Teidsch Daabli hei 7Zste Jaargang Het voornaamste Nieuws van heden. ftmsê iMiiiioniituiiii NOORDEINDSPLEIN LEIDEN TELEFOON OIR.en ADMIN. 2500 PED.I507 niiiuiKn» ATHLETIEK. INTERN. WEDSTRIJDEN IN HET STADION. TWEE NEDERLANDSCHE EN EEN DUITSCH RECORD VERBETERD. Gisteravond had, begunstigd door schit terend zomerweer, het grootste athletiek- evenement van dit seizoen, de Internatio nale Atletiekwedstrijden, georganiseerd door de Directie van het „Nederlandsch Sportpark" in samenwerking met de K.N.A.U. in het Olympisch Stadion plaats. De publieke belangstelling was, hoewel deze, gezien de belangrijkheid der wed strijden, grooter had moeten zijn, vooi een athletiekontmoeting, zeer groot te noemen. Naar schatting waren ongeveer 8000 personen aanwezig. Door omstandig heden was de Duitscher Kömig verhinderd doch Jonath die voor hem in de plaats was gekomen, zorgde er voor dat de ver wachtingen van het publiek niet teleur gesteld behoefden te worden. Hoewel de prestaties van onze landgenooten niet op alle nummers even goed te noemen waren, mogen we toch niet ontevreden zijn. Begonnen werd met 3 series 100 Meter. In de eerste serie was een spannede strijd te aanschouwen tusschen de Duitschers Borchmeyer en Grosser, die beiden een tijd maakten van 11 seconden. Onze land genoot Hummel (Trekvogels, Den Haag) was goede derde. De tweede serie bracht onze landgenooten Berger en van den Berge aan den start met de Duitschers Liersch en Schlöske en de Belgen Garain en Dutoy. Hierbij vielen eenige slacht offers; door herhaald te vroeg starten werden Van den Berge en Dutoy gediskwa lificeerd. De serie werd zeer gemakkelijk gewonnen door onzen populairen Haar lemmer Chris Berger in 10.9 sec. Tweede was Liersch in 11 sec. In de derde serie kwam onze landgenoot Benz uit tegen de Duitschers Jonath en Kramer, waarvan de eerste als de vervanger van Körnlg betiteld mocht worden. De serie werd zeer gemakkelijk door den Duitscher Jonath, die een zeer goede stijl had, gewonnen in 10.8 seconden. De 400 meter waarvan direct de finale werd verloopen, bracht den Zweed Von Wachenfeld, de Belgen Prinsen en Lhoste en onzen landgenoot Sierhuis aan den start. De Zweed nam direct de leiding, welke hij tot het laatste toe wist te be. houden. Onze landgenoot Sierhuis die lulde door zijn clubgenooten aangemoe digd werd, zette er alles op en het leek zelfs, of hij er in zou slagen de tweede plaats te bezetten, doch hij kon het niet bolwerken en indien hy er op het laatste oogenblik niet alles opgegooid had, zou hij op het laatste moment nog gepasseerd zijn door Lhoste. De tyd van Von Wachenfeld was 49 6 sec., die van den Belg Prinsen, welke steeds de tweede plaats bezet had, was 50.2 sec. De finale voor de 100 meter bracht onzen populairen Chris tegen de Duit schers Jonath, Grosser, Liersch en Kramer De winnaar der eerste serie Borchmeyer verscheen niet aan den start. In deze finale werd onze landgenoot Berger de dupe van zeer slecht schieten van den seingever (een fout die zich dezen middag wel meer voordeed). Daar hy meende dat het een valsche start was (wat o.i. zeer zeker het geval was) ging hy niet snel genoeg weg en hoewel hij het uiterste deed, zyn achterstand in te halen mocht hem dat niet gelukken en kwam hy als tweede met slechts een halve meter ver schil op Jonath aan. De tyd van beiden bedroeg 10.7 sec. De 100 meter voor dames werd in twee series verloopen. In de eerste serie kon den