RIJNLANDSCHE TURNKRING. CRICKET. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Ie klasse: V.O.C.—R. en W. V.O.C. wint met 20 runs. R. en W. 73, East 818; V.O.C. 93; 2e run R. en W. 151 voor 5 (gesl.)V.O.C. 98 voor 2. A.C.C.V.V.V. V.V.V. wint met 24 runs. A.C.C. 165; Jeuken 8—49; V.V.V. 129, Oli vier 646. V.RA.H.D.V.S. V.R.A. wint met 137 runs. V.R.A. 249 voor 9 (gesl.)H.D.V.S. 112. HaarlemPW. Haarlem wint met in nings en 34 runs. P W. 37 en 417. Maas 614. Haarlem 162. Overgangsklasse: R. en W.—Ajax. Ajax wint met 108 runs. R. en W. 71, Ajax 179. R. en W. 38 voor 1 (opg. door Ajax.). Kampong—H.C.C. III. H.C.C. wint met 133 runs. Kampong 130 en 54 voor 2 (gesl.), H.C.C. 263 (v. d. Berg 101). 2c klasse: H.C.C.—H.B.S.. HBS. wint met 134 runs. H.B.S. 89 en 107 voor 2, H.C.C. 20 en 42. SpartaV.O.C. II, Sparta wint met in ning en 33 runs. V.O.C. 12 en 102, Sparta 147. ExcelsiorH.D.V.S. II. H.D.V.S. wint met innings en 7 runs. Excelsior 66 en 84; H.D.V.S. 157. Uitslagen ten deele ontleend aan de „Crt" Bowlingcljfers: R. Schill 1 voor 29, Sod- derland 2 voor 59, W. v. d. Bosch 1 voor 34; Max Jansen 6 voor 39; H. v. Manen 06. 2e Innings voor H. C. C. werd op 145 voor 8 wickets gesloten. Max Jansen 36, E. Schill 28, A. de Beus 31, A. Schill 31 not out. Bowllngcijfers: Morkel 1 voor 34, Napper 5 voor 49, Bell 2 voor 44, Brown 1—9. In de tweede innings brachten de Engel- schen het tot 99 runs voor 8 wickets, waarvan Morkel 39 en Napper 31. Toen was het tijd. De wedstrijd eindigde dus onbeslist. Bowllngcijfers: R. Schill 1 voor 14, Sod- derland 327, W. v. d. Bosch 1 voor 14, Max Jansen 229, A. de Beus 1 voor 11. EERSTE TOETSWEDSTRIJD. R. EN W. II—AJAX. Ajax wint met 108 runs op dc eerste innings. De Haarlemmers gingen het eerst bat ten en op het bowlen van Van der Mey, Hofsteenge en daarna vooral van Meyer, vielen de wickets zeer snel, ook dank zij het zeer goede veldwerk der gasten, zoo dat 6 wickets waren gevallen voor slechts 23 runs. Chabot als tweede man had toen het meeste tegenstand geboden, maar hij verdween voor 10, schitterend door Hof steenge in de slips gevangen. De staart leverde nogal wat moeilijkheden op en met Freml (16), Verwei (12) en Menalda van Schouwenburg (10) werd het totaal 71. Van der Mey 18, Hofsteenge 217 en Meyer 637. Zeer merkwaardig waren alle Leldenaars in een scoringstemming. De vier eerste wickets leverden al 103 runs op, met Van der Mey 22, Janssen 11, Dozy 21 en Meyer 45, waarin 5 vieren. Hofsteenge scoorde daarna 19 runs en voorts deed De Jongh met 39 uitstekend werk. De pas uit Indlë gerepatriee/de Wlm de Laat de Kanter bleek goed voor 8 runs en met Beukers 1, Schudel 3, Van Goor 6 en Van Breen 4*. werd het totaal 179. Merkwaardig was er in dit totaal geen enkele extra. Droste 688, Van Lennep 111, Dors man 268. Ajax probeerde nog een innings-over- wlnnlng te forceeren, maar met den stand 38 voor 1 werd de strijd opgegeven. Chabot 27*. De Jongh 13. EngelandNieuw-Zeeland. Zaterdag Is op Lords de eerste toetswed- strijd tusschen Engeland en Nieuw-Zee land begonnen. De Nieuw-Zeelanders won nen den toss en gingen eerst batten. Ze bereikten in hun eerste innings een totaal van 224 runs. Engeland ging daarop in en scoorde 119 runs voor het verlies van 7 wickets. „Msbde" o ROEIEN. DE JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN LAGA. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. In den gisteren gespeelden maandwed- strijd der Noordwijksche Golfclub tegen Bogen werd jhr. Quarles van Ufford eerste met 3 down; tweede was de heer A. de Koster met 5 down. VOETBAL. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. L. C. C.—H. B. S. H. B. S. wint met 134 runs. De Leidsche begon tegen H. B. S. vrij goed. Er werd behoorlijk gebowld en het veldwerk der Leldenaars was vooral uit- stekend, zoodat de gasten voor slechts 89 runs aan den kant zaten. Van Doorn met 33 had ln dit totaal het leeuwen aandeel en verder kwamen Mulder met 14, Taverne met 10 en Wunder met 14 in de dubbele cijfers. De bowlingcljfers waren niet slecht. A. van Es 546, F. van Es 423 en Beerepoot 1—16. Van dit werkelijk zeer goede begin hebben wij helaas niets gezien en toen wij iets te zien kregen na de lunch, de eerste innings van de Leidsche, toen Het leek naar niets, maar wij zullen er onze stadgenooten niet te hard om vallen. Metsch c.s. spelen ln een veel te hooge afdeellng en het bowlen van Wunder en Mets was merkwaardig goed, snel en con stant bijna op het wicket. Daartegenover stonden de Leidenaars hopeloos te steken, kans op kans gevend in de slips, waar Wunder enkele zeer goede vangen deed. Nee het batten der L. C. C. was heel slecht. Men trachtte niet den bal te spe len. maar men „stak" op goed geluk af en wanneer de bal een enkele maal werd gespeeld, dan liet het voetwerk alles te wenschen. A. van Es was nog het beste op dreef en hij scoorde 10 runs uit een totaal van 20. Mets 8—3 deze cijfers geven trouwens meer een beeld van het zwakke batten dan van het sterke bowlen Wunder 217. In de tweede innings was ook het bowlen van L. C. C. zeer zwak en met Keilholz 14, Mulder 29* en Wunder 48* sloot de innings op 107 voor 2. F. van Es 115. Voor 42 runs hadden de Leidenaars daarna opnieuw een beurt gehad. Nu waren alleen F. van Es (13) en Beerepoot (12) in de dubbele cijfers gekomen. Wunder en Mets hadden de wickets ge deeld, respectievelijk voor 13 en 39 runs. H. C. C.—Mr. NORTH XI. Het resultaat een draw. Zaterdag en gisteren speelde het Engel- sche elftal onder leiding van mr. North zijn laatsten wedstrijd hier te lande tegen H. C. C. De scores luiden als volgt: le innings H. C. C.: Ir. E. Neuerburg l.b.w. R. M. Bell 14; Jhr. W. v. d. Bosch. c. H. Brouwn, b. R M. Bell 46; E. Schill, st. Bromage, b. Hill, 22; mr. H. v. Manen, b. Morkel. 56; dr. M. Jansen, run out, 13: A. M. de Beus c en b Napper, 7; jhr. P. Feith, b. R. M. Bell, 14; jhr. J. v. d. Bosch c. A. v. Manen, b. Brouwn, 18; L. Sodderland l.b.w. R. M. Bell, 2; R. Schill n. o. 3; extra's 14. Totaal 211. Bowlingcljfers der Engelschen: Morkel 1 voor 58; Napper 1 voor 32; Hill 1 voor 22 R M. Bell 5 voor 37 en Brouwn 1 voor 41. lste Innings Mr North XI: D. P. G. Morkel l.b.w. L. Sodderland, 28: V. G. Bromage, c. L. Sodderland b. dr. M. Jansen, 21: C. G. Blaxtes b. dr. M. Jansen, 10; Capt. I. E. W. Brlnckman c. A. M. de Beus, b. M. Jansen, 1; G. Hill c. R. Schill b dr. M, Jansen 14: D D Napper n. o. 18: E. G. Henderson b. M. Jansen. 