TELEGRAMMEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. C Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 3 uur. 758. telegrafisch weerbericht v.li. Kon. Ned. Meteorol. Instituut. De Bildt Hoogste stand 761.8 te Zurich. 8 Laagste stand 744.3 te Vestmanoer. I Verwachting tot den avond van 4 Juli: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid Westelijke wind. Meest zwaarbewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk regen met kans op onweer Weinig verandering in tem peratuur. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.) 12 uur 's middags I8V2 gr. C. (66 gr. F.) 3 uur nam.: 21 gr. C. ((70 gr. F.) hoogwatertijden te katwijk a. Z. Voor Zaterdag. Voorm. te 6 u. 26 min. nam. 6 u. 44 min. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". I 's Middags 12 uur: 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." I 's Middags 12 uur 19'/: gr. C. LICHT op voor fietsers e.a. Vrijdag 9 53 n.m. tot 4.13 v.m. RONDOM het hoover-plan. PARIJS, 3 Juli. (Ned. .Tel. Ag.). De cor espondent van de Petit Parisien te Was- ington meent, dat de onderhandelingen tusschen de verschillende onderteekenaars an het Young-plan zouden kunnen wor- en vergemakkelijkt door een officieuse merikaansche nota, waarin wordt ver klaard, dat van Frankrijk de storting van een garantiefonds van „ten hoogste" 500 millioen mark wordt geëischt. Dit zou er namelijk op wijzen, dat de staten overeen zouden komen, althans voorloopig met een garantiefonds van geringere omvang genoegen te nemen, zonder daardoor het Young-plan te schen den LONDEN, 3 Juli. (Ned. Tel. Ag.). Gister middag zijn de gouverneur van de Federal Reserve Bank en de minister van Handel, Lamont, door president Hoover op het Witte Huis ontvangen. Vermoedelijk is de kwestie van hulpver- Ileening aan landen, die door het opschor ten van de herstelbetalingen in moeilijk heden komen, besproken. PARIJS. 3 Juli. (V.D.i Hoe laat de be sprekingen tusschen de Fransche en Ame- rikaansche onderhandelaars heden hervat zullen worden, stónd vanmorgén vroeg nog niet vast. Terwijl men gisteravond er op gerekend had, dat dit reeds hedenmorgen het geval zou zijn, blijkt uit verschillende berichten in de Fransche pers, dat het waarschijnlijk wel vanavond zal wordea. De „Matin.", die gewoonlijk goed op de hoogte is, veronderstelt, dat de Ministers hedenmiddag te drie uur op het Ministerie van Binnenlandsche Zaken bijeen zullen komen Wanneer men echter aanneemt, dat Mellon in aansluiting op zijn onder houd met den Franschen Minister v. Fi nanciën het Fransche standpunt naar Amerika seint' en vervolgens de meening van President Hoover wil afwachten, dan lijkt de veronderstelling van de „Echo de Paris" juist, die schrijft, dat de bespre kingen pas vanavond te 9 uur worden voortgezet. PARIJS, 3 Juli. (V. D.) De „Matin" weet te melden, dat men in welingelichte Fran sche kringen van meening is. dat binnen 2 of 3 dagen overeenstemming tusschen Frankrijk en Amerika zal zijn verkregen. Ten aanzien van het Engelsche voorstel is men in Fransche kringen van meening, dat de voorgestelde samenwerking der