UIT DE RIJNSTREEK. bereid tot deze functie en nam aan de bestuurstafel plaats. Van verschillende sportvereenigingen tas bericht ingekomen waarin werd ver- rocht om door het geven van demonstra ties en wedstrijden op het eerstvolgende Oranjefeest medewerking te mogen ver venen en daarvoor prijzen uit te loven. In verband met de bestemming der gel- ben. die alleen worden aangewend voor 't tieren van een algemeen Oranjefeest werd op voorstel van het bestuur besloten om geen sport demonstraties toe te staan. Hierna volgde bespreking der te houden leesten waarbij de voorzitter namens het bestuur woorden van dank en waardee ring uitsprak voor de gratis beschikbaar stelling van het feestterrein door het R.K p.-rochiaal Kerkbestuur, daarbij de hoop koesterende ook weer dit jaar van dezt gelegenheid gebruik te mogen maken. Goedgekeurd werd om het kinderfeest op dezelfde wijze uit te voeren als ver leden jaar. Voor het middagfeest werden nog enkelo I wijzigingen voorgesteld, welke door het I pestuur zullen worden overwogen. Het leest zal plaats hebben in de eerste week van September. Aan het einde bracht de heer C. Bakker het bestuur dank voor de wijze, waarop zij het vorig jaar de inwoners onzer gemeente, in de gelegnheid hebben gesteld een waar dig Oranjefeest te kunnen vieren, zich daarbij inzonderheid richtende tot den voorzitter voor zijn krachtige en aange name leiding. Hierna werd de vergadering gesloten met een woord van dank voor de tegen woordigheid der leden. Door afrastering gereden. Zaterdag reed een zeswielige auto bestuurd door A. de V., wonende te Scheveningen achter het Groene Kerkje door de af rastering langs den straatweg, waardoor eenige betonpalen en draad werden ver nield, terwijl de tractor werd beschadigd aan het chassis. Met een andere tractor is de aanhangwagen verder naar Scheve ningen gereden. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Aanrijding. Zaterdagmiddag werd de 17-jarige wiel rijder C. J. M. van Ewonende te Leiden, door het plotseling oversteken op de Leidsche Straatweg door een personen auto van en bestuurd door A. P. de K. ie Zoeterwoude aangereden. Van E. bekwam een flinke schaafwond aan de knie en eenige schaafwonden aan armen. Door prof. dr. Carp is van E. verbonden, waar na hij huiswaarts kon gaan. Het rijwiel is vernield. In verband met de vorderingen van den bouw aan den Warmonderweg van de tweede Ned. Herv. Kerk is besloten de plechtige eerste steenlegging te doen plaats hebben op Zaterdag 4 Juli a s. o RITNSBURG. Tc water geraakt. Een dochtertje van den heer J. Z. al hier. liep, al lezende in een tijdschrift, dat zij weg moest brengen, nabij de ouder lijke woning in de Vliet. Spoedig passeerde haar neef, C. Z„ die het ongeluk bemerkte, en het genoegen mocht smaken, zijn nicht behouden op het droge te brengen. VEUR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. C. Boesschoten en J. de Bruyn. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Door het Haagsche Gerechtshof is bevestigd het vonnis van den politierech ter, waarbij de vrachtrijder L. van R. is veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf, wegens beleediging van een ambtenaar. VOORHOUT. Nieuw Patronaatsgebouw. Daar het oude patronaatsgebouw on miskenbare teekenen van bouwvalligheid begon te vertonnen heeft men besloten het te sloopen en op de zelfde plaats een naar de eischen ttjds ingericht gebouw te doen herrijzen. Wijziging Postbestellingen. Na eenige gegronde klachten is door den Inspecteur der Posterijen de bestel dienst gewijzigd en wel zoodanig, dat