19; A. v. Manen n. o. 12; extra 8. Totaal 131 v. 6. Zaterdagmorgen werd de eerste innings der Engelschen reeds na drie kwartier be ëindigd met een totaal van 168 runs. Napper 27, A. van Manen 29. De Njord-ploegen stellen teleur. Zaterdag werden de verdere voorwed strijden gehouden, waarvan de uitslagen luiden Jonge acht le heat: Triton—Willem III, 1. Willem III tijd 6 min. 57 2/5 sec.; 2. Tri ton, ruim 2 lengten achter. Jonge vier A: le heat: De SchieLaga, 1. Laga tijd 7 min. 38 4/5 sec.; 2. De Schle, verschil biina 5 lengten. Jonge twee le heat: Njord—Nereus, 1. Njord tijd 9 min. 4 3/5 sec.; Nereus 1 lengte achter. Oude acht: le semi-finale, NjordLaga, 1. Laga tijd 10 min. 13.4 sec.; 2. Njord 2 m. achter. In de finale komen Laga en Nereus. 2e heat: Nereus row over wegens niet opkomen van Triton. In de finale oude acht komen Laga en Nereus. Stuurmanlooze vier: Dare DevilDe Laak. De Laak, row over tijd 7 min. 26.4 s. Jonge skiff, finale Argo (v. d. Scheer), Laga (van Dongen); gewonnen door Argo tijd 8 min. 21 2/5 sec. Laga eenige lengten achter. Dames skiff.' 1. Nautilus (mej. L. v. d. Hoeven), 2. De Hoop (mevr. van Nlftrik). j Finale jonge acht A: Willem III—Laga. Uitslag: 1. Laga, tijd 6 min. 46 4/5 sec.; 2. 1 Willem III bijna 4 lengten achter. Overnaadsche vier: tweede halve beslis sing: Nereusde Laak. De wedstrijd ein digde met een dead heat. De tijd was 7 min. 50 2/5 sec. Aegir—Amstel: le halve beslissing, 1. Aegir 7 min. 49 1/5 sec. Oude vier, le heat: NjordLaga, 1. Laga met ruim 1 <h lengte, 7 min. 22 1/5 sec. Jonge vier B: le halve beslissing: Laga —Triton, 1. Laga met vier lengten 7 min. 35 sec. Jonge vier B, 2e halve beslissing: Nereus Deutsche Turn und Ruderverein: 1. i Deutsche T. u. R. met ongeveer 2 lengten 7 min. 29 sec. Oude Twee: Deze laatste race van den tweeden dag eindigde ln een Leidsche j overwinning. De Njord Twee ging met een laag tempo over de baan en liep langzaam j maar zeker uit op de Laga ploeg. In den i tijd van 8 min. 34 1/5 sec. ging Njord met vele lengten voorsprong door de finish. Gisteren werden de wedstrijden voort gezet onder begunstiging van schitterend weer. Jongen Vier B.: 1. Laga ln 7 min. 23 3/5 sec. 2. D. T. and R. V. (Rotterdam) 1 lengte. Jonge Vier, le heat. Hierin kwamen uit Njord en De Hoop, de laatste ploeg slaat 'n hooger tempo en loopt uit Op 500 M. bedraagt het verschil een lengte. Door een eindspurt weet Njord den achterstand tot IV* M. terug te brengen. 1. De Hoop 8 min. 53 sec. 2. Njord, 1 'ItM. Tweede heat- 1. Laga, 8 min. 58 sec.; 2. Amstel, opgegeven. Jonge sciff A.: le heat. 1. Triton (Vrij burg) 8 min. 13 4/5 sec. 2. De Laak, 4 lengten. Tweede heat: 1. Laga (van Dongen) 8 min. 14 3/5 sec. 2. Spaarne, 3 lengten. De uitslagen van de nummers stijlroeien dames luiden: Vierriemsgleken jun.: le heat 1. De Vliet; 2e heat: 1. Delftsche Sport; 3e heat: 1. Spaarne. Finale: 1. De Vliet (mej. L. Stuurman, mej. C. Koster Kiewicz, mej. E. Baljon, mej. D. C. Lodder (sl.), mej. H. Spaargaren (st.). Skiff- le heat: 1. Delftsche Sport; 2e heat: 1. Die Ley the; beste 2e: De Hoop. Finale: 1. De Hoop (mej. J. E. Repellus). Oude vier, dames: 1. De Laak; 2. Spaarne. Jonge Vier A. Dit is de eerste finale. Aan boei 1 start Laga en aan boei 2 Njord. Beide ploegen roeien in een hoog baan- tempo. Op 500 M. is Laga 3/4 lengte voor en op 1000 M. komt er licht tusschen de booten. De voorsprong wordt dan op de tweede helft van de baan nog vergroot. 