72sle Jaarvane WOENSDAG 1 JULI 1931 No. 21865 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Olympische Spelen 1932. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentscnappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postreebt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:) Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35. per weekf.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Oit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. STEUN GEWENSCHT. Mogen wij U nog eens herinneren aan de wenschelijkheid steun te verleenen, op dat onze Nederlandsche sportmenschen naar Los Angeles kunnen gaan? Komt sportvrienden, draagt allen uw steentje bij en steunt het Comité, hetzij door het koopen van loten ad f2.50, die aan ons Bureau verkrijgbaar zijn, hetzij door een gift, zonder aankoop van loten, te storten op ons gironummer 57055. Wij bieden U daartoe de gelegenheid op onderstaand formulier: INSCHKIJVINGSBILJET. In te zenden aan het bureau van het „Leidsch Dagblad". Ondergeteekende wenscht bij te dragen voor de inschrijving OLYMPISCHE SPELEN 1932 voor een bedrag van gulden met zonder levering van loten. Naam: Woonplaats: doorhalen wat niet gewenscht wordt. VER. VAN CHR. HANDELDRIJVENDEN EN INDUSTRIEELEN MIDDENSTAND. Afd. Leiden. Door de Christ. Middenstandsvereeni- ging, afdeeling Leiden, werd de laatste ledenvergadering van het afgeloopen win terseizoen gehouden. Deze vergadering, welke in het Nutsge- bouw gehouden werd, was tamelijk goed bezocht en werd op gebruikelijke wijze door den voorzitter den heer H. Buurman, geopend. De notulen der vorige vergade ring werden ongewijzigd vastgesteld en verschillende ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Door het hoofdbe stuur was gewezen op de door het geheele land voortwoekerende actie tot het houden van Bazars. In verband hiermede heeft het hoofdbestuur cartons laten drukken ter ophanging in de winkels, waarbij het geven van cadeaux aan Bazars verboden wordt. Voor enkele jaren hebben de drie plaatselijke Middenstandsvereenigingen aan de Leidsche winkeliers reeds derge lijke cartons uitgereikt. Niettegenstaande wordt besloten nog een aantal van deze te bestellen, daar bij sommige leden deze misschien verloren zijn gegaan. Als afge vaardigden naar de jaarvergadering in Dordrecht worden de heeren J. v. Weeren en G. Kuperus gekozen. Een voorstel van de afd. Coevorden betreffende pension- neering van oude behoeftige Middenstan ders wordt behandeld en geeft veel stof tot bespreking. Daar dit voorstel ook op de jaarvergadering in Dordrecht behandeld zal worden, zullen de afgevaardigden stemmen voor een commissie, die het voor- en nadeel van dit voorstel zullen onder zoeken. Namens de kascommissie doet de heer Pontier verslag en deelt mede dat boeken en kas van don penningmeester in goede orde zijn bevonden, waarna de nen- ningmeester voor ziin gehouden beheer bedankt wordt en décharge ontvangt. Om trent d° viering van het 12>/2-jarig bestaan der afdeeling deelt de heer Roodenburg mede, dat het te kostbaar wordt, den leden een gezellige dag per touringcar aan te bieden. Het bestuur stelt voor in dit najaar een gezellige feestvergadering te houden, doch op grootseher voet opgezet dan gewoonlijk. Dit voorstel wordt aange nomen. Den leden wordt gevraagd of er ook animo bestaat voor een excursie in dit najaar naar de Zuiderzeewerken, doch od eigen kosten. Bliikhaar wel. want direct geven zich 13 leden op. Een commissie bestaande uit de heeren Kuoerus. Koren- hoff en Ziegelaar, zullen een en ander verder regelen. Bij de rondvraag wiist de heer Pontier op het Middenstandsorgaan. Deze vindt dat het meer en meer een ad vertentieblad wordt en dat de verzorging ook veel te wenschen overlaat. De voorzit ter antwoordt, dat slechts de advertenties het mogelijk maken dat voor een laag be drag dit orgaan den leden aangeboden, kan worden. De heer Pontier verzoekt hierom trent od de jaarvergadering te spreken, daar hii meent dat er veel aan verbeterd kan worden. Niets meer aan de orde ziinde. sluit de heer Kuperus met dankzegging. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. LUSTRUM TE UTRECHT. Tijdens de Lustrumfeesten te Utrecht zullen alle treinen tusschen Leiden-Woer- den-Utrecht met twee en drie rijtuigen versterkt worden. Openbare vergadering. Onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer kwam gistermiddag de K. v. K. en Fabrieken voor Rijnland in openbare vergadering bijeen De voorzitter herdacht allereerst het overleden lid. den heer De Jong uit Roe- lofarendsveen, welke woorden door de leden staande werden aangehoord. Na on derzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden, de heeren Schoondergang en Reijnders, werd besloten tot toelating. De voorzitter wenscht de beide nieuw benoemde leden geluk met hun verkiezing en verklaarde hen hiermede geïnstalleerd. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. De ingekomen stukken werden alle voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat de mi nister van Waterstaat niet bereid is gevon den mede te werken om de doorvaart- hoogte van de brug over het Oegstgeester- kanaal grooter te maken dan 2 Meter 50, zooals de Kamer had verzocht. Daarna kwam in behandeling het concept-ant woord aan B. en W. dezer gemeente inzake de nakoming van de Nood-Hinderwet. Be sloten werd aan B. en W. te verzoeken de grootst mogelijke soepelheid te betrachten en bij de bepaling der vergoeding voor de teekeningen een zoo laag mogelijke maat staf aan te leggen. De heer Heringa handhaafde zijn stand punt. dat de gemeente moreel vernlicht is de kosten voor de vervaardiging dier tee keningen voor haar rekening te nemen en niet het recht heeft deze te verhalen op handel en industrie. Wanneer de gemeen te een archief wil aanleggen, moet zij dat z i. ook zelf betalen Na uitvoerige discus sies werd besloten bet concept-adres niet te verzenden en eerst noe een conferentie met B en W. aan te vragen. Hierna werd verslag uitgebracht van de conferentie met het bestuur der Ver. voor den Leidsehen Geld- en Effectenhandel, inzake de hoogte der bankrente. Hieraan is het volgende ontleend: Voornamelijk werd de aandacht geves tigd on het te groote verschil tusschen de deposito-rente en de rente, welke door handels-defciteuren moet worden betaald. Ook werd er de aandacht on gevestigd, dat de door industrieelen te betalen rente voorheen slechts 1 pCt hooger was dan het (promesse) disconto der Nederlandsche Bank, welk verschil nu grooter was. Wat dit laatste nunt aangaat werd van de zi.ide van den Geld- en Effectenhandel ongemerkt, dat de rente aan de bank te betalen voor handelscredieten. gewoonlijk omschreven wordt als b v. 1 oCt. bovpn het wissel- of Dromesserisconto der Neder landsche Bank met een minimum van b v. 5 nCt.. 5'/i oCt.. 6 pCt enz. Dit laatste minimum wordt thans van kracht. Aangaande de deposito-rente en de cre dit-rente in het algemeen eenerzijds en de rente van handelsdebiteuren anderzijds, werd van de zijde van den Geld- en Ef- fentenhandel opgemerkt, dat op grond van de opeischbaarheid der aan de banken toevertrouwde gelden, tusschen de debet- en creditrente geen verband kan worden gelegd, althans niet in den tegenwoordi- gen tijd. In verband met de thans berekende debet-rente voor handelscredieten werd nog opgemerkt, dat het 5 pCt. rente-type voor goede industrieele obligaties gebrui kelijk is en dat de gemiddelde hypotheek rente van 40 bij de Vereeniging van De biteuren van Hypotheekbanken aangeslo ten