m I 9 uur voorm.: 18 gr. C. (65 gr. F.). I 12 uur 'smldd.: 20'/i gr. C. (69 gr. F.). I 3 uur nam.: 20'/; gr. C. (69 gr. F.). f Donderdag: 9.53 n.m. tot 4.13 v.m. TELEGRAMMEN. SSLTJg w.erk van iemand'die nIet LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BURG. STAND VAN LEIDEN RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN, VISSCHERIJ-BERICHTEN. BEURSOYERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. 1 H \o J, R 1 t/1 14 e A Gistermiddag 3 uur.' 764. Hedenmiddag 3 uur: 760. telegrafisch weerbericht L h Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt I Hoogste stand 762,7 te Zurich. I Laagste stand 748,6 te Storneway. Verwachting tot den avond van 3 Juli. I Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste- «lijke wind. Zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk enkele regen- buien met kans op onweer. Weinig ver- «andering in temperatuur. luchttemperatuur. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. 'S Voorm. te 5 u. 43 min.; nam. te 6 u. 3 min. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". sMiddags 12 uur: 22'/! gr. C. Zweminrichting „De Zijl." s Middags 12 uur: 19'/; gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. rondom het hoover-voorstel. I WASHINGTON, 2 Juli (Reuter) In de I Amerikaansche nota wordt de Fransche BI regeering gewaarschuwd, dat indien Dultschland van de bepaling van het I Youngplan gebruik makend een morato- I rium aanvraagt, Frankrijk ongeveer hon- derd millioen dollar zal verliezen door de 1 noodzakelijkheid van de betaling van I liaar schulden aan Amerika en Engeland. PARIJS, 2 Juli (V. D.). Na afloop van de kabinetszitting werd aan de pers een officieel communiqué verstrekt, waarin I ten aanzien van de Fransch-Amerikaan- I sche onderhandelingen slechts wordt ge- 1 zegd. dat minister-president Laval den ministerraad op de hoogte bracht van den I inhoud van de Amerikaansche .Aide mé- I moiré", waarna de nota aan een nauw- jjj keurig onderzoek werd onderworpen. bolivia en paraguay. ASSUNCION, 2 Juli (Belg. Tel. Ag.) Bo- livia heeft zijn gezant te Assuncion order I gegeven deze slr.d te verlaten. Het afbre- I ken der betrekkingen met Paraguay zou dus aanstaande zijn. De Heilige Stoel en de Zuid-Amerikaan sche naties zouden hebben aangeboden I om bemiddelend op te treden. communistische troepen verslagen. SHANGHAI, 2 Juli. (V.D.). Het officieele Chineesche Telegraaf Agentschap meldt, dat de Chineesche regeeringstroepen in de provincie Kiangsi erin geslaagd zijn, in de nabijheid van de stad Foetsjoen de com munistische troepen beslissend te ver slaan. Hierbij werden 600 communisten I gevangen genomen, terwijl een groote I voorraad geschut en munitie in handen I der regeeringtroepen viel. Deze danken I hun overwinning voornamelijk aan de tui Van 6en zwaar bomt3ardementsvlieg- o twee militaire vliegtuigen neergestort. PARIJS. 