1. Laga, 7 min. 24 3/5 sec.; 2. Njord, op 2 lengten. Oude Vier: 1. De Laak, 7 min. 12 2/5 sec.; 2. Laga, een taflengte. Jonge Twee: 1. Laga, 8 min. 47 2/5 sec.; 2. De Hoop op vele lengten. Jonge Sciff A: 1 Laga, 8 min. 20 1/5 sec.; 2. Triton, op 4 lengten. Jonge Acht B: 1. Argo, 6 min. 48 2/5 sec.; 2. Spaarne, 4 lengten. Overnaadsche Vier: 1. Aegir, 7 min. 54 2/5 sec.; 2. Nereus, 1 lengte. Ter afwisseling wordt hierna verroeid het nummer achtriemsgleken dames tus schen De Vliet en Maas. De Leidsche ploeg, bestaande uit de dames H. Spaargaren (bg.), J. Verhoop. L. J. T. Janssens, A. Tendeloo, J. H. Fostuma, C. E. de Monchy, J. H. v. Uden van Drooge, F. le Cosquino de Bussy (sl.), H. D Goddard (st.) zege vierde. Double Scull: Aan boei 1 komt Amstel. 3an boei 2 Njord. Njord start in hooger tempo en neemt een kleinen voorsprong. Met lange halen komt Amstel bij, loopt uit en ligt op 500 M. 1 lengte voor. Op 1000 M. Is het al meer dan 3 lengten. Njord roeit erg onregelmatig en zigzagt over de baan. Zonder strijd winnen de Amsterdammers. 1. Amstel, Til. Wennekendonk (bg). D. M. Fortuin (sl.). lijd 8 min. 131/5 sec.; 2. Njord. vele lengten. Oude Sciff: 1. Spaarne (Timmermans) 8 min. 25 3/5 sec., 2. Laga, De Freytag), 5 lengten. Oude Acht: 1. Nereus; 2. Laga. VELOCITASP. S. V. 7—1. De kampioi n comp - iliewedslrijd tustchen Velocitas en P.S.V., die eigenlijk van geen beteekenis meer was, werd dan ook voor ongeieer 110J personen gespeeld. De wed strijd heeft een groote verrassing gebracht. De Noordelijke kaïnpioenen, die twee jaren geleden op eigen terrein inet 9—1 van P.S.V. verloren, en dit seizoen te Eind hoven met 5—0 geslagen zijn, hebben deze ontmoe ing met niet minder dan 7—1 ge wonnen. Op volkomen regelmatige wijze hebben de Groningers deze groote over winning behaald. Vrijwel gedurende de geheele ontmoeting, dia overigens op een laag peil stond, zijn de Groningers in de meerderheid geweest en reeds na een kwar tier weet Heideveld Boumans te passeeren. Van der Broek weet na een half uur spelens den stand gelijk te maken. Echter hadden de gastheeren nog voor de rust weer de leiding, dank zij een fout van Boumans die een houdbaar schot van Mohrmnn liet glippen. In de tweede helft was P.S.V. aanvankelijk sterker, maar spoe dig hadden de Groningers weer het beste van het spel en nadat Fransen een off side goal had gemaakt, die geannuleerd werd, vergrootte Meuleina den voorsprong tot 3—1. Dit werkte zoo deprimeerend dat het elftal van de Eindhovenaren als een kaartenhuisje in elkander zakte. In deze misere deelde ook de verdediging, die tot dusver uitstekend had stand gehouden. Eerst liep 't den Groningers nog even tegen door verkeerde beslissingen van den sche ds- rechter Bos, doch