HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE «f DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN SPORT. Drenkeling (wanhopig tot treuzelende redders): „Maar wat zijn jullie dan toch van plan? Het „Wolga-bootslied" zingen soms?!" (Passing Show). o BUITENLANDSCH GEMENGD. GEEN GELD VOOR DE AMBTENAREN. De Magistraat te Warschau heett de salarissen der ambtenaren voor Juli, we gens gebrek aan beschikbaren middelen, niet kunnen betalen. De ambtenaren kre gen enkel voorschotten van 10 a 50 zloty. o NOODLOTTIGE DROOGTE IN CANADA. In sommige gedeelten van Saskatche wan (Canada) is de toestand zóó ernstig als de inwoners van dit gebied nog nooit hebben meegemaakt. Ten minste 100.000 prairie-pachters en hun vee zijn direct dcor de voortdurende droogte getroffen, zoodat wetgevende maatregelen vcreischt zijn om hun bij te springen. In de provincie Ontario is het zóó heet, dat dertig personen als gevolg daarvan den dood gevonden hebben, veertien van hen bij het baden. ■O BRAND. Gisteravond, kort voor middernacht, brak brand uit in de aan het station van Eisenach gelegen kleurstoffenfabriek Arzberger en Schoepff. Het vuur sloeg spoedig over naar de opslagruimten van de fabriek. Alle brandweerploegen van Eisenach snelden toe om het vuur zooveel en zoo spoedig mogelijk te stuiten. Het gelukte hen een deel van de fabriek en het bedreigde gebouw van den Elsenach- sche Verkeersvereeniging te redden. Op het goederenstation te Eriwan (Kaukasus) is brand uitgebroken, tenge volge waarvan ongeveer 20 goederenwa gens werden verwoest. Daar er gevaar bestond, dat twee op nevensporen staande petroleumtretnen door het vuur zouden worden aangetast, snelden troepenafdee- lingen van het Roode Leger te hulp. Na het blusschingswerk bleek, dat in totaal 4 personen in de vlammen waren omge komen, terwijl 35 personen werden ge wond, van wie verscheidene zwaar. De chef van het goederenstation is in arrest gesteld. Volgens berichten uit New-York zijn in de petroleumhaven Port Arthur (Texas) de beide Amerikaansche tankschepen Currier" (4.711 ton) en „Gulf of Mexico" (7.807 ton) in brand geraakt. Het vuur nam spoedig ontzaglijke afmetingen aan en breidde zich uit tot een deel van de havenemplacementen. De brand woedt op het oogenblik dat dit bericht geseind werd nog voort. Vijf groote motorbooten zijn in brand geraakt ten gevolge van het feit, dat groote hoeveelheden olie, die op het water drijven, in brand kwam. Deze booten zijn geheel uitgebrand. De aangerichte schade is voorloopig niet te overzien. o BOTSING IN DE LUCHT. Bij Nyvel (België) zijn twee militaire vliegtuigen in de lucht tegen elkaar ge botst. De bestuurder van het eene toestel, een onderofficier, werd gedood, de andere piloot kon zich reden door met een pa rachute uit het vliegtuig te springen BOM-ONTPLOFFING. Op het goederenstation te Rome is bij het openen van een uit het buitenland gekomen wagon een bom. die daarin was verborgen, ontploft. De wagen werd geheel vernield, bovendien werd een vleugel van het station zwaar beschadigd. De arbei der, die den wagen had geopend, werd ge dood, een tweede arbeider stierf kort na aankomst in het ziekenhuis. De toestand van een derde slachtoffer is hopeloos NA DEN BRAND TE VINCENNES Diverse aanbiedingen. De Belgische minister van Koloniën ontving een telegram van den Nederland- schen minister van Koloniën waarin deze zegt de betuiging van sympathie en het edelmoedige aanbod, dat hij zonder ver wijl overbracht aan het uitvoerend co mité. ten zeerste te waardeeren. Minister van Staat mr D. Fock, voor zitter van het Nederlandsche comité voor de tentoonstelling te Vincennes, seinde aan dén Belgischen