2 Juli. (V.D.). Wederom heeft de Fransche militaire luchtvaart twee ernstige verliezen te boeken. Te Bourg raakte een vliegtuig in de lucht in brand en stortte brandend naar beneden. De piloot werd geheel verkoold naast zijn toe stel gevonden, i Te Lyon stortte eveneens een vliegtuig I oranaend omlaag waarbij de vlieger om het leven kwam. I HET VERGAAN VAN DE „ST. PHILIBERT" I 2 Ju'*- (V.D.). Nog dagelijks I j zee de lijken van de slachtoffers I li1 -SE ,Y,reeselij ke scheepsramp van de I Tnf Phl"bert" in de Loire monding terug, li °Ln°B toe zijn in wtaal 262 lijken aan schoiffsp Hoewel de duikers, die ver- Iziin Tla'en in het gezonken schip ten hphw ?een 'yken meer in de kajui- aan unnen vinden, neemt men I lineen van'ï."1 de verschillende afdee- bevinden Tin6 p nog lyken m°eten voléënd? wY urIyk in het begin van de begfnnen hot 2aJ een Hamburgsche firma beginnen het schip te lichten. UIT WRAAK. nloff£I/S,h?iu11,(Ned- Tel- A=-' Een ont- nJ i.. ëad P'aat-s in de Rue Bedaine. wraak wfirtëu ls en een persoonlijke van heWinro stigen' In bet P°rtaal voor itaiioo tVan een steuncommissie 912 ltan »anlche arbeiders, die sedert scheid van n»ët»arëeiders zonder onder" granaat °ntpl°fte een antoJtamffer^t™Sti8 gewond' ^ee peter kuerten terechtgesteld. keulen, 2 Juli (V.-D.) Hedenmor gen vroeg te zes uur is in de Staatsge vangenis Klingelpuetz te Keulen het doodvonnis aan Peter Kuerten voltrok ken. Bij de terechtstelling waren aanwe zig de Djusseldorische procureur-generaal, de verdediger van Kuerten en verschil lende leden van de Rechtbank, alsmede de mlnisterialrat Dr. Weddigen van het Pruisische ministerie van Justitie en eenige personen uit de wetenschappelijke wereld. Kuerten heeft zijn laatsten nacht in den cel doorgebracht met drie geestelij ken, waaronder zijn biechtvader, een Franciscaner monnik uit Diisseldorf. Hij was zeer rustig en had verzocht eenige brieven te mogen schrijven. Den geheelen nacht heeft hij brieven geschreven aan de nabestaanden van bijna al zijn slacht offers, waarin hij mededeelt dat hij be rouw van zijn daden heeft en om ver geving bidt. Vroeg in den morgen voor de terechtstelling, biechtte en communi ceerde Kuerten. De terechtstelling ge schiedde met een nog uit den Franschen tijd stammende guillotine door den scherprechter Goedecke uit Maagdenburg Op de vraag van den procureur-generaal „Peter Kuerten, hebt gij nog een wensch"? antwoordde Kuerten kort en zakelijk „Neen.". Kuerten was gistermiddag om vijf uur naar Keulen overgebracht om dat in de gevangenis te Dusseldorf geen terechtstelling kan plaats vinden. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Vergelijkend onderzoek omtrent den in vloed van het huishoudelijk koken en van het conserveeren in blik op het vitamine gehalte van groente", de heer J, J. Hoff, geboren te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het candidaats-examen Nederl. taal- en letterkunde de heer J. Hulsker (Den Haag)voor het doctoraal-examen rechts geleerdheid de heer Th. Heere (Raams- donksveer); voor het candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heer IJ. H. M. Nijgh (Den Haag): voor het taalkundig candi daats-examen indologie de heer A. C. J. Riel (Den Haag); voor het doctoraal examen Indisch recht de heer A. Sukur (Leiden) Doctoraal examens Indisch recht de heer W. L. Haye (Den Haag); doctoraal examen Godgeleerdheid de heer W. F. Dankbaar (Bloemendaal)propadeutisch examen godgeleerdheid de heeren M. A. Visser (Santpoort) en H, J. Kater (Wir- dum Fr.) cum laude: candidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. H, M. Rahder (Den Haag) en de heer H. M. Kerckhoff (Was senaar); Vrij doctoraal examen rechts geleerdheid de heer G. H. Mees (Den Haag.) o meisje overreden. Gisteravond is te 's-Hertogenbosch het 4-jarig meisje, genaamd E. H. Craane, door een auto van den drogist Cox. uit Oss, aan den Graafschen-Weg alhier, overreden en op slag gedood. Het kind. dat dat tusschen eenige menschen in stond, liep opeens van de moeder w-.'g en liep pardoes onder de auto. De chauffeur rem de uit alle macht, doch kon het ongeval niet voorkomen. Hem treft geen schuld. TWEE HUIZEN AFGEBRAND. Gisteren brak door onbekende oorzaak brand uit in de woning van den heer Her mans te Herkenbosch (Limb.). In enkele minuten stond de heele woning in lichter laaie en brandde tot den grond toe af. Van hieruit sloeg het vuur over op de woning van den heer Biermans, die eveneens zoo goed als geheel door het vuur werd ver nield. Ook een schuur, gevuld met hooi, stroo en graan, werd in de asch gelegd. De in boedel ging grootendeels verloren. Verze kering dekt de schade. DE BRAND OP DE KOLONIALE TENTOONSTELLING TE PARIJS. In een onderhoud met den heer Krie- ger, conservator van het Ethnografisch Museum te Leiden, die gisteravond terug gekeerd is uit Parijs, zeide hij o.m. het volgende: ..De oorzaak is in elk geval geen kort sluiting. Er zijn drie oorzaken aan te wij zen, n.l.: chauvinisme, communisme, of ontslagen elementen van de tentoonstel ling zelf zijn aan het werk geweest, het geen natuurlijk niet meer is aan te too- nen. Het feit, dat de brand op meerdere plaatsen tegelijk uitbrak, brengt de ge-, dachte aan moedwil zeker op den voor grond." De pers moet naar de meening van den heer Krieger aandringen op een nauwkeu rig onderzoek, voor wat betreft bewaking, en verzorging en wie daarvoor de verant woordelijkheid draagt. „Ik heb" aldus de heer Krieger „iets nooit zóó plat gebrand gezien als dat." De vrees voor herhaling is niet onge grond vooral niet wanneer inderdaad communistische elementen aan het werk geweest zijn. Een vooraanstaand persoon uit de Fran sche museum-wereld verklaarde aan den heer Krieger, dat de gedachte aan kort sluiting moet worden uitgesloten, alleen reeds omdat een Nederlandsche firma de installatie in orde gemaakt heeft en het materiaal van zeer goede kwaliteit was. Wat tenslotte het voornaamste verlies voor het Ethnografisch Museum te Leiden betreft: dit bestaat uit een collectie van drie Javaansche oudheden. De mogelijk heid bestaat dat die nog teruggevonden worden, weshalve de heer Krieger reeds morgen waarschijnlijk weer terugkeert naar Parijs voor het verdere onderzoek. BRAND IN EEN BOERDERIJ. Gisteren is te Tijnje (Fr.) de boerderij met geheelen inventaris, van w. Venema afgebrand. De bewoners konden zich met moeite redden. Alles was verzekerd. Ver moedelijke oorzaak is hooibroei. (Hbld.) de noordzeevisscherij. Van de Katwijksche en Scheveningsche vloot hebben dit jaar tot en met Juni aan de