I\I\*\LSL J BITTERE CHOCOLADE UKJcr BLOKJES SCHEEPSTIJDINGEN CORRESPONDENTIE. ZOEKPLAATJE. GOLF. FRANKRIJK—HOLLAND 5—3. Dinsdag werd op de golfbanen te Gran ville de landenwedstrijd gespeeld tegen de Franschen. De einduitslag was 53 voor Frankrijk. De uitslag der foursomes was als volgt: G. M. del Court v. Krimpen met Jhr. mr. E. Michiels v. Verduynen verliezen met 5/4 van A. M. Vagliano en Quellec. Jhr. mr. A. M .Snouck Hurgronje met B. Carp winnen met 3/1 van J. Bourin en Dela- mare. K. G. v. Leyden met A. Kerkhoven spelen gelijk tegen R. Segard en Gaveau. De Nederlanders wonnen dus 1 partij van deze foursomes en de Franschen 1 partij. De singles verliepen als volgt: G. M. del Court v. Krimpen verliest met 2/1 van A. M. Vagliano. Jhr. mr. E. Michiels v. Verduynen wint met 8/6 van Quellec. Jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje verliest met 1 down van Delamare. K. G. v. Leyden verliest met 1 down van J. Sourin, B. Carp wint met 3/2 van R. Segard. A. Kerkhoven verliest met 6/5 van Gaveau. Twee partijen werden van de singles gewonnen door de Hollandsche spelers en 4 door de Franschen. De laatste drie jaar was de beker door Holland gewonnen. GYMNASTIEK. TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Door den Turnkring Leiden en Omstre ken werd gisteren de laatste gymnastlek- competitie zoowel voor dames als voor heeren verwerkt in de zaal aan de Pie- terskerkgracht. Als juryleden fungeerden de heeren Hage en Timmer te Den Haag, de heer De Wilde uit Utrecht en de heer Schwantje te Lelden. De wedstrijd, waar aan door een negentigtal dames en heeren werd deelgenomen, had, dank zij de lei ding van den heer Nievaart, een vlot verloop. De heer Metz kon reeds te 10 uur een aanvang maken met de prijsuitrei king. De uitslag luidt aldus: Vereenlgingsprijs Dames: lste „Brunhilde" 1341/2 punt. Zilveren wisselbeker (tweede maal). 2de „Concor dia" met 128 3/4 punt; 3de „Hou-Vast" met 127 3/4 punt 4de „Aspasia" (Koude kerk) 99 3/4 punt. Personeele prijzen dames: W. Dieben. „Brunhilde", 48 1/2 punt; J. Verkerk, „Hou-Vast" 46 1/2 punt; B. Plu, ,3runhilde", 441/2 punt; A. Veylbrief, ..Concordia" 44 punt; N. Sieval „Concor dia" 42 3/4 pnt.; M. Blok „Concordia" 42 pnt.; I. Joha „Hou Vast" 411/2 pnt.; A. Snel „Brunhilde" 411/2 pnt. Vereenlgingsprijs heeren: lste „Hou-Vast" 1651/2 punt. Zilveren wisselkrans (tweede maal). 2de „Wils kracht en Genie" 145 1/2 punt; 3de. „Ex celsior" 1411/2 punt. Personeele prijzen heeren: Van Zwieten, „Hou-Vast" 58 1/2 punt; G. Zuldam, „Hou Vast" 55 punt; N. de I'Ecluse, „Excel sior" 53 1/2 punt; H. van 't Wout „D.O.S." 53 punt; Karter „Hou-Vast" 52 punt; Stijger, „Wilskracht" 49 1/2 punt. CRICKET. IIET FLAMINGO—JUNIORESTOURNOOI. De juniores-wedstrijd tusschen Lelden en Haarlem op het terrein de Kempenaer- straat begint Zaterdag a.s. niet om half- drie, doch om twee uur. OLYMPISCH NIEUWS. DE O. S. EN DE FILM. Naar wij vernemen heeft zich onder lei ding van den heer Louis B. Mayer, een bekend voorman der filmindustrie een comité gevormd, dat zich ten doel stelt beroemde filmsterren te bewegen zich tij dens de 10de Olympiade te Los Angeles op te houden teneinde voor de gezamenlijke bultenlandsche athleten op te treden. Men is reeds bezig plannen te ontwerpen voor den bouw van een groot openlucht-thea ter. dat in het Olympisch dorp, waar de mannelijke athleten zijn ondergebracht, zal verrijzen. Hier zal lederen avond een gevarieerd programma worden opgevoerd. Dergelijke voorstellingen worden ook voor bereid voor de vrouwelijke athleten in haar kwartieren in de universiteit van Z.