HET FLAMINGO-JUNIORES-TOURNOOI. DE GESTOORDE BRUILOFT. WATERPOLO. L. Z. C—MAAS. Het Leidsche Juniores-cricket-elftal speelde Zaterdag voor 't Flamlngo-tournooi tegen Haarlem. Erg bemoedigend waren de resultaten voor onze Jeugdige stadgenooten niet, want zij verloren met Innings. - Hierboven het Leidsche team. GYMNASTIEK. NIEUW-BRUNHILDE. Het volgende jaar naar Frankrijk? In verband met de successen van de kranige Nieuw-Brunhilde dames op het Internationaal Turnfeest Olympisch Sta dion Amsterdam (I. T. O.S.A.) noodigden de deelnemende Fransche vereenigingen hen uit naar Franrijk te komen. Een uit- noodiging, welke door het bestuur natuur lijk terdege overwogen wordt! RI.INLANDSCHE TURNKRING. Voor het examen voorturnen 3e graad slaagden de dames H. Mleremet, M. Roo- zendaal en A. Vos en de heeren A. Fla- man, C. van Huis, R. van Knegt, A. La- gas ,C. v. d. Linden, J .J. Sjardin, Th. Welling en P. van Wijk, allen uit Leiden en M. v. d. Bosch uit Sassenheim. hadden dan toch wel de moeite kunnen nemen om Ajax daarvan in kennis te stel len. Dat er voorts onaangenaamheden zich voordeden door opmerkingen van het pu bliek; ach, wij hebben dat eerder voor speld, omdat cricket willens en wetens ge dreven wordt in de ontwikkelingslijn van het voetbal. Maar dat die opmerkingen moesten komen uit den mond van een eere-lid van den cricketbond, dat Laten wij de zaak niet verder uitpluizen, er zal aan beide zijden wel wat hebben gehaperd, maar laat dit geval voor het Leidsche publiek aanleiding zijn om zich bij thuiswedstrijden van Ajax te onthou den van afkeuring. Daaraan ontbreekt ook nog wel eens wat. al zijn de schuldigen geen eere-leden van den N. C. B. en geen Ajaxleden gelukkig. Een dubbele Leidsche overwinning. De Maas heeft weinig plezier beleefd van haar onsportieve houding om geen uitstel te willen verleenen van de wed strijden tegen de L. Z. C. Zoowel het eerste als het tweede zevental kreeg een gevoe lige nederlaag te slikken. In den eersten wedstrijd tusschen de i beide reserve-ploegen voor de res. Ie klasse A gaf Meyn de thuisclub al spoedig de lei ding. Hoewel de L. Z. C. veel sterker was, wist zij voor de rust niet meer te doel punten. In de tweede helft was er maar één ploeg, die speelde: de L. Z. C. Meyn, i Hofsteenge en Edelhart (3 X) voerden de score geleidelijk op tot 60. De enkele Maas-aanvallen waren zoo primitef van j opzet, dat de Leidsche achterspelers er niet de minste moeite mee hadden. Daarna gingen de eerste zeventallen te water. De L. Z. C. kwam in de volgende opstelling uit: Doel: Fleerkamp; achter: v. Ingen Schenau, Elsinga, Adriaan; voor: Buys, de la Court, de Reede. Maas: doel: R. v. Senus; achter: A. van Senus, M. v. Senus en Verkade; voor: Van Klaveren, Pot en P. v. Senus. Ook in dezen wedstrijd heeft de L. Z. C. het beste van het spel. Wanneer de Reede uit een vrijen worp den bal naar Buys plaatst, scoort deze onhoudbaar (10). Het spel verplaats zich snel. We noteeren een mooien doorslagbal van Pot, welke juist naast het doel vliegt. De la Court wordt op de 2 Meter-lijn goed bewaakt, zoodat hij geen kans krijgt zijn gevaarlijke achterwaartsche schoten te lossen. Rust gaat in met 10. Na de hervatting scoort Buys, vrijliggend wederom na een vrijen worp het tweede doelpunt. Aan den ande ren kant weet Elsinga door goed ingrijpen een zeker schijnend doelpunt te voor komen. Midden in een aanval van de Maas kondigt de scheidsrechter het einde aan. CRICKET. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Ie klasse: V. R. A.Haarlem: V. R. A. wint met 114 runs; V.R.A. 204, Haarlem 90. V. V. V.—V. O. C.: V. O. C. wint met 114 runs; V. V. V. 106, V. O. C. 220 voor 9 (gesl.i, V. V. V. 64 voor 6. H. D. V. 8.— H C. C. II: H. C. C. wint met 55 runs; Hermes 42 en 76 voor 9 (tijd), H. C. C. 97. H. C. O. I—P. W.: H. C. C. wint met innigs en 53 runs; P. W. 75 en 92, H. C. C. 220 voor 1 (gesl.), A. van Manen 140; Schill 70*. R. en W.—A. C. C.: R en W. I wint met 84 runs. A. C. C. 132 en 86 voor 6 (opg.i; R. en W. 216 voor 9 (gesl.). Overgangsklasse: H.B.C.Ajax: H.B.C. wint met 181 runs; H. B. C. 216. Ajax 35 en 56 voor 1 (opgegeven). QuickR. en W. II: R. en W. wint met 123 runs. Quick 63, R. en W. 286 (Chabot 78). H T. C. a—H. C. C. m: H. T. C. C. wint met 82 runs. H. C. C. 101 en 83 voor 3, H. T. C. CL 183. R. C. H.Kampong: R. C. H. wint met 22 runs. R. C. H. 74 en 83 voor 1 ,gest.); Kampong 52. 2de klasse A: Excelsior—L. C. C.: Excel sior wint met innings en 38 runs. L. C. C. 59 en 129, Excelsior 226 voor 8. Sparta H. D. V. S. II: Sparta wint met 4 runs. Sparta 195. Hermes 191. V. O. C. II— H. B. S.: V. O. C. wint met twee wickets. H B. S. 96 en 104; V.O.C. 83 en 119 voor 8. HILV. B. C.—AJAX. Hilversum wint met 181 runs op de eerste innings. Wij waren niet zoo heel zeker van het succes der Leidenaars tegen de Hilver- sumsche-Bilthovensche combinatie, maar dat het op een dergelijk drama zou uitloo- pen, hadden wij toch niet verwacht. Het begon overigens niet onverdienstelijk. De gastheeren gingen batten en de kopstuk- Ken, als Piet Hein Cremers (0), Prins (19), Titsing (19) en vooral Labouchère (3), waren niet al te duur. Maar nu Meyer er niet was als change-bowler bleek de Leidsche aanval wel heel eenzijdig te zijn en nadat eerst Bakker nog 37 runs had ge scoord, kwam met Lapierre (79) en Graaf land (40) de stand van den dag. Op 216 sloot de Hilversumsche innings, waarvan slechts 6 extra's, de 3 no-balls niet meege rekend. Een goede prestatie van den man achter het wicket. Van der Meij had het werk vrijwel alleen moeten doen. In 25 overs nam hij 7 wickets voor 97 runs; een lang niet slecht resultaat. Hofsteenge 3—63. De jongeren hadden geen succes. Na ruim drie uren in het veld te hebben gestaan in het „koesterende" zonnetje, waren de Leidenaars natuurlijk vrij gaar en dat zij het Hilversumsche totaal niet haalden, zouden wij per saldo de Ajaxleden niet zoo kwalijk hebben genomen. Maar 35 is ook zonder Meyer toch wel een heel poover resultaat en het klinkt lichtelijk dwaas onze stadgenooten te hooren over de onbespeelbaarheid van een fastbowler als Bakker op fastbowlen is Ajax nu eenmaal niet ingeschoten als men be denkt, dat Bakker 3 wickets nam voor 11 runs en