onze landgenooten mej. Schuurman, Martin en Dumee den strijd aan met Frl. Wittmannn (Duitschland) en mej. E. v. Truyen (België). Deze serie werd zeer gemakkeiyk gewonnen en door onze land- genoote mej. Schuurman in 12.4 sec., tweede was de Duitsche Frl. Wittmann, terwijl onze landgenoote, de nog jeugdige athlete mej. Dumee, goede derde was. In de tweede serie verschenen de Hol- landsche dames Smit, Aalten en Aenge- nendt met Frl. Becker (Duitschland) en mej. Bélériaus (België) aan den start. Het werd een spannende stryd. Frl. Becker passeerde echter als eerste met zeer gering verschil op haar concur rente als eerste de finish in 12.9 sec. De finale bracht dus vier Hollandschen en twee Duitschen aan den start. De finale werd zeer gemakkeiyk gewonnen door onze kampioene mej. Schuurman met een tyd van 12 2 sec. Tusschen Frl. Wittmann en mej. Du Mee (Holland) werd zwaar ge streden. De eerste wist met klein verschil op onze landgenoote de tweede plaats te bezetten in 12.6 sec. De 800 meter, waarop onze landgenoo ten Nieuwland en Lyflander uitkwamen tegen Johannesen (Noorwegeh), Coen- jaerds (België) en Danz (Duitschland), gaf een zeer spannenden stryd te zien. Onze landgenoot Lijflander nam den kop en wist deze de eerste 400 meter te be houden, waarop hy eerst door den Noor Johannesen en daarna door den Duitscher Danz gepasseerd werd. Hy deed hardne- kige pogingen den Duitscher te passeeren, doch dit mocht hem helaas niet gelukken en moest hy zich met de derde plaats te vreden stellen. De tyd van den Noor, die een zeer mooie styi te zien gaf, bedroeg 1 min. 56.4 sec. De 200 meter bracht Benz (Nederland), Meyer en Kramer (Duitschland), Van Meerbeek en Brouwer (België) aan den start. Onze landgenoot Hummel kon we gens blessure niet uitkomen. Het werd een spannende stryd tusschen den Duit scher Kramer en den Haarlemmer Benz. Eerstgenoemde slaagde er in met zeer ge ring verschil de eerste plaats te bezetten met een tijd van 22 sec. De 200 meter (extra-klasse) bracht onze landgenooten Berger en Van den Berge tegen de Duitschers Jonath, Borchmeyer en Schlöske aan den start. Hoewel Chris Berger zeer goed liep en den Duitscher goed party gaf, mocht hy er echter ook op dit nummer niet in slagen van hem te winnen. Jonath won in den tyd van 21.5 sec. De tijd van Berger bedroeg 21.9 seconden. Op de 5000 meter zagen we onzen kam pioen Zeegers den strijd aanbinden tegen den Zweed Karlsson. den Duitscher Petri en den Belg Vincent. De Hongaar Hevele en onze landgenoot Baars verschenen niet aan den start. Zeegers nam de leiding, terwyi de overige loopers hem allen by elkaar op de hielen zaten. Dit bleef zoo ongeveer 3 K.M.. waarop de Duitscher Petri en de Zweed Karlsson en de Belg naar voren schieten. Ten slotte gaat Petri als eerste over den eindstreep in 15 min. 15 sec. Op ongeveer 150 meter achter hem komt de Zweed Karlsson, en 50 meter daarachter Zeegers. Een van de nummers, waarvoor zeer veel belangstelling bestond, was de 1500 meter, waarby men den Pool Petkiewicz, waar over men zooveel had geschreven, te aan schouwen kreeg. Voor Holland startten in dit nummer de Haarlemmer Effern en een cude bekende uit de athletiekwereld de A.V.A.C.