- Californië. o FRANKRIJK EN DE OLYMPISCHE SPELEN. De Fransche Kamer heeft een crediet van 7 mlllioen francs toegestaan om Frankrijk op de Olympische Spelen te Los Angeles te laten uitkomen. VOETBAL. D. S. O. I—U. V. S.-COMB. 3—2. Een U. V. S.-combinatle bracht gisteren een bezoek aan de pas gepromoveerde Zoetermeerders D. S. O U. V. S. nam met een mooi schot de leiding, doch nog voor de rust maakte de thuisclub gelijk. Na de hervatting was U. V. S. sterker, doch succes kwam aan de andere zijde, toen de Leidsche verde diging onvoldoende wegwerkte en D. S. O. de leiding nam. Zelfs bracht de thuisclub den stand op 31, waarna U. V. S. eindelijk nog eens tegenscoorde. Hoe U. V. S. zich ook inspande, 't mocht haar niet meer gelukken den uitstekend spelenden D. S. O.-keeper Van Leeuwen te passeeren. Door deze overwinning bleef D. S. O. in het bezit van den uitgeloofden zilveren lauwertak. Scheidsrechter Honsbeek leidde voor treffelijk. L. F. C.-COMB.HAAGWEGKWARTIER „SPORTMAN". Gisteravond speelden op het L. F. C.- terrein bovengenoemde Vereenigingen een vriendschappelijken wedstrijd. Onder lei ding van den heer T. Segaar werd om half acht aangevangen. Sportman trapt af en stormt direct op het L. F C -doel af, doch de goedspelende Arnoldus onderbreekt den aanval. Dan zien we de kleine L. F. C.'ers mooi combineerend op het Sportman-doel afgaan en als v. d. Spek goed voorzet loopt F. v. Leeuwen op keurige wijze in, X0. Twee minuten later geeft R. v. Leeuwen goed door en Link Jr. schiet onhoudbaar in (20). Het spel gaat dan een tijdlang gelijk op, vooral P. Crama en Loef spelen een aardigen wedstrijd, doch ze kunnen niet voorbij het backstel Segaar-A. van Leeuwen komen. Even later maakt L. F. C. een derde doelpunt. De rust gaat in met 30 voor L F. C. Na de rust komt Sport- man goed Als Van T.ennwpri hands ma 31. Ever doch de s spel geflo houdbaar ten aanva Arnoldus, einde kor, ning voor Scheids) genoegen. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX, 30 Juni van Alicante n. Barcelona. CERES, 30 Juni van Patras te Calamata. COSTA RICA, 30 Juni van Barbados naar A'dam. nORns 30 .Tnnl van Cauta n Valeneia. HOLLAND BRITSCH-INDIE LIJN. STREEFKERK, thuisr., 30 Juni te Colombo PACIFIC-JAVA-BENGALEN LIJN. BINTANG, 29 Juni v. Penang n. Rangoon. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJISALAK, 29 Juni v. Hongkong n. Ba tavia. RECLAME. HE In verbr ging „Voo terrein te a.s. te hc men we d ningin in van mede medelever De ma! den" schc beker voc met lange extra-prij: Van an ren were bekers en begin dus Het in' tweede luidt als 1. de we uur 37 ml Wierts, we ste gegrot stand op merllnck Het la met 3. Bel groepen Fransche 5. de Aust; uur 55 ml Het algi luidt voo wegtourist merllnck 5. Ie Ca (België). Voor h van den t gelegd op LEIDSC De uitsl tralningsri 1. J. Rif Severijnen 31 m. 3 se J, v. Wezel in 33 m. 1! B-klasse Ruyter 