LAAT UW VERSTAND SPREKEN- VAST EN EISCHT U DAN VOORTAAN CHIEF WHIP SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! OVERALL'S AGENDA. W. F. KORS Zn. De Hemelschrijver is op komst Laat komen wat wil Persil blijft Persil. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BUITENLAND. Zondag. Jeruél, 1ste Groenesteeg 16: Evangelie prediking. 10 en 6'/» uur. Dc avond- nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Bockel, Simons, Meyboom en Rassers. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. RECLAME. 3.90 2.»5 fV.90 2.05 KHAKI 4.40 BLAUW 4.75 WIT 4.50 4.35 3.75 I In a riem mors t ran t 241-248 9122 Kllinnlllnnrlemmerstrniif 3, tweede le1dsche vacantie-kinderfeest 1931. Het zal doorgaan. Naar wij vernemen zijn de voorbereidin gen voor dit feest zoover gevorderd, dat het ook dit jaar doorgang kan vinden. Het verheugt de commissie, dat de bin nengekomen gelden het mogelijk maken het aantal kinderen met plm. 100 uit te breiden. Konden het vorige jaar een 250 leerlin gen van het zesde leerjaar aan dit feest deelnemen, thans is de commissie in staat aan plm 350 kinderen een aange- namen vacantie-dag te bereiden. Reeds zijn aan hoofden van scholen cir culaires verzpnden, waarin opgave ge vraagd wordt van het aantal leerlingen der zesde klasse, dat met toestemming der ouders of voogden aan dit feest mag deel nemen. Ieder kind kan mee, tenzij het aantal te groot mocht worden. Aan de scholen zal verder nog bericht gegeven worden of haar opgegeven leerlingen dit jaar al of niet mee kunnen gaan. Laten de ouders van kinderen uit het zesde leerjaar dus zoo spoedig mogelijk aan de betrokken scholen mededeelen of hun kind al of niet meemag. De heeren hoofden van scholen zullen dan wel zoo vriendelijk willen zijn het aantal opgegeven kinderen aan de com missie van het V. K. F. mede te deelen. De ouders moeten er rekening mede houden, dat het feest gevierd wordt op den eersten vacantiedag 20 Juli a.s. DE TOL AAN DE LEIDERDORPSCHE BRUG. De tolgaarder heeft toegegeven. De heer H Jonkman uit Oude-Wetering deelt ons mede. dat ons bericht betref fende de tol aan de Leiderdorpsphe brug een onjuistheid bevat. In het slot van het artikeltje wordt n.l. gezegd, dat de politie andermaal te hulp werd geroepen en pro ces-verbaal opgemaakt. Dit laatste is niet waar. In tegenwoordigheid van zes politie mannen reed de heer Jonkman heen en terug, met zijn auto door het tolhek tegen betaling van tweemaal anderhalve cent! Er werd dus geen proces-verbaal meer op gemaakt, Sindsdien betalen alle automobilisten den tolbaas natuurlijk VU cent!!'! aanvaring. Gisteravond te 10 uur had ter hoogte van de Touwfabriek aan de Zijl een aan varing plaats tusschen een aan den wal liggende motorboot van V. uit Leldschen- dam en de motorsleep van den heer v. d. B uit Leiden, komende uit de richting Kagermeer. Doordat een der booten ach ter de sleep aan den rond geraakte, zwenkte deze naar links met het gevolg dat de motorboot ernstige materieele schade opliep, o.a. vernieling van boven- verschansing. Tevens werd de boot op drie plaatsen gescheurd. Hedenmorgen werd de schade onderling geregeld. parkconcert. Het programma van het Parkconcert op Dinsdag 30 Juni. des nam. te 8 uur luidt als volgt: No. 1. „Kino Cotton", marsch, Sousa. 2. Ouverture „La Bohémien". Boise. 3. „Woronzo", wals. Labitzky. 4. Balletmuziek ,.Le Phophèt". Meijerbeer 5 a. „Im Herbst", Tschalkowsky. b. „Czardas", Ml- chiels. 6 „Geschichten aus dem Wiener- wald", wals, Strauss. 