n't'rijjï> 'lirnllimiik 728te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 3 Juli 1931 Tweede Blad No. 21867 GEMENGD NIEUWS. DE BEMANNING VAN HET ENGELSCHE OORLOGSSCHIP „YORK", dat in de Amsterdamsche haven vertoeft bracht gisteren een bezoek aart den Amsterdamschen Dierentuin. De Engelsche matrozen waren met de bewoners van Artis al spoedig goede vrienden. IN PERCEEL LAMSTEEG 5 TE ROTTERDAM woedde gistermiddag een hevige brand. Bij de reddingspogingen sprong een man uit de derde verdieping, miste het vangzeil en was op slag dood. DE JAARLIJKSCHE ROEIWEDSTRIJDENop de Thames te Henley, werden begun stigd door schitterend weer. Een kijkje op de baan. THEEOOGST IN INDIë. Voordat het kopje thee geurig op tafel staat, komt er vnog heel wat kijken. Bengaalsche vrouwen bij de theeoogst. BRAND IN EEN VOLKSLOGEMENT. Een man springt naast het vangzeil en wordt gedood. Omstreeks kwart over drie gistermiddag is door onbekende oorzaak brand ont staan in het logement van Schaftenaar aan de Lamsteeg No. 5 te Rotterdam. Voorbijgangers ontdekten den brand door dat er rook uit de zolderverdieping kwam. Men liep de trap op, maar reeds op de tweede etage stuitte men op vlammen. Toen men weer op straat kwam de brandweer was inmiddels gewaarschuwd stonden op de derde verdieping twee mannen voor de ramen, die naar bulten wilden klimmen. Men riep den mannen toe rustig te blijven en te wachten, omdat er ladders werden gehaald van een glazen wasscher, die met zijn wagen op de Kaas markt stond. Nog voor de ladder gehaald was kwamen echter burgers met een dek zeil. dat zij van een sleeperswagen hadden genomen. Zij hielden het uitgespannen onder de ramen. Een van de mannen, de 32-jarige kleurling S. C. Haeltz, was in- tusschen een verdieping lager geklommen en hij sprong in het zeil. Ongedeerd kwam hu beneden. Hij had slechts onbeduiden de brandwonden opgeloopen. De wonden zijn in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden. I-!e tweede man, de 52-jarige A. Vromen, is in zijn zenuwachtigheid iets te vroeg gesprongen. Het zeil was namelijk nog met opnieuw gespannen, zoodat de man £r Au, naast terecht kwam. Met zijn i? j wam hij op de straat, waardoor zijn schedel werd verbrijzeld. Bovendien had hij beide beenen gesproken. De man was op slag dood. Zijn lijk is naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Inmiddels was de brandweer versche nen die het vuur onmiddellijk met veel materiaal begon te bestrijden. In het loge ment bevonden zich nog twee mannen, die door personeel van de afdeellng brand- oiuschmiddelen langs de achterzijde van v t Pfhd. aan de Moriaanstraat, in vei ligheid zijn gebracht. Het vuur woedde daar op de tweede, derde en zolderverdieping. De kamers op deze verdiepingen waren onderverdeeld in kleine logementsverblijven, die afgeschut waren met dunne houten wanden, enkelen zelfs alleen maar met behangselpapier op ramen geplakt. Het vuur vond hier een gretig voedsel. Een oogenblik sloegen de vlammen dan ook aan de voor- en achter zijde naar buiten. Het dak is grootendeels doorgebrand. Met zes stralen, waarvan een van de motorspuit, is het vuur gebluscht. De machinale ladder, die eveneens was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. Te ruim vier uur had men het vuur onder de knie. De zolder en de derde en tweede verdieping zijn geheel uitgebrand. De eerste verdieping en de begane grond kre gen veel waterschade. Later bleek, dat er nog iemand in het perceel was geweest. Deze man. een zekere A. v. d. Meer. heeft zich over het dak in veiligheid weten te stellen; hij heeft daarbij beide handen ernstig gebrand. Hij is ter observatie naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. De nablussching heeft vele moeilijkhe den opgeleverd, om 9 uur 's avonds vlamde het vuur weer op. zoodat nog een spuit moest uitrukken om dit te blusschen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer J. v. d. Berg, die op 29 Juni op de Bossche verkeersweg te Velp door een auto werd aangereden en ernstig gewond in het gasthuis te Grave werd opgenomen, is thans aan de gevolgen overleden. KNAAPJE OVERREDEN. Hedenmorgen wilden de beide zoontjes van den heer Maas wonende aan den Molenweg te Helmond de Molenstraat oversteken. Eerst passeerde een auto uit Deurne waarna zij achter elkaar de straat overliepen. Het tweede jongetje, 8 jaar oud, werd echter door de bumper van een zware vrachtauto geladen met steenen uit tegenovergestelde richting komende gegrepen en door een der achterwielen overreden. Het jongetje werd ernstig ver minkt, terwijl de dood onmiddellijk intrad. BRANDEN. Gisternacht te ruim half één is brand uitgebroken in de boerenwoning van A. Coremans, te EttenLeur, die spoedig grooter omvang aannam en in weinig tijd twee boerenhofsteden en een groote land- bouwschuur in de asch heeft gelegd. Ten gevolge van de droogte en de brandbaar