on derteekenaars van het Young-plan dient te worden uitgesteld tot na de Fransch- Amerikaansche overeenstemming. Men be schouwt dit tijdstip als nog te meer gun stig. omdat men dan ook algemeen poli tieke vraagstukken zal kunnen behan delen. de engelsche mijnen. LONDEN, 3 Juli. (Reuter). De Regeering h?dcn in het Lagerhuis een wets- indienen, waarbij de zeven en u"een werkdag in de mijnen i.,^a„„mgevoerd en w-aarbij de loonen f"eSe'd. Het ontwerp wordt als en tijdelijken maatregel beschouwd. opgravingswerkzaamheden. m¥?fND,EN, 3 Juli- (V.D.). De „Times" huif™ j; Duitsehe expeditie onder van ïLIan Pr°f. Noldecke de resultaten „„iiii? opgravingswerkzaamheden in de hei™ «ïanJ?ermopolis thans gedeeltelijk nlan a Men heeft het oude en de .?tad kunnen reconstrueeren ripr pf,ontwikkeling van de sta<J ten tyde ChristenAnnf S in het hegin van het tfh n heeft twee groote sok- letfe h?ontBcSVe!5 en verschillende kapel- dennehnsehfl eln de nabijheid van een blh&!? ion waarschijnlijk het over blijfsel is van een oud park. het proces tegen woldemaras. KOWNO, 3 Juli. (V.D.) Op 17 Augustus a.s. zal voor den Krijgsraad te Kowno het proces beginnen tegen den oud-Minister president Woldemaras en 23 van zijn aan hangers wegens het voorbereiden van een omwenteling en den aanslag op overste Rusteika. Waarschijnlijk zal dit proces het grootste sensatieproces worden sedert het bestaan van Lithauen als onafhanke- lijken staat. Het hoogtepunt wordt na tuurlijk het verhoor van den oud-Minister president Woldemaras zelf, die beschouwd wordt als de geestelijke vader van de ge- heele omwentelingspoging. Er zullen onge veer 200 getuigen, waaronder ook de Staatspresident, gehoord worden, 'waarbij vele oud-Ministers, ook ministers van de zittende regeering, officieren en ambte naren. Waarschijnlijk zullen de zittingen niet openbaar zijn. 0 de „graf zeppelin." FRIEDRICHSHAFEN. 3 Juni (V.D.). De „Graf Zeppelin" is hedenmorgen vroeg te 5.10 uur van zijn reis naar IJsland en Scandinavië te Friedrichshafen terugge keerd en te kwart over zes vloot geland. Zondag a.s. wordt een vlucht naar Glei- witz in Silezië gemaakt, terwijl op 17 Juli a.s. een vlucht wordt gemaakt naar En geland. met een landing te Londen en een rondvlucht boven Engeland zelf. de dagelijksche veldslag. LEIPZIG, 3 Juli. Wolff). Gisteravond ontstonden hier botsingen tusschen na- tionaal-socialisten en communisten, waar bij een nazi werd gedood door revolver schoten. De vermoedelijke dader is ge arresteerd. De politie slaagde erin de vechtenden uiteen te jagen. 0 mijnongeval. HAMM, 3 Juli. (Wolff). Op de mijn ..Hannover" hebben gisteren twee onge lukken plaats gehad, waarbij door instor tingen acht mijnwerkers werden gewond en een gedood. weer een record. LONDEN, 3 Juli. (Reuter). De .'