet alleen de verzame laars, ook de handelaars zijn door dien schrik bevangen. Deze hebben dan ook de hoofden bij elkaar gestoken en in verga dering bijeen, op 29 en 30 April te Livorno hebben zij op voorstel van hun president den heer Theodore Champion een resolu tie aangenomen, waarvan de strekking ongeveer als volgt is: „Gezien de vele uitgaven van herinne rings- en weldadigheidszegels, zonder eeni ge postale behoefte die gelijk met de ge regelde zegels worden verkocht, en daar door de toekomst der phllatelie schaden, spreekt 't eerste Philatelistlsce handelaars congres den wensch uit, dat de handela ren van leder land, bezorgd om hun han del staande te houden, zich zullen vereeni gen In een poging tegenover hun resp. regeeringen, en door andere middelen die ln hun macht zijn, om dit soort uitgaven te beperken en ze op geenerlei wijze aan te moedigen." Moge hun pogingen slagen, het is de eerste stap in een goede richting. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De financieele crisis in Duitschland is oorzaak dat de geheele zuivelhandel ls ontwricht en op de groote kaasmarkten van deze week bleef door de onzekere ex portmogelijkheden naar onze oosterburen, veel onverkocht. Dat een en ander tot ge volg heeft, dat ook de melk- en kalfvee- handel er door wordt gedrukt, behoeft geen betoog. Nauwelijks was er in alles weer een beetje opleving in den handel te bespeuren of zeer onverwacht, vervalt men ln een geweldige strubbeling, waar van de gevolgen nog niet zijn te over zien. In 't bijzonder zijn de tuinders er door getroffen. Het artikel groente, dat direct moet worden verzonden, was nu on verkoopbaar voor de export en viel dan ook stukken In prijs terug. Te hoopen ls dat de betalingen volgende week weer normaal zullen zijn, doch het valt te be twijfelen, dat direct weer export op groote schaal kan plaats hebben. Zooals gezegd, was de stemming er gis teren op de verschillende veemarkten zeer door verslapt en de gebrulksvee-prijzen gingen dan ook weer naar omlaag. Met de vette koelen daarentegen ging het wel iets beter. Prijzen konden bij vo rige week vergeleken, wel Iets hooger ge noemd worden. Toch duurde de markt zeer lang en de laatsten brachten dan ook wat minder op. Stieren ook wat lager in prijs, zeer zeker beïnvloed door een groote aanvoer. Vette koelen brachten op van f. 0.90—1 p. KG. De minder goede kwaliteit f. 0.800 85 per KG. Stieren f. 0.75—0.80 per KG. De kal veren bleven de oude prijzen ook ruim schoots handhaven. Vette 30—35 cent per pond levend. Nuchtere f. 10—17 p. stuk Tamelijke aanvoeren op de schapenaf- deellngen. Gelukkig dat deze exporthandel op Frankrijk en België is aangewezen en er dan ook gisteren een bevredigende handel ln was waar te nemen. De prijzen bleven dan ook goed gehandhaafd. Wat de magere varkens en biggen be treft, hiervan waren de markten gisteren overvoerd en wellicht sprak de crisis in Duitschland er ook een woordje in mee want de handel was gedrukt evenals de prijzen. Vette varkens en zouters werden giste ren te Leeuwarden en Zwolle nogal vlug en iets duurder verkocht. 2021'/- tot 22 cent per pond. VAN DER S. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Rijksmerk lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) Leidsche (2) (1) (2) 13 Juli Oudewater 81 92 139 f—f f 37 f 40 f 43 f 45 f f—f f—f f 14 Juli Bodegraven 407 481 502 f f f f 42 f 44 f 49 f 45 f 47 f 50 f f f 15 Juli Woerden 477 506 518 f f f43 f44 f44 f48 f46 f48 f49 f f f 16 Juli Gouda 411 427 398 f f f f44 f44 f50 f 46'f 46» f 50 f f f 17 Juli Leiden 192 167 146 f42'f44 f46 f— f— f— f— f— f— f49 f48 f47 (1) Zijn de opgaven van de vorige week. zeer zware f47. (2) Zijn de opgaven van 1418 Juli 