de veteraan Piet Hein Cremers, die toch zeker niet „fast" is.... 6 wickets voor 14 runs. Bij de Leidenaars was alleen Dc Jongh in de dubbele cijfers gekomen met 11. Hilversum ging natuurlijk voor de in ningsoverwinning, maar gaf den strijd op 57 voor 1 op. Van der Mey was toen voor 23 verdwenen, maar Janssen (15*) en Dozy (12') hadden de Hilversumsche bowlerij in hun zak. Te laat, o vreeselijk woord! Labouchère 16. Wij moeten bij dezen wedstrijd een paar kanteekenlngen maken. In de eerste plaats waren de gastheeren veel te laat, met de Utrechtsche Lustrumfeesten als veront schuldiging. Wij weten, dat Ajax voor die feesten" bereid zou zijn geweest uitstel te verleenen, maar dat de N. C. B. daarvoor niets voelde. Wij kunnen begriipen, dat lustrumfeesten kunnen leiden tot een ver laat aanvangsuur, maar de gastheeren EXCELSIOR—L. C. C.) Excelsior wint met innings en 38 runs. Op het bowlen van Oosterholt en Wuis- man openen Van Schie en Kantebeen de L. C. C.-innings. Laatstgenoemde wordt spoedig voor 4 gevangen en ook Metsch (6) en A. van Es (6) maken het slechts kort. Met F. van Es (15) komt Van Schie (18) nog in de dubbele cijfers. De rest pres teerde weinig. Totaal 59. Oosterholt 6—17, Wuisman 338. Excelsior .scoorde daarna 226 runs voor het verlies van 8 wickets; voornamelijk het werk van Oosterholt (128) en Bulog (40). Uit den aard der zaak waren de bowlingcijfers niet fraai. Kaapaan kwam er nog het beste af met 1 voor 6 A. van Es 365, F. van Es 138. Van Schie 140 en Van Leeuwen 117. De tweede Leidsche innings was heel wat beter. Metsch 28, zeer geduldig bijeenge gaard, A. van Es (47) met knalharde sla gen aan off. F. van Es (26) en Heemskerk (10 not out) kwamen nu in de dubbele cijfers. Het totaal van 129 een zeer goed totaal onder deze omstandigheden was echter niet voldoende om de innings nederlaag te ontgaan. Oosterholt 6—60, Wuisman 430. ROEIEN. DE HENLEY—REGATTA. Pearce wint de Diamond Sculles. De finale om den Grand Challenge Cup tusschen de London en de Thames Rowing- club, werd gewonnen door eerstgenoemde met 1/3 lengte in den tijd van 7 min. 33 sec. Geheel in overeenstemming met de ver wachting werd de Canadees Pearce win naar van de Diamond Sculls. Zonder veel strijd sloeg hij den Pembroke-man Brad- ley In 10 min. 3 sec. Tot de meest attractieve nummers van het jaarlijksche zwemfestijn der L. Z.C, behoorde ongetwijfeld de opvoering van de pantomime „De gestoorde bruiloft". Hierboven de bruiloftsgangers aan den feestmaaltijd. sprong; 2. KI. van Nek; 3. Alkemade; 4. van Egmond. Stayerswedstrijd over 30, 30 en 40 K.M.: le rit 30 KM.: 1. Lacquehaye 24 min. 29 3/5 sec.; 2. Krewer op 50 M.: 3. Urago op 240 M.; 4. Paillard op 360 M.; 5. Snoek op 380 M. 2e rit 30 K.M.: 1. Krewer, 24 min. 56 1/5 sec.; 2. Urago op 250 M.; 3. Lacquehaye op 270 M.; 4. Paillard op 1 ronde 280 M. (pechi; 5 .Snoek op 5 ronden (pech). 