.Canadian Pacific Railway" deelt mede, dat 't nieuwe s.s. „Empress of Britain" te Cherbourg is aangekomen, na den afstand van Father Point (Quebec) te hebben afgelegd in 4 dagen, 9 uur en 27 minuten, daarmee het record van den overtocht brekend. vreeselijk drama nabij brisbane. LONDEN, 3 Juli. (V.D.). Gisteren heeft zich op een farm nabij Brisbane een ont zettend drama afgespeeld. Toen des mor gens vroeg een der knechts op de farm kwam. bleek het woonhuis geheel te zijn afgebrand. In de nabijheid vond hij het lijk van den farmer met afgerukten sche del. Het onderzoek bleek uit, dat de man zelfmoord had gepleegd door een aantal dynamietpatronen aan zijn hoofd te be vestigen en deze tot ontploffing te bren gen. In de puinhoopen van het woonhuis vond men de verkoolde lijken van de vrouw en de vier kinderen, die waarschijnlijk van te voren door den farmer in een vlaag van verstandsverbijtering waren vermoord, waarna hij de woning in brand stak en zelfmoord pleegde. 0 fransch vliegtuig neergestort. PARIJS, 3 Juli. (V.D.). Uit Villacoublay wordt gemeld, dat een groot driemotorig Fransch vliegtuig bij een proefvlucht bij Merantais is neergestort en verbrand. Het lijk van den piloot moet nog in de resten van het toestel liggen terwijl een passa gier bij een poging om met behulp van een parachute naar beneden te springen, eveneens den dood vond. Het staat nog niet vast of zich nog meer personen aan boord bevinden. De navolgende passagiersschepen zijn Za terdag 4 Juli 1931 in radiotelegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiden. Medegedeeld door de N. T. M. Radio Holland N. V. Aldabi, Quessant-Radio. Algorab Las Palmas-Radio. Baloeran. Schev.-Radio. Costa Rica, id. Colombia, id. Dem- po, id. Gelria. id. J. P. Coen, id. Joh. v. Oldenb., id. Rotterdam, id. Sibajak, id Statendam, id. Joh. de Witt, id. Mam. v. St. Aldegonde, id. N. Amsterdam, id. Orania, id. Oranje Nassau, Le Havre-Radio. Patria, Schev. Radio. Poe'lau Laut, Sabang-Radio. Poelau Roebiah, Gabo Finisterre-Radio. Poelau Tello. Batavia.Radio. Tarakan, Singapore-Radio. Volendam, Marion- Radio WCC. Zeelandia, Schev.-Radio. JJMUIDEN, 3 Juli. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.251, Griet per kist van 50 K.G. f.51— 30, Tongen per K.G. f 2 35—1 85, Zetschol per kist van 50 K.G. f 25—21,' Kleine schol f. 23^4.60, Schar f. 6.50—2.80, Gullen f.20. Wijting f.10. Aangekomen 1 Stoomtrawler- IJM. 72 met f.2159. en 5 loggers: KW. 42 met f 925, K.W. 43 met f.824, KW 36 met f'906, KW. 124 met f. 445, K.W. 33 met f.679. Praairapport Hr. Ms. „Nautillus." 1 Juli. Tusschen 0 gr. 40' en 0 gr. 25' 01. en 59 gr. 20' en 59 gr. 25' Nbr. VL. 16. VL. 56, VL. 147, 10 last; VL. 199, 15 last; VL. 203, 17 last: VL. 217, .5 last: SCH. 8. SCH. 106, 7 last; SCH. 133, 7'/2 kantje SCH. 195, 8 last; SCH. 247, 9 kantjes: SCH. 261, 21 last, SCH. 268. 10 last; laatste schot 70 kantjes; SCH. 297, 5 last; SCH. 324, 30 kantjes; SCH. 378, SCH. 496. 11 last, MS. 1, 4 last: MS. 5, 9 last: MS. 110, 11 last. KW. 54, 90 kantjes; K.W. 172, 6 lastl; IJM. 33, 15 last; IJM. 149, 6 kantjes;, IJM. 501, 12 last: ZK. 52. In den afgeloopen nacht hadden meerdere schepen góede vangst, 30 tot 40 kantjes, op ongeveer 59' gr. 25' Nbr. en 0 gr. 30' 01. academische examens. Geslaagd voor het doctoraal examen geschiedenis de heer A. J. C. Rüter, cum laude (Delft); voor 't candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter F de heer