Dr 4 COUPOMDAGEN Magazijn „DE ZON" UIT DE OMSTREKEN. Zeer Voordeelige Aanbiedingen 0382 Profiteert hiervan UIT DE RIJNSTREEK. - HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Bevallen: G. Bood-van Lubek, Z.; L. de Berg-v. d. Wolt, Z.; M. Galis-van Beuse- kom, Z.; G. M. Mast-Venema, z. M. Leen- van Oeveren, Z.; N. Wisse-Cevaal, Z.; A. Donker-van Rijn, D. Ondertrouwd: J. Ridder, 24 jaar en L. Windig, 24 jaar; J. van der Meer, 37 iaar en K. A. v. d. Meulen, 17 jaar; M. Bakker, 24 jaar en A. M. Zantman, 22 jaar; J. N. de Koning, 27 jaar en C. Vastenhout, 21 j. Getrouwd: G. Schouten, 30 jaar en A. C. Lamboo, 28 jaar; D. van den Oever, 22 jaar en A. v. d. Berg, 25 jaar; W. Borst, 36 jaar en J. Hesseling, 27 jaar. Overleden: Martha van Rijn, 33 jaar, on- geh. dochter van G. van Rijn; Hendrikus van Wijk, 70 jaar, ongehuwd. Door een hond gebeten. A. M., wonende te Haarlem, werd op den Leimuiderdijk, zoodanig door een hond in zijn hand gebeten, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen M. schijnt de hand naar den hond te hebben uit gestoken, waardoor het dier gelegenheid kreeg er een hap in te geven. Brand. Gisternacht werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken bij den landbouwer B. aan den TJweg alhier in een achter de woning staanden hooiberg. Met de auto spuit slaagde men er in het huis en de stallen te behouden en den brand te beperken tot den hooiberg, die 24 voet hooi bevatte en geheel uitbrandde. Oorzaak on- l>ekend. Verzekering dekt de schade. 25-jarig jubileum. De heer H. J. Post, hoofd van de bij zondere R.K. school aan den Spaarnwou- derweg nabij de Lijnden alhier heeft onder veel blijken van belangstelling den dag inogen herdenken waarop hij voor 25 jaren bij het bijzonder onderwijs in functie trad. Onder aanbieding van geschenken werd dc algemeen geachte jubilaris door perso neel, leerlingen en ouders gehuldigd. Blijken van dank en waardeering voor 't werk van den heer Post werden ook gegeven door den pastoor en den Inspecteur van het lager onderwijs. KATWITK AAN ZEE. Concert van U. N. I. De heer P. C. Langmuur heeft in de muziektent op den Boulevard het 3de openluchtconcert, gegeven door de Kat- wijksche Harmonie U. N. I., geleid. Door veel publiek werd dit concert weer aan gehoord. Jammer, dat er nogal een tame lijk krachtige Zuid-Westelijke wind woei, waardoor het wat koel was. Daarom werd het programma een weinig bekort. De muzikale rondgang door de ge meente van de mondorgelclub „Concordia" onder leiding van den directeur D. van Wouw., is een groot financieel succes ge weest. Nadat men eerst een week het Zui delijk deel van het dorp en de daarop vol gende week het Noordelijk gedeelte door getrokken was, bleek er te 'tarnen een som van 216 ulden en lVt cent binnenge haald te zijn. lllllllllllllllliWlllllllllllllllllllllttlllttl Zaterdag t.m. Woensdag a.s. ZIE SPECIALE ETALAGE Voorstraat 3a Katwijk a. Zee LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. A. Groen in 't Woud, van Haarlemmermeer, Broekweg (n.b.) A. M. Groen in 't Woud-Rooijakkers, van Noord- wijkerhout, Broekweg (n.b.) P. Koning, van Purmerend, Kanaalstraat 26 A. Jansen, uit Duitschland, Heereweg 437 S. v, d. Woude, van Westdongeradeel, Ach terweg 34 A. Bouwman, van Bedura, Heereweg 175 A. A. Zijlstra, van Aker sloot, Julianastraat 26 P. J. v. Gulik en gezin, van Uithoorn, In een woonwagen J. den Hollander en echtgen., van Hille- gom, Emmastraat 17 H. Wiersma, van Wijmbritseradeel, Heereweg 118 M. M. L. WiersmanSchöninger, van Sneek, Heereweg 118 Mej. E. M. Kaptein, van Noordwijk, Halfweg 14 Mej. C. J. v. Nieuwkoop, van Zwammerdam, 3e Poel laan 47, Vertrokken: Mej. H. L. der Kinderen, naar Deurne Mej, G. Post, naar Leiden P. J. Riebeek, naar Haarlem J. C. v. Aalst, naar Haarlem Mej. G. J. Galjee, naar Venraay. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornells, z. van VV. v .Groen en C, C. Rietveld; Cecilia, d. van H. Warmendam en A. de Vos; Petrus Adrianus, z. van W. Zuiderduin en P. J. Roerade; Herman Ype Theodorus, z. van J. W. M. v. Stein en B. M. Joma. Overleden: Bancras Wilhelmus Mooije- kind, echtgen. van J. M. Hogedoorn, 50 j. Ondertrouwd: J. Hoogervorst en M. v, Seggelen; J. A. Steenvoorden en C. M. Schrama. Getrouwd: A. Imanse en C. de Jong. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. Jongenschool is benoemd de heer H. W. v. d. Hulst te Alkemade. De alhier van gemeentewege gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht, na aftrek van onkosten, de som van f. 42.34'/., o NOORDWIJK. Voor de lichting 1932 zijn voor onze gemeente in totaal ingeschreven 88 per sonen, waarvan 14 voor goed ongeschikt zijn verklaard en 39 om verschillende re denen van den dienst zijn vrijgesteld. Door B. en W. is aan het bestuur van „Het Wit Gele Kruis" toestemming verleend op 15 Augustus aanstaande een speldjesdag te organlseeren. Het gemeentebestuur heeft een lau werkrans beschikbaar gesteld voor de door de Noordwijksche winkeliersvereeni- ging in Augustus aanstaande te organi- seeren winkelweek, Bij besluit van Ged. Staten der pro vincie Zuid-Holland van 30 Juni is de af sluiting van den 's-Gravendijkschenweg onder deze gemeente, die op last van dat College had plaats gehad, weer opgeheven, nadat de noodige herstellingen aan dezen weg zijn verricht. Door B. en W. zijn aangesteld in vasten dienst van de gemeente mej. Wijs man als klerk op de gasfabriek en mej. Van der Deyl als klerk op het politie bureau. Naar wij vernemen hebben alle leden van den raad hun benoeming als zooda nig aangenomen. o NOORDWITK AAN ZEE. Mej. De Grave niet langer onderwijzeres? Wij vernemen uit goeden bron, dat mej. A. J. de Grave, sedert lange jaren onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier om gezondheidsredenen ontslag zal nemen. NOORDWITKERHOUT. Door ccn ruit gevallen. Een besteller van de gist- en spiritus fabriek te Delft bracht op een transport fiets 80 K.G. gist bij de bakkers rond. In de Zeestraat moest hij uitwijken voor een auto, waarbij hij met het pedaal op den trottoirband terecht kwam. Hier door sloeg hij over den kop en viel door de groote spiegelruit van het modemaga zijn van de firma P. W. Mens. Languit kwam hij in de étalage terecht, alleen zijn beenen staken door de geheel verbrij zelde ruit. Twee mannen moesten hem voorzichtig uit de ruïne terugtrekken. Wonder boven wonder werd hij slechts licht verwond em direct door mevrouw Mens verbonden. Niet alleen de groote spiegelruit, doch ook de aanwezige goederen in de étalage- kast werden grootendeels vernield. Het radiostation. Bij het radio-station in 't Langeveld, zijn sinds kort twee radiomasten ter hoogte van ongeveer 45 M. opgericht, ter wijl er nog twee bij zullen komen, elk van 75 M. hoogte. De aardbeien-oogst. De aardbeien-oogst is hier overvloedig, doch de tuinders houden de prijzen voor particulieren hoog. De opbrengst is beter dan vorige jaren. De zangvereen. „Concordia" behaalde te Aalsmeer een 2en prijs in de 3e afd. o OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, d. v. M. Overvliet Stavleu; Adam, z. v. C. van der Lult Hoogervorst; Geert, z. v. A. H. van Fruch- tenEisenga; Martha, d. v. M. Verhaar van der Heul. Ondertrouwd: Hendrik Timmer, 23 jaar te Leiden en Dina Hogervorst, 19 jaar S. Zeilstra, 25 j., te Leiden en S. W. Nagte- gaal, 22 jaar. Gevestigd: Wed. A. M. van der Lip Schüdel, Geversstraat 32, van Leiden Wed. J. Hamersde Leeuw, Duinzicht, v. Baarn J. Ruwaard en gez., arbeider, Dorpsstraat 23. v. Katwijk M. Hut, boekhouder, Weth. Duivenvoordestr. 