J. G. P. BOUMAN KATWIJKERS Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn Hierop letten! UIT DE OMSTREKEN. IS AFWEZIG LE1DSGH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Nog goed afgeloopen. Gisteren brak te Hoofddorp op het ter rein van den bruggenbouw een der paien van de heistelling doormidden, terwijl de machine in werking was. Gelukkig kwam het zware heiblok in goeden stand terecht, zoodat niemand van de in de onmiddellijke nabijheid staande grondwerkers getroffen werd. 25-jarig jubileum. Woensdag 1 Juli a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer H. J. Post, hoofd van de bijzondere R.K. school aan den Spaaarnwouderweg alhier, bij het bijzonder onderwijs in functie trad. Deze dag zal voor den algemeen geachten jubilaris voorzeker niet onopgemerkt voor bij gaan. Te water. Een gister op het pad langs den Genie- dijk in Haarlemmermeer passeerend wiel rijder wilde uitwijken voor een naderend motorrijwiel, waarvan de bestuurder blijk baar geen moeite deed om naar rechts uit te halen. De wielrijder geraakte hier door in een van de in den grasberm aanwezige diepe gleuven, sloeg met fiets en al over den kop en kwam in de spoor- sloot terecht. Een ander voorbijkomend wielrijder, die het ongeluk zag gebeuren, begaf er zich onmiddellijk heen en slaagde er in den man nog intijds uit z n levens gevaarlijke positie te bevrijden. HILLEGOM. Papiermenden. Dezer dagen zijn papiermanden in de Hoofdstraat te wachten. De straten worden veel ontsierd door stukken papier, nu ver trouwt het gemeentebestuur, dat het publiek het euvel zal helpen bestrijden door een goed gebruik dezer manden te maken. o KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Boudewijn z. van D. de Ruijter en C. Berkheij Alida d. van M. van Duijn en J. Meijvogel Dina d. van H. van der Bent en D. de Jong Cornells z. van C. Ouwehand en J. van Duij venbode. Overleden: Mensje Haasnoot, oud 19 maanden, d. van K. Haasnoot en M. Brou wer Pieter Lammes, oud 33 jaren, ge huwd met J. de Jong Trijntje Knetsch. oud 66 jaren, d. van L. Knetsch en A. van Duijvenvoorde. Gehuwd: M. C. Bloemendaal en M. Ver hoef. Ondertrouwd: KI. H. van der Plas en M. L. Leeb. o KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. Meer en meer blijkt, dat de aardappel ziekte bij velen in ernstige mate is op getreden. Gelukkig niet bij allen. Er zijn perceelen, die er in 't geheel niet van te lijden hebben, terwijl andere velden geheel zwart en bladloos staan. Als het in die mate optreedt, dat de bladen ineen schrompelen, is de groei uit de plant ver dwenen en de knol wordt meestal niet grooter dan deze reeds is. Vandaar dat sommige tuinders op dergelijke velden voor ongeveer 20 procent van de oogst groote aardappelen rooien terwijl de rest drielingen en kriel is. Welke schade dit is, kan ieder begrijpen. De bestrijding met Bordeausche pap heeft volgens de thans zichtbare uitkomsten voordeel opgeleverd. Jammer dat niet allen dit middel direct na het optreden der ziekte op een enkele plaats hebben aangewend. Het veilingbe- stuur en de directie der Plantenziekte- kun^igen dienst gaven alle hulp en voor lichting. De prijzen der vroege aardappelen zetten deze week flink in. Het was echter van korten duur. want reeds den volgenden dag kwam een flinke verlaging, die later weer gevolgd is door eenige opleving en verhooging van den prijs doch om te roe men was het deze week nog niet. Temeer niet daar de beschotten in het algemeen maar matig waren. Met goede kwaliteit bospcen liep het beter, deze bracht een goed loonende prijs op. Schieten. Aan den door den Kring „Duinland' op 'J