-er Guus Zeegers, terwyi verder nog uitkwamen de Duitschers Hobus en Wichmann en de Belgen Ryssac en Gee- raert. Petkiewicz weet na een schitterende eindspurt in den tyd van 4 min. 8.3 sec. als eerste de finish te bereiken. Onze land genoot Effern, die als vyfde aankwam, maakte een tyd van 4 min. 12.9 sec. i De 4 x 100 meter estafette voor dames I bracht onzen ploeg tegen de Duitsch-Bel- j gische in het veld. De Hollandsche dames wonnen zeer gemakkeiyk in den tyd van 49.8 sec., waarmede zy tevens een nieuw j record vestigden. By de 4 x 100 Meter j voor heeren verschenen 6 ploegen aan den I start. Dit nummer werd na een zeer span- i nenden stryd gewonnen door den Duitsch- Nederlandschen ploeg in den tijd van 42.4 sec. De Haarlem-ploeg, bestaande uit Ber- ger, v. d. Berge, Benz en Welsenes, i maakte een tyd van 42,5 sec., waarmede 1 een nieuw Nederl. record gevestigd werd. Het polsstokhoogspringen bracht een I verrassing. Hierby wist de Duitsche kam- pioen Wegner met een sprong van 4.12 Meter den Zweed Llndblad. die momenteel als de beste Europeesche springer gold, te I verslaan. De Duitscher bracht met zijn sprong tevens een nieuw Duitsch record. Onze landgenoot v. d. Zee werd derde met een sprong van 3.60 Meter. Bij het speerwerpen bicven onze landge nooten Knol, v. d. Meyl en Visser ver op den achtergrond en konden zij het niet tot de finale brengen. Zy wierpen resp. 49,52, 48,49 en 48,98 Meter De finale ging tusschen den Fin Penttilae, den Noor Sunde en den Belg Herremans. De Fin. welke een zeer eigenaardigen stijl had, werd eerste met een wonp van 69.05 M. Na afloop van deze alleszins goedge slaagde wedstrijden werden de prijzen met een kort woord uitgereikt door den voor zitter der K.N.A.U., den heer Moorman. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 100 Meter hardloopen (heeren)1. Jo nath (Duitschland) 10.7 sec.; 2. Berger (Holland) 10.7 sec., '/s Meter achter; 3. Kraemer (D.)4. Liersch (D.); 5. Gros ser (D.). 100 Meter hardloopen (dames): 1. Mej. Schuurman «Holland) 12.2 sec.; 2. Frl. Wittmann (Duitschland) 12.6 sec.; 3. du Mee (Holland); 4. Frl. Becker <D.); 5. Mej. Aalten (H.); 6. Mej. Aengenendt. 400 Meter hardloopen: 1. v. Wachen- feldt (Zweden) 49,6 sec.; 2. Prinsen (Bel gië) 50.2 sec.: 3. Sierhuis (Holland); 4. Lhoste (België). 800 Meter hardloopen: 1. Johannessen (Noorwegen) 1.56.4; 2. Danz iDuitschl.) 1.56.7; 3. Lijflander (Holland) 1.59.1; 4. Nieuwland (Holl.); 5. Coenjaerts (België) 200 Meter hardloopen: 1. Kraemer (Duitschland) 22 sec.; 2. Benz (Holland) 22.1 sec.; 3. Brouwer (België): 4. van Moerbeek (België); 5. Mayer (Duitschl.) 200 Meter hardloopen (extra klasse) 1. Jonath (Duitschland) 21.5 sec.; 2. Ber ger (Holland) 21.9 sec.: 3. Borchmeyer (D.).); 4. v. d. Berge (Holl.); 5. Schloeske (Duitschl.). 5000 Meter hardloopen: 1. Petri (Did.) 15 min. 15 sec.; 2. Karlsson (Zweden) 15.41.8; 3. Jan Zeegers (Holl.) 15.47.2; 4. Vincent (België) ver achter. 1500 Meter hardloopen: 1. Petkiewicz (Polen) 4 min. 8.3 sec.; 2. Wichmann (D.) 4.10.4; 3. Bror Oehrm (Zweden) 4 min. 11 sec.; 4. Geeraert (België); 5. Effern (Holl.), 6. A. Zeegers (Holl.). 4 x 100 Meter estafette (heeren); 1. Duitsch-Nederlandsche ploeg (Jonath- Borchmeyer-Kraemer-Boot) 42.4 sec.; 2. Haarlem-ploeg (Berger-v d Berge-Benz- v. Welsenes) 42,5 sec. 4 x 100 Meter estafette (dames): 1. Nederland (Schuurman-Aengenendt-Aal ten en Du Mee) 49,8 sec.; 2. Duitsch-Bel- gische ploeg in 51.5 sec. Polsstokhoogspringen: 1 Wegner (Duitsch land) 4.12 Meter; 2. Lindblad (Zweden) 4.02 M.; 3. v. d. Zee (Holland) 3.60 Meter. Speerwerpen: 1. Pentillae (Finland) 69.05 Meter; 2. Sunde (Noorwegen) 62.15 Meter; 3. Herremens (België) 55.30 Meter. DUAL-MEET U.V.S.