1930. MAAND KAMERS Gevraagd gcm. rnaandka- fflers v. alle gemakken voorzien. Inlicht, volledig (vaste waschtafels, gas. enz.) onder No. 7500 k, Bu reau van dit Blad. H.H. KAPPERS Zoo spoedig mogelijk ge vraagd een aankomende be diende, goed kunnende scheren verelscht bij A. VAN DER WAALS. Gedipl. Ka"pper,_Hcerenstraat 14, GROENTEBRIKJE Tc koop gevraagd een ge bruikt in goeden staat zijnd groentenbrlkje (Haagsch model) door P- KNIP, Zuidstraat to Kat wijk a. Zee. KATWIJK a. ZEE Te huur gevraagd gemeu bileerde kamers voor ge zin van 7 personen, van 31 Juli tot half Aug., Brieven Kamille JONGMANS. Secr. Varkevisserstraat 226 Kat wijk a. Zee. KAMERS TTeer en dame, gehuwd, b. b. b. h. h. zoeken tegen 1 Sept. gemctibil. zit- of slaapkamer met of zonder Pension. Brieven met opg. van condities onder No. '584 k, Bur. V. d. Blad. HUISNAAISTER Bekwame huisnaaister gevr Aanmelden tot 's avonds 8 uur bj| Mevr. LAMRER- 'MONT, Visehmarkt 23. HUISHOUDSTER Gevraagd zoo spoedig mo gelijk nette huishoudster. Pl.m. Rn jaar hij eenig per soon. Brievpn Bur. van dit Blad -onder No. 7513 k. ETALEUR gevraagd om tweemaal per maand een manufacturen- etalnge te doen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7559 k. KAMERS Gevraagd togen Aug. zit kamer met frlsch slaapka mertje door Heer. liefst met volledig pension. Brieven met opgaaf van prijs onder No 7567 k, Bur. van dit Blad. NET MEISJE Gevraagd een net mcisjo voor halve dagen of een werkster voor een halven dag. Mauritsstraat 5. 500 GULDEN Te leen gevraagd. Wlo helpt zakenman aan 500 gulden tegen flinke rente. Spoed gcwenscht. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7547 k. Leerling Coiffeuse Gevraagd leerling colf- fcuse om In het vak te worden opgeleid. Niet ouder don 10 Jaar. Malson MARCEL, N. Rijn 54. Tel. 2763 t o. Karnemelkshrug. DAGMEISJE Gevraagd een net dag meisje' voor een kind. Leeftijd 13—14 Jaar. Beestenmarkt 26. WERKMEID Gevraagd een flinke werk meid hoog loon. en een naaister voor den Donder dag. Zieh te vervoegen na 9 uur Steenstraat 59. DAGDIENSTBODE Mevr. GOUDSMIT, Noord- einde 52, vraagt tegen 1 Sept. een nette dagdienst bode als 2e meisje. Aan melden des avond* na 7 u. KAMERS Ambtenaar zoekt zit- en slaapkamer of zit slaapka mer roet volledig pension In een der buitenwijken. Brieven met prljsopg. ond. No. 7575 k, Bureau van dit Blad. Costuumnaaister biedt zich aan voor het maken van Dames- en Kln- dorkleeding. Vlugge afle vering. Billijke prijzen. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7536k. lste ETAGE To huur 2 tliDko kamers met keuken en halve zolder en verdere gemakken of 2 flinke kamers benoden voor H.H. Dootorcn of kantoor Adres: P. VAN BIEMEN, Papengracht 8. KAMER Te huur, mooio zonnige voorkamer mot schitterend uitz. over den Maresingel gem. of on gem met of zonder kost. bij gezellige mensohen z- k. Brieven Bur. van dit Blad ond or No. 7546k. Meubelmagazijn Haven 22. Is het adres voor het koopen van uw meube len. Dressoirs f. 32.50, lin nenkasten f- 33.50, ledikan ten f 21, nachtkastjes, kap stokken. theemeubels, hoe kenkasten. spiegels f. 9.50. divans f. 12.50. Éigen fabri kaat. A. RUIS. Radio Nieuws Vervang uw oudo spoelen door eên stel Inbouwspoe- len van f. 5. Knalhard, zeer selectierf cn gemakkelijk te bedienen. Radio-reparatie- Inrichting J. OCTSHOORN, Langebrug 30. KLEERMAKER maakt costuums als u de 8»of er bij levert voor f. 20, alles inbegrepen. Costuums keeren f 10, oppersen 1.1. overjas f- 6.50. Goedkoopst adreg voor Lelden en om geving. J. G. MORAAL, Cecillastraat 12. HUIS MET TUIN Te huur huls met tuin. Billijken prijs. BeeklaaD. Te bevragen: A. RODEN BURG, Beeklaan 4, Noord- wijk. BÜICK Buick Touring t© huur. met en zonder chauffeur. Repa ratie van alle merken auto mobielen. J. BROKAAR, Pieter de la Courtstr. 