minister van Kolo niën zijn hartelijke dankbetuiging voor de deelneming van Belgie in het natio nale verlies, er aan toevoegende, dat hij in 't bijzonder was getroffen door het edelmoedige aanbod. Het comité zal trach ten een nieuw paviljoen te bouwen, maar ingeval zich eventueele moeilijkheden voordoen, zal het niet aarzelen om van de zoo spontaan geboden vriendelijke hulp gaarne gebruik te maken. De bekende Nederlandsche schilder- teekenaar W O. J. Nieuwenkamp, die o.a. eenige studiereizen naar Bali heeft ge maakt, heeft thans zijn collecties Bali- neesche en Javaansche wapens ter be schikking van den heer Moojen gesteld om die te gebruiken voor de nieuw in tc richten tentoonstelling, in het te bouwen nieuwe Nederlandsche paviljoen op de In ternationale Koloniale Tentoonstelling te Vincennes. Verschillende Nederlandsche instellin gen hebben voorts haar hulp aangeboden om herbouw van het Nederlandsche pa viljoen mogelijk te maken. Het Ethnografisch museum in het Trocadero te Parijs stelde eveneens zijn schatten ter beschikking van het Neder landsche commissariaat. De secretaris-generaal van het Neder- landsch comité voor de Koloniale tentoon stelling te Parijs, dr. v. d. Waals, is uit Parijs te 's-Gravenhage gearriveerd. Bij zijn aankomst aan het Hollandsche Spoor station hadden wij een kort onderhoud met den heer v. d. Waals. Hij vertelde ons, dat eerst gisterochtend met het op- ruimingswerk is begonnen kunnen worden Op onze vraag of er nog bruikbare voor werpen te voorschijn zijn gekomen, ant woordde hij, dat tot nu toe alleen een aantal steenen beeldjes zijn gevonden. Al les wat van brons en goud was. is weg gesmolten. Enkele dezer beeldjes zijn ta melijk goed behouden, maar zijn toch wel zoodanig toegetakeld, dat ze eerst schoongemaakt moeten worden wil men zien of ze nog van voldoende waarde zijn. Het staat thans vast. dat er een nieuw gebouw komt. Waarschijnlijk wordt het zelfs opgetrokken in denzelfden stijl. Eerst heeft men gedacht om het Nenijto- gebouw uit Rotterdam naar Parijs te transporteerén, maar het zou daar waar schijnlijk te laat aankomen. In ieder ge val zullen de torens moeten vervallen. In de vergadering van het comité, die heden plaats heeft, zal wel de beslissing vallen Gedurende die vergadering zal te lefonisch overleg gepleegd worden met den heer Moojen. die in Parijs moest blijven. Of de uit te betalen verzeke ringssom voldoende zal zijn voor het nieuwe gebouw, valt nog niet te zeggen. U moet niet vergeten zeide dr. v. d. Waals dat het hier spoedwerk betreft, dat veel geld kost. Omtrent de oorzaak van den ramp kon de heer v. d. Waals niets zeggen. Het onderzoek is nog niet afgeloopen, maar het staat als een paal boven water, dat electriciteit niet de oorzaak is. De zware eischen, die in Parijs te dien aanzien gesteld worden, waren door onze advi- seerende ingenieurs nog hooger opge voerd. Deskundigen achtten dezen den besten aanleg van geheel Parijs. Wat er te voorschijn zal komen uit de brandkast, waarin de kostbaarste voor werpen zijn opgeborgen, is nog niet te zeggen. Totdat de heer v. d. Waals uit Parijs vertrok, was men er niet in ge slaagd. de kluis te openen. Wij vestigden nog de aandacht van den heer v. d. Waals op de ontstemming, die in Indië heerscht over te lage verzekering. De heer v. d. Waals meende, dat men in Indie geen enkel verwijt kan maken. Aan alle voorwaarden van het Indisch Comité is voldaan. De Indische voorwer pen kwamen onverzekerd in Parijs aan. De heer v. d. Waals heeft ze toen per soonlijk onmiddellijk verzekerd tegen 't bedrag, dat gevraagd was. Een eisch voor afzonderlijke verzeke ring is door Indië niet gesteld. Zulk