Aug. te houden schietwedstrijd zal door rle Katwijksche Burgerwacht worden deelgenomen met een korps in klasse A, twee in klasse B. en 4 in klasse C. 9014 TANDARTS, DINSDAG 30 JUNI WOENSDAG 1 JULI DONDERDAG 2 JULI ADVERTEERT IN SET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw ftdvertent.iön en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen cerstrekt. KATWITK AAN ZEE. Vingers aigekncld. In de zanderij, op het terrein van den handelaar !n boowmn'.vraal L. K. heeft een ongeval plaais gehad T. O., wonende Ooslpad kwam. met zijn vingers van de rechterh,md'tusschen de tegelpers, waardoor een wijsvinger geheel en de twee daarop volgende vingers gedeeltelijk zijn afge klemd Door dr. de Kuiter Zijlker werd de eerste geneeskundige hulp verleend, waarna O. per auto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd om verder behandeld te worden. Op den Sluisweg werd een daar stilstaande personen-auto door een voorbij rijdende vierwieligen wagen aangereden. Er werd slechts geringe schade aangebracht. Daar de beide bestuurders het niet met elkander eens konden worden over de schadevergoeding, spoedden zij zich naar het politiebureau, waar de zaak verder is uitgemaakt. NOORDWITK. Gevonden voorwerpen: een ring met 5 sleutels, een portemonnaie met inhoud, een bruin lederen kinderschoentje, een pr.rteinonnaitje met inhoud, een witte wol len kindermuts, een zweep, een. zilveren dameshorloge met gouden rand, 3 sleutels, w.o. 1 lips no. 426, een nieuwe wasch- boistei een bruine portemonnaie met inhoud een bruine lage heerenschoen met sok, een broche (hangertje), een rijwiel- belastingmerk in etui, een portemonnaie met inhoud, een rijwielbelastingmerk, twee leege broodzakjes, een rijwiel bel.-merk. Mich'.ingen uitslu t nd des Woensdag en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.in. ten politiebureele te Noordwijk Binnen. o NOORDWITKERHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Maan dag, 29 Juni 1931, des namiddags te zeven uur in openbare verg, bijeen. Agenda: lo. Ingekomen stukken. 2o. Voorstel van B. en W. tot wijziging der algemeene Politieverordening. 3o. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouwverordening. 4o. Verzoek van J. C. van Schie en J. Padding om vergoeding uit de gemeente kas ingevolge artikel 13 der L. O.-Wet 1920. 5o. Voorstel van B. en W. om van H. W. Wolken, alhier en van de Landexploitatie Maatschappij „Noordwijkerhout", geves tigd te Sassenheim, grond te koopen re spectievelijk langs den Zilkerduinweg en de Kerkstraat, ten behoeve van de gas- voorziening in de Zilk. 6o. Verzoek van het Bestuur der Paro chiale H. Hart School in de Zilk, om over eenkomstig artikel 72 der L.O. Wet 1920 gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor zaalhuur in verband met de toename van het leerlingental. Idem van het Bestuur der R.K. School „Voorzienigheid", aan de Kerkstraat, om overeenkomstig artikel 84 der L.O. Wet 1920 een vergoeding toe te kennen voor de kosten wegens het aanschaffen van nieuwe schoolmeubelen. 7o. Benoeming van 4 leden der schat tingscommissie voor deze gemeente be doeld in artikel 57 der Wet op de Inkom stenbelasting 1914. 8o. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van eene kas- geldleening groot f. 150.000.- 9o. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener geldleening van f. 100.000. ad 4 tegen een koers van 96 Vi met de Levensverzekering Maatschappij de Neder landen, te Amsterdam. lOo. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening van f. 50.000. ad 4 "/o tegen een koers van 96 met het algemeen Mijnwerkersfonds voor de steen kolenmijnen in Limburg, gevestigd te Heerlen, llo. Schrijven van Ged. Staten inzake de nieuwe schoolgeldheffing. 