DE L.P.S.V. BEKERWINNARES! De Blauwe Diamanten van Mijnheer Merchison 728te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 2 Juli 1931 Derde Blad No. 21866 FAILLISSEMENTEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. FINANCIEN. SPORT. FEUILLETON. DE BRAND VAN HET NEDERL. PAVILJOEN TE PARIJS. Dankbetuiging van de Koningin. H.M. de Koningin heeft in antwoord op het telegram van deelneming met de vernieling door brand van het Neder- -j landsch Paviljoen te Parijs van maar- i schalk Lyautey, aan dezen het volgende geantwoord^oe mynheer de Maarschalk voor uw minzaam telegram en voor de betuiging van deelneming die gij mij hebt willen doen toekomen, naar aanleiding van den brand, die het Nederlandsche Pavilioen en de schatten die het bevatte, vernield heeft, stel ik er prijs op u mijn zeer oprechten dank te betuigen". (get.) Wilhelmina. De assurantie-penningen. Naar het Hbld. van zeer bevoegde zijde leineemt. is het bedrag, waarvoor de was verzekerd f. 1.100.000de premien zijn, voor zoover bekend, ten volle be taald. Het Nederlandsche comité heeft dus van het tentoonstellings-assurantiefonds, waarover feitelijk de Fransche Staat het beheer heeft, elf ton te vorderen. Voorts heeft het comité nog een be drad in kas, n.l. een deel van het geld, dat^was bestemd voor het beheer van de inzending tot 1 November. Er is een ge deelte van dat geld natuurlijk verbruikt, maar steeds is zeer zuinig gewerkt en geleefd, zoodat het overschot meevalt, f Dit blad verneemt voorts nog van hun Correspondent te Parijs dato gisteren: f Hedenmiddag heeft op het terrein van ons afgebrand paviljoen de controle plaats gehad van de verdeelkast, die 'zooals gisteren gemeld werd nog onder het puin lag. Bij de opening van de kast in tegen- oordigheid van de Parijsche deskundigen leek, dat alle vier de handels eergehaald waren, zoodat daarmee be lezen is dat de bewaker waarheid ge- proken heeft, toen hij verklaarde dat hij, Is iederen nacht, den stroom heeft af- ezet. In de kast waren de loodzekerin- gen gesmolten, maar dat wil niets zeg en, gegeven de hitte waaraan zij door den brand bloot gesteld geweest zijn. Kortsluiting was immers reeds onmoge lijk verklaard toen de zekeringen in den ransformator intact bleken. Thans weet nen nog bovendien dat er geen stroom op de leiding stond: nieuw bewijs dat de electrische installatie de oorzaak van den brand niet kan zijn geweest. De deskundigen hebben verder den kabel tusschen transformator en verdeel kast doorgemeten en daarbij geconsta teerd dat ook deze geheel intact gebleven is in weerwil van de groote hitte, waar aan hij door den brand blootgesteld is geweest. De hoofdingeneur Mallet der Parijsche electriciteitswerken heeft dan ook ver klaard dat als oorzaak de electriciteit kon worden uitgesloten. Vastgesteld is door de verklaringen der getuigen dat de vestiaire door middei van een rooster met de buitenlucht in verbinding stond. Het is dus mogelijk dat er door dit rooster iets naar binnen geworpen is om brand te stichten. Of dit inderdaad ook gebeurd is kan echter nog volstrekt niet worden gezegd. Het opruimingswerk begonnen. Nadat dit onderzoek had plaats ge had heeft de verzekeringmaatschappij vergunning tot het opruimen van het puin gegeven, waarmee dadelijk begon nen is. Donderdag gaat men in drie ploegen aan het werk, om de voorberei ding voor den herbouw zooveel mogelijk te bespoedigen. Vermeld kan nog worden dat de drie kanonnetjes van de Oost-Indische Com pagnie, door het Rijksmuseum afgestaan, ongedeerd van onder het puin te voor schijn gekomen zijn. Uitgesproken: W. v. d. Mey Czn., schipper, Hillegom, Meerstraat 67, R.