een eisch zou ook al zeer on-tactisch geweest zijn. Een betrekkelijk lage premie is juist verkregen, door alles op één polis te ver zekeren. De voorwaarden van Indië. Welke de door Indië gestelde voorwaar den. waarvan in het onderhoud met dr. v. d. Waals sprake is, waren, blijkt uit een uitvoerig Aneta-telegram uit Batavia. Het Bataviaasch Genootschap voor Kun sten en Wetenschappen, zoo wordt in dit telegram gezegd, had in een brief nadruk kelijk gestipuleerd, dat het Genootschap veer deze gelegenheid was afgeweken van het beginsel om nimmer over te gaan tot het uitleenen van museumvoorwerpen, echter op voorwaarde dat door het Co mité in Nederland zoodanige garanties werden gegeven, dat de gevaren tot een minimum zouden worden beperkt. Verder werd de voorwaarde gesteld van een vei lige opstelling en bewaring van de voor werpen in het tentoonstellingsgebouw, terwijl hierover overleg moest worden ge pleegd met den vertegenwoordiger van 't Bat. Genootschap; voorts dat door net comité in Nederland een verzekering te gen zoekraken, beschadiging en brandge vaar zou worden aangegaan tot een be drag van f. 100.000, dit als bijzondere verzekering, afgezien van de algemeene tentoonstellingsverzekering. Verder werd op een nadere vergadering als gevolg van den nadrukkelijken eisch van het In dische Comité besloten, dat ten behoeve van de opberging van de schatten uit het Indische museum zou worden gezorgd voor de aanwezigheid van een safe. De heer Van Zalinge deelde hieromtrent in de vergadering van het Indische Comité mede, dat een kluis zou worden gebouwd. Op deze wijze werd getracht de „fout" van verwijdering van unica uit het mu seum te elimineeren Wat betreft de late verscheping, aldus het telegram uit Batavia, het Neder- landsch Comité weet dat dit noodzakelijk was voor een niet te lange verwijdering uit het museum. De in de schatkamer verscheepte hoofdzending, bestaande uit 49 kisten, voornamelijk inhoudend pre- ciosa, kwam 1 Mei j.l. te Marseille aan; de tweede zending, bestaande uit 21 kis ten, in hoofdzaak volkenkundige kaarten en maquettes, arriveerde 15 Mei j.l. te Marseille. Hiervan werd het Nederlandsch Comité tijdig in kennis gesteld, zoodat de eerste zending vóór de opening van het Ned. paviljoen Parijs had kunnen be reiken. Herhaaldelijk werd uit Indië getelegra feerd of de goederen waren aangekomen. Deze telegrammen werden nooit beant woord. zoodat het eenige bericht daarom trent afkomstig was van den mantri van het museum, luidende dat op 1 Juni alle kaarten uit de tweede zending op de ten toonstelling waren opgesteld Het comité in Nederland verzuimde ook het Indische Comité over den brand te seinen. Het eerste telegram daarover werd 2 Juli ont vangen. De Indische pers gaat voort met het leveren van heftige critiek. RECLAME. L*| n School- en Onderlinge i Li Ui WEDSTRIJDEN Zaterdag 4 Juli a.s n.m. 2.30 uur ZWEM INRICHTING H. RIJNDIJK Entrée f. 0.30, Scholieren f. 0.15 9412 LAWN-TENNIS. DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCH. TE WIMBLEDON. De uitslagen van de demifinales in het dames-enkelspel luiden: Mej. Aussem Duitschlandslaat Ma dame Mathieu (Frankrijk) 6—0, 26, 6—3 Mej. Krahwinkel (Duitschland) slaat Miss Jacobs (Ver. Staten) 108. 