een ieder in onze uitgestrekte gemeente des voormiddags vóór negen uui in het be zit is van de eerste bestelling. Tot nu toe ontvingen sommigen des voormiddags ongeveer elf uur de eerste, en des na middags om drie uur de laatste bestelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Franciscus Johannes, z. van P. A. van Werkhoven en W. A. Franck Elisabeth Wllhelmina Maria, dochter van P. A. van Reisen en E. A. Cuelenaere. o VOORSCHOTEN. IJscowagen vernield. Toen gistermiddag de heer A Vuit Leiden, op de Schenkbrug tusschen De Vink en de Haagsche Schouw met zijn ijs cowagen stil stond om zijn klanten te bedienen, kwam achter hem aanrijden de heer C.. uit Den Haag. met zijn auto, die hem links passeerde en nog trachtte voorbij te rijden, toen van den tegenover- gestelden kant eveneens een auto kwam aanrijden. De passage bleek te smal te zijn. waardoor de auto van den heer C. in aanraking kwam met den ijscowagen. Deze werd over een lengte van ongeveer 10 M. medegesleurd, en kwam rechts van den weg terecht. De ijscowagen werd totaal vernield en de geheele voorraad ijs ging verloren. De heer C is genegen de schade te vergoeden. Burgerlijke Stand. Geboren: Lucas Petrus, z. v. H van Houten en H. Hemerik. Ondertrouwd: H W Schooneveldt. 28 j. en H Oudshoorn, 28 j. Getrouwd: C. J. Grundeken en E. E v. Vliet. WARMOND. OlID-BURGEMEESTER A. J. SCHÖLVINCK. v Een zeer gevoelig verlies Naar ivij vernemen, is hedenmorgen na een kortstondige ziekte alhier overleden de heer A. J. Schölvincb, oud-burgemees- ter der gemeente Warmond Als eei» schok is deze tijding door de gemeente gegaan, immers, de heer Schöl- vinck, die sedert 1907 het burgemeester schap der gemeente Warmond bekleedde tot eind 1929, heeft zich tijdens zijn lang durig burgemeesterschap een groot en toegewijd vriend van de Warmonders be toond en bewezen over een groote arbeids kracht te beschikken, die de gemeente in vele opzichten ten goede is gekomen. Op overtuigende wijze is dan ook de sympathie1 der burgerij gebleken tijdens de grootsche huldiging welke hem ge bracht werd bij zijn offlcieele afscheid in December 1929. Noode zag men toen den heer Schölvinck. den man van eerlijke en onbuigzame principes, den hoogstaanden mensch. vertrekken Uit alle kringen der burgerij, van hoog tot laag, is hem toen lof en dank toegezwaaid voor het vele. dat hij voor de belangen van Warmond heeft gedaan. De naam „Schölvinck" zal onaf scheidelijk aan deze gemeente verbonden blijven. De overledene is een voorbeeld ge weest van wat 'n burgemeester voor een gemeente beteekenen kan! Het heengaan van den heer Schölvinck die nog steeds levendig belang stelde in het wel en wee zijner gemeente, beteekent voor de bur gerij dan ook een jseer gevoelig verlies! August Joseph Schölvinck werd 4 No vember 1870 te Amsterdam geboren, waar hij de lagere school bezocht. Zijn verdere schoolopleiding voltooide hij aan het St. Wlllebrordcollege te Katwijk aan den Rijn Oorspronkelijk voor den handel bestemd was hij werkzaam te Londen. Havre. Ham burg en te Amsterdam. In de laatst ge noemde plaats bij de toen nog bestaande Algemeene Maatschappij voor Levensver zekering en Lijfrente Zich meer aangetrokken voelende tot de gemeente-administratie verahtierde hij van werkkring en was geruimen tijd werkzaam ter secretarie te Sloterdijk, gemeente Slo ten. terwijl hij zijn opleiding daartoe ont ving van den tegenwoordigen secretaris van Amsterdam, den heer J. J. Roovers en van den burgemeester van Sloten, den heer Grookamp. In 1907, onder minister mr Rink. be haagde