-c. Mr. S. J. Pit, Cur. Mr. P. Tideman. Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief: J. Huibers, Nieuw Vennep; G Drost, Haarl.meer, Nieuw Vennep; W. van Elswijk, Rijk, gem. Haarl.meer. NED. HERV. KERK. Beroepen te Birdaard: L. Knier, cand. te Leeuwarden; te Heinenoord, J. P. E. C. Eerhard, te Workum.. Bedankt voor Drimmelen: R. H. Olde- man, cand. te Vennep: voor Schoondijke, H. A. Boeser, te Vierlingbeek: voor Harich J. Doevensberger, te Cubaard. GEREF KERKEN. Beroepen: te Groningen (voor den miss. dienst op Soemba), P. J. van Lyen- dijk, cand. te Den Haag; te Bolsward, D. Zwart, te Oudemirdum. Aangenomen naar Zuidbroek: Jac. Jon ker, cand. te Werkendam. Bedankt voor Nieuwendam: H. J. Jager, te Jutrijp-Hommerts. VRIJE UNIVERSITEITSDAG TE GRONINGEN Gisteren is te Groningen de 51ste jaar- lijksche samenkomst van de Vrije Uni versiteit gehouden onder leiding van dr. K. Dijk, Geref. predikant te 's-Graven- hage. Nadat de huishoudelijke aangelegen heden afgedaan waren sprak ds. H. S. Bouma, Geref. predikant te Amsterdam over: „Het blijft een geloofsstuk" en prof. mr. P. A. Diepenhorst over: „Groen van Prinsterer en de Vrije Universiteit." Prof. dr. G. Ch. Aalders te Hilversum sprak vervolgens de slotrede uit. Besloten werd een telegram van hulde te zenden aan H.M. de Koningin. Het jaar verslag werd goedgekeurd. Tot bestuursleden werden gekozen, in de vacaturen ontstaan door het periodiek aftreden en niet herkiesbaar zijn van de heeren mr. C-. H. A. Grosheide te Amster dam en G. Wolzak Hzn. te Haarlem, de heeren mr H. Bijleveld oud-min. van Marine te Amsterdam en mr. J. F. v. Beeck Calkoen te Leeuwarden en tot lid van de commissie van toezicht op het gel delijk beheer in de vac. J. Balhuizen, de heer mr. C. v. Rij te Amsterdam. DE LUSTRUMFEESTEN IN UTRECHT. De intocht te Utrecht van Hernando Cortez, gezant van Karei V van Spanje binnen de residentie van Montezuma, de stad Tenochtitlau, trak'groote belangstel ling. Allerwege werden Cortez en Monte zuma hartelijk toegejuicht. Ook H.M. de Koningin-Moeder gaf door haar aan wezigheid blijk van belangstelling voor den optocht. Voor het Kasteel van Antwerpen bood de senaat van het Leidsche Studen tencorps Cortez een krans aan. Bij het paleis van Montezuma (het Jaarbeursge bouw) werd de stoet ontbonden. Later recipieerde Cortez in het Azteken paleis van Montezuma. Tal van autoritei ten kwamen den Spaanschen gezant in de schitterend omgebouwde zaal begroeten. 's Avonds gaf het Studententooneel in den Stadsschouwburg een tooneeluitvoe- ring. gevolgd door een gala-bal in het paleis van Montezuma. De beiaardbespe ling door den klokkenist, den heer J. A. H. Wagenaar, op den Domtoren, aangeboden door de leden van het U. S. C. trok even als de kermis aan de Croeselaan groote belangstelling. JAARVERGADERING „GRONINGEN". Gisteren werd in het Hotel des Pays Bas te Utrecht de jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van „Groningen", alg. onderlinge maatschappij tot verzekering van paarden en rundvee, in 1903 opgericht te Groningen, van 1 Mei 1921 af gevestigd te Utrecht. De