geleide'ijk aan werd hun overwicht zoo groot, dat doelpunten niet konden uitblijven. Na 25 minuten slaat vrn Run een bal met ds hand uit het doel, scheidsrechter Bos kent een penalty toe, die door Wolf sr wordt ingeschoten 4—1. Na 30 minuten passeert Bonsema den Zuide lijken Keeper wederom 4 minuten voor h t einde was het Heideveld, die scoorde, minuut later had Fransen er reeds 7—1 van gemaakt. Pretics tegelijk met het eind signaal lag de hal voor de achtste maal in het net. Dit punt werd echter niet toegekend. Velöcits had een invaller voer do Wolf sr. voor wien Bolwyn inviel en had van der Velde en Nuininga weer door Heideveld en Franssen vervangen. P.S.V. was in haar gewone samenstelling ver schenen. Folo Bleuzé. Door de deelnemende vereenigingen aan de demonstraties te Sassenheim werden de vrije- en orde-oefeningen gezamenlijk uitgevoerd. - Bovenstaande foto doet eenigen der 500 deelnemers tijdens dit nummer zien. lijkmaker in het net 11. Uit een penal ty weet Haarlem opnieuw de leiding te nemen 21. De Leidenaars komen nu geweldig opzetten en uit een mooien voorzet van Keuning weet Pluimgraaf i keurig gelijk te maken. 22. Als een der Haarlemspelers den bal in het doelge bied met de hand bewerkt, plaatst Godt- help uit de toegestane penalty het derde Leidsche doelpunt in het net 23. In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat de L.V.B. dezen bondenwedstrijd met 32 heeft gewonnen. Inderdaad een mooie prestatie ,door de L.V.B.-spelers, vooral door het goede spel na de rust, wel verdiend. o S. L. F.—B. G. S. 2—2. Zaterdagmiddag speelden bovengenoemde vereenigingen een wedstrijd op het S.L.F.- terrein aan de Nieuwe Vaart, welke in een gelijk spel eindigde. Rust 02. JAHN (HILLEGOM). De Chr. Gymnastiek-Vereen. „Jahn" heeft voor Zaterdag a.s. een openlucht demonstratie georganiseerd. Deze wordt gehouden op het terrein der V.V. „Hilli- nen", waar op twee avonden in de week wordt geoefend. De Hillegomsche Harmo nie-Kapel zal spelen. Om halfzes wordt uit de van den Endelaan opgemarcheerd naar het terrein achter de Zweminrichting. De vereeniging telt al meer dan 200 turners en turnsters. WATERPOLO. DE UITSLAGEN. le klasse: MaasL. Z. C. 14; U. Z. C. D. J. K. 3—5; G. Z. C.—S. V. H. 2—0. Res. lste klasse: Maas 2L. Z. C. 2 0—5 U. Z. C. 2—D. J. K. 2 3—1. WEDSTRIJDEN VAN DE L. Z. C. E. D. O.—XERXES. Een juist resultaat. Indien voetbal niet zoo'n aantrekkelijke sport was ,zou het jammer zijn van zoo'n schitterenden middag als gisteren om er naar te kijken! In de tribunes en langs den kant pufte iedereen van de warmte en binnen de krijtlijnen vochten 22 jonge mannen onder leiding van den heer Mutters om het eerste klasseschap. Dat een wedstrijd onder dergelijke omstandig heden de temperatuur aan den eenen kant en de spanning aan den anderen niet op een hoog peil kan staan, begrijpt een ieder. Meer spannend dan fraai werd de strijd dan ook. nadat Xerxes zich eenigszins had losgewerkt en ingesteld was op het kleine en effectvolle terrein. Lagendaal trachtte als middelfront van den Xerxes- aanvai tevergeefs zich te ontdoen van zijn scherpe bewaking, vier, vijf menschen verhinderden hem