„ARNHEM" Examen gedaan en niet geslaagd SPORT. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ UIT DE OMSTREKEN. BRANDEN. Te Nijmegen aan de De Ruyterstraat, is Zaterdagmiddag brand ontstaan in de kapokfabrlek van de N.V. Eextile en Fila ture, directeur de heer Konert. Eengroote voorraad kapok in vier z.g. kapokkamers en in de met die lokalen door houten kokers in verbinding staande kelderruimte waarin alleen 15 a 20.000 kilo in balen verpakt, is verloren gegaan. Urenlang heeft de brandweer gewerkt Het blus- schingswerk werd bemoeilijkt door de sterke hitte van het in de groote massa voortwoekerend vuur en de zware rook en damp. Doordat het vuur niet vlamde en men dus naar de plaats van de vuurhaar den slechts kon gissen, werd in den blinde gespoten met tien stralen. Ook drie van de twaalf molens zijn door het vuur aan getast. Vermoedelijk is de brand ontstaan in één van de vier geheel uitgebrande ka pokkamers. Op het middaguur waren de fabrieksarbeiders heengegaan. De be drijfsleider had om halftwee nog door het gebouw een rondgang gemaakt en toen alles ln orde bevonden. De schade ls zeer groot. Gebouw en inhoud zijn verze kerd op beurspolis. Door onbekende oorzaak ontstond brand in het magazijn der electrische lampen fabriek van den heer C. aan de Lange Schijfstraat te Tilburg De brandweer kon niet meer beletten, dat het magazijn geheel uitbrandde. Ook de aangrenzende sigarenfabriek der firma H. en het rijwiel magazijn van den heer J. bekwamen brand- en waterschade. C. en H. waren niet verzekerd. Te Geldrop is het café der wed. V. in de Sluisstraat, afgebrand. Te Eist is afgebrand de groote hof stede langs den rijksweg Arnhem-Nijme- gen. bewoond door en eigendom van J. Door. Niets werd gered van den inboedel, doch het vee werd bijtijds geborgen Alles is verzekerd. Gistermiddag brak er brand uit in de woning van slager Meulenberg te Over- hoven (Limburg). Hoewel spoedig hulp aanwezig was, brandde de heele inboedel uit. Oorzaak onbekend. Aan boord van 't Nederlandsche stoom schip Zeelandia, dat in de haven van Buenos Ayres gemeerd ligt, brak brand uit De lading zwavelzuur werd verwoest. Drie brandweerlieden werden ernstig ge wond. Zaterdagavond ontdekte de heer J. C. Gestman, directeur van de Mannenafdee- ling van de Toevlucht voor Onbehuisden in de 2de Constantyn Huygensstraat te Amsterdam dat er brand was uitgebroken, in een loods gelegen achter de kinder- afdeeling. Die loods deed tijdelijk dienst als timmerwinkel. Dus vond het vuur gre tig voedsel in het opgeslagen hout. Weldra hadden de vlammen zich ook medegedeeld aan de voorliggende loods die tijdelijk als opslagplaats was ingericht voor bedden, matrassen, tafels en stoelen. In minder dan geen tijd had de brand reeds een ernstig aanzien gekregen temeer, daar de vlammen den achtergevel van het oude Pesthuis bedreigden, waarin op die plaats 240 kinderen gehuisvest waren. De meeste van deze kinderen, van 36 jaar waren bezig naar bed te gaan. De grootere onder hen liet men onmiddellijk aankleeden en zij werden onder geleide naar het Vondel park gezonden. De kleinsten werden ondergebracht in het Vrouwennachtasyl. Inmiddels was de eene motorspuit na de andere op het ter rein van de brand gekomen. Zelfs werd de Jan van der Heyde naar de brand gediri geerd. De beide loodsjes brandden schoon op, de inhoud ging totaal verloren. Dit beteekent voor deze instelling een groote schadepost, daar niets was ver zekerd. Gistermorgen heeft te Haalderen. gem. Bemmel een felle brand gewoed. De brand brak uit in de boerenhofstede van den heer Brendse en sloeg over naar het win kelhuis van Roelofs, Belde huizen zijn totaal afgebrand. ■O- VERDRONKEN. Te Genderen is een kind van 15 maan den van P. Verhagen in een tobbe zeep sop gevallen en verdronken. Te Andijk is het 7-jarig dochtertje van den heer P. D„ bij het spelen te water ge raakt en verdronken. o DOOK HOLLEND PAARD GEDOOD. Een