directeur, de heer F F Leopold, bracht verslag uit over het afgeloonen jaar 1930. Er werden 523 schaden uitbetaald, tot een totaalbedrag van f. 144.011,30. De reserve der maatschappij bedroeg per 31 December f. 183.789,34. Blijkens het rapport van de Commissie tot nazien der rekening en van den ac countant den heer A. Versteege, werd de administratie in orde bevonden. De aftredende commissarissen werden herkozen. LAWN-TENNIS. DE KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Borotra door Shields geslagen. De sensatie van gisteren was, dat de aangewezen winnaar, Borotra, in 4 sets geslagen werd door den jongen Ameri kaan Shields: 75, 36, 64, 64! Voorts won de andere Amerikaan Wood van den Engelschman Perry eveneens in 4 sets: 4—6, 6—2, 64, 6—2, zoodat er twee Amerikanen tegenover elkaar zuller. komen In den eindstrijd, die Vrij dag of Zaterdag gehouden wordt. Dat maakt dien eindstrijd niet bepaald in teressanter Voor BorotraShields bestond de be langstelling van een totaal uitverkocht centre-court. De Fransche speler begor, uitstekend, en direct het zwaartepunt leggend in zijn netspel, won hij stormen derhand drie games achtereen. Doch de Amerikaan is een speler die zich niet spoedig uit het veld laat slaan, letterlijk niet en figuurlijk niet. Hij kon zijn backhand, die stevig bestookt werd steeds meer sterkte geven. Hij had bovendien een harde fore-hand langs de lijn. Die bleek telkens te snel voor den toch zeer vluggen Borotra en deAmerikaan slaagde er in om gelijk te komen, de lei ding te nemen met 54 en 55, waarna een buitengewoon lange gs.me volgde, waarin het niet minder dan tienmaal deuce werd. Telkens kreeg Borotra een kans, telkens ging die verloren en ten slotte bleek hij zoo moe van het doorloo pend serveeren, dat hij een slappe double- fault sloeg en de set verloor. In de tweede set was er de oude Boro tra met schitterend volleeren en dit gaf hem die set niet alleen met 63, maar bovendien leek dat de overwinning was in te luiden, zoo goed waren vooral de laat ste games. In de derde set kwamen er echter bedenkelijke zwakheden in het spel van den Franschman. Hij ging double-faults slaan, zijn drives vlogen decimeters over de lijnen en hoewel hij nu en dan brillant speelde, was Shields te secuur en te snel, zoodat die derde set aan den Amerikaan kwam. In de vierde is het spoedig merkbaar, dat Borolra niet het spel speelt van den winnaar Hij is onvast en daartegenover is Shields een en al aanvaller met prachtige diepe slagen, ge vaarlijke vollies en zeer sterk serveeren. Met 53 komt hij in gunstigen stand en al valt hij dan leelijk, na eenige minuten is hij weer in orde. Hij verliest de volgende game, doch daarna gaat Borotra missen en slaat zich zelf! In het dames-enkelspel, kwart-eind strijd, verloor mej. Aussem de eerste set aan mej. Payot met niet minder dan 26. Doch daarna was zij veel te zacht tegen de wel zeer harde, doch niet al te zekere fore-hands van de Zwitsersche, zoodat zij met 26. 62, 61 won. In het heeren-dubbelspel hebben Cochet Brugnon den halven eindstrijd bereikt en komen nu tegen Shields en Wood. Lott en van Rijn komen tegen Hughes en Perry Dat belooft wat! In het gemengd-dubbelspel werden mevr. Whittingstall en Cochet geslagen, na een lange partij, door mej. Adamoff en Maier. De uitslagen zijn: Wood slaat Perry, 4—6, 6—2, 6—4, 6—2. Shields slaat Borotra. 