3e rit, 40 K.M.1. Krewer 33 min. 38 1/5 sec.; 2. Lacquehaye op 40 M.; 3. Urago op 50 M.; 4. Snoek op 300 M.; 5. Paillard op 350 M. Totaal: 1 .Krewer 4 pnt.; 2. Lacquehaye 6 pnt.; 3. Urago 8 pnt.; 4. Paillard 13 pnt.; 5. Snoek 14 pnt. De wedstrijd verliep in een zenuwach- I tige spanning. Na 8 minuten spelen geelt 9 Lagendaal Xerxes de leiding. E.D.O. is 'I sterker, doch heeft veel pech. Eenige [1 mooie kansen gaan voor E.D.O. verloren, n wanneer de bal via de lat in het veld 'j komt. Rust komt het 10 voor Xerxes. Na rust komt E.D.O. er meer en meeil in en weet Steffens vier minuten voor den reglementairen tijd, gelijk te maken. Verlenging is noodzakelijk en reeds li de tweede minuut scoort Lagendaal ten tweede male voor Xerxes met een fraaien kopbal. Door deze overwinning komt Xerxes dus in de eerste klasse. FLAMINGO JUNIORES TOURNOOI. Haarlem slaat Leiden met innings. Verleden jaar heeft Leiden het Fla- mingo-Juniores Tournool gewonnen en derhalve verwachtte men iets van onze stadgenooten. Dat het een bittere teleur stelling is geworden verwondert ons intus- schen niet zoo heel erg, want die over winning van verleden jaarEn dan bracht Leiden ditmaal een sterk gewijzigd en vooral verjongd elftal in het veld, waarbij de routine door het niet-spelen van Ajax II in de competitie alles te wenschen liet. Het is echter nog erger geworden dan Wij zelf hadden kunnen denken. In de eerste innings hadden de Leidenaars voor 52 allen een beurt gehad met alleen Kan tebeen (26) in de dubbele cijfers. Bourée 6—12, De la Mar 2—9. Haarlem scoorde daarna 146 runs, een totaal waarin het openingspaar. Kramer (43) èn De la Mar (41), het grootste aan deel had. Voorts Heimig 18. De Vries 12 en Langeraar 10'. Van Kuik 456. Van Goor 337. De tweede innings van Leiden was nog hopeloozer. Van Kuik met 11 kwam in de dubbele cijfers en voor 37 zat de heele zaak weer op de tribune. De la Mar 55, Kramer 220. De Vries 28. Mogen wij naar aanleiding van dezen wedstrijd iets zeggen. Leiden is geslagen; overtuigend en Haarlem verdiende de over winning volkomen, ook al nemen wij het verschil ln leeftijd tusschen beide elftal len in aanmerking. Maar heel duidelijk werd wel gedemonstreerd het gebrek aan wedstrijd-routine tusschen Haarlem en Leiden. Bij Leiden maakten de L.C.C.'ers er althans nog iets van. de Ajaxieden waren eigenlijk al te voren uitgeschakeld, omdat oefening ontbrak, nu de Ajax- jongeren niet aan de competitie deel nemen. En toch zit er wel wat. in die Ajax- juniores. Van Kuik b.v. en dan. wat deed het niet prettig aan, om 'n joch als Henny te zien spelen. Zij hebben nog veel te leeren en wij kunnen dat de ..youngsters" niet genoeg inprenten, maar toch er is toekomst! En laten wij ons daarover verheugen; maar ook aandringen op routine. o ZEILEN. DE ZEILWEEK TE KIEL. Zaterdag werden de wedstrijden voort gezet in de twaalfvoetsjollenklasse won Bob Maas, vijf minuten voor nummer twee, den Duitscher Obst. derde was de „Plisch", terwijl Jan Maas vierde werd. De „Crt." meldt: Er was gisteren slechts weinig wind bij de wedstrijden der Kieler Woche. De Nederlandsche zeilers hadden ditmaal geen succes. Plisch werd eerste voor Olst terwijl Bob Maas de 3de en Jan Maas de zesde plaats innam. GOLF. NOORDWIJKSCHE G. C.