het H. M. de Koningin den heer Schölvinck te benoemen tot burgemeester dezer gemeente. Tijdens zijn burgemeesterschap kwamen verschillende openbare werken tot stand, o.a. noemen wij centrale rioleering. bestra ting van den geheelen Heerenweg, aan'.eg gemeentelijke haven arbeiderswoning bouw tijdens den oorlog verandering der straatverlichting van petroleum in gas, aanleg van gas-, electriclteit- en water leiding, bouw van de parochiale jongens- en meisjesschool en de School met den Bijbel. Was bij zijn komst Warmond een kleine, vrij onbekende plattelandsgemeente, thans heeft deze gemeend niet alleen in ons land maar ook ver daar buiten een algemeene bekendheid verkregen, dank zij de enorme vlucht, die de watersport heeft genomen en die ook in burgemeester Schölvinck een warm voorstander vond. van de oprichting af aan was de heer Schölvinck eere-voorzitter van de Konink lijke Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag" terwijl hij ook op ander gebied ziin steun verleende. Onder meer was bil lid van de Commissie van Toezicht on het Rijks Academisch Ziekenhuis te Lelden, eere-voorzitter van de woningbouwver- eeniglng „Warmunda" voorzitter plaatse lijke Landstormcommissie en voorzitter van de Oranjecommissie. Bovendien heb ben verschillende plaatselijke vereenigin- gen zeer veel aan zün welwillende mede werking te danken Ook de Bevordering van het Vre-mdebneenverkeer ging hem zeer ter harte. Ncd. Herv. Kerk. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk is be noemd de heer N. Breedijk Nzn. o WASSENAAR. GROOTE ZONDAGSCHE DRUKTE. Alweer een serie verkeersongelukken. De enorme drukte, welke gisteren in deze gemeente door auto's, motorrijders, rijwielen en voetgangers is teweeggebracht heeft weer heel wat ongelukken tenge volge gehad. Het begon al vroeg in den morgen Omstreeks elf uur kwam een auto uit de richting Den Haag. bestuurd door H. S uit Rotterdam. Bij de Raadhuislaan gaf hij een teeken dat hij dezen weg wilde in draaien Dit teeken is blijkbaar niet op gemerkt door een achter hem Komenden motorrijder K uit Rotterdam Deze bot ste met geweldige vaart tegen de auto en sloeg over den kop Ernstig verwond werd hij opgenomen en door Dr Baart de la Faille behandeld. Met een zware hersen schudding werd hij naar het ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag overge bracht. De motor werd zwaar, de auto licht beschadigd. Om twee uur had op den hoek Katwijk- schewegSchoolstraat een botsing plaats tusschen een auto bestuurd door G. ko mende van den Katwijkschen weg °n den motorrijder D uit Maasland Dp laat ste werd tegen de straat gesmak' ^eg een lichte hersenschudding. Bij de Maaldrift is eveneens een motor lijder tegen een auto opgebotst. Dit onge val liep met materieele schade at. Bij de Oudermeulenlaan had een botsing plaats tusschen een auto, komende uit de richting Den Haag bestuurd door H. al hier en een auto uit de richting Leiden, bestuurd door L. uit den Haag Beide wagens werden zwaar beschadigd en moesten door Garage Jansen worden weg gesleept. Een tweetal inzittenden van de auto's bekwamen lichte verwondingen Omstreeks halt negen is de tuinder van V. alhier die tegenover de buitenplaats Rust en Vreugd per rijwiel den Rijksweg wilde oversteken gegrepen door een uit de richting Lelden komende auto. Van V. beliep ernstige verwondingen aan hoofd en beenen en werd. na ter plaatse door dr. Baart de la Faille te zijn verbonden, naar een ziekenhuis in Den Haag overge bracht. Omstreeks half tien had een aanrijding plaats tusschen twee auto's nabij garage Nieuw Wassenaar. Dit ongeval bepaalde zich tot enkel materieele schade De drukte aan het strand wordt door jutters benut om hun slag te slaan. Men zij derhalve voorzichtig en late geen kle dingstukken. taschjes of wat ook onbe heerd liggen. Gisteren was Mej. K. uit Voorschoten het slachtoffer. Door een jongen werd haar handtaschje inhou dende f. 7.en eenige snuisterijen weg genomen. RECI.AME. Doos30-60.Tube 80ct BijApothenDrogisten. 