75, 36, 64, 6—4. Cochet en Brugnon slaan J. Satok en Kawachi, 4—6, 6—2, 8—6, 6^4. Lott en van Rijn slaan Landry en Man- gin, 60, 62, 75. Mej. Aussem slaat mei. Payot, 26, 6—2, 6—1. Mevr. Whittingstall en mej. Nuthall sl. mevr. Satterthwaite en miss Thomas 6—4, 7—5. Gregory en mrs. Pittman slaan Lee en miss Mudfort 14—12, 12—10. Aoki en miss Teltham slaan Kukuljevlc en mrs Beamish, 68, 62, 61. Collins en miss Redley slaan Hughes en miss Harveg 62, 86. Maier en miss Adamoff slaan Hodges en miss Macready 64, 46, 86. Maier en miss Adamoff slaan Cochet en mevr. Whittingstall 68, 1210, 62. Kirby en miss Sigart slaan Kingsley en mrs. HolcroftWatson 63, 108. De équipes van Leiden en de L.P.S.V. broederlijk vereenigd na sportieven strijd. Onder bevredigende belangstelling werd gisteravond in de groote wacht van het politiebureau alhier, het 2e gedeelte ver- schermd van den wedstrijd tusschen „Leiden" en de L.P.S.V. De samenstelling van beide equipes was dezelfde als vorige week, terwijl de leiding dit keer berustte bij den heer H. v. Duuren. Technische ge gevens te verstrekken, omtrent alle getrokken partijen, is ons door het groote aantal (128) niet mogelijk. Er is echter over het algemeen goed getrókken en de sportieve houding van alle deelnemers deed prettig aan, waardoor dan ook geen enkele wanklank werd vernomen. Echter één raad aan alle schermers, in het bij zonder aan de jongere, meenen wij te moeten geven. Valt niet aan op den ge- strekten arm zonder ijzer te nemen; doet men dit niet, of onvoldoende, zoodat men geraakt wordt (in den punt loopen) dan j zal de aanvaller getroffen worden ver- I klaard. (Zie de desbetreffende bepalingen I F.I.E. en uitspraak techn. commissie K.N.A.S.B.). Gebrek aan routine en jeug dige overmoed waren de redenen, dat dit nog al eens voorkwam. Gelukkig ontging dit euvel niet aan de aandacht van den leider, en zeer terecht nam de heer van Duuren hier zijn beslissing. De uitslag luidt: Leiden wint dit ge deelte met 33 gew. part. 183 ontv. en 199 geg. treffers; tegen de L.P.S.V. 31 gew. part. 199 ontv. en 183 geg. treffers. De totaal uitslag van beide ontmoetin gen luidt: Leiden 60 gew. partijen, 382 ontv. en 392 geg. treffers, L.P.S.V. 68 gew. partijen 392 ontv. en 382 geg. treffers, waardoor de L.P.S.V. won en in het bezit van den uit geloofden beker kwam. De persoonlijke resultaten zijn: le prijs J. A. Volkers met 13 gew. p., 2e prijs Paling met 12 gew. p., hetgeen voor beiden een zeer fraaie prestatie is in deze zware wedstrijden; 3e prijs Impel- mans met 12 gew. p., met meerdere ontv. treffers; 4e prijs Rempt met 11 gew. p.; 5e prijs Dreef met 10 gew. p.; 6e pr. Ber ger met 10 gew. p., met meerdere ontv. treffers; 7e prijs Schramp met 9 gew. p.; 8e pr. Straathof met 9 gew. p. met meer dere ontv. treffers. Op verzoek van den heer Volkers reikte de heer Ter Weer den beker aan het win nende taem en de overige prijzen uit. Tot slot sprak de heer Zwart woorden van dank aan de ver. Leiden voor de tot standkoming van deze wedstrijden en het beschikbaar stellen van de prijzen, waarna de hr. Volkers bedankte voor de ontvangst en de heeren v. Duuren en Gijsberti voor de leiding, hetgeen hij vergezeld liet gaan van de aanbieding van een stoffelijk blijk van waardeering. HET DAVISCUPTOURNOOI. Ter gelegenheid van de kampioenschap pen van Wimbledon kwam de F.I.L.T. (In ternationale Lawn Tennis Federatie) bij een. Een voorstel, dat inhield de wedstrij den voor den Daviscup om de twee jaren te laten spelen, werd verworpen. 