instellingen, varieerde van 5.189 pCt. tot 5.541 pCt. Hierin werd gemeend, dat wellicht eeni- ge aanwijzing zou kunnen liggen voor het niveau waarop zich de debet-rente voor handelsdebiteuren zou moeten bewegen. Wat inzonderheid niet vergeten mag worden bij het eventueel overwegen van het ingebruiknemen van een handelscre- diet, is het bespreken van den vorm van het crediet. In sommige gevallen toch kan b.v. een vaste hypotheek aanbeveling ver dienen boven een crediethypotheek, zoo als deze door de banken wordt verstrekt. Geval voor geval beoordeelen is echter absolute eisch waarvan onder geen om standigheid kan worden afgeweken. Het Bureau acht de aanwijzing om het tegenwoordige bankcrediet geheel of ge deeltelijk om te zetten in een hypotheek, niet van belang ontbloot. Het Bureau ver trouwt, dat de medewerking der banken hierbij niet zal ontbreken. Het meest echter is ongetwijfeld van belang, dat, in verband met de aanwijzing, ook volgens de Vereeniging voor den Geld en Effectenhandel gelegen in de rente percentages voor goede obligaties en hy potheken. het Bureau aan iederen zaken man hetzij industrieel, handelsman of middenstander, die de meening van het Bureau der Kamer terzake mocht inwin nen. kan adviseeren vooral niet te schro men om eens met zijn bankverbinding de rekening en de te betalen rente te be sweken. Natuurlijk dient hierbij in het oog te worden gehouden, dat in de rente voor credieten met een hooger dan het nor male risico een risicopremie in de rente aanwezig geacht moet worden en dat re keningen, die behoorlijke omzetten aan wijzen in verhouding tot de verleende faciliteiten en waarbij van het crediet 'n afwisselend gebruik wordt gemaakt, aan spraak kunnen doen gelden op een lagere debet-rente. In aansluiting hierop merkte de heer P. A. de Gooyer o.m. op, dat het advies van het Bureau om zoo mogelijk het bank crediet om te zetten in een le hypotheek logisch is en goed bedoeld. De practijk- al leen zegt, dat ieder die daartoe in staat was, dat allang heeft gedaan dikwijls met medewerking van en zelfs op advies van zijn bankier. Toch is ook hier ieder geval individueel te bezien, omdat het voordeel alleen dan kan worden verkregen, indien men bij zijn bankier een weinig wisselend saldo aan houdt. Bij groote mutaties in den stand der rekening is de bankier ook goedkoo- per en dient hiermede de belangen van zijn cliënt. Spr. is van meening. dat deze aangele genheid niet is te generaliseeren. Wil men er dieper op ingaan, dan raakt men ver zeild tusschen de groote problemen van dezen tijd waarvoor 's werelds grootste economen geen oplossing weten te vinden. Het verslag werd tenslotte voor kennis geving aangenomen. Besloten werd een schrijven te richten tot alle gemeentebesturen in het district der Kamer met het verzoek hun invloed te willen doen gelden teneinde het mogelijk te maken, dat door iedere telefoon-abonné op elk willekeurig tijdstip kan worden ge telefoneerd tegen een vergoeding, zooals deze bijv. is vastgesteld in Koudekerk (f. 0.25 extra m gesloten tijd en f.1 extra per gesprek gedurende den nacht) De kosten zouden moeten worden voldaan door het gemeentebestuur, dat deze weer op de aanvragers kan verhalen. De heeren Van der Laan en Zonneveld verklaarden zich tegen liet voorstel, omdat zij van meening zijn. dat niet de Durgerij, maar de Staat deze kosten behoort te be talen. In de hierna volgende pauze werd aan den secretaris, dr. P. G. Knibbe als stoffe lijk blijk van gelukwensch ter gelegenheid van zijn promotie tot doctor in de rechts geleerdheid namens de leden een schil derij en een boekenkast aangeboden. Daarna kwam in bespreking het con- ceut-adres inzake den Economisehen Voor lichtingsdienst. De Kamer juicht een zoo- danigen dienst van harte