32. J. Riethov 39.21. OM HET De eerste C. Th. Dui P. Duivenv P. Duivenv G. C. Deg{ C. Th. Dui G. C. Degf P. Duivenv P. Duiven) De stam 1. P. Duive 2. C. Th. I 3. G C. D 4. P. Duivi 5. Ant. V. A.s. Din: den in caf Voor de de volgend lste kl; J. Kleer laars 02, Meinema— drees 20 2de klas 2—0, J. Dl d. Wijngai De club- ontvangen Prijsraadsels! Vele kansen! Er worden lti boeken verloot, waarvan ik 5 onder alle grooteren,, 5 onder alle kleineren, en 6 onder alle getrouwen verloot. Doet dus allen goed je best, het is iets waaraan iedereen mee kan doen, goed nadenken en dan netjes opschrijven. En doet mij nu een groot plezier en schrijf er geen te lange uitvoerige brieven bij, jullie hebt genoeg te schrijven aan het vers en ik ook heusch genoeg te lezen en na te kijken aan al die verzen. Leest allen dit begin der corresponden tie. Dit is voor allen te zamen. Wie niet naam en leeftijd onder het prijsraadsel schrijft, kan niet meeloten. Ziezoo nu vele aparte antwoorden: Willy de Neys zat jij ook buiten te schrijven, net zooals ik? Nu zit ik alweer buiten met al mijne brieven bij mij. Zoolang ik hier ben, heb ik iederen dag buiten gezeten. Marie v. d. Wolff wat zal dat mooi ge weest zijn, die geheel verlichte gondel die door de gracht voer, en daarbij dan mandoline muziek! Hoe aardig. Was ei een of ander feest? Jo Gussenkloo, ja het was heel lang geleden dat ik wat van je hoorde, maar ieder die er weer zin in heeft om mee te doen is mij van harte welkom. Je schreef: hierbij nog een paar raadsels! Maar ze waren er niet bij, bewaar ze dan maar tot na de prijsraadsels. Maartje Verdoes en Jansje Bedeker genieten jullie al zoo heerlijk van het zwemmen in zee, daar was het verleden week ook echt goed weer voor. Zijn er al badgasten? Ja Maartje je neefje W. Kr. doet al een poos mee, dat is al een heel bekende naam voor mij. Jan en Eempien Wassenaar ik heb hlev al veel buiten gezeten, er is hier zoo'n groote tuin dat er telkens wel een goed beschut plekje is te vinden. Eempien je hebt aardig postpapier op je verjaardag gekregen. Maartje van de Marei ja hoor ik heb hier al veel mooie dagen gehad, lederen morgen en middag heb ik ergens bulten gezeten, en als het wat frisscher is, dan dik ingepakt. Ik hoop dat het een pret tige avond zal zijn, en dat jullie het stuk goed zult opvoeren en er veel voldoening van zult hebben. Leny Oostveen wil je Nely, mijn vroeger trouw raadselnichtje wel van mij felicl- teeren met het behaalde succes. Marietje Laterveer er is hier een heel groote tuin met een mooie laan en veel kleine laantjes, maar bosschen zijn hier niet, en Kloosterzande ligt ook niet aan zee. Ja 16 boeken is prachtig, dus vele kansen maar er zal ook wel heel veel liefhebberij zijn, dus velen teleurgesteld worden. Marietje van der Mey je verheugt je zeker heel erg op het schoolreisje naar Marken, dat begrijp ik hoor. Ik hoop, dat het mooi weer zal zijn Hennie de I'Ecluse: in mijn jeugd was er alleen een paardentram in Leiden, daar heb ik o zoo dikwijls ingezeten, en dan 's zomers die open paardentram, dat vond ik heerlijk. Johan Ouwersloot, hoe prettig voor je, dat je nu zoo goed gezond bent. Dat was zeker een heerlijk uitstapje, toen je uit kampeeren ging. Annie Zaalberg, is er weer een