tragisch ongeval met doodelijken afloop heeft plaats gehad voor den in gang van het kerkhof Obergum, gemeente Winsum. Een familie uit Groningen was per rij tuig aldaar aangekomen om een bezoek te brengen aan de graftombe van een over leden bloedverwant. Plotseling sloeg het paard op hol. De 26-jarige ongehuwde Zijl uit Groningen, wonende aan den Achter weg te Groningen trachtte het dier te grijpen, doch kwam ongelukkigerwijze on der den wagen terecht. De man werd ernstig verwond opgeno men Dr Brons kon slechts den dood con- stateeren. De overige inzittenden liepen lichte verwondingen op. o „DORUS RIJKERS'-LUCIFERS. Russisch fabrikaat. Aan het bestuur van de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" is, naar men mededeelt, gebleken, dat de hier te lande in den handel zijnde lucifers, merk „Dorus Rijkers" niet van Nederlandsch, doch van Russisch fabrikaat zijn. Na eerst met verschillende andere eti ketten getracht te hebben. Russische luci fers hier te lande te plaatsen, wordt thans het merk „Dorus Rijkers" benut, waardoor bij het publiek de indruk wordt opgewekt, dat deze lucifers van Nederandsch fabri kaat zijn. BRUTALE INBRAAK. Zaterdagnacht is een brutale inbraak gepleegd bij de firma De Haan aan de Kerkstraat te Eindhoven. De dader had zich langs de achterzijde van het pand van de Hooghuisstraat af toegang ver schaft tot het kantoor, waar hij alles onderstboven haalde. Daarna wist hij na verbreking van enkele ruiten den winkel te bereiken, waaruit hij de kassa weg sleepte, naar de binnenplaats bracht en er een bedrag van f. 10 uithaalde. Blijk baar met dezen buit niet tevreden, begaf hij zich naar de slaapkamer der bewo ners, deze werden door het gestommel wakker en riepen om hulp. De inbreker nam de vlucht, doch werd achterhaald door twee politie-agenten. Toen zij hem opbrachten naar het politiebureau, hoor den zij onderweg opnieuw hulpgeroep. Meenende dat het van de woning afkom stig was. waar de Inbraak was gepleegd, keerde een der agenten terug. Van deze gelegenheid maakte de arrestant gebruik, door den anderen agent een stomp tegen de borst te geven, waardoor deze strui kelde over zijn fiets, en de inbreker de vlucht kon nemen. Hij werd door eenige agenten achtervolgd, waarbij van de vuur wapenen werd gebruik gemaakt, doch men slaagde er niet in den vluchteling te vatten. Lichtelijk aangeschoten heer: „Zzheg es- hik-kan een man n-nu nog niet eens-hik- in z'n eigen-hik-badkamer met rust g-ghe- laten worden?" (Humorist) o BUITENLANDSCH GEMENGD. VVKRKLOOZENRELLETJES IN CANADA. Veertien politiemannen zijn te Winnipeg in het ziekenhuis opgenomen, tengevolge van een nachtelijke vechtpartij, waarbij meer dan duizend werkloozen onder lei ding van een vrouw probeerden zich toe gang te verschaffen tot een hotel waar de minister van arbeid overleg pleegde met de plaatselijke autoriteiten over de te nemen maatregelen om de werkloos heid te bestrijden. Nadat de politie versterking had gekre gen kalmeerden de verhitte gemoederen. Er werden twaalf betoogers gearresteerd, nadat uit de menigte met steenen was ge worpen. o DE VLUCHT OM DE WERELD. De vliegers Post en Gatty zijn Zaterdag te Shanghai aangekomen. Het vliegtuig rolde bij het taxiën met een wiel in een moddergat. Eerst probeer de men met menschen en paarden de machine te verlossen maar er moest een auto-tractor aan te pas komen. o SPORT VLIEGTUIG NEERGESTORT. Zaterdag geraakte boven het vliegveld te Erfurt een sportvliegtulg van het Techni- cum te Bad Frankenhausen in een „vrille" en kon niet meer worden opgevangen. De piloot Wolfgang Stierl, een student van 't technicum werd zóó ernstig gewond, dat hij korten tijd later overleed. DOOR BIJEN AANGEVALLEN EN GEDOOD. Te Hüssingen bij Augsburg is een 31- jarige weduwe van een landbouwer door een bijenzwerm aangevallen en zoo ern stig aan handen en gelaat gewond, dat zij eenige uren later is overleden. o HET MOORDENDE