— KENNEMER G. C. Gisteren won de Noordwijksche G. C. van de Kennemer G. C. op de banen te Zandvoort den handicapwedstrijd met 17 tegen 14. KORFBAL. FLUKS. Op de onlangs gehouden jaarlijksche algemeene vergadering is het bestuur van „Fluks" als volgt samengesteld: J. A. Meyling, voorzitter; Mej. R. Zee- lenberg, secretaresse; M. W. Hoeks, pen ningmeester; mej. C. de Haas en A. Zanen commissarissen. Aangezien de heer Meylink vooralsnog verhinderd is zijn functie te vervullen, treedt de heer S. Buys voorloopig als wnd. voorzitter op. DE TOUR DE FRANCE. Zaterdagmorgen half 10 vertrokken 69 deelnemers voor de vijfde étappe van de Tour de France, VannesLes Sables, een afstand van 202 K.M. Eerste was de Franschman Charles Pelissier met een tijd van 6 uur 36 minuten 49 sec., gevolgd door Ant. Magne (Fr.). 3. Bulla (O.), 4. Di Pacco (It.), 5. Demuysere (België), allen met denzelfden tijd. Gisteren werd voor de Tour de France de zesde etappe Les SablesBordeaux (338 K.M.) verreden. De uitslag was: 1. Hamerlynck, Belgie, 10 qur 46 min., 20 sec. Gem. uursnelheid 31.377 K.M. 2. Leducq, zelfde tijd. 3. Battesini; 4. Di Poca; 5. Siegel; 6. A. Magne: 7. Verwaeke. Volgen 30 anderen allen in denzelfden tijd als no. 1. Algemeen klassement: 1. Pélisier (Frank rijk); 2. di Paco (Italië); 3. A. Magne (Frankrijk); 4. Bux (Duitschland)5. Reby (België); 6. Metze (Duitschland); 7. Godinat (Frankrijk), enz. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTVER. „SWIFT" W. Severijnen wint dc 100 K.M.-rit. Er waren gisteren niet veel renners aan den start voor den 100 K.M.-rit om den van Ravensberg-beker. Slechts zeven A-klassers achtten het de moeite waard op te komen. Er is ondanks den betrek kelijk sterken tegenwind op de heenreis snel gereden. Jammer was het dat J. de Roode na eenige K.M. afgelegd te hebben, kwam te vallen en daardoor van verdere deelname afzag. D. Ramp werd nogal bezocht door den pechduivel; tweemaal een lekke band en eenmaal een remdefect deden ook hem opgeven. Het was dan ook van het kwade te veel. J. Verschoor gaf in Utrecht op, zoodat de terugreis slechts met 4 renners werd aangevangen. Of) de terugreis werd H. van Es bezocht door den pechduivel en reden W. Severijnen, J van Wezel en A. v. Egmond lustig ver der. In dezen rit bewees J. v. Wezel snel ler te worden en bereikte ook hij frisch en monter de eindstreep. W. Severijnen werd eerste en wel in den snellen tijd van 3 uur 7 min., zoodat hij nu voor de tweede maal den beker in zijn bezit krijgt. Twee de werd .1 v. Wezel in 3 uur 9 min.; derde A. van Egmond en vierde H. van Es. De heer H. Riethoven was met den heer P. T. de Jong aan het keerpunt en nam J. Verschoor mede terug in zijn auto. De B.-klassers reden 15 K.M. In dezen rit besliste de sprint over de plaatsing der renners. C. Paats werd hier eerste in den snellen tijd van 31 min., op den voet gevolgd door C. Riethoven, Th. Hoo- gendijk, R .Riethoven en als laatste C. den Uyl Ook dezen tijd is zeer goed te noemen. o WEDSTRIJDEN TE RIJSWIJK. Krewer wint het gouden wiel. De uitslagen van de gisteren verreden wedstrijden waren als volgt: Sprintwedstrijden voor amateurs en onafhankelijken (finale)1. P. Leene. 