11, v. Hilversum C. C. van der Burg, d.b.. Geversstraat 32, v. Leiden A. M, Sti- priaan Luiscius. arts. Oranjelaan 10, v. Leiden J. Taffijn en gez., H. Morsch- weg 38, v. Leiden G. J. Visser en gez., koopman, Fred. Hendrikiaan 2, v. Leiden J. H. Mica, kinderjuffrouw, Fr. Hen driklaan 3, v. Leiden H. Betist, Regen- tesselaan 20, v. Soerabaja A. W. Smit, verpleegster. Endegeest. v. Renkum Wed. S. SchuilenburgRuchtie, Juliana- laan 10, v. Den Haag M. C. Posthuma- Schuilenburg, Julianalaan 10. v. N. Oost- Indië A. Talsma, boerenknecht. Broek weg 5, v. Smallingerland A. J. Stensen, metselaar, Rijnzichtweg 19, v. Vught A. v. Veghel en gezin, timmerman, Rijn zichtweg 19, v. Vught H. Delfos, d.b., Julianalaan 21, v. Alphen a ,d. Rijn. Vertrokken: W. F, Gerritsen, huishoud ster, v. W. de Zwijgerlaan 18, n. Apeldoorn 75 Kon. Lodewijkl. D. Kleijn en vr., olieventer, v. Terweeweg 108, n. Leiden, Lammermarkt 13 M. P. Meuwese, d.b., v. Geversstraat 44, n. 's Hertogenbosch, Stationsweg 16 H. van der Meij, bloe mist. v. Rijnzichtweg 101. n. Rotterdam, Aleidastraat 74 L. Goddijn en vrouw, boekhouder, v. W. Juffermansstr. 54, naar Leiden. Leeuwerikstr. 23 J. W, den Har- tog, scheepsbouwer, v. Dorpstraat 8, naar Warmond. Schippersdam 248 J. Heems kerk en gez.. landarbeider, v. Dorpsstr. 116 n. Voorhout, Boerhavestraat 23 G. Mas- saar, d.b., v. Fred. Hendriklaan 15, naar Leiden, Oude Vest 25. SASSENHEIM. Geheime raadsvergadering. In de geheime vergadering van den gemeenteraad is het verzoek van F. v. d. Wallen, om niet over te gaan tot verbete ring van de huizen op 't Kuipershofje met algemeene stemmen afgewezen Naar aanleiding van het rapport com missie Speelman werd eveneens met alge meene stemmen besloten de oude Herv. School aan het kerkbestuur te verkoopen voor f. 10.000 onder voorwaarden, dat het voor den tuin van den lieer den Haan en het schoolplein 2 M. achteruit geplaatst moet worden, zoodat daar een parkeer ruimte komt voor 6 4 7 auto's. Tevens is besloten de Gouverneurlaan te verbreeden en een hek te doen plaatsen op de afscheiding van het terrein van de heeren Esseveld. Einde van de Winkeliers-reclameweek. Gisteravond vond onder zeer groote be langstelling in het „Bruine Paard" de ver loting plaats van de „Saswink". De burge meester opende de bijeenkomst en deelde mede, dat In de 4 dagen tijds, niet min der dan f. 60.000 contant verkocht was. Dit beteekent een heele steun voor het Groene Kruis. Hij gaf vervolgens een overzicht op welke wijze de verloting zou plaats vin den. Deze had een vlot verloop. Tijdens de trekking sprak dr. Le Grand, als voor zitter van het Groene Kruis een woord van dank voor de bijdrage die zij nu moch ten ontvangen en gaf aan op welke wijze deze gelden besteed zullen worden. Na afloop sprak de burgemeester de wensch uit. dat deze reclame spoedig her haald zou mogen worden! Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis Jan, z. van G. vlfn der Vliet en G. van den Haak: Dirk, z. van N, van Eijk en M. Hoogenes; Wilhelmina Catharina, d. van Th. van Velzen en H. M. Vink. Ondertrouwd: Th. B. van Galen, 25 jaar en H. Ch. van der Meij, 20 jaar, P. van Waardhuizen, 29 jaar en H. Luijk, 23 jaar. Getrouwd: J, Moolenaar, 31 jaar en M. Kuneman, 25 jaar; A. Wielink, 33 jaar en J. M. Rombaut, 35 jaar; G. W. M. A. van Gent, 27 jaar en H. G. Martin, 29 jaar. Gevestigd: Mej. W. J. M. Ligtendag, lepeniaan 7, van Anna Pauwlona: L. Bun schoten, Kerklaan 34, van Harderwijk; Mej. J. H. Strijk, Hoofdstraat J19, van Leiden; Mej. J. van Egmond, Hoofdstraat 145 van Alkemade; Mej. C. B. Koning, Kerklaan 42, van Alkmaar; Mej. A. A. van den Berg, Rijksstraatweg 68, van Anna Pauwlona; Mej. A. E. Schalk, Zandslootkade 17, van Haarlemmermeer. Vertrokken: Mevr. N. Moolenaar geb. Kuneman, van Menneweg 9, naar Lisse; J W van der. .Veer, van Ter Leede 1, naar Lisse; .J N. Kriest en gezin, van Welte vreden 5, naar Oegstgecst. Gevonden voorwerpen: een kinder jas, een paarsche damesportemonnaie met inh een kruisje, een fluit, een bruin lederen portemonnaie met inhoud en een kosteloos belastingplaatje. Nadere inlichtingen verstrekt de politie alhier. o VEUR. GEMEENTERAADSVERGADERING. De R.K. Meisjesschool - De straatbelasting De Raad kwam onder voorzitterschap van den burgemeester in openbare zit ting bijeen. De notulen der vorige zitting werden aangehouden, ingekomen stuk ken geen. Voorstel tot het verleenen van mede werking uitbreiding R.K. meisjesschool. De heer de Koning Kan zich verheugen in de uitbreiding van de school maar kan zich toch niet vereenigen met de wijze waarop deze zaken worden behandeld. Het is thans de derde maal. dat tot uit breiding moet worden besloten en even zoovele malen heeft het schoolbestuur getoond niet serieus te handelen. Het had direct met plannen moeten komen, welke zoodanig waren, dat niet driemaal in een jaar vergroot moest worden, dit is on economisch, ook het gemeentebestuur treft dit verwijt. De voorzitter kan de woorden van den heer de Koning niet aanvaarden, vooraf is herhaaldelijk met het schoolbestuur geconfereerd, op het oude terrein kon geen grootere uitbrei ding komen, dit is afgekeurd door de onderwijsinspectie. Spr. is het eens met den heer de Koning, dat direct groot bou wen voordeeliger is, dan elk jaar wat bij bouwen. De heer Borst meent, dat Veur weer de dupe is en zich voor de zooveelste maal opofferingen moet getroosten ten dienste van Stompwijk, vandaar dat samenvoe ging dringend gewenscht is. Bij het voor stel mist hij ook een staat van de leer lingen, daarnaast dient de vraag gesteld te worden, zal de minister de f. 18000 voorschot op dit terrein niet opeischen en wie bepaalt de waarde ervan? De voorzit ter meent, dat Stompwijk geen verwijt treft. Deze gemeente betaalt ook haar aandeel, over het voorschot Is nog niet met den minister geconfereerd, hiermede is juist gewacht totdat zekerheid bestaat Inzake de plannen, taxatie geschiedt na mens den minister. De heer Raaphorst had aanvankelijk ook bezwaren, doch deze zijn thans ver dwenen, gemeenschappelijke gymnastiek lokalen gaat niet. Het aantal leerlingenis daarvoor te groot, elke school een eigen gymnastieklokaal is het ideaal. De heer Blonk kan niet begrijpen waar om de school nu juist daar wordt ge plaatst, er zijn z. i. geen goede pogingen gedaan om grond te krijgen bij de oude school. De voorzitter kan hierop alleen opmer ken, dat niemand in staat ls geweest grond te krijgen bij de oude school. De heer de Koning handhaaft zijn standpunt, hij zou aanhouding wenschen ten einde alles nog eens rustig te kunnen bezien, met den bouw wordt toch pas in September begonnen, dan kan tevens worden overwogen of plaatsing meer in de richting van de Smitslaan niet ge wenscht was. De voorzitter kan zich met