23. AMEUBLEMENTEN Bedden, dekens, ledikanten gordijnen enz enz. Betalin gen in overleg. Alléén: L. Pletcrskerkkoorsteeg 30. AUTO To koop aangeb. oen goed- loopendc open Touring, voor elk aannemelijk bod. Adres W. VERBOOM. Da Costastraat 2. Lelden. CHAUFFEEREN Leert nu chauffeercn op 6-cyl. Bulck. Aantal cur sussen onbeperkt. Handel ln banden, olie en benzine. Aan be v J. BROKAAR. Pleter de la Courtstraat 23. Radio Nieuws Voor slechts 5 gulden ver bouwen wij uw radio. Vak kundig repareeren van luid sprekers. vOiTSterkers, enz. enz. Radio-reparatio-lnrich- tlng J. OÜTSHOORN, Lan gebrug 30. Motorrijwiel H. D. aangeboden. W. OUDS HOORN cq Zn.. Oudo Vest 17, Leiden. WASCHMACHINES Eloetrische waschmachines nieuwst© constructie, wascht absoluut schoor», vanaf f. 1.50 per week. Hand-waschmaohineg en wringers met zes jaar ga- rantio vanaf f. 1 p. week. Alléén: L. Pieterskerkkoor- steeg 30. AUTOTOCHTJES per groote zespersoons zes cyl. luxe auto's. Solied adres met betrouwbare chauffeurs, wagens vanal f. 25 p. dag. Het adres voor alle beurzen. Garage VER KOREN, Tel. 2482. Vrou wenkerkhof. Kinderwagenband 50 cent per Meter. Nergens goedkooper. nergens beier. Tevens nog eenige prima gebruikte beerenrljwlelen te koop. Rijwielhandel ,,Waar 't wiel draait". Morschstraat 7. Moderne Meubelen te koop direct van stof feerder, 2 crapauds met 4 stoelen., bekleed met mo derne moquette en vocht- cchte velours voor f. 69. Clubfauteuils f. 19.50 Leve ring ondor garantie Adres: Jan van Houtkade 20 A. WASCHMACHINE Te koop een goed onder houden waschmachlnc. Tc bevragen Noordwijkerweg 26 Katwijk a. d Rijn. VACANTIE Te huur een luxe auto voor vier of vijf personen, met of zonder chauffeur. Te bevragen J. KOSSEN, Sint Aagtenstraat No 30. Ge sloten zijnde Steenstraat 20 KAAS Prima volvotte graskaas a 10 en 12 cent per ons bU D. v. LEEUWEN Hoogl. Kerkgr. 5. KOOLPLANTEN Groeno savoyo, gele savoye koolrapen, blauwkop, boe renkool en andijvlcplanten volhart aangeboden, soort eebt en prima kwaliteit door G. v. EGMOND. Spl- nozahuls. Rijnsburg. HEERENHUIS Rijn- en Schlekade 3. Tc huur of te koop. bev. ne gen kamers, keuken met bijkeuken, groot baTcon, serre enz. Te bevr. aldaar, no 4. Bel Inrichting. FORD AUTO Te koop een half tons Ford auto met gesloten achter bak. model '27, en een luxe open wagen merk .Moon" een 2 wieier hittekar met doorloopende booroen. al les In beaten staat. bU P. KNIP. Zuidstraat. Katwijk a. Zee. HUIS To koop of te huur 6olied nieuw huis, 5 kamers, keu ken, tuin, aan hoofdweg, RIJn, tram, bij Ilaagsche Schouw. Gelegenheid voor garage. Te bevr. Haagweg 36, Tel. 255C. DEKZEILEN Door grooten omzet en practlsche machinale werk wijze, kunnen wij voordee- lig verkoopen, Sterk, wa terdicht en niet duur. Re paratie en preparatie-In richting. Vraagt vertegen- woordigersbezook. Firma O. P v. EGMOND. D ek- kleedenfabriek. Rijnsburg. 10 Watt Versterker Te koop een 10 Watt Phi lips lljoversterker, capaci teit voor 100 luidsprekers, zeer geschikt voor kleine centrale. Te zien Hansen- straat 2. 's avonds na 7 u. LUXE AUTO'S Het adres voor alle beur zen Arnhem, Nijmegen, 't Gooi over Amsterdam of de Veluwo. Zuiderzeewer ken, vanaf f. 25 p. dag. Garaeo VERKOREN. Tel. 2182. Vrouwenkerkhof. MOTORBOOTJE to koop, boot zoo goed als nieuw met binnenb.-raotOT loopt schlttedend, plaats r circa 4 personen. Pr. f 155. Adres- Hansenstraat 68. Kleeding n. Maat Vanwege bet vergevorderd seizoen op verschillende dessins 10 pet. tot 20 pet. korting. Aanbevelend, L. TUUNMAN. Mr. Klccrtna ker. Warmond. WINKELHUIS Te huur winkelhuls met woning, Haarlemmerstr. 