toe. doch heeft ernstige bedenkingen, wat betreft den consuiairen dienst Zou deze dien 1 ondergeschikt blijven aan het Departement van Buitenlandsche Zaken, dan znl het voordeel van de voor gestelde regeling zoozeer verminderen dat aanneming van het wetsontwerp niet ge raden schijnt. Als zulk 'n regeling thans niet zou geschieden, zou zulks in een later stadium allicht nog minder mogelijk zijn, daar de beteekenis van de nieuwe afdee ling alsdan nimmer zóó groot zal worden, dat deze den Consuiairen Dienst tot zich zal kunnen trekken. Daardoor zou de toe stand van zich behelDen permanent wor den en de Kamer acht het verkieslijker de definitieve regeling desnoods uit te stel len. dan mede te werken om een zoo half slachtige regeling definitief te maken. Besloten werd het concept-adres onge wijzigd toe te zenden aan alle leden van dp Tweede Kamer der St.aten-Generaal. Van de rondvraag werd door geen der aanwezigen gebruik gemaakt, waarna de Kamer overging in huishoudelijke verga dering. RING LEIDEN EN OMSTREKEN VAN CHR. ZANGVEREENIGINGEN. Uitreiking der prijzen. Gisteravond had de uitreiking plaats van de prijzen, behaald op het gehouden Groot Zangconcours op Hemelvaartsdag te Bennebroek In het gebouw Nathanaël, van den Ring Leiden en Omstreken van Chr. Zangvereenigingen. Deze samenkomst, welke zeer druk be zocht was. ook door vele afgevaardigden van Zangvereenigingen uit andere plaat sen, w.o. die uit Amsterdam, Schiedam, Vlaardingen. IJmuiden enz., werd om halfnegen door den Voorzitter, den heer C. B. v. d. Zeeuw, met gebed geopend, waarna het gehouden concours nog eens breedvoerig werd besproken. Evenals vorige jaren had het Uitvoe rend Comité weder mooie Diploma's doen vervaardigen en was het critisch verslag weder op keurige wijze verzorgd. Niettegen staande de financiën 'n tekort aanwezen heeft het Uitv. Comité alles op royale wijze afgewerkt, zooals wij dit gewend zijn en had het van verschillende zijden woorden van lof in ontvangst te nemen. Was de organisatie van het concours in goede handen, de afwerking ervan gaf wederom blijken, dat de Ring Leiden en Omstreken een organisatie is, die richting weet te geven aan hetgeen noodig is om de Christelijke zang te bevorderen! Met genoegen zien wij dan ook weder onder dezelfde leiding een concours tege moet. Speciaal een woord van hulde aan den heer C. B. v. d. Zeeuw, die zich ook op dezen avond den betrouwbaren leider betoonde, zooals wij hem eveneens van de concoursen kennen! LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is In de vorige maand (Juni 1931) ingelegd f. 544.974.24 en terugbetaald f. 473.147.14; 169 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 106 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 19.261 inleggers, inclu sief 1.495 deelnemers aan den Afhaal- dinest. bedroeg einde Juni f. 5.585.924.86. In 5014 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f. 12.796.25 ontvangen. WIJDINGSSAMENKOMST IN DE MAREKERK. Van het Leger des Heils. Gisteravond werd in de Marekerk een wijdingssamenkomst gehouden uitgaande van het Leger des Hells. De bijeenkomst welke flink bezocht was, en onder leiding stond van stafkapitein Buiterman, werd op de gebruikelijke wijze geopend. Na een korte Inleiding, waarin hij In de eerste plaats dank brengt aan het kerkbestuur, dat zoo vriendelijk was dit kerkgebouw ervoor af te staan, wijst hij op het bij zondere doel dat deze bijeenkomst draagt n.l. om iets bij te dragen tot stichting van het nieuwe kweekschoolgebouw. Nadat door stafkapitein Cohen Jesaja 62 gelezen was, kreeg ds. M. G. Punselie gelegenheid tot het houden zijner toe spraak. Na een eerbiedige groet aan het Vaandel van het Leger gebracht te heb ben, wijst spr. op de ernstige tijden welke wij beleven