20 landen stemden voor dit voorstel en 13 landen waren daartegen. Hiermede was de nood zakelijke 2/3 meerderheid niet bereikt. Andere voorstellen betreffende de indee ling en de organisatie van de wedstrijden werden naar een bijzondere commissie verwezen. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN DER L. Z. C. De inschrijvingen. Zaterdag en Zondag worden in de zwem inrichting aan den Hooge-Rijndijk de jaarlijksche wedstrijden van de Leidsche Zwemclub gehouden. Zooals gewoonlijk wordt de Zaterdagmiddag geheel in beslag genomen door de onderlinge- fen school- wedstrijden. De schoolestafette voor meisjes brengt ploegen van het Gymnasium, de Gem. H.B. S. en de Chr. H. B.S.; de jongens- afdeeling wordt aangevuld door de Ulo school (Hibma) en de Ambachtsschool. Zoowel de nummers 50 M. rugslag dames (kamp. v. Leiden) en 100 M. vrije slag (v. Spall-beker) zijn slecht bezet (3 deelen). De 100 M. schoolslag, eveneens om het kampioenschap van Leiden, belooft een spannenden kamp tusschen de Reede (L. Z.C.) en v. d. Mark (Zijl). De nummers 50 M. vrije slag dames (kamp. v. Leiden) en 50 M. vrije slag (nieuwelingen) tellen beide acht inschrijvingen. Aan den drie- kamp voor schoolploegen (jongens) nemen deel de Chr. en Gem. H. B. S., de Ulo- en de Ambachtsschool; aan dien voor meisjes alleen de Chr. en Gem. H. B. S. Voor de actractieve nummers, zooals het popduiken en dobbervisschen bestaat na tuurlijk groote belangstelling. Een polo wedstrijd tusschen L.Z.C. III en de A.Z.C. besluit den eersten dag. Zondag is de dag van de nationale en onderlinge wedstrij den. Over het algemeen blijft de animo hier beneden die van vorige jaren. De wedstrijden voor heeren vormen bijna alle een onderdeel van den tweekamp tusschen de L. Z. C. en de Amsterdamsche Zwem club, welke de volgende nummers omvat: 50 M. rug, 4x50 M. vrije slag, 100 M. school, 100 M. vrije slag, 3x50 M. wissel slag, 8 x 50 M. vrije slag. touwtrekken en een polowedstrijd. De dames binden den strijd aan tegen de Hollandsche Dames Zwemclub, eveneens te A'dam en wel in de volgende nummers: 4x50 M. vrije slag, 3x50 M. wisselslag, 4x50 M. schoolslag en touwtrekken. De A.Z. komt o.m. uit met Ambachtsheer Bannenberg, van Voorst, Zeegers, Goe- dings e.a. Ter opluistering wordt een komische scène opgevoerd „De gestoorde bruiloft." Wanneer het weer wil medewerken, wachten ons twee mooie zwemdagen. Geautoriseerde vert. uit het Engelsch van J. S FLETCHER door Jhr. C. A. L. V. d. W. (Nadruk verboden). 27) Voor den hoofdingang van de flat onn v?n au^°- En daarin zat, zooals wij :Pm®rk,en toen wij voorbijkwamen, een unn e' .ln bet zwart gekleede vrouw, recht dem birmèn.Uit kijken' WU glng<m d° beb die vrouw meer gezien, zeide njmrHo*u*.toen WÜ de hall door gingen naar de hft. In Marrasdale. \antwoordde ik. Ik zag haar rif LnL herberg ik heb haar voor toni/fn u aangezien. Zij was in de heonoulJbezi6 te koken, toen ik daar ar*™ om aan de vrouw van Mus- doen? vra®en- zou zü hier komen Da' zmevrouw Elphinstone wel Wr!t t, i,lr, zal het haar niet vragen. i,i ffnummer van de kamer van Mooi? WH *?perley? Zeven en twintig? viiiioii nft happen dadelijk binnen. Wij ~Tr, daarover wel verontschuldi- Mnfk Ho?? n aan Juffrouw