06, 6-4. Het heerenenkelspel wordt tusschen twee Amerikanen, het dames-enkelspel tusschen twee Duitsche in de respectieve eindstrijden gespeeld. De andere uitslagen luiden: Demifinale heerendubbelspel: Cocheten Brugnon (Frankrijk) slaan Shields en Wood (V. S.) 6—4, 7- -5, 6—2. Hughes en Perry (Engeland) slaan Kirby en Farqueharon (Zuid-Afrika) 4—6, 6—4, 6—2, 1—6, 7. p ATHLETIEK. DONAR NAAR DE ITOSA. Naar wij vernemen zal de L.G.V. Donar deelnemen aan de wedstrijden der Itosa, welke morgen en Zondag te Amsterdam worden gehouden. „Donar" komt morgen uit in de nummers 100 M. hardloopen. estafette 4 x 100 M. en 1500 M. en Zondag in den vierkamp voor heeren gymnastiek (brug, rek, paard en vrije oefeningen) benevens algemeene vrije oefeningen. DE ESTAFETTE DWARS DOOR ALPHEN. I Voor het houden van bovengenoemden wedstrijd heeft het uitvoerend comité in middels de toestemming van den burge meester gekregen, door wien tevens een zeer fraaie wisselbeker beschikbaar zal worden gesteld. Ook van de politie-autori- teiten is men van de volle medewerking verzekerd, wat gelet op de regeling van het verkeer tijdens den loop van zeer groot belang is. Naar men ons nader nog mede deelde is de wedstrijd voorloopig vastge steld op 12 Augustus a.s., terwijl door een zestal ploegen zal worden gestart. Ongetwijfeld belooft dit een zeer interessante wedstrijd te worden, die on der de sportenthousiasten zeer veel be langstelling zal wekken. o WATERPOLO. Uitslagen. lste klasse: Het IJG.Z.C. 61; A.Z. H.Z.C. 0—3. Res. Ie klasse. Om het kampioenschap IJ II—G.Z.C. II 5—1. o L.Z.C. Ill—ZIAN II 3—3. Voor de reserve 2e klasse A speelde gis teravond de L.Z.C. III tegen Zian II uit Den Haag. Nadat Meijn de thuisclub de leiding had gegeven, kwamen de Hage naars sterk in de meerderheid en twee doelpunten waren er voor de rust het gevolg van. In de tweede helf vergrootte Zian den voorsprong tot 31. Uit een strafworp bracht van der Reyden den stand op 23. De wedstrijd wordt dan hoe langer hoe ruwer. Planjer moet zelfs wegens een verwonding het water verla ten. Kort voor het einde wist Meyn den stand gelijk te maken (33). o ZWEMMEN. SELECTIE-WEDSTRIJDEN SCHOON- SPKINGEN VOOR DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Gisteravond vonden in het Sportfond- senbad te Amsterdam de selectie-wedstrij den plaats in het schoonspringen voor dames en heeren, voor de afvaardiging naar de Europeesche Kampioenschappen in Parijs. Hieraan werd deelgenomen door 5 dames die elk drie vrije en drie verplichte spron gen te maken hadden. Het resultaat hier van was: 1. Mej. Klapwijk (R.D.Z.) 63 pnt. 2. Mej. Zegger (A.Z.) 57.52 pnt.; 3. Mej. Hesterman (Het IJ) 56.39 pnt.; 4. Mevr. LotgeringVan Leeuwen (Het IJ) 55.72 pnt.; 5. Mej. Sutherland Rooyaards (H.D. Z.) 49.94 pnt. Voor de heeren waren slechts drie deel nemers die elk 5 verplichte en 5 vrije sprongen hadden uit te voeren. Het resultaat was het volgende: 1. J. Stotijn (H.Z. en P.C.) 133.71 pnt. 2. Lotge ring (Het Y) 117.72 pnt.; 3. Denneboom (A.Z.) 113.42 pnt. ROEIEN. DE HENLY-REGATTA. De belangrijkste uitslagen luiden: Lon don Rowing Club slaat in de tweede heat om den Grand Challengecup de Harvard University. London Rowing Club slaat de Tabor Academy in de tiende heat om den Thamescup. Voor de Diamond Sculls sloeg Pearce (Canada) den Engelschman F .Gentry. o WIELRENNEN. STADIONWIELERBAAN. Schlebaum «int den stayerswedstrijd. Gisteravond werden voor 7000 toeschou wers wielerwedstrijden gehouden achter groote motoren voor B. en A. klasse, voorts motorraces en sprintwedstrijden. De uitslagen van de twee eerste sprint- ritten over 1 K.M. luiden: lste rit; 1. Leene, 2. v. Egmond, 3. v Dijk. 2e rit: 1. van Steenbergen. 2. Homma, 3. Engelmoer Dan volgt de eerste manche voor de B- Stayers, waaraan deelnemen van der Valk. Dekker, van Rossen Domhof, Bouquet en Korf. Afstand 15 K.M. De uitslag luidt: i. Bouquet, 12 min,, 47 4/5 sec.; 2. Kolf; 3 van der Valk; 4. Domhof; 5. Dekker; 6. van Rossem. De motorraces brachten drie renners aan den start n.l.: Herkuleyns( Holland), Vertua (Italië) en Wemhöhner (Duitsch land). De uitslag van de eerste race over 4 K.M. luidt: 1. Vertua. 