9141 ALPHEN. G. BOOT. t Bekend scheejrsbouwer heengegaan. Alhier is Zaterdagavond betrekkelijk geheel onverwachts, na een ziekte van slechts enkele dagen op 42-jarigen leeft, overleden, onze alom bekende en hoog geachte plaatsgenoot de heer G. Boot. De overledene behoorde tot een der eerste industrteelen uit de Rijnstreek en was reeds sinds jaren een der medewerkende bestuurders en directeuren van de N V. Scheepsbouwwerf ..De Vooruitgang" en motorenfabriek „De .Industrie" voorheen de firma D. en Joh- Boot Onge twijfeld zal het plotseling heengaan van den heer Boot voor genoemd bedrijf een groot verlies beteekenen. daar de heer Boot zich steeds deed onderscheiden als een zeer bekwame persoonlijkheid op scheepsbouweebied en zich door zijn capaciteiten ook in het buitenland een goede reputatie had verworven. Zijn on verwacht heengaan wordt door velen betreurd. Naar men ons mededeelde is de teraardebestelling bepaald op a.s. Woens dagmiddag tusschen 23 uur op de Alg. Begraafplaats aan de Schoolstraat. dir. Hist. Jongerengroep. Door een 20-tal leden van de Chr. Hlsc. Jongerengroep werd Zaterdag een fiets tocht georganiseerd met bestemming naar de „Sillemhoeve" te Laage-Vuursche. Dat door de deelnemers onder begunstiging van het schitterende zomerweer zal zijn ge noten, laat geen twijfel. Nadat vandaag de verschillende omstreken zouden worden bezichtigd, zou tevens de terugtocht wor den aanvaard Goed afgeloopen. Doordat de motorrijder J. Br blijkbaar de macht over zijn stuur niet meer mees ter was, reed deze Zaterdagavond komende van uit de Julianastraat. mede doordat hij zijn bocht te groot nam, eerst in de Brug- gestraat van het perceel van den winke lier v. d. H. een afvoerpijp stuk en ver volgens botste hij pl.m. 7 meter verder tegen een vouwwagentje. waarin gezeten was een 11 jarig kind van H„ bestuurd door een 2-tal meisjes van 13 en 17 jaar van H. en van D. Het wagentje en de meisjes kwamen te vallen. Wonder boven wonder bekwam het 11' jarig kind. dat mede op den grond terecht kwam. geen letsel, terwijl de meisjes licht werden ge- blesserd. Door de politie zal tegen den motorbestuurder proces-verbaal worden opgemaakt. Onze plaatsgenoot de heer C. Verruijt slaagde te Utrecht aan de Handelsschool voor het eindexamen dier inrichting. Aan het politiebureau werd door den winkelier v. d. L. in de Bruggestraat een door hem voor zijn winkelraam onbeheerd gevonden damesrijwiel gedeponeerd. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen aan het politiebureau. Onze plaatsgenoote mejS. v. Leeuwen slaagde voor het examen van onderwijze res. De heer J. C. Pauw alhier werd be noemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Nieuwcrkerk a. d. Yssel. De laatste dagen worden alhier in onze gemeente op verschillende plaatsen steeds groote bijenzwermen waargeno men Zoo had zich gisteren plotseling een groote bijenzwerm vastgehecht aan een muurtje van het hekwerk voor het veree- nigingsgebouw op het Kerkplein naast de Ned, Herv Kerk. Zooals te begrijpen is, trok een en ander veel bsWjks. BODEGRAVEN. 