12o. Wijziging Gemeente-begrooting dienst 1930 en 1931. 13o. Verzoek van A. L. van der Peijl, om den grond, gelegen onmiddellijk vóór zijne woning aan den len Ouden Schulpweg van de gemeente te mogen huren. 14o. Voorstel van B. en W. om den chef agent van politie f. 100.— tegemoetkoming te verleenen in zijn verhuiskosten. 15o. Voorstel van B. en W. tot nadere vaststelling van het voorschot op de ver goeding aan de besturen der bijzondere scholen ingevolge artikel 101 der L.O.-Wet 1920 16o. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een dading. Onder begunstiging van prachtig zomerweder, maakten de leerlingen der hoogste klassen van de Christel. Herv. School een reis per autobus naar Utrecht en omstreken; o.a. werd een bezoek ge bracht aan de Pyramide van Austerlitz. Dankbaar en voldaan kwamen allen 's avonds negen uur, in welstand terug. In plaats van den heer Johs. v. d. Voet is thans tot lid van den Raad be noemd, de heer W. Th. Langeveld (R.K.) o RITNSBURG. De Bloemenhandel. Het warme weer doet z'n invloed gelden op aanvoer en prijzen. Vooral betreft dit de gewone snijbloemen die nu In massa aankomen. Hiervan zijn de prijzen zeer matig. Betaald werd voor Snijbloemen per 100: Korenbloemen 2027 ct., Anemonen 3045, Juliaantjes 1419, Zinnia f. 3.10 3 90, Witte Margrieten f. 0.350.45. Ranon kels 15—20, Centauren 3035, Convih's f. 1.201.40. Anjers rood en rose 2025, Bruidsanjers 68, Parelanjers 4045, La thyrus 3040. Campernella 4045, Roode Pioenen f. 2.503.50. Rose Pioenen 1.2.60 4, Extra Pioenen f3.504.50, Engelsche Irissen f. 0.400.60, Gladiolen: Wilbrink f. 2.80—2 90, Halley f. 1.40—1.90, Voght f.4 4.50. Rozen per bos van 20 stuks: Landia 40—50, Hadley 70—80, Ophelia 45—55, Columbia 4050, Butterfly 4050, Miss Edith Helen f. 0.90—1.20. Concert N. Z. H. T. M. Op bet plein voor het raadhuis alhier werd een muziek-ultvoerlng gegeven door de muziekverccnlging v.m de N.Z.H.T.M. D„ uitvoering stond onder leiding van den directeur, den heer van 't Hoff van Haarlem en bracht spoedig een groot aanta belangstellenden op de been. Van de uitstekende muziek werd door hen veel genoten waarvan dan ook ondubbelzinnig blijk werd gegeven. De heer C. de Monije alhier is be noemd tot kerkelijk ontvanger der Herv, Gemeente, in plaats van den beer Jac. Kromhout aan wien op diens verzoek eervol ontslag is verleend. VEUR—LEIDSCHENDAM. Opening Consultatiebureau. Vanwege het Wit-Gele Kruis wordt Don derdag 2 Juli a.s. in het Patronaatsgebouw geopend een consultatiebureau voor zui gelingen. De adviezen worden aan moeders van alle gezindten gratis verstrekt. De lei ding berust bij mevr. dr. Laarhoven, van Voorburg. Een nuttige instelling, waarvan, naar wij vertrouwen, vele moeders gebruik zul len maken. o WARMOND. In een schip liggende in de Zandsloot onder deze Gemeente brak tengevolge van het omvallen van een petroleumstel brand uit. De Warmondsche brandweer was spoe dig ter plaatse doch behoefde geen hulp meer te verleenen daar de roef reeds ge heel was uitgebrand. Belanghebbende was niet verzekerd. Van verschillende zijden wordt ge klaagd over het hard varen door plezier jachten in de rivier de Warmonder Leede. Aan de politie is opdracht gegeven te dezer zake nauwlettend toe te zien en de hier omtrent bestaande verordening streng toe te passen. RECLAME. 9035 Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. ALPHE.N. GEMEENTERAAD. 2 nieuwe raadsleden Benoeming gemeentewerkman Partijbenoeming? Alle punten z. h. st. aangenomen. Voorzitter burgemeester dr. H. J. Lo- vink. Secretaris A. P. Tolk. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Alleereerst kwam aan de orde punt 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Raad, de heeren Jac. Los en A. Verruijt. Nadat de geloofsbrieven door een com missie uit den Raad waren nagezien en in orde bevonden, werden de beide nieuwe raadsleden binnengeleid en legden ze in handen van den voorzitter de vereischte eed Gil of Mededeelingen. Ged. Staten hadden bericht gezonden dat onderscheidene raadsbesluiten door hen goedgekeurd wer den. B. en W. vinden geen aanleiding om voor den dienst 1931 nog over te gaan tot aanschaffing van een motor-sproei wagen, doch willen deze zaak behande len bij de begrooting 1932. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de verschillende Ouder commissies, waarbij aangedrongen werd op de benoeming van een vakleeraar aan de O. L. Scholen voor het vak Lichame lijke oefening, werd aan B. en W, gezon den om nader advies. B. en W. stellen voor de rekening van de Licht- en Waterbedrijven naar de be trokken commissie te zenden om nader advies. De heer Boeren wijst er op, dat de directeur krachtens instructie verplicht is voor 1 April rapport uit te brengen, 't Is thans eind Juni. Spr. verzocht be spoediging der behandeling. De heer Ten Cate Brouwer grijpt de ge legenheid aan om B. en W. te vragen of zij den directeur willen wijzen op zijn verzuim in dezen. Weth- Herngreen toont aan, dat er hier geen verzuim is. De directeur moet voor genoemden datum de Commissie van Bij stand inlichten en was daarmee op tijd. De heer Ten Cate Brouwer beweert, dat er op het oogenblik geen Comm. van Bijstand ls, aangezien de beide leden Van Dijk en Meijer bedankten als raads lid en dus ook geen vergadering konden bijwonen. Weth. Herngreen: de spr. is er vlak naast. De heer Van Dijk was tot heden lid van den Raad en voor den heer Meyer heeft diens plaatsvervanger de vergade ringen der Commissie van Bijstand bijge woond. Nadat nog de verzoeken tot herstelling aan de Bijz. Scholen in den Hoorn en Steekterweg en een aanvraag om sub sidie voor de T. B. C. Vereen, naar B. en W. gerenvoyeerd zijn, wordt overgegaan tot de verdere behandeling der agenda. 2. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met de Ned. Spoorwegen inzake ingebruikneming van een gedeelte spoorwegterrein. De heer Den Uyl dringt er op aan. dat bij de uitvoering van dit werk aan de te- werkgestelden. een hooger loon dan 35 cent per uur uitgekeerd wordt en dat maatregelen genomen zullen worden, dat de onaangename stank in die buurt ver dwijnt. Daarna z h. st. aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarverklaring der woning Hoflaan nos. 22. 24 en 26. Z. h. st. aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot verhuur van de woningen Hooftstraat nr. 260. 264, 266. Nadat de huurprijs verlaagd is van f. 7 op f. 6, zonder h. st. aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst inzake het recht voor duikeren ln den Rijn aan de Pr. Hendrikstraat. Z. h. st. aangenomen. 5. Voorstel inzake bestrating van het wegdek benoorden de Spoorhaven. De heer Spreij informeert of hier niet de bedoeling achter schuilt om het ter rein aan de Stationsstraat te bestraten. De Voorz. stelt hem hieromtrent gerust. De heer Ten Cate Brouwer betreurt het, dat de Stevinstraat en niet de weg achter de H.B.S. aan dit omgelegde ver keer dienstbaar gemaakt wordt. De Voorzitter zegt. dat er nog bespre kingen met Waterstaat moeten plaats hebben en belooft dat daarbij het be lang der gemeentekas een woord mee zal spreken. Hierna z. h. st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. inzake grond aankoop te Aarlanderveen voor den bouw van een urinoirgebouwtje. Z. h. st. aangenomen. 