2 min 21 sec.; 2. Herkuleyns; 3. Wemhöhner. Tweede rit 4 K.M.: 1. Herkuleyns 2 min. 18 sec.; 2. Wemhöhner; 3. Vertua. Voor de pauze volgt nog de eerste manche van de stayersrace over 2 x 40 K.M. om den grooten Stadiprijs tus schen de Nederlandsche renners Schle baum, Blekemolen, Leddy. Snoek, van der Wulp. Lorie en de Graaf. De uitslag van de eerste manche wordt: 1. Schlebaum, 31 min. 29 sec.; 2. Bleke molen; 3. Snoek; 4. De Graaf; 5. Leddy; 6. Lorie; 7. van der Wulp. De gangmaker van Van der Wulp, Sles- ker is in één der bochten gevallen en moest worden weggedragen. Zijn verwondingen zijn niet van ernstigen aard. Wedstrijd voor amateurs en onafhan- kelijken over 1 K.M. (derde rit): 1. A. v. d. Linden; 2. J. v d. Heuvel; 3. A. Sabbee. Beslissingswedstrijd (idem): 1. Leene; 2. van Steenbergen, v. d. Linde kwam ifi een bocht te vallen. Om den kleinen Stadionprijs (2e rit) 1. Korf, 12 min. 7 3/5 sec.; 2 Dekker; 3'. v. d. Valk; 4 Bouquet; 5. Domhof; 6. van Rossen. Totaalklassement: 1. Korf 3 pnt.; 2. Bouquet 5 pnt; 3. v. d. Valk, 6 pnt; 4. Dekker, 7 pnt.; 5. Domhof, 9 pnt.; 6. van Rossen, 12 pnt. Wedstrijd voor amateurs en onafhanke- lijken over 1 K.M. (2e beslissing) 1. van Steenbergen; 2. Leene; 3. v. d. Linde. Wedstrijd voor racemotoren voor profs over 4 KM. Int. (3e rit) (Herkuleyns, 2 min. 17 sec.; 2. Wemhöhner (Duitschland); 3. Vertua (Italië). Totaalklassement: 1. Herkuleyns (Hol land) 2. Wemhöhner 'Duitschland)3. Vertua (Italië). Derde Beslissingsrit over 1 K.M. voor I onafhankelijken en amateurs: 1. v. a, Linde; 2. van Steenbergen; 3. Leene. I Totaalklassement: 1. van Steenbergen 5 pnt.; 2. Leene 6 pnt.; 3. v. d. Linde, 7 pnt. Stayersrace over 40 K.M. (2e race); Leddy. 30 min. 25 sec.; 2. Blekemolen; 3. Schlebaum; 4. Snoek: 5. Lorie: 6. v. d. Wulp; 7. De Graaf. Totaalklassement1. Schlebaum. 4 pnt.; 2. Blekemolen, 4 pnt. (50 Meter minder gereden)3. Leddy, 6 pnt.: 4. Snoek, 7 pnt.; 5 en 6. Lorie en de Graaf met 11 punten en 7. v. d. Wulp met 13 punten. DE TOUR DE FRANCE. Derde etape. Gisteren werd de derde étappe van de Tour de France gereden. De toer ging van Dinan naar Brest, een afstand van 206 K.M. Er werd met een snelheid van 40 K.M. gereden, waarbij de Belgische ploeg aanvankelijk de leiding had, doch later waren het de Franschen Pelissier, Leducq en Le Calvez, die deze snelheid handhaaf den. Etappe-winnaar was de Italiaan Battesini met 6 uur 17 minuten 29 secon den. Daarna kwamen met een halve lengte achter 2. Le Calvez, vervolgens de Duit- schers Stöpel. Metze en Altenburg met denzelfden tijd. „Msbde". —o KORFBAL. VERGADERING ZUID-HOLLANDSCHE CLUB. Onder voorzitterschap van den heer K. J. W. Bolte vergaderden gisteravond in Hotel Suisse te Rotterdam de Zuid-Hol- landsche N. K. B.-clubs ter bespreking van de door het Bondsbestuur voorgestelde uit breiding der 2e klasse. Zestien vereenigingen. die tezamen met 29 twaalftallen aan de competitie deelne-i men. waren aanwezig. Het Bondsbestuur was vertegenwoordigd door den heer K. J. Heyboer. Na een openingswoord van den voorzit ter, zette de heer Heyboer uiteen dat het Bondsbestuur tot de uitbreiding der 2e klasse had besloten, omdat het systeem van den N. K. B is: acht le klassers. zes tien 2e klassers en twee en dertig 3e klas sers. Voorzoover de omstandigheden dit toelaten, wordt dat stelsel in toepassing gebracht. De huidige spelsterkte der lei dende twaalftallen in de 3e klasse wet tigde de uitbreiding, aldus spr. Van verschillende zijden werd deze mee ning, dat thans het tijdstip voor uitbrei ding geschikt was, heftig bestreden. Na wijdloopige discussie