uitstel niet vereenigen, als men in aanmerking neemt dat nog zooveel voor September gereed moet zijn. De plaats wordt bepaald door het schoolbestuur en niet door den Raad. Met April a.s. moeten bovendien 4 lokalen betrokken kunnen worden. De heer Borst hoopt, dat de onderhan delingen met den minister over het voor schot van f. 18000 een gunstig verloop zullen hebben, de taxatie moet plaats hebben door beèedigde en deskundige per sonen. De voorzitter kan hierop alleen ant woorden, dat ook de gemeente een taxa teur zal aanwijzen. De heer Raaphorst vraagt of de ge meente nog zeggenschap bij den bouw heeft, in welk geval hij uitvoering door eigen inwoners wil voorschrijven. De voorzitter zegt, dat zulks niet mogelijken bovendien niet wenschelijk is, daar bij dwingend voorschrift de aannemers er een schepje opleggen en het dus de ge meente geld kost. Het voorstel wordt hierna z. h. st. aan genomen met de aanteekening, dat de heer De Koning tegen is. Voorstel tot wijziging begrooting 1931 en weder-invoering straatbelasting. De heer Borst was verbaasd, toen hij de stukken kreeg. Meermalen heeft de Raad zich geuit tegen deze onbillijke be lasting. Het verwijt, dat de gemeente geen reserve heeft, gaat niet op, vooral als men ziet, dat in 1930 f. 17500 is ingehaald op oude schuld, daarnaast marcheeren de bedrijven goed. Ged. Staten moeten hun bemoeizin nu maar eens niet hebben. De voorzitter is het ten deele eens met den heer Borst, echter is de f. 17500 in gehaald door de inkomstenbelasting en thans is de lagere gemeentefondsbelasting ingevoerd, vandaar, dat gereserveerd moet worden. Beroep op den Raad van State zal geen succes hebben, daar de begroo ting sluit met een nadeelig slot van f470. De straatbelasting van f. 3000 geldt dan ook maar voor 1 jaar. De heer Borst zou in dit geval het er wel op willen wagen met Ged. Staten. De heer De Koning wenscht deze schan delijke belasting alleen te handhaven on der dwang van den Kroon. Van de reserve zal bij annexatie alleen Stompwijk weer profiteeren, gelijk deze gemeente reeds jaren van Veur geprofiteerd heeft. Den heer Raaphorst doet het genoegen, dat de straatbelasting wordt gehandhaafd zoo optimistisch over het goed voorstaan van de gemeente is spr. niet. Een billijker regeling zou zijn als deze belasting wordt geheven naar de huurwaarde. Het voorstel wordt verworpen, er voor stemmen de beide wethouders en de heer Raaphorst. Aangenomen worden z. h. st. het voor stel tot wijziging der verordening bedoeld in art. 15 van de leerplichtwet (verlof landarbeid) en voorstel tot het sluiten van een overeenkomst met den heer Meyer ter zake rioleeringskosten. Eervol ontslag wegens vertrek wordt verleend aan den heer v. d. Giessen als lid van de schoolcommissie en in diens plaats wordt benoemd de heer Hol, op 2 van de voor dracht de heer Zwennes waren geen stemmen uitgebracht. Hierna sluiting. ALPHEN. Gedenkteekcn „meester" D. L. v. d. Berg. De overdracht van een passend gedenk- teeken namens oud-leerlingen en vrien den ter nagedachtenis aan „Meester" D. L. v. d. Berg, zal, naar wij vernemen door het zich hiervoor gevormde comité, waar schijnlijk plaats hebben op Zaterdag 11 Juli a.s. des middags te 3 uur op de alg. begraafplaats aan de Schoolstraat. Het 25-jarig jubileum van den beer D. Ariman Jr. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer D. Ariman Jr. zijn 25-jarig jubileum als boekbindeer bij de Fa. N. Samsom al hier. In tegenwoordigheid van het perso neel der binderij, werd de jubilaris des morgens onder aanbieding van een enve loppe met inhoud en een prachtige gra vure, voorstellende een Wintergezicht namens de firma gecomplimenteerd en toegesproken door den oudsten firmant den heer J, B. Samsom, die o.m. de goede hoedanigheden van den heer Ariman schetste, evenals de ijver en nauwgezet heid waarmede de jubilaris gedurende al deze 25 jaren' de hem opgedragen werk zaamheden heeft verricht. Namens het personeel sprak hierna de chef der bin derij de heer Rijnsburger eenige waar- deerende woorden getuigende van de prettige en goede verstandhouding tus- schen jubilaris en personeel, hem hierbij namens het personeel een fraaie rook- fauteuil met tafeltje en kistje sigaren aanbiedende. De jubilaris bracht hierna zichtbaar ontroerd aan firmanten, chef en collega's eenige woorden van dank voor deze grootsche en spontane huldi ging. Ook gedurende het verdere verloop van den dag die de jubilaris in huiselijkcn kring mocht doorbrengen wachtten hem tal van bewijzen van belangstelling en persoonlijke gelukwenschen, zoodat dit feest zeer zeker nog lang bij hem en zijn huisgenooten in aangename herinnering zal blijven. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1931. Brieven bin nenland. 1. J. G. J. Kuijpers Boskoop; 2. A. Haasnoot, Katwijk aan Zee; 3. Dames van der Lip, Aarlanderveen; 4. J. H. W. Molenbeek, Den Haag. Briefkaarten Bin nenland: 5. W. Ploeg?; 6. J. L. v. Wermes- kerken, Den Haag. Door een bestuurder van de vracht auto van de fa. W. uit Noordwij kerhout werd gisteren in onze gemeente bij het achteruit rijden vlak voor het kantonge recht een straatlantaarn stuk gereden. De paal was geheel verbogen, terwijl de glasmantel versplinterde. De schade zal waarschijnlijk onderling worden geregeld. Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Juni 1931 ingelegd f. 23330,41, terugbetaald f. 22432.93. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 18846. Door den heer W. in de Hoorn werd bij de politie aangifte gedaan van de ver missing of diefstal van een nieuw hek met harmonicagaas ter lengte van pl.m. 15 Meter, hetwelk diende voor afscheiding van eenige huizen aan de Tolstraat. Door den heer V. in de Raadhuis straat werd voor zijn woning een onbe heerd damesrijwiel gevonden. V gaf van een en ander kennis aan het politie bureau. Onze plaatsgenoot J. Allart slaagde gisteren voor het examen apotheker. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens machlneschrijven slaagden o a Mej. A. Steehouwer alhier, Mej. c. a. i Stam te Nieuwkoop en de heer J. Beider te Zwammerdam, allen opgeleid aan de 1 inrichting van den heer G. Klok alhier. (J Door een tabrikant alhier werd bij I de politie aangifte gedaan tegen een schipper ,van het feit, dat door dezen een bedrag van f. 21.wat hij voor genoem den fabrikant zou hebben ontvangen, heeft verduisterd. De politie stelt een on- J derzoek in. o ALKEMADE. De waterleiding. Nu de voorbereidende werkzaamheden zoover zijn gevorderd, dat binnenkort een aanvang kan worden gemaakt met het leggen van de dienstleidingen voor aan sluiting aan de binnenleidingen heeft hei bestuur van de stichting Drinkwaterlei ding De Drie Gemeenten tot" de binnen I haar gebied wonende huiseigenaren eer circulaire gericht, waarin op spoedige aansluiting wordt aangedrongen. Loop der bevolking. Gevestigd: Th. A. van Steyn van Wou- brugge. E. M. Dongelmans, van Wou- brugge. f. A. Memsink, v. Zuidwolde. C. M. van der Geest, v. Warmond. G. Zandbergen, v. Haarlem. C. G. M. de Jong van Voorhout. A. Th. M. Rode- wijk, van Rijnzaterwoude. H. M. P. Th. Hogendorp van Hazerswoude. P. Roo- zendaal, v. Boxtel. B. A. M. Stevens