GAS IN DE MAASVALLEI. Door de raadkamer te Luik zijn twee directeuren en 'n ingenieur van de Société des Engrais et Produits Chimlques de la Meuse te Tilleur, naar de boetstraffelijke rechtbank verwezen. Zij zullen zich heb ben te verantwoorden over de ontsnap ping van gevaarlijke gassen in de Maas vallei en zullen 10 Juli te Luik terecht staan. (NJl.Ct.) o ONTPLOFFING IN EEN KRUITFABRIEK. Zaterdag is in de kruitfabriek der Ca- nadeesche Industrie Mij. in Ontario, in het plaatsje Sudbury, een hevige explosie voorgekomen, waarbij 4 personen werden gedood en verscheidene anderen werden gewond, waaronder 6 zwaar. De materieele schade, welke door de ontploffing, die mijlen ver in den omtrek hoorbaar was, is aangericht, is aanzienlijk. -o HITTEGOLF IN AMERIKA. In de midden- en westelijke staten van Amerika zijn ten gevolge van een hittegolf voor zoover bekend. 75 menschen om het leven gekomen. o ZEVEN MEISJES VERDRONKEN. Zeven meisjes tusschen zes en negentien jaar zijn heden verdronken te Three Ri vers nabij Quebec (Canada) door het om slaan van het bootje waarin zij spele vaarden. Slechts een der inzittenden werd gered. o BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTOBUSSEN. In een bocht nabij Stanmore. bij Lon den. zijn twee autobussen met elkaar in botsing gekomen, waardoor 5 personen gedood en 4 anderen gewond werden. Bij de botsing vlogen beide autobussen on middellijk in brand. TWEE ARBEIDERS BEDOLVEN. In het plaatsje Altmersleben bij Salz- wedel (Duitschl.) zijn twee arbeiders, juist toen de aanleg voor een brandweerpomp gereed was, bedolven doordat hetgeheele bovendeel van de 10 M. diepe put in stortte. Een der belden werd op slag ge dood, de ander zwaar gewond. Toegescho ten personen, die hulp wilden brengen, werden door een nieuwe instorting eveneens bedolven. Deze, 3 in getal, kon den echter alle gered worden. RECLAME. Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mijnhardt's Zenuw tabletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn ver krijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. 9142 PAARDENSPORT. BELANGSTELLING VOOR DRAVERIJEN? Een lezer verzocht ons voortaan de uit slagen te willen vermelden van de belang rijkste draverijen in ons land. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen, zouden wij het op prijs stellen te mogen vernemen, welke Dagblad-lezers inderdaad belangstelling hebben voor deze sport uitslagen. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTVER. „SWIFT". Aardige sport werd te zien gegeven bij de sprint-trainingsritten, welke Swift gis teren met haar renners hield. De sport-commlssie had besloten, om in tegenstelling met andere trainingsritten de baanfietsen en wegfietsen in een aparte afdeeling onder te brengen, wat o. i. juis ter is ook, inplaats van alles door elkaar te laten rijden. Op baanfietsen werd le: P. v. d. Pluym, 2e J. v. d. Wilk. buiten meded., 3. H. v. Es. Op wegfietsen: le. G. J. van Parijs, 2. E. Sladek, 3. J. de Lange Juniores. 1. C. den Uyl, 2. J. Riethoven Azn„ 3 J Riethoven Hzn. o SCHERMEN. DEGENKAMPIOENSCHAP VOOR NEDERLAND. Driebergen kampioen. (Van onzen medewerker.) Op het terras van 't Kurhaus te Sche- veningen werden gisteren bovengenoemde wedstrijden verschermd. De belangstelling voor dezen wedstrijd was niet zoo groot als men bij nationale kampioenschappen mag verwachten, hetgeen o.i. zijn oor sprong vindt in het te vroeg gestelde uur van aanvang (9.00), waardoor schermers uit verafgelegen steden onmogelijk op tijd aanwezig konden zijn en dus niet inschre ven, wat bij nationale kampioenschappen niet mag voorkomen. Thans waren het hoofdzakelijk schermers uit den Haag, Rotterdam en slechts enkele uit Amster dam, die den strijd aanbonden. Bij wijze van proef werd geschermd volgens het nieuwe afvalsysteem, dat ook bij de laatst gehouden wedstrijden te Weenen werd toegepast, doch na afloop als ongewenscht en onbruikbaar