7. Noortheij, marsch, Geijp academische examens. Geslaagd voor het econom. doctoraal examen indologie de heer L. E. Goedhart iDen Haag) voor het aanvullend docto- raal-examen ind. recht de heer mr. H. Ch. Dumont (Den Haag)voor het practisch apothekersexamen eerste gedeelte de da- mse: R. C. v. Beek (Rotterdam); J. m. v. d. Burg (Schiedam) en a m. James (Den Haag) en de heeren W. a. v. Bronkhorst 'Rotterdam): S. I. Cohen (Rotterdam) en H. Exler (Rotterdam): voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer G. J. de Lint (Den Haag)voor het candidaats examen Chineescli-Japansch de heer A. F. P Hulsewé. (Bussum); voor het candi- daats-examen Indisch recht de heer D G. Draaver (Den Haag). de bioscopen. Trianon-Theater Drie namen van Amerikaansche filmsterren van groote vermaardheid, die zich nu reeds langen tijd weten te handhaven, sieren deze week het programma van Trianon; Het zijn; Mary Pickford. Douglas Fairbanks en „the divine" Greta Grabo In twee zwijgende zij 't musiceerende films, waarin de Amerikaansche filmindustrie zich van een goede zijde laat zien lang niet altijd ia dit in den laatsten tijd het geval geweest! spelen zij in het genre, dat hun uitste kend ligt, terwijl vooral Greta Garbo. een zware rol heeft, die haar in de gelegen heid stelt, de diverse facetten van haar be zield en bezielend gezicht te toonen. Het onafscheidelijke echtpaar Fairbanks draagt Shakespeare's welbekend blijspel „De getemde Feeks" in een voortreffelijk en rijke ensceneering, zooals wij dat van Amerika gewoon zijn. De inhoud van dit verhaal veronderstellen wij als bekend; evenals de moraal: de mannen schijnen heerschers van hun vrouwen, maar deze denken er het hare van. Douglas Fair banks de eeuwige jeugdige juicht en springt weer als een onversaagde dolleman lacht en coquetteert met zijn ijzersterk gebit, dat wel een reclame voor een tand- pastafabriek is. Mary Pickford is ditmaal gansch niet zoet, meisjesachtig en gedwee, maar doet meerdere malen het bekende woord „daar worden vrouwen tot hyena's" alle eer aan! Man en vrouw blijken el kaar tenslotte ook in de film gelukkig volkomen te begrijpen. Greta Garbo is als steeds volmaakt mooi. betooverend, verfijnd en vol boeien de afwisseling in „Om het kind". Een dra matisch gebeuren, de liefde voor het kind zegeviert tenslotte boven de liefde voor den minnaar Ook een Amerikaansche regisseur blijkt zich te kunnen hoeden voor al te veel pathos en valsche roman tiek; hij wist deze film op een hoog peil te houden. Zoowel Greta Garbo als haar twee medespelers de schilder Packy Cannon, evenals de echtgenoot bieden veel voortreffelijks. Een zeer schoone herinnering blijft van deze film over! Deze twee verhalen, aangevuld met een uiterst geestige humoreske van de dave< rende komieken Stanley en Laurel, een grappige penteekening en een interessant journal, vormen een programma, dat on voorwaardelijk geen teleurstelling biedt! Luxor-theater Het Luxor-theater brengt op verzoek twee films terug, welke reeds eerder bewezen hebben groote aan trekkingskracht voor het publiek te be zitten, n.l: „Das lied is aus" en „Die drel von der Tankstelle". Het zijn twee gewel dige Schlagers, waarvoor een opwekking welhaast overbodig schijnt. Gisteravond was de zaal stampvol; we zijn ervan over tuigd, dat het op de volgende avonden niet anders zal zijnHet journaal en een kijkje in een staalfabriek completeeren het programma. Casino-theater Ook het theater aan de Hoogewoerd heeft een oud trekpaard van stal gehaald; „Rio Rita" met de lief tallige Bebé Daniëls in de hoofdrol. Wie haar in deze rolprent nog niet zag, be velen wij van harte in de komende dagen een bezoek aan; men zal zich zijn avond waarlijk niet berouwen. RECLAME. Geslaagd voor het practisch gedeelte van de hoofdakte de Vereen, van Chr. Bewaarsch.