1NSTIG AUTO-ONGELUK Vier zwaargewonden ren heeft hier een droevig c uk plaats gehad. In een bocht van den Rijksstraatweg onder Nieuwenbrug meende de bestuur der van een personenauto een grooten touringcar uit Den Haag links te kun nen passeeren. Van tegenovergestelde richting kwam echter eveneens een auto waardoor de personenwagen te veel rechts moest houden en zoo het voorwiel van de autobus raakte. Enkele oogenblikken later lagen beide auto's in de sloot. Deze was smal zoodat het meerendeel der passa giers het weiland kon bereiken. Veertien menschen liepen echter verwondingen op. waarvan vier op zeer ernstige wijze De motor van den tourlng-car vloog in biand. De bewoners van een nabijgelegen huis wisten den brand echter met een snelblusscher te dooven De vier ernstig gewonden werden op advies van de ter hulp goeroepen geneesheeren naar het ziekenhuis in Woerden vervoerd. Een hun ner brak beide armen en beenen. een dame liep ruggegraatkneuzlngen op. Naar wij hedenmorgen op aanvrage bij het zieken huis te Woerden vernamen, is de toestand der slachtoffers bevredigend. BOSKOOP. Keurovertrcding. 1.„ui de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een te Hazerswoude wonende schipper, zekeren v. d B. Genoemde per soon wordt er van verdacht art. 13 van de Keur van de Vereenigde polders te heb ben overtreden, door met zijn schuit een brug gelegen in dien polder te hebben opengevaren, waardoor de brug ernstig werd beschadigd. Volgens de verordening moet dat openen met de hand geschieden. Bad- en Zweminrichting. In de afgeloopen week. werden aan de Bad- en Zwem-inrichting alhier. 441 hee- ren-, 655 dames- en 113 volksbaden ge nomen Ned. Herv. Schoolverceniging. In een buitengewone vergadering van de Ned. Herv. Schoolvereeniging, Is tot bestuurslid, tevens penningmeester in de vacature van wijlen den heer P. H. v. d. Meulen benoemd, de heer A Sijtsema. oud- school'-oofd wonende alhier. o LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Tegen woordig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Hierna deed de voorzitter de volgende mededeelingen. t. Schrijven van G. S„ waarin machti ging wordt verleend, tot opneming van kasgeld in rekening-courant voor een tijdvak van 3 maanden. 2. Een schrijven van G. S. betreffende het gemeentelijk verslag. B en W. stellen voor om dit. volgens de Gemeentewet, om de 5 Jaar rond te zenden. 3. Een bericht van de goedkeuring van de verordening op de heffing van 75 op centen op de hoofdsom der Personeele belasting. 4. Idem van de verordening betreffende de classificatie dezer gemeente voor de heffing der personeel belasting. 5. Een schrijven van de Ned. Federatie Bond van arbeiders, werkzaam in de Fabrieken en Bedrijven, waarin de aan dacht wordt gevestigd op de groote werk loosheid en waarin om meerdere steun voor werkloozen in den winter werd ver zocht. B. cn W stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Klaver doet de opmerking, dat de rege ling in den afgeloopen winter, naar zijn meening niet geheel in orde was. hoewel hij tevreden was, hetgeen door B. en W. was gedaan. De voorzitter brengt den heer Klaver onder het oog, dat dit niet aan de orde is. daartoe zal, zoo hij dit wenscht, bij de rondvraag gelegenheid zijn. Het voorstel van B. en W. wordt met alge meene sternen aangenomen. 6 Bericht van G. S. waarin wordt mede gedeeld dat de bijdrage in de kosten van den keuringsdienst van waren te Leiden, dezer gemeente voor het jaar 1931 ls be paald op f264.68. 7. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waarin was en moest zijn f 2303.87. 8. Co-dkeuring Raadsbesluiten. 