werd afgekeurd. Het is te hopen dat de K. N. A. S. B. het bij dezen proef laat daar geen en kele schermer er mede ingenomen was en allen hun misnoegen hierover uitten. Deze regeling maakt het noodig over een staf van administrateurs te kunnen be schikken, terwijl er meer tijd met wachten dan met „trekken" verloren ging. Scher mers die 3 partijen verloren hadden, vielen af. Te pl.m. 2.30 werd aangevangen met de demifinales, waarvoor zich 16 heeren geklasseerd hadden en waarvan er 4 in de finale konden komen, die als op de Olym piade werd verschermd, In de finale kwamen de heeren Mos man (Aertzi. Driebergen (Aertz), Weber (Glandoi en v. Noppen (Brassine.) Door loting komt Driebergen tegen Mos man en Weber tegen v. Noppen. Driebergen wint na voorbereiding op de hand met een bliksemsnelle attaque op het been zijn partij van Mosman, waarna Weber met een arrèt wint van v. Noppen. Daarna trekken Mosman en v. Noppen, welke partij door Mosman niet al te moei lijk wordt gewonnen, v. Noppen is hier door reeds 4e. De partij Driebergen Weber wordt door eerstgenoemde met een arrêt gewonnen .waardoor hij tevens in het bezit, van den begeerden titel kwam. De laatste partij bracht Mosman tegen Weber om de 2e en 3e plaats, welke partij Mosman wint en dus beslag legt op den 2e prijs. Uitslag: 1. Driebergen, 2 gew. part., kam pioen; 2. Mosman; 3. Weber; 4. v. Noppen. Na afloop reikte de Generaal Scheffer den winnaars de prijzen uit. o POLITIETROEPEN„EMTéGéES". Zaterdag vond in de schermschool „Gijsberti" een vriendschappelijke ont moeting plaats op sabel tusschen equipe's van bovengenoemde clubs. Voor de P.T. kwamen uit de heeren Godee. Nleuwen- hoven, Slootmaker en Pastoors; voor „Emtegees": Treffers, Planjer, te Gessel en Max de Vries. Nadat de heer Godee, als voorzitter, de gasten en belangstellenden had welkom geheeten gaf hij de leiding voor dezen wedstrijd over aan den heer Gijsberti. Na de eerste ronde is de stand 22 en op de helft der match 5—3 voor de P.T. In de derde ronde zorgen Treffers en v. Gessel dat de partijen gedeeld worden. Stand 75 voor de P.T. In de laatste ronde weet alleen Treffers met 42 te winnen, waardoor deze jonge schermer wederom al zijn partijen had gewonnen. De uitslag luidt: P.T. wint met 10 gew. part. 41 ontv. en 50 geg. treffers tegen Emtegees 6 gew. part. 50 ontv. en 41 geg. treffers. De beste persoonlijke resultaten wer den behaald door Treffers 4 gew. part. 7 ontv. en 16 geg. tr.; Pastoors 3 gew. part. 8 ontv. en 14 geg. tr.; Godee 3 gew. part., 8 ontv. en 13 geg tr. Dooi de vriendelijke zorgen van de jongedames Godee en Onvlee werd tijdens de pauze thee aangeboden. Na afloop dankte de heer Godee voor opkomst en betoonde belangstelling en den heer Gijsberti voor het belangloos af staan van z'n school en diens leiding DAMMEN. NEDERLANDSCHE DAMBOND. De jaarvergadering. Gisteravond had te Amsterdam de jaar vergadering plaats van den Ned. Dambono onder leiding van den waarnemenden voorzitter, den heer S. S. van Baaien. Nadat de Jaarverslagen van secretari;. en penningmeester werden goedgekeurd zou worden overgegaan tot behandeling van het reorganisatie-ontwerp. Hiertegen bestonden echter bezwaren. Een voorste) Amsterdam om dit punt van de agenda af te voeren werd aangenomen. Een voor stel waarbij het bestuur in het vervolg op vijf leden zou worden gesteld werd eveneens aangenomen. Het nieuwe bestuur zal worden aangevuld met districtsverte genwoordigers, die stemrecht zullen krij gen. Besloten werd verder den secretaris en den penningmeester in het vervolg te honoreeren. Nadat nog enkele punten van onderge schikten aard waren behandeld, werd overgegaan tot bestuursverkiezing. In de vacature van den voorzitter wegens be danken van den heer mr. S. de Jong, werd gekozen de heer A. van Broek, voor zitter van het Rotterdamsche district, met 528 van de 873 uitgebrachte stemmen. De aftredende bestuursleden S. S. van