treilvisscherij deelgenomen: van Katwijk: 62 motorloggers, welke 1054 reizen deden en f. 666.625 besomden aan versche visch, tegen verleden jaar tot en met Juni, 1 zeillogger in 7 reizen f 1889 60 motorloggers in 1065 reizen f. 683,203, en 1 stoomtreiler in 9 reizen f. 15.844; van Schveningen 53 motorloggers. welke 734 reizen deden en f. 452,211 besomden aan versche vlsch, tegen verleden jaar tot en met Juni, 86 motorloggers in 1104 rei zen f. 647.030. Van Vlaardingen werd dit jaar niet aan de treilvisscherij deelgenomen. De motortreilers besomden dit jaar tot eind Juni gemiddeld per reis f. 625.75. te gen verleden jaar tot dien tijd f. 613.30. Einde Mei bedroegen deze cijfers respec tievelijk X. 619.36 en f. 626.50, waaruit blijkt dat de gemiddelde besommingen in de maand Juni belangrijk beter zijn geweest dan het vorig jaar. Aan de stoombeugvisscherij, welke al leen vanuit Vlaardingen wordt uitgeoefend hebben dit jaar tot eind Juni 16 stoom- beugers, waarvan er één een z.g. zoutreis heeft gemaakt, deelgenomen. Tot en met Juni hebben deze schepen 186 reizen gemaakt en f. 133.034 besomd aan versche visch. terwijl 7654 kantjes kolharing en 16 tonnen zoutevisch werden aangebracht, tegen verleden jaar door 18 stoombeugers in 167 reizen f. 152.280 aan versche visch, 6986 kantjes kolharing en 62 tonnen zoutevisch. Van de haringvisscherij zijn dit jaar tot en met Juni binnengekomen: te Vlaar dingen: 28 stoomschepen met 7753 kantjes 5 motorbooten met 1802 kantjes en 24 motorloggers met 5728 kantjes haring, te gen verleden jaar 50 stoomschepen met 22.097 kantjes, 5 motorbooten met 2465 kantjes en 34 motorloggers met 12.050 kantjes haring; te Scheveningen: 42 mo torloggers met 13.720 kantjes haring, te gen verleden jaar 59 motorloggers met 23.281 kantjes haring; te IJmuiden: 3 stoomschepen met 1326 kantjes tegen ver leden jaar 7 stoomschepen met 4007 kantjes en 4 motorloggers met 1415 kantjes haring. Van de drijfnetharingvisscherij kwamen dus dit jaar tot eind Juni in het geheel binnen: 102 haringschepen met een ge zamenlijke vangst van 30.329 kantjes, te gen verleden jaar 159 schepen met 65.315 kantjes gezouten Noordzeeharing. Met Inbegrip van de door de beugers aangebrachte haring bedroeg de totale aanvoer eind Juni van dit jaar ongeveer 34000 kantjes minder dan op eind Juni 1930; de prijzen hebben zich dit jaareven wel veel beter gehouden dan verleden jaar hoewel ook thans bij eenigszins grootere aanvoeren ver beneden kostprijs moet worden verkocht. Verscheidene schepen hebben nu reeds belangrijke vleetschade geleden door overvloedige vangst, hetgeen voor de betrokken reederijen een aanzien lijk verlies beteekent. Afgewacht dient te worden hoe zich de haringvisscherij in de komende maanden zal ontwikkelen en of tegen redelijke prij zen voldoende afzetgebied zal worden ge vonden. (N. R. Ct.) r-c UITVOERING TARWEWET. Voor het grootbedrijf zijn door het hoofdbestuur der Ned. Ver. van Werk gevers in het Bakkersbedrijf en de Meel centrale benoemd- tot bestuurslid de heer L. A. J. Waterreus, directeur der N.V. Kon. Fabrieken vh. Paul C. Kaiser te 's Gravenhage en tot plaatsvervangend