nieuwe speeltuin bijgekomen? Daar zal vooral in het begin wel druk gebruik van worden gemaakt. Wel aardig, dat je vanuit huis er alles van zien kunt. Bram Lasschuit, ik vind het hier o zoo prettig. Ik heb hier vroeger 12 jaar ge woond en daarna ontelbare malen gelo geerd en nu was ik er door mijne ziekte in 3 jaar niet geweest, dus ik verlangde erg naar velen en naar veel, om allen terug te zien. Jo de Wekker, ik feliciteer jou en je broertje hartelijk met de plechtige ge beurtenis van 1 Juli. Henk Boom, dat hoop ik ook, dat ik hier flink zal aansterken. Bepaalde vacantie is het nu niet; ik doe hier toch mijn werk voor jullie net even goed. Wanneer krijg Jij vacantie? Abram WiJnnobel, het was hier Zondag ook mooi weer, zelfs heel warm. Lydia Slootweg, vindt je dat zoo fijn als het erg warm is en Je hebt vrij om dan een uurtje te liggen lezen? Agnes Louise Planje, nog wel gefelici teerd; ik wist niet, dat je verleden week jarig was. Ik had toch zóó duidelijk ge schreven, dat ik naar Zeeland was. Lees toch vooral altijd het begin der corres pondentie. Jacobus Laurier, groot gelijk hoor, ge- P.ONS Een zeer fijne bittere Chocolade die tot dusver voor dezen prijs niet verkrijgbaar wat» 6162 Waar is de bel-luider? (Nadruk verboden). niet jij maar van het mooie zomerweer cp Zondag en schrijf dan alleen de raadsels, geen lange brieven. Suze van Polanen, ik voel wel, dat zoo veel buiten zijn mij goed doet, en ik hoop ook, dat ik nu niet meer ziek word. Nel en Jannie Hagoort, hebben jullie zoo vroolijk mee feestgevierd met de N. Z. H. T. M. en toen Zondags den geheelen dag in Haarlem geweest? Neen, dan kon je onmogelijk schrijven. Reinier en Annie den Hertog, dat zal zeker een fijne dag worden daar in Am sterdam, vooral als het mooi weer zal zijn, want anders ls zoo'n boottocht en bezoek aan „Artis" niet zóó prettig. Hoop dus maar op goed droog weer. Eduard de Roo, wel bedankt voor de aardige briefkaart, die je zelf voor mij kleurde. Geesje Oelius en Neeltje Bervoets, op het couvert stond Geesje Oelius en bin- ninin zaten 2 brieven zonder naam, dus raadde ik maar, dat 1 van G. O. en 1 van N. B. was. Neeltje is dat jouw brief, waarin verteld wordt over een zilveren huwelijks feest? Wel gefeliciteerd hoor en heel veel plezier! Klaas en Henk Vonk, dat is een aardig gezicht hè, als een vliegmachine letters schrijft in de lucht. Hebben jullie een mooie vlieger? Vertel mij later eens of de eieren van het waterhoentje zijn uitge komen. Ru en Bas van Dijk, ja zeker, ik moest met den trein den Moerdijk over en later met een boot de Schelde over naar Zeeuwsch Vlaanderen. Er staat hier een heel groote mooie kastanjeboom; hebben jullie ook kastanjeboomen? Wat grappig, dat papier van een hotel in Amerika. Annie Brouwer ik had je nog niet ver geten hoor, al hoorde ik in lang niets van je. Ik vrees dat de jeugd dat raadsel niet zal begrijpen. Tonny en Corrle de Wit, ik beklaag Tonny dat hij nu met dit mooie weer ziek te bed moet liggen, ik wensch je van harte beterschap. Prettig dat C. uit jouw naam wou schrijven. Vindt je dat zoo'n warm baantje zooals C. schrijft, als er bij je gestoomd moet worden. Annie van Woudenberg als je den brief over de post stuurt en er Kloosterzande (Zeeland) op