onophoudelijk het schieten en indien dat toch lukte zoo stond de Haarlemsche doelman Verhagen op de goede plaats. Aan den anderen kant genoot de uitstekend spelende Perueal eveneens goede bewaking terwijl ook hier de keeper uitstekende dingen deed. Zoo verstreek de eerste helft en de eer ste twintig minuten van de tweede, toen Lagendaal plotseling een schitterend dia gonaal schot loste, dat Verhagen te machtig was. De vele Rotterdammers juichten en waanden het eerste klasse schap dan eindelijk verworven, doch Xerxes beging een tactische fout en ging verdedigen. De vreugde duurde slechts kort, een goed genomen corner werd door den uitmuntenden Haarlemschen mid- half Dinkla over den Rotterdamschen doelman Wasserfal ingekopt en de stand was weer gelijk. Hardnekkig streden beide ploegen om het kostbare winnende doelpunt, doch geen der voorhoedes was in staat nog eenmaal te scoren zoodat thans een be slissingswedstrijd noodig ls. In de beide promotie- en degradatie-competities in 't Westen moest dus een beslissingskamp den overwinnaar toonen, wel een bewijs, dat er gelijkwaardige krachten tegen el- kae- streden. FEYENOORD—GO AHEAD 2—2. Uit den aard der zaak was de belang stel ing voor d.z.n voorlaatsten wedstrijd var. Feijenoord vr.j gering, immtrs de be slissing was reeds gevallen. ln de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op en er werd vrij geestdriftig gespeeld. Feijenuord nam de leiding door een doelpuin van Duimhouwer, waarna j Martin den stand geiij.r maakte 1—1. 1 hierna werd Doven er iets sterker, maar I het succes kwam juist aan de andere zijde toen Halle een schot van Burg slccnts hall stopte en Barendrccht scoorde 2—1. In de tweode helft heeft Feijenoord vrijwei voortdurend gedoinineeru, doch Hade heeft een overwinning van de Rotter dammers weten te voorkomen. De Dcvcnter- doelman heeft uitstekend werk verricht. De uitvallen van Go Ahead waren voorts niet van gevaar ontbioot en zoo geschiedde het, dat midvoor Tatena geiijk maakte 2—2. Alhoewel Halle nog zeer veel werk te doen kreeg bleef de stand verder onge wijzigd en kwam het einde van dezen onbelangrijken wedstrijd met een gelijk spel. BOSK. BOYS—TUINBOUWSCHOOL. A.s. Donderdag 2 Juli n.m. Th uur, zal er op het terrein aan de Putekade te Bos koop een wedstrijd gespeeld worden, tus schen „Boskoopsche Boys I" en „Tuin bouwschool I". Ook ditmaal verleent de harmonie „Excelsior" haar medewerking. De opbrengst is bestemd voor het comité .Radio voor Zieken". Vermeld zij nog, dat deze wedstrijd zeer waarschijnlijk de beslissing zal brengen, wie eigenaar zal worden van den beker, die door Arboricultura" beschikbaar is gesteld. Bedoelde beker is door beide par tijen eenmaal gewonnen. ZWEDEN—DENEMARKEN. De gisteren te Stockholm gespeelde wedstrijd tusschen Zweden en Denemar ken eindigde met een 3—1 overwinning der Zweden (rust 01.). „Crt." o DE BONDENWEDSTRIJD HAARL. V.B.