9. Mededeeling van de vereenlging voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekoloniën, met aanbieding van het jaarverslag en verzoek om subsidie van f0.75 per kind per dag, dat uit deze gemeente hiervan gebruik maakt. B. en W. stellen voor dit bij de begrooting te behandelen. Mgt al gemeene stemmen aangenomen. Hierna stelde de voorzitter punt 3 van de agenda aan de orde' bevattende een gemeenschappelijke regeling met de ge meente Zoeterwoude inzake toelating van kinderen uit die gemeente op de openb. school. Na eenige bespreking wordt B. en W. met algemeene stemmen opgedragen dit te doen uitvoeren. Ter verbreeding van den weg in de Hoofdstraat, werd op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen de stukjes grond voor de panden van de eigenaren der nummers 23—31 over te nemen. Aan de Chr. H. B. S. wordt een subsidie verleend van f. 74.74, zijnde het bedrag van één leerling. Nadat nog enkele wijzi gingen in de begrooting 19301931 wer den aangebracht, stelde de voorzitter de rondvraag aan de orde, welke niets be langrijks opleverde. De voorz. sloot hierna de openbare vergadering, en ging over in comité. o TER-AAR. DE NIEUWE ALG. BEGRAAFPLAATS. Een keurdig geheel. - Uitgevoerd door werkloozen. Het voortreffelijke plan van den archi tect W B. Kroon te Alphen a d. Rijn. tot aanleg van een nieuwe algem. begraaf plaats, is thans verwezenlijkt en men is het er algemeen over eens het opge leverde werk ziet er keurig uit en de aan blik van het geheel vanaf den Kanaalweg overtreft verre de door de teekeningen gewekte verwachtingen. 't Is een buitengewoon gelukkige keuze 1 van B. en W. geweest om voor den aanleg van de begraafplaats beslag te leggen op een perceel boschgrond. Immers kon thans een strook van pl.m. 8 M. ter weerszijden van de begraafplaats benevens een flinke breedte aan de ach terzijde als bosch worden intact gelaten, wat niet weinig ten goede komt aan het caphet van vredige rust en plechtigheid, dat men zoo gaarne op den doodenakker aantreft. De heer Kroon is er trouwens in geslaagd deze sfeer in zijn geheele plan te laten domineeren Om de bij de wet voorgeschreven af stand vanaf den openbaren weg te be waren. moest de eigenlijke begraafplaats pl.in. 70 M naar achteren worden ver schoven Het daardoor ontstane voorter rein is als eenvoudig plantsoen behandeld omsloten door den, naar de begraafplaats leidende rondweg. Het voorterrein is van den weg afgeslo ten door een inrijhek van ijzer tusschen gemetselde palen. De 4 M. breede toegangsweg splitst zich in twee wegen welke bij bet verderop staande poortgebouw in een voorplein samenvloeien. Benevens de reeds door den naam aan geduide poort, toegang gevende tot de begraafplaats, bevat het poortgebouw een bergplaats en een lijkenhuisje. Door de, eveneens met ijzeren hekken af te sluiten poort komende, vindt men een breed prd. loopende tot het einde van de begraafplaats, waarop diverse, de graven omsluitende, zijpaden uitkomen. Blijkbaar beoogt deze indeeling om het loopen over de graven, zooals op de oude begraafplaats gebruikelijk is, onnoodig te maken. Wat de beplanting betreft deze is voornamelijk uitgevoerd in groenblijvende soorten als ligustrum conipheeren. rhodo dendrons etc., terwijl langs de toegangs wegen opgaande boomen, afgewisseld door beshulst, zijn geplant. Het grondwerk is onder dagelijksche leiding van den heer C Manschot door de gemeente in eigen beheer uitgevoerd mid dels werkloozen uit de gemeente. Er is in totaal pl.m. 6000 M3. zand, 600 M3. tuingrond en 300 M3. klei verwerkt. Het