bestuurslid de heer C. J. Ulrich, lid der firma C. Ulrich en Zoon te Rotterdam. Het Staatsblad bevat thans het Kon. Besluit tot uitvoering der artikelen 27 der Tarwewet 1931. geboren: Marijtje, d. v. C. H. van Teijlingen en J. Neuteboom. Herman Martinus, z. v. D. v. Niekerk en H. E. Haartz. Nicolaas, z. v. N. Esveldt en M. C. de Blanken. Jo hannes Gijsbertus Maria, z. v. F. J. Kou- wenhoven en Chr. A. Spierenburg. Lena d. v. A. A. van Polanen en L. Bennjng. Abraham Petrus, z. v. A. P. Beij en A. P. Zandvliet. Hendricus Antonius Corne lls, z. v. C. A. Visser en Th. M. E. Kriek. gehuwd. Th. J. den Hollander jm. en Th. M. van den Berg jd. N. Hollebeek jm. en H. M. Doesburg Lanooij jd. A. Braggaar jm. en S. M. Linschooten jd. J. B. van der Heijden jm. en J. Sjardijn jd. M. F. v. Kampenhout jm. en J. F. Schroder jd. C. G. Onvlee jm. en G. Veen jd, A. Ple zier jm. en A. Siera jd. H. A. van der Reijden jm. en E. Verstraaten jd. K. A. Traeger wedn. en J. M. Knappenberger jd. J. Turenhout jm. en J. Bergman jd. D. van Galen jm. en J. Hogewoning jd. N. Beij jm. en M. C. Meijers jd. G. P. L. de Bock jm. en M. Schouten jd. F. Hartevelt jm. en A. M. C. van Mastrigt jd. HOOGE RAAD. Diefstal van rijwielen. De Hooge Raad heeft behandeld een zaak van den minderjarigen jongen C. v. D„ uit Sassenheim, die wegens diefstal van rijwielen door het Gerechtshof te 's-Gravenhage ter beschikking van de re- geering is gesteld. Door de minderjarig heid van den requirant waren de ouders opgeroepen en in de zitting van den Hoo- gen Raad aanwezig. Dc vader van den jongen had in een brief betoogd, dat zijn zoon het slachtolfer was geworden van twee meineenigen. een politie-agent en een meisje. Nadat de raadsheer, mr. Fick. rapport had uitgebracht, werden in besloten zit ting de ouders van het kind gehoord. Na heropende zitting concludeerde de procureur-generaal mr. Tak, tot verwer ping van het beroep. Arrest 7 Juli. JAARVERSLAG ALGEMEENE NEDERL. TYPOGRAFENBOND. Verschenen is het jaarverslag over 1930 van den Algemeenen Nederlandschen Typografenbond. In den loop van het ver slagjaar werden in totaal 1244 personen als lid van den Bond ingeschreven. Ver geleken bij de beide voorgaande jaren kan een vrij regelmatige stijging worden geconstateerd. Verreweg het grootste deel van de nieuw toegetredenen bestond uit personen die voor het eerst een werkkring in het grafisch bedrijf hadden aanvaard. Het aantal van hen, dat in het afgeloopen jaar uit een der andere werknemersor ganisaties in het grafisch bedrijf naar den A.N.T.B. overkwam, bedroeg 81. Als lid werden afgevoerd 924 personen. Met ultimo Dec. bedroeg het aantal afdeelingen en correspondentschappen to taal 99, tezamen 10.269 leden tellende, waarvan 358 A en 735 B-adspiranten be nevens 9176 volle leden. Het Bondsvermo- gen bedroeg op dat Tijdstip f. 1.944.744.90 of gemiddeld f. 189.38 per lid. Gewezen wordt op den gunstigen toe stand van het Reservefonds, de strijdkas van den Bond. Wat de ultkeering der werkloozenkas betreft, werd in totaal f. 82.417.68 uitgekeerd; hetgeen neerkomt op een toename van ruim 20"/o. Benoemd is tot bedrijfsdirecteur aan het sanatorium voor Arbeidstheraple voor tuberculosë-lijders te Hilversum ir. A. C. de Frenne te Veenhuizen. Mr. S. M. S. Reitsma, directeur van het kantoor Zwolle der GeWersche Cre- dietvereeniging is bij Kon. Besluit van 27 Juni benoemd tot directeur-president der Surinaamsche Bank. standplaats Parama ribo. De eerstvolgende audiëntie van den Minister van Staat. Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, zal plaats hebben op Donderdag 9 Juli. De Eerste Kamer heeft aangenomen het ontwerp tot wijziging der Woningwet, dat tot wijziging der Visscherijwet en dat tot wijziging der Nijverheidsonderwijswet. nieuwe uitgaven. Bij het Nederl. Uitg.- en Reclamebureau te Hilversum is een aardig geïllustreerde gids van Katwijk met interessante bijzon derheden, verschenen. PHILIPS EN DE RADIOBONDEN. De Nederlandsche Bond van Radiohan delaren verzoekt ons te melden: De N.V. Philips Gloeilampenfabrieken heeft het faillissement aangevraagd van de Radio bonden N.B.R. en B.O.R.N., zulks op grond van de vorderingen, die Philips aan de arbitrale uitspraak tegen die Bonden ont leent. Heden is voor de Eerste Kamer der Rechtbank te Amsterdam die aanvrage behandeld. Namens de Bonden werd betoogd, dat de Bonden van de arbitrale uitspraak in verzet zijn gegaan, en dat er geen plu raliteit van schulden bestaat. De rechtbank heeft de faillissements aanvrage afgewezen. De pavolgende passagierschepen zijn Vrijdag 3 Juli 1931 in radiotelegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiken. Medegedeeld door de N.TM. Radio Holland N.V. Aldabi Cabo Fmisterre Rad.: Algcrab Rugby Radio; Baloeran Scheveningen Rad. Costa P.ica Rugby Radio; Colombia Sche veningen Rad.: Dempo Scheveningen Rad.: Gelria Scheveningen Rad.; Indra- pocra Scheveningen Rad.: J. P. Coen Sche veningen Rad.; Joh. v. Oldenb. Schevenin gen Rad.: Joh. de Witt Scheveningen Rad; Mam. v. St. Aldegonde Scheveningen Rad: N. Amsterdam Scheveningen Rad.; Orania Scheveningen Rad.; Oranje Nassau Ques- sant Radio: Patria Scheveningen Rad.; Poelau Laut Colombo Rad.; Poelau Roe- biah Cadiz Radio; Sibajak Schevenin gen Rad.; Tarakan Singapore Radio; Volendam Louisb. Rad. Vas; Zeelandia Scheveningen Rad. IJMUIDEN. 2 Juli 1931. vischprijzen. Tarbot per K.G. f.211; Griet per kist van 50 K.G. f.63—26; Tongen per K.G. f. 2.702; Middelschol per kist van 50 K.G. f48—47Zetschol per kist van 50 K.G. f.3630: Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.336.40; Schar per kist van 50 K.G. f.92.50; Tongschar per kist van 50 K.G. f.41; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 7.50—4.70; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.3633; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2116; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 14.506.10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.6140; Gullen per kist van 50 KG. f. 16.505; Lengen per stuk f. 1.150.70; Heilbot per K.G. f. 1.751.60; Wijting per kist van 50 K G. f.76; Koolvisch per stuk f. 0.70. Aangekomen 5 Stoomtrawlers: IJM. 196 met f.3274; IJM. 44 met f.2483; IJM. 184 met f.1542; IJM. 24 met f.2721; IJM. 193 met f.2111; de Deensche kotters: E. 298 met f.893; IM. 399 met f.806; E. 142 met f.764 en E. 84 met f.1121; en de loggers: K.W. 34 met f.1103; K.W. 173 met f.905: SHV. 243 met f.881; en de haringlogger IJM. 267 met f. 4617 pekelharing. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 30 Juni. Tusschen 0 gr. 15' en 0 gr. 45' Ol. en 59 gr. 45' en 59 gr. 25' Nbr. VL. 3, 6 last; VL. 16. VL. 47. VL. 56, 6 last; VL. 142, 3 last; VL. 150. 11 last; VL. 165, VL. 185. 15 last: VL. 211, VL. 217, SCH. 8, 5 last; SCH. 16, 12 last; SCH. 82. 8 last: SCH. 106, SCH. 195. SCH. 245, SCH. 247. SCH. 268, 50 kantjes; SCH. 234, 40 kantjes; SCH. 297. SCH. 325. 40 kantjes; SCH. 370. 9 last; SCH. 378, MA. 1, MA. 5, 9 last; ZK. 52, 7 last; IJM. 33, 12 last; IJM. 406, 13 last; KW. 172, 5 last. AMSTERDAM, 2 Juli. Kalme, doch vaste markt. Industrieele fondsen, Tabak ken en Rubbers prijshoudend. Scheep vaarten en Suikerwaarden vast. Alge- meene Exploraties weinig veranderd. Ame rikaansche fondsen hooger. Nu de onzekerheid inzake het yerkrij- gen van overeenstemming tusschenrFrank- rijk en Amerika betreffende de oorlogs- schuld nog bestaat was het volkomen ver klaarbaar, dat de handel op de beurs van kleine afmetingen bleef. Over het alge meen blijft men optimistisch gestemd ten aanzien van het resultaat, zoodat de ten- denz over het geheel genomen weer vast was. Zoo konden Koninklijke nogmaals een avance van enkele pet. boeken; ook de buitenlandsche soorten waren goed ge disponeerd. In Industrieele fondsen ging weinig om. De Philips trokken nauwelijks eenige attentie en waren nagenoeg geheel onveranderd. Unilevers stelden zich iets hooger even als Aku's die gestimuleerd werden door de vaste tendenz in Berlijn. De Accous- tiekaandeelen bleven op peil. Neder!. Ford golden iets hooger. Rubbers hadden een kleine markt en gaven overigens slechts weinig variatie te zien evenals Tabakken. H. V. A.'s openden 10 pCt. hooger, waar na zich een kleine reactie voltrok; de overige aandeeien stelden zich alle hooger. Van de Mijnen wisten Alg. Exploraties 5 pCt. winst te behalen. Scheepvaarten gaven slechts weinig variatie te zien. In de Amerik. fondsen ging alleen wat om in Anaconda's; deze kwamen boven 60. De andere soorten waren evenals in Wall- street hooger genoteerd. wisselkoersen. Engeland 12.09 3/8, Duitschland 59.99'/;, Frankrijk 9.73 1/4, België 34.64, Zwitser land 48.16, Oostenrijk 34.95, Denemarken 66.57'/;, Zweden 66.67'/;, Noorwegen 66.57'/;, New-York 2.48 5/8. Prolongatie 1 pet. LEIDEN, 1 Juli. Noteering Coop. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveilingver. „Lei den en omstreken". Andijvie f.1f. 1.90, komkommers f. 1.40—7.50, bloemkool l f. 4.50—11.50, bloemkool H f.1f.4 pieter selie f. 0.501.40. selderie f.0.801.70. wortelen f. 6f. 12, perziken f. 4f. 13 per 100 stuks; snijboonen f.37f.40, stokboo- nen f.6668, stamboonen f.5560, tuin- boonen f.5—11, doperwten f.2027, peu len f. 1735, postelein f. 68, spinazie f. 10—16 per 100 kilo. ALPHEN a. d. RIJN, 1 Juli. N.V. Tuin bouwveiling. Tuinboonen f. 10—11, Peulen f.27—32, Doperwten f.25—28, Heerenboonen f. 68, Snijboonen f. 49—50, Postelein f. 4—8, per 100 K.G. Peen f.911, Andijvie f.4 4.90, per 100 bos. Kropsla I f, 1—160, id. II f. 0.60—1, Komkommers I f.9—12, BloeiB- Ikool I f. 14—20, id. II f.612, per 100 stuks. Aardbeien f.11—17 per 100 pond. BENTHUIZEN. 