en houdt in verband hiermede een kort rede: Wij en de wereld! In de allereerste plaats, stelt spr. de vraag, of wij als Christenen ons wel be wust zijn, welk een groote roeping we hebben. Op duidelijke wijze teekent spr. hoe de religie niet alleen één van hart en binnenkamer moet zijn, maar ook op kantoor, op straat in handel en wandel uit moet komen, dat wij als Christenen willen aangerekend worden. Het wordt meer dan tijd dat we onze leer en predi king, maar vooral onze handelden wandel zuiver houden. Ter afwisseling werd door Ensigne Sit ters en zuster Bruyns een duet gezongen, waarna ds, D Kuilman het woord ver kreeg. Spr. bepaalde zijn gehoor bij het Chris tendom van de daad en de blijdschap en teekende hoe een ware Christen zijn weg dan ook met blijdschap moet reizen. Christelijke blijdschap is geen joligheid, doch ten nauwste verbonden aan Jezus. Christus. Zonde en waarachtige blijd schap, aldus spr. kunnen nooit samen gaan, want de zonde is uit den duivel en de duivel uit de nel en daar is weening en knersing der tanden. Na gewezen te hebben, dat Christus nummer één in het leven moet zijn, be sloot spr zijn toespraak, dat, al mogen er nog zooveel donkere wolken de zon be dekken. nooit het moment zal komen, dat een Christen zal zeggen, de zon ls niet meer. Commandant B. Vlas, leider van het Leger des Heils in Nederland, het woord nemende, vertelt eenige interne aange legenheden van het Leger om daarna zijn gehoor te bepalen bij het woord van Pau- lus aan Titus: „Vermaan de dienstknecht om de leer van Christus in alles te ver sieren." Vier punten noemde spr. als middel om dit te doen en wel: in alle ootmoedig heid, werkelijk geloof, een rein leven en bovenal door de liefde. Vervolgens schetste hij in 't kort hoe het Leger in het begin met zooveel moei lijkheden te kampen had, maar hoe het riu mag staan in het teeken aller be langstelling. Na het zingen van den avondzang, werd deze bijeenkomst gesloten met gebed door stafkapitein Cohen. CHR. H.B.S. De overgangsexamens. Bevorderd tot de 2de klasse: A. J. Arenthorst, J. D. Bakker, H. J. Bosch, D. v. Elk, M. Eman, G. J. de Graaff, D. Henny, W. Lagendijk, J. J. Leenhouts, A. Mulder, R. Munting, H. G. de Ru, J. H. Westerhof, A. W. v. d. Worm, M. F. de Bel, J. Bosschieter, A. Boutkan, C. v. Haat ten, W. F Jansen v. Mantgen, G. H. W. Ltgnac, F. J. Mastenbroek, M. Petger, N. v. Riessen, P. Vermeulen, L. Verduyn. Afge wezen 13. I Bevorderd tot de 3de klasse: H. P. v. Aggelen, F. Donkers, G. J. Gesink, L. de Graaff, E. C. v. d. Heide, R. J. H. Jansen, J. J, de Jong, A. J. Kwak. J. H. C. Laman, R. Middendorp, A. Parmentier, F. J. C. la Rivière, C. de Ru, N. G. Veld hoen, J. Ouwehand, F. Ouwehand, L. C. Affourtit, J. Duymaer van Twist, B. Kooy, J. Laman. A. Oudshoorn, M. v. Riessen, G. J. Smink, J. Sobels, P. Werkman, L. Weeda. Afgewezen 11. Bevorderd tot de 4de klasse: B. Arenthorst, W. Betist, W. A. Bonte, H. J. Broekhuizen, J. Corts, G. H. Jansen van Mantgen, C. de Jongh, C. J. de Jong, A. den Ouden, A. Somerwil, A. Stoeke, G. Zandbergen, C. Kuypers, D. Behder, G. Betist, J. Bonte, G. Breedijk, L. Budke, T. Dirkse, H. Groenendijk, J. J. de Jongh, F. W. van Limburg Stirum, T, Mulder, N. Planjer, J. W. H. Rotteveel. J. v. Zwieten, M. Kuyper (taak), B. C. Siderius (taak). Afgewezen 7. Bevorderd tot de 5de klasse: A. Bol. P. H. G. Budke, C. J. H. v. Buuren, M. de Graaf. R. Heertjes. J. v. d. Hoek, J. A. Lange, L. C. de Neede, H. C. de Roo, W. M. de Rooy, J. I. Stolk, P. A. Doess, W. F. Matthijs, H. Zandbergen, L. v. Duy- vendijk, Tj. v. Eysinga, P. Fontein, D. de Graaf, J. W. Jansen Schoonhoven, A. Lek- kerkerker, J. Mulder. D. v. Riessen, J. Vis ser, W. v. Koppenhagen, Afgewezen 10. BINNENLAND. De officieele opening van den Leidsehen