—DONAR. Maandagavond zal op het U.V.S.-veld een dual-meet plaats hebben tusschen U.V.S. en Donar. Voor iedere vereenlglng zullen 2 deelnemers uitkomen op de nos. 100, 400 M. hardloopen, speerwerpen en kogelstooten. Tevens zal verloopen worden een estafette 4 x 100 M. DAMES L.A.K.—H.A.K. Vrydagavond 10 Juli a.s. zal op het A.S.C.-veld om 7'/s uur de ontmoeting plaats hebben tusschen de dames der L.A.K. en H.A.K. LAWN-TENNIS. DE KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. 6—2, 5—7, 9—7. Knottenbelt heeft prachtig volgehouden tegen het spel van den goeden Engelschen middenklasser. Hij scheen bij 5—4 in de tweede set den wedstrijd reeds gewonnen te hebben, doch verloor door zwak smashen met 5—7 de set. In de derde set stond hij steeds een game voor, maar telkens maakte Ritchie gelijk. Het werd 8—7 en toen verloor Ritchie door vier missers zijn game. De uitslagen. 1 Hier volgen de voornaamste uitslagen: Heeren-enkelspel: Satoh slaat Lec 8—6, 6—4, 6—3; Borotra slaat Artens 6—4, 6—2, 6—3; Austin slaat Collins 6—3, 6—3, 6—4; All England Plate: Knottenbelt slaat Ritchie 6-2. 5-7, 9-7. Dames-enkelspel- Miss Nuthall slaat mrs. Harper 6—4, 6—2. miss. Jacobs slaat mrs. Godfrec 6—2, 6—1; Scriven slaat miss Ridley 6—1, 6—4; Mathieu slaat mrs. van Rijn 6—4, 6—3. „Msbde". DRIEKRINGEN-ONTMOETING. Zondag 12 Juli as. zal op het A.S.C.- i veld gehouden worden de drie-kringen- ontmoeting tusschen Delft, Gouda en i Leiden. DE LAATSTE ACHT. Een succes van Knottenbelt. Dank zij het mooie weer gedurende de I heele week is het programma met een prachtige regelmaat algewerkt kunnen wor den zoodat nu zoowel in de dames- als in de heeren-enkelspelen de ronde, welken men met den traditioneelen term van de laatste acht" betitelt, bereikt heeft, Het heeren-enkelspel. Door de overwinningen van Zaterdag be staat de laatste aclu der heeren uit drie Engelschen, Hughes, Perry en Austin, drie Amerikanen, Shields, van Rijn en Wood, een Franschman Borotra en een Japanner Satoh. Vijf plaatsen werden Vrijdag reeds inge nomen de drie winnaars van vandaag waren Borotra. die den Oostenrijker Artens sloeg 6—4, 6—2, 6—3: de Japanner Satoh, die van den Engelschman Lee won 8—6, 6—4, j 6—3 en de Engelschman Austin, die zijn landgenoot Collins sloeg met 6—3, 6—3, 6—4 Geen van deze wedstrijden stond volgens j de „Msb.", op het hooge peil, dat men j van de vierde ronde van Wimbledon kon verwachten. De meeste spanning bracht het gevecht j van den Japanner Satoh en den Engelsch man Lee. De laatste is een uiterst taai verdediger en daar de Japanner voor- i namelijk speelt op plaatsen en slechts af en toe door een harde forehand scoort, i waren er lange uitwisselingen van lijn naar lijn. In de eerste set kon de Japanner maar j niet het preciese van zijn gewone spel i ontwikkelen en Lee kreeg bij 5—4 een j kans voor de set, doch hij miste die jammerlijk. Dat koste hem niet alleen de set. doch van dat moment scheen de Ja panner zijn spel te vinden en hoe taai Lee ook verdedigde, het prachtige, scherpe plaatsen van Satoh was zeer goed en met 8—6, 6—4, 6—3 kwam de Japanner in de laatste acht. Austin .sloeg zijn landgenoot Collins, die beter dubbel- dan enkel-speler is in een niet belangrijke partij met 6—3,6—3,6—4. Do partij van Borotra was interessant, omdat de Franschman door zijn aanval lenden en aparten speltrant altijd de aan dacht waard is. De Oostenrijker Artens