13 2/5 sec., laatste 200 M.; 2. Wals, 1/4 wiel; 3. Vreeswijk; 4. van Egmond. Sprintmatch a trois AmsterdamDen Haag: Totaaluitslag: 1. Den Haag met B. Leene, v. d. Heuvel en v. d. Leur, 18 pnt. (4x1); 2. Amsterdam met v. d. Linde, Steenbergen en B. van Dijk, 18 pnt. (2x 1). Persoonlijk was het resultaat: 1. v. d. Leur. 4 pnt.; 2. Leene, 5 pnt.; 3. v. d. Linden, B. van Dijk en van Steenbergen elk 6 pnt.;6 v. d. Heuvel 9 pnt. 10 K.M. voor amateurs en onafhanke lijken (persoonlijk): 1. Wals in 13 min. 47 3/5 sec. en een halve ronde voor VOETBAL. VELOCITASFEYENOORD 2—1. Een goed besluit der Groningers. De laatste wedstrijd van de kampioens competitie van dit jaar Zaterdagavond te Groningen gespeeld tusschen Velocitas en Feyenoord was onder ideale weersomstan digheden ten aanschouwe van 3000 toe schouwers voor het Noorden een waardig slot van het seizoen. De groenwitten zijn er door fraai combinatiespel, uitgevoerd in een snel tempo, vrijwel den geheelen wed strijd. met uitzondering van het eerste kwartier, de evenknie van het op volle kracht spelende, vrijwel volledige elftal der Rotterdammers geweest. Meermalen hadden de Velocitanen zelfs 't beste van 't op hoog peil staande spel, waardoor hun de overwinning welke eerst in een der laatste minuten werd bestreden, volkomen toekwam. Zooals gezegd was Feyenoord het eerste kwartier sterker en in die periode wist Duinhouwer uit een pass van Ba- rendrecht zijn elftal de leiding te geven. Geleidelijk ging daarna het spel weer gelijk op, en ettelijke malen ontstonden er fraaie duels, welke het publiek ongewoon enthou siast maakten. Ofschoon de Groningers tegen het einde der eerste helft het' spel eenigen tijd beheerschten en de voor hoede eenige goede kansen kreeg, behiel den dë gasten de leiding tot half-time. Kort na de rust evenwel bracht Velocitas mid voor Heydeveld de partijen op gelijken voet. Ofschoon het spel in de daarop vol gende periode niet meer op het peil der eerste helft stond, werd er ook in dezen speeltijd beter gespeeld dan in welken kampioenswedstrijd van dit jaar te Gro ningen ook. Kort voor het einde wist Hey develd onder groot enthousiasme de ver diende overwinning te bezorgen. Feyenoord had invallers voor Hendrix, Pauwe Sr. en Groenendijk, Velocitas voor de Wolf Sr. en Belwijn, en had Muninga en van der Velde weer vervangen door Heydeveld en Franssen. De wedstrijd stond onder leiding van den heer v. d. Mey te Schiedam. Velocitas is dus, hoewel onderaan eindi gend, op eigen terein ongeslagen gebleven. De eindstand luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Ajax 8 5 2 1 12 29—15 Feijenoord 8 3 2 3 8 1715 p. S. V8 4 0 4 8 21—21 Go Ahead .8 2 2 4 6 17—22 Velocitas ..8 2 2 4 6 15—26 TER LEEDE I—RIJNSB. BOYS 2—0. I Zaterdagmiddag speelde ter Leede tel Sassenheim een wedstrijd tegen Rijnsb.l Boys ter gelegenheid van de ingebruik-E neming van het mooie terrein Sporthoff.l Hiervoor was een medaille beschikbaar ge- steld door het personeel der firma War- r naar en Co. De leiding berustte bij den heer Hogervorst scheidsrechter L.V. B. De wedstrijd had een spannend verloop. Voor