— L.V.B. 2—3. Van de Zaterdagmiddagcompetitie. Zaterdagavond speelden de vertegen woordigende elftallen der Zaterdagmid dag-competitie van den Haarlemsche en Leidsche Voetbalbond een wedstrijd te Haarlem. In het Leidsche elftal was Schreudei (A.R.C.l vervangen door Keu ning (S.L.F.) Voor de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op. waarbij het niet tot doelpunten kwam, zoodat de rust met blanken stand inging. Na de rust ontwikkeld de L.V.B. een aantrekkelijk spel. Keuning en van Dam i hebben van plaats verwisseld wat een verbetering blijkt. Toch neemt Haarlem de leiding als de keeper door den zon een hoogen bal verkeerd beoordeelt 1—0 Niet lang echter hebben de Haarlemmers plezier van de voorsprong want als Pluimgraaf den bal goed krijgt toegespeeld schiet hij van de zijlijn keihard den ge- GÏMNASTIEK. RIJNLANDSCHE TURNKRING. Demonstratie te Sassenheim. De Rijnlandsche Turnkring (Christelijke Turnkring voor Lelden en Omstreken' heeft Zaterdagmiddag ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Chr. Gymnastiek- vereeniging „D. O. S." uit Sassenheim al daar een demonstratie gegeven, «eer velen waren opgekomen om getuige te zijn van het werken der vereenigingen. te weten: D.O.S., C.V.L O. en Jahn uit Leiden, D.W.S. uit Rijnsburg en de plaatselijke vereeni ging, zoodat wat dit gedeelte betrof de demonstratie reeds geslaagd mocht wor den genoemd. Te grooter werd het succes der vereenigingen nog toen de uitgevoerde oefeningen, hetzij gezamenlijk, hetzij af zonderlijk. goed werden uitgevoerd. Zon der twijfel heeft deze. door schitterend weer begunstigde middag, de gymnastiek- beweging in ruimeren kring bekendheid gegeven. Door de gezamenlijke vereenigingen werd, voorafgegaan door het Chr. Fan farecorps „Crescendo" uit Sassenheim. eerst een rondwandeling door het dorp gemaakt. Reeds hier trokken de keurig ge rijde meisjes en jongens in hun fleurige gymnastiekpakjes groote belangstelling al werd dan ook een kleine verkeers stremming veroorzaakt. Na de gebruike lijke opmarsch en vaandelgroet en ope ning door den voorzitter van den kring den heer de Bruin uit Lelden, nam de eigenlijke demonstratie een aanvang. Het uitgebreide programma bevatte een dertiental nummers, deels gezamenlijk, deels door iedere vereeniging afzonder lijk uit te voeren. Zoo eens iets minder goed gelukte of een weinig ongelijktijdig werd uitgevoerd, het talrijke publiek waar onder zich B. en W. van Sassenheim be vond, apprecieerde de stof ten volle. „Crescendo" zorgde voor muzikale afwis seling en zoo werd het geheel tot groot succes voor den Rijnlandschen Turnkring. De estafette ovei 4 x 90 M„ het eenige wedstrijdnummer van het programma, werden gewonnen door de dames van D.O.S. (Sassenheim) en de heeren en ad- spiranten van D.O.S. (Leiden), resp. in 451/10 sec., 39 9/10 sec. en 44 2/10 sec. Maas IL. Z. C. I 14. Maas II—L. Z. C. II 0—5. H. Z. en P. C. Ill—L. Z. C. IV 4—2. Ondanks de chronische onvolledigheid van alle L. Z. C.