is een speler, die het louter van baseline- spel hebben moet en zijn rechte drive kan soms uiterst ver passeeren, maar de Fransche speler heeft zulk een prachtig oog op den bal en weet zijn aanvallen, die aan zijn netspel vooraf gaan, zoo in te kleeden dat een tegenstander, die alleen over drives beschikt, die in de meeste gevallen uit een moeilijke positie moet lossen. Dat verklaart dan ook het succes van Borotra aan het net. Wat niet weg neemt, dat hij ook in moeilijke positie soms verbluffend volleerde. Dat volleeren en de smashes waren de slagen, die de snelle overwinning brachten, waarvan de Koning en de Koningin getuigen waren. Het dames-enkelspel. In het dames-enkelspel speelden zich twee Engelsche dames in de laatste acht, n.I. miss Nuthall en miss Scriven, voorts de Fransche madame Mathieu en 'de Ameri- kaansche miss. Jacobs. De andere vier speelsters der laatste acht zijn de Duit sche dames Aussem en Krahwinkel, de Zwitsersche kampioene mej. Payot en de Engelsche miss Round. Alle vier wedstrijden hadden iets bij zonders. Madame Mathieu had het lang niet gemakkelijk tegen het vlotte en leven dige spel van de Amerikaansche mrs. van Rijn. doch haar krachtig spel won met 6-4, 6-3. Miss Jacobs kwam tegen de vroegere Engelsche kampioene mrs. Godfree, die niet meer over de vroegere vastheid en zeker heid beschikt en voor wie de vaart van het Amerikaansche spel te groot leek. Met 6—2. 6—1 leed mrs. Godfree een zware, teleurstellende nederlaag. De jonge Engelsche speelster miss Scriven had wederom succes tegen een landgenoote; ze sloeg miss Ridley met 6—1, 64 terwijl miss Nuthall op het centre court ten aanschouwe van het koninklijk echtpaar de Amerikaansche speelster mrs. Harper met 6—4, 6—2 sloeg na een achter stand van 2—4 in de eerste set. Zij had aanvankelijk moeite met 't sterk gekapte spel van mrs Harper, doch toen de Engel sche zich eenmaal hierop had ingespeeld en ook haar netspel durfde spelen, was zij overwegend sterker. In de wedstrijden voor spelers, die in de eerste ronde van het heeren-enkelspel ver loren hadden, sloeg Knottenbelt Ritchie met DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDIVWK. Ofschoon er thans in Wimbledon nog alle moeite wordt gedaan om verschillen de buitenlandsche spelers en speelsters naar Noordwyk te krygen, zijn de in- schryvingen thans reeds van dien aard, dat de Noordwijksche internationale kampioenschappen opnieuw een succes zullen worden. Onder de deelnemende buitenlanders noemen wij in de eerste plaats hetArgen- tynsche team, dat zich in 1928 onder lei ding van French zoo populair wist te maken, en dat zal bestaan uit Boyd, del Castillo en Zappa, nog jonge spelers, waarvan Boyd in 1928 vooral een goeden indruk maakte In den halven eindstryd tegen Borotra, waarin hy in vier sets werd geslagen. In het dubbelspel sloeg hij samen met Robson, die nu helaas niet van de party is, Hunter en Timmer in den halven eindstryd en verloor in den eind stryd van Borotra-Boussus. In het ge mengd dubbelspel verloor hij met mej. Canters den eindstryd tegen Cilly Aus semHunter. Van de Belgen noemen wij in de eerste plaats Josane Sigart, die in 1929 het dames-enkelspel en samen met Grand- guillot het gemengd dubbelspel won. wy herinneren aan den stryd van dit Bel gisch-Egyptische dubbel tegen mej. Bou- man-Tllden. Voorts de dames Guyot, Isaac, Toussaint en Van de Bemden. Uit Duitschland komen de dames Schomburgk, Frledleben, Hom