J. H. de Liefde (Zwammerdam)voor het. doctoraal examen geneeskunde de heeren E. E. M. v. Gilse (Roosendaal)A. v. Papen- recht (Oegstgeest) en J. J. van Driem (Den Haag); voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer P. E. Vogel vanger (Hulst)voor het taalkundig eand. examen indologie de heeren C. B. v d. Linden (Leiden). H. Veldkamp (Den Haag) en R. E. Pieters (Den Haag): voor het candidaatsexamen Indisch recht de heer J. A. Guykens (Den Haag): voor het doc toraal examen Indisch recht de heer Soe- nario (Den Haag): aanvullend doctoraal examen Indisch recht mr. H. Sam Kalden (Leiden)voor het candidaatsexamen godgeleerdheid de heeren C. A. Paap (Oegstgeest en J. H. Hanneman (Amster dam) en mej. H. C. Leignet Bakhoven, cum laude (Deventer. Bevorderd tot apothekeres de dames K. J. Hommes (Leiden), N. v. d. Plas (Dor drecht) en S. Polak (Den Haag) en tot apotheker de heeren J. F, Allart (Alphen a.d. Rijn) en C. v. d. Noordaa (Apeldoorn). Bevorderd is tot doctor in de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld „De vrouw in het indonesisch adatrecht", de heer E. A. Boerenbeker, geboren te Ba tavia. Bevorderd zijn tot doctor in de wis- eh natuurkunde- op proefschrift getiteld „Nitratie van ortho- en para-xenylamine- derivaten" de heer M. H. Werther, geboren te Katwijk a. d. Rijn en op proefschrift getiteld „Eenige onderzoekingen over osmose", de heer J P. Werre. geboren te 's-Gravenhage. Geslaagd zijn voor het economisch candidaats-examen Indologie de heer A. H. Doornik (Bodegraven); candidaats examen Indische recht de heer L. P. v. d. Weyde (Wassenaar); artsexamen, le deel de heer C. Koning (Zoeterwoude)J. Veenenbos (Rotterdam); H. Rappard (Den Haag) en R. E. J. ten Seldam (Den Haag); Bevorderd zijn tot arts de dames C. W. van Rooyen (Leiden); J. M. Mulder (Leiden) en de heeren F. Reus (Dor drecht) en A. J. Duymaer van Twist ■(Voorschoten.) Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het propadeu- tisch examen godgeleerdheid de heer J. Thomas alhier. het conflict bij de koopvaardij. Naar wjj vernemen heeft de Centrale van Koopvaardij-officieren hedenmorgen een ultnoodiging ontvangen voor een con ferentie met den Bond van Werkgevers in de Koopvaardij. Deze conferentie zal Zaterdagochtend te 1 (Tür te Den Haag plaats vinden. pilgrim-fathers. In de Nieuwe Kerk te Amsterdam is hedenmorgen de jaarvergadering gehou den van het Int. Pilgrim Fathers Genoot schap. Deze huishoudelijke bijeenkomst werd hedenmiddag gevolgd door een openbare bijeenkomst in de Engelsche Kerk op het Bagijnhof. Deze dienst werd geleid door ds. W. Thomson. De gezant der Vereen. Staten, de heer L. A. Swenson, hield een rede voering. Hierop volgde een korte godsdienst oefening. die geleid werd door Rev. dr. Wm. Thomson, Engelsch predikant te Am sterdam, waarin prof dr. A. Eekhof, van Leiden, de toespraak hield. Aanknoopende bij het oud-testamentische profetische woord „de Last des Heeren", bepaalde prof Eekhof zijn gehoor bij de drievoudige boodschap der Pilgrlmfathers voor onzen tijd. Ten eerste: Herinner u dat ge steeds zijt in de tegenwoordigheid