van Leiden. K, Pecht, v. Haarlemmermeer. f. Deiman, van Rijsen. J. Katsburg, van Oegstgeest. B. de Jong v. Leiden. J. Spek, v. Weesp. B. van der Voet, en gezin, v. Haarlemmermeer, N. van den Berg, v. Aalsmeer. A. Straathof, van Alphen aan den Rijn. G. W. A. Soede, van Amsterdam. Vertrokken: J. M. Witteman, n. Wou- brugge. J. M. van Leeuwen, naar Ha zerswoude. P. van der Voet en echtge- noote, n. Leiden. A. van Leeuwen en echtgenoote, n. Voorhout. A. Verhaar en echtgenoote naar Den Haag. J. J. Bartels, n. Woubrugge. J. van Egmond n. Sassenheim, Wed. f. J. B. Raken. n. Wassenaar. L. R. Binder naar Klagen- furt (D. O.) o BODEGRAVEN. „Zanglust" op concours. De Zangvereeniging „Zanglust" nam deel aan een concours te Putten. Per trein en touringcar werd een gezellige j reis gemaakt, waarbij heel veel genoten f werd van de schitterende streek, die men passeerde. In het concours werd gezongen in de afdeeling Superieur, en met 318 punten weer een eerste prijs behaald. De Burgerwacht. De heer Joh. P. Veerman, alhier, is in- plaats van den heer H. Göbel, die be dankte, benoemd tot commandant van den plaatselijken Burgerwacht'en is als zoodanig door den Burgemeester geïn stalleerd. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan als werkloos ingeschreven: 7 timmerlieden 1 metselaar, 2 opperlieden, 16 losse werk lieden, 1 fabrieksarbeider, schipper, 1 stoker, 2 grondwerkers, 2 pakhuisknechts en 1 chauffeur. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Adrlana, dochter van A. Hoogendoorn en C. A. Graafland Johanna Alida Maria, dochter van H. Humme en A. M. Natrop Johanna Franciscana, dochter van J. Verhagen en A. C. de Wit. Ondertrouwd: J. J, de Groot, 24 jaar en C. C, ten Brink, 25 jaar G. C. Pijnacker 24 jaar en A. B. de Koning. 22 jaar A. van Vreedendaal, 28 jaar en J, Roerhorst 26 jaar. Overleden: M. van der Giessen, gehuwd met Bn, Batelaan (overl. te Utrecht) Arie Graafland, 71 jaar, gehuwd met J. den Ouden. Gevestigd: M. J. Twaalfhoven, zonder beroep, van Wilnis R. van Breene, dienstbode van 's-Gravenhage II. Bergsma en gezin, gemeenteveldwachter, van Amsterdam Th. H. Meijer, chauf feur, van Zwammerdam. Vertrokken: J. van den Berg, arbeider, naar Woerden R. Kuijper, zonder be roep. naar Zwammerdam J. P. v. d. Waaij, arbeider, naar Kamerik. Gevonden voorwerpen: Een paar beenpijpen. een pak met inhoud en een Fordwieldop, o BOSKOOP. Het vreemdelingenverkeer. In den laatsten tijd wordt Boskoop zeer druk bezocht door verschillende gezel schappen. Voor het bezoek aan de kweekerijen werd steeds een beroep gedaan op de commissie V.V., die telkens voor deskundige geleiders zorgde. Het is echter onbillijk een 10 tal heeren de lasten, soms ook financieel te laten dragen. In verband hiermede zal gepoogd worden een vereeniging te vormen, die voortaan aan het bezoek leiding kan geven. Afvalbrandje. Gisternacht is de motorspuit uitgerukt op een gerucht van brand in den polder Laag-Boskoop. Bij aankomst ter plaatse bleek op een kweekerij een hoeveelheid afval In brand te zijn geraakt, hetgeen evenwel geen ge vaar opleverde. Onbestelbare brieven. De hieronder genoemde brieven, zijn als onbestelbaar aan het postkantoor alhier terug te bekomen: Mej. D. v. Klinken. Laan van Meerdervoort b22, den Haag: Emin Kiazin, afd. Holland te Amsterdam; M. J. Dekker, Boskoop; H. Leonard Sillou- nier, Boskoop en Egmon Salomon, Boskoop De opbrengst van den gehouden bloempjesdag, ten bate van de tuberculose bestrijding in deze gemeente heeft f. 343.87 opgebracht. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10