en Von EndePflügner. Van de heeren ls de Daviscupspeler dr. Buss van de party. Voorts Kuhlmann en een Jonge opkomen de speler Von Cramm. Joego-Slavië wordt vertegenwoordigd door de Daviscupspelers Schaffer en Kukuljevic. Van de Japanners komen waarschyn- Hjk de belde Sahto's en Kawaguchi. Van de Italianen zyn mej. Valerlo en de Daviscupspeler Gaslini van de party, terwyi waarschyniyk ook'Del Bous zal komen. Omtrent de deelneming van Fransche zijde staat nog niets vast. Wel heeft de Fransche bond zyn medewerking toege zegd en is het bekend, dat mevr. Henro- tin een dubbel met Josane Sigart zal vormen. Zeer waarschyniyk zal mej. Barbier deelnemen. Ook omtrent de Engelsche deelneming staat nog niets vast. Men ondervindt weinig medewerking van den Engelschen bond. Ingeschreven heeft mej. Scriven, Jeugdkampioene 1929, die onlangs miss Ridley sloeg. Van onze Nederlandsche spelers en speelsters schreven o.m. in mevr. Dros Canters, Knappert, Van Eek, Wetselaar, Knottenbelt, Koopman enz. Van der Heide zal helaas verhinderd zijn. Er zy op gewezen dat de inschryving sluit Vrydag a.s by den secretaris der Noordwyksche Sportvereeniging. Dit tournooi is voor een leder open. TEMMINK'S TENNISTOURNOOI. Van Olst wint drie eindstrijden. De uitslagen van Zaterdag luiden; Heerenenkelspel, halve eindstryd: J. v. Olst sl. Leembruggen 6—2, 6—2; Hughan si. mr. Sigmond 6—3, 46, 63. Heerendubbelspel (halve eindstryd)mr. Sigmond en Eilers sl. van Blooys en Van Gulik 6—4, 86; Hughan en Van Olst sl. Leembruggen en Dreesman, 62, 64. Dames-enkelspel, derde ronde: mevr. Reydon sl. mevr. Dryeer 6—2, 64; mevr. van Alfen sl. mej. Spit 63, 63; mevr. Straub sl. mej. Jurrema 46, 62, 61. Halve eindstryd: Mevr. Straub sl. mevr. Locker 62, 63; mevr. Reydon sl. mevr. van Alfen 4—6, 7—5, 6—4. Dames dubbelspel, 2e ronde: Mevr. Sieg- mund en mej. Staal sl. mevr. Drever en mej. de Vilder 6—2, 6—2. Eindstryd: Mevr. Locker en mej. Jur rema sl. mevr. Siegmund en mej. Staal, 6-4. 6—2. De uitslagen van de gisteren gespeelde elndstrUden waren: Heerenenkelspel: J. van Olst sl. Hughan 57, 61, 64, 57, 1—3 (laatste set Hughan retired). Damesenkelspel: Mevr. Straub slaat Mevr. Reydon 75, 63. Heerendubbelspel: Hughan en v. Olst slaan mr. Sigmond en Eilers 64, 62. Daar Van Olst ook ln het gemengd dub belspel zegevierde, won hy drie eerste pryzen. Internationale atletiekwedstrijden te Amsterdam. D. T. V. Korfbalkampioen van Neder land. Ajax wint den cricketwedstrijd tegen Rood en Wit II. De jubileum-roeiwedstrijden van „Laga" Edo en Xerxes moeten een beslissings wedstrijd spelen om het eerste klasser- scliap. De heer Driebergen degenkampioen van Nederland. KORFBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. D. T.V.—HET ZUIDEN 3—1. De leden van Vitesse en Fluks die met enkele anderen onder leiding van Vitesse's bestuur de regeling van den eindstryd om het kampioenschap van Nederland heb ben verzorgd, kunnen tevreden zyn. Op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel is voetbalwedstrijden ten spijt een groot en belangryk stuk korfbalge schiedenis gemaakt. Daaraan is gistermid dag een gulden bladzyde toegevoegd. Aan de entourage van den wedstryd hebben zoowel de Leidsche toeschouwers als de N. K. B.