zet, dan komt hij zeker te recht. Frans v. d. Nat wat een aardige verras sing in je brief, wel bedankt hoor. Ik wensch je van harte beterschap voor Je moeder. Wat naar voor haar dat zij al 7 maanden ziek ligt, ik weet bij ondervin ding hoe moeilijk dat is, zóó lang ziek te zijn. Piet Nieboer ik begrijp heel goed dat je het heel druk hebt met het op handen zijnde examen, ik wensen je goed succes, natuurlijk meld je mij wel hoe het is ge gaan. Zeker heb ik je gemist, want jc doet al jaren lang trouw mee. Willy Blaauwbroek als je ergens gaat logeeren, waar het „Leidsch Dagblad" niet wordt gelezen, dan kan je ook niet mee doen aan de raadsels. Ga je met je ouders naar Katwijk? en wordt het „L. D." dan niet aan hen opgestuurd als zij uitgaan. Betsy Marcelis ik zocht in vorige kinder kranten en vond daar dat jij wel met Mijntje Dekker had ingezonden, anders zou ik het niet hebben geweten. Als jij en M. mee wilt doen aan de prijsraadsels, leest dan vooral het begin dezer corres pondentie. Willy C. Mulder in je brief vond ik nog weer een mooie briefkaart nadat ik die le ansicht over de post had ontvangen. Ik zit hier 's morgens en 's middags altijd buiten. Bosschen zijn hier niet. maar een heel groote tuin met veel boomen. Ook zijn hier zooals bij jou thuis, veel kippen, eenden, kalkoenen, duiven enz. Anje de Gelder heerlijk dat je fototoestel is gekomen. Neen ik kan niet fotografee ren. Ik was hier in 3 jaar niet geweest en daarvóór ging ik hier 3 maal per jaar heen. Nu wordt het veel warmer, dus zal je wel gauw kunnen gaan zwemmen. Ik vind het heerlijk als het mooi zacht weer is, maar op een hittegolf ben ik volstrekt niets gesteld. Willy Wiellnga ik begrijp best dat je op een prijs hoopt, maar je doet pas kort mee, en er zijn er velen die o zoo lang op een prijs wachten, dus verlies jij ook maar niet gauw den moed. Men mag van af 7 jaar meedoen en van af 11 jaar behoort men tot de grooteren. Ga Jij dezen zomer ook nog naar Marum logeeren? Dat raad sel heeft er al ingestaan. Arie en Jan de Graaff bedankt voor het versje en het briefje van Jan. Was dat met overdrukpapier geschreven? Johan en Hendrik Mulder, ik hoop dat jullie de volgende week kunt schrijven, dat Je moeder weer veel beter is. Prettig dat grootmoeder er nu ls om te helpen. De raadsels zal ik later eens plaatsen. Bedankt voor de mooie plaatjes. Werkt allen met plezier aan de versjes: In de sneeuw en Naar Grootmoe. Nogmaals zeg ik: Leest het begin der correspondentie over de vele boeken en hoe ik die verdeel. Hartelijk gegroet door MeJ. A. KOOPMANS V. BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland). 4ZS AZ 6 425. Door een hoepel moest Mimi springen. Een kunststuk moeilijk en zwaar Want als deze toer mislukte Liep het meisje groot gevaar. Wim en de clown hielden vast den hoepel Belden hadden hem stevig beet. Het meisje riep: „Hooger dien hoepel," Maakte zich voor den sprong gereed. 426. Moeroe dacht aan haar wilden broeder Die haar zeker wel helpen kon. Hij stond bij de dorpsgrens te waken In de gloeiend-felle zon. Zij verliet haar hut om hem te roepen Zag hem in de verte staan. „Kom," dacht ze, „laat ik het wagen, Ik wil even naar hem gaan." 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14