timmer-, metsel-, smlds- en schilderwerk is uitgevoerd resp. door de heeren Gebrs. Kammeraat. C. Akerboom. H. Pieterse en M. Koopmans. Naast den architect en den dag-opzich ter. komt zeker hulde toe aan de inder tijd ingestelde raadscommissie bestaande uit de heeren P. Kroon en J van Vliet Jr. voor hun voorbereidend werk. Deze com missie is het geweest welke het thans benutte terrein boschgrond aan B. en W. heeft aanbevolen en namens hen heeft onderhandeld met de eigenaars. Ter-Aar kan met recht trotsch zijn op deze schitterende begraafplaats, waardoor op inderdaad eminente wijze in een, sinds jaren bestaande behoefte is voorzien. o WADDINXVEEN. Raadsagznda. De Raad dezer gemeente komt morgen te zes uur nam. in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: I. Verslag van de vergadering van 8 Mei laatstleden. 2. Mededeelingen, ingekomen stukken, enz. om daarop zoo noodig te besluiten. 3. Voorstel tot Intrekking van het onder a. bepaalde in het besluit van 22 Mei 1928 inzake machtiging tot het aangaan van overeenkomsten en het doen van burger rechtelijke handelingen i Gemeenteblad No. 195). 4. Aanwijziging van een deskundige voor het opnemen van boeken en kas van den ontvanger. 5. Aanwijziging van een boekhoudkun dige voor het nazien en deugdelijk ver klaren van de bedrijfsrekeningen. 6. Regeling ter uitvoering van artikel 125. sub k. der Ambtenarenwet 1929. 7. Voorstel tot uitbreiding van het per soneel bij de Gemeentebedrijven. 8. Voorstel tot electrificatie van de Kleikade, den Onderweg en de Jan Dorre- kenskade. 9. Rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1930. 10. Wijziging der begrootingen voor 1930 en 1931 (laatstgenoemde mede in verband met het plantsoen aan het Oosteinde dei- Burgemeester Trooststraat en een riool aan de Kielkade). II. Verzoeken om ontheffing van school geld. Burgerlijke Stand. Geboren: Leboeria Wllhelmina en Anto- nius Adrianu.s. D en Z. van F. v. Vuuren en M. Koot. Overleden. Marinus de Gelder 66 jaar, echtgenoot van Bastiaantje Sepers. Ondertrouwd. Cornelis Zalm 26 j. en Geertruida Vlok 26 j. Onze plaatsgenoot G. A. van Koes- veld slaagde voor het eind-examen der R. H. B. S. met 5-jarigen cursus te Gouda der literair-economische afdeeling. Begunstigd doot 't mooiste zomerweer werd Zaterdagmiddag op het terrein van den heer Krabbendam een landdag gehou den. Verschillende bekende sprekers voer den daar het woord, die allen met stille aandacht werden aangehoord. Er waren zeer vele belangstellenden. Een zoontje van den heer B., aan de Noordkade, gezeten op een fiets, werd door den heer M. uit Gouda, die plotseling ach teruit reed met zijn auto, aangereden. Het rijwiel werd geheel vernield. De jongen kwam er goed af. Door de baldadige jeugd werd van den schoenhandelaar Z. aan de Dorps straat een groote étalageruit ingeworpen. De schade bedraagt ongeveer 50 gulden. Aan de Noordkade schoot van een geladen vrachtauto van den heer v d. Waardt de handrem los. Daar dien weg eenigszins hellend is, kwam beweging in den wagen en deze reed van den weg m de diepe sloot. Door de zware vracht schoot de voorzijde van den wagen in den bagger zoodat er een kraanwagen aan te pas moest komen om den wagen te lichten. Persoonlijke ongelukken deden zich niet vcor. o ZWAMMERDAM. Voor degenen, die zich daarvoor ter Gemeente-Secretarie reeds hebben opge geven. bestaat gelegenheid tot kosteiooze vaccinatie ten huize van den gemeente geneesheer (Dorp) dr. F Schreuder Jr.. en wel morgenmiddag half een. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7