8. Voorstel van de commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen met bepalingen inzake vaste stopplaatsen vooi autobussen met intrekking van de laatst vastgestelde verordening. De heer Ten Cate Brouwer ziet niet in, waarom de gemeente de kosten hier dra gen moet en vindt ook dat de stopplaat sen niet oordeelkundig gekozen zijn. De Voorzitter raadt aan niet over de kosten te spreken. De zaak moet nu voor elkaar komen. Op een vraag daaromtrent deelt hij den heer Boeren mee. dat er ge werkt wordt aan een herziening van de Poiitie-verordening. Ziekte onder de amb tenaren heeft deze arbeid vertraagd. Bovendien mag ook wel eens herinnerd worden aan het feit dat, niettegenstaande de toeneming van het inwonerstal met 3000, het Secretarie-personeel niet uitge breid werd. 9. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling van het loon van den slagers knecht. Zonder h. st. aangenomen. 10. voorstel van B. en W. tot toekenning van een tegemoetkoming in de schade, welke C. Heemrood heeft geleden door een ongeval met zijn vrachtautomobiel bij de Havenbrug. De heer Den Uijl vraagt of het waar is, dat de betrokkene geen recht op vergoe ding had. Hij deed toch werk voor de gemeente? De voorzitter deelt mee, dat hij vooraf gewaarschuwd was, dat de brug geen zware vrachtauto torsen kon en dat er dus van recht op vergoeding geen sprake is. Vandaar een tegemoetkoming van f. 100. Deze wordt z. h. st. verleend. 11. Voorstel van B. en W. om crediet te verleenen voor enkele voorzieningen aan de Landbouwhuishoudschool. Zonder h. st. aangenomen. 12. Voorstel van B. en W.' om goedkeu ring te verleenen aan het besluit van het algemeen armbestuur om de aanstelling van den weesvader te verlengen tot 1 Oc tober a.s. Onderscheidene leden dringen er op aan, dat voortaan op andere wijze, dan door geregelde verlenging, deze zaak in orde kome. De voorzitter heeft reden om te verkla ren, dat het ditmaal de laatste keer zal zijn. Hierna z. h. st. aangenomen. 13. Benoeming van een gemeente-werk man. Aanbevolen worden (alphabetisch) 1. A. de Graaf; 2. P. C. de Jong; 3. L. Kals- hoven. De heer ten Cate Brouwer spreekt zijn verwondering er over uit, dat er ook dit maal geen vrijzinnige op de voordracht kwam. Weth. van Leeuwen zegt, dat de Direc teur der gemeentewerken de voordracht onbevooroordeeld opmaakte. De heer Boeren uit een zelfde klacht, maar dan ten opzichte van het passeeren der R.K. 70 °/n der gemeentewerklieden is C.-H. of A.-R. Hij dringt er bij zijn col lega's op aan ditmaal een Kath. te be noemen en wenscht daartoe de voordracht aan te vullen met H. de Lange. Nadat nog eenige bespreking is gehou den, wordt tot stemming overgegaan. Bij stemming en tweede vrije stemming krijgt de pas genoemde 6 stemmen. De overige stemmen waren verdeeld over de andere voorgedragenen. Bij de herstemming werd A. de Graaf benoemd met 11 stemmen tegen 6 st. uitgebracht op H. de Lange. 14. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school aan de Raadhuisstraat. Voorgedragen worden de navolgende dames: 1. D. H. Stlkkel te Den Hoorn (Texel); 2. S. P. Boerens te Steenbergen; 3. A. G. Bonenberg te Zeven huizen. No. 1 van de voordracht verzocht niet in aanmerking te komen. Benoemd werd met alg. stemmen No. 2 van de voordracht. 15. Wijziging begrootingen van de Wa ter- en Lichtbedrijven over 1930-. Z. h. st. aangenomen. 