Gods. Dit geeft troost, kracht, maar ook gevoel van ver antwoordelijkheid. Ten tweede: Verheug u steeds in den wil van God, want hoe ondoorgrondelijk en onverklaarbaar me nigmaal Zijne wegen, alles wordt geleid door de hand van den Vader, die zich openbaarde in Jezus Christus. Ten derde: Richt geheel uw bestaan op de verheerlij king van den Naam des Heeren, want dit is onze roeping en geeft aan het leven zin, doel en voorts blijvende innerlijke bevrediging. Deze drie gedachten werden door den spreker nader uitgewerkt om met enkele voorbeelden uit de geschiedenis der Pilgrimfathers en de geschriften van William Bradford en John Robinson toe gelicht. 0 nieuwe sluis in den vvieringermeerpolder geopend. Hedenmorgen had in den Wieringer- meerpolder de officieele opening plaats van de nieuwe sluis, genaamd „Sluis I". Onder de talrijke aanwezigen, nl. 236 in genieurs uit Nederland, bemerkten wij de Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken, de heer De Blocq van Kuffeler en ir. Lely, hoofddirecteur-uitvoerder der M. U. Z. Het gezelschap, komende vanaf Koi- horn voer met twee booten door de sluis naar de Haukes en gebruikte in de groote landbouwschuren in den Wierin- germeerpolder den lunch. doodelijk ongeval. Gisteravond werd' de vrouw van den landbouwer v. D. te Beek en Donk (Noord Brabant) vermist. Bij onderzoek vond men de vrouw in den schuur. Waar schijnlijk tengevolge van het omslaan eener aldaar staande hooikar had zij het ongeluk gehad, daaronder te geraken. Na veel moeite gelukte bet, de vrouw te bevrijden. Direct ontboden geneeskundige hulp kon slechts den dood tengevolge indrukking der borstkast constateeren. Zij was pl.m. 40 jaar oud en slechts 4 maanden gehuwd. nog een slachtoffer van de „noordpool." In den loop van den morgen is het lijk van een der leden der bemanning van de vergane stoomtrawler „Noordpool" te Rotterdam met de „Batavier 7" binnen gebracht. De begrafenisonderneming uit Dzn Haag zal hqt slachtoffer vervoeren van Rotterdam naar zijn gewezen woonplaats te IJmuiden. Zaterdagmiddag zal ditstoffelijk over schot ter laatste rustplaats gebracht worden. -O brand. Hedennacht ontstond tc Hoogeveen brand in het onbewoonde gedeelte van een huis, waarin 01 gevestigd is de winkel van den heer H. Olde, en dat tevens bewoond is door de gezinnen van R. Bruinsma en A. Muller. Het bovenbuik brandde geheel uit, terwijl dc .winkel en de voorraad winkel- goederen groote waterschade opliepen. De heeren Olde en Muller waren verzekerd, de heer Bruinsma niet. onderwijs in de journalistiek. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft den heer W. N. van der Hout, secretaris van den Neder- landschen Journalistenkring, te 's-Gra venhage bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks Universiteit te Utrecht, als privaat-docent in de publi- citeitsleer, om college te geven in onder werpen, betreffende publiciteitsleer, pers en journalistiek. vreemdelingenbezoek uit duitschland. Zondag 5 Juli a.s. zal er een specialen trein loopen van Dortmund en Essen naar Den Haag voor een gezelschap van 1000 Duitschers die een bezoek zullen brengen aan Scheveningen en Leiden. auto tegen een boom. Gistermiddag is de 30-jarige K. C., te Den Haag, doordat hij een toeval kreeg, met zijn auto tegen een boom gereden. De Geneeskundige Dienst vervoerde hem in bewusteloozen toestand naar het zie kenhuis aan den Zuidwal. alwaar hij des avonds aan de bekomen verwondingen is overleden. 