Apperley. M?ak de deur open en vooruit. uioon^e<l Z005ls hij vroeg Zonder aan te Jp^hen opende ik de deur van de zitka- dln ?n fi"ge„n hinnen. Wij vielen mld- veei L7 gesprek. De zitting had j toneeluitvoering. De eige- neus zat de h1, "?et Mn !orgnet op haar eus, zat, de handen gevouwen in haar schoot, op een chesterfield bij het raam. Sheila stond met een Verontwaardigd en uitdagend gezicht bij een tafel, terwijl mevrouw Elphinstone in een leunstoel bij den haard zat. De heer Elphinstone had plaats genomen op een stoel in den anderen hoek der kamer en voelde zich blijkbaar weinig op zijn gemak. Het leek mij dat de komst van twee personen van zijn eigen sekse voor hem een opluch ting was. geen woord, moeder, vóór u mij heeft gezegd, hoe u aan dat testament kwam! zeide Sheila met nadruk, toen wij binnenkwamen. Het is aan u bm het eerst te spreken u is. Zij hield op, of liever Maythome viel haar in de rede. Hij was naar voren ge treden. Uw dochter heeft gelijk, mevrouw Elphinstone, zeide hij kalm. Het is aan u om de noodige opheldering te geven. Kom, vertelt u nu maar mevrouw Elphin stone, hoe u in het bezit van dat testa ment is gekomen, dat, laat ik u dat dade lijk vertellen, veilig is opgeborgen in de brandkast van mr. Crole. De heer Elphinstone bromde, mevrouw Elphinstone werd boos. Hoe durft u op zoo'n manier tot mij te spreken? vroeg zij. Met welk recht Mijn waarde mevrouw, viel May- thorne in de rede, houd u kalm en wees verstandig. Denkt u eens na. Er is een vermogend man vermoord onder zeer ver dachte omstandigheden. Hij had zijn testament bij zich met andere papieren van waarde. Hij is vermoord en beroofd van alles wat hij bij zich had. Van zijn eigendommen kan niets teruggevonden worden. Eenige dagen later ontdekte uw dochter dat het testament in uw handen is! Wat denkt u wel dat de Justitie daar van zal zeggen, mevroup Elphinstone? Mevrouw Elphinstone keek hem ver wonderd en stijfkoppig aan. Toen zij bleef zwijgen werd hij nog vrijmoediger. Ik zei ik vraag u om inlichtingen, mevrouw Elphinstone! Ik sprak over de Justitie waaraan geeft u de voorkeur: om mij alles te vertellen of door de Justitie ondervraagd te worden. Dat laat ste zal zeker gebeuren. Een woord van mij, en dan.Maar ik geloof dat u be grijpt. De heer Elphinstone schoof onrustig in zijn stoel heen en weer. Het is zeer pijnlijk! mompelde hij, zeer onaangenaam. Werkelijk ik ik geloof Marion, dat weet je als ik jou was zou ik zeggen hoe je aan dat document komt ik zou werkelijk. Mevrouw Elphinstone zal moeten verklaren hoe zij dat stuk kreeg en van wie, merkte Maythorne op. Mevrouw Elphinstone stond plotse ling op. Met welk recht stelt u mij vragen? vroeg zij aan Maythorne. U is niet van de politie en ik begrijp niet van wien u volmacht heeft. Als ik juffrouw Apperley was, zou ik u vragen om deze kamers on middellijk te verlaten! Wat mij betreft, ik ga, en zij die mijn adres willen weten: ik logeer in Short's Hotel. Je kunt me daar vinden, Sheila, ik zal Je niet weer naloopen. Het is zeer practisch, dat wij uw adres weten, mevrouw Elphinstone, zeide Maythorne hardnekkig, ongetwijfeld zult u bezoek onvangen in uw hotel. En wat ons binnendringen bij juffrouw Apperley betreft, ik geloof dat juffrouw Apperley genoeg heeft gehoord om zeker te zijn, dat wij gerechtvaardigd waren. Dit is een moordzaak! En of u dit al dan