16. wijziging gemeentebegrooting 1930. Z. h. st. aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zaalbergstraat, aan de firma W. v. d. Bijl alhier q.q. Zonder h. st. aangenomen. 18. Voorstel van B. en W inzake vesti ging van het recht van erfdienstbaarheid van overpad, ten behoeve van H. de Water. Zonder h. st. aangenomen. Rondvraag. De heer Ten Cate Brouwer vraagt hoe het mogelijk is, dat een industrieel geen gebruik kon maken van het vastgestelde vastrechttarief voor gas. Zal door B. en W. beantwoord worden. De heer Bergshoef vraagt een onderzoek of er bij het behandelen der steunverlec- ning aan Rodenburg in de vorige vergade ring geen fouten gemaakt zijn. Dit wordt toegezegd. Eveneens krijgt hij de toezegging, dat het uitbreidingsplan der gemeente Weldra gepubliceerd zal worden. De heer Spreij wijst nog eens op den slechten toestand van het fietspad langs den Rijksstraatweg. De heer Den Uyl krijgt op zijn infor matie hierover ten antwoord, dat verbe teringen aan woningen aan den Gouw- sluisweg voorgeschreven zijn. Onderzocht zal worden of het waar is. dat de kabels langs de Spoorsloot bloot liggen, waarover de heer Den Uijl klaagde en hoe het staat met de verbetering van de ziekenbarak, waarop de heer Boeren de aandacht ves tigde. De heer de Cocx zou nog graag weten of reeds onderzoek plaats had naar den laat- sten brand op Aarlanderveen. Hierna sluiting der vergadering. Autorit Ouden van Dagen. De bloempjesdag ten bate van boven genoemde autorit heeft opgebracht een bedrag van f. 320.02 bruto. Alhoewel de commissie zeer dankbaar ls voor dit be drag. blijft de opbrengst onder de raming. Eventueele giften worden nog gaarne in gewacht bij den penningmeester den heer A. J v. Vliet. Julianastraat 44. gironum mer 83477. Tevens kunnen wij nog berichten dat de commissie die zich met het organisee- ren van deze autorit heeft belast de gele genheid hebben opengesteld dat de Ouden van Dagen zich voor deelname kunnen opgeven of zich kunnen laten op geven Dinsdag 30 Juni en Woensdag 1 Juli a s. in het lokaal der Alph. Burger wacht, Bruggestraat, 's avonds van 7—9 uur. Alleen die ouden van dagen komen in aanmerking welke zich zelf kunnen helpen Buiten bijzondere omstandighe den is als datum voor de tocht bepaald 16 Juli a.s.. met het doel de omstreken van Utrecht te bezoeken. RECLAME. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar spe ciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. 9034 Jaarverslag „Üitbouw". Uit het jaarverslag van het fonds „Uit bouw" der Ned. Herv. Kerk te Alphen blijkt dat het afgeloopen boekjaar 1 April '30—31 Mrt. '31 de ontvangsten en uitga ven rekening sluit met een totaal bedrag van f. 8722.35'/? gespecificeerd als volgt. Ontvangsten. Saldo vorige rekening f17.10'/?. KerkcoUecten f. 2646 49'/;. Op brengst schapenfonds f.1929/30 f. 1066; id. 1930/31 f. 1460.50. Busjesbezorging „Kerk bode" f. 1193.82. Kleine uitbouwtjes en gif ten f. 1. Kerkelijk handboekje 1930 nog ontvangen voor verkochte boekjes f.85. Idem 1931 winst f. 22.27. Interest f. 172.57. Uitgaven. Schapenfonds 1930/31 onkosten f. 36.90; idem 1930/31 aankoop lammeren en onkosten f. 846.55. Zondagschoolgebouv; Aarkade extra aflossing f. 1200, rente cn gewone aflossing f. 421.80. Onkosten f 347 32. Bijdragen voor de 2e predikants plaats f. 45Q0. Bijdrage aan de verg. tot stichting en instandhouding van een ge bouw voor Chr. belangen in wijk „Hoorn" f. 500. Gestort in het kerkbouwfonds f. 800. Eindsaldo f. 69.78'/?. Wegverbetering. De werkzaamheden voor de amotie van de brug over den Rijksstraatweg nabij de voormalige steenfabriek van de fa. W. Piek in de Hoorn zijn gisteren ge heel gereed gekomen. Genoemde brug Is geheel verwijderd. Het gedeelte door- vaartwater werd gedempt, terwijl het ge dempte gedeelte eveneens werd bestraat en men het wegdek over het geheel iets lager heeft gelegd. Genoemd weggedeelte werd gisteravond voor het verkeer open gesteld. Ongetwijfeld beteekent een en ander een belangrijke verbetering. Gevonden voorwerpen: 1 zweep, 1 muts, 1 portemonnaie met inhoud, 1 paar dameshandschoenen en 1 koperen staaf. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. o BOSKOOP. Sursum Corda. De Chr. gemengde zangvereeniging „Sursum Corda" heeft onder leiding van haar directeur, den heer H. Hoedemakcr in de Geref. Kerk een zanguitvoering ge geven. Medewerking hebben verleend het Chr. Strijkorkest „Laus-Deo" en de heer J. Erkelens, orgel. Het met zorg gekozen programma werd keurig uitgevoerd, zoodat een en ander voor de talrijk aanwezigen een genotvolle avond is geweest. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden; Petronella Barbara Parets 84 jaar Jannetje Vlijm 68 j. Bastiaan Smit 65 jaarLevenloos aangegeven kind van Hendricus de Grooff en Adriana Lam- berta van der Berg. Getrouwd: Francina Jacoba Johanna Kamp 28 j. en Gerardus Steenbeek 24 j. Vergadering Onderling Hulpbetoon. De vereeniging „Onderling Hulpbetoon", die de ziekenhuisveipleging ten doel heeft hield een vergadering in café Schreuder. De voorzitter de heer P. Spreij opende de vergadering. De notulen werden onver anderd goedgekeurd. De secretaris bracht het jaarverslag uit. waaruit bleek dat het ledental in stijgenden lijn is. Was dit het vcrig boekjaar 1501 thans staat het op 1530 en wel 964 boven de 15 Jaar en 616 beneden 15 jaar. In het geheel zijn er 368 verpleegdagen betaald tegen 620 verleden jaar. Vervoer naar en van een ziekenhuis heeft dikwijls plaats gehad. Alleen aan auto-huur moest worden betaald f 276, terwijl aan treinkosten f. 16 betaald werd. Totaal aan transport f293. Als voornaamste punt van het jaarver slag werd nog genoemd het overlijden van den heer M. v. d. Ent Braat en het verkiezen van C. de Groot als 2e voor zitter. Onder dank van den voorzitter werd net keurig verzorgde jaarverslag goedgekeurd. De rekening van den penningmeester sloot over het boekjaar 19301931 met een nadeelig slot van f. 119.35'/?. Dank zij de winst die vorige jaren gemaakt werd is het eindsaldo f. 2428.08'/?. Aan de beurt van aftreden was de heer J. Zekveld, die met algemeene stemmen herkozen werd en zijn benoeming we derom aannam Hierop sloot de voor zitter de vergadering. o— WADDINXVEEN. Nieuw kantoorgebouw geopend. Het nieuwe kantoor van de Coöp. Boe renleenbank in deze gemeente, staande aan de Oranjelaan, werd gistermorgen in het bijzijn van vele genoodigden officieel geopend. In de middaguren werd gele genheid gegeven het gebouw met kluis- inrichting en safeloketten te bezichtigen. Er v/as maar één roep dat het geheel er keurig uit ziet en naar de eischen des tijds is ingericht. Tevens is het een sie raad voor onze gemeente. o WOUBRUGGE. Molenverbetering. Namens he. bestuur van den polder Vrouwgeest is door den heer A. J. Dek ker, waterbouwkundige te Leiden, aan de heeren Gebr. C. en J. Stlgter, molenbou wers alhier, opgedragen het verbeteren van den bestaanden watermolen door het aanbrengen van verbeterden wiekvorm volgens systeem „Dekker", het verlengen van den vijzel en het plaatsen van rollen- lagers, een en ander met bijkomende werken. Inmiddels is met deze werkzaam heden reeds een aanvang gemaakt, waar door de vrees is vervallen, dat deze prach tige molen zal verdwijnen. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11