-bestuursleden en officials die van heinde en ver waren gekomen, kunnen zien wat de Leidsche clubs nog heden ten dage vermogen. Het was een prachtige daad van propa ganda voor Leiden's korfbalreputatie. Bravo! Komen we na de entourage tot de kern: de wedstryd! Het ls prettig by zoo'n eind stryd neutraal te zyn, er populair ge zegd geen belang by te hebben. Men heeft dan geen angst over een fout van 'n verdediger, geen teleurstelling by een ge miste kans. Ge hebt niets anders te doen dan de zaak nuchter en kalm te bekyken, de deugden en feilen van belde twaalf tallen, en het genoegen is er ondanks het gemis van de overwinningsvreugde, niet minder om. Vraagt men den leek: Wat ls korfbal? Hy zal U antwoorden: Een bal door een mandje gooien. En juist door dit oogen- schyniyk zoo simpele en toch zoo karak teristieke onderdeel van het spel, dat meer technisch „kansen benutten" heet. kwam het kampioenschap by D. T. V. Tot den laatsten minuut der eerste helft liet ook D.T.V. de kansen glippen. Maar toen de Amsterdammers na de rust de overhand aan Het Zuiden moesten laten, benutten zy desondanks de enkele kansen en het kampioenschap was hun. Daarmede willen we de gecombineerden feliciteeren. Abeling heeft voor hen weer verdedigd zoo goed en zoo mooi als men maar kon wenschen. zyn vakgenooten deden dat minder opvallend maar heel nuttig. Jam broes kan kansen benutten: D.T.V. moge hem dankbaar zyn! Monshouwer is een en al yver, maar toch ligt het accent van dit vak by de dames; mevr. Verluis en mej. Jambroes. D. T. V.'s aanval is steeds een hoofdstuk apart. De Madsen's zyn intelligente lieden. Zij verrichten vele vernuftige en verstan dige daden die den toeschouwer impo- neeren. Maar somwylen is de actie meer vernuftig dan imposant. Het is jammer dat de N. K. B. niet twee kampioensbekers beschikbaar heeft. Hoe goed zou niet die andere beker by Het Zuiden op z'n plaats zyn. De Rotterdamsche club opende zoo zwak en eindigde zoo sterk. En verloor deson danks den wedstryd. Dorsman dirigeerde den aanval voor- treffeiyk en ook voor Looy en de dames Richel en Klamer hebben we lof. Maar waar was het formidabele schot van vorige wedstrijden? En kwam die vraag nog niet sterker naar voren toen van Eek in de tweede helft steeds weer kansen verknoeide? Het middenvak van Beverdamvan Roon was niet geheel geslaagd, al was van Roon in techniek een der beste spelers van het veld. Maar in tweede opstelling was dit vak beter, en toen speelde Het Zuiden zóó, dat het een ieder duidehjk werd dat Het Zuiden niet ten onrechte den kampioens titel droeg: het twaalftal ontwikkelde een energie die den tegenstander deed wan kelenook al bleven doelpunten uit. In wedstryden van dit genre ontbreekt het niet aan electriciteit. Daarvan werd eenerzijds mej. Klamer, anderzyds Madsen jr. en later nog van Eek het slachtoffer. Doch verder bleef het verloop dank zy den heer Schaap in keurige orde en regelmaat. Van het spelverloop willen we tenslotte vermelden dat D. T. V. precies één minuut voor de rust door Madsen jr. de leiding nam, maar een halve minuut later maakte Looy met een zeer ver schot 11. Tien minuten na de hervatting kreeg Het Zuiden een strafworp te nemen. Het te vroeg geloste schot trof doel, maar de herhaalde worp miste, vyf minuten later benutte Jambroes een snelle kans om 2l te maken. En uit een verdedigingsfout werd het door denzelfden speler 3—1. Vier minuten na dit doelpunt klonk het eind signaal en verkondigden de opgetogen Amsterdamsche supporters aan ieder die het maar weten wilde dat hun club kam pioen van Nederland was.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11