1 Juli. 4706 Kipeieren pr.: f. 3.904.60; 295 Eendeieren f. 3.65 f. 3.95: Komkommers f. 518; Bloemkool f. 6 per 100 stuks; Radijs 1 ct. per bos; Koolplanten van 816 ct. per 100 stuks. BOSKOOP, Coop, vereen. „De Boskoop- sche Veiling", veiling van 1 Juli: Rozen per bos: Hadley 6075 ets., Florex 50—70 ct.. Kilham 80—90 ct.. Else-Poulsen 67 ct., Ophelia 1420 ct., Marcel-Royer 19—28 ct., Pauls-Scarlet 24-28 ct., Mac Keiler 3040 ct., Columbia 19-25 ct., Polyantha- rozen 6076 ct., v. Rossem 2845 ct.. Gol den Ophelia 2025 ct., Briarcliff 1428 cent, Wilh. Kordes 30—45 ct., Rosalandia 5080 ct., Butterfly 3250 ct.. Jules Bouché 20 ct., Winnett 5060 ct.. Keiserin Aug. Victoria 1824 ct.. Diversen per bos: Violieren, dubb. 59 ct., Lathyrus 6 ct., Cle matis Durandi 40 ct., id. President 80 ct., id. Prins Hendrik 40 ct., Gladiolen 20 ct.. Delphinium 1217 ct. GOUDA, 2 Juli. Aangevoerd in totaal 3075 stuks vee. waarvan 340 slachtvarkens Vette 17'/=18'/; ct. Londensche 1416 ct. Zouters 1818'/- ct. p. pond, levend met 2 pCt. korting. 962 magere varkens f. 15—27 p. stuk. 1743 biggen f. 59.50. 8 runderen f. 250350. 45 nuchtere kalveren, 2 lam meren, 50 bokken en geiten. Handel matig. 411 partijen kaas le kw. met rijksmerk 40—44. 2e kw. id. 3438. zware 46'/;, han del matig. 807 ponden boter. Goeboter 70 75 ct. n. pond.weiboter 8590. Handel vlug. 91500 eieren. Kippeneieren f. 3.50 4.50 p. 100 stuks. Eendeneieren f. 3.504 Handel matig. Coöp. Z.-Holl. Eierenveiling te Gouda. Aanvoer 82700 kippeneieren. 56 —58 K.G. f. 3.50—3.70 o. 100 stuks. 58—60 K.G. f. 3.70—3.80. 60—62 K.G. f. 3.70—4. 62 64 K.G. f. 4 304.60. Bruine eieren 58— 60 K.G. f. 3.70—5.20. Kleine eieren f. 3.70 p. 100 stuks. Aanvoer 2000 eieren. Prijzen f. 23.40—3.50 p. 100 stuks. BARNEVELD, 2 Juli. Eierenmarkt. Aan gevoerd 1.600.000 stuks. Prijs f. 3.60—4.50 p. 100 stuks. Handel traag. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Juli. Tuinbouw- Vcr. „Katwijk en Omstreken". Vroege aard appelen (Eerstelingen) per kist van 25 K.G. f2.,40—2.80, id. drielingen f. 1.30—2. Peen per 100 bos f. 8.80—10.50. ROELOFARENDVEEN, 1 Juli. Snijboonen f. 3.90-4.10, id. stek 1.2.20 -2.90, id. v. d. koude grond f.3.70. Peulen f 1 70—4.05. Doperwten f. 1.40—185, Capucijners f. 1.45 —1.55, Tuinboonen f. 0.70 per 10 KG. Augurken: grof f.3.50—3 60, id. II f.280. Bommen f.2—2.70, Stippel f. 1.80 p. 25 KG. TER AAR, 1 Juli. rentrale veiling. Peulen f.0.80-470. Doppers f. 1.35-1.90, "Capucij ners f. 1.60-1.95, Tuinboonen f 0.65—0 00, Snijboonen f.3.70—4.20, stek f. 1.80—2 10, grof f. 3. VOORSCHOTEN, 1 Juli K peieren f.4 30 —4.80, eendeieren f. 3.60—4.10 per 103 stuks. Kalkoeneieren f. 0.10, Ganzeneieren fOll) per stuk. Kippen f. 110-150, Duiven f.0 20 Konijnen f. 1.55 per stuk. WADDINXVEEN, 1 Juli. Aangevoerd aan de eierenveiling 4337 eieren. Prijs kipeieren f. 3,60—4.05, eendeieren f. 3.60 per 100 stuks. Handel vlusf. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3