rust met zon en wind mee is ter Leede het B meest in den aanval terwijl de opgezette I aanvallen van R. B. gevaarlijk zijn. Echter k tot doelpunten komt het niet. Rust 0—0. I In de tweede helft zijn de bordjes verhan- 8 gen en is R. B. het meest in den aanval. De buitenspelval speelt de R. B. parten. Er S wordt tot tweemaal toe hard tegen de I paal geschoten en aldus ontkomt ter I Leede op gelukkige -wijze aan een zeker schijnend doelpunt. Ook de tweede helft verstrijkt zonder dat er gedoelpunt wordt, i Tweemaal 71/2 minuut wordt dan ver- I lengd. Als het spel 11/2 minuut oud is, scoort ter Leede. Wel probeert een der R. B. den bal uit het doel te trappen maar E de scheidsrechter constateert goal. Na de t wisseling vergroot ter Leede haar voor- I sprong. Dan meenden de Boys den wed- I strijd te moeten staken daar zij het niet I eens zijn met de beslissingen van den I scheidsrechter. I De wedstrijd ter Leede IIRijnsb. B. II 1 werd niet gespeeld. V. T. O. N. A.—A. D. O. Dinsdagavond speelt V. T. O. N. A. t f tegen A. D. O. I (uit Leiden) om 7 uur of het V. T. O. N. A.-terrein aan den Zijlweg. Het A. D. O.-elftal is als volgt samenge- jf, steld: J. v. d. Born (L.D.W.S.), doel; v. d. i: Plas (L.F.C.); Roelandse (L. Boys); N. I Fakkel (Roodenburg)Meigaarden (L. I Boys)v. d. Zeeuw (L.F.C.)Rooiakkers IJ (Roodenburg); Neuteboom (L. Boys); J. Fakkel (D.V.E.); Wolters (L.F.C.) P. Boom (L.D.W.S.). De L. V. V. A. D. O. heeft een zilveret t lauwertak beschikbaar gesteld. DUIVENSPORT. „DE SNELVLIEGER." Wedvlucht Chateauroux, afstand 629 K.M. Vogels los 6.20 v.m., wind Z. tot Z.W. A. P. v. d. Voort le, 2e, 3e en 4e; A. Lacourt 5e. 6e, 7e en 8e; C. Walle 9e en 10e Eerstgeconstateerde vogel 3.53.38. Laatst-1 geconstateerde vogel 5.16.55. P.V. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Chateauroux. Afstand I 629 K.M. De vogels zijn om 8 uur 15 min. I in vrijheid gesteld, met Zuid- tot Zuid-1 westenwind en bereikten als volgt hun I hokken: I 1. A. Stoeke 6 u. 49 min. 50 sec.; 2. N. j Hogervorst 8.7.18; 3. A. Stoeke 8.29; 4. H. I v. d. Vecht 8.41.32: 5. A. Faber 9.19: 6. A. I Stoeke 9.28.21; 2e dag: 7. N. Hogervorst I 5 35.8; 8. idem 6.58; 9. A. Faber 8.38.10; 10. H. v. d. Vecht 9.28.42; 11. C. J. Eygensteyn k 9.57.50; 12. A. Faber 10.21.13. E. D. O—XERXES 1—2. Xerxes is eerste klasser. Onder buitengewoon groote belang stelling vond gisteravond op het V.U.C.- terrein de beslissingswedstrijd tusschen E.D.O. en Xerxes plaats. De belangstel ling was zoo groot, dat duizenden ge weigerd moesten worden, met als gevolg, dat de spoorbaan, die langs het terrein loopt, door het publiek bezet werd. STRIJD EN VRIENDSCHAP (VOORSCHOTEN). Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met duiven vanaf Limoges. In concours 37 vogels. De duiven werden ge lost Zaterdag 4 Juli om 8.25 uur. De eerste vogel kwam op het hok Zon dag 5 Juli 6 uur, 57 min. 13 sec. en de laatste om 8 uur, 52 min. en 17 sec. De uitslag was: H H. J. van Klaveren 1-5-7; P. Oosterveen 2-6; A. Oudshoorn 3; P .J. van Klaveren 4. 2J

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12