0 Het uitgaande postvliegtuig is heden te 6.25 uur Akyab vertrokken en landde te 10.10 te Rangoon. Te 11.02 vloog het toe stel naar Bangkok alwaar het te 15.35 ar riveerde. Mej. A. E. Schoch, directrice van de particuliere belangen van H.M. de Konin gin op Het Loo, is van haar Indische reis teruggekeerd en heeft haar werkzaam heden hervat. VOETBAL. H. B. S.—U. V. S. 6. De wedstrijd H B.S.U. V. S. 6 werd door H.B.S. met 42 gewonnen Dinsdag 7 Juli 7 uur speelt H. B. S. tegen L. P. S. V. II om een zilveren beker. De opstelling luidt: v. 1. n. r.: Freyser, doel, Bosch, Sloos, Hogewans, v. Unen, R. v. Apeldoorn, Abelman, Lijster, Dros, Kooiman, v. Apeldoorn. AALSMEER. iiet zang- en muziekconcours. De laatste uitslagen. Onder begunstiging van fraai zomerweer werd gisteren het laatste gedeelte van het driedaagsch concours ingezet. De uitsla gen waren als volgt: Kinderkoren, klasse B.: Doornsch Kin derkoor. Doorn, 2e prijs met 289 pnt., 3e Afd.; Gem. Koren: Soli Deo Gloria, Poel dijk, 2e prijs met 285 pnt.; Crescendo, Soest, 2e prijs met 292 pnt.; De Lofstem, Nieuwkoop, 2e prijs met 282 pnt,; Con cordia, Noordwijkerhout, 2e prijs met 279 pnt.; 4e Afd. Mannenkoren: Zang VëTëdelt, Wateringen, 2e pr. m. 285 p. 3e Afd. Man nenkoren Zanglust, Huizen, le pr. m. 314 pnt.: Zang Veredelt, Bussum, 1 e prijs met 325 pnt.; 2e Afd. Gemengde Koren' Sur- sum Corda; Heemstede, le prijs met 339 pnt., Zang en Vriendschap, Aalsmeer, 2e prijs met 293 pnt.; le Afd. Gemengde Ko ren Crescendo, Hendrik Ido Ambacht, le prijs met 320 pnt.; Superieure afd. Gem. Koren: Hosanna in Excelsis, Rijk. Haarl. meer, le prijs met 300 pnt; Zang Vbredelt, De Bildt, le prijs met 326 pnt., Zanglust. Pernis, le prijs met 315 pnt.. Aalsmeers Koorvereeniging. Aalsmeer, le prijs (met lof der jury) met 357 pnt.; Sup. afd. Man nenkoren: Amstels Mannenkoor, Ouder kerk a.d. Amstel, le prijs met 328 pnt.; Af deeling Uitmuntendheid Gem. Koren: Excelsior, Lisse, 2e prijs met 292 punten; De Lofstem, Kethel en Spaland. 3e prijs met 259 punten.: Sup. Afdeeling Kinder koren: Een vaste Burcht, Amsterdam, le prijs met 338 pnt.; Sup. afd. Dameskoren: Zusterkoor Duin en Bosch, Bakkum, le prijs met 351 pnt.; 3e afdeeling Mannen koren: Nieuwer-Amstels Mannenkoor. Am stelveen, le prijs met 324 pnt.; le Afd. Gem. Koren: G. A. Heinze, Amsterdam, le prijs met 312 pnt.; Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: J. S. Bach, Amsterdam, le prijs met 353 punten; 2e Afd. Dubb. Gem. KwartettenSpaarndams Gubb. Gem. Kwartet, Spaarndam, le prijs met 318 pnt.; Afd. Uitmuntendheid Dubb. Gem. Kwartetten: Santpoorts Dubb. Gem. Kwar tet, Santpoort, le prijs met 346 pnt.; Eere- Afdeeling Mannenkoren: Weesper Man nenkoren: Weesper Mannekoor, Weesp, le prijs met 354 punten. Op het kantje af gered. Een ongeveer 3-jarig dochtertje van K„ aan den Stommeerweg, geraakte ln een onbewaakt oogenblik te water. Even later werd door de vrouw het kind uit het water gehaald, doch het bleek reeds in een zoodanigen toestand te zijn geraakt, dat dokters hulp dadelijk moest inge roepen worden. Deze mocht het gelukken, de sluimerende levensgeesten van het meisje weer op te jvekken. AMSTERDAM. 