niet wenscht, mevrouw Elphinstone, ik zal onderzoeken wie Mazaroff vermoorde. Indien u het weet, dan is u medeplichtig. Deze woorden hadden geen uitwerking. Mevrouw Elphinstone wandelde naar de deur, gevolgd door haar man. Ik geloof werkelijk, zeide hij tot Maythorne, dat er wel een verklaring voor is, hoe mevrouw Elphinstone dat testament kreeg. Laat mevrouw Elphinstone dat zeg gen, mijnheer U kunt niet ontkennen, dat de zaken staan zooals ik heb gezegd! Als mevrouw Elphinstone er de voorkeur aan geeft om verdacht te worden, dan is dat haar zaak. Als mevrouw Elphinstone op een onschuldige manier aan dat testa ment kwam, waarom zegt zij dat dan niet? Waarom helpt zij ons dan niet in plaats van ons tegen te werken? Mevrouw Elphinstone wierp ons een verachtelijken blik toe. Doe uw eigen werk! riep zij uit. Ga je mee, Malcolm? Zij liep de gang in, zonder op haar man te wachten. Hij treuzelde nog en keek Maythorne smeekend aan. Ik hoop, dat u niet naar de po litie zult gaan, zeide hij. Het is alles zeer ongelukkig en onaangenaam, maar ik ben zeker, dat alles zal worden opgehelderd. Het is heel onaardig en dom van mijn dochter om er met dat document van door te gaan. voordat zij haar moeder daarover gesproken heeft Juffrouw Merchison deed zeer ver standig, viel Maythorne in de rede. De heer Elphinstone schudde zijn hoofd. Hij keek ons allen aan, zonder een woord te zeggen, en volgde zijn vrouw. U kunt misschien zeggen, dat ik hard was tegen mevrouw Elphinstone, zeide Maythorne. Ik geloof echter niet dat u alles begrijpt. Nu ik zooveel weet, kan ik er de politie niet buiten houden! Het is onmogelijk! Er is iets, waaraan u niet gedacht heeft, zeide juffrouw Apperley plotseling. Mevrouw Elphinstone kan het testament gevonden hebben. Als dat zoo is, zeide Maythorne, waarom zegt mevrouw Elphinstone dat dat dan niet? Waarom weigert zij inlich tingen te geven? Neen, mevrouw Elphin stone heeft het testament niet gevon den. Ik weet vrij zeker, wat hier ach ter zat. Hij zeide dit op zulk een overtuigenden toon, dat wij hem allen aankeken. Er is iemand, dien mevrouw Elphin stone wil redden, zeide hij. Dat is de zaak! Wie kan dat zijn? Zonder eenig antwoord af te wachten, klopte hij mij op mijn schouder en ver trok. Ik bleef nog een oogenblik om een paar woorden met Shella te wisselen, daarna volgde ik hem. Geloof je dat Maythorne? vroeg ik, toen wij bij de lift stonden te wachten. Natuurlijk! riep hij uit. Mijn gezond verstand zegt mij dat! Zij weet er alles van! Als zij niets wil zeggen, ga Ik naai de politie. Maar tusschen nu en morgen heeft zij den tijd om na te denken. En intusschen Hij sprak niet verder. De lift bracht ons naar beneden en zonder een woord te spreken wandelden wij langs Edgeware Road. Hij moest Cottïngley spreken. In Praed Street stond hij plotseling voor ons. Hij is aangekomen! zeide Cottingley. In een taxi van Euston, om ongeveer half zeven, alleen. Voor den nacht is alles in orde de aflossing van Johnson en zoo voort. Wij hebben den anderen man nog niet eenmaal gezien sinds vanmorgen. Zij zijn nu beiden thuis. Maythorne knikte; zij fluisterden nog een oogenblik en daarna gingen wij verder. Bedoelde hij, dat Eccleshare geko men is? vroeg ik. En zullen zij de wacht houden? Ja zeker, Eccleshare, wie anders. Hij is nu goed bewaard! (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9