sprak de ver gadering zich met 820 stemmen en éen onthouding uit tegen de uitbreiding. Daarna werd met 125 stemmen een motie aangenomen, waarin bij het Bonds bestuur ten sterkste tegen de uitbreiding werd geprotesteerd. Nadat nog mr. Tuk als afgevaardigde van Fluks had medegedeeld, dat zijn ver- eeniging voornemens was over de degra datie-regeling der le klasse op de alge meene vergadering te interpelleeren en hij deze interpellatie in de belangstelling der vergadering had aanbevolen, werd de bijeenkomst omstreeks tien uur gesloten. o PAARDENSPORT. HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Naar wij vernemen heeft Jhr. mr. dr. Roel. commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, het bestuur van de vereeniging doen weten, dat hij voor nemens is op Donderdag 16 Juli a.s. het te Hoofddorp te houden concours-hüp- pique met een bezoek te vereeren. o VOETBAL. WEDSTRIJDEN VAN TER LEEDE. De voetbalvereeniging Ter Leede speelt voortaan op „Sporthoff". Ter gelegen heid van het feit, dat nu een mooi en voor dit doel ingericht terrein verkre gen is wordt Zaterdagmiddag 5 uur een wedstrijd gespeeld tegen Rijnsburgsche Boys I en te 7 uur Ter Leede IIRijns burgsche Boys II. Voor deze wedstrijden is een tweetal medailles uitgeloofd, waar van één door het personeel van de N.V. W. Warnaar en Co. D.V.E. I—R A P. I 1—4. Direct ontwikkelt zich een vlot spel met R.A.P. in de meerderheid. Na een mooien aanval weet de rechtsbinnen R.A.P. de leiding te geven, 10. Met dezen stand trad de rust in. Na de thee pakt D.V.E. flink aan en de linksbinnen maakt gelijk, 11. Uit een strafschot neemt R.A.P. opnieuw de lei ding. Na goed samenspel weet de rechts binnen er 31 voor R.A.P. van te maken. Dan gaat het spel gelijk op. maar even vóór het einde weet de midvoor van R.A.P. den stand op te voeren tot 41. Scheidrechter Graafmans leidde naar ieders genoegen. o ALPHEN I—WESEL FELDMARCK Naar het bestuur ons mededeelde is de returnwedstrijd Alphen I—Wesel Feld- marek thans definitief bepaald op 9 Augustus a.s. o L. P. S. V.—ROODE DUIVELS 4—6. Gisterenavond speelde het eerste elftal van de L P. S. V. een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Roode Duivels (sterke A. S. C.-comb.). Als het spel nog maar even aan den gang is weten de politieman nen de score te openen. Er ontwikkelt zich dan een vlug open spel, waarbij nu eens de Roode Duivels en dan weer de politie mannen in de meerderheid zijn. Bij de laatste blijkt de keeper van Es ditmaal de zwakke plek te zijn. Deze kan zijn vorm maar niet vinden en de gelijkmaker blijft dan ook niet lang uit. Wanneer het poli- tiedoel onder vuur wordt genomen weten de Roode Duivels nog tweemaal te scoren. De rust gaat in met 3—2 voor de Roode Duivels. Na de thee komen de politieman nen in den aanval, doch de doelman Smolders is op zijn post. Dit kan van den politiedoelman helaas niet worden ge tuigd. Hij moet dan ook nog driemaal visschen. Het einde van dezen wedstrijd komt met een 64 overwinning der Roode Duivels. 2—2 427. Mimi deed de sprong, maar miste, Kwam tegen den houten hoepel aan, Gelukkig voor het lieve meisje Bleef zij op haar rijdier staan. Maar clown en Wlm zeer geschrokken Raakten hun evenwicht kwijt. Tuimelden nu beiden hard schreeuwend, Van hun houten verhevenheid. 428 „Help mij," zei het meisje tot haar broeder Help mij voor een moord geschiedt. „Ik wil," zei haar broeder, „je graag helpen, Maar dat durf ik heusch toch niet. „Je moet," zei Moeroe, „mij toch helpen, Voor de arme jongens worden gestraft, Blaas op je hoorn alarm en dit leidt Misschien de aandacht van hen af.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6