3 Juli. Vaste Markt. Koninklijke, Industrieelen en Rubbers vast Tabakken verdeeld. Suikerwaarden willig. Mijnwaarden en Scheepvaarten hooger. Amerikaansche fondsen onregelmatig. Bij kalmen handel spreidde de beurs heden een vaste houding ten toon. Op slechts een enkel fonds na lagen de no teeringen hooger. Er liepen geruchten, dat tusschen beide partijen in Parijs overeen stemming zou zijn bereikt ên dat slechts de goedkeuring van Hoover noodig zou zijn en hiervan scheen de gunstige ten- denz te danken. Eenige affaire ontstond in Koninklijke, die boven 250" begonnen, doch zich niet geheel konden handhaven en tenslotte terugvielen. De buitenlanders golden een fractie hooger. •in Industrieele fondsen ging maar wei nig om. De Philips-aandeelen waren goed prijshoudend, terwijl Unilevers na lager opening toch weer op het peil kwamen. Aku's werdenhooger genoteerd, doch de Accoustieken lagen gedrukt in de markt. Tabakken waren verdeeld. Naast verliezen voor Deli-Mij en DeU-Batavia Mij stond een avance van enkele pCt. voor Senembah's. Rubbers waren goed van toon en over de geheele linie wat hooger. A'dam Rubbers kwamen weer in de on- middelijke nabijheid van den pari-koers. Algemeene Exploraties liepen na lagere opening weer op. Nederl. Scheepvaart- Unies werden hoqger genoteerd. Van han del in de Amerikaansche fondsen waa niet veel te bemerken. Alleen in Ana conda's ging wat 0111 tegen een iets lagere notcering. Overigens had deze afdeeling een verdeeld verloop. wisselkoersen. Engeland 12.09 5/16: Duitschland 59.97; Frankrijk 9.73 1/4; België 34.65 1/2; Zwit serland 48.14: Oostenrijk 34.97 1/2; Dene marken 66.57 1/2; Zweden 66.67 1/2; Noor wegen 66.57 1/2; New-York 2.48 3/16; Pro longatie 1 pet. LEIDEN, 3 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 404 runderen, 169 kalveren, 157 schapen 37 stieren 95475, handel stroef, 153 kalf- cn melkkoeien 225—395, handel flauw, 31 vare koeien 180—435, 181 vette ossen 240— 445 per stuk, 58—98 ct. per K.G. schoon a. d. haak, handel stug, 2 pinken, 34 vette kalveren 45125 per stuk, 100—225 ct. per K.G, schoon a. d. haak, 135 nuchtere kal veren 10—15, handel vlug, 157 vette scha pen 24—42, handel matig, 818 lammeren 15—22, 806 mestvarkens 13—30, Londensche varlfens 28—32 ct. per K.G. levend gewicht, zouters 28—34 ct. per K.G. levend gewicht, handel matig, 1197 biggen 4—9, 9 paarden 190—230. Bokken en geiten 1. 3 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 142 partijen kaas. Goudsche kaas 120, Leidsche kaas 22 partijen, le soort Goudsche kaas f.40—44, id. 2e soort f.34—38, le soort Leidsche kaas f. 44—48, id. 2e soort f. 38—42. Alles per 50 K.G. Handel voor Goudsche kaas matig, handel voor Leidsche kaas vlug. Aan de Stadswaag gewogen 77 partijen, 3212 stuks, 26737 K.G. BODEGRAVEN. 