heid van het materiaal stond de hoeve spoedig in lichter laaie. De naastgelegen hoeve van C. Derven werd eveneens aangetast, daarna de land- bouwschuur van J. Derven. Te Etten dacht men aanvankelijk, dat de brand te Princenhage woedde, zoodat eerst te ruim 1 uur de sirene op het raad huis het brandalarm gaf. De brandweer, die kort daarop uitrukte, kon ter plaatse vrijwel niets uitrichten, omdat de vaart nagenoeg droog stond en het vuur reeds te lang woedde. Op enkele varkens en kippen na Is het vee gered. Van het huisraad uit de aan getaste perceelen ging evenwel een groot deel verloren, evenals twee dorschmachi- nes, landbouwwerktuigen en de hooioogst, die reeds binnen was, zoodat hier van een aanzienlijke schade gesproken kan worden Ten gevolge van de kermis en 't luide alarm van de sirene op het raadhuis was er vrij veel belangstelling voor den brand. Ook de burgemeester was ter plaatse. Gistermiddag is brand uitgebroken in de vlasserij van den heer A. L. Molendijk te Oostendam gemeente Ridderkerk. In een oogwenk tijd stond alles in lichter laaie. De motorbrandspuij, was onverwijld aanwezig en wist het woonhuis gedeeltelijk te sparen. In de vlasserij was opgeborgen afgezwingeld vlas dat voor den verkoop ge reed was, alsmede een groote voorraad geroot vlas. De vermoedelijke oorzaak is het spelen met lucifers door een 5-jarig jongetje. Verzekering dekt de schade. In den nacht van Woensdag op Don derdag brandden te Nederweert de groote stallingen van de Zuid-Hoeve, gelegen aan de Zuid-Willemsvaart geheel af. Een vijf tig varkens kwamen in de vlammen om, terwijl de heele hooioogst en alle land bouwgereedschappen mede een prooi der vlammen werden. De oorzaak schijnt hooi- broei te zijn. De Zuid-Hoeve is eigendom van den heer J. Hendrix te Weert en verpacht aan den landbouwer en veehouder den heer Eilers. Gisteravond om 9 uur is de groote boerderij van de Gebr. Van der Ark te Muntendam in korten tijd geheel afge brand. Het vuur werd ontdekt in een schuur. Het vee bevond zich in de weide. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. INBRAKEN OM WEESP. In den nacht van Woensdag op Don derdag is ingebroken in de pastorie van de Ned. Herv. gemeente te Nederhorst den Berg. Door de openstaande tuindeuren en het openschuiven van het keukenraam hebben de ongenoode gasten zich toegang verschaft tot de pastorie, bewoond door ds. S. en zijn gezin. Waar het gezin boven slaapt, werd eerst des morgens de in braak ontdekt. Vermist wordt ongeveer f. 100 aan tafelzilver. In den namiddag ontdekte de stoom- bleeker H„ wonende aan den Dommeweg, dat het contactsleuteltje van zijn auto zoek was en toen even later bleek, dat ook een bijna nieuw rijwiel merk Gazelle was verdwenen, begreep de eigenaar, dat ook hij met een bezoek vereerd was ge worden. Het contactsleuteltje werd later in een hoekje in de garage teruggevonden zoodat het vermoeden rijst, dat de dief of dieven het opzettelijk hebben verstopt, teneinde een eventueele achtervolging bij tijdige ontdekking te voorkomen. De om geving wordt den laatsten tijd herhaalde lijk door inbraken verontrust. Dezer da gen werd ook in de openbare leeszaal te Weesp eenig geld ontvreemd. INBRAAK. Gisternacht is te Groningen ingebroken in de tandheelkundige kliniek van den heer Th. Hoeksema aan de Oude Boterin- gestraat aldaar. Een kistje met f. 500 wordt vermist. Van de daders geen spoor. VAN EEN STELLING GEVALLEN. In het Bosscherveld te Maastricht is de 54-jarige metselaar R. M„ die steenen stond te hijschen, van een vier meter hooge stelling naar beneden gevallen, waarbij hij ernstige verwondingen op liep aan pols, hoofd, borst en beide beenen. Opname in het ziekenhuis Calvariènberg moest plaats hebben. DOODELIJKE VAL. In het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Arn hem is overleden de landbouwer T., die een dag tevoren van een hoogen hooi wagen was gevallen, en daarbij ernstige inwendige kwetsuren had bekomen. VERDRONKEN. In een Kolk aan den Weurtschen weg te Nijmegen is gistermiddag verdronken de 60-jarige H., een zwerver, die een bad wilde nemen en zich te ver in het water had begeven. In het Maas- en Waalkanaal bij Nijme gen lag Zondag de kapitein D. B. uit Heel met zijn boot aan den wal. De man zou Maandag gaan trouwen en ging Zondag avond met eenlge vrienden de stad in. Zondagavond 12 uur heeft men hem nog gezien in een café aan het Kanaal onder Weurt. Maandagochtend werd hij vermist. Men heeft het Kanaal afgedregd en niets gevonden, tot gisterenmiddag zijn lijk het Kanaal kwam afdrijven aan den Weurt schen oever. De politie stelt een onder zoek in. KIND GESTIKT. In de woning van de familie K. aan de Vlietkade te Rotterdam heeft een kindje van twee maanden zich gisteren in de wieg met het hoofdje onder het kussen gewerkt, tengevolge waarvan het gestikt is.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5