-zeventallen op Zondag, ls het gisteren aan het eerste en tweede zevental gelukt de overwinning te beha len en wel te Rotterdam op de overigens niet al te sterke „Maas"-teams. Begonnen werd met den wedstrijd Maas IL. Z. C. I onder leiding van den Leidenaar v. Driesum, aangezien de aan gewezen bondsscheidsrechter door een abuis te Leiden terecht was gekomen. Direct zijn de Leldenaars in den aanval, maar voorloopig worden de kansen bedor ven door te hoog schieten. De Maas-aan vallen. wat primitief van afzet, worden door de Leidsche achterhoede gemakkelijk bedwongen. Als een keer door de L. Z. C - voorhoede zonder fout wordt samenge- gespeeld, levert dit een doelpunt op (0—1). Vlak daarop weet Fleerkamp een fel ach terwaarts schot mooi uit den hoek te houden. Opnieuw eenige L. Z. C. aanval len met goed vrijmaken, wat tenslotte be kroond wordt door een tweede doelpunt. Rust. Bij de hervatting bleek, dat de Maas haar opstelling had veranderd, wat een verbetering was. Er ging nu van hun voor hoede meer kracht uit, terwijl bovendien de achterhoede hechter was. Het spel was dan ook minder eenzijdig, wat echter de L. Z. C.'ers niet belette met een goed schot den voorsprong te vergrooten. De Maas- aanvallen werden talrijker en als Fleer kamp een keer een moeilijken bal wel stoppen, maar niet vlug genoeg weg werken kan, is v. Klaveren er als de kip pen bij om den bal in 't net te duwen (13). Na nog een paar felle Rotterdam - sche aanvallen, komt de L. Z. C. weer los met als gevolg een doelpunt (14). Spoe dig daarop is het einde. Nu komt de echte scheidsrechter. L. Z. C. II (zeer onvolledig) gaat té water tegen Maas II. Direct na het uit- zwemmen is het al 01. Dit doelpunt wordt gevolgd door een serie L.Z.C.-aan vallen. maar het te veel insluiten van de Maas-spelers voorkomt voorloopig doel punten. terwijl bovendien de Maas-keeper er heel wat uithoudt. Tenslotte komt toch het verwachte doelpunt (02). De Leidsche keeper heeft nog niets te doen gehad. Na de rust hetzelfde soel en de stand wordt opgevoerd tot 05. Tegen 't. einde valt de Maas meer aan: De Leid sche keeper stopt een bal Als de sneeltijd verstreken is, is de stand nog 05. G. Z. C. II—DE ZIJL I 1—2. Gisteren speelde De Zijl I tegen de re serves van G. Z. C„ die in de res. le klasse van den Nederlandschen Zwembond uit komen en wist met den oneven goal te winnen. Beide ploegen zijn volledig; direct ont wikkelt zich een enthousiast spel, met De Zijl in de meerderheid. Na goed combi neeren van de geheele voorhoede geeft Snoeker den Goudschen keeper het nakij ken (01). Een aanval der thuisclub wordt door keeper Rameau, die op een goeden wedstrijd kan terugzien, onscha delijk gemaakt, terwijl aan den anderen kant een hard schot van v. d. Mark rake lings over gaat. Weer komen de bezoekers terug en Kramp verhoogt de score '02'. Bij een tegenaanval lost Gabry een onver wacht achterwaartsch schot, dat onhoud baar in het Leidsche doel verdwijnt (1—2). waarna de rust aanbreekt Na de hervatting hetzelfde spel. waarbij de Leidsche achterhoede zich ook van haar beste zijde laat zien. Goed combi neerend trekt De Zijl telkenmale ten aan val, doch verscheidene malen brengt de lat den Gouwenaars redding. Een hard schot van Snoeker wordt door den Goud schen keeper gestopt, doch in den stand ki mt geen verandering meer. Hierna speelde GZC I tegen S.V.H. I voor de comnetitie en wist met 20 in de meerderheid te blijven in een forschen strijd, waarin scheidsrechter v. d. Velde, die zeer goed leidde, menigmaal hande lend moest optreden. n i «J

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12