-Onderwijzeressen in Neder land de dames B Plaizier en M. v. Steen- kijk, leerlingen van de Chr. Vormschool voor Bewaarschool-Onderwijzeressen al hier, dir. P. Herfkens. Naar wij vernemen heeft het muziek gezelschap „Orpheus" een uitnoodiglng ontvangen en aanvaard om morgenmid dag in den Haagschen Dierentuin een concert te geven. Geslftgd voor het examen boekhou den, handelsrekenen en handelsrecht, af genomen door de Vereeniging Van Leera ren in het Boekhouden te Amsterdam, de heer P. Ressenaar alhier, leerling van den heer J. A Chrlstiaanse. Woensdag 1 Juli a.s. des namiddags te halfdrle neemt de politie-agent IJ. Kui pers na een 27-jarigen diensttijd afscheid van het korps. Aan de Leidsche Mode-Vakschool is na gehouden examen geslaagd voor costu- mière mej. A. van Breda en voor coupeuse mej. W. Borreman. Onze stadgenoot, de heer L. Th. v. d. Laken, slaagde te Amsterdam voor het examen O. B. en te 's-Gravenhage voor het examen voor de akte van bekwaam heid voor Nijverheidsonderwijs met aan- teekening. een en ander als cursist van de U T. O. hier ter stede. Gistermorgen is in het Transvaalhof een ruzie ontstaan tusschen Van H. en zijn 17-jarige zuster. De ruzie liep zoo hoog dat het meisje een kan kokende koffie over haar schouder kreeg en zich in het Academisch Ziekenhuis moest laten ver binden. Gisteravond is een brandje uitgebro ken in een hoop stroo, liggende op het ter rein der Stadstimmerwerf. Vermoedelijk is het vuurtje ontstaan doordat uit een raam van de naastgelegen kazerne een brandende sigaret is gegooid. De brand werd door militairen gebluscht. Te Delft is geslaagd voor het can- didaatsexamen civiel-ingenieur onze stad genoot. de heer P. J. van der Zanden. De politie verstrekt aan belangheb benden inlichtingen omtrent een witbonte big met roode streep op den rug. die giste ren onbeheerd op de markt is achterge bleven. Gistermorgen tegen elven is een auto bij het achteruitrijden gebotst tegen den gevel van het pand Hooigracht 110. be woond door denwinkelier L„ waardoor de spiegelruit werd vernield en in de etalage een schade werd aangericht van ongeveer f. 300. Dit is reeds de tweede maal binnen een maand, dat deze ruit op een derge lijke wijze werd vernield. Gistermiddag omstreeks 4 uur waren twee werklieden in het pakhuis van de firma P. in de Pieterskerkkoorstraat 16 bezig een flesch zwavelzuur te verplaatsen, wegende 116 K.G. Doordat een hunner, de 20-jarige J. J W. dit gewicht niet langer kon torsen, viel de flesch stuk en werd de jongeman door het wegspattende zwavel zuur vrij ernstig aan rechtervoet, gelaat en hals verwond. De Eerste Hulpd. ver voerde hem naar het Academisch Zieken huis. U kunt binnenkort den Persil-Hemel- schrijver aan het werk zien boven Uwe woonplaats. Verzuimt U vooral niet, met moot, windstil weer en een helderblauwen hemel, zoo nu en dan naar boven te kijken. Het is de moeite waard, de verrichtingen van den vliegenier op ongeveer 4000 M. hoogte gade te slaan. 9015 PREDIKBEURTEN. voor zondag 28 juni. leiden. Doopsgez. Gem.: Voorm, halfelf, (Is. Bonga, Eglise Wallonne: dix heures et clemie du matin M. R. Bloinmaert, pasteur Middelbourg. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. P. H. Borgers van Den Helder Geref. Kerk (Stille Rijn la): Voorm. 10 uur, de heer Reuyl; nam. halfacht, ds. Sillevis Smitt. Remonstr. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis); Voorm. halfelf, mevr. G. Scholten—van Iterson van Voorburg. Vrije Kath. Gem. St. Bon. Kapel (Vree wijkstraat 17): Voorm. halfelf, Gez. Mis. Aarlanderveen. Ned Herv. Kerk: Voorm, halfelf en nam. halfacht, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Moolhuizen. alphen aan den rijn. Ned. Herv. Kerk (Julianastrj: Voorm. 10 uur, ds. J. G. L. Brouwer; nam. 7 uur, ds. Johs. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Voorm. 10 uur, geen dienst; nam. 7 uur, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer Klink Ned Herv. Kerk (Oudsvveg): Voorm. half elf dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat): Voorin. 10 uur en nam. halfzeven de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10, uur en nam. halfzeven, ds. T A. v. d. Hevden, van Wassenaar. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur, ds. P. de Jong van Bunschoten- Spakenburg; nam. 6 uur, ds. J. H. A. Bosch. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Oeref. Kerk (de Ruyterstraat): Voorin. 10 uur, ds. J H. A. Bosch; nam. 6 uur, ds P. de Jong. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht. ds. den Hartogh. hillegom. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Stehouwer van Alphen; nam. 5 uur, ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. van Herksen van Ermelo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. W. Klaassen van Hoorn. leiderdorp. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Streeder; nam. halfzeven, ds. Rutgers van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds Dijk. leimuiden. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. de Bruin van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds van der Weerd. lisse. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.), ds. Mulder van Hillegom; nam. 5 uur, ds. Geysel van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Eringa van Oegstgeest; nam. 4 uur, dr. Ruys Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur. ds. Minderman. nieuwveen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf (H.D.), ds. de Bruin van Rijnsaterwoude. Evangelisatie: Nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. Geref. Kerk. Voorin. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Speelman. noorden. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Jongens van Leimuiden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, dienst. noordwijk-binnen. Ned Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Visser. Ned. Rrot. Bond: Voorm. halfelf, ds, E. L. Nauta van Lelden. RECLAME. 9043 noordwijk-aan-zee. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. E. L. Smit van Zaltbommel. nam. 5 uur, ds. Wornigoor van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. rijnsaterwoude. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfdrie (N.T.), ds. de Bruin. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien, lees dienst rijnsburg. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, leesdienst. ter-aar. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf (Bed. H.A.). ds. Kruishoop van Bodegraven; nam. halfacht, leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Warnink. voorhout. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. voorschoten. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. zevenhoven. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Wal vaart. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, dr. Ubbink. zwammerdam. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 cn nam. 7 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 7 uur, de heer Batelaan, cand. te Bodegraven. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart over 10, mej. ds. Giinther. ned. herv. kerk. Beroepen: Te Zwartsluis (toez), J. H. Ch. Israël, te Vleuten. Aangenomen: Naar Lopik, S. v. d. Linde, cand. te Utrecht. Naar Rhencn, Joh. Kyne. te Wageningen. Bedankt: Voor Ouderkerk a. d. IJssel, T. Lekkerkerker, te Delft. Voor Boven- Hardinxveld, E. Schimmel, te Ameide. geref. kerk. Beroepen: Te Klundert, H. W. Engelkes, te Wilnis. Aangenomen: Naar Diever (Dr.), J. W. de Jager cand. te Putten op de Veluwe. Bedankt: Voor Genemuiden en voor Vrij hoeve Capelle, J. W. de Jager, cand. te Putten op de Veluwe. examens nederl. zendingsschool Voor de commissie tot de zaken van de protestantsche werken in Ned. Oost- en West Indië werd het theologisch gedeelte van het Hulppredikersexamen afgelegd door de navolgende leerlingen der Ned. Herv. School te Oegstgeest: Ph. van Akkeren, R, E. c. Doth, E. Durkstra, K. de Graaf, T. Hogerwaard, J. M. Langeveld. F. W. Lumanouw, G. W. Mollema, H. Perdok, Alb. Ploeger, W. A. Smit, H. W. J. Thiede, H. J. Trommel, c. Zwaan. Alle leerlingen slaagden. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2«;oo (op 2 lijnen') REDACTIE .•JC c»x*r» nr. 1507 DE ALGEMEENE TOESTAND. Frankrijk en Hoover's moratorium. Het Fransche antwoord op Hoover's voprstel is precies uitgevallen als reeds verluidde, men zie daarvoor onder Frank rijk. De toon is echter zoodanig, dat Amerika in geen enkel opzicht voor het hoofd wordt gestooten. Amerika is dan ook bereid om te onderhandelen en heeft zeer logisch gewezen op de directe moge lijkheid daartoe, daar Mellon immers te Parijs verblijft. Naar uit goed ingelichte kringen ver luidt, was Laval oorspronkelijk van plan de kamerdebatten over het moratorium over twee zittingen te verdeelen, teneinde alle sprekers aan het woord te laten ko men. Hiertegen heeft Mellon echter bezwaren gemaakt en dringend verzocht de Kamerdebatten nog in deze nachtzit ting te beëindigen. Laval heeft hierop toegestemd. Na de zitting zal direct een bespreking plaats vinden tusschen Mellon en Laval. Heden zullen derhalve pogingen worden gedaan om beide standpunten het Fransche dekt Hoover's voorstel immers niet! met elkaar in overeenstemming te brengen. Over het geheel blijft de stemming optimistisch. In een persconferentie legde staats secretaris Stimson den nadruk op het vriendschappelijke karakter van het ant woord uit Parijs, waaraan hij evenwel toevoegde, dat de nota zekere voorstellen inhoudt, die het plan JHoover niet ten volle recht doen wedervaren. Zooals wij begrijpen, verklaarde staats secretaris Stimson, is de Fransche regee ring in hoofdzaak bezorgd, dat de integriteit van het Youngplan zal worden aangetast. Frankrijk geeft den wil te ken nen de invordering der Duitsche betaling voor een jaar uit te stellen. Het plan- Hoover stelt niet voor het weer ter sprake brengen van de een of andere internatio nale overeenkomst, of de benadeeling hiervan, ook niet die van onze eigen schuldenovereenkomst. Het voorstel be perkt zich slechts tot een eenjarig uitstel der volgens de verdragen vervallende betalingen. De kwestie, volgens welke methode de opschorting zal plaats heb ben cn hoe de terugbetaling der uitge stelde betalingen zal geschieden, is een aangelegenheid die verschillende mogend heden aangaat. De door de Fransche regeering aanbevolen methode bevat voorstellen die de crediteurstaten niet de verlichting zal brengen, die in overeen stemming is met het plan-Hoover." Stimson meende dientengevolge, dat zijn vacantiereis thans een dienstreis wordt. In ieder geval meende hij gerust ie kunnen vertrekken, in de overtuiging, dat gedurende zijn overtocht geen ongun stige wending zou kunnen intreden. Tenslotte vermeldde Stimson een tele gram uit Tokio, waarin de Japansche re geering mededeelt, dat zij, ofschoon zij geen oorlogsschulden aan Amerika, maar integendeel slechts schadevergoeding te eischen beeft, toch het plan van Hoover zal goedkeuren. Stimson is per vliegtuig naar New- York vertrokken om scheep te gaan naar Europa. Zijn echtgenoote was reeds tevo ren per trein derwaarts vertrokken. Zooals te begrijpen is, is het moralo- rium-Hoover slechts een eerste stap. Er verluidt dan ook, dat reeds thans ernstig verwacht wordt dat een deskundigen conferentie zal worden bijeengeroepen, zoodra het plan-Hoover door de verschil lende regeeringen zal zijn aanvaard. Voor zoover de Engelsche politiek be treft, schijnt net ernstige streven te be staan de zaken thans in het spoor te hou den en de noodzakelijke beslissingen zoo mogelijk in dien zin te bespoedigen, dat het systeem der oorlogsschuldbetalingen eens voor al zal worden uitgewerkt. Men hoopt te Londen dat de Duitsche diplomatie bij haar toekomstige onder handelingen eveneens zal vasthouden aan dit principe. r 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2