Baaien. W. H. Lieve, J. J. Moorburgh en Th. Schouten, werden bij acclamatie her kozen. Daar het bestuur thans uit 5 per sonen is komen te bestaan, vielen de hee ren Jacobs en Matla automatisch af. De heer W. J. A. Matla werd hierop tot eere lid benoemd. Het maandblad „Het Damspel" gaf bij de rondvraag nog stof voor een zeer lang durige discussie. Zonder op dit punt tot overeenstemming te zijn gekomen, werd de vergadering gesloten. De niet-afgehan delde punten zullen op de eerstvolgende jaarvergadering, die Hemelvaartsdag 1932 in Utrecht gehouden zal worden, behan deld worden. RECLAME. Een polis der is een waarborg voor het welzijn van Uw gezin. 6200 AALSMEER. Fees'avond. Naar aanleiding van het verkrijgen van den derden zetel in den gemeenteraad, heeft de afd. van de S.D.A.P. Zaterdag een feestavond belegd in de oude veiling. Namens de raadsfractie voerde de heer C. Spaargaren Dzn. het woord, die hulde bracht aan allen, die bij de verkiezingen, in den vorm van huisbezoek of ander werk, de partij een dienst hadden be wezen. Verder werd gesproken door den heeren Piet Zwager, directeur van de Ar beiders Zangvereeniging .Kunst en Strijd" en G. Koomen. secretaris afd. V.A.R.A. die meedeelde, dat hier reeds meer dan 300 leden zijn en zeer waarschijnlijk in Juli a.s. een protestvergadering zal worden belegd tegen de bekende radio-censuur. Ter afwisseling verleenden „Kunst en Strijd" (zang) en de Mandolineclub „Fu- tura" haar medewerking, beiden gediri geerd door Piet Zwager. De avond stond onder leiding van den voorzitter der af deeling, den heer W. Harting Wzn die de vergadering opende en sloot. Concert Chr. Zangvereenigingen. Zaterdagavond brachten de Chr. Zang vereenigingen „Halleluja" en „Hosanna" in „Excelsis", benevens Aalsmeers Har monie" (directeur van alle de heer J. C. Hulsbos) in de muziektent te Aalsmeer- Oost de nummers tengehoore. welke op het concours deze week alhier vertolkt moeten worden. Deze uitvoering trok veel belangstellenden op den prachtigen zo meravond. Thans is, naar wij vernemen, defi nitief besloten tot de stichting van een tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. Gemeente, in kerkelijk verband met het dorp, te Aalsmeer-Oost over te gaan De raad der gemeente komt a.s. Dinsdagmiddag om 3 uur in openbare vergadering bijeen. De alhier gehouden „Zonnestraal"- collecte heeft opgebracht een bedrag van f. 429.56. HILLEGOM. De slechte weg. Een juffrouw uit de Zilk. die met een fiets op den Nieuwen Weg reed. is dcor den slechten weg gevallen. Zij kreeg een lichte hersenschudding en is op ad vies van dr. Banrath per ziekenauto naar haar huis gebracht. Ouden van dagen. Het Comité voor auto-tochtjes met Ouden van dagen heeft zich in zijn laatste vergadering weer voor een jaar geconti nueerd. De medewerking voor het onlangs gehouden uitstapje naar Wassenaar was zoo groot en algemeen, dat het volgende jaar een herhaling is te wachten. De verkiezing en de Post. In de verkiezingsdagen is een circulaire uitgegeven ten gunste van lijst 4 zij zon door de post huis aan huis besteld worden Aan de gestelde eischen. zooals aantal eri tijdstip van afgifte aan het postkantoor was door de afzenders voldaan en toch bleek op het kritieke oogenblik, den da» der stemming, dat velen het drukwerk niet hadden ontvangen. Naar wij ver nemen, zijn tientallen adressen verzameld waar het drukwerk niet besteld is. Bij den directeur van het postkantoor is een klacht ingediend. Deze heeft een onder zoek toegezegd. Nader vernemen wij nog het volgende Met eiken dag worden meer adressen bekend, waar het drukwerk niet door de post is besteld en de ontstemming daar over neemt in dezelfde mate toe. De uitslag van het onderzoek wordt met ongeduld tegemoet gezien. »mdat er naast een zakelijke ook een politieke zijde aan verbonden is. o KATWIJK. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. W. van der Wilt, naar Loosdrecht, D 187; R. de Mooij en gezin naar Rijnsburg. Burg. Meijboomstraat;' J. E. Gooiker, naar Weert, Minderbroeders klooster; W. Dorscheidt, naar Megen. Minderbroedersklooster; M. Verhoef, naar Rijnsburg, Burg Meijboomstraat. Gevestigd: H. Deurssen en gezin, Was- senaarscheweg 23. van Wassenaar. Kat- wijkscheweg 25; J. Hoogenraad, Kerkstraat 10, van Den Haag, Keizerstraat 118; J. G. Stap, Burgersdijkstraat 2a, van Ede, Molenstraat 25; J. M. van Elten, le Ka naalstraat 2, van Velsen, Gr. Houtweg 144; H, A. van den Anker, Voorstraat 75, van Rijnsburg, Brouwerstraat 112 ;M. Hale wijn, Commandeurspad 2a, van Leiden, Morschweg 114; M. Huizer, Tramstraat 13, van Boskoop, Putterweg 25; W. Klinken berg, Voorstraat 41, van Velsen. Snellius- straat 81. KATWIJK AAN ZEE. Opsporing verzocht. G. M. uit de Zuidstraat verzoekt opspo ring van zijn 17-jarigen zoon E. Deze is Vrijdag per rijwiel weggegaan en nog niet teruggekeerd. De kustvlsscher A. v. D. uit de Ten Brittenstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat te zijnen nadeele door J. K. uit de Baljuwstraat onderdeelen van een motor, van een in de buitensluis lig gend schokkertje zijn verduisterd. o LISSE. Wijziging Bouwverordening. In de laatstgehouden Raadszitting is een wijziging van de bouwverordening aan genomen, hetgeen ten gevolge zal hebben dat het uiterlijk van nieuw te maken of naar ,den uitwendigen vorm te veranderen gebouwen, reclameborden en toestellen, alsmede muren, hekken of andere terrein- afscheidingen, zoodanig moet zijn, dat dit noch op zichzelf, noch in verband met de omgeving uit een oogpunt van welstand aanstoot kan geven. Priesterwijding. Onze vroegere plaatsgenooten, de heeren J. Boon en L. Onderwater, hopen op 19 Juli a.s. in hun Studiehuis „Mill Hill" de priesterwijding te ontvangen. In de R.K. Kerk alhier zullen zij resp. op 26 Juli en 9 Augustus hun eerste plechtige H. Mis opdragen. Volledigheidshalve herinneren wij nog even aan de kostelooze inenting, waar toe op de gewone spreekuren der genees- heeren gelegenheid bestaat. o NOORDWIJK. Doodelijk ongeval. Gistermiddag te ongeveer 12 uur had alhier een zeer ernstig ongeluk plaats, waarbij een menscnenleven te betreuren viel. De heer J. uit Arnhem wilde met zijn auto voor een paar wielrijders uitwijken, met het gevolg, dat de 32-jarige echtgen. van den heer L. alhier, die uit de kerk huiswaarts keerde, werd aangereden en wel zóó ernstig, dat zij bewusteloos neer viel en spoedig daarna overleed. De doctoren V. en N. verleenden de eer ste hulp, doch konden slechts den dood constateeren. De auto en het stoffelijk overschot zijn door de politie in beslag genomen, terwijl een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. o OEGSTGEEST. Jaarvergadering der Oranjevereeniging. In „Het Witte Huis" is de algemeene jaarvergadering gehouden van de Oranje vereeniging. De voorzitter, dr. D. Timmermans, opende de vergadering met een woord van welkom. De belangstelling was niet groot. De secretaris, de heer J. van Noord, las de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur om den Burgemeester, den heer A. J. van Gerre- vink het Beschermheerschap op te dragen werd met applaus1 bekrachtigd. Het keurig uitgebrachte verslag over het afgeloopen jaar werd met applaus der aanwezigen beloond. Tot kasnazieners werden aangewezen de heeren I. v. d. Velde en A. J. Bakker. Na volbrachte taak deelde de heer v. d. Velde mede dat de bescheiden van den penningmeester, den heer J. M. Pos in vol komen orde waren bevonden. De inkomsten waren f. 2321.65; uitgaven f. 2200.08; batig saldo f. 121.57. Hierna was bestuursverkiezing aan de orde. Het aftredende bestuurslid, de heer C P. J. Paardekooner werd herkozen en het bestuur door benoeming van den heer H. L. v. d. Heiden met 1 lid uitgebreid in verband met de vermeerdering van de werkzaamheden. De heer v. d. Heiden verklaarde zich 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6