Hout. (3e Blad). Na de ramp te Vincennes. Het herstel van het Nederl. Paviljoen. (4e Blad). Verschenen is een voor-ontwerp-werk- tijdenbesluit voor apotheken (Binnenland 3e Blad). Het Algemeen Rijksambtenarenregle ment 1 Sept in werking (4e Blad). Weer een auto door een trein gegrepen op een onbewaakten overweg bij Zoeter- meer (Gemengd Nieuws, 2e Bladi. De eerste opvoering van het Openlucht spel Cortez te Utrecht (le Blad). BUITENLAND Rondom het voorstel Hoover. Wordt Frankrijk geisolcerd (Buitenl. en Telegr., le Blad). De Fransche Senaat achter de regee ring LavaL (Buitenl., le Blad). De inhoud van de voorgestelde Spaan- sche grondwet (Buitenl., le Blad). De Vlaamsche dichter Pol de Mont is overleden (Kunst, 3e Blad). HET LEIDSCHE POLITIE-MUZIEK- GEZELSCHAP. Op het muziekconcours te Aalsmeer, dat vandaag is begonnen, legde het Leidsche Politie Muziekgezelschap beslag op den eersten prijs met 164 punten. CHR. KWEEKSCHOOL. Van de vierde groep zijn geslaagd voor de akte L.O. de heeren: B. Baars, te Kou dekerk; A. A. Boehmer te Leiden; J. Kroon te Abbenes; P. van Sprang te Waddinx- veen; H. J. Verdonk te Voorschoten; A. Visser te Zevenhoven en J. van Driel te Noordwijk aan Zee. Afgewezen geen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het: propadeutisch exa men godgeleerdheid de heeren H. J. He- ring (Leiden) en F. H. van Aalst (Haar lem). Candidaatsexamen godgeleerdheid de heeren J. Bronsgeest, H. van Ewijk (cum laude) beiden Leiden), en M. A. Beek (Kampen). Doctoraal examen rechts geleerdheid de heer K. H. F. Polak (Den Haag) cum laude. Candidaatsexamen In disch Recht de heeren J. P. de Jong (Kat wijk aan Zee), H. Hageman (Leiden), J. van Bodegom (Leiden), J. Echter van Wissekerke (Den Haag) en T. J. M. Drog- nat Doese (Den Haag). Economisch docto raal examen Indologie de heer W. A. Ginstel (Leiden). DE PRIJS VAN HET BROOD. Naar wij uit goede bron vernemen, zal de broodprijs-verhooging, ingevolge de Tarwewet, hier ter stede ongeveer half Juli ingaan en zeer waarschijnlijk 1 cent per 8 ons bedragen. Curatoren en Senaat der Rijksuni versiteit alhier zonden heden hun geluk- wenschen aan dr. J. H. van Meurs te Baarn ter gelegenheid van zijn 50-jarig doctoraat onzer Hoogeschool. Majoor J. E. Haitsma Muiier, hoofd instructeur bij het 6de regiment veldartil lerie alhier, wordt 1 November bevorderd tot luitenant-kolonel-regimentscomman dant. Bij beschikking van den Minister van Defensie zijn benoemd in de commis sie, welke in 1931 is belast met het rang- schikkingsonderzoek van de candidaten voor adelborst voor de administratie bij het Koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord: tot voorzitter, tevens lid: de gepension- neerde sehout-bij-nacht-titulair C. L. van Buuren. alhier, voorzitter van de commis- siën tot het examineeren van officieren en adelborsten, en tot lid, resp. plaatsver vangend lid de heer C. N. M. de Goede, directeur der R.-K. H.B.S, met 5-jarigen cursus alhier en de heer dr. J. J, Bernsen, leeraar aan de R.-K. HB.S. met 5-jarigen cursus alhier. Op de Breestraat ter hoogte van de Mandemakerssteeg is gisteravond de 22- jarige motorrijder G. F. van O., wonende op den Zoeterwoudsche-Singel bij het uit wijken voor een wielrijder, geslipt, waar door hij kwam te vallen en een ernstige vleeschwond aan het linkeronderbeen op liep. Bovendien bekwam hij verwondingen aan de knieën en een hand. Nadat door dr. Van Es het eerste ver band was gelegd, is hij door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Onze stadgenoot, de heer A. van Weeren, leerling van de avondschool voor machinisten aan de Ambachtsschool is met goed gevolg geslaagd voor het examen Voorloopig Landmachinist Electr. Bedrijf.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1