2 Juli. Aanvoer 22175 kippeneieren, prijs f. 3.804.20 voor witte en f. 4.104.60 voor bruine eieren. Alles per 100 stuks. Eendeneieren f. 3.604.10. BOSKOOP, 2 Juli, Rozen per bos: Potin 2531 ct. Briarcliff 1625. Pierson 22. Florex 5874. Ecflth Helen 4450. Germa- nia 4148. Jules Bouché 21. Ophelia 10 15. Van Rossem 49. Winnett 32. Marcel Royer 2230. Polyantharozen 3560. Clau dius Pernet 2943. Wilh. Kordes 2835. Phoebe 2030. Keizerin Aug. Victoria 17 22. Mac Keiler 2235. Rosalandia 5568. Golden Ophelia 1925. Butterfly 2733. Pauls Scarlet 1619. Else Poulsen 4050 Hadley 5670. Diversen per bos: Gerbera 4461. Delphinium 8. Lathyrus 5. Iris 20 25 ct. Gladiolen 1418. Clematis, Prins Hendrik, 4.00. Id. Durandi 3338 ct. HOOFDDORP, 2 Juli. Rogge f. 4—5; Gest (Chevallier)f. 6.256.75; Haver f. 5.25 6.25; Duiveboonen f. 1215; Groene erwten f. 79; Kanvij f. 2122; Blauw- maanzaad f. 3334: Kanariezaad .f 13— 14. Alles per 100 K.G. KATWIJK AAN DEN RIJN, Tuinbouw- vereeniging „Katwijk en Omstr." Veiling van 2 Juli 1931. Vroege aardappelen (Eer stelingen) per kist van 25 Kg. f. 2.303: idem Drielingen f. 1.401.70; Peen per 100 bos f. 7.80—9. KOUDEKERK, 2 Juli. Aanvoer 5700 eieren. Kippeneieren f. 3.303.65 per 100 stuks. Boter f. 0.65—0.68 en Kaas f. 0.25 0.27 per pond. LEEUWARDEN, 3 Jul. 130 enterstieren 140—270 per stuk, 96 twenter stieren 270— 450, 248 vette koeien 180—360 per stuk, 0.60—0.85 per K.G. 222 melk- en kalfkoeien 160—370, 30 pinken 100—160, 112 vette kal veren 3580, 150 graskalveren 30—170, 216 nuchtere kalveren 7—11, 90 vette schapen 24—30, 72 weide schapen 20—28, 137 lam meren 14—20, 1129 vette varkens 30—100 per stuk, 34—37 ct. per K.G. zouters 37— 39 ct. per K.G., 80 magere varkens 20—45, 309 kleine biggen 5—10 per stuk, 37 paarden Totaal aanvoer 3075 stuks Zuivel: Sleutelkaas 19—30, Goudakaas 6 51, Edammerkaas 1155. Aanvoer 77577 K.G. Mijnboter 1 30, 1.22, 1,14, Veilingboter 1.22, 1.14 per K.G. Aanvoer 1-3, 18-6 vaten. Commissienoteerlng 1.32 per K.G. Eierhandel: Kipeieren aangevoerd 48000 K.G. 31/2-5 ct. per stuk, handelsprijs 60— 72 ct. per K.G., eendeieren aangevoerd 1600 K.G. 4—41/2 et. per stuk, handelsprijs 50 57 ct per K.G. Pluimvee: 15 slachthanen 0 70—1.50, 100 slacbtkippen 0.751.75, 400 jonge hanen 0.40—1. 100 piepkuikens 5—30 ct„ 25 jonge duiven 20 ct. Per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 2 Juli. Snijboo- nen 3.60—4.20, idem stek 1.90—2.70; Peulen 1.10—3.80; Doperwten 1.25—1.70; Capucij- ners 1.751.85; Tuinboonen 55 per 10 kilo. Augurken: grof 2.90—3.30. Bommen 2.70, Stippel 1.40 per 25 kilo; Aardbeien 22—41 cent per kilo. ZEVENHOVEN, 2 Juli. Aantal eieren 8097. Prijs kippeneieren f. 3.50—4.50: Een deneieren f.3—3.50 per 100 stuks. Boter f. 0.500.64 per pond. Kaas f. 0.25—0.32: Kippen f. 0.60—1.10 p. stKonijnen f.0.25 160; Paardenvleesch f. 0.40 p. pond; Aard beien f. 0.22—060 per mandje; Bloemkool f. 0.36—0.60 per kist; Bloemen f. 0.06—0.10 per bos. BI

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3