18 Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7560 k. ZEEVISCH Dagelijks verkrijgbaar ver- sche en gerookte zcevisch als tong, tarbot, schol- vlsch enz., gerookte ma kreel. bokking, schar en2„ bU C HARTEVFXD. Oost pad 15 te Katwijk a. Zee. BAKFIETS Tc koop een zeer goed on derhouden bakfiets. Te be vragen (niet op Zondag) bij C. HARTEVELD, Oostpad 15 te Katwijk a. Zee. KAMERS Aangeboden 1 zit en slaap kamer met of zonder pen sion voor direct of 1 Sep tember. Prijs billijk. Adres Jan van Goyenkade 20. KATWIJK a. ZEE Te huur van 8 tot elndo Augustus, groote zit-slaap- kamcr met keuken f. 13 50 per week. Ook per week te bevragon. Zuldstr. 73. Raamkozijnen Te koop 2 in besten staat zijnde raamkozijnen geheel kompleet lang 2.07 breed 1.07 M. Te bevragen Adria- nastraat 46 te Katwijk a. Zee. BAKFIETS to koop, zoven weken ge bruikt, tegen elk aanne melijk bod. bU J. STOLK Haagscho Schouw 20, Voor schoten. Spraitkoolplanten to koop. B. KONING. Haagsche Schouw, Voor schoten. Piano's - Orgels Voor stemmen, repareeren politoeren of schoonmaken van uw Instrument gelieve zich tot onderstaand adres te wenden. Inlichtingen ge heel vrijblijvend. Bel. aan bevelend P. v. MASTRIGT Nleuwsteeg 37a. KATWIJK a. ZEE Te huur ongemeubll. vrij bovenhuis, van alle ge makken voorzien, voor langeren termijn. Te bevr. Secr. Varkcvlssorstr. 35. GEM. H. B. S. Boeken te koop voor de 4e en 5e Jdas. Te zien Papengracht 20a. H.H. Hengelaars Heden Zaterdagnacht ver trekt om 3 uur de salon boot „Kagcrplas" naar richting Aalsmeer. Lig plaats Havenbrug. Terug in Leiden n.m. 2 uur. Prijs retour f. 0.50. J. HARLAND, Tel 664. LEIDEN-KATWIJK Morgen, Zondag en vorder vanaf Dinsdag 21 Juli ver trekt dc motorboot eiken dag naar Katwijk, v.m. 10 uur n.m. 2 uur. Prijs re tour f. 0.20. Llgpl. Haar lemmervaart. J. HARLAND. Zaterdags geen dienst. JERUEL lo Groenestceg 16. Heden avond bij gunstig weer a. d. Aalmarkt, zoo niet Bid stond. Zondag 10 uur Br. Schouten, halfzeven do Broeders VAN DER ZWART en VAN BREMEN. Dins dagavond 8 uur Bljbclbo- spreking. Steed© vrijo toe gang. CONFERENTIE ^ot verdieping van Geestc- HJfv Leven 22, 23 en 24 Sep tember. Houdt uw dagen vrij- Samenkomsten 's mid dags In do Nutszaal 's av. in de Marokork. Toegang geheel vrij! RONDVAART over de Kager- en Braose- mermeren op Zondag a.s. met bet 6alon-stoomjacht „Kagerplas" vertrek 3.30 vanaf Scbrijversbrug. Prijs volw. f.100, kindoren 50 cent. J. HARLAND, Tel. 664. VERLOREN Gouden Damosring. omtrek Heeren gracht. Gedachtenis, tog©n goede belooning. Adres: Heerengraoht 122 a. BEZOEKT Bozookt Café Lunchroom ..Welvaren", Haarl. straat (naast ,,Clty"-thcater). Zaterdags vanaf halfzeven optreden van 'l bekende Sjadlon Jazz.band, Aanbev.: J. WESSELMAN. HUWELIJK Netto weduwe met doch- ■tertjo wensobt ernstige kennismaking met net per soon tussohen 40 a 50 jaar vaste positlo. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7527k. VERLOREN Een Marterbontje verloren. 3 Octoberstraat en omge ving. Tegen bolooning te rug to bezorgen. Schelpenkado 55 A. VERLOREN een gouden halsketting (ge- dacbtcnis|. Gaande van Rljnsburgerweg naar Thor- bcekestraat. Tegen beloo ning terug te bezorgen: Rijnsburgerweg 77 B HUWELIJK Ben net persoon 40 jaar (vaste positie) wensebt ken nismaking met Jonge doch ter of wed., om na weder- zijdscho goedvinding een huwelijk aan te gaan. Brieven Bur van dit Blad onder No. 7564k. BEZOEKT Café billard Rembrandt. 'Dagelijks concert. Beleerd aanbevelend. J. D. B. STIJ- GER, Noordelndo 49. HELDERZIENDE Psychometrisch Helder ziende ls weer te consut- leeren. Maandag en Don derdag van 2—10. (Alléén voor dames). Gcrrit Dou- straat 3. Consult f. 1.—. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11